Onderwijs. Gemengd Nieuws Telegrammen. Land- en Tuinbouw Wemeldinge. Op de te Breda gehouden examens der modevakschool E.N.S.A.I.D. siaaguen voor het diploma coupeuse de dames W. J. Burger Ad., W. J. Burger Jacd. en M. Kole Md., allen alhier. Geslaagd voor examen tuinbouw kunde L.O. de heer L. Verbeem te Kwa den dam me. Geslaagd voor de hoofdakte te Rot terdam de heer P. de Wolf te O.- en W.- Souburg. Geersdijk. Benoemd tot tijdelijk hoofd aan de openbare lagere school alhier de heer G. Pherjmmbucq te Wolphaartsdijk. H. B. S. van de N. S. B. te Am sterdam. „Volk en Vaderland", het or gaan van de N. S. B., deelt mede, dat er te Amsterdam een vijfjarige H.B.S. in op richting is „die zich ten doel stelt: het vor men van Nederlandsche jongelui, die, be halve voldoende aan wettelijke examen- eischen, tevens en vooral de karaktervast heid en het solidariteitsgevoel bezitten om deze kennis in dienst te stellen van de volksgemeenschap", waarmede blijkbaar bedoeld wordt: een bijzondere H. B. S. anwege de N. S. B. Het programma, zoo lezen wij verder o.m., zal dus omvatten: „le. karaktervorming volgens ons leidend beginsel, 2e schoolopleiding tot het eind examen H. B. S. met vijfjarigen cursus overeenkomstig de M.O.-wet, 3e lichame lijke opvoeding. Sport." Rumoerige avond te Amsterdam. Gisteren was het Hart jesdag te Amsterdam en heeft de heele stad den ganschen avond, vooral in de volksbuurten weer gedaverd van het knal len van de donderbussen, rotjes, zeven klappers en voetzoekers. Maar dit is niet meer de hoofdzaak. Het is er immers om te doen, om de politie „op stang te jagen". In de Kinkerstraat hebben de wanor delijkheden een eenigszins ernstig karak ter aangenomen; bier was uit de zijstra ten een zeer groote menigte, onder wie veel kwaadwilligen, samengestroomd, die het de politie nogal lastig hebben ge maakt. Onophoudelijk moest deze char ges uitvoeren, waarbij een naarstig ge bruik van den gummistok is gemaakt en veel gevoelige klappen uitgedeeld zijn. Aan den overkant van het Y werd van achter de boschjes met steenen naar sur- veilleerende agenten gegooid. Een inspec teur, die zich in den zijspan van een mo torrijwiel bevond, werd hierdoor, echter niet ernstig, getroffen. De ongeregeldheden namen zoodanig ernstig karakter aan, dat de politie zich genoodzaakt zag eenige schoten te lossen. Hierbij is een 16-jarige jongen door een kogel in de keel getroffen. Hij is in vrij ernstigen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Zwaar weer boven Den Haag. Zondagmorgen omstreeks elf uur ontlastte zich boven de residentie een he vige onweersbui, die gepaard ging met zware slagregens. Daar de morgen met fraai weder was ingezet, bevonden zich in Scheveningen en op het Stille Strand vele vacantiegangers, waarvan velen doornat zijui geworden. In de stad ondervond men van het water veel overlast. In de lagere stadsgedeelten liepen in de huizen de kel ders onder en stonden de tuinen blank. In het H.S.M.-station stonden de tunnels naar het tweede perron vol water, zoodat de reizigers o er de sporen hun trein moesten bereiken. Ook de verschillende viaducten hadden het zwaar te verantwoorden. Het viaduct aan den Rijswijlkschen weg is eenige uren voor taxi- en autoverkeer gestremd ge weest. Zooveel water had zich daar opge hoopt. De brandweer moest er aan te pas komen, om met matorspuiten het water weg te zuigen. Een zelfde methode moest worden toegepast bij het viaduct aan de Troelstrakade. Ook de H.T.M. ondervond ernstige stagnatie, doordat op de Scheveningsche lijnen de rails hier en daar 60 c.M. onder water stonden en doordat bij de Rijlnstr. de bliksem in een schakelkast sloeg. 'Moeder met vier kinde ren legert drie etmalen voor het gemeentehuis. Een demonstratie die reeds eenige dagen heeft geduurd, bracht gisteren beweging in het rustige Groesbeek. Sedert drie dagen n.L heeft zich voor bet gemeentehuis een moe der met vier kinderen gelegerd om te de- monstreeren, wijl zij,, volgens haar zeggen te weinig steun ontving. Aanvankelijk had men niet veel aandacht aan deze demon stratie geschonken, maar toen het wat erg lang ging duren, trok het van vele kanten de aandacht. Communisten hielden direct een betoo ging. Er werd gefotografeerd en een dame met een blocnote verscheen en had een on derhoud met deze demonstrante. Tenslotte heeft de burgemeester de demonstrante laten verwijderen, hetgeen al weer nieuw rutaoer ontlokte. Het voorbeeld schijnt aanstekelijk te wer ken, want bet heette reeds, dat zij met veel versterking zou terugkeeren. Er is n.l. sprake van dat een groot aantal arbeiders, werkzaam bij de werkverschaffing, ge daan zou krijgen en dan zouden honderd Groosbeekschen de eerste demonstrante voor het gemeentehuis gezelschap komen houden. Er is reeds voor politie-versterking ge zorgd. Twist onder zwagers. Zondagavond heeft in het dorpje Stiphout bij Helmond een ernstige mishandeling plaats gehad. boen de arbeider W. v. d. M., vergezeld van zijn ongeveer 9-jarig docntertje, huis waarts keerde, passeerde hij de woning van zijn zwager M. A. Deze heeft zijn fa milielid, waarmee hij in oneenigheid leef de, waarschijnlijk staan opwachten. On verhoeds kwam hij van achter zijn woning uitloopen en stak hij zijn zwager met een mes in het gelaat. De wang werd geheel doorboord, terwijl de tong ook dioor 't mes werd gewond. Van de M. stortte neer, waarop zijn dochter naar de nabij gelegen ouderlijke woning snelde om haar moeder te roepen. Een geneesheer uit Helmond werd ge waarschuwd, die na voorloopige hulp te hebben verleend, overbrenging naar het ziekenhuis te Helmond gelastte. De dader nam 'Onmiddellijk na zijln wan daad per fiets de wijk naar Helmond, waar hij, 's nachts door de marechaussee werd aangebonden. Kampeerders bestalen. Een groep jongens, die nabij Loenen (ge meente Apeldoorn) kampeeren, miste 's morgens bij het ontwaken niet minder dan 15 fietsen. Een 12-tal werd later een eind van het kamp verwijderd terug ge vonden, van de overige ontbreekt tot he den eik spoor. Slang in een bananen- lading ontdekt. Arbeiders die te Rennes een goederenwagon losten waar mede een lading bananen uit West-Indiö via St. Nazaire was aangekomen, ontdek ten plotseling tusscben de bananentrois- sen een slaag van ongeveer anderhalve meter lengte, en zoo dik als een mannen arm. Gelukkig had men de slang ontdekt, voordat bet reptiel kwaad had kunnen doen. Men slaagde er in het beest levend te vangen. Het licht dat uitging. Dezer dagen merkte een opzichter van het bakenwezen in de Firth. of Clyde (Eng.) dat een lichtboei in de Kyles of Bute was uitgegaan. Toen hij er heen ging bleek, dat een zwerm bijen op, de boei was neer gestreken en een gaatje had gevonden om bij de lamp te komen. Zij hadden daardoor de luchttoevoer afgesloten, waarop de lamp een carbid-lamp was uitge gaan. Toen bet licht uit was, bleef ech ter het acetyleengas doorstroomen en daardoor waren de bijen gestikt. Er moes ten heel wat doode diertjes verwijderd worden eer de lamp weer kon worden ont stoken. Kwaadwilligheid? Gister morgen brak te Kanrade (gem. Voeren- daal L.) door onbekende orrzaak brand uit in de boerderij bewoond door den heer Kerkhof. Het woonhuis en de stallen brandden vrijwel geheel uit. 9 Varkens en 2 kalveren kwamen in de vlammen om. De schade wordt geschat op 'ongeveer f 30.000. Juist drie weken geleden zijln drie hui zen, recht tegenover de boerderij gelegen, door brand eveneens geheel verwoest. Het vermoeden bestaat, dat hier kwaad willigheid in het spel is. Een onderzoek daarnaar wordt ingesteld. Tabaksmokkel ontdekt. Te Havre werd een tabaksmokkel-afffaire ontdekt. Tijdens het ontladen van kisten aardewerk, welke uit Londen waren ver zonden met bestemming naar Darijs, viel een der kisten op den grond en ging open. De kist bleek geheel met sigaretten te zijn gevuld. Nog andere kisten der zen ding bleken eveneens sigaretten te be vatten. Plan tot berooving ver ijdeld. Dank zij het kordaat optreden is de politie te Alphen aan den Rijn er in geslaagd een brutaal plan tot berooving dat door een tweetal beruchte individuen was beraamd, te verijdelen. Het was de politie ter core gekomen, dat zekere De B., aldaar, die reeds ver schillende veroordeelingen achter den rug heeft, in samenwerking met De G. uit Leiden, het plan had opgevat den veer man M. op diens overzetveer neer te slaan en daarna zijn woning, waar M. alleen huist, te plunderen. In verband hiermede stelde de politie zich Zaterdagavond verdekt op in de buurt van de woning van M. en inderdaad zag hij daar omstreeks half elf beide ge noemde personen, die zich in de richting van het overzetveer begaven. Zij werden aangehouden en naar het bureau van po litie overgebracht, waarbij een van hen kans zag zich onderweg van verschillende voorwerpen te 'ontdoen. Op den ander werd bij fouilleering een compleet stel inbrekerswerktuigen gevonden. Hoewel zij aanvankelijk hardnekkig ontkenden eenig misdrijf in den zin te hebben gehad, vie len zij al spoedig door de mand, toen bij een ingesteld onderzoek o.m. een ploerten- dooder en eenige inbrekerswerktuigen werden gevonden welke tijdens het transport naar het politiebureau1 waren weggeworpen. Zij legden daarop een vol ledige bekentenis af. Vliegtuig verliest een antennekogel. Zaterdag was de 69- jarige v. D. in zijn tuintje te Schiedam aan het werk, toen plotseling een stuk lood, waaraan een eind koperdraad, naast hem neerviel. Hij vermoedde dat het af komstig was van een vliegtuig, dat juist boven hem passeerde, wat inderdaad het geval bleek te zijn. De politie, wien hij het geval waa gaan vertellen, heeft zich in verbinding gesleld met Waalhaven, vanwaar de mededeeling werd gedaan, dat juist een watervliegtuig was binnengekomen, waarvan de piloot gerapporteerd had, dat hij den antenne kogel van zijn vliegtuig verloren had. Een zinkend en scheu rend mijndorp. De mijnbouwscha- de is een schaduwplek van de mijnindu strie. Er is wellicht geen plaats in de mijnstreek, die zóó erg door de mijnschade getroffen wordt als Chèvremont. Chèvre- mont ligt in het concessieveld van de mijn Laura en Vereeniging. De mijnschade heeft er nagenoeg geen enkele woning ge spaard en niet het minst de grootere gebouwen werden gedupeerd. De R.K. kerk, die pas enkele jaren geleden vol tooid werd, is er al bijzonder erg aan toe Jaar in jaar uit staan er steigers in de kerk, wordt er in gewerkt voor het dichten van de scheuren. Den laatslen tijd werden vangkussens aangebracht, ter beveiliging van de kerkbezoekers. Scholen, het T'a- tronaatsgebouw, de pastorie en de kapela- nieën, bet klooster der Ursulinen, con certzalen, herbergen, winkels enz. werden en worden vanwege de mijnonderneming gerestaureerd. Tal van huizen worden afgebroken en op nieuwe, versterkte fun damenten opgebouwd. Onlangs heeft de gemeente Kerkrade de procedure gewonnen tegen de Laura, wegens de schade toegebracht aan de rio- leering. Men neemt aan dat Chèvremont in den loop der jaren op sommige punten 1—2 meter is gezakt. Motorrijder rijdt opeen groep menschen in. Zondagavond is te IJmuiden zekere S., uit Haarlem, doordat hij in een bocht de macht over het stuur van zijln motorfiets verloor, met groote vaart ingereden op een groep men schen. De 21-jarige G., uit IJmuiden, werd aangereden en kreeg een hersen schudding. Landarbeider door trein gedood. Te Anna Paulowna is gister middag de ruim zeventigjarige landarbei der J. S. door een goederentrein, die al daar te ongeveer kwart over vijf passeert, gegrepen en gedood. S. kwam van zijn werk en liep langs de spoorbaan om zijn weg naar huis te bekorten. Autorijdleencafé bin- n e n. Zondagnacht reed te Langenboom een auto in volle vaart tegen den gev.el van café Lamers. Door de geweldige kracht van den schok werd een groot stuk muur losgerukt, ter wijl de cafédeur ongeveer 20 c.M. naar binnen gedrongen werd. De inzittenden werden allen gewond door glasscherven, uitgezonderd den be stuurder. Eén persoon had aan het hoofd een ernstige bloedende wonde en moest bij den dokter behandeld worden. Drie en tachtig Osse- naren zitten in Den Bosch. Nog steeds gaat er schier geen dag voor bij zander dat de politie in Oss overgaat tot de arrestatie van een individu, dat in het verleden deel uitmaakte of in nauwe relatie stond met de beruchte bende al daar. Zoo werd gisteren weer door de Kon. marechaussee gearresteerd de 23-jarige H. v. D. Na een langdurig verhoor heeft hij bekend een partij' manufacturen te hebben gekocht, welke was ontvreemd bij een inbraak bij den manufacturier v. d. Zanden op den Heuvel te Oss in den Kerstnacht van 19 13. In het Huis van Bewaring te 's Herto genbosch volgen onderwijl de bekentenis sen der verdachten nog altijd de eene op de andere. Als bewij's van de kracht en voortva rendheid, waarmede de opruiming van het Ossche geboefte geschiedt, kan als cu riositeit worden vermeld, dat het Huis van Bewaring te 's Hertogenbosch geheel be zet is. Er is geen cel meer vrij'. Uit Oss alleen zitten daar reeds 83 man in bewa ring. De oogst der landbouwgewassen in Zeeland. Het oogsten der granen en peulvruchten is in Zeeland reeds gebeel afgeloopen, het geen tenminste 2 3 weken vroeger is dan in meer normale jaren. Op zichzelf zou dit niet zoo verkeerd zijn, ware het niet, dat de groeitijd dienovereenkomstig wordt verkort. Dat deize kortere groeitijd fnuikend op de opbrengst werkt, ia dit jaar wel (heel duidelijk gebleken. De kor rels der granen en (peulvruchten zijn in doorsnee belangrijk kleiner dan normaal. Nu van verschillende 'landbouwbedrij ven de dorsohresultaten bekend zijn, blijkt, dat die opbrengst van de tarwe wel onge veer 20 pet. ten aohter blijft bij het vorige jaar, terwijl de opbrengst der erwten op verschillende plaatsen wél van 20 tot 30 pet. lager is te stellen. Nu weer géén varkensgehakt? Vorige week hebben wij als onze mee ning uitgesproken, aldus het Hbld., dat de verklaring der Varkenscentrale, als zou de reden tot het gaan maken van varkensge hakt in blik zijn gelegen in de groote vraag naar haar blikproduoten, onjuist is. Wij meenden, dat de werkelijke reden is de omstandigheid, dat de Centrale geen uitweg meer weet met de sinds lang inge vroren varkens en dat zij deze beesten, die steeds meer opslag- en vrieskosten verslinden, in arren moede maar gaat in blikken als gehakt voor werkloozen en be- hdeftigen, nadat het uitsmelten (verwer ken tot vet en varkensvoer) op een fiasco was uitgeloopen en deswege werd gestaakt De „Vee- en Vleeschhandel" weet thans mede te deelen, dat de Centrale er plotse ling in is geslaagd om een groot deel van haren bevroren var kens-voorraad naar Duitschland te verkoopen, zoodat het ge hakt maken in de afgeloopen week is ge staakt! Dit is toch wel een wonderlijk ietsl Er zou gehakt worden gemaakt vanwege de groote vraag naar dit product, maar des ondanks blijkt de Centrale toch maar 811e moeite te hebben gedaan, om haar vries- varkens naar het buitenland te verkoo pen. Hoe kan dit worden gerijmd met de „groote vraag"? En welke prijzen maakt zij' voor deze beesten, die reeds een „berg" aan vriesloon en opslag hebben gekost? En hoe zit het met de betaling? Stelt (Juitschl-and extra-devïezen beschikbaar voor den post vleesch ófworden de voor de vriesvarkens benoodigde deviezen onthouden aan den invoer van andere vieeschproducten, b.v. spek? In dat geval zouden we niet veel verder komen' Want de Centrale zit met het spek al evenzeer „in de maag" als met de varkens zélf. Alleen leent spek zich beter voor ver nietiging door middel van uitsmelten dan heele varkens, waaraan ook vleesch en been zit. Richtprijs voor erwten. De Minister van Economische Zaken heeft den richtprijs voor groene erwten (met inbegrip van kroonerwten) en van schofckererwten per 100 kg vastgesteld als volgt: voor groene erwten (met inbegrip van (kroonerwten): voor kwaliteitsklasse A op f 9; voor idem B op f 8.50; voor idem C op f 8; voor idem D op f 7.50; en voor schokkererwten: voor kwaliteitsklasse A op f 10.50; voor idem B oip f 10; voor idem C op f 9.50 en voor idem D op f 9. Van de peulvruchtenoogst 1934 is ongeveer de helft onverkocht gebleven. Op de vragen van den heer Boon be treffende het van Regeeringswege opslaan van het onverkochte gedeelte van den peulvruchtenoogst 1934 en betreffende de regeling ten aanzien van den export van peulvruchten luidt het antwoord van Min. Gelissen als volgt Ten gevolge van de exportmoeilijkhe- den, den zachten winter en de omstandig heid, dat de handel bij den aanvang van het oogstjaar 1934/1935 een onverkochte hoeveelheid van ongeveer Y gedeelte van den oogst 1933 moest liquideeren, s van den peulvruchtenoogst 1934 ongeveer de 'helft onverkocht gebleven en voor rekening van het Landbouwcrisisfonds opgeslagen. De steeds scherper wordende onderlinge concurrentie van de exporteurs, waardoor 't vertrouwen van de 'buitenlandsche af nemers verloren ging en het gevaar voor tegenmaatregelen van de betreffende lan den steeds grooter werd, dwong in den loop van het seizoen 1934/1935 tot een ingrijpen in den peulvruchtenhandel. Ten einde tot een maximum uitvoer tegen ma ximum prijzen te geraken, werd in het be gin van 1935 in overleg met de betrokken officieele instanties door de vijf belang rijkste vereenigingen op het gebied van den peulvruchtenhandel overgegaan tot de oprichting van een centraal uitvoer bureau. Voor het beoogde doel was reglemen teering van den uitvoer en tevens beper king van het aantal personen, dat daar aan kon deelnemen, noodzakelijk. Erkend wordt, dat deze regeling voor de niet als export-agent aangestelde expor teurs tijdelijk verbreken van relaties be- teekent. Bij de uitvoering is getracht de schade voor de hierbedoejde belanghebbenden te beperken door 'het verleenen van een tegemoetkoming naar verhouding van hun z.g. exportverleden. Inschakeling van alle peulvruchten exporteurs acht de Minister niet ge- wenscht. Bankierskantoor staakt zijn betalingen. VLAARDINGEN. Het bankierskantoor S. Katan heeft met ingang van hedenr morgen zijn betalingen gestaakt. Gemeenteraadsverkiezingen ongeldig verklaard. DEN B09CH. Ged. Staten van Noord- Brabant behandelden gistermiddag de be zwaarschriften van W. de Weerd en A. Testers te Halsteren en van den burge meester van Mierlo tegen de besluiten van de Gemeenteraden, onderscheidenlijk van Halsteren en Mierlo, tot toelating van alle gekozen leden der Gemeenteraden. Ged. Staten verklaarden beide stem mingen van deze gemeenteraden ongeldig. Die van Halsferen op grond dat de namen van één der candidaten op het stembiljet ontbrak, die van Mierlo, omdat het stemr biljet niet was voorzien van een handtee- keningsstempel van den voorzitter van het hoofdstembureau. Meisje aangereden. ZUTFEN. Gisteravond is het 8-jarig meisje M. uit Zutfen, die per fiets de Pol laan inreed, bij een kruising, waar de rails dwars over den weg liggen, geslipt. Zij werd door een vrachtauto gegrepen en gedood. Chr. Schoolvereniging benadeeld. AMSTERDAM. De Rechtbank veroor deelde vandaag den gemeente-ambtenaar W. H. F. tevens penningmeester van de vereen, voor Voorbereidend L. 0. en M. U. L. O. op Geref. Grondslag te Amsterdam- Noord wegens verduistering van ruim f 5000 ten nadeele van de schoolvereni ging tot een gevangenisstraf van IVj jaar. De eisch was 2 jaar. De man had het geld in bars en café's doorgebracht. De brug over de Moerdijk. DORDRECHT. Hedenmorgen kwart over zes vertrok de vierde spanning voor de verkeersbrug over het Hollandsoü Diep bij Moerdijk, door drie sleepbooten getrokken. Het transport ging door de Dordsche Kil naar het Hollandsch Diep Hier ging men voor anker, om het hoog getij om half tien ai te wachten. Op dit tijdstip werd de spanning boven de pijlers gebracht. Om kwart over tien ging het water zakken. Alles had een vlot verloop onder buitengewoon gunstige weersom standigheden. Om half 12 was het vierde bruggedeelte geplaatst. Passagiersvervoer door de K. L M. DEN HAAG. Gedurende Juli 1935 heb ben 5447 passagiers voor de internatio nale K.L.M.-lijnen Schiphol op de uitreis verlaten, terwijl 't aantal inkomende reizi gers 5810 bedroeg. (Vergeleken met Juli 1934 een toeneming van 28 pet. voor beide categoriën.) Voor Waalhaven zijn de cijfers: 1493 uitgaande en 1440 inkomende passagiers op de buitenlandsche lijmen. (Vergeleken met Juli 1934 44 pet. meer voor de uit gaande en 72 pet. meer voor de inko mende.) Fraude. ROTTERDAM. Gisteren heeft de cen trale recherche te Rotterdam aangehou den de 34-jarige J. M. S., handelaar in vet en slachtproducten te Rotterdam die ervan verdacht wordt verleden jaar in de maanden Augustus en September op frau duleus verkregen invoermachtigingen, groote hoeveelheden rauw dierlijk vet te hebben ingevoerd, waardoor de land- oouw-crisiscentrale voor eenige duizenden guldens is benadeeld. Als medeplichtige is te Den Haag aan gehouden de 47-jarige H. A. J. de R., vroeger bode bij de crisis zuivelcentrale te Den Haag. Hij heeft de invoermachti gingen op onrechtmatige wijze weten te verkrijgen en aan S. verkocht. Onlangs was men er achter gekomen, dat S. veel meer dierlijk vet had ingevoerd dan mogelijk was. Er werd een onderzoek in Den Haag en Rotterdam ingesteld teneinde er aohter te bomen hoe S. de papieren van den in voer had gekregen. Bij' het verhoor heeft hij meegedeeld, dat hij de papieren van de vroegere bode van de crisis-zuivel-cen- trale heeft gekocht. Toen deze bode nog in dienst was, had hij eenige blanco formulieren weten ach ter te houden en voorzien van stempel en een valsche handteekening. De „Gelria" naar Triest. AMSTERDAM. De koopprijs van het naar Italië verkochte mailschip „Gelria" bedraagt 50.000 Engelsche ponden met levering in Triëst. Het schip wordt thans gereed gemaakt, voor zijn nieuwe bestemming. De „Gelria" zal waarschijnlijk in den loop van de volgende week met een Ne- 'derlandsche equipage naar Triëst ver trekken. Gearresteerd. OSS. Door de Kon. Marechaussee te Oss is hedennacht gearresteerd H. van Dijk als verdacht van heling van een groot aantal manufacturen, welke in den avond van 24 December 1933 op den Heu vel te Oss werden ontvreemd. Van dezen diefstal heeft de dader Za terdag een bekentenis afgelegd; ook v. D. heeft bekend. Ondergrondsche spoorbaan ingestort. BERLIJN. Vanmiddag om kwart over twaalf is door onbekende oorzaak een ge deelte van de ondergrondsche spoorbaan in de Herman Goeringstrasse ingestort. De brandweer, welke met groot materiaal spoedig ter plaatse verscheen, ving direct de werkzaamheden aan. Het is niet betfcend of menschenlevens te betreuren zijn. Het traject waar de instorting ge schiedde was' nog in aanleg, de lengte van het ingestorte gedeelte is ongeveer 150 M. De plaats des onheils vormt één diep gat. Ook is een gedeelte van de waterleiding vernield, doch deze heeft men spoedig af kunnen sluiten. Gevreesd wordt, dat verscheidene ar beiders onder het puin bedolven zijn; het mlag echter een geluk heeten, dat zij juist schafttijd hadden. De „Times" in beslag genomen. LONDEN. De Times meldt uit Berlijn, dat de editie Van Zaterdag, welke bestemd waa voor den verkoop in Berlijn, in be slag is genomen, wegens de publicatie van een hoofdartikel over de onderdrukking in Duitschland. Ernstige brand in Canadeesch plaatsje. EDMONTON. De rijf kinderen van de familie Morneault zijn levend verbrand, toen de boerenwoning der familie in de asch werd gelegd. Men heeft slechts hun lijken (kunnen bergen. Hitte eischt 42 dooden. MONTREAL. Een van de heetste week ends van dezen zomer heeft het leven van 42 personen geëiacht, in de streek tus- sohen Prina Edward eiland en N.W. On tario. Van de 42 overledenen zijn er 31 door verdrinking om het leven gekomen. Een resolutie. 'BRUSSEL. De tweede socialistische ar beiders-internationale heeft een resolutie aangenomen, waarin de betrokken partij en worden uitgenoodigd alle politieke middelen uit te putten om haar regeering te 'bewegen haar plichten als leden van den Volkenbond in het Italiaansch-Abes- synisch conflict te volbrengen, door baar te verplichten de maatregelen te nemen, welke noodig zijn om den vrede te bewa ren met inbegrip zoo noodig van de slui ting van het Suez-k&naal voor Italiaan- sche oorlogsschepen, teneinde in elk geval

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3