Goud en Zilver Uit de Provincie. WITKAM'S GESCHENKENHOIS Zoekltehijes. dan in de Zon voordeliger dan in speciaalzaken. in doozen van 20 ei af. den rijn, doch daarmede hebben wij geen vrede." Alleen uit het regeeringspro- g r a m, eoo besluit het blad, kan blijken, of we werkelijk met iets nieuws te doen hebben. Waternood In Zeeuwsch-Vlaanderen, Men schrijft aan de N. R. Crt.: Re langdurige droogte is oorzaak, dat in geheel Zeeuwscih-Vlaanderen nijpend ge^ brek (komt aan zuiver drinkwater. Vele regenbakken staan ledig; enkele groote reservoirs, als bijvoorbeeld de regenbak ken van kerkgebouwen voor zoover deze niet doorloopend verhuurd zijn bieden nu nog gelegenheid om aan drinkwater te geraken. Voor het overige is (men aangewezen op water, dat van elders wordt aangevoerd en in tankwagens langs de huizen wordt verkocht tegen 5 cent per emmer. De voorbereidende werkzaamheden voor den aanleg van een drinkwaterleiding vorderen intusschen snel, zoodat, althans voor enkele gemeenten, het gebrek aan voldoende drinkwater weldra tot bet ver leden zal behooren. Middelburg. Wij vestigen de aandacht op een advertentie in dit nr. betreffende een inzameling van „Uit bet Volk Voor het Volk" voor de viering van een Oranje feest op 31 Augustus a.s. Het voorloopig programma vermeldt onder meer: 'a Middags vlieger- en ballonwedstrijd voor kinderen van alle lagere scholen op bet Gem. Sportterrein. 7>7.45 uur: „Zanguurtje" op de Markt (begeleiding Midd. Muziekkorps). 89 uur: Concert door bet Midd. Mu ziekkorps op de Markt. 910 uur: Tocht met verlichte kano's in één der vesten. 10 uur: Muzikale omwandeling met daarna taptoe op de Markt. Vlissingen. Gemeenteraad. In de Vrijdagmiddag gehouden vergadering van den Gemeenteraad waren dbrn Laer- noes en Marijs afwezig. Overgelegd werd o.a. de gemeentereke ning over 1934, welke sluit voor den ge wonen dienst in ontvang op f 1.744.990,85, in uitgaaf op f 1.720.889,66, alzoo eeu ba tig saldo van f 24.101,19 en voor kapitaal- dienst in ontvang f 192.216,70, in uitgaaf f 323.219,55, alzoo een nadeelig slot van f 131.002,85. Tot directeur der avondschool voor N. O. benoemde de Raad dhr G. Wagenvoor de te Middelburg met 12 tegen 4 st. op dhr J. J. Sohier te Amsterdam (dhr Van Hal kwam tijdens deze stemming ter verga dering). Tot leeraar aan dezelfde school werd benoemd dhr W. J. Bruinooge. De geloofsbrieven der nieuwe leden werden in orde bevonden en tot bun toelating be sloten. Nadat op opmerkingen van dhr Paap zoowel de voorzitter als dhr De Meij ver zekerd hadden, dat alles is gedaan om te bevorderen, dat de gasfabriek tot in lengte van dagen te Vlissingen gevestigd zal blij ven, is bet voorstel om een deel van de Wijnbergsche Kade aan het openbaar ver keer te onttrekken en dit te verkoopen aan de N. V. „Zegam", z. b. st. aangenomen. Dit zelfde geschiedde met de voorstel len inzake de jaarwedde van den commis saris van politie, tot wijziging van de ver ordening op de heffing van vergunnings recht; tot wijziging van de begrooting '35; tot beschikking op verzoekschriften inza ke de straatbelasting; tot vaststelling van bet 2e suppl. kohier schoolgeld handels avondschool; en tot verkoop van vier per- ceelen grond. Bij de rondvraag heeft dhr Anker in lichtingen gevraagd over de bebouwing van den Singel, waar reeds veel bedorven is. Door overleg met de patroonsvereeni- ging is wellicht voor bet laatste deel nog wat te bereiken. De voorzitter zeide, dat B. en W. bet met dhr Anker eens zijn, doch in de prac- tijk is bet vaak zeer moeilijk voorschrif ten te geven; ook de particuliere bouwers hebben bun eigen opvattingen, men rekent op de plaatselijke architecten om een goe den bouw te verkrijgen. Dhr Paap wees op de bonderden rat ten bjj de vuilnisbelt aan den Nieuwen Vliss. weg. Hij ziet daarin een groot ge vaar en drong aan op verdelging dezer dieren. Dhr De Meij zeide, dat zulks niet ge makkelijk gaat, doch dat alles gedaan zal worden om deze rattenplaag tegen te gaan. Voor de zwemplaats in het kanaal is geen gevaar; deze ratten kunnen niet in zout water leven. Thans gaf de voorzitter een overzicht over de afgeloopen vierjarige periode. Spr bracht in herinnering, dat in 1932 dhr Huson door den dood aan den Raad is ontvallen en dat dhr Van Westen, dat jaar, dhr Is Wesseling in 1934 ontslag nam. En thans gaat men Mej. Meijer als raadslid verliezen. Dat spijt spr., want allen hebben steeds op de meest aange name wijze met Mej. Meijer samenge werkt. De Raad verliest in haar een ijve rig raads- en commissielid. Spr. uit een bijzonder woord van dank aan Mej. Meijer voor betgeen zij in het belang der gemeente heeft verricht en uit de beste wenschen voor haar verder leven. Mej. Meijer dankte voor deze sympa thieke woorden en hoopte, dat de burge meester nog vele jaren aan het hoofd der gemeente moge staan en onder Gods ze gen nog veel in het belang van de stad zal mogen doen. Dhr Van der Beke Callenfels, oudste lid in jaren, bracht den voorzitter dank voor zijn woorden en hoopte, dat de ge nomen besluiten eenige meerdere wel vaart aan de stad zullen bezorgen. Spr. bracht hulde aan bet oolleg? van B. en W, voor de wijze, waarop het de voor stellen voorbereidt, en aan den voorzitter voor de wijze, waarop hij de vergaderin gen leidt. Mej. Meijer wensohte Spr. geluk met haar voorloopig herstel van het ernstig ongeval, dat haar zoolang aan bet ziek bed gebonden hield. Spr. verzekerde, dat de raadsleden de aangenaamste herinne ringen aan Mej. Meijer zullen bewaren en wenschte haar verder goede gezondheid toe, opdat zij zich kan blijven geven aan haar sympathieken arbeid op maatschap pelijk en sociaal gebied. Mej. Meijer bracht ook dhr Callenfels dank voor zijn woorden. De voorzitter bracht nog dank aan Mej. Meijer en dhr Callenfels en sloot daarop de vergadering. Kruiningen. Vrijdagavond vergaderden in Hotel de Korenbeurs op initiatief van burgemeester B. C. de Mul de besturen der buurtvereenigingen en der muziek-, zang- en sportvereen., ter bespreking van de viering van den 55sten verjaardag van H. M. de Koningin. Besloten werd 31 Aug. eenigszins fees telijk te vieren. Een comité werd gevormd bestaande uit dbrn H. C. Baarens, voorz., W. de Groof, seer, en I. B. Blok, penning meester. Voorloopig werd het volgende program ma vastgesteld: Van 13 uur: schoolfeest met traktatie enz.; 35 uur: volksspelen en muziek; 68 uur: gymnastiek- en zanguitvoerin gen; 8—10 uur: concert door E. M. M.; 10 uur: groepen met bengaalsche verlich ting, terwijl een openlucht-bioscoopvoor stelling wordt overwogen. Krabbendljke. Gistermiddag te omstr. half één werd de te Spierdijk, gemeente Berkhout, wonende Jacob Huige, koster der R. K. kerk te Spierdijk, in den trein onder de gemeente Krahbendijke onge steld. Op het oogenblik, dat de trein te Krah bendijke stopte, overleed bij in den trein. De overledene zou 11 Dec. a.s. 70 jaar geworden zijn; hij was afkomstig van 's-Gravenpolder en zou binnen kort zijn 30-jarig koster jubileum vieren. Arnemuiden. Donderdagavond circa 10 uur geraakte op den rijksstraatweg onder deze gemeente tusschen den Sloedam en Middelburg een uit de richting Goes ko mende auto van dhr G., sehoenhandel de Magneet uit Middelburg door bet warm loopen van een as in brand. De chauffeur T., alsmede een tweede inzittende wisten zich bijtijds in veiligheid te stellen. De auto verbrandde geheel, evenals het groot ste gedeelte der schoenen; een klein par tijtje werd nog gered. Van de auto bleef niets over dan bet geraamte. Door enkele brandweermannen werd met een minimax echter zonder resultaat bet vuur bestre den. D'e schade van auto en lading wordt door verzekering gedekt. De brandende auto trek zooals begrijpe lijk in het late avonduur nog veel bekijks van het publiek. Vrouwenpolder. Vrijdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burgem. J. Louwerse Wz., voltallig. De voorz. deel de mede, dat de kosten van verpleging van armlastige krankzinnigen ten laste van de gemeente blijvende, voor bet 3e kwartaal 1935 zijn vastgesteld op f 146; dat de kos ten van aansluiting van de perceel en van Sturm en Overbeeke aan de waterleiding hebben bedragen f 74, dat bet besluit tot onderhandsohe verbuur van een gedeelte van de woning Gapinge B 10 aan L. J. Kesteloo door Ged. Staten is goedgekeurd. De gemeenterekening over 1934 werd voorloopig vastgesteld voor den gewonen dienst in ontvang op f29.361,57 ,in uit gaaf op f29.354,24 en een goed slot van f 7,33; voor den kapitaaldienst op f 15.685,53 in ontvang en uitgaaf. Daarna bood de voorz. namens B. en W. de gemeentebegrooting voor 't dienst jaar 1936 aan, aanwijzende in ontv. en uitgaaf een bedrag van f 22.723,84, onder mededeeling dat het mogelijk is geweest de begrooting zonder belastingverhooging sluitend te krijgen. Na breedvoerige be spreking en toelichting van den voorz. werd besloten de vergoeding der brand weerlieden, die bij den op 14 Mei j.l. in de afd. Gapinge plaats gehad hebbenden brand hebben dienst gedaan, nader vast te stellen op f 1 oen f 1.50. Bijl de rondvraag vestigde de heer Din- gemanse de aandacht van den burge meester op het welig groeiende houtgewas nabiji de bijz. lagere school in de afd. Ga pinge, hetgeen z.i. voor het verkeer en de aldaar vertoevende schoolkinderen ern stige gezichtsbelemmering oplevert en zou hij mitsdien gaarne zien dat bedoeld bout gewas goed en degelijk werd gesnoeid. De heer Arendse vroeg nadere inlichtin gen inzake eventueele bestrating van daarvoor in aanmerking kamende zijkan ten weg in de Dorpskom te Gapinge. Dhr v. Dis wees op den slechten toe stand waarin het, bijl de gemeente Seroos- kerke (W.) in onderhoud behoorende, ge deelte weg in de dorpskom te Vrouwen polder verkeert en drong aan op verbetering van de bestrating aldaar. De voorz. zegde waar mogelijk medewer king toe. Vervolgens zeide de vöorz. dat, Onvoor ziene omstandigheden voorbehouden, deze vergadering wel de laatste zal zijn geweest in de weldra af te sluiten vierjarige zit tingsperiode. Spr. bracht een woord van hartelijken dank aan de leden voor wat zij in het belang der gemeente hebben verricht en de vriendschappelijke wijze waarop de besprekingen hebben plaats ge had; in bet bijzonder richtte bij het woord tot den heer Kesteloo, die na 10 jaar lid van den Raad te rijn geweest, gemeend heeft, zich niet meer besohikbaar te moe ten stellen en hoopt dat het hem gegeven worde nog tal van jaren in goede ge zondheid de verrichtingen van deu Raad van verre te mogen blijven volgen. Dhr Kesteloo dankte den voorz. voor zijn vriendelijke woorden en bracht ook de leden en den Secr. dank voor den pret- tigen omgang en de vriendschap hunner zijds ondervonden en wenschte allen liet beste toe. Ook de secretaris bracht den heer Kes teloo dank voor de aangename samenwer king en vriendschap in die 16 jaar zijner zijds ondervonden. Ten slotte gaf de voorz. een kort loverzicbt van hetgeen in deze vierjarige periode met medewerking van den Raad is tot stand gekomen en cousta- teerde dat de gemeente gezien de tijdsom standigheden er financieel goed voor staat. Ingezonden Mededeeling. Lange Kerkstraat, Tel. 515, GOES. Domburg. Gemeenteraad. Donder dagavond vergaderde de raad onder voor zitterschap van dhr L. J. v. Voorthuijzen; afwezig dhr B. J. Westenburger. Na onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden wordt tot hun toelating besloten. Overgelegd werd de gemeenterekening over 1934, waarna werd voorgesteld die re doen nazien door een commissie bestaande uit de heeren Geldof en Janse. Door het Burg. Armbestuur is de reke ning over 1934 ter goedkeuring ingezon den. Ziji stellen voor ook deze rekening in handen der comm. tot bet nazien der ge meenterekening te stellen. Naar aanleiding van een wijziging der drankwet, zal ook in de verordening op de heffing van bet vergunningsrecht een kleine wijziging gebracht moeten worden. In de vorige vergadering is bij de ver laging van de biljartbelasting uitgegaan van de veronderstelling, dat alle biljarten alhier worden gehouden in koffiehuizen en andere voor het publiek toegankelijke inrichtingen. Later bleek dat door de be lastingadministratie bet badpaviljoen wordt beschouwd als een andere plaats als bedoeld in art. 31 undecus a en b der Wet op de Pers. Belasting. Waar nu de raad kennelijk de bedoeling had om ook het biljart in het badpaviljoen in de verlaging te doen deelen, wordt besloten, voor dat biljart de belasting te bepalen in plaats van op f 35, op f 10. Voor de ove rige biljarts moet slechts f 5 betaald wor den. De pensioenraad vraagt nog wijziging van het bedrag der pensioengrondslagen van bode en grafdelver van f 52 op f 53. Op voorstel van B. en W. wordt hieraan voldaan. B. en W. leggen het kohier van de hon denbelasting ter vaststelling over. Een particulier is bereid een bedrag van f7000 tegen 4 pet. aan de gemeente te leenen. Op voorstel van B. en W. wordt daartoe beslaten. De kaspositie van de gemeente maakt het thans nog niet noodig dat de volle f 13.000 voor bestrating van de Gesohiere's weg wordt geleend, zoodat het B. en W. beter schijnt nog eenigen tijd met bet op nemen van het restant van die geldleening te wachten, ook met het oog top de positie van de geldmarkt. Nu de Baai en de Geschiere's weg ver hard zijto en bet onderhoud van die wegen verder voor rekening van de gemeente komt, besloot de raad, daarvoor de noo- dige wijzigingen in den legger der wegen aan te brengen. Naar aanleiding van bet adres van P. Brand, merken B. en W. op, dat het bil lijk is, dat de schade door hem geleden door de rioleeringswerken vergoed wordt. Met de opgegeven schade tot een geza menlijk bedrag van f 48,24 kunnen zij zich dan ook vereenigen. Ook een bedrag van f 1.50 voor gebro ken glas, Onder nr 4 van het schrijlven ver meld, dient hem vergoed te worden. Besloten wordt de sobade te bepalen op f 49.74. O.- en W.-Souburg. Vrijdagmiddag ver gaderde de Raad dezer gemeente onzer voorzitterschap van Jhr H. A. van Doorn. Alle leden waren aanwezig. De notulen werden behoudens enkele opmerkingen goedgekeurd. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aange nomen. De begrooting 1935 is van Ged. Staten terug ontvangen, in verband met nog na dere behandeling van deze, nadat het ge organiseerd overleg zal zijn geboord. Het raadsbesluit inzake de geldleening voor afkoop onderhoud Nieuwe Vliss. weg is door Ged. Staten niet goedgekeurd. Be zwaar werd gemaakt tegen de annuïteiten. Dhr de Priester meent, dat Ged. Staten ons op een eigenaardig standpunt plaat sen en vraagt, of het niet op hun weg had geleden om mee te deelen dat hel eerst genoemde bedrag een voorloopige raming was. De verhooging komt Spr. buitenge woon hoog voor en hij vraagt of deze al leen zit in de gewijzigde voorwaarden voor credietverleening. De secretaris ant woordt bevestigend. Het voorstel van B. en W. wordt daar na 'zonder hoofdelijke stemming aangeno men. Naar aanleiding van puut 4 der agen da: Wijziging vergunningsrecht, vraagt dhr De Priester wanneer de grens van het wettelijk minimum overschreden wordt. De seoretaris zegt, dat de schatting is naar huurwaarde; stijgt het drankgebruik, dan stijgt ook de huurwaarde, waarna een ver hooging van bet minimam kan plaats hebben. Weth. Jaques zegt, dat in groote plaat sen een schattingscommissie een veror dening 'heeft van B. en W., waarnaar ge handeld moet worden. Stijgt bet drank gebruik, dan zou een verordening over wogen kunnen worden. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. Punt 5: Aansluiting bij de bedrijfsver- eeniging voor ziekengeldverzekering van de Nederl. Gemeenten. Dhr Leenhouts vraagt, of bij de behan deling van de a.s. begrooting een kosten berekening kan worden overgelegd over de laatste vijf jaren om daaruit na te gaan of de gemeente zelf het risico kan dragen. Weth. Cijsouw meent, dat, nu de ge meente noodlijdend is, Ged. Staten een dergelijk besluit nooit zullen goedkeuren. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met alg. st. aangenomen. De geloofsbrieven van de nieuw geko zen leden worden in handen eener com missie voor onderzoek gesteld, welke bij monde van dhr Jansen adviseert tot toe lating der nieuwgekozen leden. Aldus wordt besloten. Hierna heeft de aanbieding plaats van de rekeningen over 1934. Deze heeft de vojgende cijfers voor het Waterleidingbe drijf: Afdeeling I: totaal baten f 11.635,56; totaal lasten f 11.326,95; batig saldo f 303,61. Afdeeling II: totaal kapitaalsinkomsten f 3202,20; totaal kapitaalsuitg. f 5338,48, nadeelig saldo f 2136,28. Woningbedrijf. Afd. I. Tota.al baten f 11.273,41, totaal lasten f 22.528,58, na deelig saldo f 11.155,17. Afd. II. Totaal kapitaalsinkomsten f2847,75, uitg. f3570,51, nadeelig saldo f 722,76. Gemeenterekening. Gewone dienst. To taal inkomsten f 275.935,42, uitgaven f284.355,99, nadeelig slot f8.420,57. Kapitaaldienst. Ttotaal ink. f 45.422,86, uitg. f 32.698,81, batig slot f 12.724,05. Zij wordt in banden van de comm. ge steld voor onderzoek. Inzake bet punt werkverschaffing dee len B. en W. den raad mee, twee voorstel len te hebben voor de wijze waarop de nieuwe begraafplaats kan aangelegd wor den. Door jeugdige werkloozen of in ge wone werkverschaffing. Dhr v. Soelen zegt, dat met een vergoe ding van f 2 per week aan jeugdige werk loozen dit dus een idbject van 550 man- weken wordt, daar B. en W. de kosten hiervoor op f 1100 geraamd hebben; in verhouding tot de f 1700 in gewone werk verschaffing vraagt spr. of dit niet te hoog is en verder of van den Minister vergun ning is verkregen om dit werk op deze wijze uit te laten voeren. Spr. betwijfelt of de minister deze geven zal daar dit hier een noodzakelijk en productief werk is en niet iets wat in verband met de cri sis gezocht wordt. Dhr Suurmooad vraagt of de voorstel ling juist is, dat het plan van aanleg als zoodanig reeds aangenomen is. Spr. was van meening, dat besloten werd in af wachting van de kostenberekening, later definitief te besluiten. Spr. gelooft, dat de berekening wel juist is, maar vraagt na dere inlichtingen wat in den post van f 1700 begrepen is. De secr. zegt, dat hierin een bedrag is van f 600 voor plantsoen enz. Dhr Suux- mond merkt op, dat bet terrein ruim groot is; hij acht een aanleg voor plm. 50 jaar te veel in verband met de financieels draagkracht der gemeente. Spr. bepleit nogmaals aanleg van het voorste deel op zoodanige wijlze, dat later toch een geheel kan verkregen worden. Dit ia thana eco nomischer en ook aantrekkelijker, omdat een goede aanleg en onderhoud dan beter tot zijn recht zullen kömen. Dat het op een der voorgestelde wijzen wordt uitgevoerd, daarmee kan spr. zich vereenigen. Maar bij is tegen aanneming van dit plan en vóór een kleiner. Dhr de Priester merkt op, dat er in de vorige vergadering een kostenberekening bad moeten zijn; hij acht thans de voor stellen van B. en W. niet af. Spr. meent, dat dhr Suurmond er naast is, maar dat het plan is aangenomen. Van bet werk zelf kan moeilijk gezegd worden dat het voor werkverschaffing in aanmerking komt. Het is een normaal, productief werk dat aanbesteed moet worden. Wat de rMeering en het dempen van de sloot op den Driesprong Padweg Nieuwstraat betreft, kan spr. met het voorstel van B. en W. accoord gaan. De voorz. zegt dat beide plannen bij den minister ter goedkeuring zijn ingediend, om na goedkeuring door den raad zoo spoedig mogelijk door te kunnen gaan. Weth. Cijsouw meent, dat de Minister wel uit zal maken of het in werkverschaf fing kan, en zegt, dat een gedeeltelijke aanleg niet wel mogelijk is. Hij meent, dat de mindere kosten zeer gering zul len zijn. Dhr Goedbloed kan zich met het voor stel van B. en W. vereenigen, en geeft de voorkeur aan gewone werkverschaf fing. Dhr Lorier is ook voor uitvoering tn werkverschaffing en meent met den heer Suurmond dat de hoegrootheid van het plan later met de kostenberekening kan vastgesteld worden. De voorzitter zegt, dat het plan is aan genomen. Dhr Suurmond bepleit nogmaals een 1-^— Ik ben toch benieuwd hoe bet zal gaan met de verkiezing van wethouders in Am sterdam en Rotterdam. Er zullen weinig plaatsen zijto, waar do sociaal-democraten aan de kiezers zóóveel beloofd hebben. Alles zou anders worden en beter als men maar zijn stem uitbrecht op de roode candidaten. BÜoogere uiUee- ringen aan werkloozen, lagere huren, meer werk en meer brood. Om van te wa tertanden. Het resultaat van de verkiezingen is ge weest, dat de sociaal-democraten een zéér sterke positie kregen. De andere fracties hebben getoond de sprake van de stem ming te verstaan en ze stellen nu de roo de fracties in de gelegenheid de colleges van B. en W. samen te stellen. Wie de verkiezingslectuur las zou den kon dat dit aanbod met beide handen werd aangegrepen. Nu kreeg men immers de gelegenheid zijn woorden in daden om te zetten en de ingezetenen in bet roo de paradijs te brengen' Maar merkwaardig, nu hebben de hee ren geen zin. Nu zoeken ze uitvluchten. Nu merken ze ineens dat er is een „hard nekkig doorvretende crisis", dis aaneen sluiting van alle opbouwende krachten noodig maakt. Nu reppen ze niet meer van de „constructieve welvaartspolitiek" die ziji heeten te kunnen voeren. Nu erkennen ze door bun houding dat hun optreden bij de stembus veel over eenkomst vertoont met kiezerebe drog. OPMERKER. kleineren aanleg en meent, dat wij ons niet al te zeer moeten binden aan het advies der Heide-Mij. Spr. is voor uit voering door jeugdige werkloozen. Dhr de Priester meent, dat B. en W. de zaak op zijn kop zetten door eerst naar den Minister te gaan voor de Raad zich heeft uitgesproken. Niet waar is de uitdrukking van den heer Cijsouw, dat de S.-D. fractie voorgesteld zou hebben het geheele plan te exploiteeren. Spr. be pleit verder een goede inrichting van de begraafplaats en meent, dat dit werk niet geschikt is voor jeugdige werkloozen. Dhr van Soelen bestrijdt de uitdruk king van den lieer de Priester als zou een voorstel verworpen worden, omdat het van de S.D.A.P. komt. Al heeft spr.'s fractie van te voren een besluit genomen, zoo zal zij, wanneer ons op de vergade ring blijkt, dat iets anders beter is ook daarnaar in het belang der gemeente handelen. Dhr de Priester: u moet zeggen „ik", dan sta ik volkomen achter u. Dhr van Soelen: ik zeg „ons". Als wij een plan bestrijden, moeten wij ook aantoonen op welke wijze het anders en goedkooper kan. Dhr de Priester: dat kunnen wij niet. Dhr v. Soelen: dan moet u het ook niet bestrijden. Weth. Cijsouw zet in den breede uit een hoe B. en W. tot deze voorstellen zijn gekomen. De voorzitter zegt, dat het erg moeilijk is te handelen naar het gevoelen van dezen raad. Het voorstel-de Priester om het werk aan te besteden, wordt verworpen met de stemmen van de S.D.A.P. voor. Een voorstel-de Priester om het. voor stel naar B. en W. terug te wijzen voor nadere gegevens, wordt aangenomen met 65 stemmen. De heer Suurmond motiveert zijn tegen stemmen, omdat het betreft het geheele plan. De rioleering hoek Padweg wordt goed gevonden. Bij de rondvraag vraagt dhr Leenhouts nadere inlichtingen omtrent eventueele plannen tot verbetering van den Ouden Middelburgschen weg; hij vraagt of hier geen werkobject van gemaakt kan wor den voor de werkloozen. Door den voorzitter worden hierover enkele mededeelingen verstrekt, o.a. dat de commissie, welke het beheer over dezen weg heeft, is aangeschreven om den weg in orde te maken. Dhr van Soelen vraagt nadere inlich tingen over een circulaire van den Mi nister. De voorzitter zal in een volgende vergadering daarop antwoorden. Dhr de Priester vraagt of Ged. Staten het raadsbesluit hebben goedgekeurd in zake de verpachting van den grond aan dhr Arendse. De voorzitter geeft enkele inlichtingen. Dhr Suurmond vraagt of niet een vei liger standplaats aan de woonwagens kan gegeven worden dan in de Park laan. De voorzitter zegt, dat de Loskade door den Waterstaat was verboden. Ge tracht zal worden deze weer te ver krijgen. Hierna geheime zitting. Kapelle. Vrijdag hadden op den hoek nabij hotel de Zwaan kort achter elkaar twee botsingen plaats, waarvan door do politie proces-verbaal werd opgemaakt. Een auto komende uit Drenthe en een uit Zeeland botsten tegen elkaar. De eer ste had een sterk beschadigde motor, die uit Zeeland was van voren heelemaal in gedrukt. Een motorrijder die achter een vracht auto kwam aangereden, reed, daar de auto stopte hier op in. Beide hadden be schadigde voertuigen; de laatste niet wei-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2