s. euws Rechtszaken Finantiëele Berichten Marktberichten ml m S3 èKjjn 4EN ?clkoóp| 1>? ftiloop Verkoopingen en Aanbestedingen Burgerlijke Stand sling. esdienst. 1. Ende (Voor- Istra. Ginhoven, 7 u. dccntrale). ,s Vreugder.hil. eukema. de Kruyter te beft (Zendings- luis te Diemen. Vries. llenburg Wurth Bosch te Har- u. ds Visser, v. Dijk. and. Goris te v. Zuilen, en. esdienst. esdienst. leesdienst. iv. leesdienst. nst. 30 u. leesdienst. Sersten. leesdienst. eesdienst. :nte. ienst. k. ds Fransen, [ienst. lerv., 2 u. leesd. ente. en 6 u. ds v. d. ond. Werges. juvreur te Den- I. V.) v. d. Woude te heiligingsdienst. u. verlossings- Franken. ►or het examen ndentie mej. J. ;de voor de acte van Harn te iadi(|d. „Oehoe", dat gezonden werd ïaterieel der K. iet vliegveld te ivre materieele het vliegveld :en het vliegveld rot sterk moeten ,uig op zijn neus sehadigd. a p e nl In het wordt een 14- >doy, verpleegd, rapt, zander ook a ontwaakt, bewusteloosheid, raadsel plaatst, n schok, dien zij zij er getuige tijdens een fa- er werd gedood, atig gevoed. e kinder- de schandelijke te Roden haar e weet het „Nbl. et volgende mee vrouw op meer iehandeld. buiten aan een in het varkens- kunnen praten, kan, heeft ook had, dat zonder aangegroeid, oer van M., die zag waarin het van dokter v. d, an. Deze consta- -* teerde o.a. een gat in den slokdarm en achtte directe opneming in het Acade misch Ziekenhuis te Groningen noodzake lijk. Daar werd bij het onderzoek een groote hoeveelheid etensresten en vuil uit het lichaampje van het kind gepompt. Het is te begrijpen, dat de inwoners van het Drentsche dorp door het gebeurde zeer geschokt zijn. De zaak is bij de autoriieiten in onderzoek. Tot dusver wer den nog geen verdere maatregelen getrof fen, maar men verwacht, dat deze niet zullen kunnen uitblijven. Vijffrancstukken voor rijksdaalders. Van de kermisdrukte te Ginneken hebben eenige personen mis bruik gemaakt olm zilveren vijffrancstuk ken voor rijksdaalders uit te geven. V ooral in cafe s werd de poging gewaagd en soms met succes. Zoo liepen de café houders M. in de Prins Hendrikstr. en V. op de markt in de val. Be politie, inmid dels gewaarschuwd, was op naar qui-vive en het gelukte haar een der personen, ze keren J. v. A. te betrappen. Hij werd ge arresteerd en proces-verbaal opgemaakt. Later werd nog een tweede perscion als verdacht aangehouden. Onmenschelijik optreden van een scheepskapitein. Le kapitein van het Britsche s.s. „Par- thenia" (4555 ton) op weg van Panama naar Vancouver, zou op onmenschelijke wijze zijn opgetreden tegenover twee ar beiders, die als blinde passagiers op het schip waren ontdekt. De kapitein zou het schip op de kust hebben aangestuurd en toen de beide ongewenschte passagiers, voorzien van reddingsgordels over boord hebben laten gooien, ofschoon de zee daar wemelt van haaien. De beide mannen had den de op 5 kilometer afstand gelegen kust in uitgeputten toestand bereikt en een aanklacht ingediend bij de autoritei ten, die de zaak in onderzoek hebben ge nomen. D' e ongelukken op den weg. In de week eindigende 10 Aug. is het aantal verkeersongelukken bijzonder groot geweest in Engeland, tengevolge van het feit, dat in die periode de Bankholy- day viel, de vrije Maandag, die altijd voor tienduizenden een uitgaansdag is en die dit jaar door het mooie weer al bijzonder druk was. Het aantal dooden bedroeg de vorige week 161. het aantal gewonden 5719. De vorige week, waarin de Zaterdag voor de Bankho'yday viel, waren deze cijfers 138 en 5411. In een waterput ver dronken. Het tweejarig dochtertje van den heer B. aan de Vecht te Teuge, ge meente Voorst, viel Woensdagmiddag spe lenderwijze in een waterput. Hoewel spoe dig hulp aanwezig was, mocht het niet meer gelukken de levensgeesten op te wek ken. De inbraak te Krim pen a. d. Lek. Een arresta tie. In verband met de inbraak te Krim pen aan de Lek, waar ten nadee'e van den landbouwer N. de Jong de brandkast, welke voor een bedrag van ongeveer f50 009 aan geldswaardige papieren, ju- weelen en ge]d bevatte, uit diens huis is weggehaald, heeft, naar de Tel. meldt, de gemeentepolitie reeds iemand aange houden: den 31-jarigen B. V. uit Nieuw- poort bij Gouda, gewezen schoonzoon van den heer De Jong. Het strafregister van dezen jongeman is niet blanco'. Onder kerktijd heeft b ij' eenigen tijd geleden eveneens door het opschuiven van een raam ingebroken bij1 een bakker te Krim pen a. d. Lek en roofde daar geld. Hij werd veroordeel en zijn vrouw liet zich van hem scheiden. De heer de Jong meent, dat de dieven met de situatie op de hoogte moeten zijn geweest en er zijn verschillende bijzondere voorvallen uit den laatsten tijd, die zijn aandacht hebben getrokken. Hij vertelde het volgende: Een avond voordat zijn hond verdween meldden zich bijl hem 2 z.g. kistjesman nen, marskramers, die met snuisterijen langs de boerderijen trekken. Zij' vroegen om een nacht onderdak. De Jong vond het rare snuiters, zoo vertelde hij', en hij merkte, dat zij stonden te liegen en te draaien. De een vertelde dat zij' uit Dor drecht kwamen; de ander zeide, dat zij uit Rotterdam afkomstig waren en dan sprak de ander weer van Utrecht. Hij heeft de mannen echter in een schuur ondergebracht en de deur gegren deld. Hij zou dan den volgenden dag als hij ging melken, de mannen buiten laten. Toen de knecht den volgenden dag naar de schuur ging, bleek de wervel echter van de deur te zijn getrapt en de beide marskramers waren verdwenen. Even la ter werd de hond verdronken uit een vaart in de buurt van de boerderij opge haald. Men heeft aan dit voorval verder geen aandacht geschonken, doch met deze inbraak kwam het in 'herinnering. Een andere oorzaak, die het plegen van deze inbraak makkelijk heeft gemaakt, is het feit, dat de boer met zijn vijf kinde ren, vier jongens en een dochter, boven sliepen in plaats van beneden. Een gunstige omstandigheid voor de dieven is geweest, dat de aan den anderen kant van den dijk wanende menschen uit de stad waren. De dieven moeten hier mede op de höogte zij'n geweest; waren deze menschen thuis geweest, dan zou de inbraak voor de dieven zeer riskant zijn geweest. Een smokkelaarsbende onschadelijk gemaakt. De dou ane te Aken is er in geslaagd de hand te leggen op een bende smokkelaars, die van Maart tot Juni van dit jaar de douane hebben misleid en behalve aan smokke larij' zich ook hebben schuldig gemaakt aan overtreding van deviezen-verordenin gen. De leider der bende, een Belg, de koop man Fritz Lintermann uit Verviers, heeft groote hoeveelheden grondstoffen voor de textielindustrie uit België naar Duitsch- land gevoerd. Deze artikelen heeft hij verkeerd gede clareerd. Rjoewel de meeste Duitsche cliënten wisten, dat Lintermann buitenlander is, betrekken zij bij hem de artikelen en be taalden hem de bedragen, die hij vroeg en die de Belg dan naar het buitenland mede nam. Op deze wijze zou hijl ongeveer een mil- lioen Mark naar het buitenland hebben overgebracht. Meer dan twintig personen zullen zich in verband met deze zaak moe ten verantwoorden. Eenige goederen en wat geld, tezamen voor de waarde van 100.000 Mark zijn in beslag genomen. Brugwachter te Diemen vermist. In den nacht van Woensdag •cip Donderdag werd de brugwachtersbaas te Diemen ongeveer half vier gewekt door het aanhoudend signalen geven van een schuit. Verwonderd dat de brug door zijn ondergeschikte niet werd opgehaald, ging hij eens kijken. Hij kwam tot de ontdek king, dat de brugwachter niet aanwezig was. De gemeentepolitie stelde onmiddel lijk een onderzoek in, daar een ongeluk verondersteld werd. Uit dit onderzoek kon worden vastgesteld, dat de vermiste brug wachter te half twee nog o>p zijn post was. Onder groote belangstelling heeft de po litie gisteren eenige uren in de omgeving van de brug gedregd. Met brugleuning omlaag gestort. Gisterenmorgen reed de heer Chr. Groote met twee zijner kinderen achter op zijn rijwiel langs het Omkanaal te Hoogeveen. Toen hij aan het einde van het brugje over het Oude Opgaande, nabij de woning van zijn vader, moest j oversteken, begon hij te slingeren. Plot seling greep hij zich vast aan de leu ning van de brug, waarna hij met de kinderen, de leuning en de fiets naar beneden in een daar liggende schuit viel. De kinderen bekwamen geen letsel. G. evenwel liep een ernstige hersenschud ding op en werd bij zijn ouders binnen gedragen. Hij mag niet vervoerd worden. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend. Op onbewaakten overweg gedood. Op den onbewaakten overweg ter hoogte van het landgoed „Dennen rode" te Beilen is gisterenmiddag om streeks half zes de 55-jarige A. Oostindie uit Hoogeveen, die per motor den over weg wilde oversteken, door een uit de j richting Beilen komenden trein gegre- I pen en op slag gedood. Vermoed wordt, dat het slachtoffer zijn aandacht gevestigd had op een uit de verte naderenden trein uit Assen en zoo doende den trein uit de richting Beilen niet heeft zien aankomen. De man, die gehuwd is en vader van een groot gezin, was onlangs uit het ziekenhuis te Amers foort ontslagen, waar hij werd verpleegd tengevolge van een motorongeluk, dat hem bij Harderwijk was overkomen. Griezelige vondsten aan de Neder1 andsch - B e 1 g i sche grens. In het dorp Wuestwezel aan de Nederlandsch-Belgische grens worden de gemoederen heftig in beweging ge bracht door eenige griezelige vondsten op een stuk hooger gelegen boschgrond van den landbouwer De Bie in het ge hucht Achterbrug vlak bij de Nederland- sche grens. In Juni 1933 was de voerman Lenaerts uit Wuestwezel bezig op dit perceel boschgrond zavel (een soort leem) te del ven. Op ongeveer 1 M. diepte stiet hij toen op een in verregaanden staat van ontbinding zijnd lijk. Onmiddellijk wer den politie en parket gewaarschuwd, die een uitgebreid onderzoek instelden, doch dat onderzoek leverde geen enkel resul taat op. Ruim een jaar later in Sept. 1934 was de landbouwer de Bie op hetzelfde stuk land bezig zavel te delven en legde hij opnieuw een lijk bloot. Ook ditmaal lever den de meest nauwgezette onderzoekingen niets op, wat tot identificatie of vast stellen van de doodsoorzaak kon leiden. Ook bij opgravingen in de buurt werd niets gevonden. Des te geheimzinniger wordt deze zaak nu eind vorige week door den voerman Lenaerts op hetzelfde stuk grond opnieuw een lijk werd ge vonden. Hij waarschuwde direct den politie-com- missaris Blommaert, om samen met hem het omgewoelde stuk aan een nader onderzoek te onderwerpen. Op circa 80 c.M. diepte vond men daar opnieuw een reeds vrijwel geheel ver gaan lijk. Weer kwam het parket ter plaatse, doch ook ditmaal werd niets gevonden wat eenig houvast zou kunnen bieden. Naar de politie-commissaris mededeel de, waren alle drie lijken van betrekke lijk jonge menschen, die vermoedelijk naakt in den grond gestopt zijn. Men heeft de omliggende aarde nauw keurig onderzocht en gezeefd, doch daarbij is letterlijk niets gevonden van resten van kleedingstukken of van schoe nen of iets dergelijks. Over den tijd, dien de lijken in de aarde hebben gelegen, bestaat geen een stemmigheid, doch naar de meening van den gerechtelijken geneesheer zou dit nog slechts enkele jaren zijn, daar lijken in zavel zeer spoedig vergaan. Men staat dan ook in ieder opzicht voor een raadsel, temeer daar de plek der griezelige vondsten op slechts 20 M. afstand van het huis van De Bie is ge legen. De veronderstelling, dat de lijken van Duitsche militairen zouden zijn, kan niet joist zijn, daar Wuestwezel geheel buiten bit oorlogsgewoel is gebleven. Men neemt dan ook aan, dat men in derdaad met een misdaad te maken heeft en dat de lijken 's nachts in den grond zijn gestopt om alle bewijsmateriaal te vernietigen. Op last van den procureur des Konings zal thans het geheele perceel boschgrond worden afgegraven, ten einde te onder zoeken of er nog meerdere lijken zijn te vinden of dat er wellicht iets opgegraven wordt, dat zou kunnen leiden tot iden tificatie der slachtoffers en wanneer het een misdaad betreft tot opsporing der mooidnnaars. DE ZEEUWSCHE TUINBOUW. Do fruitteelt biedt neg cjcede perspectieven In het beknopt verslag over 1934 over den tuinbouw in Zeeland wordt, naar de N. R. Gt. meldt, o.m. opgemerkt, dat zich in het Zeeawsche fruitbedrijf een belang rijke wijziging voltrekt, door het niet meer loonend zijin van de kleinfruitteelt. De onderbeplantingen in de oudere boomgaarden worden opgeruimd en de jonge bedrijven worden opgezet zonder bessen en frambozen, terwijl de aardbei alleen wordt aangeplant voor zoover er teeltvergunning voor aanwezig is, of van anderen over te nemen. Als een groote onbillijkheid wordt het gevoeld dat juist de gewassen, waarvoor nog perspectieven aanwezig zijn en wel de aardbei en de framboos, onder de teeltbe perking vallen, terwijl het rooien van bes sen niet als beperking wordt aangemerkt. In het jaar 1934 heeft dit nog niet tot moeilijkheden aanleiding gegeven, omdat toen van het rooien van aardbeien vrijstel ling is verleend. De maatregelen zijn toen eerst gepubliceerd, nadat de velden reeds waren verzorgd en bemest. In de toe komst zal men hierin echter dienen te voorzien, omdat in de betreffende bedrij ven geen landbouwgewassen kunnen wor den verbouwd. De aandacht gaat steeds meer uit naar de teelt van appel, peer en pruim. Belang rijke verbeteringen worden aangebracht, molorsp uiten aangeschaft, terwijl de vei lingen zich beijveren goede pakstations in te richten, zoodat men het product ook g -fed gesorteerd en verpakt in den handel brengt. le fruitteelt is bezig zich krachtig te ontwikkelen en steeds duidelijker blijkt, dat men in staat is een goed product voor lagen prijs te produceeren. Noodig is echter bedrijfsvrijheid, om welke reden het van het grootste belang is, dat men met van hooger hand ingrijpt en tracht de ont wikkeling aan banden te leggen. Ten aanzien van de teellbeperking moet de opmerking gemaakt woTden, dat ze niet doeltreffend is. I'eze beteekent in veel ge vallen een 'ontwrichting van de bedrijven, wat wel zal leiden tot duurdere productie, maar niet tot minder aanvoer op de vei lingen. Van de teeltbeperking gaat n.l. een Tikkel uit in de intensieve richting en daarmede is voor een streek als Zeeland deze wipe van beperking van de productie veroordeeld. De productie van tuinbouw- gewassen is immers in streken met exten sief bedrijf niet afhankelijk van de opper vlakte, maar van de hoeveelheid beschik bare arbeid. Gaat men nu de oppervlakte verminderen en blijft de beschikbare ar beid dan gaat men intensiever telen. Men zal dus het aantal duur produceerende tuinders door deze regeling vergraoten, waardoor aannassing bij de nieuwe om standigheden bemoeilijkt wordt. De fruitteelt biedt nog goede perspectie ven, mits aan haar ontwikkeling meer lei ding wordt gegeven, waarbij voorop ge steld dient te worden: een goed product voor weinig geld. De ervaringen in Zee land opgedaan, hebben geleerd, dat dit mogelijk is en dat de bestaansmogelijkhe den voor een zoo groot mogelijk aantal telers eerder aanwezig zijn, dan bij het streven de productie in handen te laten van enkele duur produceerende telers. niet aan dit verbod houdt. Gedaagde werd tevens veroordeeld in de kosten van het geding. Misbruik van merken- naam. De President van de Rotterdam- sche Rechtbank heeft in kort geding den fabrikant van de Falcon-regen- k 1 e e d i n g in het gelijk gesteld tegen over een kleedingmagazijn, dat misbruik maakte van ditzelfde merk. De fabrikant had gesteld, dat gedaagde inbreuk had gemaakt op eischer's uit sluitend recht tot het gebruik van het merk „Falcon", door op de ruit van het magazijn te doen aanbrengen de woorden „Velcon's kleedingmagazijn", en voorts voerde eischer o.m. aan, dat de Falcon- jassen in het oog van het publiek zou den worden gedegradeerd tot een tweede rangsproduct, daar gedaagde in zijn éta lage regenjassen tegen een aanzienlijk lageren prijs aanbood, dan die der door eischer gefabriceerde jassen. De President heeft overwogen, dat „Fal con" en „Velcon" zeer veel overeenkomst vertoonen en gedaagde door het gebruik van het woord „Velcon" in verband met het verkoopen van regenkleeding mis bruik maakt op het recht van eischer tot het uitsluitend gebruik van het merk Falcon. De President heeft gedaagde ge last te zorgen, dat aan of in zijn winkel de naam Valcon of een daarop gelijkende aanduiding in verband met den handel in regenkleeding niet meer te lezen is en gedaagde een dwangsom opgelegd van M f 100 voor eiken dag, dat gedaagde zich DEN HAAG. De heffing op boter en de vervuervergunning op buitenlandsche bo- ter zijn voor de volgende week vastgesteld pp f 1 per K.G. Meer veiligheid voor het luchtverkeer DEN HAAG. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat is ingesteld een commissie welke tot taak zal hebben een onderzoek in te stellen naar de mogelijk heid van verhooging van de veiligheid van het luchtverkeer. In deze commissie is benoemd tot lid en voorzitter Mr Dr D. A. P. N. Kooien, lid van den Raad van State, tot leden 1 rof. Dr Ir G. B. Biezeno te Delft, Ir D. de Jongh Wz., oud-directeur der gouvernementsbedrijven in Ned.-In- dië, J. J. van Santen, kolonel van den generalen staf, Dr W. de Vlugt, burge meester van Amsterdam, Dr Ir T. v. d. Waerden, lid der Tweede Kamer, en Dr Ir E. B. Wolff, directeur van den rijksstudie dienst voor de luchtvaart. Als secretaris is aan de commissie toegevoegd de heer S. L. Hof, inspecteur bijl den luchtvaart dienst. Hel dreigend conflict te Tilburg. TILBURG. De rijksbemiddelaar Mr Aal- berse heeft van de arb.-organisaties- be richt ontvangen dat zij zijin voorstel, gedaan in de conferentie van j.l. Woens dag niet kunnen aanvaarden. In ver band hiermede heeft Mr Aalberse de par tijen bij dit dreigend conflict betrokken tot een nieuwe bespreking opgeroepen, welke a.s. Zaterdag zal worden gehouden. Smokkelaar doodgeschoten. KERKRAJD'E. In de buurt van Herzo- genrath werd in den afgeloopen nacht een smokkelaar, die met koffie van de Lim- burgsche grens kwam, door een ambte naar dood geschoten. Het slachtoffer is ongeveer 25 jaar. 0. H. G. von Brucken Fcck overleden. HEEMSTEDE. Alhier is in den ouder dom van 75 jaar overleden de bekende componist en kunstschilder G. H. G. von Brucken Fock. Hiji heeft naam gemaakt als pianist en 0 :imponist, ook was hiji een kunstschilder met veel talent. Verdacht van moord. HENGELO. Alhier is gearresteerd het echtpaar W. dat ervan wordt verdacht j een pasgeboren kind in de omgeving hun- ner woning te hebben begraven. Mobilisatie in Italië. ROME. Uit een officieele toelichting op de Woensdag gepubliceerde mofoilisatie- order voor de lichtingen 1911, 1913 en 1914 blijkt, dat hier slechts sprake is van lieden die tot nu toe om een of andere re den uitstel van dienst hebben gekregen, en die behaoren tot reeds langen tijd on der de wapenen geroepen lichtingen. In het geheel betreft deze maatregel 150.000 personen. Met inbegrip van deze mannen is in totaal 1 millioen man op de been. De overstroomingen in China. SHANGHAI. Omtrent de overstroomin gen in China wordt nog gemeld, dat in Z. Hoepé groote uitgestrektheden onder water staan. Duizenden vierkante M. rijstvelden zijn overstroomd, overal heerseht hongersnood. 400.000 vluchtelingen hebben hun toe vlucht gezocht op de heuvels, of wachten op boomen en daken op hulp. Reeds dagenlang voeden duizenden personen zich met boomschors. In de provincie Honan schat men 1.700.000 vluchtelingen. De overstrooming aan de Hoang Ho neemt steeds ernstiger vormen aan, niet tegenstaande de groote inspanning zijn de dijkwachters er niet in geslaagd de dijken te behouden. In W. Sjantoeng staat ongeveer 6000 vierkante K.M. onder water, meer dan 300 menschen zijn hier verdronken. Oorlogsvoorbereidingen. ROME. Gemeld wordt, dat in Italië het feest van Maria hemelvaart niet plechtig is gevierd voorzoover het de fabrieken van munitie, vliegtuigbouw en legerklee- ding betreft, welker arbeiders in dag- en nacht-ploegen werken. Voedselvoorraden komen uit Rusland, Polen Z.-Afrika en Z.-Amerika en er wordt onderhandeld over het betrekken van steenkolen uit Polen, nu de Britsche mijneigenaars hebben geweigerd nieuwe overeenkomsten aan te gaan, alvorens de uitstaande rekeningen zijn vereffend. Officiéél wordt gemeld, dat Italië thans 1 millioen manschappen onder de wape nen heeft. Ook in Addis Abeba worden oorlogs voorbereidingen getroffen, in weerwil van de hoop op een vreedzame uitkomst. Naar schatting is het leger in het Noor den 425.000 man sterk. Verschillende gouverneurs hebben het verzoek ontvangen lijsten van militaire benoodigdheden op te maken en naar het Zuiden wordt munitie gezonden. De Keizer heeft de hoofden der Soma- lies ontvangen en den toestand met hen besproken. Frankrijk treft alle voorbereidingen voor de verdediging van het Fransche Somalieland, door het zenden van een oorlogsschip, het versterken van verdedi gingswerken, terwijl het garnizoen met 1000 man wordt uitgebreid; er worden vliegtuigloodsen gebouwd voor 10 nieuwe toestellen, zoodat 14 vliegtuigen kunnen worden gestationneerd. Wem eld Inge. Bij de Donderdag ten overstaan van notaris J. G. Kram alhier gehouden verkooping van de oppervruch- ten (appels en peren) wassende in 15 boomgaarden en toehehoorende aan di verse eigenaren, brachten deze in totaal op de som van f 2951, vermeerderd met de gewone onkosten. Enkele boomgaarden werden duur verkocht. Wolfaartsdijk. Hedenmorgen werd te Oud-Sabbinge door notaris E, G. van Dis sel publiek geveild het woonhuis met het erfpachtsrecht tot 31 Dec. 1979 van den grond, samen groot 1.07 Aren. Kooper werd de heer J. H. J. M. Stieger te Goes voor f 200. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 17 Augustus: Zwakke tot matige W. tot Z. wind, ge deeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets warmer. Stand van hedenmiddag 3 u Stand van gistermiddag 3 u.: 768. Licht op voor fietsen: Zaterdag 8 u. 52 min. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden H.V.A. 178 177 Ned. Handel Mij 116% 117 Philipslampen 263 258% Unilever 105 103% A.K.U. 31% 31% Amsterd, Rubber 108 108 Kon. Olie 199% 197% Deli Mij 159% 153 Scheepvaart Unie 36V2 36 4 Nederland 1934 94% 94 4 Ned. Indië 1934 92 9iy8 U. S. Steel 263/ie 25% Anaconda Copper 10l3/i8 10% Beth. Steel 21% 21% Shell Union 6i3/ib öWib Intern. Nickel Cy 17% 17% Een lustelooze markt zooals vandaag is in geen tijden voorgekomen. De ten- denz was bovendien eerder naar beneden wijzend. De Italiaansch-Abessinische kwestie, waarbij Engeland groote belan gen heeft, verstoort de stemming aan de buitenlandsche beurzen, hetgeen ook hier zijn invloed doet gelden. De obligatie- markt was eveneens iets lager. Wisselkoersen. Amsterdam, 16 Aug. 2.30 u. Londen 7.32J47.33x/2 Berlijn 59.45—59.50 l arijs 9.759.79V2 Brussel 24.8624.96 New York 1.46 A1.48 MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. M. Janse 26 j. en P. de Klerk 26 j.; G. W. Wolf 20 j. en P. J. Krij'ger 20 j.; W. P. Will 36 j en S. J. Geljotn 28 J. Gehuwd: G. A. van der Koorde 47 j. en J. J. Th. de Boer 28 j. Bevallen: L. de KrakerFlipse d.; E. G. MuntersSommer d.; M. J. Kuys Valkhöff z.; N. de KamKnuyt d. Overleden: J. Schreijienberg 56 j. ongeh. man; J. S'inke 61 j. geil. met H. Nieuwen- huise. GOES. Huw.-ao.ng.: Johannes Post 24 j. jm. te Vlissingen en Jannetje Scheffers 20 j. }d.; Leendert Joosse 47 j. jm. en Magdalena Grote 27 j. jd. Geboren: Jacob Marinus z.v. Marinus de Dreu en Neeltje Maatje Sahier. MIDDELBURG, 15 Aug. Groote Fruit- veiling: Peren: Précose de Trévoux 4— 5,10, Clapps Favorite 57,80, Noord-Hol- landsche Suikerpeer 0,503, Gewone Sui kerpeer 0,50 gulden, alles per 100 'K.G. Appels: Keswick f 1f 3,50 per 100 K.G. Aardappelveiling: Mithlothiams I 77 82, Poters 41, Witte Eigenmeimers 56 57, Bonken 72—75, Grove 66, Eerstelingen 68—69, Bonken 69, Drielingen 42, Bonte Drielingen 25—27, Blauwe Eigenheimers 5268, Bonken 4952, Poters 33—38, Zeeuwsche blauwe I 9197 ct., alles per 25 K.G. Aanvoer 13.000 K.G. Kleine Fruitveiling: Peren: Bruine Kriekpeer 3—5, Zomerlouwtjes 514, Oomskinderen 56, Précose de Trévoux 18, Clapps Favorite 2—10, N.-H. Suiker peer 0,5—3, Heerenpeer 1, Meloenpeer 2 M

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3