Uit de Provincie Eindelijk vereenigd. Zoeklichtjes. a Gei In Goes.) Op Woensdag 4 Sept. vertrekt het gezelschap weer uit Rotterdam naar Engeland. Prinses Juliana in Schotland. Prinses Juliana, die voor enkele dagen als gast van. de Hertogin van Norfolk te Kinharrie vertoeft, heeft Zaterdagmiddag een rijtoer gemaakt naar de ruïnes van Caerlaverock Gastle. Ondanks het feit, dat in Engeland aan de hittegolf een einde is gekomen en de temperatuur sterk gedaald is, terwijl op vele plaatsen nog steeds regen valt, heerscht in Schotland nog steeds een zeer hooge temperatuur en houdt het weer zich prachtig. Op sommige plaatsen wijst de thermometer 78 graden aan. Luchtdienst AmsterdamMilaan. De K.L.M. en de Deutsche Lufthansa hebben in onderling overleg besloten om den dienst op de luchtlijn Frankrijk Milaan met ingang van den 2en Septem ber stop te zetten. De laatste vluchten in beide richtingen zullen op den 31en Aug. plaats hebben. De lijn zal in het volgend voorjaar door de K.L.M., de Deutsche Lufthansa en de Avio Lineo Italiano heropend worden. Amerikaansch bezoek aan de Wieringermeer. Een 20-tal Amerikaansche hoogleera ren en directeuren van landbouwproefsta- tons heeft een bezoek gebracht aan den WieringermeerpOlder. Het doel was o.a. bodemkundige vraag stukken, die zich bij het in cultuur bren gen van de jonge Zuiderzeegromden voor doen, te bestudeeren. Zeeuwsche Coöperatiedag. Zaterdagmiddag is te Vlissingen een zeer drukke Zeeuwsche Coöperatiedag ge houden, welke echter ten deele in het wa ter is gevallen. Van uit Goes_trokken tien autobussen met kinderen want bet was in de eerste plaats een kinderfeest en enkele tientallen ouderen naar Vlissingen, van uit Middelburg vervoerden een 20-tal tramwagens de leden en hun kinderen, zoodat er in totaal enkele bonderden vol wassenen en meer dan 1000 kinderen van de beide Coöperaties te Middelburg, van die te Goes en van die te Vlissingen pre sent waren. Bij bet gebouw van de Broederband aan den Singelweg werd een stoet gevormd, waarbij alle kinderen een coöperatievlag getje medevoerden. In den stoet liepen mede de muziekge zelschappen „Ons Genoegen" uit Vlissin gen en „Excelsior" uit Middelburg. Door een deel van de stad trok men naar de achterplaats van de Willem III kazerne, waar voor al de kinderen een zitplaats was, terwijl de ouderen zich met een staanplaats moesten tevreden stellen. Dhr L. P. van Oorschot heette in het bijzonder de kinderen welkom op dezen middag en zeide, dat deze kinderen de vol wassenen van de toekomst zijn en dus de toekomstige leden van de coöperaties. Spr. deed mededeeling van verschillende voor dezen feestdag genomen maatregelen. Hierna begon de vertooning van de pop penkast. In de pauze sprak Mej. A. C. Bos, pro pagandiste van den Centralen Bond van Verbruikscoöperaties over de beteekenis van den Goöperatiedag. Dit gold vooral de volwassenen. Wind en regen maakten het intusschen noodzakelijk een einde aan een en ander te maken. Voor de organisatoren, voor de volwassenen, maar niet het minst voor de kinderen was dit een groote tegenslag. Provinciale zwemwedstrijden te Vlissingen. Zaterdagmiddag organiseerde de Zwem en Poloclub „De Zeehond", onderafdee- ling van de Vlissingsche Zwemclub, een provincialen zwemwedstrijd bij de zwem inrichting in het kanaal bij de Keersluis, aan welken wedstrijd ook die om de kam pioenschappen van Zeeland verbanden waren. Deelgenomen werd door de volgende vereenigingen: De Bruinvisch, Sas van Gent; De Zeehond, Vlissingen; Luctor et Ernergo, Middelburg; 't Sas, Goes en De Schelde, Terneuzen. De wedstrijd ving aan onder begunstl- FEUILLETON. Een verhaal uit het vroegere Rusland. 10) o— Toen ze te GoroChino kwamen was de man van zijn verbazing bekomen. Iwan verzocht hem aan het doirp af te zet ten en nam den achterweg naar zijn huis. Marpha legde het goed op de bleek, zij zag een lange schaduw op het stuk lin nen, keerde zich om, slaakte een kreet en lag in de armen van haar man. Daarna bracht zij hem in huis, waar hij! vermoeid op een bank neerzeeg. Spoedig daarna kwam Paulouchu ook thuis; zoodra de tijding de school had bereikt, was hij naar huis gerend. Op gevaar af het andere been te scha den sprong hij op vaders knie en deed hem in zijn omhelzing bijna stikken. De aandoening verhinderde vader te spreken; hij kon slechts de krullen van het kind streelen. Met de kleintjes ging het niet zoo spoedig, zij hadden moeite in dien man hun vader te herkennen. Marpha beschouwde alles diep ontroerd en sprak zacht; „Heer, wees gedanktl" Eén ontbrak er aan het gezin de oude vader. ging van fraai weder, doch toen men een paar uur bezig was, kwam een wind als van een hoos opzetten en deze werd ge volgd door een fiksche regenbui, die oor zaak werd, dat het laatste deel van den wedstrijd onder weinig gunstige omstan digheden plaats had, en het laatste num mer, een polo-wedstrijd tusschen Vlissin gen en Sas van Gent niet kon doorgaan. Ook de demonstraties van de Vlissing sche Reddingsbrigade kwamen niet geheel tot haar recht. De uitslagen zijn: 100 M. vrije slag dames: kampioene Mej. T. de Jong in 1 m. 26.4 sec., zij kreeg ook een prijs als eerste Vlissingsche; 2de Mej. B. IJsebaart, Sas van Gent 1 m. 30.4 sec.; derde Mej. L. van Vooren, Breskens 1 m. 36.2 sec. 100 M. rugslag, heeren: kampioen J. Mollema 1 m. 30.6 sec. 100 'M. schoolslag, dames: kampioene Mej. G. van der Graaf, Goes 1 m. 38 sec.; tweede Mej. J. Lammens, Sas van Gent 1 m. 41.2 sec.; derde Mej. G. van Melle, Breskens 1 m. 41.4 sec. De wisselprijs voor leden van de V. Z. G. kwam aan Mej. M. Weijermans, die 1 m. 52.4 sec. maakte. 50 M. vrije slag jongens van 13 tot 16 jaar: eerste prijs H. Pots, Vlissingen 35.2 sec.; tweede G. Claijsens, Sas van Gent 37 sec.; derde A. Gillissen, Vlissingen 37.6 sec. 100 M. schoolslag heeren: kampioen A. Renique, Sas van Gent 1 m. 29 sec.: twee de G. Goreen, Goes 1 m. 30.8 sec.; derde G. de Zeeuw, Sas van Gent 1 m. 35 sec. 100 M. rugslag dames: kampioene Mej. C. v. d. Graaf, Goes 1 m. 42 sec.; tweede Mej. T. de Jong, Vlissingen 1 m. 54.6 sec.; derde Mej. L. van Vooren, Breskens 2 m. 100 M. vrije slag heeren: kampioen P. Steveninck, Vlissingen 1 m. 12.8 sec.; tweede P. Neteson, Sas van Gent 1 m. 13.4 sec.; derde F. van Anraajd, Vlissingen 1 m. 17.4 sec. 50 M. schoolslag meisjes 13 tot 16 jaar: eerste prijs R. Kampman, Middelburg 45 sec.; tweede prijs T. de Jong, Vlissingen 46.2 sec.; derde J. de Haas, Terneuzen 48 sec. Drie maal 50 M. wisselslag estafette, heeren: kampioen D'e Zeehond, Vlissingen met den ploeg P. Steveninck, F. van An- raad en W. Ardewijn 1 m. 55.6 sec.; twee de De Schelde, Terneuzen, met den ploeg J. Molema, G. Verlinde en H. Westerhof in 1 m. 56 sec.; derde De Bruinvisch, Sas van Gent, ploeg W. Vermaet, A. Renique en P. Neeteson 1 m. 59.2 sec. 50 M. schoolslag voor jongens van 13 tot 16 jaar: eerste prijs E. de Kam, Vlis singen 44.8 sec.; tweede H. Pots, Vlissin gen 46.4 sec.; derde J. de Klerk, Middel burg 46.6 sec. Drie maal 50 M. wisselslag estafette voor dames: kampioen De Zeehond, Vlis singen, met een ploeg bestaande uit de dames I. Merk, M. Hoek en T. de Jong 2 m. 19.6 sec.; tweede 't Sas, Goes, met de dames C. v. d. Graaf, G. Scheffers en J. Goedhart 2 m. 21.2 sec.; derde De Bruinvisch, Sas van Gent met de dames D. van Steen, J. Lammens en B. IJzebaart 2 m. 22.4 sec. 50 M. vrije slag meisjes van 13 tot 16 jaar: eerste prijs T. de Jong, Vlissingen 38 sec.; tweede B. IJsebaert, Sas van Gent 39.8 sec.; derde M. Sinke, Goes 45 sec. Vijf maal 50 M. vrije slag estafette hee ren: kampioen De Zeehond, Vlissingen, met de zwemmers P. Weijermans, H. Kodde, W. Ardewijn. F. van Anraad en P. Steveninck 2 m. 46 sec.; tweede De Bruinvisch, Sas van Gent, met zwemmers G. de Zeeuw, B. Bel, B. Claijssens, H. Stubbé en P. Neteson 2 m. 52 sec.; derde De Schelde, Terneuzen, met zwemmers A. Bliek, G. Visser, J. Molema, H. Westhof, A. Verstraeten 3 m. 2 sec. Vijf maal 50 M. estafette dames: kam pioen De Zeehond, Vlissingen 3 m. 45 sec. Ten slotte de 600 M. vrije slag. Heeren: eerste prijs F. van Anraad, Vlissingen 10 m. 46.2 sec.; tweede B. Ste veninck, Vlissingen 10 m. 55.6 sec.; derde A. Mookhoek, Breskens 11 m. 7.6 sec. Dames: eerste prijs Mej. G. van Melle, Breskens 12 m. 35 sec.; tweede Mej. B. van der Broek, Vlissingen 13 m. 24.4 sec.; derde Mej. C. Carels, Breskens 13 m. 40 s. C. Wagenaar, 13 jaar, te Vlissingen, kreeg een prijs als jongste deelnemer. Direct na afloop had op de zweminrich ting de uitreiking van de prijzen plaats door weth. Laernoes (burg. van Woelde- ren was verhinderd). Die terugkomst maakte veel indruk in het dorp; het huisje werd belegerd door vrienden. Nauwelijks 'had Marpha zijn vragen naar den vader en vele huiselijke dingen kunnen beantwoorden, of reeds verdron gen de dorpelingen zich om hem heen. Het was een hartelijk welkom, het wa ren gelukwenschen met het ridderkruis van St George. Maar Iwan was uitgeput. Hij verbleekte en hoestte droog; nu zou de deelneming Iwan schaden, zeide Marpha, haar vrou welijke macht uitoefenend; de bezoekers moesten nu gaan. Toen zij alleen waren, opende Iwan een papier, dat 'hij op de borst droeg. „Het ia het Evangelie," zei hij, „mij door mijn jongen luitenant toevertrouwd; hij stierf in mijn armen. Het was droevig dit jeug dige leven door den vijand te zien afbre ken. Twee levens had men er voor willen geven; maar wie kan een ongeluk kee- ren?" „Heeft hij u dit Evangelie gegeven?" vroeg Marpha, het bruin marokijn bezien de. „Ja, met de belofte het aan zijn moe der te geven. Intusschen mag ik het lezen. Ge vindt hierin den heilsweg, 'heeft 'hij mij gezegd, en zie maar, ik heb er al iets van gevonden, dank zij God. 't Is een wonder Aanvankelijk was aan beide zijden van het kanaal heel wat belangstelling voor de wedstrijden, doch de regen was oorzaak, dat bijna allen huiswaarts gingen, omdat er ter plaatse geen enkele schuilplaats is. Inspectiereis op de Schelde door Belgische Minister. De heer De Man, minister van Open bare werken en Werkverschaffing in Bel gië, heeft een inspectiereis ondernomen op de Schelde, teneinde zich persoonlijk rekenschap te geven van den vooruitgang van de aldaar in uitvoering zijnde wer ken. De heer P. H. Spaak, minister van het Verkeerswezen, vergezelde hem, met het oog op een bespreking ter plaatse over sommige kwesties, die gemeenschappelijk zijn aan beide departementen, onder meer in verband met den loodsdienst op de Schelde. Er werd een boottocht ondernomen op de Schelde tot Vlissingen. De minister van Openbare werken heeft in het bijzonder zijn aandacht gewijd aaD de toekomstmogelijkheden van de polders en landerijen langs den stroom. Een krekelplaag. Op verschillende plaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen worden den laatsten tijd groote zwermen krekels aangetroffen. De diertjes verspreiden zich snel en zijn moeilijk te vangen, daar ze zich bij voor keur schuil houden in de huizen op plaatsen, die moeilijk te bereiken zijn. Vooral des nachts zijn deze diertjes erg hinderlijk, door het vele lawaai, dat ze maken. De bewoners doen al wat mogelijk is, om de lawaaimakers uit te roeien, doch tevergeefs. Slechts flinke regenval schijnt een einde aan hun bestaan te kunnen maken. Vlissingen. De wethouders benoeming. Bij geruchte wordt ver nomen, dat de socialisten, die thans 7 van de 19 zetels bezetten, 2 plaatsen in het college van B. en W. wenschen te bezet ten, waarvoor o.m. genoemd wordt de heer v. Oorschot, die van Rev. Soc. ge woon S. D. A. P. is geworden, zoodat ver moedelijk dhr W. P. Edelman niet meer herkozen zou worden. Goes. Handboogschutter». Za terdagmiddag hield de Kon. Handboog- Sociëteit „Jacoba van Beijeren" haar jaarlijksch coucours, waaraan door 96 schutters werd deelgenomen van 17 ver schillende sociëteiten. De baofdvogels werden als volgt gescho ten: hoofdvogel met wisselbeker door P. Re- mijnse van „Ons Genoegen" te Oudelande. Ie zijvogel met medaille door G. Daal- man van „Vooruitgang zij' ons streven" te Kwadendamme; 2e zijvogel met medaille door I. van Wingen van „Zorgvliet" te Ellewoutsdijk; le boofdkal door; L. Rijk van „Willem Teil" te Ovezand en G. Geense van „Zorg vliet" te Ellewoutsdijk; 2el hoofdkal door G. van Liere van „Zorgvliet" te Ellewoutsdijk; le kleine kal door M. de Booy van „Juliana" te Oudelande; 2e kleine kal door I. Slabbekoorn van „Willem Teil" te Kloosterzande. Voor iedere kal was een kunstvoorwerp beschikbaar gesteld door vrienden van de handboogsport. De meeste vogels, waarvoor een me daille was beschikbaar gesteld, werden ge- Teil" te Kapelle. Daar de regen een ontijdig einde aan dezen wedstrijd maakte, kon de spannen de kamp om de meeste kleppen niet door gaan. Wielerwedstrijd, Zaterdag is hier de ronde van Goes verreden. Er was groote belangstelling voor de wiel renners. Ondanks den regen werd de wedstrijd geheel volbracht, al verslapte hierdoor op het laatst het tempo wel wat. De route viel geheel buiten de belang rijke verkeerswegen en lag in den Wil- helminapolder, wat niet anders dan toe gejuicht kan worden, In den voormiddag werd de wedstrijd verreden voor nieuwelingen (zonder li centie), waarvan als eerstaangekomene: 1. Prinse, Breskens; 2. H. de Bruijn, Clinge (Z.-V.) De uitslag van den in den namiddag boek; een hooggeplaatste vrouw la» er mij in de ambulance eiken dag iets uit voor". „Kom hier, mijn jongen, lees ons een hoofdstuk; 't is het Woord van God." Langzaam en eerbiedig las Pavtaucha Johannes 3, waarbij het merk lag. De kleine Macha sliep op moeders schoot terwijl Marpha aandachtig luisterde. Iwan hoorde toe, het hoofd op de hand rustende; een traan ontglipte hem. „Dit zijn schoone en goede woorden", sprak de moeder. „Gewis; Pavloucha zal ons eiken avond een stuk lezen, tot we de Prinses Bro- nitzki hebben uitgevonden; niet waar, mijn jongen?" „Hoe zullen wij haar vinden? Weet ge waar zij woont? „Ach neen, het bloed wisc'hte het adres uit. Wij zullen naar Petersburg gaan en de Heer zal ons haar doen zien". Marpha zette groote oogen op. „Ja zeker, naar Petersburg". Pavloucha vond dit prachtig en huppel de van vreugd. „Gaan we spoedig?" „Morgen zullen wij het bepraten", ant woordde Iwan. Hij was zoo zwak, dat Marpha hem te bed moest helpen, maar de droge hoest belette 'hem te slapen. Toen haalde Pavloucha een dikke al gereden wedstrijd voor nieuwelingen luidt als volgt: 1. A. Pijnenburg, Tilburg; 2. Chr. van de Voorde, Clinge (Z.-Vl.); 3. Driessens, Hoofdplaat; 4. Schot, Bergen op Zoom; 5. Hopstaken, Roosendaal; 6. Tilroe, Goes; 7. Steketee, Terneuzen; 8. J. Boogaard, Kruiningen; 9. Kools, Bergen op Zoom; 10. K. Pijnenburg, Tilburg. Voor de amateurs: 1. A. Buijk, Wouw; 2. Braspenning, Princenhage; 3. P. Kuijs- terman, Bosschenhoofd; 4. L. Bosman, Sint-Jansteen; 5. J. Leeuwenburg, Rot terdam; 6. W. Buijzen, Roosendaal; 7. A. van der Leest, Moerdijk; 8. A. Her mans, Boschkapelle; 9. P. van der Velde, Zaamslag; 10. M. Driedijk, Goes. 's Heer Abtskerke. Belastingver laging. De Raad vergaderde Zaterdag namiddag. De voorzitter deelde mede dat Gedeputeerde Staten goedkeurden dat het algem. armbestuur voor 1936 weder om f 1200 bijdraagt in de kosten van het Onderwijs en dat het schoolhoofd op 19 dezer hersteld zijn taak weer heeft aan vaard. Afgevoerd werden van den ligger der wegen twee voetpaden onder Baarsdorp, nrs 31 en 32. De rekening 1934 wordt op advies der daarvoor aangewezen commissie 'Onver anderd vastgesteld in ontv. op f 19588.30, uitg. f 16833.17, batig slot alzoo f2750.13. Wegens dit groote bedrag aan goed slot, ruim f 2000 meer dan dat over het dienstjaar 1933, wordt Op voorstel van B. en W. besloten voor 1936 tot belasting verlaging over te gaan. De opcenten op de grondbelasting, op de gebouwde eigendommen, het vorig jaar voor de begroeting 1935 wegens de re- geeringsmaatregelen daaromtrent ge bracht van 40 op 80, worden weer op 40 teruggebracht, de opcenten op de perso- neele belasting, het vorig jaar van 60 op 120 gebracht, worden nu verlaagd tot op 50. Een en ander zal een belastingverla ging van plm. f 800 geven (opcenten op fondsbelasting of vermogensbelasting worden hier niet geheven). Ter behandeling van het onderwerp: uitbreiding van de electrificatie in de ge meente gaat de Raad in besloten zitting over. Na heropening deelt de voorz. mede, dat dit punt tot nader onderzoek wordt aangehouden. Bij de rondvraag dringt de heer De Jonge aan op verbetering der bestrating van de dorpskom in de richting Sinouts- kerke. De voorz. zegt overweging toe. Aan het eind der vergadering dankt de voorz. de leden Luteijn en de Roo, die geen vernieuwing van hun mandaat wenschten, voor al hetgeen zij voor de gemeente de den en zegt hen dank "voor de steeds aan gename samenwerking. Dhr de Roo spreekt waardeerende woorden tot den voorzitter. De heer Lu teijn sluit zich hierbij aan. Daarna slui ting. Wemeldinge. Oranjefeest. Vrij dag vergaderde de Oranjevereeniging. De aftredende bestuursleden, dhrn A. M. Huissen, M. Kooman en W. H. van Moort werden herkozen, terwijl in de vacature P. A. Lindenbergh werd gekozen dhr M. de Kunder. Besloten werd voor het op 13 Sept. a.s. te houden Oranjefeest een geldinzameling te houden. Het voorloopig programma voor dien dag omvat het volgende: 's Morgens muziek en zang, tractatie van de schoolkinderen, en kinderfeest. 's Middags muziek, optocht, volksspe len, watersport, voetbal, gymnastiek, gon delvaart en zoo mogelijk vuurwerk. Aan alle buurt- en andere vereenigin gen zal om medewerking verzocht wor den. Driewegen. Schietwedstrijd. De Burgerwacht alhier hield Zaterdagmid dag haar jaarlijkschen ouderlingen wed strijd. Geschoten werden 3 serie's staand, knielend en liggend. Maximum 180 p. le pr. P. Verburg, 2e M. de Vrieze,3e A. Krijiger, 4e Jac. Steketee, 5e P. de Muynck, 6e J. v. Oosten Mz., 7e C. v. Oosten, 8e J. v. Oosten Gz., 9e A. Koor- stanje, 10e A. W. Nieuwenhuize, lie P. Slaakweg, 12e J. Korstanje. Oök de Bijlz. Vrijw. Landstorm alhier hield haar jaarlijkschen ouderlingen wed strijd. Maximum 100 p.: J. v. Oosten le pr., W. M. v. Oosten 2e, G. de Jonge 3e, J. de Winter 4e, D. v. Oosten 5e, Jac. Sohaalje 6e. taarkaars, welke als teeken van dank baarheid voor het heiligenbeeld brandde. VT. Den volgenden dag was het feest in he't dorp ter eere van den beschermheilige der kerk. Na de mis stond Iwan buiten zijn huisje, leunde tegen den muur en liet zich door de zon verwarmen, toen een vroolijke gast hem aansprak. „Wel broeder, hoe maakt gij het? Daar ik het geluk heb u te ontmoeten, neem ik u mee naar de herberg. Gij zult er een talrijk gezelschap vinden en men zal op getogen zijn om nieuws van u te verne men". „Ik houd niet van herbergen, kame raad", antwoordde de soldaat. „Men doet er geen goed aan zichzeiven noch aan anderen. En in mijn boek staat geschre ven, dat geen dronkaard 'het koninkrijk der hemelen beërven zal". „Uw boekl Sedert wanneer kunt gij le zen? Ziet gij wel, boeken brengen het 'hoofd op hol (en de boer schaterde van het lachen). „Kom", voegde hij er op on- deugenden toon aan toe, „uw verhalen zullen zóó boeiend zijn, dat niemand lust zal hebben om te drinken". Iwan, door de laatste beweegreden half overtuigd, liet xich overhalen en volgde Ik wil vandaag eens hulde brengen aan het bestuur van het Chr. Nat. Vakver bond, dat de vrouwen van de werklooze leden, en daaronder speciaal de moeders van groote gezinnen, in de gelegenheid stelt een vacantie van een week in een ontspanningsoord door te brengen. Men heeft in onze kringen gelukkig niet de gewoonte, zooals men dat in natio- naal-socialistisohe kringen blijkbaar wèl heeft, om eigen lof te bezingen en de groote trom te roeren over de goede da den, die men doet. Maar daarom mag ik in dit bescheiden hoekje toch wel mel ding maken van dit sympathieke plein. Als er één groep vrouwen het hard noodig heeft, er eens een week uit te zijn en van de zorg over het gezin voor eenige dagen ontheven te mogen worden, dan zijn het wel de vrouwen van de werkloo- zen. Men moet zich maar eens inden ken, wat het beteekent, rond te moeten komen van een steunbedrag, dat belang rijk lager is dan het loon en de goede stemming er in te moeten houden, als do man en dikwijls ook de groote jongens langen tijd zonder werk zijn. Dat is een geweldige taak! Daarom nogmaals hulde aan de Chris telijke organisaties, die zulke vrouwen eens een week van lichamelijke en geeste lijke ontspanning willen bezorgen. OPMERKER a.i. Meliskerke. Zaterdag vergaderde de raad alhier. Burgemeester de Keijzer was met vacantie afwezig, waarom Weth. Ja- kobsen de vergadering presideerde. Het jaarverslag van de Vee- en Vleesch- keuringsdienst 1934 was door de gemeente Middelburg ingezonden. Meliskerke moet in het tekort betalen f45,70. Volgens bij gevoegde memorie is dit tekort ontstaan door vermindering van het aantal slach tingen; opgemerkt wordt, dat, nu de in komsten verminderen, het ook zaak is de uitgaven in te krimpen. Verder is het rapport ter tafel van de commissie tot nazien der schoolreke- ningen over het laatste driejarig tijdvak, het advies was om deze goed te keuren. Ook over de gemeenterekening 1934 bracht de commissie gunstig rapport uit, waar de Raad mee accoord ging. Ontvangen f 16449,92%, uitgegeven f 14332,28. Batig slot f2115,64y2. B. en W. bieden de begrooting 1936 aan met een bedrag in ontvang en uit gaaf van f 15736. Rondvraag. Dhr Spruijt vraagt de aandacht van B. en W. om de jonge aan geplante boomen in de Noordstraat te snoeien, opdat ze van meetaf volgens vastgesteld model worden onderhouden. B. en W. zullen er aandacht aan schen ken. Naar aanleiding van een vraag van dhr Francke zal de Raad nader contact zoeken met het Burg. Armbestuur in zake de werkverschaffing voor a.s. winter. Hierna sluiting met dankzegging. O.-Souburg. Collegiaal is an.- d e r s. Toen Zaterdagmorgen twee groen- tenventers uit Ritthem elkaar in de Be- ciusstraat alhier ontmoetten, ontstond er tusschen hen ruzie, die in een vechtpartij! overging. Het geval wilde, dat beiden hun wagen zoo gezet hadden, dat de daarvoor gespannen paarden elkaar konden bena deren en naar elkaar beten. Eén hunner, zekere T., 'die dit wou beletten, gaf beide paarden een klap met de hand tegen hun kop. De P. vloog daarop op T. af en zei: „dat moet je mij doen" en begon daarop T. te slaan. De P. sleurde daarop T., ge holpen door zijn zoon, naar een bijzijnde sloot onder de dreigementen van: ik zal je Voor het echter zoover kon komen wist T. zich te bevrijden door de P. een schop te geven die aan kwam. Hierop en mede doordat een der 'omwonenden hen toeriep de politie te zullen waarschuwen, vertrok ken de P. en zijn zoon al scheldende en dreigende van het tooneel. Naar wij hoorden is de politie met de zaak in kennis gesteld. Domburg. Begin van brand. Bij de Wed. P. alhier werd Vrijdagmiddag een begin van brand ontdekt. Bij onder zoek bleek de schoorsteen in de keuken in brand te staan. Toegeschoten werklieden, in de omgeving werkzaam, hebben met zijn buurman. De boeren van Gorochino schenen te denken dat zij hun beschermheilige het best vereerden door zooveel sterken drank te gebruiken als hun mogelijk was; want nauwelijks was de mis afgeloopen, of de herberg was vol menschen. Men gunde Iwan nauwelijks den tijd om te gaan zitten; hij werd bestormd door vragen. Ieder soldaat, die van den oorlog terug keert vertelt gaarne zijn wederwaar digheden, en Iwan maakte geen uitzonde ring op dien regel, hoewel hij anders niet veel sprak. De boeren waren zóó verdiept in de ver halen van Iwan, dat zij de aankomst van een onbekende niet bemerkten. Hij droeg geen boerenkleeding en hij scheen in de streek onbekend te zijn. Het was een mager, nietig mannetje. Zijn kale jas die tot aan den hals stijf dicht ge knoopt was om de afwezigheid van een hemd te verbergen, en zijn versleten, be stoven schoeisel getuigden niet gunstig voor hem. Hij kon niemand anders zijn dan een arme student, die te voet naar de hoofdstad terugkeerde, vóór den aanvang van den wintercursus. Een verkleurde pet bedekte zijp hoofd, en al zijn goed hing aan het uiteinde van zijn knoestigen stok. behulp van spoedig dit GrIJpskerk Chr. Militai de schoud th, wc jl Klc een ■e' t< O vo plaats M k tot ge« dar Zf op gev£ dc mag en v die geste elijk hee Arnemuld schipper werd in een Mammouth landdier, duizenden De vondsi seum voor Middelburg Te vonden Ter secre' lichtingen Veere. nog niet deze het Rijks kunt der sluizen. Herhaal'delij laars langs wel hier denken kant, die uitzicht in dat over om en dat die dezen borden, gelsch herroepelijk dan een Scherpen burgemeeste van de Lag' markt de na seling kwaï die op hen klap gaf, te] wielrijder v. en zich nog De wielri. verwekte m moer De zaak it wijl wel zal rechtbank wraakoefeni oordeeling v vangenisstrc De Th. meester tijd ten gevolge Kortgene niet alledai zich Zaterd! M. de Regt kerke en Ka een wagen, van de eige senkerke. D zomermidda dochh warmer. De tot zijin schi zijn wagen met den w strengen va die manier brengen. De gen verbran Uitslagen terdag j.l. D.S.G.—F Unitas1 RohdaT Volhardii Chr, Ne Beslissinj tandarts v. D.V.O.- Kamperli V. V. speelc rein tegen de laatste was 32 v Beroepen Gameren. T J. van Am: Aangeno; v. Bart, ca Bedankt ker te Koe Drietal ti genborgen, en A. v. d. Bedankt Ruiter te 0 Bet De bevestif Barth bij d bepaald op Kersten h den. (Wordt vervolgd.) -1 A u t lander g e h o u d s m ok k e hoven, wac personen i avond, op ter naar E terholt (L( gemeente I tenden en

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2