Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Leestafel Rechtszaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. wordt fe«- leenen. r om voor te roepen, gemeente- jaarwedde het finan- ikeurings- ddestelling bedraagt 934 welke en in orde erga,dering eden werd g gedaan ikken: het aan- ten hoog- leering en Idem tot benoodigd dwachters- raal stem- ir Kieswet. 1 Mei 1935 jor de bi- Molendijk toezicht op 1931. Deze eving aan- distributi.e- igd te Ter- in bedrijf ;ie in deze A. C. D. ,t Zuiddijk, s verleend, B. en W. ieuwe con- srs te ver tegen 2 st. 3or om de srstgenoern- 5rijke voor verbonden m tweeden .vrager kan :rijgen over 3m voor de itere firma radiogebied firma. Met icessie ver- tributie en i te Ter- len Nederl. ren inzake btenaar ter irige verga- istaakt. Het 4 pCt kor an terug te 4 tegen 3 r. A. Meer- m en D. J. dt voor om in te trek- inomen met 1. Meertens, toegestaan om het ver- 34 oninbaar wordt de dienst 1934 vereeniging Lging „Cres- egrond ach ats te plaat- te bouwen n. stemmen a 1 b o n d, v. d. Velde- daD. S. G. G.Unitas; d alhier een sn Kapelle I lubs deelden len ,22. n Zaterdag- Kapelle II. st een 43- rug te trek- n.m. speel ser-wedstrijd digde in een competitie- e voetbalver, itstgenoemde i. r. K.V.V. II i D.V.O. II as 51 voor J.V.O. gavond werd ouden voor :md door R. a uitslag van d de finale- redstrijid ge ren Domburg 03 in het iermede won Oostkapelle de rubriek ichts 7b cent DE KONINKLIJKE FAMILIE IN SCHOTLAND, Uit St Fillans wordt gemeld, dat Ko^- ningin Wilheknina en Prinses Juliana met het geheele gevolg Zaterdag met een 15-persoons autobus een tocht hebben ge daan door het Trossachs-gebergte, een der mooiste streken van Perthshire, o.a. be roemd door de balladen en romans van Sir Walter Scott. Het gezelschap picknickte aan één der oevers van het Lake Katrine en gebruikte naderhand de lunch op een plek, gelegen tegen een schilderachtige berghelling. Zaterdagavond vertoefden Prinses Ju liana en haar hofdame op uitnoodiging van Mevrouw Arthur Kennard op Pit- cairns House te 'Dunning bij Perth, waar de Prinses voor de eerste maal een Schotsch huiselijk feest heeft bijgewoond. Het diner werd n.l. gevolgd door een dansuitvoering, waar tal van Schotsche en andere volksdansen werden vertoond. Daarna heeft het gezelschap zelf zich met Schotsche gezelschapsdansen vermaakt. Prinses Juliana toonde zeer veel belang stelling voor de ingewikkelde en snelle figuren van de oude dansen van de Schot sche Hooglanders. i Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tjericgaaat, A. Groot te Ex- morra. Geref. Kerken. Aangenomen naar Noord-Scharwoude, P. J. Richel, cand. te 's-Gravenhage. i B e r o e p b a a r. Ds P. A. Tiche laar, predikant bij de Protestantsche ker ken in Ned. Indië, met verlof bier te lan de, stelt zich wederom beroepbaar in de Ned. Herv. Kerk. Bevestiging en intrede. Zondagmorgen werd candidaat Don van De Bildt als pred. bij', de Ned. Herv. Kerk te U-cis t k ap el 1 e bevestigd door ds A. Hoekert van Voorburg, met een predika tie over Johannes 3 30. Na de handoplegging werd cand. Don door de gemeente toegezongen Ps. 134 3. In den namiddagdienst deed ds F. Don zijn intrede met als tekst Romeinen 15 vers 29. Na afloop der predikatie werd Z.Eerw. toegesproken door zijn bevestiger, door Ds Queré van Domburg en door Ds Jellema van Grijipskerke. Gezongen werd Gez. 91 3. Beide keeren was het kerk gebouw dicht bezet. Geslaagd voor liet examen hoofdakte dhrn G. van Mastenbroek te Middel burg en L. Kooiman te W e s t k a - p e 11 e Voor het examen Duitsch (L.O.) is geslaagd de heer A. Versprille te Ter- neuzen en mej. W. Korvas te VI is- s i n g e n. Geslaagd voor de akte handelsken nis (L. O.) dhr C. v. d. Reepe te Wasse naar en voor de akte Fransch (L. 0.) de heer R. v. d. Reepe te Aalsmeer, beiden voorheen teHeinkenszan d. HET BEHEER BIJ DE CRISIS-ORGANISATIES. Het antwoord van de Regeering. De regeering heeft aan de Tweede Ka mer een nota gericht naar aanleiding van paragraaf 13 (controle op crisisorga nisaties) van het verslag der Algemeene Rekenkamer betreffende haar werkzaam heden over 1934. Hieraan wordt het vol gende ontleend: De Rekenkamer geeft als haar mee ning te kennen, dat de oorzaak, waar door zij vooral in den aanvang wel eens moeilijkheden ondervond, o.m. bij haar pogingen om verkwisting tegen te gaan, voor een deel te wijten zou zijn geweest aan den stichtingsvorm, welken de regee ring aan de overgroote meerderheid der crisisinstellingen heeft gegeven. In ver band hiermede merkt de Minister van Economische Zaken op, dat het van den beginne af aan, mede op aandrang der Staten-Generaal in de bedoeling heeft ge legen, de uitvoering voor een zeer groot deel toe te vertrouwen aan belangheb benden zeiven, meer in het bijzonder met inschakeling hunner organisaties. De besturen, als regel bestaande uit de bestuursleden der landbouw-organisa- ties, meenden inderdaad, dat zij vrijheid van handelen hadden, en namen als zelf standige rechtspersonen wel eens beslui ten, welke ambtelijk wellicht niet geno men zouden zijn. Door de instelling van het college van regeeringscommissarissen, dat onder leiding des ministers de ge heele landbouwcrisispolitiek overkapt, is thans hierin verbetering gekomen. Ten aanzien van de opmerking over de rijwielvergoeding voor controleurs van 2% ct. per K.M. wordt medegedeeld, dat het hier slechts ging om de controleurs van de crisiszuivelcentrale. Deze werden niet hoog bezoldigd, n.l. met ongeveer 25 gulden per week. Voor controleurs, die als zoodanig steeds aan de verleiding van omkooperij bloot staan, is dit bedrag niet hoog. Men heeft daarom rijwielvergoe ding als een soort bijverdienste be schouwd. Erkend moet worden, dat deze constructie niet fraai was. Men had beter gedaan, den controleurs wat hooger te bezoldigen en de rijwielvergoeding te ver lagen. Zulks is dan ook al geruimen tijd geleden gedaan. Het weekloon werd van 25 gulden op ongeveer 30 gulden ge bracht. Ten aanzien van gebrek aan zuinig heid bij een crisisorganisatie verklaart de regeering, dat volmondig kan worden toegegeven, dat het beheer dezer centrale in den eersten tijd te wenschen heeft overgelaten. Ten aanzien van de bedragen van f 4000 en f5000, in het verslag genoemd, wordt medegedeeld, dat het steeds in de be doeling heeft gelegen, den functionnaris, die een buitengewoon belangrijke en zware taak heeft, een salaris van onge veer f9000 toe te kennen. De scheiding van het salaris betrof slechts een ad ministratieven maatregel. Het eene be drag kwam ten laste der centrale, het andere van het regeeringsbureau. Met betrekking tot de verstrekking van koffie, thee en sigaren geldt bij het Rijk de regel, dat elke vergoeding achterwege moet blijven. In het crisisbeleid is deze regel niet geheel doorvoerbaar. Wanneer excessen worden vermeden, is zeer wel een goede regeling te treffen. In over leg met de Rekenkamer is dit thans geschied. In verband met de quaestie der ge heime uitgaven deelt de minister mede, dat in September 1932 onder goedkeu ring van den toenmaligen minister van Economische Zaken een comité is ge vormd, bestaande uit vertegenwoordigers van het departement van Economische Zaken en enkele crisis-instellingen, met het doel om door propaganda den afzet van Nederlandsche producten te bevor deren. De benoodigde gelden werden toe gezegd door de Nederlandsche varkens- centrale, de crisiszuivelcentrale en de groenten- en fruitcentrale, welke destijds elk eigen fondsen hadden. De actie ging dus niet uit van de varkenscentrale als zoodanig. De varkenscentrale schoot alle noodige gelden voor met de bedoeling, ze later met de andere centralen te verreke nen. Toen door het in werking treden van de landbouwcrisiswet 1933 de fond sen der verschillende centralen in het landbouwcrisisfonds werden samenge voegd, had zulk een verrekening uit den aard der zaak geen zin meer. Wat betreft het crediet der landbouw- bank en de prijzen der baconkoeling geeft de regeering een technische uiteenzetting waaruit zij concludeert, dat niets on regelmatigs is gebeurd. -Botsing tusschen auto en motorfiets. Op den hoek van de van Zuylen van Nijeveltstr. en den Oost- dorperweg te Wassenaar is Zaterdag avond de 20-jarige v. D. uit Wassenaar met zijn motorfiets tegen een auto, be stuurd door H. uit IJsselmonde, gereden. De motorrijder sloeg met het hoofd te gen de voorruit van de auto en werd op slag gedood. De in de auto zittende echt- genoote van den bestuurder en zijn beide zusters meisjes van 4 en 15 jaar, liepen ontvellingen op, welke door dr Hubbeling werden verbonden. Het lijk en de auto zijn door de politie in beslag genomen. Ongevaarlijke vloed golf te Oostende. Uit Oostende wordt gemeld, dat die badplaats Zaterdag is overstroomd door een vloedgolf van be zoekers, zooals maar zelden, zelfs niet in de drukste tijden, het geval is geweest. Zaterdagavond arriveerden alleen reeds uit Engeland acht mailbooten van den dienst D'over-Ostende met ongeveer 8000 Engelsche beeoekers aan boord. De druk te is onbeschrijfelijk en niemand herinnert zich, ooit een zóó druk vreemdelingenbe- zoek te hebben aanschouwd. Het werd een buitengewoon moeilijk probleem, in de vele pensions en hotels een kamer te vin den, en vele bezoekers trokken dan ook verder naar Heyst, Blankenberghe, Zoute, Knocke en andere badplaatsen zoodat de geheele Belgische kust van dit buitenge woon drukke bezoek profiteert. Verdronken. Zondagmiddag is in de Ringvaart te Aalsmeer tengevolge van het ^omslaan van zijn zeiljacht, de 24-arige M. Dirks uit Amsterdam ver dronken. Na een half uur dreggen is zijin lijk opgehaald. Zondagavond omstreeks 7 uur heeft op de rivier de Maas te Well (Limburg) daor het omslaan van een roeiboot een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbijl zeker H. Kamps het leven verloor. Drie andere in zittenden konden worden gered. 'Slachtoffer van bloed- wraak. Een Albaneesch dorpsbewoner te Izhantse, die gedurende vier maanden zijn huis niet had durven verlaten, uit vrees, als offer van een bloedwraak te vallen, besloot tenslotte zijn oogst binnen te halen. Nauwelijks had hij zijn woning verlaten of hij werd uit een kreupelbosch neergeschoten door de verwanten van een man, voor wiens dood zijn broer veroor deeld was. Waarschijnlijk hebben zij ge durende vier maanden elkaar regelmatig afgelost om op dit oogenblik te wachten. Geheimzinnige aanslag. Zaterdag had te Tours (Frankrijk) een geheimzinnige aanslag plaats, waarvoor de politie thans een onderzoek instelt. Bij de portierster van een katholiek gesticht vervoegde zich Zaterdag een jongmensch die haar een pakje overhandigde, dat bestemd was voor den leider van het instituut. Nauwelijks was de jongeman verdwenen, of het pakje ontplofte met een luid geraas. Gelukkig had de por tierster net haar loge verlaten, zoodat slechts materiëele schade werd aange richt. Men hoopt als gevolg van het door haar verstrekte signalement den geheim- zinnigen bode te kunnen arresteeren. Oude man gedood. Zondagmid dag liep op de Rijksstraatweg te Riet veld de 78-jarige A. Burggraaf links van den weg. Op een gegeven oogenblik stak hij, terwijl hij daarbij omkeek, den weg over, met het noodlottige gevolg, dat hij door een juist passeerenden motorrijder werd gegrepen. Beiden kwamen te vallen. De motorfietsrijder bleef ongedeerd, terwijl B. een dubbele schedelbreuk be kwam. Eenige oogenblikken na het on geluk is hij overleden. Zijn nek gebroken. Op den weg Tilburg—Hilvarenbeek reed Zondag middag een motorfiets, bestuurd door den heer A. van den Boom uit Heerlen, bij het passeeren van een autobus tegen een langs den weg staanden lichtpaal. v. d. B. brak bij de botsing zijn nek en was vrijwel op slag dood. Zijn broer, Martinus, die op de duo was gezeten, werd licht gewond. Op Terschelling groei en nieuwe duinen. Even ten Noordwesten van het Badpaviljoen op Terschelling vormt zich sedert de laatste jaren een nieuw duinlandschap. De dui- nengroei is aangevangen op een wijde, open en kale strandvlakte, zooals D'r van Dieren reeds opmerkte in zijn proefschrift „Organogene Diinenbildung". Langzaam maar zeker heeft zich de vorming van het nieuwe duinlandschap voortgezet. Thans ziet men op deze plek reeds een belangwekkend duinterrein, be staande uit lage met helm 'begroeide zand heuvels, die zich tusschen de vlakte en de zee hebben opgeworpen. In de vlakte zelf vormde zich een waterreservoir, dat door de vogels druk wordt bezocht. Men ziet er sterns, kapmeeuwen, pluvieren, tureluurs, kieviten en scbolekstres, die op het zoete water afkomen en drinken en zich was- schen in den plas. Van jaar tot jaar breidt zich bet nieu we duinlandschap uit; iederen zomer worden de duintjee hooger, het water wordt dieper en het aantal planten talrij ker. Hier en daar ziet men oudere duinen in 'het proces der afsterving betrokken. Het helmgras verdwijnt er, en als de na jaarsstormen komen, begint de langzame, maar zekere afbrokkeling. Doch in de werkplaats van de natuur wordt ook tel kens weer een nieuw begin opgezet. Nog i is de jonge duinenreeks zwak, maar eens zal zij het land tegen de woede der Noord zee beveiligen! Mijn lijdensweg in Rusland, dooi D's J. Kern. Uitg. N. V. Drukkers en Uitg.-bedrijf Stemerding Go, Rotterdam. Dit boekje spreekt van strijd en lijden. Van ontzettende vervolging, maar ook van beerlijken geloofsmoed. D's Kern vertelt hier van de vreeselijke martelingen, waaraan hij in Sovjet-Rus- I land bloot stond. Hij geeft hier een flauw beeld van de martelingen die duizenden en tienduizenden in de folterkamers van het Bolsjewisme hebben te verduren. Een flauw beeld. W.ant het is niet mogelijk om alle ontzettende en kwetsende bijzonder heden te beschrijven. Men leest dit aangrijpende verhaal niet zonder ontroering. Ook niet zonder dank baarheid voor de vele voorrechten die w ij hier genieten. En na lezing zeggen wij met Dr Krop in zijn naschrift: „Wij willen de handen ineen slaan om de stervende kerken van Rusland geeste lijk en stoffelijk bij te staan','. Zeeland heeft zich, wat dit betreft, niet onbetuigd gelaten. Het Zeeuwsche volk heeft zijn mede-leven en mede-lijden ge toond. Het zal ook van dit boekje van Ds Kern, die onlangs ons land bezocht en o.a. te Middelburg optrad, met belangstel ling kennis nemen. De hechte band tusschen Vor stenhuis en Vaderland. Uitg. Schel- tens Giltay, Amsterdam. Ter gelegenheid van den 55sten verjaar dag van Hare Majesteit Koningin Wil- helmina verschijnt bij Scheltens Giltay te Amsterdam, onder redactie van M. J. Leendertse, een gedenkboek, waarin de hechte band tusschen Vorstenhuis en Vaderland wordt geteekend. Het prospectus spreekt van een natio naal prachtwerk, waaraan 40 der meest vooraanstaande Nederlanders op het ge bied van Wetenschap en Kunst, politiek en landsverdediging (uit Zeeland Mr P. Dieleman) hun medewerking verleenen. Dit werk verschijnt in 10 afleveringen. D'e eerste werd ons ter aankondiging toe gezonden, en daaruit krijgt men den in druk, dat in bet prospectus niets te veel is gezegd. Na een inleidend woord van Mr D. Fock, bevat deze aflevering bijdra gen van de heeren Leendertse, Prof. de Savornin Lohman en generaal Snijders. Verder een aantal illustraties, w.o. een prachtige foto van H. M. de Koningin. Deze eerste aflevering maakt ook door de wijze van uitvoering een vorstelijken indruk. Iedere nadere aanbeveling kan hierbij achterwege blijven. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een rij wiel/moto rij tuig niet indien hij voornemens is van richting te veranderen van dat voor nemen tijdig doen blijken: W. R. te Mid delburg fl b. s. 1 d. h.; P. J. D. te Mid delburg 12 b. s. 2 d. h.; C. J. H. te Mid delburg f2 b. s. 2 d. h.; C. B. te Yerseke f2 b. s. 2 d. h.; C. M. K. te Schore f2 b. s. 2 d. h.; P. B. te Middelburg f3 b. s. 3 d. h. Als bestuurder van een rijwiel bulten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: C. de G. te Rilland-Bath f3 b. 3 d. h.; A. V. te Schiedam 13 b. e. 3 d. h. Als bestuurder van een rijwiel daar mede een weg in verkeerde richting be rijden: Me. M. te Westkapelle fl b. e. 1 w. t.; J. G. te Utrecht, vrijspraak; P. S. te Middelburg f 0,50 b. s. 1 d. h. Als bestuurder van een motorijtuig daarmede over een weg rijden, zonder voorgeschreven verlichting: M. C. M. te Breda f3 b. s. 3 d. h.j G. P. S. te Wemel- dinge f3 b. s. 3 d. h.; M. B. te Etten en Leur 15 b. 3 d. h.; G. H. te Mid delburg 12 b. s. 2 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden zonder dat het rijtuig is voorzien van een be hoorlijk geluiddempende inrichting: G. H. te Middelburg f3 b. s. 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden zonder dat het rijtuig voorzien is van een spiegel: J. P. v. U. te Vlissingen 13 b. s. 3 d. h.; C. W. te Middelburg 13 b. 8. 3 d. h. Als bestuurder van een rijwiel daar mede over een weg rijden, zonder dat het rijwiel aan de achterzijde is voor zien van een rood licht uitstralende lan taarn of reflector: G. W. te Kapelle-Bie- zelinge 12 b. s. 2 d. h.; La. M. te Kapelle- Biezelinge fl b. s. 1 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden zonder dat het nummer met letter op voorgeschreven wijze aangebracht is: C. H. v. O. te Waal wijk f3 b. s. 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van daartoe bevoegde ambtenaren het nummerbewijs- rijbewijs vertoonen: C. H. te Middelburg f 1 b. s. 1 d. h.; C. J. v. H. te Kamper land f3 b. s. 3 d. h.; J. L. C. v. O. te Klundert f2 b. s. 2 d. h.; J. Z. te Meppei fl b. s. 1 d. h,; M. K. R. te Amsterdam f3 b. s. 3 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn gedu rende de maanden Mei tot en met Oc tober loopen op eenig wei- of hooiland: A. A. de T. te Middelburg f 1 b. s. 1 d. h.; A. C. te Middelburg f 1 b. s. 1 d. h.; Cha. S. te Middelburg f 0,50 b. s. 1 d. h.; H. F. T. te Middelburg f 0,50 b. s. 1 d. h. Als bestuurder van een auto-bus, zon der vergunning van den Commissaris v. Politie te Goes, aldaar standplaats in nemen op het Stationsplein: L. H. S. te Yerseke, vrijspraak. Visschen in een water, waarvan een ander rechthebbende op het vischrecht is en zonder voorzien te zijn van diens schriftelijke vergunning: B. M. te Kwa- dendamme f 3 b. s. 3 d. h. Als hoofd en bestuurder van een win kel deze voor 't publiek geopend hebben gedurende den Zondag: W. P. te Tilburg, f 1 b. s. 1 d. h. Bij het gebruik maken van een Rijks kanaal niet den naam van den schipper op een der vaste deelen van de buiten zijde van het vaartuig vermeld hebben: H. B., gedomicilieerd te Homberg (D.), f3 b. s. 3 d. h.; L. F. M. M., gedomici- liëerd te Antwerpen f 3 b. s. 3 d. h.; D. V., gedomiciliëerd te "uderkerk a. d. IJssel f3 b. s. 3 d. h.; D. V., gedomiciliëerd te Gouda f 3 b. s. 3 d. h. Zonder vergunning binnen een afstand van 500 M. uit den teen der dijken gra ven: H. F. S. te Yerseke f3 b. s. 3 d. h. Zonder toestemming langs den spoor weg rijden: J. M. te Oudelande f3 b. s. 3 d. h. In de gemeente Zoutelande waren op een voor het publiek toegankelijke plaats verkoopen: L. T. T. te Middelburg, geen straf. In de gemeente Vlissingen zonder ver gunning van B. en W iets op den open baren weg plaatsen: Ca de J., huisvr. L. v. H. te Vlissingen f3 b. s. 3 d. h. In de gemeente Ovezande voorwerpen, met uitzondering van gedrukte stukken aan de huizen te koop aanbieden: A. de W. te 's-Gravenpolder f 1 b. s. 1 d. h. In de gemeente Goes waren, niet zijnde gedrukte stukken, aan de huizen te koop aanbieden, zonder vergunning van B. en W.: A. M. V., gedomiciliëerd te Brielle fl b. s. 1 d. h. In de gemeente Vlissingen zonder ver gunning van B. en W. voorwerpen, an dere dan gedrukte stukken, langs de hui zen te koop aanbieden: H. K. te 's-Gra venhage f 1 b. s. 1 d. h. Hooger beroep. Door G. B., 62 j., winkelier te Vlissingen is hooger berciep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Winkel sluitingswet is veroordeeld tot f 15 of 5 d. h. Fruithandel In do Betuwe. Uit Lienden wordt omtrent de fruit handel gemeld: Dat de goede goudreinet slechts in be perkte mate wordt aangetroffen, werd op de gisteravond in deze omgeving gehou den eerste winterfruitverkoopingen vol doende gedemonstreerd. Naar schatting besteedde men van f 68 per H.L. op het hout, welke prijs, bij een vol gewas, zeer zeker boog genoemd moet worden. Alleen in die boomgaarden, waar men een volledige bespuiting toepaste, treft men goed fruit aan. Naar het zich thans reeds laat aanzien, zullen de eigenaren dezer boomgaarden hiervan dit jaar in dubbele mate profiteeren. De kwaliteit van het vroege fruit was bevredigend. Ook de prijzen vallen niet tegen. v Anders is het gesteld met de vroege pruimen. Werden aanvankelijk, toen de aanvoer nog gering was, goede prijzen besteed, thans, nu de veilingen zeer groo ts aanvoeren krijgen te verwerken, is de prijs zóó sterk gedaald, dat nauwelijks de kosten worden goedgemaakt. Daar op het hout vrij hooge prijzen be steed werden, aal het reien koopers weer verlies bezorgen. Naar wij voorts nog vernemen, moet het fruitgewas in Zuid-Limburg ook te genvallen, Vandaar wellicht het verschijn sel, dat groote fruithandelaren uit die streek naar de Betuwe komen om hier 'hun wintervoorraden in te koopen. Reuzel en graan voor Belglfi. De Belgische Kabinetsraad heeft VriJ- dagmiddag besloten de speciale invoer- taxe ioip buitenlandsche reuzel af te schaf fen. Hierdoor zal dus ook weer Neder landsche reuzel in België mogen worden ingevoerd. E'r is in België een tekort aan reuzel ontstaan, waardoor de prijlzen zoodanig zijn opgeloopen, dat de reuzelhandelaars bij de ïegeering hebben aangedrongen op afschaffing van de speciale invoertaxe. Het Kabinet heeft voorts nog besloten het verplicht mengen van binnenlandsch graan in het broodmeel af te schaffen. De invoervergunningen voor buitenlandsche tarwe zullen worden verstrekt volgens een formule, welke toelaat de prijzen aan te passen aan het wereldprijsniveau. Geheimzinnig geval. AMSTERDAM. In de maand Mei van dit jaar is een diamanthandelaar uit Al giers, een zekere D., verdwenen met mede neming van een partij diamanten ter waarde van f 10.000. De man is toen eerst naar België gegaan en heeft vandaar naar elders de wijk genomen. De politie heeft hem tot nu toe niet kunnen opsporen. Dezer dagen echter kreeg de politie van Amsterdam er kennis van dat de echtge- noote van den heer D. zich te Algiers aanboord van het stoomschip Calypto had ingescheept met bestemming naar Am sterdam. In haar gezelschap bevond zich haar 18-jarigen zoon. De politie stelde er prijs op de vrouw bij aankomst te Amsterdam aan een verhoor te onderwerpen en derhalve verzocht zij aan de politie-autoriteiten te IJmuiden ervoor te willen zorg dragen dat mevr. D. bijl aankomst aldaar niet van boord zou gaa n. Hedenmorgen vroeg is de Calypto te IJmuiden aangekomen. De politie stond op de zeesluis. Mevr. D. stapte echter niet van boord. Na het vertrek uit IJmuiden werd aan boord de vrouw echter niet meer gevon den Men had haar na het passeeren van de Noordhinder niet meer gezien. Op wel ke wijze zij van boord is gekomen weet men niet. Ook haar zoon kon hieromtrent geen in- liohtingen geven. ALKMAAR. Op den Kennemerstraat- weg tusschen Alkmaar en Heil® is gister avond een driewielige bakfiets door een achterop rijdende motor aangereden. De bestuurder van de bakfiets en de inzitten de, beiden uit Limmen, alsmede de motor rijder werden ernstig gewond naar het ziekenhuis te Alkmaar gebracht. GOUDA. Zaterdagavond is het 6-jarig dochtertje van den heer Versluys alhier door een driewielige motorwagen aange reden. Het meisje kreeg een ernstige her senschudding en -is daaraan hedenmorgen bezweken. Verdronken. NIJMEGEN. Gister is de 18-jarige N. uit Nijmegen met een bootje de Waal op gevaren. Eenigen tijd later vond men bet bootje drijvende zonder N. Hedenmorgen werd zijn lijk uit de Waal opgehaald. Doodelijk ongeval. DEN HELDER. Zaterdagmiddag te on geveer kwart voor zes fietste een jong paar op den Rijksweg tusschen Wester- woud en het Zand, in de richting van Den Helder. De jonge man liet zijn belasting plaatje vallen en zwenkte daartoe naar links om, teneinde het plaatje 'op te rapen. Achter hem kwam met een snelheid van 80 K.M. een auto aangereden, die hem greep en op den rijlweg slingerde, waar hij' bewusteloos bleef liggen en spoedig daar na overleed. In een teil met water Bevallen. OMMEN. In een onbewaakt oogenblik viel Zondag het ongeveer 3-jarig zoontje van den heer E. Lambertus alhier in een teil met kokend water. In zorgwekkenden toestand werd de kleine naar een zieken- inrichting te Zwolle overgebracht, waar het korten tijd later is overleden. Dq onrust te Brest. PARIJS. Zondagavond is te Brest een soldaat in het havenkwartier gemoles teerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Een onderofficier die uit zelfverdedi ging een revolverschot heeft gelost en daarbij een betooger heeft gewond is in arrest gesteld. Stratosfeertocht. W '.RSCHAU. Gemeld wordt, dat de stra- tosfeeronderzoeker Heard in het voorjaar van 1936 zijn volgende stratosfeertocht zal maken, aan boord van een Poolsche balkin. De kerkstrijd in Duitschland. LONDEN. Uit Berlijn wordt gemeld, dat de Zondag van gisteren in Duitsch land was gekenmerkt door een van de meest felle anti-katholieke acties, nadat G'c'ering, de Minister-President van Prui sen, een maand geleden zijn geheime staatspolitie opdracht had gegeven, meer aandacht te schenken aan de predikaties

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3