Land- en Tuinbouw Rechtszaken Ingezonden Stukken Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten Ailoop Verkopingen en Aanbestedingen van het geval, waarop de rijkspolitie rich onmiddellijk naar Straelen begaf om met de Düitsche instanties in overleg' te tre den omtrent het gebeurde. Na een langdurig telefonisch onder houd tusschen de rijkspolitie en de Düit sche douane te Dusseldorf wist men ten slotte te bereiken, dat de beide militai ren niet naar Dusseldorf behoefden le worden overgebrscht, doch dat zij in Straelen konden blijven wachten tot de Zoll-Inspektor en een lid der Gesapo daarheen zouden komen om hun een ver hoor af te nemen. Omstreeks half vijf gisterenmiddag verscheen aan het Straelensche grenskan- toor een auto, waarin twee beambten van de douane in Dusseldorf en een beambte van de Gesapo. In een langdurig verhoor lieten de heeren zich uitvoerig inlichten over den aard der gehouden oefeningen en over de wijze, waarop beide miltairen de grens hadden overschreden. Uit dit verhoor, dat in tegenwoordigheid der Nederland- sche rijkspolitie werd afgenomen, kwam onomstootelijk vast te staan, dat geen van beiden kwade bedoelingen hadden gehad en dat het allerminst hun plan was ge weest het grensplaatsje Straelen in te De- men 1! De DUitsche beambten hebben vervol gens de wapens en verdere uitrusting stukken aan den luitenant en den ser geant teruggegeven, waarna zij onder ge leide van twee Düitsche douanebeambten en vergezeld van de Nederlandsche rijks politie naar de grens werden gebracht. Groote heidebrand te B 1 a d e 1. Gistermiddag ontstond brand in de heide onder de gemeente Bladel. Door de geweldige droogte breidde het vuur zich snel uit. Spoedig waren gemeente-arbeiders van Bladel, Middelbeers, en Lage Mierde, als mede personeel van het landgoed „de Utrecht" aanwezig. Door de geweldige hitte was het directe blusschingswerk echter niet lang vol te houden en moest men men met tegen- branden trachten het vuur te stuiten. Men slaagde er in, de omliggende bos- schen en een groote hoeveelheid klaar gemaakt dennenhout te behouden. Bij het blusschingswerk werd groote hulp ondervonden van groepen verken ners uit Dieren en 'I e r s e k e. Een oppervlakte van ongeveer 400 H.A. heide met vliegdennen brandde af, waar van 250 H.A. onder Bladel en 150 H.A, onder Lage Mierde. Weer relletjes te Am sterdam. Gisteravond heeft de N.S.B. te Amsterdam voor het eerst gecolporteerd in de Marnixstraat, bij de Willemstraat, Westerstraat en omgeving, Toen dit be kend werd, kwamen zeer veel tegenstan ders uit de Jordaan opzetten en het duur de niet lang, of de politieke groepen vlo gen elkaar in de haren. Over en weer werden klappen uitgedeeld en een N.S. B.-er kreeg een paar messteken in zijn wang. Een tweetal anderen kregen met een zwaar voorwerp klappen op het hoofd, welke verwondingen tengevolge hadden. De politie rukte met een aantal moto ren met zijspan uit en veegde de Marnix straat schoon, waarbij sabels en gummi stok dienst deden. Toen er op de Bloem gracht spreekkoren werden gevormd en met steenen naar de politie werd gegooid, werd een schot door de agenten gelost. Bij de Willemstraat werd van een groepje N.S.B.-ers al het colportage-mate- riaal ontrukt en vernield. Om tien uur werden de colporteurs onder politiege- leide naar het kringhuis gebracht. Het bleef nog lang rumoerig in de om geving van de Raampoort. In Oost en voornamelijk op het Java- plein heeft de politie gisteravond even eens een aantal communisten met de wa pens moeten verspreiden. Ook een over valauto en motoren verleenden hierbij assistentie. Brandkast wasnietsafe. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken in het kantoor van de N.V. Fabriek van Marktproducten „Nieuw Hol land" te Woerden. Gistermorgen kwam de werkster naar gewoonte haar bezighe den doen, toen zij constateerde, dat de brandkast geopend was. Onmiddellijk werd de directie gewaarschuwd, die zich met de politie in verbinding stelde. Bur gemeester en politie stelden een onder zoek in, waaruit bleek, dat men vermoe delijk door inklimming en verbreking in het bovenste gedeelte van het kantoor naar binnen is gekomen. Men heeft getracht, de bovenste brand kast te openen, doch dat is mislukt. De daaronder staande brandkast kon men open krijgen. Het daarin aanwezige geld ruim f 500, heeft men meegenomen. Door een auto gedood. Gis teravond is te Zoeterwoude een vierjarig meisje, doordat het vlak voor een nade rende auto den weg overstak, aangere den. Het kindje had oogenschijnlijk geen letsel bekomen en stond weer op, waarna het naar de ouderlijke woning werd ge bracht. Kort na aankomst aldaar is de kleine echter overleden. Den bestuurder treft volgens ooggetuigen geen schuld. De roofoverval in de Ossche heide. Gistermiddag is uit het Huis van Bewaring te 's Hertogen bosch naar de marechaussee-kazerne te Oss overgebracht de reeds eenigen tijd ge leden gearresteerde Frans de Reuver, die, evenals Toon de Soep, Jan den Brok en Wim Bloemers, gearresteerd was, ver dacht van medeplichtigheid aan den in November 1930 gepleegden roofovervol op den heer Kuipers, in de Ossche heide, waarbij ruim f 1000 was buitgemaakt. De drie laatstgenoemden hadden reeds een volledige bekentenis afgelegd. De Reuver, die tot nu toe hardnekkig was blijven ontkennen, moest gistermiddag voor het tegen hem aangevoerde bewijs materiaal zwichten en legde ten slotte een volledige bekentenis af, zoodat hier mee wederom een roofoverval tot volle dige opheldering is gebracht. Auto van den dijk ge reden. Op den Provincialen weg van Noordscharwoude naar Koedijk is een merkwaardig auto-ongeluk gebeurd. Daar reed een vertegenwoordiger van een bal- last-maatschappij uit Amsterdam, die een voor hem uit rijdenden auto wilde pas- seeren. De voor hem rijdende chauffeur gaf daartoe geen gelegenheid, en drong den achter hem komenden wagen naar den linker grasberm. Deze slaagde er in weer op den weg te komen maar geraak te bij deze manipulatie aan den anderen kant in een diepe sloot. De auto sloeg over den kop en de chauffeur kon met veel moeite door het portierraam op het droge komen. De voor rijdende auto reed door zonder dat zijn bestuurder zich om het lot van zijn slachtoffer bekommerde. De vertegenwoordiger van de ballast- maatschappij heeft thans aan de politie verklaard, dat de bestuurder van de voor ste auto een concurrent was, die hem on langs gedreigd had, hem „kapot" te zul len rijden, zoodra hij hem ergens ont moette. De politie onderzoekt thans, in hoe verre hier van opzet kan worden ge sproken. Brutale inbraak te Breda. Naar eerst thans bekend wordt is een dezer nachten ingebroken in de woning van den heer T. aan de Wilhel- minastraat te Breda. Deze inbraak is niet zoozeer belangrijk om den buit, die gemaakt werd, als om de zeldzame brutaliteit, waarmede de in breker te werk is gegaan. Na zich door een raampje aan de ach terzijde toegang te hebben verschaft, on derzocht de ongenoode gast alle vertrek ken van de woning. Toen hij daar niets van zijn gading vond, is hij doorgedron gen tot de slaapkamer waar het echtpaar T., beide reeds bejaarde menschen, lag te slapen. Van een nachtkastje werd het gouden horloge van den heer T. gestolen, als mede uit een kast eenige sieraden van zijn echtgenoote. Bovendien heeft de in breker uit de kleeding van den heer T. een beurs met inhoud buitgemaakt. Daarna is hij verdwenen, zonder dat de heer en mevrouw T. zijn wakker gewor den. Deze ontdekten de inbraak eerst des morgens. Oogstresultaten en vooruitzichten. Aan de hand van gegevens, verstrekt door de correspondenten der Directie van den Landbouw en onder medewerking van de Rijkslandbouwöansulenten is ander- staand overzicht samengesteld betreffende den stand der landbouwgewassen op 19 Aug. j.l. alsmede ten aanzien van de op brengst en kwaliteit der reeds geoogste producten. De weersgesteldheid na 13 Juli is van dien aard gebleven, dat inderdaad de rij ping van verschillende gewassen in een zeer snel tempo is veriaopen. De gevolgen daarvan uiten zich in een tegenvallende opbrengst van verschillende landbouwpro ducten. Het oogsten van de peulvruchten en de graangewassen is vlot verloopen en on dervond geen enkele stagnatie. Voor zoover de verbouwers zich niet hebben laten verleiden tot overhaast bin nenhalen, eventueel te spoedig dorschen, is de kwaliteit der graangewassen goed te noemen. Kon in het overzicht van 13 Juli in bet algemeen nog gesproken worden van een vrij goeden tot goeden stand der gewassen, de aanhoudende droogte sindsdien is oor zaak, dat de oogst van 1935 belangrijk m opbrengst zal achterblijven bij dien van het vorige jaar. De opbrengst van de wintertarwe zal, gezien de reeds plaats gevonden dorscbin- gen, belangrijk uiteenloopen, doch in doorsnee in vergelijking met jaren met normale opbrengsten niet veel verschil opleveren. Ten opzichte van het oogst jaar 1934 zal de opbrengst niet onbelang rijk achter blijven. De korrelgrootte blijkt j in vele gevallen iets aan den fijnen kant te zijln. Dank zij het gunstige oogst-weer is de korrel goed droog en het H.L.-ge- wicht hoog. Hier en daar werd de op brengst ten zeerste gedrukt door bet op treden van voetziekten. De zomertarwe, die hoofdzakelijk alleen voor bet noorden des lands van beteekenis is, vooral slaat dit op de vroeg gezaaide perceelen, is minder goed. De langdurige drOogteperiode heeft ten gevolge gehad, dat ook de rogge te snel rijp werd en daardoor onvolkomen is uit gegroeid. De opbrengst van de wintergerst loopt uiteen van matig tot goed, over het alge meen is de opbrengst nioig meegevallen, de korrel is iets te fijn, doch goed droog. Het H.L.-gewicbt is behoorlijk. De eomerger8t, die in bet Zuid-Westen des lands een goede opbrengst beeft ge bracht, valt in bet Noorden iets tegen. De gunstige weersgesteldheid tijdens het oogsten is de kwaliteit ten goede gekomen. De 'opbrengst van de haver in dit jaar zal goed tot zeer goed zijta voor zooverre het betreft de teelt van dit gewas op de klei en in de Veenkoloniën; op de zand gronden daarentegen is de droogte oor zaak geweest, dat de opbrengst slechts matig tot vrij goed genoemd kan worden, i De opbrengst der erwten is tegengeval- ten; de oogst kan over 't algemeen slechts matig tot vrij goed genoemd worden, als gevolg van een minder goed gevuld zijn der peulen. De stamboonen, die in het algemeen op de lichtere kleigronden worden geteeld, hebben te lijden van de droogte. Het ge was wordt te vroeg rijp, zoodat de op brengst hierdoor gedrukt zal worden. De stand is slechts matig tot vrij goed. Het vlas is over het algemeen aan den korten kant gebleven en de kwaliteit blijfl ten achter bij die van den vorigen oogst. De zaadopbrengst blijkt dit jaar aan den lagen kant te zijn. Do teelt van koolzaad, die sleclits van geringen omvang was, heeit een vrij goede opbrengst opgeleverd. Ook blauwmaanzaad zal dit jaar slechts een vrij goeden oogst geven. De teelt van karwij heeft vooral in het noorden des lands schade ondervonden door de karwijm'cit aantasting en het op treden van Sclercrtinia Libertiana. De op brengst is dan ook zeer uiteenloopend en wisselt tusschen slecht en matig. De consumptieaardappelen, die reeds een onregelmatigen stand hadden, hebben vooral op de lichtere gronden geleden van de droogte, zloiodat een te snel afsterven plaats vond. De opbrengsten der middel- vroege aardappelen vallen daardoor te gen. De late soorten vertoonen eveneens een matigen tot vrij. goeden stand. De re sultaten van de late consumptie-aardap pelen op de betere gronden kunnen nog gunstig beïnvloed worden door tijidigen re gen. De fabrieksaardappelen zullen slechts een vrij| goeden oogst opleveren. Op de hoogere gronden hebben vooral de vroe gere soorten als Eigenheimers bet te drtolog gehad. De knollen blijven over bet algemeen te klein. De stand der suiker- en voederbieten op den kleigrond is vrij: goed tot goed. De opbrengst kan door regen nog ten goede beïnvloed warden. Ook do stand der uien is slechts vrij goed; het gewas rijpt te snel. Het weiland 'ondergaat den funesten in vloed van de langdurige droogte. De gras landen lijden alle min af meer door water gebrek. Ten slotte het volgende staatje: Gemidd. stand in Aug. in de Stand op: laatste 19 Aug. 13 Juli 10 jaar tarwe 70 72 (70) rogge 63 72 (70) wintergerst 66 65 (70) haver 68 71 (70) zomergerst 67 66 (68) veldboonen 66 68 (63) erwten 59 65 (63) stamboonen 57 61 (65) vlas 66 66 (63) koolzaad 61 68 (66) blauwmaanzaad 60 67 (62) karwij 148 51 (60) mosterdzaad 62 63 (67) klaverzaad 62 (56) spinaziezaad 67 68 (63) suikerbietenzaad 74 69 (71) consumptie-aardapp. 62 65 (68) fabrieksaardapp. 63 64- (69) suikerbieten 64 68 (69) uien 66 68 (65) chicthorei .70 75 (71) voederbieten 62 68 (69) koolrapen 56 weiland 52 72 (67) roode klaver 56 64 (64) Door de correspondenten wordt de stand opgegeven in cijfers, waarbij 10O uitmuntend, 90 zeer goed, 70 goed, 60 vrij goed, 50 matig, 40 vrij slecht. - Afkeurenswaardige hou ding van verzekeringsmant- sebappijen. In den nacht van 11 op 12 Juni is onder de gemeente Hoogkerk, een drietal huizen afgebrand. Daar de politie vermoedde dat hier brandstichting in het spel was, werd een onderzoek in gesteld, dat tot gevolg had, dat gisteren de 32-jarige monteur K., en zijn 18-jarige vrouw moesten terecht staan voor de Gro- ningsche rechtbank. Zij waren de bewo ners van bet perceel, waarin de brand bet eerst ontdekt was. De beide verdachten verklaarden dat bliksemslag de oorzaak was van den brand. Het bad 's middags geonweerd en toen was de bliksem in den schoorsteen geslagen. Des nachts was daardoor brand ontstaan. Uit het getuigenverhoor bleek echter, dat het overdag maar weinig geonweerd bad en in geen geval blikseminslag had plaats gehad. Voorts bleek, dat de verdachten aan de verzekeringsmaatschappij briefjes hadden gegeven omtrent aankoop van enkele ver brande voorwerpen. Zoo bad men een briefje getoond waarop stond, dat aan hen 100 gramofoonplaten waren verkocht. Deze briefjes waren, naar de vrouw toe gaf, door haar zelf geschreven met het doel meer verzekeringspenningen te krij gen. Zoowel de president als de officier van justitie lieten zich in afkeurende bewoor dingen uit over brandwaarborgmaat- schappijen en haar personeel, die maar alle waarden verzekeren, zonder zich de vraag te stellen of de opgegeven waarde niet te höog is. In het onderhavige geval was de inboedel verzekerd voor f 1800, terwijl de agent der verzekering toegaf, dat de waarde niet hooger was dan f 430. De officier van justitie eischte tegen beide verdachten wegens brandstichting en oplichting ieder twee jaar gevangenis straf. Zijn, eigen kinderen ge schaakt. In Febr. j.l. kreeg een 22- jarige Hagenaar oneenigheid met zijn vrouw, die daarop de echtelijke woning verliet en met haar twee kinderen haar intrek nam bij haar ouders m den Haar lemmermeer. De vader wilde echter de kinderen terug hebben en ging in den nacht van 20 op 21 Febr. met een broer en twee vrienden per auto naar de woning van zijn schoonouders, wachtte tot zijn schoonvader des morgens half zes naar het land was gegaan, klom door het raam het huis binnen en slaagde er in met as sistentie van zijn broer en de twee vrien den, de kinderen in de auto te brengen en weg te rijden, zijn vrouw en zijn schoon moeder in Overspannen toestand achter latende. De assistentie van een der vrien den ging zoover, dat hij de moeder van de kinderen een slag met een bandenlichter in het gezicht gaf, waardoor haar boven lip werd gespleten. Veertien dagen geleden hebben drie van deze vier jongelieden wegens huisvre debreuk terecht gestaan. De vriend, die den klap had gegeven, werd gisteren door de Haarlemsche rechtbank veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, de va der tot een geldboete van f 20 en een voorwaardelijke straf van 2 maanden en de derde verdachte tot f 20 en een voor waardelijke straf van een maand, beiden met een proeftijd van drie jaar. De jong ste werd conform den eisch vrijgesproken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijinheer de Redacteur. Het Zoeklichtje van „Opmerker a.i." van Donderdag 22 Aug. j.l. las ik met groote instemming. Het moet inderdaad mogelijk zijn dat zij1, die prijis stellen op fatsoen en goede zeden ook met hun kinderen van strand en zee kunnen genieten. „Opmerker" vertelt, dat de verordenin gen in verschillende Hall., badplaatsen strenger zijn dan in menige Zeeuwsohe gemeente met een reehtsch gemeentebe stuur. Dit zou door mijl zelfs kunnen wor den aangevuld met deze opmerking, dat in 'n mij' bekend zijnde vrijzinnige gemeente bepaalde uren zijn, waarop mannelijke en vrouwelijke baders (sters) hun hart kun nen ophalen. Wat wordt dus menig rechtsch gemeentebestuur hierdoor be schaamd gezet. Het is mij niet te doen, iemand eenig verwijt te maken, maar een al te lang uit gestelde taak wacht hier op vervulling, j zooals „Opmerker" schrijft. Overigens ware het mijn liefste wensch, dat alle boven den jeugdigen leeftijd gaan den van Christelijken huize in de eerste laats dat badgenoegen aan de jonk heid overlieten en aldus veel aanstoot wegnamen en zich vergenoegden als ge leidereders) van hun kinderen aan 't strand op te treden. Want de jeugd gun ik het van harte. Met bartelijken dank voor de plaatsing, MEDE-GETUIGE. Aanvaring op de Waal. VUREN. Gisteravond te omstreeks half 11 heeft op de rivier de Waal onder de gemeente Vuren een aanvaring plaats ge had. De Belgische motorboot „Albula", die op weg was naar Duitschland, is in aan varing gekomen met een zandschuit, ge laden met zand, genaamd „Nooit Ge dacht?', die van Woerden op weg was naar Leiden. De botsing was zoo hevig, dat de zand schuit vrijwel onmiddellijk zonk. De 5 personen, die zich aan boord be vonden en die allen aan dek waren, ge raakten te water. Mej. Bruin en haar 7- jarig dochtertje verdronken. Lift neergestort. PARIJS. In een fabriek te Rouaan is een liftkooi, waarin zich 10 arbeiders be vonden van de derde etage neergestort. Alle inzittenden werden ernstig gewond, de meesten hunner hebben arm- en been breuken opgeloopen. Wapensmokkel. PARIJS. Een nieuwe smokkelaffaire met wapens wordt gemeld, welke van 2 Augustus dateert. Dinsdag zijn op de kade van Rouaan 201 kisten op vracht auto's geladen en verzonden. De kisten vermeldden als inhoud reuzel. Bij Rijssel werden deze kisten gelast bij een thans stil gelegde fabriek. Men verzekert dat 200 kisten patronen en 1 kist munitie voor machinegeweren inhielden. Bovendien zou op 6 Augustus een vrachtauto eveneens met reuzel uit Rouaan zijn vertrokken in de richting Amiens. Er zijn geruchten in omloop volgens welke de inhoud van deze „reuzel-munitie"-kisten verband zou houden met 300 indertijd verdwenen kis ten munitie. Munitiefabriek. LOND'EN. Het volgende telegram uit Abbis Abeba wordt gepubliceerd. De munitiefabriek, die gebouwd is op last van den keizer toen deze nog Ras Tafari was, en die langen tijd buiten ge bruik is geweest, wordt thans met groote haast votor het bedrijf in orde gemaakt. De werkzaamheden vinden onder de grootste geheimhouding plaats en de be waker* hebben opdracht ontvangen om ieder die tot op het terrein zou willen doordringen neer te schieten. Onder de buitenlandsche ingezetenen heersoht ongerustheid. Voetangels, zooals voor wilde dieren worden gebruikt, worden langs de lijnen waarlangs de Italianen waarschijnlijk zul len oprukken, uitgezet. Er worden enorme putten gegraven, die afgedekt worden met aarde en gras. Ongelukken In mijnen. LONDEN. Vrijdag zijn hij twee ernstige ongelukken in Engelsche mijnen vijf per sonen om het leven gekomen. Om half vijf des middags is in een mijn bij Elmsalt tengevolge van eenige ontploffingen en 5- tal mijnwerkers gedood, terwijl 13 perso nen werden gewond, van wie 4 ernstig. Twee dooden behooren bij de reddingsco lonne. Bij Cimmer werd 1 arbeider door val lend gesteente gedood en één gewond. Wissenkerke. Vrijdag werd door nota ris Matthijs voor de erven van J. L. Boo ne te Groede in het hotel „De Kroon" al hier verkocht 9 gemet 3 roeden dijk in den Vlietepolder. Kooper Jb. Flikweert te Breskena voor f 1200 in massa; 25 gemet 147 roeden slik en water in de voorma lige Sophia- en Thoornpolders. Kooper F. J. Dees alhier voor f 30 de massa. Van 1622 Aug. THOLEN. Geboren: Dina. d. v. M. Aal- brechtse en C. Kaat. GOES. Exportveiling van 23 Aug. 1.30 u.: dubb. princesseboonen onverkoopbaar. Kleine veiling: Boonen: stoksnijboonen 511, stamsnijboonen 4, stokprincessen 47, perfectboonen 46, rentegevers 4 5, dubb. princessen 4—-5 gld. p. 100 k.g. Diversen: blauwe druiven 2429, frambozen 1418,roode bessen 15, hyma- laja Berries 1721, bramen 10, moer beien 13, pruimen 410, tomaten 38, postelein 4, zilveruien 7, doperwten 6, augurken 26, aardappelen 1.103, id. drielingen 0.901.20 gld. alles per 100 k.g.; meloenen 614, vijgen 2, bloemkool 5-9, 2e soort 1.505, roode kool 3.10 3.50, gele savoye 1.60—2.70, groene id. 1.702.10, witte komkommers 11.20, groene id. 1—1.10, augurken 0.020.11, kropsla 12.70, andijtvie 0.701.70 gld. alles per 100 stuks; selderij 1.501.70 kroten 1, wortelen 24 gld. p. 100 bos. KAPELLE, 23 Augustus 1935. Kleine veiling. Pruimen: Washington 6-15, Dubb. Boere witte 7-16, Belle de Louvain 4-11, Reine Victoria 3-14, Wijnpruimen 6-14, Witte Wijnpruimen 6-15, Czarpruimen 5- 7, Roode Eierpruimen 8, Heron 8, Ton- neboers 2-5, Purple Pershore 5-7, Reine Claude Verte 14-21, Burbank 7-10, Kirkus 6—19, Montfoort 5, Samsons 3-5, Jeffer son 16, Westlandscbe Witte 2-6, alles per 100 K.G. Appels: Godlin Keswick 1-6, Early Vic toria 2-8, Zigeunerinnen 6-21, Manks Godlin 2-10, The Queen 3-8, D'uchesse d' Oldenburg 4-10, Guldelingen 2-4, Cox Po mona 6, Scbijvelingen 2-4, Goessche Marktappels 4-7, Constantijn de Groote 2-5, Eckleville Seedling 4-7, Keizer Alexander 1, Dominéappela 1-6, Roode Ribbeling 2-6, Bismarck 1-3, alles per 100 K.G. Peren: Precose de Trevoux 3-9, Glapps Favorite 2-10, N. H. Suikerij 1-2, Br Jules Guyot 1-5, Duifjesperen 1-2, Scharlaken peren 1-2, Bergamotten 1-2, Jutten 3-17, Bon Chretien William 4, Spekperen 1-3, Dirkjesperen 2, Seigneur d'Esperen 3-9, Dr Cornelia 2-3, Gallöboutsperen 1-3, B. de Merode 1-3, B. d'Aremberg 1-3, B. d' Amanlis 2-3, B. Durandeau de Tongres 2-3, alles per 100 K.G. Diversen: Frambozen 13-28, Moerbeien 24-28, Bramen 23-25, Roode Bessen 14, Blauwe Druiven 22-25, Tomaten. 2-7, alles per 100 K.G. Groenten: Dubb. Princ. z. dr. 4-5, Snij- boonen 4-8, Rijnsche Spekboonen 4-5, Trosprincessen z. dr. 8, Rentegevers 5, Zilveruien 6, Augurken 1-7, Ajuin 1, alles per K.G. Aardappelen 1,30-2 per 100 K.G. Kroten 1,20, Bospeen 1,50, beiden per 100 bos. Bloemkool 2-7, Komkommers 1, Savoye kool 2, Roode kool, 2-3, Witte kool 1, Me loenen 5-14, alles per stuk. Kaspruimen 0,40-1,20 per 100 stuks. Stand van gistermiddag 3 u.: 757. Stand van gistermiddag 3 u.: 762. Licht op voor fietsen; Zondag 8 u. 39 min. Maandag 8 u. 38 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3