Kerknieuws. Gemengd Nieuws Telegrammen. Finantiëele Berichten behulp van een echuimblusoh-apparaat spoedig dit schoorsteenbrandje gebluscht. Grijpskerke. De vlagjesdag voor het Ghr. Militair Verband bracht f 7,95 op. (Belangloos bericht). Arnemuiden. Een vondst. Door schipper J. Sohroovers van de Arn. 9 werd in de afgeloopen week een tand en een schouderblad opgevischt van een Mammouth, een voorhistorisch neer groot landdier, -welke overblijfselen dus ettelijke duizenden jaren oud moeten zijn. De vondst is gedeponeerd in het Mu seum voor Kunsten en Wetenschappen te Middelburg. Te Kleverskerke werd Woensdag ge vonden een Rijwielplaatje 19351936. Ter secretarie te Arnemuiden zijn in lichtingen te verkrijgen. (Bel. bericht). Veere. Opgepast. Blijkbaar is het nog niet voldoende bij de bezoekers aan deze plaats bekend, dat het terrein van het Rijks Mijnenmagazijn aan den zuid- kunt der kanaalmonding, even voor de sluizen, tot de verboden zóne behoort. Herhaaldelijk komen fietsers en wande laars langs den Arnemuidschen dijk, hoe wel hier geen rechtstreeksch pad ligt, en denken dan Veere te bereiken van dien kant, die zeer zeker een bijzonder mooi uitzicht op het stadje geeft. Men moet in dat geval echter de marineterreinen over om de sluizen te kunnen bereiken en dat mag niet. Fietsers en wandelaars die dezen weg kozen, de waarschuwing borden, die in het Nederlandsch en En- gelsch gesteld zijn, ten spijt, worden on herroepelijk teruggezonden en moeten dan een heelen omweg maken. (M. G.) Scherpenisse. Dezer dagen kwam de burgemeester dezer gemeente, dhr Klos, van de Lagemarkt en trof op de Hooge- markt de nachtwacht De Graaf aan. Plot seling kwam een wielrijder aangereden, die op hen inreed, den nachtwacht een klap gaf, terwijl de burgemeester, die den wielrijder wilde grijpen, kwam te vallen en zich nogal bezeerde. D'e wielrijder, zekere J. B. uit Tholen, verwekte met eenige vrienden nogal ru moer. De zaak is in handen van de politie, ter wijl wel zal worden uitgemaakt voor de rechtbank te Breda of een en ander z.g. wraakoefening kan zijn wegens een ver oordeeling van verdachte's broeder tot ge vangenisstraf. De Th. Grt verneemt, dat de burge meester tijdelijk zijn kamer moet houden ten gevolge van den val. Kortgene. Ongewone brand. Een niet alledaagsch geval van brand deed zich Zaterdagmiddag voor op den weg van M. de Regt onder de gemeente Wissen- kerke en Kamperland. Over dien weg reed een wagen, bespannen met twee paarden van de eigenaars Gebr. van Hee te "Wis- senkerke. De voerman had het op dezen zomermiddag heel warm, achter het hooi, dochhet werd al maar warmer en warmer. De voerman keek eens om en zag tot zijn schrik, dat de geheele lading van zijn wagen in brand stond. Vlug reed hij met den wagen het land op, sneed de strengen van de paarden door en wist op die manier de dieren in veiligheid te brengen. De voorraad hooi, en ook de wa gen verbrandden geheel. Voetbal. Uitslagen van de seriewedstrijden Za terdag j.l. gehouden te Driewegen: D.S.G.Rohda 2<1. Unit asVolharding 35. RohdaUnitas 02. VolhardingD.S.G. 51. Chr. Ned. Voetbalbond. Afd. XIII. Beslissingswedstrijd tournooi om den tandarts v. d. Velde-beker. Groep B: D.V.O.S.D.O. 0—3. Kamperland. De voetbalvereeniging K V. V. speelde Zaterdagavond op haar ter rein tegen D.V.O. van Kortgene. Het was de laatste nederlaagwedstrijd. De uitslag was 32 voor Kortgene. Ruststand 1— Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Benschop, S. Goverts te Gameren. Te Oldebroak (2e pred. plaats), J. van Amst.pl te Voorthuizen. Aangenomen naar Veldhoven, dr K. J. v. Bart, cand. te Eindhoven. Bedankt voor Wilnis, M. J. Lekkerker- ker te Kockengen. Geref. Kerken. Drietal te Terneuzen, J. Koppe te Wa genborgen, W. J. Smidt te Waddinxveen en A. v. d. Weg te Oudewater. Bedankt voor Surhuisterveen, A. de Ruiter te O. en N. Bildtzijl. Bevestiging en intrede. De bevestiging en intrede van Ds J. D. Barth bij de Geref. Gem. te Dordrecht is bepaald op 3 en 4 Sept. a.s. Ds G. H. Kersten hoopt als bevestiger op te tre den. -«Autobus met 23 Neder landers aan de grens vast gehouden wegens deviezen- smokkelarij. Een autobus uit Eind hoven, waarin zich de chauffeur en 22 personen bevonden, werd op Donderdag avond, op den terugweg van Königswin- ter naar Eindhoven aam de grens te Pos- terholt (L.) op Duitsch gebied onder de gemeente Karken aangehouden. De inzit tenden en de chauffeur werden gearres teerd en naar het Zollamt te Karken overgebracht, terwijl de autobus in bealag werd genomen. Deze werd grootendeels door de beamb ten gedemonteerd. Bij nader onderzoek werd een aantal deviezen gevonden in den reserveband, onder het dak van den auto bus en bij fouilleering ook nog in de zak ken van eenige personen. Allen werden des nachts nog aan een streng verhoor onderworpen, waarbij ie komen vast te staan, dat het grootste ge deelte der aangehoudenen zich niet aan deviezensmokkelarij had schuldig ge maakt. Een 16-tal personen is, na een on- prettigen nacht te hebben doorgebracht, om 9 uur Vrijdagmorgen over de grens ge zet. Na 2 K.M. te hebben geloopen, kwa men zij te Posterholt aan, vanwaar zij tegen 2 uur met een inmiddels uit Eind hoven gearriveerden bus vertrokken naar hun woonplaats. De chauffeur, drie dames en drie hee- ren zijn in den nacht naar Heinsberg overgebracht en Vrijdagmiddag op trans port gesteld naar Aken. Nader wordt vernomen, dat het gezel schap hij een bank te Königswinter de viezenmarken had gekocht. Bij het verla ten van deze bank is door een paar on bekende personen gezien, dat er marken werden verstopt in de bus. De politie is daarvan iu kennis gesteld en beeft met een auto den heelen dag de gangen nage gaan van het gezelschap. Toen de auto bus in deni laten avond op een 10-tal me ters de Duitsch-Hollandsehe grens was genaderd, werden plotseling de afsluit- boomen neergelaten en direct hield een andere auto achter den autobus stil, waar in de Duitsche politie zat, waarna alle inzittenden van den autobus, met nohulp van de douane-beambten, die, zooals bleek telefonisch op de hoogte waren gesteld, werden gearresteerd. Deaanvaringopde Waal. Vrijdagavond is, zooals wij al reeds meldden, op de rivier de Waal, bij de gemeente Vuren, een aanvaring ge beurd, waarbij twee personen werden ge dood. Nader wordt gemeld, dat de Belgische motorboot „Alhula", die was geladen met motorolie, bij Vuren den „verkeerden wal" hield en hiervoor vlaggen had geheschen. Bij Vuren ontmoette deze boot het zand- schip „Nooit Gedacht", waarvan Bruinis schipper is. Deze was echter niet aan boord. Het schip werd bestuurd door den knecht. De motorboot seinde driemaal, doch 't zandschip week niet uit.Door 'het slechte zicht was een aanvaring onvermijdelijk, hoewel de stuurman van de motorboot moeite deed de aanvaring te voorkomen. Het zandschip zonk na de botsing en de bemanning raakte te water. De schipper van de motorboot wierp een boei uit, waaraan Mej. Bruinis, haar 7-jarig doch tertje en haar 16-jarigen zoon zich vast klampten. Boor de sterke zuiging van het zinkende schip waren de vrouw en het meisje genoodzaakt los te laten. Zij ver dwenen in de diepte en verdronken. De knecht en een vriend van hem, die was meegevaren, grepen een stuk hout en zij wisten zich drijvende te houden. Na eeni- gen tijd werden zij door visschers uit B rakel gered, evenals de zoon van Mej. Bruinis. Slaapziekte'. In de gemeente Gerwen doet zich een geval van slaap ziekte voor bij de 45-jarige vrouw van A. Rovers-Verschuren. De vrouw slaapt al ongeveer 20 dagen. Ofschoon zij door den geneesheer langs natuurlijken weg wordt gevoed, is zij dusdanig verzwakt, dat men voor haar leven vreest. Opnieuw c ol p o r t a g e-r el let j es in den Amsterdam se h e n Jordaan. Zaterdagavond heb ben de relletjes in den Jordaan te Am sterdam in verband met het colporteereu met geschriften door nationaal-socialis- ten zich herhaald. Het publiek nam op nieuw een vijandige houding tegen ben aan; vechtpartijen ontstonden en wel in de buurt van de Willem- en Wester straat, waaraan de politie eenige malen door forseh ingrijpen met getrokken sabel en gummistok een einde heeft gemaakt. Den heelen avond was het in deze buurt tamelijk rumoerig. i Ruim zestig korenmijten een prooi der vlammen. Tijdens het dorsohen is Zaterdagmiddag brand uitgebroken op de standplaats voor ko renmijten te Rolde. In totaal zijn ruim zestig mijten een prooi der vlammen ge worden. Ook de dorscbmachine met stroo- pers en tractor, rijwielen en kleeren van het personeel zijn verbrand. De schade kan worden geraamd op pl.m. f9 a f 10.000. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. De brand ontstond door het val len van een vonk uit den tractor in het droge kaf. Groote inbraak opgehel derd. De inbraak, die in den nacht van 9 op 10 dezer gepleegd is in de woning van den heer G. v. Oorschot te Rotter dam, is opgehelderd. De politie is er in geslaagd de beide daders aan te houden en den buit geheel te achterhalen. De inbraak was gepleegd terwijl de familie v. O. met vacantie de stad uit was. De dieven hebben een groote partij zil verwerk, w.o. veel tafelzilver, eenige kostbare sieraden en 19 schilderijen ge stolen. De schilderijen werden uit de lijs ten gesneden. Gebleken is thans, dat de inbrekers geen oude bekenden van de politie zijn. Hoewel zij de inbraak vrij handig heb ben verricht, hebben zij bij het probeeren om den buit te verkoopen, tenslotte de voorzichtigheid uit het oog verloren. Zoo was het de politie ter oore gekomen, dat een man bij verschillende opkoopers in de stad was gekomen om zilverwerk te verkoopen. Bij een adres verkocht hij enkele stukken, welke er door de politie in beslag werden genomen, toen bleek, dat zij van de inbraak in de Voorschoter laan afkomstig waren. De opkooper kon een vrij goed signalement van den ver- kooper opgevea Ook aan een adres aan den Linker Maasoever was de man geweest; het was daar niet tot een transactie gekomen. Zaterdag kwam deze man opnieuw bij den opkooper aan den Linker Maasoever. Hij was nu vergezeld van een anderen man. Weer werd eenig zilverwerk te koop aangeboden. De opkooper, die ge waarschuwd was, wist de twee mannen aan het lijntje te houden, terwijl de poli tie gewaarschuwd werd. Een paar recher cheurs wisten zoodoende de twee man nen aan te houden. Het zilverwerk, dat zij bij zich hadden, bleek van de inbraak in de Voorschoterlaan afkomstig. De aan gehoudenen zijn de 38-jarige J. F. S. en de 28-jarige M. S., broers, beiden huis schilder van beroep. In hun woning werd een huiszoeking verricht, waarbij het gestolen zilverwerk en de sieraden spoedig werden terugge vonden. Aanslag op een trein. Drie militairen gearres teerd. Zondag j.l. zag de machinist van den avondsneltrein Amsterdam-Gro- ningen, die ongeveer 20 minuten voor tie nen het station legerplaats Oldenbroek passeert, plotseling tusschen dit station en den volgenden blokpost voor zich uit, iets op de rails liggen. Hij remde zoo sterk mogelijk, maar kon niet voorkomen dat de machine, zij het met reeds sterk ver minderde snelheid, inreed op een aantal voorwerpen op de rails. Bij het onderzoek bleken zware steenen, hamers en ander wegwerkersgereedschap op de rails te zijn gestapeld. Deze voorwerpen werden door de machine deels van de rails afgescho ven, deels voortgeschoven, terwijl enkele stukken gereedschap geheel versplinterd werden. Was de trein met onverminder de snelheid er wordt op dit gedeelte gereden met ruim 90 K.M. op de ge noemde voorwerpen gereden, dan waren de gevolgen waarschijnlijk heel ernstig ge weest. Over het voorgevallene werd stren ge geheimhouding opgelegd. Thans zijn door de marechaussee van de brigade Wezep de daders van den aanslag aangehouden, n.l. een korporaal en twee miliciens uit de legerplaats Ol denbroek van de lichting die dezer dagen afzwaait. Zij hebben reeds bekend en zijn te Harderwijk opgesloten. De korporaal en een der miliciens bleken de hoofdda ders. Van een heuveltje hadden zij den afloop staan afwachten, maar toen de trein tot stilstand was gebracht, hadden zij ijlings de vlucht genomen. Als motief gaven zij op baldadigheid. 'Jachtje door motor schip overvaren. In de Gouwe te Waddinxveen is Zaterdagmiddag een motorjacht overvaren, waarbij een der drie opvarenden is verdronken. De 41-jarige van Welie uit Gouda, ma chinist-bankwerker was met zijn stalen motorkruiser „Anne", die in 1934 is ge bouwd en een lengte heeft van 7 M., van Gouda gekomen. In de boot waren ook zijn 40-jarige echtgenoote en zijn 17-jari- ga pleegzoon. Vrijdag had de heer v. W. vacantie ge kregen en hij was voornemens enkele da gen te gaan varen. Bij de noodbrug in Waddinxveen moest het scheepje eenige oogenblikken wachten, omdat van den tegenovergestelden kant naderde het 174 ton metende motorschip „Eendracht". Dit vaartuig passeerde juist de brug en daarna zou het motorjacht gelegenheid krijgen verder te gaan. Door den wind en vooral ook door den stroom werd het jachi dat vrij dicht aan den kant lag, naar hei midden gedreven, waardoor een botsing met het groote motorschip ontstond. De kleine ijzeren boot, die dwars in de Gouwe was komen te liggen, werd in het midden door den neus van het motorschip geramd, waardoor zij omsloeg en bijna onmiddellijk zonk. Van alle kanten schoot hulp toe en men slaagde erin de vrouw en den jongen, die naar den wal waren gezwommen, te red den. De heer van W. had zich aan zijn boot vastgegrepen. Vermoedelijk is hij zeer be vangen geweest door den schrik, want hoewel hij uitstekend kon zwemmen, ver dween hij vrijwel gelijk met het vaartuig je naar de diepte. Reddingspogingen, op alle mogelijke manieren ondernomen, mochten niet baten. Eerst na een kwartier werd bet slachtoffer opgehaald. i Auto op bewaakten over weg door trein gegrepen. Zater dagmiddag had op den spoorwegovergang in den straatweg Meppel-de Wijk een ernstig ongeluk plaats, dat wonder boven wonder geen menscbenlevens heeft gekost. Doordat de afsluitboomen niet waren neergelaten werd de auto van den heer D. Pol. gemeentesecretaris van Munten dam, waarin tevens diens echtgenoote ge zeten was, door een motorrangeer- machine die met 'n snelheid van ongeveer 30 K.M. uit de richting Meppel kwam, gegrepen en meegesleurd op de bij dezen overweg gelegen brug over de Hooge- veensche Vaart. De auto werd hierbij vol komen in elkaar gereden, terwijl de ma chine ontspoorde. De inzittenden bleken eenige onbeduidende snijwonden aan ar men en boenen te hebben opgeloopen. Uit een onderzoek is gebleken, dat de bestuurder van de rangeermachine door een onveilig signaal is gereden, het uitrij- sein stond op onveilig, en de man beweert dit niet gezien te hebben. Kerkinbraken te Weiep. Gisterennacht is ingebroken in de beide kerken te Wezep, 'in de Herv. en de Gere formeerde. In de Herv. kerk heeft men de brand kast voorover gegooid en van achteren opengesneden. Het gestolen bedrag is nog niet bekend. De inbrekers zijn door het verbreken van een hangslot van de kerkdeur, de kerk binnengedrongen. Ook in de Geref. kerk werd de brand kast geforceerd. Arrestaties te Oss bou de n a a n. Al is het huis van bewaring te 's-Hertogehbosch vol, toch blijft de po litie te Oss nog steeds aan het speuren. De eene misdaad is nog niet opgehelderd of de andere staat alweer op de rol. Zoo arresteerde de gemeentepolitie zekeren Sch., een zeer onguur type, die in 't ver leden er zijn werk van moet hebben ge maakt 's nachts met kar en paard erop uit te trekken en bij verschillende land bouwers aardappelen en andere veldge wassen te rooven en weg te halen van den akker. Hij 'bleef bij zijn verhoor aanvankelijk hardnekkig ontkennen, maar de aanwij zingen waren te sterk. Ten langen leste viel hij dan ook door de mand en legde een volledige bekentenis af. Branden. Gisternacht plm. 4 u. ontdekte men brand in de dennenbosschen nabij het Kamphuis „Bosch en Zee" te Den Burg (Texel). Direct werd groot alarm gegeven en be gon men met het blusschen. Door het graven van brandgangen en het aanleggen van tegenvuren wist men den brand te beperken tot een oppervlak te van 2 H.A., die geheel kaal brandde. Te Deurne zijn boerderijen van de landbouwers v. L. en v. d. W. tot den grond toe afgebrand. 'Man tusschen m&aima- o h i n e. Zaterdagmiddag heeft op een korenveld van den landbouwer B. te Haar lemmermeer een ijselijk ongeval plaats gehad met een korenxnaaier, waarbij den arbeider W. V. een arm en een voet ge heel en een hand gedeeltelijk werden af gesneden. Terwijl daze arbeider den ko renmaaier bestuurde, sloegen de paarden op hol, met het gevolg, dat V. zijn even wicht verloor en tusschen de vlijmscherpe messen en tanden terecht kwam. Op zijn luidgillend „hol" kwamen de andere arbeiders toesnellen en wisten de paarden tot staan te brengen. Oogenblik- kelijk bevrijdden de collega's den man, die verschikkelijk was verminkt en bonden met zakdoeken de lichaamsdeelen af. De afgesneden lichaamsdeelen werden op 180 M. afstand van elkaar gevonden. Met een ziekenauto werd het slacht offer naar het gasthuis te Haarlem ver voerd. Zijn toestand is verontrustend en men vreest voor het leven. Het slachtoffer is gehuwd en vader van vijf kinderen. De week-end-ongelukken. Zondagmorgen heeft op den Rijksweg tus schen Sittard en Roermond nabij Suste- ren een ernstig verkeersongeval plaats gehad. Een motorrijwiel kwam met zoo danige snelheid in botsing met een auto, dat de motorrijder en de duorijdster op slag gedood werden, en een der passa giers van de auto zwaar werd gewond, terwijl de bestuurder lichte verwondin gen opliep. De motorrijder was afkomstig uit Nieu- wenhagen. Hij was 35 jaar oud en onge huwd. De duorijdster, die om het leven kwam, was een familielid van den mo torrijder. De auto werd bestuurd door den heer J. van Boveren uit Nijmegen, terwijl de zwaargewonde passagier, de heer M. Smid, eveneens uit deze stad afkomstig was. Zondagmorgen is de 23-jarige O., die onder Schalkwijk met eenige kennis sen stond te praten, door een passeerende vrachtauto gegrepen en tegen een boom geslingerd. Het slachtoffer was vrijwel onmiddellijk dood. De 40-jarige veehandelaar B. uit Makkinga die Zaterdag onder Elsloo uit een zijweg kwam werd aangereden door een vrachtauto van den heer L. uit Hee renveen. Zwaar gewond werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Heerenveen ver voerd, waar hij Zondagochtend aan de bekomen verwondingen ia overleden. In den nacht van Zaterdag op Zon dag omstreeks: één uur is een oude vrouw, wier identiteit nog niet vaststaat, bij het oversteken van den straatweg te Merxem (België) aangereden door een auto, welke werd bestuurd door den heer Van Gent uit Rotterdam. De vrouw was op slag dood. Zaterdagmiddag is de heer v. d. W. uit Hilversum, die met zijn rijwiel aan de hand op den Laarderweg liep, door een motorrijwiel aangereden, toen hij plotse ling den rijweg overstak. Het slachtoffer werd tegen den grond gesmakt en is Zon dagmorgen overleden. Zondagmorgen is het ongeveer 4- jarig zoontje van de familie J. Keijsera te Sevenum (L.) bij het oversteken van den weg door een motorrijder gegrepen. Do toestand is zorgwekkend. Staking in da bouwbedrijven. VLAARDINGEN. Door de samenwer kende algemeene Chr. en R.-K. Bouwvak arbeidersbonden werd gedurende de af geloopen week actie gevoerd. De ar beidsvoorwaarden, vastgelegd in de lan delijke arbeidsovereenkomst voor de bouwbedrijven te Vlaardingen, werden niet meer nagekomen, doordat nu de ongeorganiseerde werkgevers geen va- cantiebonnen meer verstrekten, ook de georganiseerden besloten dit voorloopig niet meer te doen. Door de samenwerkende bonden was verzocht voor j.l. Zaterdag te willen mee- deelen of zij de vac&ntiebonnen weer zou den gaan verstrekken, waarop geen gun stig antwoord is ontvangen. Hedenmorgen om 7 uur heeft een nieu we vergadering van de werknemers plaats gehad. Er werd besloten het werk niet te hervatten. De staking der metselaars, opper- en timmerlieden omvat ongeveer 100 man. Het werk wordt door werkwilligen uit gevoerd. Oplichting. DEN BOSCH. Hier ter stede is een uit gebreide oplichtingsaffaire aan den dag gekomen. Een zekere W. J. W. v. L. had voor eenige maanden alhier een woninginrich ting geopend, genaamd „My home". Van L. deed het voorkomen alsof deze woninginrichting een filiaal was van de firma Pander te Den Haag. Aan verschei dene personen liet hij een brief zien, onderteekend door de Fa Pander, waarin deze firma hem als filiaalhouder te Den Bosch aanstelde en een som van f8000 beloofde om de oprichting van het filiaal mogelijk te maken. Het bedrag zou bin nen 14 dagen worden uitbetaald. Door middel van den brief wist van L. van een Duitsche jongeman, die de firma Pander goed kende, een bedrag van f 4000 los te krijgen, hetwelk hem zou worden terug betaald zoo gauw als de firma Pander hem de f8000 ter hand had gesteld. Met deze f4000 werd de woninginrich ting geopend, maar de jongeman heeft er geen cent van teruggezien. Aan zijn knecht vertelde v. L., dat hij jaren voor de firma Pander had gereisd en dat deze f 8000 in de zaak had gesto ken. Hij stelde hem voor met hem naar Parijs te gaan, voor de firma Pander, waar de zaken definitief zouden worden geregeld. Daarvoor was f350 noodig, die v. L. niet bezat. Daarom schoten de ouders van den knecht dit bedrag voor. Te Parijs hebben van L. en zijn knecht in 4 dagen tijds kans gezien f250 te verbrassen. De f 350 werden niet terug gegeven. Een kleermaker, die een groot bedrag van v. L. moest ontvangen, drong tevergeefs op betaling aan en op zekeren dag dwong hij van L. in het bijzijn van zijn knecht en eenige klanten, het costuum dat hij droeg, uit te trekken, zoodat van L. letterlijk in zijn hemd kwam te staan. Meermalen is het gebeurd, dat van L. aan diverse personen chèques liet zien ter waarde van f 1700 en f 500, welke naar hij beweerde, hem door de firma Pander waren toegezonden en op vertoon waar van hij van verschillende personen geld bedragen wist los te krijgen, later bleek, dat de chèques door hemzelf waren ge schreven. Avond aan avond stonden diverse schuldeischers voor de woninginrichting om hun geld te innen. Geen uitweg meer ziende, liet van L. zich failliet verklaren. Hij is geen onbekende van politie en justitie. Van L. is thans gearresteerd. Prairiebrand. BUENOS AIRES. Een groote prairie- brand woedt in Argentinië over vele duizenden morgens. Vele fokkerijen zijn een prooi der vlammen geworden. Het vuur nadert met groote snelheid het woudgebied. De instortingsramp te Berlijn. BERLIJN. Acht van de 19 vermiste slachtoffers bij het instortingsongeluk in de Hermann Goeringstrasse zijn gevon den en 7 geborgen. Het bergen van het 8ste slachtoffer moest worden uitgesteld, aangezien het onder zware balken was verborgen. De slachtoffers moeten onmid dellijk den dood hebben gevonden. Vloedgolf in Genua. GENUA. Genua is Zondag getroffen door een cycloon, gepaard met een vloed golf. Door de kracht van het water werd de plaatselijke luchthaven verwoest, ter wijl aan de schepen ernstige schade werd toegebracht. Drie personen werden gedood en 30 liepen verwondingen op. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden 1751/» 175 115 115 2551/» 256 102 K 102 M 30*/» 30Vi 106V« 105 H-6 196 195 1541/» 154 36Vs 36 Vk -7 H. V. A. Ned. Handel Mij. Philipslampen Unilever A. K. U. Amsterd. Rubber Kon. Olie Deli Mij. Scheepvaart Unie 4 pot. Nederland 1934 98 93 X 4 pet. Ned.-Indië 1934 911/* Ql'A U. S. Steel 271/,, 26V» Anaconda Copper 11*/» 11M Beth. Steel 22V» 22*/» Shell Union 6 V» 6'/» Intern. Nickel Mij- 17u/« 17*/« De weifelende houding der New-York- sche markt was oorzaak, dat de onderne mingslust sterk verminderde. Niet alleen in de Amerika&nsche markt maar ook in de locale afdeeling waar de omzetten tot

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3