HET NIEUWSTE GESCHENK? Een Waardebon vati WITKAM's GESCHENKENHUIS Uit de Provincie Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws ZoekUchtses. Leestafel Land- en Tuinbouw Opbrengst landsmitldelen In Indlë. Do opbrengst der landsmiddelen be droeg over de maand Juni '35 f 32.500.000 Hierbij kan worden aangeteekend, dat door eenige toevallige betalingen het cijfer over de maand Juni van dit jaar eenigs- zins geflatteerd is. De opbrengst over de eerste zes maan den van 1935 bedroeg f 179.500.000, te genover in dezelfde periode van 1934 f 180.100.000. Onrechtmatige palingvangst. Tengervolge van de droogte was het water in de Reuzenhoeksche kreek te Zaamslag zoodanig gezakt, dat deze over het grootste gedeelte droog stond en al leen in den watergang hier en daar en kele centimeters water aanwezig was. Dit was een drietal personen, J. de P.. G. v T., en J. de B., opgevallen en van deze gelegenheid werd gebruik gemaakt, om de daar aanwezige paling weg te vangen. Door in het water te loopen weid dit troebel gemaakt, zoodat de paling het be nauwd kreeg en aan de oppervlakte ver scheen. Met de handen werd deze paling tot goede buit verklaard en medegenomeu. Vanwege den rechthebbende werd bij de politie aangifte gedaan en zoo zal voor de drie palingvisschera dit muisje nog wel een staartje hebben, meldt de Tern. Crt. Belastingen. Verplaatst is naar Rotterdam en toege voegd aan het hoofd der directe belastin gen aldaar de inspecteur der directe be lastingen enz. J. R. Kloosterman, ter sub inspectie der invoerrechten en accijnzen te Terneuzen. N.V. Eerste Nederlandsche Spiegelglas- fabriek te Sas van Gent. De directie der Eerste Nederl. Spiegel- glasfabriek te Sas van Gent, die zich ge noodzaakt zag dit voorjaar het grootste deel harer werklieden en kantoorperso neel te ontslaan, wegens onvoldoende af zet harer producten, neemt in de laatste weken weer voortdurend werkkrachten aan. Deze week zijn er weer 20 arbeiders aangenomen. Bestond voorheen het per centage der arbeiders voor een groot deel uit Belgen, de tegenwoordige directie schijnt er naar te streven, om uitsluitend Nederlandsche arbeiders in dienst te ne men. Goes Op Donderdag 29 Aug. a.s. zal de beroemde Grimsby Citadel Band van het Leger des Heils een bezoek brengen aan Go-es. Na aankomst aan de Legei-zaal on geveer 10.30 u. voormiddag, heeft een ontvangst plaats door het Gemeentebe stuur ten stadhuize. 's Middags zal de Band] in den tuin van het ziekenhuis enkele nrs ten gehoore brengen, 's Avonds 8 uur heeft een uitvoering plaats in de Ned. Herv. Kerk, waar de Burgemeester de leden van het een kleine 40 man sterke corps in hun eigen taal zal toespreken. Hansweert. Het motorschip „Gorrie 6" geladen met stukgoed van Rotterdam naar Antwerpen, is gistermorgen nabij Walsoorden omhooggevaren en blijven zitten. De sleepboot „L'Avenir" heeft gis- termiddag met -hoog water tevergeefs ge tracht, het schip vlot te sleepen. Ka-pelle. De vereen, van oud-leerlingen van de Tuinbouwcursussen kwam in al- gemeene ledenvergadering bijeen, onder voorzitterschap van den heer W. Glas. De secr., dhr L. Willebo-er, gaf een uit voerig verslag van de gehouden excursie naar Wageningen. Nu volgde het verslag van het aard- be-ienproefveld, aangelegd door dhr M. Eversdijik Mz. In totaal was 8 are aange legd, 4 Are schoon en goed onkruidvrij' en 4 Are waar het onkruid niet was verwij derd. Dezelfde bemesting werd op beide toegepast. De opbrengst van het onkruid- vrijie was minder. Toch kan spr., hoewel meer vruchten werden geoogst het niet aanbevelen, omdat de planten, ook volgens de ervaren telers van aardbeien, eerder zij-n versleten. Het plukken bij veel on kruid is moeilijker en ko-st meer aan ar beid. Wel bestaat de mogelijkheid dat bij nachtvorsten het bevriezen minder zal zijn, wanneer de vruchtzetting en bloei plaats heeft. In het algemeen kan spr. adviseeren: houdt uw aardbeien onkruidvrij. Nu volgde een drukke bespreking hier over. Op de vraag van den voorzitter af de heer Eversdijk alsno-g een jaar gene gen is deze proefneming voort te zetten, wordt bevestigend geantwoord. De secr. brengt verslag uit van de ge houden vergadering van den Bond van Oud-leerlingen te Zierikzee. Gisteravond kwam de fietsende mej. de wed. A. Br. van Schore nabij het Kerk plein alhier in aanraking met de zware vrachtauto van Gebr. B. uit Go-es. Met wat letsel aan de hand kwam de vrouw er af. Ze werd binnengebracht in de wo ning van dhr A. C. BI. alhier. Per auto werd ze naar haar woning vervoerd. Domburg. Uitgaande van de Oranje vereniging, zal op Zaterdag 31 Augustus alhier, ter herdenking van den 55sten verjaardag van H.M. de Koningin, een oranjefeest worden gehouden, met mede werking van -de plaatselijke muziek- en zangverenigingen. Na opening door den Burgemeester. - eere-voorzitter zullen kinderspelen voor de schoolkinderen en volksspelen voor grooteren worden gehouden. Een kinder koor „De Jonge Stem" zal zich doen hoo rn, waarna een gecostumeerde voetbal wedstrijd zal plaats hebben. Dés avonds zullen de zangverenigin gen in -de tent zingen. Daarna zal een mu zikale wandeling door do gemeente wor den gedaan, gevolgd door oen lichtstoet. Van 10 tot 11 uur de» avond» wordt een openlucht bioscoopvoorstelling gegeven. Koudekerke. Bevolking. Ingekomen: M. P. Adriaansens, E 176 uit Etten en Leur; R. Minderhoud met gezin B 271 uit Vlis- singen; T. P. van Laarschot E 121 uit Voorhout; mej. C. Minderhoud, geb. Ro-o- se G 42 van Ritthem; G. van Emmerik met gezin B 126 uit Rotterdam; I. de Rijcke met gezin B 274 uit Schiedam. Vertrokken: W. Dekker van A 106 naar Veere; P. L. Roose, A 93 naar Nuenen; mej. P. Cornelisse D 147 naar Rilland- Bath; mej. M. Crucq D 103 naar Middel burg. (V. G). Stavenisse. Bevolking. Ingekomen: J. Hanse van Middelburg; P. C. de Jough van Bergen op Zoom; P. Dourlein van N. en St. Joosland; P. v. Iwaarden van St. Maartensdijk; W. P. Stoel van Oostburg; G. W. M. Smits van Loenersloot; G. den Dekker van Schore. (Th. G.) Breskens. De heer Iz. Cappon, Chr. H. lid van den gemeenteraad, heeft alsnog bedankt voor de periode 1935-1939. Op volger op de lijst is de heer I. Verduin. Geref. Gemeenten. Tweetal te Rilland-Bath, M. Heikoop te Utrecht en B. van Neerbos te Vlaardingen. Ned. Herv. Kerk. Goes, v.m. ds Steinz, av. ds v. d. Most v. Spij-k te Kortgene. Wilhelminadorp, vm. cand. v. Wieringen, n.m. geen dienst (verbeterd bericht). Kruiningen, vm. ds Hartjes, n.m. geen dienst, (gewijzigde opgaaf). Hansweert, 9.30 en 2.30 u. dr v. Selms (BC. Doop). Geref. Kerken. Wemeldinge, vm. ds A. Scheele (bev. lidm.), nm. cand. v. Dijk. 's Gravenpolder, vm. leesd., n.m. ds D. Scheele. Vrije Evang. Gem. Goes, 7.30 u. bidstond, 9.30 en 6 u. dienst door de broeders. - Geslaagd te Breda voor het examen leerares-coupeuse, afgenomen door de Mode-vakschool E.N.S.A.I.D. te Utrecht, mej. B. M. Ko-rstanje te 's H. Hendriks- kinderen. D- e sluiting der Keuch e- nius school te D- jokja. Tal van jaren was de Keucheniusschool te Djokja aldus lezen wij in „Het (Gere-f.) Zen- dingsblad", een der uitnemendste Zen dingsinrichtingen op heel o-ns Zendings terrein. Den eersten tijd na haar oprichting in de tachtiger jaren is het tobben geweest Br. J. Zuidema, haar eerste leeraar, heeft te kampen gehad met ongelooflijke moei lijkheden zonder tal. Later, vooral na de overplaatsing van Poerwo-redjo naar Djokja, is deze school allengs tot rijken bloei gekomen- en uitgegroeid tot een Christelijke Normaalschool, die zich van alle kanten mocht laten zien. De laatste negen jaren stond Br J. A. Wiggers aan haar hoofd. De Keucheniusschool was- de laatste jaren gehuisvest in voortreffelijke gebou wen, die pas in 1928 zijn gesticht en waarvan de bouw f 160.000 heeft geko-st, die voor door de Ind. Regeering zijn betaald en voor door de Generale Kas der Zending. In de-n loop- der jaren heeft deze school houderden Christelijke ouderwijzers afge leverd, die meerendeels bij het Zendings- ouderwijis een plaats hebben gevonden. Onberekenbaar is de zegen geweest die deze school vo-or het Zendingswerk op Java heeft gedragen. Thans is deze weleer zoo onmisbare school gesloten. Zijl is gevallen als een of fer van de drastische bezuinigingsmaat regelen, die de Regeering op het gebied van het Onderwijs in Indië moest nemen De afbraak is al begonnen, nu drie jaar geleden, toen er geen nieuwe klas mocht aangenomen worden. In Juni 1932 telde de school mitsdien maar drie klasseD meer, een jaar later slechts twee, en sinds Juni 1934 maar één klas, die 25 leerlingen telde en nul eind-examen deed en in haar geheel het diploma verwierf. Sinds 1926 zij-n er van de leerlingen der Keucheniusschool 167 gekomen tot open bare belijdenis van hun geloof in Christus Jezus. Hiervan waren er 133 afkomstig uit Islamitische gezinnen, die dus nog den Heiligen Doop moesten -ontvangen. Wat er met de gebouwen der Keuche niusschool nu verder zal geschieden, is nog niet zeker. Gelijk we reeds opmerkten heeft de Zending een vierde der bouwkos ten betaald tot een bedrag van f 40.000. .Er zal nul getracht worden met de Re geering tot een billijke overeenkomst te komen. Garnizoen «commandant door een auto aangereden. Don derdagmiddag reed de garnizoenscom mandant van Naarden majoor der artil lerie H. von Freytag Drabbe op den Rijksweg Amsterdam-Laren. Toen hij zijn hand uitstak om de Gerard Doulaan onder Naarden in te slaan, werd hij door een uit de richting Laren komende auto gegrepen en tegen den grond geworpen. Een juist passeerende geneesheer uit Bussum constateerde een verwonding aan den schouder en een bloeduitstor ting in de heup. Het slachtoffer is naar zijn woning vervoerd. „Ketting-brieven" in Zwit serland verboden. De federale autoriteiten te Bern hebben een decreet uitgevaardigd, waarbij de z.g. „ketting brieven", die hier zoojuist hun intrede hebben gedaan, onwettig worden ver klaard. Alle gelden, die in dergelijke „ketting brieven" per post worden verzonden, zul len in beslag worden genomen. Ingezonden Mededeeling. Lange Kerkstraat. Tel. 515. GOES. Ziet de etalage. Vraagt inlichtingen. Tegen een muur gedrukt. Woensdag werd de 51-jarige vrouw A. Meertens te Maastricht door een passee rende auto tegen een muur gedrukt. Gis ter is de vrouw aan de bekomen ver wondingen in het ziekenhuis overleden. Oplichting van pension houdster. Dezer dagen is door de po litie te Arnhem een goede vangst ge daan, doordat zij de hand legde op een 21-jarigen meubelmaker, die op geraffi neerde wijze pensionhouders oplichtte door zich onder voorspiegeling van aller lei verdichtsels pension zonder vooruit betaling te verschaffen en dan na eeni- gen tijd zonder te betalen met de Noor derzon vertrok. Na op deze wijze te Nijmegen een nacht in een hotel te hebben doorge bracht, vereerde hij Arnhem met zijn be zoek en sloeg zijn eersten slag bij een pensionhoudster in de buurt van de nieuwe brug. Hij gaf daar voor, een aan stelling als chef in een der grootste win kelmagazijnen ter plaatse te hebben ge kregen. Hier werd hem echter den tweeden avond niet opengedaan, waarna hij zijn logies voor dien nacht betrok in een kel derportiek. Den volgenden dag echter vervoegde hij zich bij een koster, door wiens bemiddeling hij bij een bejaarde weduwe pension verkreeg. Daar dischte hij eveneens allerlei verhalen op over oude werkkringen en over zijn nieuwe functie: eerste bediende bij een der groote mode-magazijnen. Hij verbleef in dit pension een dag of vier, waarna hij op een morgen plots in huis kwam met de boodschap, dat hij salaris gebeurd had, doch miets anders dan groot geld bezat. Als hij nu van de pensionhoudster een rijksdaalder kreeg, dan kon hij, in verband met zijn schuld aan haar, ge makkelijker betalen. Na eenig praten kreeg hij inderdaad den rijksdaalder, waarna hij het pension verliet om geld te wisselen. Hij keerde echter niet terug, zijn pensionschuld achterlatende, ver meerderd met een rijksdaalder, benevens met medeneming van eenige goederen. Hij had echter inmiddels bij een an deren koster alweer pension besproken, zich uitgevende voor chef bij een bekend modemagazijn, waarvoor hij al jaren in verschillende groote steden had gewerkt. In dien tusschentijd was echter de recher che op het spoor van den oplichter ge komen en toen hij zich des middags tegen etenstijd aan het pension meldde, werd hij aangehouden en naar het centraal po- litie-bureau overgebracht. Hier viel hij spoedig door de mand en legde een vol ledige bekentenis af. Hij is ingesloten in het Huis van Bewaring. Visschersboot overvaren. V i sscherszoon verdronken. Gistermiddag is het visschersschuitje van den visscher van Haaften uit Nijmegen, die met zijn beide zoons met de zegen op de Waal gevischt had, door een Duitsche sleepboot overvaren. De visschersschuit sloeg om en de drie inzittenden, van Haaften en zijn beide zoons geraakten te water. De vader en de oudste zoon wisten het anker van de sleepboot nog te grijpen en zich daar aan op te trekken, zoodat zij aan boord gehaald konden worden. De jongere zoon slaagde daarin niet en verdween in de diepte. Vacantie-verrassing. Giste renmorgen is gebleken, dat is ingebro ken in de woning van Prof. Dr L. Engel hard te Groningen. Bij een door de re cherche ingesteld onderzoek bleek, dat de inbreker door het verbreken van een ruit aan de achterzijde de woning is binnen gedrongen. In de kamers heerschte een groote wanorde. Doordat de familie E. met vacantie buitenslands vertoeft, kan nog niet worden nagegaan, wat is ont vreemd. De Maas geblokkeerd. Als protest tegen de uitvoering van de wet op de „Evenredige Vrachtverdeeling" hebben gisterenochtend tweehonderd schippers het scheepvaartverkeer te Maasbracht volkomen gestremd, doordat zij met hun vaartuigen dwars in de rivier zijn gaan liggen. Hierdoor was het voor ledige schepen niet mogelijk naar Maastricht op te va ren. Enkel schepen, die reeds hebben ge laden mogen de blokkade passeeren. De noturls-deconflture te Bergen op Zoom. De crediteuremijst van den notatie P, te Bergen op Zoom, van wien wij de arrestatie op vermoe den van fraude hebben bericht, vermeldt een totaal van f 128.152,52 aan schulden. Voor posten debiteuren e.a. gaan hier een paar duizend gulden af, doch in totaal blijft er een passief van f 123.525,05. De diefstal te Krimpen. De politie uit Krimpen a. d. Lek heeft den 31-jarigen B. V. uit Nieuwpoort, die onder verdenking stond medeplichtig te zijn aan den diefstal van de brandkast uit de woning van zijn vroegeren schoonva der. den landbouwer N. de Jong, aan een streng verhoor onderworpen. De man gaf toe, dat hij met. de situatie ter plaatse zeer goed bekend is, en dat hij wist, dat zijn gewezen schoonvader er warm bij zit. Hij kon echter een alibi opgeven, dat met de feiten klopt. In zijn houding tijdens het verhoor vond de politie aanleiding, -hem terstond op vrije voeten te stellen. (Tel.) Colpart a ge i' elletjes te Amsterdam. Gisteravond is het weder op verschillende punten te Amsterdam tot ongeregeldheden gekomen. Het op relle tjes beluste publiek maakte het op ver- schillenue manieren de politie lastig. Met den gummistok werd het publiek van tijd tot tijd verspreid. In Zuid colporteerde men met politieke bladen va,n verschillende richtingen, waarbij' onderlinge moeilijkheden niet uit bleven. Toen men tot een handgemeen ge raakte werden de samenscholingen door de politie uiteengedreven. Aan de overzijde van het IJ geschied de hetzelfde. Ook daar moest de po-litie optreden. Assistentie werd van het hoofd bureau ingeroepen. Het publiek gooide op een gegeven oogenblik met steenen, zoo dat een paar schoten in de lucht werden gelost. In West was het 't ergste. Op het Mer catorplein had zich omstreeks 9 uur zoo veel volk verzameld, dat het moest worden verspreid door eenige charges uit te voe ren. Nadat colporteurs van de N.S.B. naar hun Kringhuis waren geleid, keerde de rust nog niet terug. In verschillende zij straten van de Jan Evertsenstraat werden steenen naar de agenten geworpen. Nadat assistentie was aangekomen, is nog her haaldelijk gechargeerd en verschillende straten ontruimd. Ramen en deuren moes ten worden gesloten. Tegen 12 uur keerde de rust ook hier terug. <Van koffie en koek. Sinds eenige dagen worden enkele huizen in de Willem de Zwij-gerlaan te Overschie, aan de buitenzijde -opgeschilderd. De huismoe ders, verheugd dat hun woningen weder een kleuriger en fleuriger aanzien krij gen, waren gul gestemd en zorgden dat de schilders 's morgens behoorlijk hun kopje koffie kregen en de schilders, erkentelijk voor deze gullen gastvrij,hedd, zorgden gistermorgen voor vijf pond koek, om bij de zoo gul ge-boden koffie te verwerken. Dit alles zou zeker geen aanleiding tot eenig ongenoegen zij-n geworden, indien niet enkele buren wat ontstemd waren ge weest, dat zij- buiten het koek- en koffie- fee-st waren gehouden. Van woorden kwamen gistermorgen da den. Wie er precies begonnen is, is nog niet uitgemaakt (de politie heeft de bu- rentwist in -onderzoek), doch binnen heel korten tijd stond de Willem de Zwijgerstr. in het koffieuur in lichte laaie. Traproe den en mattenkloppers kwamen er aan te pasi en één van de dames raakte zóó overstuur, dat zij de bloemtafel met bloempotten deed neerdalen op de hoofden van de strijdenden, waarbij zich nog een paar mannen hadden gevoegd, die lustig met de vrouwen meeklopten. De politie arriveerde toen de strijd geëindigd was en alleen gebroken glas, builen en schram men de dro-eve overblijfselen waren van den burenstrijd. Een paar vrouwen moes ten onder geneeskundige behandeling ge steld worden. y "-AW* 1 De waarde van het goud. Preek o-ver Gen. 2 12a, door Ds J. D-. Boerkoel te Watergraafsmeer. Een tijdpreek. Geboren onder den in druk van de Kabinetcrisis en de kwesties die zich daarin concentreeren. In de moei lijkheden om het geld heeft de schrijver getracht Gods Woord te laten spreken. Uitg. S. J. P. Bakker, Amsterdam. Ons aller moeder. Ao. Di. 1935. Een roepstem beantwoord, door Prof. Dr K. Schilder. Uitg. J. H. Kok, Kampen. Met een roepstem wordt hier gedoeld op het gesprokene bij de herdending der Afscheiding van 1834 in de Pieterskerk te Leiden op 18 October 1935, waar Ds A. B. te Winkel, Ds J. Gh. Kromsigt en Ds J. W. Groot Enzerink het woord voer den en waarbij men de boodschap deed uitgaan tot de gescheiden broeders: „Kom toch weder tot den éénen avondmaals- -disch". Op de-ze roepstem wordt -door Prof. Schilder in den breede en met groote klaarheid geantwoord. Het is zeer te ho pen, dat -dit boekske zoowel in Hervormde als in Gereformeerde kringen vele lazers zal vinden. Lafe vondst. Edecea-Editie. Uitg. Edeeea, Hoorn. Reeds jaren is gevraagd naar g o e d- koope en goede reislectuur. „Ede eea" te Hoorn heeft de zaak aangepakt. En goed. Voor slechts één kwartje stelt zij werkelijk uitnemende boeken beschik baar. „Late vondst" is er één van. We be- Als de leidende personen in Duitse a- land zich gaan verdedigen tegen don „laster van de staatsvijanden", dan kan men er wel op rekenen, dat ze een en ander zeggen, waaruit het gevaarlijk ka rakter ven het Nationaal-Socialisme dui delijk blijkt. Zoo was het ook op den districtsdag te Keulen gehouden, waar de Rijksminis ters Franck en Goobbels en de leider van het Duitsche arbeidsfront, Dr Le"het woord voerden. Slechts een paar aanhalingen. Laatstgenoemde verklaarde, nadat hij scherp tekeer was gegaan tegen de duis- terlingen", die een eigen recht opeischen voor de ouders en de kerken: „Wij maken aanspraak op de totaliteit en geven niet toe". Dr Go-ebbe!» eischte, dat de kerken politiek positief nationalistisch zouden zijn. Verder: „De jeugd behoort ons, wij staan haar niet af". En dan: „De kerken moeten God die nen, wij echter het volk". Eenige toelichting -s hierbij niet noo- dig of het moest deze zijn, dat hier ge sproken werd geheel in overeenstemming met de nationaal-so-cialistische beginselen zooals die ook in ons land worden gepro pageerd. OPMERKER. velen het zonder voorbehoud aan. Laten nu ook allen, die de behoefte aan goede en goedkoop© lectuur gevoelen dit pogen steunen. De vooruitzichten voor de fruitteelt. De Ned. Pomolcgische Vereeniging, hoofdafdeeling fruitteelt van de Neder landsche Heidemaatschappij, heeft te Den Haag haar jaarlijksche algemeene verga dering gehouden. De voorzitter wees er op, dat het begin van de fruitcampagne dit jaar niet beter is geweest dan in 1934. De prijzen van het kleine zachte fruit zijn weder laag. Voor verschillende onderdeelen van de fruitcultuur laten de vooruitzichten zich niet al te gunstig aanzien. Inmiddels blijft er nog wel eenig pers pectief. Aan de vraag naar goede winter appels en peren kunnen wij nog niet voldoen en in die richting zal in de komende jaren nog veel gedaan kunnen worden. Meer en betere fruitbewaarplaat- sen zullen ons moeten helpen den leve ringstij d van het winterfruit te verlengen. De minst riskante en voor den teler de goedkoopste wijze is de bewaring in spe ciaal ingerichte fruitbewaarplaatsen. Vanwege de vereeniging werd een ont werp voor een dergelijke bewaarplaats ontworpen, hetwelk de telers als lei draad kunnen gebruiken voor eventueele bouwplannen. De bewaring van het fruit bij kunst matig verwekte lage temperaturen zal in het algemeen slechts mogelijk zijn in combinatie. Het verheugt ons, dat reeds verscheidene centra de behoefte aan de z.g.n. koelhuizen begrijpen, zoodat er tot oprichting daarvan in die centra stap pen worden gedaan. Zoo zijn o.a. de vei lingsorganisaties te Goes, K a p e 11 e, Zetten e.a. er toe overgegaan fruitkoel- huizen te bouwen. Zal de fruitteelt rendeerend blijven, dan zullen wij er voor moeten zorgen, dat de markten niet overvoerd worden en tevens dat ook na het gewone fruit- seizoen nog Nederlandsch fruit beschik baar kan worden gesteld. Hiertoe zullen de verschillende bewaarplaatsen ens in staat moeten stellen. Voorts is het noodzakelijk steeds ver der te gaan met betere cultuurzorgen. Het af te leveren product moet aan de hoogste eischen voldoen. Betere bemesting, betere snoei en last not least betere ziekte-bestrijding zullen voor nog tal van telers de middelen zijn om hun bedrijf loonend te maken. Op hoogere prijzen zal de teler bij de tegenwoordige handelsverhoudingen niet mogen rekenen. Integendeel wij verwach ten nog een lageren prijs. Bij de rondvraag heeft het bestuurs lid, de heer A. Booy, de aandacht geves tigd op de groote hoeveelheden buiten- landsch fruit, welke nog altijd, ondanks de monopolieheffing, worden ingevoerd. De importeurs hebben nu verlaging van dit recht gevraagd. Spr. meende dat de vereeniging hiertegen stelling zal moeten nemen. Aansluitend aan het betoog van den heer Booy wees de heer M. Speelman op de noodzakelijkheid het voor den han del aantrekkelijker te maken, Neder landsch fruit te betrekken. IS HET IN ANDERE LANDEN BETER? We hoorden laatst, aldus Patrimo nium, dat een inwoner van België, in Holland in den trein zittende, tegen een gezelschap Hollanders de opmerking maakte, dat Hollanders echte „kanke raars" waren. Dat het in Holland veel beter was dan in België en dat men dankbaar moest zijn voor hetgeen men hier had. Wie de toestanden in België kent, zal een en ander volkomen moeten beamen. Dezelfde opmerking kan men maken ten opzichte van Duitschland. Al de Hollandsche klagers moesten eens in Duitschland een kijkje nemen en zij zouden beschaamd terug komen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2