Binnenland Eindelijk vereenigd. Uit de Provincie Zoeklinhtjes. X::" Beschikbaarstelling van boomen en planten door de Nederlandsche sierteeltcentrale. In het afgeloopen jaar heeft de Neder landsche sierteeltcentrale ten behoeve van verschillende gemeenten en instellingen een groot aantal planten en boomen be schikbaar gesteld voor beplanting van we gen, plantsoenen enz. Blijkens een mede- deelinig in het Weekblad voor gemeente belangen heeft de sierteeltcentrale tihans aan de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten medegedeeld, dat het in het voornemen ligt om zulks in het komende seizoen wederom te doen. Door de Regee ring zijn n.m.l. aan de centrale gelden beschikbaar gesteld om, bij wijze van steunmaatregel, van de kweekerijen eerste kwaliteit boomen, heesters, enz. op te koo- pen. Hierdoor heeft de centrale de be schikking over honderdduizenden boomen en planten van alle mogelijke typen en soorten, die een nuttige bestemming moe ten krijgen teneinde een ongewenschte vernietiging te voorkomen. Voor de beschikbaarstelling van deze boomen en planten komen in aanmerking: provinciale terreinen, waterschappen, ge meenten, waarin vestingwallen, wegen, ontspanningsterreinen en dergelijke gele gen zijn, en die met het oog op de kosten onbeplant zijn gebleven of zullen blijven, doch waarvan de beplanting door de be volking ten zeerste op prijs zou worden gesteld; verder stichtingen van openbaar nut, die eveneens een normale beplanting niet kunnen bekostigen. De centrale ves tigt er verder in het bijzonder de aandacht op, dat als beplantingsobject alleen in aanmerking zullen mogen komen, die be plantingen, welke zonder de faciliteiten, welke de centrale ten opzichte van het materiaal verleent, niet tot stand zouden komen, en verder, dat deze faciliteiten niet in eenig opzicht den vrijen handel con currentie zullen mogen aandoen. De ex-kroonprins te Doorn. Gisteravond werd de ex-kroonprins te Doorn verwacht voor een bezoek van en kele dagen aan den ex-keizer. Verplichte W.A.-verzekering voor automobilisten. De Minister van Waterstaat herinnert in de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake het wetsontwerp, houdende regelen nopens het verkeer op de wegen, er aan, dat een wetsontwerp tot invoering van de verplichting van automobilisten tot verzekering tegen de ge volgen van wettelijke aansprakelijkheid in samenwerking met het Departement van Justitie met spoed wordt voorbereid. De Rijkspolitie. Het gisteren verschenen Staatsblad No 497 bevat een Kon. Besluit van 6 Aug., waarbij regelen zijn getroffen ten aanzien van de Rijkspolitie, alsmede ter uitvoe ring van de art. 223 en 225 van de Ge meentewet. Het desbetreffende besluit, dat aange haald kan worden onder den titel rijks- politiebesluit, regelt de organisatie van de Rijkspolitie, haar bevoegdheden en haar betrekkingen tegenover de gemeen telijke politieorganen. Bepalingen zijn opgenomen 'betreffende het optreden van de Rijkspolitie ten plat- tenlande en de voorwaarden waaronder de gemeenten beneden 5000 zielen door de rijkspolitie in de gemeentelijke politie diensten kunnen laten voorzien. Voorts vindt men uitvoerige regelen betreffende het verleenen van bijstand door de rijks politie. Oud-Minister van Dijk In Indië. De heer J. J. G. van Dijk, lid der Twee de Kamer, en oud-minister van Defensie kwam gisteren te Belawan aan met de „Indrapoera". Hij' werd verwelkomd door verschillende autoriteiten. De heer Van Dijk zal enkele dagen in Medan vertoeven, om zich vervolgens per auto, dwars door Sumatra, naar P'adang te begeven. Van deze plaats zet 'hij zijn reis naar Java voort. Het doel van de reis van den heer Van Dijk is zich persoonlijk op de hoogte te stellen van toestanden in Ned.-Indië en benevens van de regeling van particuliere aangelegenheden. (Aneta.) De treinreis der Jaarbeursbezoekers. Door de Nederlandsche Spoorwegen is bepaald, dat aan bezoekers van de eerst FEUILLETON. Een verhaal uit het vroegere Rusland. 6) -o- De vuren waren gedoofd. Het onweer was voorbij, geen blaadje bewoog zioü, de wachters stonden doodstil op hun post. De maan schoot haar bleek licht in do tent van de twee vrienden. Petrof en Peitsch sliepen zwaar; ook Serge rustte. Michael alleen waakte; een blauwachtige tint omringde zijn gelaat en gaf daaraan iets bleeks. De handen wa ren op de borst gevouwen. Droef gepeins vervulde hem; alleen de lippen bewogeD zich. „Moeder, moederl" en telkens een zucht. „Had ik naar u gehoord, maar ik was ondankbaar, ik zal wel sterven, en gij moeder zult niet weten hoe lief uw Mi chael u heeft, niettegenstaande zijn on gehoorzaamheid. GodI wat moet ik doen? Toen dacht Michael aan het Nieuwe Testament, hem door zijn moeder bij hel afscheid gegeven. Vergeten lag het in den komende te houden Jaarbeurs van 3 tot en met 12 September a.s. een reductie zal worden verleend van 60 pet. op het terug reisbiljet. Groningen vreest een tekort van tonnen. Bij de behandeling van de gc-meentebe- grooting voor 1935 hadden B. en W. van Groningen toegezegd, tijdig te zullen na gaan of de toestand der gemeentefinan- ciën het naar hun meening mogelijk ma ken zou om, met gebruikmaking van de bij de wet gegeven bevoegdheid, te begin nen met 1936, den druk der personeele belasting voor de houders van koffiehui zen, restaurants etc. eenigszins te ver lichten. Hoewel de samenstelling van de ontwerpbegroting voor 1936 nog in het stadium van voorbereiding verkeert, heb ben B. en W. aan den Raad medegedeeld, dat toch reeds is gebleken, dat naar glo bale becijfering er een nadeelig verschil van f 7—800.000 tusschen inkomsten en uitgaven zal ontstaan. In dit verband deelen B. en W. nu reeds mede, dat zij geen vrijheid kunnen vinden om voor te stellen voor 1936 den druk der personeele belasting voor koffiehuizen etc. te verlichten. Grensverkeer bemoeilijkt. In de Duitsche grensstreek zullen geen dagpassen voor een bezoek aan Neder land meer worden uitgereikt voor alleen staande reizigers. Slechts voor gToepen kunnen nog bij de plaatselijke politie dag passen worden aangevraagd. Da muiterij op de „Zeven Provinciën". Luitenant ter zee H. L. van Boven heeft appèl aangeteekend te gen het vonnis, dat door den zeekrijgs raad „Willemsoord" tegen hem uitge sproken is (3 maanden gevangenisstraf en ontslag uit den zeedienst). Hij zal nu in hooger instantie in appèl komen bij het Hoog Militair Gerechts hof. Omtrent de reden deelde hij mede, dat zijn rechtsgevoel niet is bevredigd, waar het de uitleg van art. 143 van het Wet boek van Militair Strafrecht betreft, ge zien het feit, dat geheel conform dezen uitleg, zoowel de militaire commandant van Atjeh, als de commandant der zee macht in Oost-Indië gestraft behoorden te worden, daar deze autoriteiten geheel vrijuit zijn gegaan, en ik aldus de heer Van Boven - hoewel veel jonger in jaren dezelfde verantwoordelijkheid heb gehad aangezien ik bij afwezigheid van orders, geheel naar eigen inzicht moest handelen, kan het niet de bedoeling van den wet gever zijn, dat ten aanzien van mij, een andere maatregel wordt toegepast. De zeekrijgsraad verklaarde in zijn von nis, dat beklaagde zijn plicht heeft ver zaakt en de motieven, die hem tot deze verzaking geleid hebben, moesten dan ook als ondeugdelijk verworpen worden. Geen garantie voor woningbouw te Amsterdam. Bij Koninklijk Besluit is ongegrond verklaard het beroep van den Raad der gemeente Amsterdam tegen de be slissing van Gedep. Staten van Noord- Holland van 22 Aug. 1934, waarbij goed keuring is onthouden aan z.g.n. garantie- besluiten van dien Raad. Het betreft hier het besluit van den Raad van Amsterdam van 8 Dec. 1933 tot het garandeeren van geldleeningen aan enkele woningbouwver- eenigingen. Het besluit van de Kroon berust o.m. op de overweging, dat besluiten als deze in de tegenwoordige financieele omstan digheden slechts dan voor goedkeuring in aanmerking behooren te komen, wanneer eenerzijds het type van de te bouwen wo ningen in verband met de daarvoor te vragen huurprijzen aan de in dezen tijd noodzakelijke aanpassing aan een lager levensniveau bevorderlijk is en anderzijds de garantie door de gemeente voor deze met een niet al te groot risico gepaard gaat. In het onderhavige geval werden de woningen te duur en werd de garantie te riskant geacht. Belangrijke Oost-West-verbinding in Zeeuwsch-Vlaanderen. In antwoord op een door haar aan Gedep. Staten van de Provincie Zeeland gericht verzoek om verbetering van den weg -Hulst-Kijkuit, ontving de K.N.A.C. bericht, dat binnenkort met de bedoelde zak van de kapot jas. 1 Het was bruin gebonden en door een foudraal beschut. Op het schutblad stond: „Aan mijn geliefd kind Michael Bronitz- ky, van zijn moeder"; en daaronder in rooden inkt: „D'ie tot Mij komt, zal Ik geenszins uitwerpen." Hoe dikwijls had hij die woorden ge hoord, en toch nooit klonken zij hem als nu. Waren zij niet het onmiskenbare ant woord op zijn angstkreet? Stil stond hij op, en neergeknield bad hij met ontroerde stem: „Heer Jezus, ik kom! Lang heb ik niet gewild. Nu kom ik. Red mij, neem mij aanzooals ik hen." Een ongekende vrede verspreidde zich over zijn ziel. Lang bleef hij geknield zonder de vochtigheid van -den grond of de frischheid van den nacht te gevoelen; hij moest danken. „Heer, Gij hebt mij welgedaan", sprak hij, en een potlood nemende, dat aan zijn horlogeketting hing, schreef hij in 't bij beltje: „Geliefde moeder, ik ben tot Chris tus gegaan. Hij nam mij aan, Hij heefi mij vergeven, vergeef gij ook, moeder, uw kind, dat berouw heeft." Toen sloot hij het in het foudraal, daarna omwikkelde hij het met papier en schreef daarop: „Terug te geven aan de Prinses Bro- verbetering zal worden aangevangen en dat na voltooiing van deze verbetering de ge'heele verbinding Hulst-Absdale-Kijkuit- Axel voor het doorgaand verkeer in be hoorlijken staat zal verkeeren. Spiegelglasfabriek te Sas van Gent. Wij lezen, aldus de „Tern. Crt.", in ver schillende bladen een bericht over de spiegelglasfabriek te Sas van Gent, als zou daar weer een opleving zijn te con- stateeren. met het gevolg, dat in de laat ste weken weer voortdurend werkkrach ten zijn aangenomen. Dat bericht ia in dien vorm, jam mer genoeg niet juist, zooals ook de aanvang van het bericht een verkeerden indruk moet wekken. Men zal zich wel herinneren, dat deze inrichting, wegens het in den loop van de laatste jaren steeds verminderend af zetgebied, besloot de smeltovens te doo- ven, en in deze fabriek voorloopig al leen ruw glas, waarvan nog een groote hoeveelheid voorradig was, af te werken Dit had tengevolge een massa-ontslag van kantoor- en werkliedenpersoneel, daar door stopzetting van de glasovens ook de pottenbakkerij was stilgelegd. Nu is er in de laatste weken weer wel eenig personeel aangenomen, doch dit is geschied wegens een bijzondere interne aangelegenheid, die niets uitstaande heeft met een verbeterden toestand en welk werk dus wel niet van blij-venden aard zal zijn. Valkenheide-speldjesdag. nitzky, Serguiefskaie, Petersburg." Toen legde hij het hoofd op den zak, die tot kussen diende; de oogen bleven open; maar de uitdrukking van angst was voorbij, de blik was vredig. Toen de geregelde ademhaling een rus- tigen slaap aantoonde, hief zich een hoofd op, het was van Serge. De maan verdween achter den wolken- sluier; duisternis overdekte het kamp, en regen was al wat men hoorde. IV. Opnieuw verborg zich de zon achter de hoogte van Plevna. D'e schaduw verleng de zich op de vlakte, waar nog gisteren het rustig Russisch kamp was, maar nu! Dë rijen witte tenten zijn er niet meer; de trompet klinkt niet. Men zingt niet meer; geen gesprek hier en daar tusschen vrienden; doodsche stilte, enkel afgebro ken door het kennen der gewonden en 't gekreun der stervenden. Enkele roof vogels toonen zich reeds. In de -verte buldert het kanon en dikke rookwolken liggen over het vijandelijk kamp. Bij het ochtendkrieken hadden de Russen getracht zich een weg te banen naar Plevna. Evenals het P. BRUGGEMAN, t - ft*-. Gisteren is te Baarland na een on gesteldheid van enkele maanden op 64-j. leeftijd overleden de heer P. Bruggeman, sedert 1902 secretaris en sedert 1906 'bur gemeester der gemeente Oudelande. wilde dier. in zijn nest bestormd, had Os man Paca en zijn leger de Russische troe pen bevochten. Het leger van generaal Shakhovskoï was vreeselijk geteisterd; het ging man tegen man, het werd moor den, dat tot den nacht duurde. De generaal rekende op hulptroepen, die niet kwamen; overstelpt door de me nigte, hadden zijn brave krijgers moeten aftrekken, wapenen en voorraad achter latende. Naast een boom ligt een jong bevelheb ber. Doodelijk in de borst gewond heeft hij zich hierheen gesleept, om den gloed der zonnestralen te ontkomen. D'e eene hand stelpt het bloed uit de wonde met een zakdoek, de andere ondersteunt het hoofd. Het is Michael Bronitzky, zijn ge laat is met het doodelijke wit overtogen. Bij oogenblikken is er een stuipachtig wringen, nu en dan een klacht. „Altijd bloed!" roept hij, „altijdl" en de oogen worden gesloten zooala men doet tegen een kwaden droom. Nu voelde hij de vreeselijkheid van den oorlog. Hij was met God verzoend, hij wist dat hij tot God ging verzoend in Je zus, maar zijn moederl Als zij hoort dat haar kind ver van haar is gestorven, zonder laatsten moe- derkus, zonder dat zij hem het doodzweet Zoo goed mogelijk volg ik de berichten en beschouwingen over het conflict, dat gerezen is tusschen Italië en Abessynië. Alles begrijp ik er niet van. Maar één ding heb ik wel goed gesnapt. En wel, hoe ontzaglijk gevaarlijk het is, als het wel en wee van een land in één hand is gelegd. Mussolini en hij alleen heeft uit te mak ken, of het ai dan niet oorlog zal zijn. Geen volksvertegenwoordiging mag daar in meespreken. De Duce heeft gedroomd, dat hij de imperator van Ethiopië zal worden en nu moet dat maar gebeuren ook. Koste wat kost. Last van een parlement, dat hem de oorlogscredieten kan weigeren, heeft hij niet. Mussolini beschikt in den meest vol strekten zin van het woord over leven en dood van zijn onderdanen. Zijn heer- schersdroom moet werkelijkheid worden. "Wellicht verkeeren de Italianen in zulk een oorlogsroes, dat ze dit alles goed vin den. Maar zullen wij, meer nuchtere Ne derlanders, er niet van willen leeren? OPMERKER a.i. Vlasmarkt L 21; sierspeld, K. Cornelisse, Korte Delft G 24; rozenkrans, de Troye, Segeersweg V 100 A2; port. m. inh. M. Izedoorn, Zuidsingel E 34; port. m. inh., H. Bliek, Arnemuiden E 17; grijs zadel dek, Poppe, Goesche Korenmarkt P 225; rijwielslat met ketting, D. Roelse, Kaudek. Biggek. weg B 19; rijWielbelastingmerk, Station S.S.; kussen, gemerkt?, J. Gilles sen, Arn. pad T 142, autoped op luchtb., Sterrenbach, K. Delft; knipmes, I. Geld'of, Winterstr., Q 101; lips hangslot, G. Jan sen, St. Laurens, Noordweg B 146; R.K. medaillon, G. Bouwens, Wagenaarstr., D 86; jonge poes, G. Jongepier, Oostkerkpl. N 115 a; rijw. belastingmerk, Chr. Wil- lemse, Noordstr. L 150, idem, v. d. Welle, Jacob Catsstr. S 92 g; beenstuk (motorrij der), Buys, brugknecht Kanaalbrug; da meshoed, bur. v. pol.; kindertaschje met inh., v. d. Putte, Havendijk T 20; heeren port. m. inh., F. Louws, Nieuwe Poortstr. P 165; buigtang, H. de Lange, Latijnsche schoolstr. G 52. Goes. In de gisteren gehouden vergade ring van stemhebbende ingelanden van den cala-miteuzen Zimmermanpolder is de rekening over het dienstjaar 1934/'35 vastgesteld in ontvang op f 19208.89V2 en in uitgaaf op f 14971.7972, alzoo met een goed slot van f4237.10. De begrooting voor -het dienstjaar 1935/ 1936 is in ontvang en in uitgaaf vastge steld op f 18703.84 met een post onvoor ziene uitgaven ad f2670.60, terwijl -het dijkgeschot bepaald is op f 50 per hectare. De heer Mr J. A. A. Fransen van de Putte is herbenoemd als vertegenwoor diger in den dijkraad der Waterkeering van den calami teuzen Zimmermanpolder. Kloetinge. Bedankt. De heer G. Kousemaker heeft om persoonlijke rede nen bedankt als lid van den nieuwen Raad (opvolger is de heer G. Blomaard), als voorzitter van de Chr.-Hist. Kiesver- eeniging en als lid van den Chr.-Hist. Statenkring. Ovezande. Belasting op -het ge bouwd. Het -door het Waterschap Ove zande genomen -besluit tot heffing van een geschot op de gebouw-de eigendommen, ad 3 pet., is -door Gedep. Staten van Zeeland -goedgekeurd. Deze goedkeuring geldt uit sluitend voor het dienstjaar 1935/'36. Het door „de Hanze" ingediende request heeft dus niet mogen baten. Westkapelle. Dinsdag vierde de oudste inwoner dezer gemeente, de heer Willeb. Lievense, zijn 95sten jaardag. Van veie zijden mocht de nog z-eer krasse man blij ken van belangstelling ondervinden. De burgemeester en zijn echtgenoote kwamen hem persoonlijk gelukwenschen. Nog dagelijks ziet men den ouden baas zijn wandeling maken naar en langs den dijk. O. en W. Souburg. Schandelijke handelingen. De politie alhier heeft voor den Burgemeester geleid, een 17-j. jongen, wonende te Koudek-erke, die zich heeft schuldig -gemaakt aan het plegen van niet nader te noemen handelingen met een nog zeer jeugdig meisje, -dat hij heeft afgewischt, zonder dat zij de bran dende lippen verfrisohte, dan zal het haar hart breken. „Moeder, arme moeder had hij kracht gehad hij zou hebben gesnikt Zou hij zonder hulp sterven? Hij zag rondom zich; allen waien gewond; ker men beantwoordde het kermen, klacht op klacht. Het haastig terugtrekken had de officieren van gezondheid belet te komen De ademhaling werd zwaar, de keel droog, de dorst was ondragelijk. „Water, water", stamelde hij. D'aar beweegt iets achter de struiken; een menschelijke gestalte komt langzaam aan. Hij herkent een soldaat zijner afdee- ling; deze had de stem van zijn bevel hebber gehoord, en ofsohoon zelf zwaar gewend, wil hij hem helpen. „Lijdt u veel?" vroeg hij salueerende. „Ach ja, mijn jongen, en gij lijdt ook; had-den we slechts een droppel water." „Drink", zeide Iwan. want hij was het, „er is nog een teugje in mijn veldflesch." Reeds strekte Michael de hand uit, maar trok die terug, zeggende: „Neen, neen. gij hebt zelf dorst." „Nooit zal ik drinken zoolang mijn lui tenant dorst heeft." (Wordt vervolgd.) Voor „Val'kenheide", het opvoedingsge sticht voor verwaarloosde jongens, uit gaande van -de Ned. Herv. -kerk, dat zoo zeer onder de crisis lijdt, worden dezer dagen in verschillende plaatsen speldjes verkocht. Men zie de advertentie in dit nummer. Brandstichting uit 1931 opgehelderd. De brigade-comman dant der Kon. Marechaussee te Klooster- zande heeft Vrijdag voor den Officier van Justitie te Middelburg geleid zekere P. Bogaert, landbouwer te Hontenisse-Kre- verhille en E. de Waal, landbouwers- knecht, thans wonende te Stoppeldijk, voorheen te Hontenisse en werkzaam bij zijn oom, den landbouwer P. Bogaert, als verdacht van brandstichting, gepleegd in 1931. P. Bogaert is inmiddels op vrije voeten gesteld, terwijl de verdachte E. de Waal te Middelburg een volledige beken tenis heeft -afgelegd. Archivaris van Hulst overleden. Te Hulst overleed in den ouderdom van 72 jaar dhr J. Adriaanse, in leven archivaris van deze gemeente en oud-hoofdonderwijzer te Lamswaarde. Hij was de oprichter van den oudheid kundigen kring De Vier Ambachten te Hulst. Sedert 1929 was hij archivaris van Hulst. Middelburg. Verduistering. De politie heeft aan de justitie voorgeleid een recidivist, die zich ten nadeele van een winkelier aan verduistering van goederen, die -hij- onder zich had, heeft schuldig ge maakt. Muntgasmeter gelicht. Bij de politie is van -den directeur der bedrij ven een klacht ingekomen van diefstal van geld uit een muntgasmeter. De Z. E. T. 0. Heden (Woensdag) middag is de Zeeuwsche Tentoonstelling van Handel en Nijverheid in St Joris te Middelburg door burgemeester Fernhout, voorzitter van het Eere-Comité, geopend. Wij komen hierop nader terug. Het comité is uitstekend geslaagd en heeft een -aantal goede stands bijeen ge bracht. In den tuin vindt men verschillen de vermakelijkheden. Wij treffen daar een aantal oud-Hollandsche huisjes aan op een plein, dat in het midden een gro-ot bassin heeft, waarin 80 c.M. water staat en waarin motorbootjes zullen komen om er mee rond te varen. In enkele der huisjes is een sigarenver- koop of wel verkoop van verfrisschingen. In het overige deel van den tuin zijn tal van gezellige zitjes en des avonds zijn de boomen tot heel hoog toe verlicht. De firma A. de Jager-To-lhoek uit Goes brengt hier in een netten stand haar ver schillende bekleedingsmaterialen als Eter- nit Granite; de Uniplex; en de Insulite, en daarnaast verschillende triplexsoorten en ten slotte de Eternit-buizen. Vlak hiernaast heeft de firma C. de Leeuw uit Middelburg haar verschillende merken motoren opgesteld, naast motor- kleeding en een boerenwagen op Dunlop- assen, wielen en banden. In de groote achterkamer vinden we de N. V. E. Ostermann Go.'s Handel- Mij. te Amsterdam, die de zoo bekende artikelen als Persil, Henco, Atax, Imi en Sil, onmisbaar voor de huisvrouwen, in den handel brengt. In de tusschenzaal treffen we o.a. aan de bekende fabriek van Maggi's voedings middelen. In de achterzaal verricht een kantklos- ter uit Westkapelle haar arbeid en de monstreert de Fa Louis Nieuwe-g uit Am sterdam nieuwe veiligheidspannen, welke de Fa Schulte Thieme gaarne levert. In deze zaal is ook ondergebracht de cabine, waarin de televisie wordt uitge zonden, die men in de aangrenzende zaal kan gaan zien. Op het portaal maken wij kennis met de nieuwe scheermesjes, in den handel gebracht door de alom bekende N. V. „Fo cus" te Middelburg. In het kleine voor zaaltje heeft de firma Schulte Thieme een borstelmakerij, dus een der onderdee l-en van haar zaak, in werking gesteld, terwijl ook de Fa. E. M. Jaarsma uit Hil versum voor haar nieuw systeem eenvou dige centrale verwarming hier de aan dacht vraagt. In de groote voorzaal ex poseert de Coöperatieve Melkfabriek en StO'O-mzuivelfabriek „Walcheren" te Mid delburg met allerlei melkproducten, kaas en boter. De firma Schulte Thieme heeft hier een plaatsje voor het doen kennen van het groote nut der Melitta koffiefilters. Telefunken, het bekende radiotoestel ontbreekt ook hier niet. Ook de groote zaal heeft tal van inte ressante stands. In de aangrenzende zaal exposeert de Fa. F. MaJjers Zoon uit Middelburg blik ken zeep en Mazen-artikelen. Gevonden voorwerpen. Dop van een wagenmoer, bode v. d. Ket terij, Arnemuiden; boksbeugel, G. Hame link, Bur. v. pol.; schroevendraaier, G. Bimmel, Lageweg, 't Zand E 177zak mesje in etui, J. Poortvliet, St. Janstr. H 189; drie boerinnenmutsen, A. de Vos, Lombardstr. G 99; sleutel, Pattenier, St. Pieterstr. F 50; japon-ceintuur, Visser, Lombardstr. G 54; schroevendraaier, Steen, Veersche Singel S 51; snoeimes, Telef. technische dienst, Reigerstr.; man telband, M. de Jonge Baas, Bellinkstr. G 166; sleuteltje, bur. v. pol.; zilv. broche, D. Koole, KI. Vlaanderen M 176; rozenkr. in etui, Barendsen, Vlissingsche str. K 53; parapluie, Fastenau, Lange Delft; bruin lederen heerenhandschoen, fruitkraam Poppe, Markt; snoer koralen, Wissel, Noordweg, St. Laurens B 53 Q; huissleu tel, H. J. de Graaff, Bellinkstr. G 181; blauwe damesportemonnaie met inh., J. Rottier, Jasmijhstr. W 126; meisjesrijiwiel, bur. v. pol.; wit kinderkousje, L. Klercq,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2