Rechtszaken Telegrammen. Ingezonden Stukken KLEINE ADVERTENTIËN Marktberichten Burgerlijke Stand De woningtoestanden zijn er slecht; en de huren zijn er hoog. Er worden voor geschoolde arbeiders loonen betaald van 25 Mark per week, dat is gerekend tegen f 0,60 per Mark, f 15 per week; en dan heeft men nog niet eens vast werk. Ongeschoolde bouw vakarbeiders werken daar voor 20 Mark, omgezet in onze Munt f 12. In den wijn bouw worden loonen betaald van 15 Mark per week, dus f 9. Nu is het niet alleen de vraag wat men verdient, wat men in handen krijgt, maar ook wat men er voor koopen kan. Ver gelijking toont echter aan, dat het leven in Duitschland voor de bevolking niet goedkooper is dan in ons land en dat vele levensmiddelen, welke wij nog volop voor zeer billijken prijs kunnen verkrij gen, daar niet of slechts tegen hooge prijzen zijn te bemachtigen. Wie in Duitschland komt, en zijn oogen en ooren gebruikt, kan niet ontkennen, dat bij al de moeite welke wij doormaken en bij het lagere levenspeil, dat wij nu al hebben bereikt, wij nog steeds ver uitgaan boven hetgeen daar wordt geno ten. Dat scheelt niet een kleinigheid, maar dat scheelt een heel stuk. Ook in ander opzicht is Nederland een bevoorrecht land. Wij vrije Nederlanders voelen ons beklemd, wanneer wij de gees telijke onderdrukking daar bemerken. In tal van plaatsen zijn doeken over de stra ten gespannen, waarop dringend verzocht wordt alleen te koopen bij „Arische" han delaars. Eveneens zijn in verschillende plaatsen doeken over de wegen gespan nen, waarop vermeld staat, dat de ver lossing van Duitschland afhangt van de oplossing van het jodenvraagstuk. In een stad kon men bij den ingang een groot doek waarnemen, dat over den weg was gespannen, waarop stond aan gegeven, dat de weg naar Palestina niet door die plaats ging. En ook de christelijke kerk heeft te lijden; steeds sterker wordt de dwang en bij eiken dienst zit een afgezant van de overheid, om na te gaan of er wel voor den Führer gebeden wordt en of er soms ook iets gezegd wordt, dat tegen het belang van het Rijk heet in te gaan. Wie met Duitschers spreekt, bemerkt alras, dat zij zich niet durven uiten; zij zijn min of meer vreesachtig en slechts een enkeling heeft den moed om soms iets te zeggen, dat zweemt naar critiek. Het volk als geheel houdt men stil met spelen; elke dag ziet men thans booten en treinen en autobussen vol met feest gangers, die gaan genieten van de na tuur en van dans en spel. De kosten zijn haast niets. Er zijn in Duitschland groote kampen van den zoogenaamden vrijwilligen ar beidsdienst. Groote groepen van jonge menschen marcheeren soms door de stra ten, niet met een geweer, maar met een schop op den rug. Dit alles geeft meer den indruk van een militaire oefening, dan een wandeling van een groep jonge menschen, welkë in werkverschaffings kampen verkeeren. Er wordt in Duitsch land veel aan werkverschaffing gedaan. In meer dan een plaats wordt druk aan de wegen gewerkt en groote stations worden afgebroken en nieuwe opge bouwd; vele spoorwerken heeft men onderhanden; wanneer men van uit ons land, van uit Zevenaar, Duitschland bin nenkomt, kan men dat aanschouwen. Wanneer men echter daartegen over stelt, dat ook ons land nog vele millioe- nen guldens van dat land tegoed heeft, dan kan men een gevoel van wrevel slecht onderdrukken. Men gebruikt daar gelden voor werkverschaffing, welke men aan anderen schuldig is. Het gaat in ons land niet goed; er is veel vermindering gekomen en veel, wat men gaarne behouden had, is weggegaan door den nood der tijden. Wanneer we echter naar andere lan den zien, dan moeten wij ons gelukkig prijzen, dat we in ons vrije Nederland wonen; wat hebben wij het hier, on danks de moeilijkheden, die wij door leefd hebben, nog goed. Het lage levenspeil van de omliggende landen vormt echter voor de welvaart van ons land een zeer ernstige bedrei ging. Er zijn er, die dat willen ontken nen en die meenen, dat er voor ons land nog genoeg nationale mogelijkheden zijn; deze zullen echter bedrogen uitkomen. Wanneer het levenspeil in de omrin gende landen zich niet ten gunste wijzigt voor de groote massa van de bevolking, dan zullen wij in Nederland nog vele kwade jaren te doorworstelen hebben, en eveneens naar beneden gaan. Maar ook al zal ons levenspeil nog meer moeten zakken, dan nog zullen we kunnen zeggen, dat we dankbaar mogen zijn, dat we in ons vrije Nederland wonen. Nederland is in menig opzicht een be voorrecht land. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel huiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden: G. W. te Middelburg f 3 of 3 d. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: J. R. te Heinkenszand f 5 of 3 d.; F. G. te Hoevenen (B.) f 5 of 5 dagen. 'a Avonds rijden met een motorrijtuig zonder voorgeschreven lichten: W. H. B. te Vianen f 5 of 5 d. Rijden met een niet-ingeschreven mo torrijtuig over een 2e klasse weg, terwijl het rijtuig met inbegrip van de lading breeder is dan 2.35 M.: H. J. L. te Krab- bendijke f 3 of 3 d. 's Avonds fietsen zonder lioht en (of) achterlicht of reflector: G. J. de G. te Den Haag f 5 of 3 d.; P. de B. te 's-H. Arends- kerke f 5 of 3 d.; A. K. te Biezelinge f 2 of 1 w. tuchtsch.; J. op 't H. te Kapelle f 3 of 3 d. Rijden met een motorrijtuig zonder dat het is voorzien van een voorgeschreven letter met nummer: S. G. M. S. te Hui bergen f 2 of 2 d. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van daartoe be voegde ambtenaren het nummer- of rij bewijs vertoonen: O. i±. K. te Bergen op Zoom f 1 of 1 d.; H. W. T. T. te Amster dam f 2 of 2 d. Vervoeren van goederen in een vaar tuig zonder dat dit geschiedt door tus- schenkomst van een Bevrachtingscommia- sie. Na gedaan verzet: G. V., gedomicili eerd te Werkendam: Bekrachtiging vein het vonnis behalve voor wat de straf be treft; veroordeeling tot f 20 of 10 d.; G. V., gedomiciliieerd te Werkendam: Be krachtiging van het vonnis, waartegen verzet f 20 of 10 d. Binnenvisscherij uitoefenen zonder gel dige akte en visschen in een water, waar van een ander de rechthebbende op het visohrecht is: J. G. te Rotterdam gedomi cilieerd 2 maal f 2,50 of 2 d. voor elke boete, met verbeurdverklaring van de in- beslaggenomen aalreep en het kruisnet. Bij het gebruik maken van een Rijks kanaal niet op de vaste deelen van de bui tenzijde van het vaartuig de naam van den schipper vermeld hebben: A. A. J. ge domicilieerd te Rotterdam f 3 of 3 d.; A. G. B., gedomicilieerd te Rotterdam f 2 of 2 d.; A. V., gedomicilieerd te Rotterdam f 3 of 3 d. Te Goes zonder vergunning met een autobus een standplaats innemen op den openbaren weg: J. J. L. te Hansweert: Vrijspraak. 'Overtreding ventverbod te Vlissingen: J. den H. te Middelburg f 1 of 1 d. Idem te Kruiningen: J. M. v. W., ge domicilieerd te Dordrecht f 1 of 1 d.; Ma. E. G., gedomicilieerd te Goes f 2 of 2 d. Idem te Ovezand: G. v. W. te Kaats heuvel f 3 of 3 d.; E. S. te Huybergen f 0,50 of 1 d.| N. S. te id. Vrijspraak. Idem te Rilland-Bath: H. J. J. D. te Bergen op Zoom: f 5 of 3 d. Idem te Wissenkerke: J. P. A. V. te Goes f 1 'of 1 d.; P. L. te Vlissingen f 2 of 2 dagen. Trekdier onbeheerd laten staan: W. W. te Biggekerke f 3 of 3 d. Vereenvoudiging be handeling van strafzaken, liij beschikking van den minister van Ju stitie zijn aangewezen met ingang van 1 September 1935 voor den tijd van twee jaar in de enkelvoudige kamer voor de vereenvoudigde behandeling van straf zaken te: Middelburg a, tot lid: mr Th. Portheine, vice-president; b. tot plaatsvervangend lid: 1. mr. A. van der Hoop 2. mr J. H. F. Bloemers; 3. mr G. E. Muller, allen rechter. Samenvoeging van diensten bij de Ned. Spoorwegen. In verband met het aan den heer dr P. Elias per 1 September a.s., wegens het bereken van den pensioengerechtigden leeftijd verleende ontslag uit den dienst, heeft de directie der N. S. den onder diens leiding staanden dienst van handelszaken en go-ederentarieven gevoegd bij dien van vervoer, onder den naam „dienst van het vervoer en handelszaken", tot chef waar van met ingang van 1 September a.s. is benoemd de heer Ir W. F. H. van Rijcke- vorsel, thans chef van den dienst van het v ervoer. Luciferfabriek te Weert. WEERT. Binnenkort zal te Weert een luciferfabriek worden opgericht, waar voor de gemeente bijl raadsbesluit van Vrijdag onder het gebruikelijke voorbe houd van hoogere goedkeuring, een ter rein langs den Zuid-Willemsvaart be schikbaar heeft gesteld. Met bouw en inrichting der fabriek zal spoedig kunnen worden begonnen, zoodat tegen het einde van het jaar de fabricage een aanvang kan nemen en wel met een personeel van 70 arbeiders, welk aantal geleidelijk tot 100 zal worden uitgebreid. De drie-mogendheden-conferentie. LONDEN. Volgens de berichten in de ochtendbladen over de drie-mogendlieden conferentie te Parijs schijnen de bespre kingen bij den aanvang in zooverre geen vlot verloop te hebben gehad, dat baron Aloisi geen lust zou hebben gehad een breedvoerige verklaring af te leggen over de eischen van Italië. De correspondent van de „Times" deelt mede, dat baron Aloisi zich er toe heeft bepaald, in alge meens termen de bekende eisohen van Ita lië inzake de koloniale expansie en vrij heid van handelen in Abessynië te her halen. Den tegenzin van den Italiaanschen ver tegenwoordiger om een duidelijke verkla ring af te leggen, begrijpen de andere de legaties niet geheel. Intusschen hoopt men dat de onderhan delingen vanochtend kunnen worden her vat. Baron Aloisi heeft geen volmacht cn moet daarom voortdurend telefonisch in structies te Rome vragen. ZUID-AFRIKA EN NEDERLAND. Oude banden losser geworden. Sinds in het laatste jaar van de vorige eeuw de beide Zuid-Afrikaansche republi- ken Transvaal en Oranje-Vrijlstaat in den oorlog tegen Engeland hun zelfstandig heid hebben verloren, is er in bet Zuiden van dit werelddeel veel veranderd en zijn de banden, welke Zuid-Afrika met Neder land verbonden, heel wat losser geworden. Uver deze verandering, over de evolutie, welke Z.Jid-Afrika sindsdien vooral op cultureel gebied heeft ondergaan, vertelde dezer dagen de hoofdredacteur van „Die Burger", de heer J. Steir meijer, het een en ander aan de Msb., toen hijmet ver lof bier te lande vertoefde. Twee-en-dertig jaar geleden is de beer Steinmeij'er na r Kaapstad gegaan en van dichtbij heeft hij thans zelf Zuid-Afrikaansch onder daan de ontwikkeling van zijn land meegemaakt. „Direct na den boerenoorlog trachtten de Engelschen het Afrikaansch, dat toen veel meer Nederlandsch was, te onder drukken. Zuid-Afrika is echter zich. zelf gebleven en zeker meer dan 60 pet. der Afrikaners spreken thans Afrikaansch. Dit blijkt wel het best uit de redevoerin gen, welke in den Volksraad worden ge houden. Ook daar is het percentage van hel Afrikaansch zeker meer dan 60 pet." Voelt het Afrikaansche volk nog de oude verwantschap met Nederland? Dat kan men niet zeggen. De Afri kaners voelen zdoh in de eerste plaats Afrikaners. Dit kwatn zeer goed tot uiting toen het vorige jaar ook in dit deel van het Britsche Rijk het „buy British" werd gepropageerd. Onmiddellijk werd een te genactie ingezet: „Koop Suid-Afrikaans". Aan de oude banden met Nederland werd toen zeker niet gedacht. Zij die het verst gingen, propageerden slechts „buy no British". Natuurlijk stellen autoriteiten zoowel als handel en industrie er prij's op met Nederland en Ned.-Indië goede betrekkin gen te onderhouden, maar van voorkeur voor Nederlandsche producten is geen sprake. Daarvan kan ook geen sprake zijn, want Zuid-Afrika moet evenals Neder land behalve goud en diamant in de eerste plaats landbouwproducten uitvoe ren. Over den economischen toestand van het oogenblik kon de heer Steinmeyer na hetgeen daarover gedurende den laatstee tijid reeds is gepubliceerd, geen nieuws vertellen „Gelet op den toestand in hot overige deel van de wereld, kan het vrij goed genoemd worden. Een groot voordeel is, dat Z üd-Afrika nagenoeg geen levens middelen behoeft ih te voeren, waardoor fta de devaluatie de prijzen niet zoo veel zijn gestegen als in'Vele andere landen hei ge-al is geweest, pe diamanthandel ligt eohter geheel lam -t- .\merika koopt niet imberley- is een doode stad en de dia mantslij: erijen, welke een aantal jaren ge leden werden gesticht, zijn alle gesloten Trouwens, de meeéte diamantbewerkers die uit Amsterdam en Antwerpen naa^ Znid-Afrika zijn gekomen zijn reeds lang weer naar hun vrcogere haardsteden te ruggekeerd. De Zuiid-Afrikaansche regee ring moet thans nog slechts de leerlingen, mei wie zij contracten sloot en die hun nieuw beroep slechts gedeeltelijk hebben geleerd on andere wij/e tewerkstellen!" Werden er veel Nederlandsche kran ten in Zuid-Afrika ge'ezen? Neen, zeer weinig. Alleen de in het Afrikaansch verschijnende dagbladen ont vangen geregeld de Nederlandsche dag bladen, daarnaast nog enkele Nederlan ders, die in Zuid-Afrika wonen, Eenige Nederlandsche weekbladen komen in een grooter aantal naar Zuid-Afrika. In het prettige onderhoud met dezen Zuid-Afrikaanschen journalist, die on danks zijn langdurig verblijf in Zuid- Afrika de Nederlapdsche taal nog zeer zuiver spreekt, kwam verder ook de scheepvaartverbinding met Europa, in 't bijzonder met Nederland ter sprake. Het jongste record van de „Bloemfontein" van de Holland-Zuid-Afrika lijn heeft niet na gelaten indruk te wekken in Zuid-Afrika, vooral in scheepvaartkringen. Dit succes van de Nederlandsche scheepvaart heeft tot gevolg, dat de Union Castle Line, de Engelsche maatschappij, die de verbin ding tusschen Kaapstad en Southampton onderhoudt, en welker schepen I6V2 dag noodig hebben voor dezen afstand, die de Nederlandsche schepen in ruim 15 dagen afleggen, eenige nieuwe schepen op sta pel heeft gezet. Deze worden het volgend jaar in dienst gesteld en moeten het in snelheid van onze schepen winnen. Overigens ondervindt de scheepvaart in Zuid-Afrika voor de ver binding met Europa veel concurrentie van de Italiaansche maatschappijen, die Gi braltar in twaalf dagen bereiken". Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Evenals het vorige jaar, zal weder van wege de stichting „Hoenderloo", met ver gunning van B. en W. te Middelburg een openbare collecte gehouden worden, ten bate van haar opvoedingswerk onder de jongens. Wij, spreken hierbij: den wensch uit, dat de vrijwillige collectanten, die vo rig jaar geheel belangeloos hun medewer king verleenden, met evenveel animo en moed hun mooie taak weer zullen volbren gen en dat er mild geofferd' moge worden door alle ingezetenen, opdat deze zeer be langrijke jeugdarbeid, voor menigen knaap een toevluchtsoord, voortgang moge vinden. De collecte zal plaats vinden Donderdag 22 Augustus en geleid worden door: mevr. Huizinga, mevr. v. d. KuysBosschaart, mevr. PelFeddema, den heer D. Sten huis. Smartelijk, aanbevolen door: Ds J. W. Dippel, Ds M. v. Empel, Ds G F. Nolte, Ds P. J. F. van Voorst Vader. IN DE SCANDINAVISCHE LANDEN. Denemarken kan ons leeren. zegt „De Standaard," dat devaluatie waarlijk geen middel is, om de moeilijkheden van dezen tijd te overwinnen. Op aandrang van de boeren vooral heeft men ae Deensche valuta nog verder dan het Engelsche pond laten üevaiueeren. Maar de Deensche landbouw kwam daardoor met uit de zorgen. Ook de diverse steunmaatregelen van de Regeering, al waren zij van veel min der Peleekenis, dan die, welke ten onzent zijn toegepast, konden niet tot herstel van de rentabiliteit leiden. De moeilijkheden zijn in hoofdzaak hel gevolg van de algemeene ontreddering, van ue beperking van den export. in Denemarken kan men thans ook duidelijk zien, dat vooral in crisistijden de p a c h t niet onbelangrijke voordee- 1 e n heeft boven den bezwaarden eigen dom. De pogingen, om de lasten te ver lichten hadden tot dusver nog geen over matig succes. Bovendien kwam daardoor de positie van de Centrale Nationale Bank eemgszins in het gedrang. Zij werd ge dwongen tot uitbreiding van haar bank biljet tencircuiatie. Dit ueed weer de kos- tenv an het levensonderhoud stijgen. Men moet dan ook met meenen, dat slechts de boeren ontevreden zijn! Ook de middenstanders en arbeiders klagen I Wij maken van dit alies aan ue Deen sche Regeering. die onder socialistische leiding staat, geen ernstig verwijt. In geen enkel land kan men binnen de eigen gren - zen de crisis oplossen. Wel blijkt uit den gang van zaken in Denemarken, hoe weinig waarde men kan hechten aan het „onderzoek", dat de Ne- derlandsohe socialistische deputatie in de Scandinavische landen instelde. Zij zag ook in Denemarken slechts vroolijke ge zichten. Zij ontmoette alleen menschen, die met blij optimisme waren vervuld. Thans wordt ook in de socialistische pers weinig meer Over Denemarken ge sproken. Maar over Zweden nog zooveel te meer. Wie op de hoogte is, weet evenwel: lo. dat Zweden een dun-bevolkt land is; 2o. dat men in Zweden buiten Stock holm nu juist niet op een hoog peil leeft; 3o. dat Zweden grondstoffen kan leve ren aan een bepaalde industrie, die zelfs in den tegenwoordigen tijd niet heeft te klagen; 4o. dat nu eindelijk Zweden eens gaat 'doen, wat in Rederland reeds vele jaren lang gedaan werd: de ellendige woning toestanden verbeteren. Een groot deel var de arbeidersbevolking leefde tot dusver in eenkamerwoningen. De Zweedsche re geering zal nog heel wat moeten doen, wil zij voor haar volk het Nederlandsche wo- ningpeil eenigszins benaderen. De zoogenaamde „opleving" in Zweden houdt vooral verband met hetgeen onder 3 en 4 werd vermeld. Maar daarin is zeker geen reden gele gen, om de Zweedsche socialistische re geering aan de onze ten voorbeeld te stel len. De kleine advertentiën, die Dinsdag en Vrijdag worden opgenomen, kosten slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Van 713 Augustus. SOUBURG. Beivallen G. Joziasse, geb. Dujjvekot, z. (Nbl.) Van 1215 Augustus. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. Kop- mels 20 j. en M. C. Leeuwenburg 19 j. Bevallen: A. M. Plasse, geb. Van Gorp, z.; J. Rozenberg, geb. Van den Driest, z.; D. van de Grijp, geb. Meulenberg, d.; E. J. Dost, geb. Hesse (levenl.); M. Quite, geb. Schroevers, d. Overleden: J. den Toonder, 70 j., man van A. Adriaanse. (V. C.) Van 115 Aug. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: H. Snij der 27 j. en L. Groenenberg 26 j.; D. G. G. Hooftman 30 j. en G. van Moolenbroek 28 j. Getrouwd: M. Weststrate 40 j. en P. Cornelisse 29 j.; G. G. Heijtnans, 31 j. en E. Müller 22 j. Bevallen: A. Vader geb. Jobse d.; D. Scheijheler geb. Geensen d.; G. J. Heeren geb. Pantus z.; A. van der Matten geb. Wijkhuis z.; M. F. Luteijn geb. Jansen d. Overleden: A. Sinke 59 j., man van N." Daane; F. J. J. Reisinger 77 j. ongeh. (V. G.) TER NEUZEN. Huw.-aang.: 8 Aug., Willem Helmendach, 29 j. jm. en Maria Pieternelle Suzanna Kolijn, 27 j. jd. 12 Aug., Albertus Julianus Heijndrickx (van Kieldrecht), 23 j. jm. en Margaretha Ma ria Alphonsina de Clerck, 27 j. jd. Gehuwd: 7 Aug., Pieter Overbeeke, 28 j. jm. en Sara Levine Cornelia Lensen, 27 j. jd. 8 Aug. Izaak Gornelis Kaan, 28 j. jm. en Johanna Adriana van der Hooft, 25 j. jd. Geboren: 7 Aug., Krina Maria, dv. Jo- zias Klaassen en Krina Maria Verberk- moes. 8 Aug., Daniël Florent, zv. Judocus Duurinck en Octavia Prudentia de Bak ker. 9 Aug. Johannes Louisa Petrus, zv. Petrus Johannes Franken en Elvira Jo anna Angela Sonet. Willem Johan, zv. Sijtze Reinder Abraham Elzinga en Eli sabeth Hendrika de Blaeij. 10 Aug., Pie ter Jacobus, zv. Pieter Jacobus de Meij er en Sara Pieternella Molegraaf. Pieter, zv. Gerard Neels en Elisabeth Dieleman. Overleden: 7 Aug., Blondina Rosalina Pluijm (van Westdorpe), 66 j,, echtg. v. Alphonsus Josephus de Bruijcker. (T. Grt.) Van 915 Aug. TH0LEN. Geboren: Marinus Willem Simon z.v. W. Cornelisse en A. de Korte. Overleden: Petrus Johannes Godefridus Swagemakers oingeh. 41 j. Over de maand Juli. STAVE NI SSE. Gehuwd: J. Bout 20 j. van Tholen en H. G. Moerland 20 j. Geboren: Conmerijn z.v. M. Moerland en A. v. Haaften. Overleden: M. Neele 72 j. wednr. v. S. Wesdorp; A. M. Bolier 63 j. wed. v. J. de Rijke. GOES, 16 Aug. 1935. Exportveiling nm. 1.30 uur: Dubh. Princesseboonen f 4 per 100 K.G. Kleine veiling. Boonen: Stoksnijboonen 5-11, Stamsnijboonen 4-5, Stokprincessen 4-9, Dubb. Princessen 4-6, P^rfectboonen 4-6, Rentegevers 4-8, alles per 100 K.G. Diversen: Blauwe Druiven 30-33, Hy- malaja Berrier 16, Frambozen 23, Afval Pruimen 5-7, Tomaten 5-9, Augurken 3- 12, Postelein 2, Zilveruien 7-8, Sjalotten 1, Pootuien 0,60-1', Aardappelen 1,70-4,20, id. Drielingen 1-1,10, alles per 100 K.G. Wortelen 2-5, Kroten 1.50-3.40, Ram menas 4.10, Radijs 3, Rapen 2, Rabarber 4, Selderij 2.30-2.90, Bloemen 1-3, alles per 100 bos. Meloenen 11-20, Witte komkommers 1- 1,20, Groene id. 1-1,10, Augurken 0,09- 0,22, Bloemkool 7-17, id. II 2-6, Savoye kool 2,20-3.50, Roode kool 1,50, Kropsla 1,80-3,20, Andijvie 1-2, alles per 100 st. KAPELLE, 16 Aug. 1935. Groote vei ling: Zure Kroetappels 1,10-1,30 per 100 kilo. Kleine veiling. Pruimen: Washington- pruimen 8-18, Dubb. Boere Witte 13-20, Czarpruimen 12-21, Belle de Louvain 9- 23, Witte Wijnpruimen 9-15, Princeprui- men 6-8, Kouwelijnen 4-5, Eldensche BI. 6, Abrikoospruimen 13, Burbankpruimen 4-13, Roode Eierpruimen 10-12, Heron- pruimen 9-11, Reine Victoria 13, Marbe- lanen 8, alles per 100 K.G. 'Diversen: Frambozen 26-46, Moerbeien 23-47, Bramen 23-26, Roode bessen 7-14, Kruisbessen 3-5, Blauwe Druiven 31-34, Zure Morellen 13-14, alles per 100 K.G. Appels: Madeleinen 4-12, Early Vic toria 3-9. Codlin Keswick 1-7, Roode Zo mer Perzikappels 4-13, Duchesse d'Olden- burg 4-8, The Queen 2-10, Zomeraagt 3-5, Zoete appels 3-5, Jacques Lebel 3-7, Transparante de Gronsels 2-5, Zigeune rinnen 7-17, Clasieappels 1-3, Ananasrei- netten 6, Manks Codlin 6-10, Gausebout 1-2, Dominee-appels 3-7, Nelson's Glorie 3-5, Tarweappels 2-5, Roode Astrakan 3, alles per 100 K.G. Peren: Precose de Trevoux 4-12, Claps Favorite 3-13, Bruine Heerenpeer 4-7, N. H. Suikerij 1-3, Roode Suikerij 1-2, Gele id. 1-2, André Desportes 3-12, Pe tite Marguérite 3-5, Wittebroodsperen 1-2 Diamarrtperen 1-2, Goudballen 1-2, Duif jesperen 2-4, Beurré d'Aremberg 1-3, B. de Merode 2-3, Dirkjesperen 2, Langste- len 1-3, Poire Madame 2-5, Dr Jules Guyot 2-8, alles per 100 K.G. Diversen: Tomaten 3-7, Dubb. Princ. z. dr. 3-4, Snijboonen 3-7, Rijnsche Spek- boonen 4-5, Trosprincessen zonder draad 6, Rentegevers 5, Sjalotten 1, Augurken 1-8, Zilveruien 10, alles per K.G. Andijvie 1,50 per 100 krop. Komkommers 1, Savoye kool 1-3, Roode kool 2, Meloenen 10-18, Perziken 3-6, al les per 100 stuks. Bospeen 1.50-2,10 per 10O bos. Kaspruimen 0,80-4 per 100 stuks. DEN HAAG. Veiling van 16 Aug. 1935. Pruimen: Eld. Blauwe 712, Enkele Witte 10—18, Dubbele Witte 14—24, Was- hingtons 13—23, Belle de Louvain 1625, Reine Claude d'Ouillons 920, Perzik- pruimen 2028, Pond Seedling 1720, GrOoene pruim 711, Abrikoospruim 18 —23, Wijnpruim 19—25, Reine Victoria 1216, Boerewitte 1619 ct., alles per K.G. Appelen: Bloemé 4—7, Transparant de Croncel 610, Koningszoet 46, Sweden 510, Peterselieappel (val) 35, Early Victoria 612, Glasappel K—6, Keswick 7 10 ct., alles per K.G. Peren: N.-H. Suikerperen 25, Wijn peren 812, Clapps Favorite 516, Bad- desooyen 3—5, Précose de Trévoux 911, Presentperen 3—6, Jutten 68, Keizerin nen 410, Fransche Madam 4—6, Boter peren 35 ct., alles per K.G. Stand van hedenmorgen 10 uur: Licht op voor fietsen: Zondag 8 ui 50 min. Maandag 8 u. 48 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3