Db voorzitter van Inter Nos van Bieze linge dhr Jan Beenhakker dankte eerst voor de medewerking welke zooveien be toonden, vooral burg. Bierens, het Comité, het Eere-comité van het gehouden con cours op Hemelvaartsdag met de rege lingscommissie, den Raad en allen die hebben bijgedragen tot bereiking van het beoogde doel. Spr. vroeg nu nog hulp, op dat ook passende stoelen en muziekstan daards er komen. FEUILLETON. Eindelijk vereenigd. Zoeklföhtjas. Kerknieuws. Zaterdagmorgen had op de drukkerij dor firma Littooij éc Olthoff alhier een buitengewoon afeoheid plaat». Van do op richting der zaak af op 1 Mei 1894, was dhr H. L. R. Scheijbeler werkzaam op de drukkerij als meesterknecht. Hij heeft thans den 65-jarigen leeftijd bereikt en is dus pensioengerechtigd. De patroons hebben bij het heengaan van dezen getrouwe een terugblik gewor pen en met dankbaarheid herinnerd aan de voorbeeldige wijze, waarop dhr Scheij beler gedurende ruim 41 jaar de belangen der zaak heeft behartigd. Hij heeft zich i als man van de oude garde steeds eerlijk en plichtsgetrouw getoond. De heeren uitten den wensch, dat dhr Scheijbeler nog vele jaren in stille rust van zijn welverdiend pensioen zal mogen genieten. Zoowel de patroons als het personeel boden den scheidende een aandenken aan. Zeer onder den indruk gaf dhr Scheij beler blijk van groote dankbaarheid voor de aangename samenwerking, zoowel met de patroons als met de gezellen. De Z. E. T. O. Zaterdagavond is de verlichting van den voorgevel van St Joris beproefd. Daarbij is gebleken, dat deze gevel met zijn mooie lijnen zich uit stekend leent voor een rustige verlichting zooals men die met de gloeilampjes be reikt. Gewond. Toen men Vrijdag be zig was een gebroken spiegelruit in den winkel van de firma De Gruyter te Mid delburg te vervangen door een nieuwe en men de oude ruit op de stoep had ge plaatst, viel deze plotseling in stukken. Twee werklieden werden door de stuk ken gewond; één hunner heeft zich onder geneeskundige behandeling gesteld, ter wijl de andere aan de politiepost op de Markt is verbonden. 'Onrechtmatig steun ge trokken. De politie te Middelburg heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een tweetal personen alhier, die onrechtmatig steun hebben getrokken; één hunner tot een vrij aanzienlijk bedrag. Goes. Goncertvoor d e K a d e- bewoners. A.s. Woensdag 21 Aug. hoopt bij gunstig weer de Harmonie „Ho sanna" een concert te geven vanaf een schip aan de Groote Kade alhier. Aan vang 's avonds half negen. Hansweert. Het sleepschip St Antoine, sdhipper van Cauwembergh, is op het kanaal tegen een meerstoel aangevaren, waardoor deze beschadigd werd en het schip lichte lekkage bekwam. Na borg stelling bij den Rijkswaterstaat voor de aangerichte schade en nadat een nood- reparatie was aangebracht, kon het schip de reis met 2 pompers aan boord voort zetten. Het motorschip „Corrie 6" hetwelk Vrijdag nabij Walsoorden om hoog was gevaren is Zaterdagmorgen met hoog water door de sleepbooten Leen en Hoogezand van de sleepdienst Muller uit Terneuzen vlot gesleept en heeft oogen- schijnlijk onbeschadigd de reis naar Ant werpen voortgezet. Biezelinge. Nieuwe muziek tent. Zaterdagavond had de ingebruik neming plaats van de nieuw gebouwde muziektent op het Marktplein. Burg. Bierens sprak een openings woord. Spr bracht hulde aan het comité, dat durfde doorzetten en er in geslaagd is om zulk een mooie muziektent te laten bouwen; aan den architect Le Glercq en den aannemer De Jonge, die deze passen de muziektent op het mooie marktplein lieten verrijzen. Met lof mag gewaagd worden van de medewerking welke wet houders en Raad betoonden. Spr. kan niet anders dan bij de overdracht namens het Comité, bestaande uit de heeren A. v. d. Velde, Jacs de Jonge, J. J. v. d. Dries en W. Bierens Jr. de Mondaccordeonvereen Inter Nos geluk wenschen. Reeds jaren is de behoefte gevoeld aan zulk een tent. Betonkuipen en planken moesten dienen om iets te hebben. Maar nu mag de driekleur vroolijk wapperen. Met de hoop, dat deze vereeniging nog jaren nut mag hebben van deze tent, be ëindigde Spr. zijn openingswoord. Alsnu trad de voorzitter van „Concor dia" van Wemeldinge, dhr F. Smit, op om de zuatemreen. Intar No» geluk te wonsohen met dit geNökenk. Spr. bood een herinneringsmcdailio aan. Deze werd in dank aanvaard en gehecht aan het vaandel. Nu trad Concordia van Wemeldinge op met haar directeur, dhr P. B. van Sprang en vanuit de nieuwe muziektent klonk het Wilhelmus, aangehoord door de talrijke menigte, waarna ook de wakkere direc trice, Mej. W. J. de Koning, met haar vereeniging Inter Nos enkele nummers deed boeren. Verschillende nummers wer den nog gespeeld door de beide vereeni- gingen. Ovezand. Gemeenteraad. De Raad vergaderde Vrijdag. Afwezig dhr Sc'huerman met kennisgeving. Een verzoek van „De Hanze", afd. Ove zand, om het sluitingsuur voor de café's tijdens den Zomertijd met een uur te ver lengen wordt afgewezen. De gemeenterekening over 1934 wordt voorloopig vastgesteld op f 40.843,47 in ontvang en op f 34.766,90 in uitgaaf, al- zoo met een goed slot van f 6076,47. Het in de vorige vergadering gedane verzoek to<t bet doen geven van een cur sus in Landbouwhuishoudkunde wordt toegestaan. De aftredende raadsleden Goense en Stokx, worden dank gebracht voor al het geen zij in het belang van de gemeente hebben verricht, in bet bijzonder wethou der Goense, die ruim 39 jaren raadslid is geweest, waarvan 20 als wethouder. De aftredenden dankten wederkeerig voor de goede verstandhouding die steeds heeft geheerscht. Baarland. Gemeenteraad. Za terdagmiddag vergaderde de Raad. Inge komen is de rekening van den vleesch- keuringsdienst, district Ovezand; voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens een schrijven van den raad van Oudelande dat hij accoord gaat met het voorstel van den Raad dezer gemeente tot een protest tegen de belasting op de gebouwde eigen dommen in het Waterschap Baarland. Dhr De Rijk brengt verslag uit namens de Commissie tot nazien der gemeente rekening, welke in orde wordt bevonden. Ontvangen f 30.067,89, uitg. f 29.451,62, goed slot f 685,27. Kapitaaldienst f 5501. Aangeboden wordt de rekening Burg. Armbestuur 1934. Ontv. f 3338,18V2, uitg. f 3366, nadeelig slot f 28,68/4. Yleeschkeuringsdienst begrooting 1936 kring Ovezand, groot f 3200. Voor Baar land f 332,06. De begrooting voor 1935 jvordt op ver schillende posten gewijzigd. Verzoek van G. v. d. Repe om vergoe ding in reiskosten voor zijn leerplichtig kind, dat de Ulo-school in Goes bezoekt. B. en W. stellen voor hier f 25 per jaar bij te dragen. Dhr de Rijk vraagt, hoe B. en W. aan dit bedrag zijn gekomen. De voorzitter zegt, dat Baarland in de zen royaal is geweest. Maar aangezien andere gemeenten ook geen booger bedrag uitkeeren voor vergoeding, kan Baarland biermede volstaan. Bij de rondvraag merkt dhr de Rijk op, dat door dhr Overbeke borden zijn ge plaatst met „Eigen weg" er op, terwijl dit openbare wegen betreft, die voor ieder toegankelijk zijln. Spr. vraagt of 't niet mo gelijk is deze borden te laten verwijderen. B. en W. zullen deze zaak onderzoeken. Daar dit de laatste vergadering is van de oude Raad en dhr Steketee straks niet meer terugkeert, dankt de voorzitter hem voor de prettige samenwerking als Raads lid en ook als wethouder. Ook dhr Steketee dankte voor de aange name samenwerking. Veere. Zaterdagmiddag vond voor de eerste maal alhier de jaarlijks te houden gezamenlijke ringrijderij van Veere en Vrouwepolder, onder auspiciën der beide bleek hem echter, dat de burgemeeater uitetedig wa«, Hij vervoogdo zloh toen aan de woning van woth. Goodblood, mot wlon hij in de auto een kort onderhoud had. De duinen op Noord-Beveland. De Noord-Bevelanders hebben op hun eigen land de duinen ontdekt. Het was Zaterdag n.l. verbazend druk op de N.- Bevelandscbe duinen. Het was n.l. kermis op Kortgene. Van alle kanten waren zij, die geen kermis vierden, toegestroomd. Het duinlandschap achter Kamperland is bij vreemdelingen, trekkers of vacantie- gasten vrijwel onbekend. Dit komt, omdat Noord-Beveland buiten het groote ver keer valt. Men vindt echter achter Kamperland, vlak achter den zeedijk een prachtig duin gebied. Zeer eigenaardig liggen die dui nen daar. De Onrustpolder, die geheel uit bouwland bestaat, doet niet vermoeden, dat er even over den dijk een rij duinen ligt. Deze vormen geen aaneengesloten ge heel. Vroeger was dit wel het geval, doch in den loop der jaren beeft de zee heel wat duin meegevoerd. Met vloed komt bet wa ter achter de duinen te staan. Voor de vreemdelingen doet deze toestand zeer eigenaardig aan. De duinen liggen als bet ware als eilanden in de zee. Voor den polder is deze situatie natuurlijk bedenke lijk. Het water van de breede Schelde- mond staat met hoog water soms tegen den dijk. Even in zee gaat er veel stroom en bet is op vele plaatsen, vlak onder de kust zeer diep. De zeedijk is eenige jaren geleden dan ook verhoogd en verbreed. De duinen liggen als het ware in twee groepen. Men kent „de groote duinen", die zich in het Westen van Noord-Beve land bevinden en de minder groote „dui nen bij Swenne". De laatste liggen meer Noordelijker dan de eerstgenoemde. Komt men op de „groote duinen", dan vindt men daar de prachtigste flora die men zich denken kan. De tamelijk hoo- ge duinen zijn volop begroeid. Het geheel bevindt zich in zeer ongerepten staat. Honderden konijnen vinden hier een paradijs. Ook voor de vele bergeenden en allerlei zeevogels is bet Noord-Beveland- sche duingebied een zeer gezochte plaats. Het meest Noordelijke gedeelte van de groote duinen was Zaterdag wel 't meest door het publiek bezocht. Daar zijn door de natuur gevormde paden over de dui nen. Men denkt zich bier in een soort oerwoud. Verdacht van brand stichting. De brigade-commandant der rijks veld wacht te St Janst.een heeft voor den Officier van Justitie te Middel burg geleid zekere M. de M., huisvrouw van J. v. L. die verdacht wordt van brand stichting. Op 12 Aug. j.l. brak des mid dags brand uit in de landbouwschuur van v. L. te Kapellebrug, waarbij de schuur met den geheelen graanoogst benevens het woonhuis van den landbouwer v. L. en den aanwezigen boedel een prooi der vlammen werd, terwijl voorts de klom penmakerswerkplaats van dhr S en en kele duizenden paren klompen vernield werden. De vrouw is naar bet Huis van Bewaring overgebracht, waar zij is op gesloten. Zij blijft echter ontkennen iets met den brand uitstaande te hebben. („Tel.") Middelburg. Wielerwedstrijd. Al hier is een wielerwedstrijd gehouden o;p den weg, waarbij de voorgeschreven route 18 maal moest worden gereden tot een totaal afstand van 72 K.M. De uitslag was; 1. G. Scbulte, Amster dam 2 u. 21 min.; 2. G. v. d. Voorde, Clin- ge; 3. V. G. van Gent, Merxem (B.); 4. W. Buijze, Roosendaal; 5. Timmerman, Rot terdam; 6. L. v. d. Kooy, Rotterdam; 7. A. Pijnenburg, Tilburg; 8. Bokelaar, Roo sendaal; 9. J. Oudenaarde, Rotterdam; 10. A. Oerlemans, Bergen op Zoom; 11. G. Van Acquaoi, Zaltbotmmel; 12. P. Lous, Antwerpen; 13. W. Berlijn, Ouderkerk; 14. J. v. d. Hiele, Middelburg; 15. G. de Keij1- zer, Den Haag; 16. P. Koster, Middelburg. Laatstgenoemde wou een extra prijs voor den eerstaankomenden nieuweling van Zuid-Beveland en Walcheren, G. Scbulte en A. Oerlemans wonnen een pre mie. De vereenigingsprij® werd gewonnen door de „Raayberg" te Bergen op Zoom, voor het grootst aantal mederijdende le den en voor de best geplaatste renners. Een verhaal uit bet vroegere Rusland. 4.) -o- „De Heere bescherme de dapperen, die ten strijde trekken voor bet rechtzinnig geldof," riep vader Wassili, terwijl hij zegenend de hand ophief. „Amen," prevelden de omstanders. Nu volgde een oogenblik van opschudding. De soldaten baanden zich een weg door de menigte, en verwijderden zich met ver snelden pas, zonder gehoor te geven aan de smeekbeden en hartverscheurende kre ten, die aan alle kanten werden aange heven. De dorpelingen keken ben langen tijd na, en toen sloeg iedor met loome schreden den weg naar zijn woning in. De jonge vrouwen snikten, de louderen wilden haar troosten, maar weenden zelf. In hot dorp heersebte weer de gewone stilte. De boeren waren naar hun werk teruggekeerd. Alleen vader Wassili en Trophimitch, de starosta of ouderling, stonden nog op het plein in drukke woordenwisseling. Ook Marpha is naar huis gegaan. In de hut is alles hetzelfde gebleven. Marpha en de kinderen zitten om de tafel, en bet kleintje slaapt in de wieg. Maar de hoest van den grijsaard, die bij den haard ligt, is verergerd en hij steunt nog klagelijker dan vroeger. Marpha heeft den feldscher (plattelandsheelmeester) laten komen, en deze heeft het hoofd geschud en binnens monds gezegd: „De arme oude zal bet niet lang meer maken. God neme zijn ziel!" Marpha heeft een handwerk in de hand, maar werkt niet. Haar gedachten dwalen ver weg. Zelfs bet kibbelen der twee kinderen kan haar aandacht niet wekken. Hoe zou het gaan, om alleen den kost te verdienen voor de kinderen? „Moedertje," zeide Pavloucha om haar te trioosten, „ik ben groot en sterk, en ik zal spoedig bet werk van vader kunnen doen." Hij bad zijns vaders laatste opdracht niet vergeten, doch Marpha schudde bet hoofd en zuchtte. Zes weken na zijn vertrek bracht de postbode een pakket van Iwan, dat met broodkruim dicht geplakt was en een stuk grija papier bevatte. Hierop had een ge letterde kameraad van den soldaat met potlood eenige woorden geschreven. Daar Pavloucha niet kon lezen, liep zij naar den dienaar van den starosta, die met moeite het volgende gekrabbel ontcijferde; „Bij Nicopolis, den 14en Juli 1877, ge durende een afgrijselijk bombardement. Aan mijn waarden vader, Alexci Kouz- mitch Matvéief en aan mijn welbeminde vrouw Marpha Nicolavna, met veel ach ting en liefde van hun zoon en echtgenoot, die al de zijnen liefheeft. Ik laat u bij de zen weten, dat ik door Gods genade ge zand en wel ben, na het doorstaan van twee bloedige gevechten. Tot hiertoe ben ik gelukkig geweest; God weet wat mij nog te wachten staat. Maar er geschiedt niets buiten zijln wil en ik vertrouw op Hem. Hij is onze Beschermer. Zoo ik ster ven moet, vergeet dan niet dat het voor de eer ónzer wapenen is." Iwan verzocht vervolgens zijn vrouw de kinderen voor hem te omhelzen, en spoor de haar aan 'om moed te houden en de akkers niet leêg te laten staan. Hij ein digde zijn brief met een lange reeks van groeten aan alle buren, wier namen hij had kunnen onthouden. Na dien tijd had Iwan niet meer ge schreven. De lente had plaats gemaakt voor den zomer; het gras was opgescho ten en de weilanden waren met bloemen bezaaid. Wanneer vader Wassili of een der boe ren naar de stad ging, bracht hij altijd bericht meê van de een of andere schit terende overwinning „der onzen", maar dan kwam er steeds een treurige opgave van dooden en gekwetsten bij, en Mar- pha's hart kromp ineen. plaatselijke V.V.V.'» plaat». Reed» van den aanvang af was er veel belangstelling van de zijde der inwoner», doch niet In de minste plaats vanwege de logeergasten. De vice-voorzitter der V.V.V. Vrouwe polder, de beer L. Duvekoit, dankte de ringrijders der beide gemeenten, die, zoo als gestipuleerd was, in Zeeuwseh kos tuum zouden zijn, voor bun opkomst en gaf daarna de leiding over aan den heer F. J. Gastel te Veere. De wissel krans werd omstreeks vier uur verreden, en wel in een drietal „om megangen", waarna hij na kampen voor dit jaar overging aan den heer L. Brasser, te Vrouwepolder. De traditioneele „polle pel" werd gewonnen door den beer F. de Bree, terwijl de overige prijzen behaald werden in de volgorde van bet aantal ge wonnen punten* eventueel na kampen, door de heeren L. Brasser met 17 pun ten; P. Maljaars Pz 12 p.; P. Nijpjes 12 p.; F. de Bree 10 p.; P. Duvekot 9 p.; C. Geldof 8 p.; P. Maljaars 7 p.; P. Polder man Jzn. 7 p.; J. Sinke 7 p.; A Poppe 7 p.; Jan Louwerse 6 p.; Jac. Louwerse 5 p.; B Volmer 5 p.; P. Polderman Gzri. 5 p.; J. Breel 4 p.; G. Jobse 4 p.; F. Kodde 3 p. Na bet uitreiken van den wisselkrans door den voorzitter der V.V.V. Veere, den heer D. Huinink, merkte deze op, dat. de ringrijders dezen middag een mooie pro paganda hebben gemaakt voor de beide V.V.V.'s, waarvoor hij bun dank zegde. Spr. hoopte dat zulks meermalen zou voorkomen en richtte in bet bijlzonder een woord van felicitatie tot den heer Bras ser. De heer Huinink bood, ouder dank zegging voor zijln groote medewerking, een sigarenbeker met sigaren aan den heer Castel aan. 0.- en W.-Souburg. De zwemvereeniging „Luctor et Emergo" beeft Zaterdagraid- dag een in alle opzichten goed geslaagde zwemwedstrijd gehouden. De uitslag is als volgt: 25 M. vrije slag jongens tot en met 11 jaar: W. J. Vos 27,4 sec., G. de Rijke 27,2 sec., J. v. Driel 28 sec., P. Ovaa 30,8 sec., J. Hollebrandse 29,4, J. Marinisse 31,4, Ko Adriaanse 37,6, B. Krijger 30,6, F. Poortvliet 29,8, K. Visser 25, A. Bolleman 36,4, L. Brasser 35,4, J. Willeboordse 30,3 sec. 25 M. vrije slag meisjes tot en met 11 jaar: G. Aleva-41,2, S. Arendse 30,4, S. Heijboer 31, T. WoUdergem 27,2, T. Bim- mel 28, W. Schot 33, Jo Knuyf 32,3, M. Ratelband 25,1, J. Spijkerboer 29,1, R. Spijkerboer 27,2, H. de Voogd 28,2, K. Da- vidse 27,1, A. Keyser 29,2, K. Moerland 33, J. Ratelband 33 sec. 25 M. tobbetje varen jongens tot en met 11 jaar; C. de Rijke J. v. Driel 37, I. Ovaa 44, B. Krijger 38,2, K. Adriaanse 72.3, J. Willeboordse 51,1 sec. 25 M. tobbetjevaren voor meisjes tot en met 11 jaar: T. Wondergem 48, T. Bimmel 50,1, S. Arendse 47,1, Jo Knijf 104,2, M. Ratelband 40, H. Voogd 40,1 sec. 50 M. schoolslag dames: J. Suurmond 53, J. v. Overbeeke 50, C. Broerse 55,2, K. Melis 56,4, T. Visser 50, S. Scbippoi 57, M. La Soe 51,3, B. Logemann 49,4, mej. Joziasse 64, A. Davidse 53,4 sec. 100 M. schoolslag heeren; P. Meulen- berg 106,1, P. Sturm 111,2, W. Lugtan- burg 128, B. La So© 113,3, J. v. Eenen- naam 128, L. Bosselaar 115,4, A. Minder heid 116,2 sec. 50 M. vrije slag meisjes van 12 tot 15 jaar: K. v. Oorschot 58,2 sec.; W. Aleva 76,2, S. de Beer 53,1, M. de Grave 51,1, S. de Kraker 69,4, K. Wijsveld 51, C. de Rijke 57,1, W. de Nooyer 57,3, J. Krijger 67,2, M. Labeur 53,3, M. v. Driel 52,4. J. Heymans 52,1, N. de Smit 55,2, J. Heyboer 64,3, G. de Voogd 60,2, J. Hooge- steger 51,4 sec. 50 M. vrije slag jongens van 12--15 jaar; J. Kieboom 68,4, H. Mulder 66,1, K. v. d. Geest 50,1, W. de Rijke 61,2, J. Marinisse 63,4, S. v. d. Velde 50, F. van E-enennaam 55,1, J. Krijger 54, K. Ratel band 55,4, L. Boers 55,1, F. Gravers 53, K. Dingemanse 64,4, A. Peeters 54,1 sec. 50 M. vrijie slag dames: J. Suurmond 59.4, J. v. Overbeeke 51,4, K. Melis 59,1, G. Broerse 60,4, T. Visser 50,2, G. Graves 47,4, S. Schipper 66,4, M. Basie 56, J. Hoogesteger 52, B. Lagemans 49,3, A. Buurman 53,2, G. Berling 57,4, mej. Berg hout 54,3 sec. Eindelijk hield zij op naar een brief uit te zien. III. Een deel der Russische legermacht was den Donau te Zimnitzga niet zonder moeite overgetrokken; vele bruggen wa ren door den vloed weggerukt en vele dapperen hadden door de vijandelijke kogels, of wel in het water den dood gevonden. Nicopolis werd ingenomen en de Russen togen overwinnend naar Plevna. Het was aan den vooravond van 19 Juli. De afdeeling van generaal Shak- hovrskoï bevond zich op de vlakte op twintig kilometer afstand van de stad bij het dorp Poredin. Ofschoon het na zonsondergang was bleef de hitte ontzettend; dreigende wol ken verduisterden de lucht, en reeds hoor de men donderslagen. Zekere levendigheid heerschte nog in het kamp; groepjes soldaten bereidden hot avondeten, anderen zongen den avond zang. In de nachtelijke duisternis hadden de stemmen iets geheimzinnigs; vreedzaam scheen alles, en niets voorspelde het moordtooneel, dat daar zou worden aan schouwd. Vroolijlk praatten ©enige hoofdofficieren voor de tent, waar het water kookte op een vuur van dorre bladeren. De vlam Zoo nu en dan lezen we berichten om- wonderlijke dingen in Amerika, aan wel ker geloofwaardigheid we soms wel eens twijfelen. Maar het is zoover weg. Wie zal bet controleeren? Maar een Groningsen© krant mag geen jokkentje vertellen over Zeeland, wa we li-zen bier in Zeeland die Groningsohe kranten ook en dus kunnen we de zaken recht zotten. De schrijver van de Krabbels in de „N. Pr. Gron. Crt." weet mee te dealen, dat Kloetinge, gelegen op hot mooie eiland Zuid-Beveland, 1200 inwoners beeft. Dat is al ruis, want bet beeft er meer dan 2000. Verder, dat de gemeente-rekening 1934 er met een batig slot vaa f 12000 sluit, dat de belastingen er lang niet aan den top zijn enz., zoodat dit een benij denswaardige gemeente mag genoemd worden. We laten dit alles rusten, maar nu komt er wat fraais. Goes zou bagoerigr blikken naar Kloe tinge of een deel van dat dorp hebben geworpen en nu zou de dubbele Raad van Goes vóór en die van Kloetinge tegen „de samenvoeging" hebben gestemd. Men blijve dus ver van Kloetinge, want straks is bet ook daar met de financiën mis. Daar zal de groote slokop wel voor zor gen. De schrijver heeft de klok wel booren luiden, maar weet op geen stukken na, waar de klepel hangt. Er is geen kwestie van een samenvoeging van Goes en Kloe tinge, maar alleen van een grenswijziging tusschen die beide. Wel willen Gedep. Staten een gemeente opheffen, maar juist niet Kloetinge. Hoe legenden kunnen ontstaan! OPMERKER a.i. Poortvliet. Toen M. v. d. Male een wa gen met erwtenstro© geladen had, wilde hij den pongerboom er op leggen. Deze schoot echter door het z.g. hek weg, tus schen de paarden, met bet gevolg, dat H. Jobse hem tegen den schouder kreeg. De paarden schrokken en trapten Jobse op zijn been. Hij werd met een schouder- en beenfractuur opgenomen en naar het zie kenhuis te Bergen op Zoom vervoerd, van waar hij later terug gekomen is. Ook de voerman heeft nog een trap tegen zijn been gekregen, dat ook gekneusd is. VoetLal. Ghr. Ned. Voetbalbond. Afd. XIII. Tournooi om den v. d. Velde- beker. Uitslagen 17 Aug.: D.S.G.Unitas 23; D.V.0. S.D.O. I 3—3. Stand groep A: Rohda 2 1 1 0 3 4—2 Unjtos 2 1 0 1 2 4—5 D. S. G. 2 0 1 1 1 34 Stand groep B: S. D. O. I 2 1 1 0 3 11—4 D. V. O. 2 1 1 0 3 84 Dl., O. S. 2 0 0 2 0 2—13 Voor winnaar groep B moet dus eerst nog een beslissingswedstrijd gespeeld worden tusschen D. V. O.S. D. 0. Goes. Zaterdagavond j.l. om 6 uur had alhier een voetbalmatch plaats tusschen de „Goesche Veteranen" en „D. B. M. G. E.". Uitslag 22. Rilland. Zaterdagavond kreeg Rilland Bath bezoek van Kapelle II. Deze wed strijd eindigde met een 21 overwinning van Rilland-Bath. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Harderwijk, J. D. Kleyne, te Ooltgensplaat. Bedankt voor Randwijik, Jae. Vermaas te Hoogeveen. D s L. Kuiper f. Te Bilthoven ia in den ouderdom van 66 jaar overleden ds L. Kuiper, emeritus predikant van de Geref. Kerk te Kampen. Ds Kuiper dien de van 1892 tot 1896 de Geref. Kerk te Genemuiden vanwaar hij naar Hoogeveen vertrok, van 1906 tot 1909 stond hij te Enkbuizen, daarna tot 1920 te Delft van waar hij naar Kampen ging, waar bem in 1932 emeritaat werd verleend. verhief zich en bescheen drie jeugdige gezichten. „En gij, mijn Prins", sprak een hunner tot een vierde, die scheen te mijmeren, „wat doet gij? Droom niet zoo; aan den vooravond van den slag is dat niet goed; zie maar, het water sist reeds, wij gaan feest vieren." De aangesprokene haalde zwijgend de schouders op. „Feest?" sprak hij minachtend, „ik heb genoeg aan den mageren kost; wat zoudt ge zeggen, mijnheer, van goed gezouten sardines, of van een Westfaalschen ham?" „Even waarschijnlijk, dat wij een maal uit de maan ontvingen", spotte de eerste. De derde sprak niet, maar glimlachte snaaksch. Hij was lang, had zwarte oogen, zeer geteekende trekken. Aanhou dend zocht hij in zijn zak; toen haalde hij daaruit de besproken sardines, en hield die tromfantelijk boven zijn hoofd. Op dit gezicht weêrklonk een vroolijk hoera! „Waar hebt ge die vangst gedaan, Serge?" „Misschien wel in den blauwen Donau", antwoordde hij lachend. „Niemand heeft hij Zimnitza sardines gevischtl Kom proef ze", den stillen jongeman aanzien de, die stokstijf bij den boom stond. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2