AKKERTJES Land- en Tuinbouw Rechtszaken Telegrammen. Laatste Berichten. Die schele Hoofdpijn die telkens Uw dag vergalt Burgerlijke Stand roo'n migraine, die U ongeschikt maakt voor Uw werk, die Uw geest versluiert en U het denken onmogelijk maakt, daar door behoeft Ge U niet te laten kwellen. Gebruik dóórvoor nu eens één of twee "AKKERTJES" en dat ellendige gevoel zal optrekken als 'n grauwe mist voor de zon. Dan zult Ge U weer verjongd en als her boren gevoelen, vol werk- en levenslust. "AKKERTJES" bevatten een zeer bijzondere samenstelling van geneesmiddelen, bereid volgens recept van Apotheker Dumont en zijn onschadelijk. "AKKERTJES zijn ook ongeëvenaard door hun snelle en prompte werking bij allerlei aandoeningen zooals i Griep, Kou, Spierpijn, Zenuwpijn, Rheu- matische pijnen, Lendenpijn, Migraine Vrouwenpijn, Kiespijn en Lusteloosheid. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont België gevoerd, nadat de garantie is te rug behaald. Voor „onbekleede" peren wordt immers in België enkel 25 franc invoerrecht per 100 KG. betaald 1 Door een woedende stier aangevallen. Toen de landbouwer H. Iinssen uit Beegden bij Roermond den stier van de stierhouderij aldaar van stal wilde balen, werd hij, door bet plotseling wild geworden dier aangevallen en tegen den grond gesmlaklt. ïn bewusteloozen toestand werd hij opgenomen. Een ijlings ontboden geneesheer constateerde zware inwendinge kneuzingen en achtte het raadzaam bem niet te vervoeren. De toestand van den man, diie in zijn woning, vlak bij' de Stierhouderij ligt, is zeer ernstig. Het gevaarlijke beest kon spoedig wor den gevangen. Een vogelvanger in het net. De gemeentepolitie te Doesburg beeft gistermorgen een goede vangst ge daan. Zij' slaagde er in een vogelvanger op beeter daad 'te betrappen. Een compleet slagnet met lokvogels en kooien is in be slag genomen. Het is een zekere D. uit Arnhem, die al lang verdacht werd en door een list is verrast. Zondagavond was D. per rijwde'l naar hier gekomen. Niemand zou in 'hem een vogelvanger hebben herkend. Hij' was ge kleed als kampeerder, maar bad in zijn rugzak een compleet stel kooitjes, waarin vogels waren opgesloten. D. meende veilig en ongestoord zijn be drijf te kunnen uitoefenen nabij' de voor malige vestingwallen. Hij bad reeds eenige vogels gevangen toen een tweetal visschers naderde, dat blijkbaar zijn netten niet had bemerkt. D. riep den visschers toe: „Lelt wat op m'n netten." Hierop ontspon zich een gesprek tusscben den vogelvanger en de visschers, die zeer nieuwsgierig waren, hoe de vogels werden gevongen. Die legde alles uit en gaf een 'demonstratie. „Ik wil wedden, dat mijn vangst beter is dan die van jullie vandaag," beweerde ten slotte de vogelvanger, „want de visch- vangst is tegenwoordig niet bijzonder goed." De visschers waren het hiermede niet eens en antwoordden, dait hun vangst stel lig beter 'zou zijn, waarop zij tot groote ontsteltenis van (D. hun aanstelling voor den dag haalden, waaruit bleek, dat de vogelvanger gedemonstreerd had in 'tegen woordigheid van twee agenten van politie. Vliegtuig verongelukt. Twee Engelsdhe vliegers hebben den dood ge vonden toen bun toestel neerviel op een geëlectrifiioeenden spoorweg, waardoor kortsluiting ontstond, die een ontploffing veroorzaakte, waardoor het toestel in vlammen opging. Volgens ooggetuigen zou de piloot, toen 'hij merkte, dat er iets in he't toestel niet goed functionneerde, een noodlanding hebben willen maken op het open veld. Ter plaatse echter waren honderden kinderen aan het spelen, waarop de be stuurder om igeen ongelukken te maken, opzettelijk het toestel een 'zwenking gaf om het op de spoorlijn neer te zetten, met bovengemeld tragisch gevolg. Het ongeluk had nabij Hendon plaats. Vrachtauto met militairen omgekanteld. Een vrachtauto van de motorbrigade uit Haarlem, 'die zich mo menteel voor oefeningen in West-Brabant bevindt, en waarin 11 militairen gezeten waren, is gisteravond omstreeks kwart voor zeven te Bergen op Zoon op den hoek van de Wouwscheatraat en Korenbeure- straat bij het maken van een scherpe bocht omgekanteld. Vervolgens kwam de auto dn een der vitrines terecht van de 'kruidenierszaak der finma Roosenboom, De bestuurder, noch de militairen bekwa men eenig letsel. Een fiets, die voor de etalage geplaatst was, werd in elkaar ge drukt, terwijl ook in den winkel veel werd vernield. De hond beter dan de vrouw. Jan Vajda, die een boerderij nabij Zabisice (Tsj.Sl.) heeft, had op zekeren dag hevige ruzie met tzijn vrouw. Toen hij later op het erf van zijn hoeve werkte, begon de hond, die tot dan rustig naast hem had gelegen, kwaadaardig te blaffen. 'Ofschoon er niemand te zien was, was het dier niet te kalmeeren. Het zette zijn haren op en ging te keer tegen een schuur, en toen de boer in de richting van de schuur liep om eens te gaan zien wat er aan de hand was, trok de hond hem 'terug. Toen zag de man den loop van een geweer door een kier van de schuurdeur steken en aanstonds ging hij de politie halen. Bij, de komst van de sterke hand, kwam de vrouw uit de schuur te voorschijn en bekende, dat zij het voor nemen had haar man neer te schieten, wanneer hij voorbij, kwam. De verdwenen Kruger- m i 1 1 i o e n e n. Het bericht uit East- London (Kaapkolonie) over de z.g. sensa tioneels onthullingen van een Duitseh kolonist, zekeren Carl Hens, die zou heb ben meegeholpen de millioenen van de Transvaalsche schatkist te Lorenzo Mar- quez over te laden op een Duitsche hoot, die het geld naar Nederland zou hebben overgebracht, heeft ons aanleiding' gege ven, zegt de „Telegr.", ons te wenden tot Dr W. J. Leyds, oud-staatssecretaris van de Zuid-Afrikaansche Republiek die sinds jaren in de residentie woont. Dr Leyds is volkomen op de 'hoogte van de heele geschiedenis en het is niet de eerste maal, dat de affaire van de ver dwenen Krugermillioenen ter sprake komt Dr Leyds verklaarde nadrukkelijk, dat de voorstelling van zaken door den Duit- schen kolonist geheel bezijden de waar heid is. Wat is het geval? De Transvaalsche Re publiek had een grooten voorraad onge munt goud; zij bracht dezen in 1900 over naar Lorenzo Marquez in Portugeesch Oost-Afrika. Dit goud werd aldaar verkocht tegen voedsel, kleeren en gemunt goud ten be hoeve van de Transvaalsche Republiek. Het ongemunt goud is daarna per schip naar Hamburg vervoerd naar den koo- per. President Kruger had persoonlijk met deze transacties niets uit te staan en door hem zijn nooit scheepsladingen met goud of kostbaarheden naar Nederland of welk ander land ook verzonden. Deze feiten zijn reeds lang geleden door Dr W. J. Leyds in zijn gedenkschriften nauwkeurig vastgelegd. Geheimzinnige misdaad. In den nacht van Zaterdag op Zondag is er in een graanveld aan den weg van Bayeux naar Tilly, dicht bij Monceaux, het lijk gevonden van een man, de beide slapen door een revolverkogel doorboord. D'e leeftijd van den man wordt op 35 jaar geschat. Er wordt vermoed, dat de man een badgast is, die in een der Norman di- sche badplaatsen zijn vacantia door bracht.; dat hij daar vermoord is en dat men het lijk vervolgens per auto of vracht auto heeft weggebracht. In de zakken van het wit linnen bad-costuum, dat de ver moorde droeg, is slechts zaagsel gevonden en geen enkel papier, dat eenige aanwij zing omtrent de identiteit van den ver moorde kon geven. Een vreemde testamen taire beschikking. Onlangs is te Bielak de eigenaar van een der grootste restaurants aldaar, Hugo Findels, overle den, die tevens een paardenfokkerij be zat. In zijn testament heeft hij den wensoh te kennen gegeven, dat zijn rijpaard eiken dag naar zijn graf moet worden gebracht. Dit punt van het testament wordt nauw keurig uitgevoerd door de erfgenamen, zoodat men thans eiken dag in de straten van Bielak een met rouwkleed bedekt paard kan zien, dat door twee stalknechts naar het graf van zijn baas wordt geleid. De overledene heeft in dit paard zijn erkentelijkheid tegenover het geheele paardenras willen uitdrukken voor hel fortuin, dat dit hem heeft opgeleverd. Nederl. Akkerbouwcentrale. De Minister van Economische Zaken heeft benoemd voor het tijdvak aanvan gende heden en eindigende 1 Sept. 1933 tot leden van het bestuur der Stichting Nederlandsche Akkerbouwcentrale de heeren R. G. A. Z. baron van Haersolle te Zwolle en mr H. G. J. M. Wagenaar te 's-Hertogenbosch. Gewestelijke Tarwe-Organlsatles. De minister van oeconomiscbe zaken heeft in de stichting Gew. Tarwe-Ongard- satie voor Zeeland, gevestigd te Goes, in gesteld een commissie voor de erkenning van pak'huisbouders en voor den opslag van tarwe. Daarin zijn benoemd dihrn J. M. van Bommel van Vloten, te Goies; A. E. Lan- genhorst te Hulst; W. Poley te lerseke; Fr. Klaaysen te 'Breskens. Uitvoer van eieren. De vorige week zijn naar Engeland uit gevoerd 10.008.080 eieren. Richtbank tl Middelburg- Zitting van 0 Augustus 1935. Op 14 Juli 1.1. werd tijdens de afwezig heid der bewoners, ingebroken in de wo ning van zekere J. v. d. Velde te Cad- zand. Uit de woning werden eenige voor werpen ontvreemd. In den loop van den zelfden dag werd ohder Breskens een per soon aangehouden, die na ondervraging bekende den diefstal te hebben gepleegd. Thans had zich als zoodanig te verant woorden L. de W., 27 jaar, tabaksbewer ker, wonende te Aalst, België, thans in voorloopige hechtenis te Middelburg. Bij zijn aanhouding en overbrenging naar Middelburg, erkende deze verdachte eveneens een rijwiel te hebben weggeno men en wel op 6 Juli 1934, onder de ge meente Groede, ten nadeele van L. Ver- berkmoes, aldaar. Verdachte erkende de feiten. De Officier van Justitie eischt 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, Mr Dijk huis, refereerde zich aan het oordeel van de rechtbank. P. v. V., 25 jaar, landbouwersknecht te Sas van Gent, »thans in voorarrest, had zich te verantwoorden wegens verduiste ring van een geldsbedrag van ongeveer f 32, welk geld hij van eenige klanten als betaling wegens geleverde goederen had ontvangen en welk geld hij wederom af moest dragen aan zijn patroon P. V. Ne- len, een en ander gepleegd in 1935. 'Deze zaak werd met de volgende ge voegd. In den nacht van 4 op 5 Juli 1.1. werd ingebroken in de woning van Baert en Willems onder de gemeente Westdorpe. Diverse voorwerpen, als tabak, sigaretten papier enz. werden ontvreemd. Bij nader onderzoek bleek in denzelfden nacht nog bij andere bewoners van Westdorpe te zijn ingebroken, alwaar eveneens diverse voor werpen werden ontvreemd. Wegens diefstal had zich thans te ver antwoorden P. v. V. voornoemd. Verdachte erkende de feiten te hebben gepleegd. De Officier van Justitie eisohte 4 mnd. gev. straf. De verdediger van verdachte, Mr Dijk huis, bepleitte clementie. Verdachte heeft wel hoop dat hij nog aan een betrekking zal worden geholpen. J. A. C., 29 jaar, koopman te Hoofd plaat, had zich te verantwoorden terzake dat hij omstreeks 28 Juni 1.1. opzettelijk de opbrengst van een automobiel, toebe- hoorende aan P. J. Brugge, welke hij ten verkoop voor B. onder zich had en ver kocht had aan zekere M. de Keyser voor f 105 dit geldsbedrag wederrechtelijk zich heeft toegeëigend. Verdachte was niet verschenen. De Of ficier van Justitie eischte 1 maand ge vangenisstraf/ A. P. S., 26 jaar, arbeider te Haam stede, stond terecht wegens poging tot op lichting van zekere C. Coomans te Noord- gouwe. Eisch 6 mnd. gev. straf. J. H., 18 jaar, koopman te Serooskerke, (W.), had zich te verantwoorden wegens oplichting, en wel door op 12 Juni 1.1. te Middelburg opzettelijk listiglijk en bedrie- gelijk tot zekere A. M. v. Z. te Middelburg te zeggen, dat hij, verdachte, 200 K.G. ba nanen zou verkoopen aan zekere van der H. te Middelburg voor f 24 de 100 K.G.; dat hij er mee accoord ging (zulks op een vraag van van Zweeden), dat hij de helft van de winst zou krijgen; dat van der H. direct betaalde en dat van Zweeden zich daarover geen zorgen behoefde te maken. Door genoemde mededeelingen, welke in strijd met de waarheid waren, werd v. Z. bewogen aan verdachte af te geven 200 K.G. bananen. Vervolgens had verdachte zich te ver antwoorden wegens verduistering van een aantal groentenkisten ten nadeele van A. M. van Zweeden te Middelburg op 13 of 14 Juni 1.1. Get. van Zweeden verklaarde voor ver dachte geregeld kisten met groenten en fruit te 'hebben vervoerd. Hij wist, dat de financieele toestand van verdachte niet gunstig was. Verdachte erkende de feiten en beweerde het geld te hebben gebruikt om andere schulden te betalen. De Officier van Justitie vorderde vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk en een geldboete van f 25 of 10 d. D'e verdediger van verdachte, Mr Dijk huis, refereefde zich aan 'het oordeel van de Rechtbank. DE KONINGIN EN DE PRINSES NAAR SCHOTLAND. DE HAAG. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana hebben heden och tend Den Haag verlaten om zic'h via Vlis- singen naar Schotland te begeven, waar zij eenigen tijd zullen doorbrengen. Beide vorstelijke personen arriveerden omstreeks kiwart voor elf aan het Hol- landsche spoor station, waar zij ontvan gen werden door den gouverneur der Re sidentie, luitenant-generaal Jhr Roëll en den burgemeester Mr de Monchy. Na eenige oogenblikken in de konink lijke wachtkamer te hebben vertoefd, ver schenen de Koningin en de Prinses op het perron, waar een salon-rijtuig gereed stond. Er was veel belangstelling, zoowel bin nen als buiten het station. De politie had een gedeelte van het per ron afgezet. Bij het verschijnen der vor stelijke personen steog er een hartelijk ge juich uit het publiek op en werd het Wil helmus aangeheven. De Koningin en de Prinses werden tot aan den trein uitgeleide gedaan door de vorstin Von Erbaoh en 'haar dochter, de Prinses Von Erbaoh. Toen de vorstelijke personen in den sa lonwagen hadden plaats genomen, werd deze door een speciale locomotief naar een ander spoor gebracht, waar gewacht werd op de aankomst van den boottrein naar Vlissingen. Toen deze gearriveerd was, werd de koninklijke wagon aan deze trein gehaakt en onder het gejuich der aanwezigen aan vaardden de Koningin en de Prinses haar vacantiereis. Hedenmiddag kwamen H. M. de Konin gin en Prinses Juliana met de mailtrein, die enkele minuten vertraging bad, te Vlissingen aan. Op 'het perron waren ter verwelkoming aanwezig de burgemeester en de direc teur van de Stoomv. Mij. „Zeeland". Voorafgegaan door den Commissaris van politie en den stationschef, begaven de vorstelijke p'ersonen zich 'door de hal naar de mailboot „Mecklenburg", onderweg door 'honderden toegejuicht, waarvoor vriendelijk dank werd gebracht. Ook vanaf de „Mecklenburg" werd gejuich verno men van de vele reizigers, die mede naar Harwich gingen. De Directeur van de „Zeeland" maakt de reis mede. Von de andere personen namen de Koningin en de Prinses op de Ponton afscheid. Precies te 2 uur vertrok de boot. Vanaf den wal klonk een hartelijk gejuich, waar voor de hoo'ge reizigsters vriendelijk dankten. Bij het baden verdronken. EINDHOVEN. Gisterenavond is in de „IJzeren Man" in het niet als zwembad ingerichte gedeelte, de 10-jarige G. A. H., die te Eindhoven bij familie logeerde en te Wassenaar woonachtig was, bij het ba den verdronken. Niettegenstaande onmid dellijk hulp toeschoot van geoefende zwemmers, die naar het slachtoffer do^ ken, mocht het niet gelukken het kind levend aan den kant te brengen. De burgemeester van Albury. AMSTERDAM. Naar wij vernemen wordt de burgemeester van Albury heden door generaal Snijders ontvangen en brengt hij heden verder een bezoek aan Bussum, Utrecht en Driebergen. Morgen staat op het program een bezoek aan Haarlem, Bodegraven en Gouda. Nieuwe bekentenissen te Gss. OSS. In den afgeloopen nacht is door de gemeentepolitie aangehouden en gear resteerd de 22-jarige J. G. 0. uit het Vier hoekje aldaar. Na aan een streng ver hoor te zijn onderworpen, bekende hij den dader te zijn van een, een paar jaar ge lden gepleegden grooten kippendiefstal bij een landbouwer te Oss. Eveneens bekende hij medeplichtig te zijn geweest aan een groot aantal diefstallen en inbraken. In verband met het onderzoek dat nog in vollen gang is konden hieromtrent geen nadere mededeelingen worden gedaan. Arbeidsongeval. HEERLEN. Gistermiddag is de 25- jarige J. H. S. in een galerij van de Staatsmijn Maurits onder een instorting geraakt. Met het opruimingswerk werd onmiddellijk begonnen. Toen men hei slachtoffer onder de steenen vandaan had gehaald was hij reeds overleden. S. was gehuwd en vader van één kind. Groote boschbrand. LO'ND'EN. Bij Dunwick graafschap Suffolk is Maandag een groote bosch brand uitgebroken. Negenhonderd hoo rnen zijn een prooi der vlammen gewoi- den. Vanochtend vroeg was men den brand meester. Men vreest evenwel dat het vuur wegens de groote hitte weer zal oplaaiea, tenzij het zal gaan regenen. Docdelijk arbeidsongeval. DORDRECHT. Gisteren waren eenige werklieden aan 'die Kanaal'haven bezig kisten glas van het stoomschip „Pluto" in 'het motorschip „Gruno" over te laden. De kisten moesten daartoe bij het overladen bijeen worden gebonden, waarbij de 33- jarige arbeider belas't was met het vast houden der -zware vracht. Vermoedelijk doordat 'hij zijn aandacht niet bij1 zijn werk had, kantelde plotseling de 'kist op zij1, waardoor hij tegen een schot op het schip werd gedrukt. Spoedig was hij uit zijn be narde positie bevrijd, doch de ongelukkige was reeds door 'het indrukken van de borstkas overleden. Onbetrouwbare Abessynische troepen? ROME. Volgens berichten uit Addis Abeba zou de negus van Abessynië zich ernstig bezorgd maken, dat eenigen zijner stammen zic'h tegen hem zouden keeren. In 'het bijzonder de bij: Addis Abeba ge concentreerde gewapende macht wordt zeer onbetrouwbaar genoemd. Evenals de 60.000 Wallami en Konia-krijgers, die dezer dagen te Addis Abeba een parade zouden houden, zou het den troepen bij Keizerlijk bevel ten strengste verboden zijn zich om een of andere reden naar ■de hoofdstad te hegeven. In dit verband verklaart men te Rome, dat de negus vreest dat hij 'geen weerstand zal 'kunnen bieden aan de haat van deze tegen de blanken opgehitste troepen. Om derhalve te verhinderen dat excessen zou den plaats vind'en tegen 'de 'daar wonende vreemdelingen, is 'hun het verblijf dn de hoofdstad geheel verboden. Voorbereidingen voor den oorlogi. ROME. Twee nieuwe divisies zijn onder de wapenen geroepen voor den dienst in Oost-Afrika. Ook een divisie zwarthem- den is onder de wapenen geroepen voor hetzelfde doel. In totaal zijn thans weer opgeroepen 60.000 man militairen en 12 duizend zwarthemden, Ben kleine advertentie ln de rnbriek „Vraag en Aanbod" koet sleohts 78 cent bij vooruitbetaling. Middelburg. Hedenmiddag zijn de deel neemsters en deelnemers aan de Bonds wedstrijden van den Nederlandschen Schaakbond, eenige oogenblikken ten Stadhuize ontvangen. De burgemeester, de heer Fernhout, die daarbij het woord voerde, wees er op, dat het schaakspel, dat bij zijne beoefenaars scherpte van inzicht, bezonkenheid van overleg, juistheid van berekening, geduld, tactiek en andere, zoowel defensieve als offensieve kwaliteiten veronderstelt, in 'hooge mate de ontwikkeling van deze en van andere geestesgaven rendeert. Men zou het kunnen noemen de Konin gin der spelen en he't leger van zijne toe gewijde vereerders, zou men kunnen noe men, de aristocratie van de geestelijke- spel-beoefenaars. We zijn hier, aldus spT., in het Raad huis en in de Raadszaal! Hier mag zéker wel gezegd worden, dat goede schaakspelers wel gepraedisponeerd moeten zijn voor het voortreffelijk be- heerschen van sommige zijden van het raadslidmaatschap I Mij' is een niet onvermaarde Nederland sche s'tad bekend, die in het bezit is van een schaakspel van bijzondere rijke uit voering. Naar bet verhaal gaat, door een arme weesjongen, die in andere werelddeelen zijn voortuin had gemaakt, geschonken aan de stad, die hem in het Weeshuis een zoo goede basis van verstandelijke ontwik keling had doen geven. Dit fraaie schaakspel is sedert onheug lijke 'tijden, tentoongesteldniet in het stedelijk museum enniet in de Raads zaal (waar men mogelijk geacht wordt van het dhapitre voldoende verstand te heb ben!) maar in de trouwzaal! En daar zal het met de bes'te 'bedoelin gen zijn geplaatst geworden. Vermoedelijk niet als symbool van den waarschuwenden vinger aan den wand, want ook daar ter stede verschijnen de bruidegoms in de trouwzaal, in zoodanig ordelijk stadium des veroverens, dat 'der gelijke waarschuwing voor 'hén overbodig zal zijn 'te achten. U Dnmes en Heeren, heet ik namens het Gemeentebestuur hartelijk welkom in onze stad. Ge hebt er goed aan gedaan, bier dit maal Uwe wedstrijden te houden. Ik meen dat Gij hier zijt, mede onde? aanvoering van den heer Heemskerk, oud- secretaris eu eere-lid van den Bond, óók aanwezig als lid van den Raad van Mid delburg, die in deze functie, als in andere, geweest is en nog is, de levende illustratie van sommige dingen die ik gezegd heb. Terwijl de schaakclub „Middelburg" het voorrecht heeft in den heer Weis- feit, inspecteur der Posterijen, eveneens oud-secretaris van den Bond, een ande ren oud-hoogwaardigheidsbekleeder uit het Bondsleven, onder hare leden te tellen. Ik hoop dat ge 'hier aangename dagen zult doorbrengen. Moge het Uwen sedert 1872 bestaanden, in 1892 gereorganiseerden Bond, Uwe Onder-Bonden, en plaatselijke clubs goed gaan en moge mede -door den arbeid van dezen Bond het aantal beoefenaars van deze sport der scherpzinnigheid, die daar uit verrijking van denkkracht gewinnen, in Nederland toenemen! GOES. Geboren: Dina. d. v. Johannes Hendrikus Drioel en Margaritha Boo gaard. Overleden: Anna Machelina de Kok, 76 j., echtgenoote van Dirk van de Visse. Over de maand Juli. HOEK. Huwelijks-aangifte: 25, Elias de Graaf, 23 j. jm. en Jacomina de Kra ker, 19 j. jd. Gehuwd: 4, Heinrich Snakenborg, 25 j. jm. en Maria Geertruida Lantsheer, 20 j. jd.; 18. Cornelia Eekhout (van Terneu- zen), 22 j. jm. en Catharina Santina O'verdulve, 22 j. jd.; 25, Marinus Mels Adriaansen (van Terneuzen), 25 j. jm. en Adriana Mechielsen, 19 j. jd. Geboren: 2, Hendrik, z. v. Iman de Zwarte en Cornelia Verb eist; 5, Suzanna, d. v. Pieter Jan Verhelst en Anna de Pooter 24, Daniël, z. v. Gilles Maas en Ebrina Helena Meertens. Overleden; 13, Janneke Meertens, 66 j. (Tern. Gt.) Van 27 Juli2 Aug. TERNEUZEN. Huw.-aangiften: 29, Willem Jacobus Smit (van Rotterdam), 27 j. jm. en Elizabeth Neeltje Kolijn, 23 j. jd.; 1 Aug., Johannes Sentinus Cornelia van Ham, 20 j. jm. en Johanna Cornelia Prancina de Regt, 21 j. jd. Geboren: 27, Maria Antoinette, d. v. Ja cobus Gerardus Aarsen en Irena Sophia Begiheijn 30, Guillaam Gornelis,, z. v. Adriaan Francois Meeusen en Sara He lena van Pienbroek; 31. Frits Benie Ma deleine, z. v. Josephus Seraphinus 'de Clerck en Celina Marie van Haverbeke; 2, Maria Julma Bertha, d. v. Gustaaf Fran- ciscus Fermont en Maria Amelia Cle mentina de Witte. Overleden: 29, Maria Jacoba Meertens, 5 j., d. v. Marinus Cornelia Meertens en Catharina Maatje van Alten (won. te Hoek). (Xern. Ct.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3