Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Het Vrouwenhoekje Dammen Voor de Jeugd. - L W/£ MAANDAG 5 Meevallertje voor onte tomatenteelt. De oorlogstoebereicUe- len van Italië hebben, naar uit Naaldwijk gemeld wordt, onzen tuinder® een voor deeltje gebracht, dat zij in dezen tijd goed kunnen gebruiken. Tot dusverre waa n.l, de Italiaanaahe tomaat een zware con current op de buitenlandache markt, Thans zijn echter nagenoeg alle tomaten door de Italiaansche regeering uit de markt genomen voor de proviandeering van het leger, HHerdoor ontstonden uiteraard belang rijke afzetmogelijkheden voor onze West- landsche tomaten, met het gevolg, dat de tomatenprijzen in de afgeloopen week aan de veilingen niet onbelangrijk stegen. Zelfs de z.g. koude tomaten, waarvan een algeheele debacle was verwacht, brachten tot dusverre een redelijken prijs op. Daar komt bij, dat de tomaten-export enkele weken geleden voor 100 pet. door de re geering is toegestaan, zoodat de oogst 1935, de verwachtingen in aanmerking ge nomen, tot op heden een tamelijk bevre digend verloop heeft. Strijd onder de kaffers. Volgens berichten uit Johannesburg heeft een troep jonge Zoeloe's Woes dagavond in het district Thorn, in Natal, een dorp van een anderen stam aangevallen, dat zij in brand staken. Een vrouw en een kindje kwamen in de vlammen om, een andere vrouw werd zwaar gewond. Een afdeeling politie is naar de plaats van het gebeurde onderweg. Tusschen de beide stammen bestond reeds lang een veete. „Goudzoeker s." In de bos- schen van Montferland bij' 's Heerenberg hebben eenige jongens een oude kous ge vonden welke geheel in den grond was ge stopt. Deze kous bevatte aan zilver en ko pergeld ruim f 30, vermoedelijk van dief stal afkomstig. Men waarschuwde de po litie, die ter plaatse later nog een rijks daalder en een dubbeltje heeft gevonden. Verscheidene jongens zijn nu dagelijks aan het speuren of er wellicht nog geld wordt gevonden. Een krasse oude baas De heer S. te Laosdrecht ontving dezer dagen bezoek van een 78-jarigen vriend uit Leeuwarden, die de geheele reis per fiets had gemaakt over den afsluitdijk. De terugtocht maakte hij eveneens per rij wiel, doch eerst nadat hij een bezoek aan 's Gravenhage had gebracht. Een jonge tje in devlam me n omgekomen? Een zware brand heeft Vrijdagavond gewoed te Terheyden in de hofstede van den landbouwer A. F., wo nend aan den straatweg naar Moerdijk. In minder dan geen tijd sloegen de vlammen hoog op en vonden gretig voed sel in het stroodak van woning en schuur. Doordat er geen bluschwater aanwezig was, kon de oude bandspuit weinig of niets tegen het vuur uitrichten. Boerderij en schuur werden een prooi der vlammen. Van den inboedel kon niets worden ge red. De pas binnen gehaalde oogst is ge heel verloren gegaan. De. boer en de boerin waren afwezig en de kinderen wa ren alleen met een ouden grootvader thuis. Het gerucht ging dat een zevenjarig jongetje vermist werd. Het was na het uitbreken van den brand in de omgeving van de boerderij gezien, maar men kon het kind niet terug vinden. Men vermoedt dat het weer in het huis is gegaan en on - der de puinhoopen den dood heeft gevon den. Mass a-o ntslag te Hille- g o m. Eenigen tijd geleden moest tenge volge van inkrimping van het bedrijf een gedeelte van het personeel der kunstzand- steenfabriek Arboud te Hillegiom ontslag aangezegd worden. Werd toen gedacht, dat daarmede volstaan kon worden, gis teren moesten weder circa 100 man ont slagen worden. In korten tijd zijn thans ongeveer 150 man wegens bedrijfsslapte aan deze fabriek werkloos geworden. Gevaar van ondeugde lijke looplampen. Dezer dagen werd in de couranten een doodelijk onge val vermeld tengevolge van het gebruik van een electrisohe „looplamp". Bij! onder zoek bleek, dat hier niet een deugdelijke looplamp was gebruikt, doch een gewone metalen lamphouder. Deze lamphouder, welke diende voor de verlichting van een draaibaar tuinhuisje achter het woon huis, was des middags door den getrof fene door middel van een stuk gewoon snoerleiding op een lamphouder in de keuken van het woonhuis aangesloten. Te middernacht wilde de getroffene de lamp opbergen. Hij nam den lamphouder met de nog brandende lamp in de hand, en toen hij daarop uit het huisje op den goed geleidenden aarden bodem van den tuin stapte, kreeg hij den stroom door het lichaam, waarop hij doodelijk getroffen ineen zakte. De oorzaak van het ongeval bleek gele gen te zijn in een onzorgvuldige montage van de snoerleiding. Het ongeval toont weer eens, dat het gevaarlijk kan zijn, wanneer leeken eigen handig gaan monteeren, in plaats van de hulp van een kundig installateur in te roepen. Natuurlijk zou het ongeval evenmin zijn gebeurd, indien de getroffene te voren de contactstop in de keuken ha.d uitge trokken, doch het spreekt vanzelf, dat ook zender dat de toestand geen levensgevaar mag opleveren. BBdrljfiretultatfln In Frlailand. Qtmlddslda „wlntt" f1102 tepan fOB2 In hat vorige jaar. In de te Leeuwarden gehouden Jaar vergadering van de Coöperatieve Centrale Landbouwboekhouding werden de heeren n. SprienBtra, al® voorzitter, en H. Wuite, als lid van den raad van toezicht, her kozen. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal van 1430 tot 1403 is gestegen. Het aantal ingevulde belastingaangiften be droeg 2500. Behandeld werden 441 recla mes, waarvan 273 voor de rijksinkomsten belasting, 103 voor de vermogensbelas ting en 05 voor de personeele belasting. Bij de voorloopige vaststelling der be drijfsresultaten werd van 785 bedrijven een winst en van 171 een verlies be rekend. De gemiddelde winst van deze 938 bedrijven bedroeg f 1102 per bedrijf. Het vorig jaar werd een gemiddelde winst berekend van f952 per bedrijf. Van 574 weidebedrijven bedroeg de gemiddel de winst f522 en van 362 gemengde be drijven f2022 per bedrijf. Met winst wordt hier bedoeld het be- i drijfsinkomen, dat moet worden opge- geven bij de aangifte voor de inkomsten belasting. Bij de berekening daarvan worden alle voordeelen die de boer uit zijn bedrijf geniet, in aanmerking ge nomen, behalve het genot van vrije wo ning, waarvan de waarde op het aangif tebiljet afzonderlijk wordt vermeld. Van eigen bedrijfskapitaal wordt geen rente afgetrokken en voor onroerlnde goederen in eigen exploitatie geen huur in min dering gebracht. Van 906 personen werd het gemiddeld vermogen berekend. Bij deze 906 waren 205 met een negatief ver mogen. Het gemiddelde vermogen bedroeg f 15.412, het vorig jaar werd dit berekend op f15.389. Da suikarconferentia te Brussel. De Nederlandsche 'delegatie op de sui- kerconferen'tie te Brussel, welke de vol gende week wordt gehouden, zal naar wij vernemen bestaan uit de heeren Mr W. G. F. Jongejan, voorzitter van den Bond van Eigenaren van Nederlandsch- Indische Suikerondernemingen (Beniso); A. A. Pauw, directeur Nederlandsche Handel Mij.; E. Bennin'k, directeur van de Handelsvereeniging „Amsterdam"; P. Esohauzier, directeur en bestuurslid van Indische Cultuur- en Suikerondernemin gen; K. G. W'ieb-enga, directeur van het Administratiekantoor S. E. Ramondt en J. Dolleman. Groenten- en fruitprijzen fn Duitschland. Op vele markten in Duitschland zijn de fruit- en groentenprijzen den laatsten tijd aanmerkelijk gestegen. De voornaamste tuinbouwvereeniging in Duitschland 'deelt mede, dat hef feit, dat wegens de door vorst in Mei aangerichte oogstschade de oogst tot dusver klein is uitgevallen, geenszins eene zoo sterke prijsstijging rechtvaardigt. Men verwacht, dat de aan staande voornaamste oogst bevredigend zal uitvallen. Maatregelen zullen worden genomen om onverantwoordelijke prijs opdrijving krachtig tegen te gaan. BUIZENGIETERIJ TE IJMUIDEN. Nieuw bedrijf van de hoogovens. Over de nieuwe bedrijfsafdeeling van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden, „De Buizengieterij" de verwerking van bet ruwijzer tot andere bijproducten waarmede het bedrijf een derde phase van zijn ontwikkeling ingaat schrijft de directeur van genoemd bedrijf, Ir A. H. Ingen Housz in het maandblad „Samen" het volgende: „In zijn laatste vergadering heeft de Raad van Commissarissen onzer vennoot schap een belangrijke beslissing genomen: Hij heeft n.l. de directie gemachtigd over te gaan tot den bouw eener buizengieterij. Hiermede is een nieuwe stap gezet in de ontwikkelingsgeschiedenis van hoogovens. D'e economische politiek van afsluiting der eigen grenzen die over de geheele we reld gaat, maakt den afzet van bet ijzer steeds moeilijker. Thans is echter een stadium aange broken waarin ook zelfs de laagst moge lijke kostprijs niet meer voldoende is om den af'zet van het ruwijzer te verzekeren. Zoo 'blijft er dan bij den inkrimpenden uitvoer maar één middel over om de pro ductie aan ruwijizer zoo goed mogelijk in stand te houden, en dat ééne middel is: grootere afzet van het ijzer in het eigen land door verwerking er van tot produc ten, die ons land kan gebruiken. Allereerst kwam als zoodanig in aan merking de vervaardiging van gegoten ijzeren buizen, waarbij het gebruik van ruwijzer uit den aard der zaak proportio neel bet grootst is (bij de vervaardiging van staal wordt meestal een vrij belang rijk percentage schrot bijgezet), terwijl er verder gegoten ijzeren buizen in ons land nog niet worden gemaakt. Het besluit is dus genomen tot de ver vaardiging van gegoten ijzeren buizen over te gaan. Het ontwerp voor de nieuwe fabriek is aldus gemaakt, dat zij begint met een ze kere minimum-capaciteit (voorloopig om streeks 20.000 ton per jaar) en dat de mogelijkheid bestaat haar organisch uit te breiden tot grootere capaciteit. Ir Ingen Hausz hoopt, dat over een jaar i de bouw der nieuwe fabriek zoover ge- vorri•■■rd is, dat met de inbedrijfstelling kan t ij'üsjl begonnen. Een heorencostuum opknappen. Een heerencostuum, dat eens een goede beurt moet hebben, moet allereerst voor zichtig worden uitgeklopt, om het stof er uit te krijgen. Heeft men dit gedaan, dau borstelt men het nog eens na en vervol gens begint de zoek naar vlekken e.d. Die worden elk afzonderlijk behandeld, al naar hun aard, voordat men het costuum verder reinigt. Vermeng voorts acht doe len water met één deel ammonia, spreid de kleedingstukken uit op een schoon ta fellaken en borstel ze dan langzaam, streek voor streek, met een tamelijk harde, in deze vloeistof gedoopte borstel, totdat de stof gelijkmatig vochtig is. Men kan het mengsel wat krachtiger maken voor de behandeling van de kraag en van de onderkanten van de mouwen, omdat de stof daar in den regel het allervuilst is. Vooral de kraag moet men goed vochtig maken en borstelen. Is dit alles gebeurd, dan begint het strijken. Men moet hiervoor zware en zeer heete ijzers hebben. Men neemt eerst de pantalon, legt de pijpen, naad op naad, heel glad op de strijkplank, met een voch tige. doch niet te natten doek erover heen en strijkt dan langzaam, waarbij men goed moet aandrukken. Door de pantalon zoo te leggen, ontstaan ook de strijkvouwen, die er zeer zorgvuldig in gelegd moeten worden. Nadat men de pijpen aan weerszijden heeft drooggestreken, begint men aan het boveneinde van de pantalon, dat even eens onder een doek gestreken wordt. De jas is echter niet zoo eenvoudig te behandelen. Hiervan strijkt men ook de versohillende deelen, streek voor streek De mouwen moet men dubbelvouwen bij den binnennaad. De koppen van de mou wen en ook de schouders kan men het best op de mouwenstrijikplank behande len. De kraag moet men zooals hij liggen moet, dus omgeslagen en heel stevig strij ken, zoodat de omslag, ook aan de revers, 'heel goed uitkomt. Men moet dit ook doen aan de rechte zijde van het kleedingstuk, met behulp van een natten doek. Na do revers wordt de voorste rand. die met linnen is gevoerd, nogmaals heel krach tig gestreken. Bij het strijken van de zakken heeft men niet alleen te letten op de klepjes, maar ook op de ingesneden randen, die er onder zijn en die even glad moeten zijn als het bovendeel. Vervolgens hangt men de kleeren op kapstokjes. Zij: mocen niet in gebruik worden genomen, zoolang zij nog vochtig zijn. (Rott.) Enkele recepten. Aardbeienbowl (alcoholvrij) Vi ons mooie, gave aardbeien, l'/s ons suiker, eenige takjes lievevrouwebedstroo, 1 flesch alcoholvrije roo-de bessenwijn, 1 flesch spuitwater. Laat de lievevrouwebedstroo in den bes senwijn aftrekken. Los er de suiker in op en giet de vloeistof over de aardbeien in de bowlikom. Zet den bowl afgedekt op een koele plaats en voeg er even vóór het serveeren des'gewenscht spuitwater aan toe. Abrikozen'bo wl2 ons 'kleine ge droogde abrikozen, IV2 ons suiker, 1 flesöh alcoholvrije appel- of witte bessenwijn. Wasdh de abrikozen en zet ze 24 uur met suiker te weèken in juist zooveel wa ter, dat de vruchten onder staan. Kook de massa even op en giet er den wijn 'bij. Sluit de flesch of de ikom zorgvuldig af en zet den bowl op een koele plek. Hoe langer hij staat, hoe lekkerder 'hij wordt. Vóór 'het serveeren kan naar verkiezing wat spuitwater worden toegevoegd. Ananasbowl: 12 citroenen, 2 liter water, 1 pond suiker, lVs blik ananas. Pers de citroenen uit. Zeef het vocht door een doekje en los er de suiker in op. voeg er het water aan toe. Breng de massa even aan de kook en haal eventueel met een schuimspaan het schuim weg. Doe er de blokjes ananas met het sap bij1 en laat den bowl, goed afgedekt, koud worden. DUKOL Levensmidden met spaarzegel zijn prima. Insectenbeten. Insectenbeten zijn in de zomermaanden een ware plaag voor oud en jong. Hel is vóór alle® noodig het jeuken en de zwel ling van insectenbeten te voorkomen. Men heeft een zeer eenvoudig middel, dat echter weinig bekend is, n.l. het voch tig maken van een 'gewoon klontje suiker en hiermede over een muggebeet krachtig wrijven. Evengoede diensten bewijzen am moniak of een stukje keukensoda. Wespen- en bijensteken zijn nog erger en het eerst moet men beginnen met een gedesinfecteerde pincet de angel te ver wijderen, daarna legt men er omslagen op van eau de 'Cologne. Het komt ook wel eens voor, dat kleine kinderen een wesp of by in het mondje krijgen en gestoken worden. De groote «welling van het slijm vlies, die dan ontstaat, kan selfs wel ademnood tengevolge hebben. Zijn het Jrootere kinderen, Wj wie sulks gebeurt, an moet gegorgeld worden met wljnarijn, Ook kan het kouwen op plakjes ui door de inwerking van het aap de zwelling doen verminderen, Men kan muggen van zich vandaan houden, dooT b.v. met steiik riekende olie gelaat en handen in te wrijven, b.v, laven del, laurierkers, encalyptus of nagelolie, Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstr. 221, Amsterdam. Probleem 417. Auteur: W. P. Piocer, Soest. 12 8 4 5 47 48 49 5(1 Zwart 10 sch. op: 11/14, 17, 21, 24/26 en 37. Wit 10 sch. op: 23, 28, 32, 34, 36, 39, 41, 47/49. Wit speelt en wint. Oplossingen. Aug.-p roblemen voor 10 Sept. in te zen den' aan bovenstaand adres. Om hei wereldkampioenschap. (Vervolg rubr. van 27 Juli.) Stand na 23. 1014 van zwart: Zwart: R. G. Keiler. 1 2 3 4 5 6 16 26 36 46 15 85 45 47 48 49 50 Wit: M. Raickenbach. 24. 40—35 17—22 25. 37—32 23—29 26. 33X24 19X30 27. 35X24 22—28 28. 32X23 18X20 29. 42—37 11—17 30. 37—32 14—19 31. 31—27 20—24 Belet zwart 2- en 33X2. 39. 40. 28—22 41. 33X22 42. 22X13 43. 27—22 44. 22X13 45. 26—21 ling met remise eindigen. 45. 2—8 46. 21—17 1—7 47. 39—33 20—25 48. 38—32 8—13 49. 33—28 24—30 50. 28—22 23—29 51. 32—27 30—34 52. 27—21 29—33 53. 21—16 7—1.2 54. 17X8 13X2 55. 16—11 34—39 56. 4-4—40 33—38 57. 11—6 Hier ziet men dat de beteekenis van een schijf zcioals wit op 26 heeft, niet altijd zoo groot is. Waarheen kan b.v. de zwarte schijf 15, als dit stuk niet naar 25 wordt gebracht? Wat eerder een nadeeltje voor wit kan worden is het teveel aan stukken op den linker vleugel (schijf 36). 32. 27—21 13—18 33. 21—16 15—20 34. 39—33 6—11 Anders kan zwart met dezen vleugel ook weinig beginnen. B.v. 1823 en 12 18 zou een zwakke verdeeling geven. In dien echter schijif 6 op 7 stond, zou zwart deze stelling kunnen handhaven. 35. 16X7 12X1 36. 36—31 8—13 37. 31—27 3—8 38. 32—28 8—12 39. 43—39 -7 met 27—22, 28—23 18—23 17X28 13—18 19X8 12—18 8X19 Bij dit wederzij'dsch doorloopen naar dam ziciu alleen een groot verschil in tem po bij: het danshalen een beslissing kun nen geven. De vrij; eenvoudig gehouden partij moet in deze ongeveer gelijke stel- Op' wit 4034 zwart 39X30 en wit 11 6 maakt zwart 3034 gemakkelijk re mise Wit 4540 in plaats van 116 in deze variant geeft zwart op verschillende manieren remise o.a. 27 wit 11X2 en zwart 30'35. 57, 38—43 Remise. Dl TWEELING VAN HET BCBCN XVI „0 dan weet ik het tooh wel, wat je be doelt," „Dus eerst het kronkelpaadje", begon Hen nog eens, „don het kaxrespoor tot hel tweede wegje, Hier viel Boudewijn hem in de rede. „Ala we hem eens wegbrachten, dat zou toch veel gemakkelijker zijn, ander» ver dwaalt hij misschien nog." Daar was Hen wel voor te vinden, dom dat hij er zelf niet eerder aan gedacht had, en weg was hij al om z'n fiets te halen. „Moe we gaan even een jongen naar het knapenkamp brengen, die verdwaald is." „Goed hoor, maar denk er om niet te lang in den regen blijven." ,,Dat vind ik effies aardig van jullie, zei de jongen toen Hen weer terug kwam, nou zelle me wel goed terecht komme." „Hoe heet je?' vroeg Hen. die vond dat hij dat nu toch ook moest weten. „Ik? Piet de Noot, en jullie?" „Hij heet Hen en ik Boudewijn' ver klaarde Boudewijn plechtig. „Boudewaan, da's effe een fane naam." D'e jongens schaterden het uit. „Hij 'heet niet Boudewaan, maar Boudewijn." „Nou, dat zeg ik toch, Boudewaan!" De jongens gaven elkaar maar eens een knipoogje, want ze begrepen nu wel, dat Piet het toch niet anders kon zeggen. Onderweg vertelde Piet, dat ze ad zulke mooie tochten gemaakt hadden „en achter de loods is een heel 'groot stuk hei, daar apele me en houwe me wedstrijden. Kijk daar heb je meneer Wils", de jon gens waren hij de loodsen gekomen en een der leider® kwam juist naar buiten. „Zoo Piet, heb jij al een paar vrienden opgedaan?" „Ja meneer, dat zal i;k U zegge, bij het station dacht ik, twee keer dezelef de weg, dat moet je niet doen Piet, nou en toen wou i'k dat boschpaadje maar weer neme, als er nu naambordjes geweest ware, had ik het wel gevonden, maar je kunt die weggetjes zoo niet uit mekaar houwe, ze lijke allemaal op elkaar, nou en toen kwam ik Boudewijn en Hen tage en die hebbe me effe weggebracht," besloot Piet z'n verhaal. „Nu heb je het zelf al ondervonden, Piet, dat je hier 'goed uiit moet kijken, want je kunt hier leeüjlk verdwalen. Komen jullie even binnen, jongens, je bent zoo nat van ad die regen." Ze keken elkaar eens 'aan, nu dat wil den 'ze wat graag. „Zetten jullie je fietsen dan maar onder dat afdakje." „Piet was al omgeloopen om de zijne in de bergplaat© 'te brengen. „Zoo' nu moeten jullie maar eens ko men kijken. Woon je allebei 'hier in de buurt?" „Boudewijn logeert bij' een tante, maar ik woon hier wel." „Wat gezellig!" riepen de jongen® haast tegelijk, toen ze in de groote 'zaal kwa men. Het was een lang laag vertrek, met aan weerskanten .groote ramen; door het mooie uitricht dat ze gaven leken het wel schilderijen van bosdh en hei, hoewel het nu met den regen wel wat sombere schil derijen waren. Bij' de ramen, waarlangs breede banken gemaakt waren, en ook bij de tafels in het midden, overal waren jongens. Sommigen zaten te schrijven, anderen te lezen; er werden spelletjes gedaan of ze zaten in groepjes druk te praten. Op één van de tafels lag een groote kaart waaromheen een groep jongens met een leider stonden, die bezig waren de om geving vast te verkennen. „Vind je het niet eenig?" fluisterde Boudewijn zijn vriend toe. „Nou jo, reusachtig". Daar kwam Piet de zaal binnen, hij was er wat trots op, dat hij de jongens had meegebracht en deed tegenover de ande ren of het zijn beste vrienden waren. „Hoe finde jullie de hei?" hij wees naar een paar pullen met de licht paarse pas ontloken bloempjes, „hebbe me self ge plukt". Het stond wat gezellig, vonden de jon gens. „In deze zaal zijn we als we niet naar buiten kunnen, wat niet veel voor zal ko men, naar we hopen, hier wordt dan te vens gegeten, met mooi weer doen we dat ook buiten", vertelde meneer Wils ver der. „Nu moeten jullie de slaapzaal ook nog even zien; kom maar mee". „Kijk eens wat leuk, twee bedden boven elkaar!" riep Boudewijn, zoodra de deur open ging. Piet was al vooruit geloopen. „Da's mijn ledikant" wees hij, „ze slape faan hoor". „Wat zul je bier lekker kunnen slapen" veronderstelde Hen, zoo'n bovenbed, daar zou ik ook wel eens in willen". In lange rijen stonden de ijzeren ledi kanten, telkens twee boven elkaar. De eerste avond wilden alle jongens ..boven" slapen, maar dat ging natuurlijk niet. Weet jullie wat we doen? Op de helft van den kamptijd ruilen we om; wie be neden geslapen heeft mag dan naar bo ven". Ze stonden nu tusschen een poort van bedden; op het hovenste kijken dat konden ze niet, meneer wel, die kwam er net met zijn hoofd boven uit. „Klim er maar even op". „Mag dat Hen keek naar zijn voeten met onze schoenen aan?" „Ja, toe maar hoor", lachte meneer: daar stonden ze allebei al op een ijzeren, rand: hoep, Hen zat al en met een flinke sprong volgd» Bo-udawijn zijn voorbeeld. JA Lf ni r Uitg.: N.V. Uit Emerge" ter exp Bureaux L T< Postchèqu' Bijkantoor M J. J. FANOY, Directeur-Ho De S.D.A In het ernst: door Minister volk gericht, he volking opgewei en izelf'beh Het par'uijbesf daarover echter Het stelt maar het p a grond en 'geeft agitatie de Besloten is to manifest, waari jongste politiek land. „Het betoogt slechts 37, ten van de politiek- craten en Kath< Kamer 50 mam de aanhang dei dan uit de ster'l blijkt. Dr 'Colijn ding in de Kamer kunnen ring dient er ri< dat voortzetting strijd is met h de volksmeerde: Daarom mot worden. Het ooj voering te geve Colijn zelf heeft ding! De 'kieizers zu doen tusschen tegenstanders dan in de Ka groote meerder vaartspolitiek, dan worden gen net van Herste De eigenlijke is zonder meer Het voïk mc zoo heet 'het hi Maar.... de het in haar ha van de Kamer geen poging in Men acht het volksverte raadplegen en de Kamer te o: Het zou gehei cratie 'liggen van het parlem poli'tieken toest Maar dat dot noodig geacht. Men geeft spreiden van zeer goed wee zakelijike beteek Een bewijs, in de S.D.A.P. Een bewijs tegenstelling wenscht en zelf en agitatie. n DE RADIO-F Een wa De N e d e i radiorede van de waardeerer „Wij zijn n reeds te begevei de rede, die de terraad gistere houden. Voorzoover mocht zijn nog te komen, wil] nadat wij de t< hebben gehad overwegen. Maar wij' ste! uitdrukking te ring voor deze Naar opzet meesterlijk. F* het regeeringsi lijk denken, voor hem op a wonden gezegd sen, terwijl nie: hebben zonder lach bij hem onze meening rust en de verz kenmerkte op brengen. Daarenboven eenvoud, die de breede lage: nen bereiken. Wij kunnen de regeering ni dit middel om den. In den president besch op waarlijk vol teeren. Zullen nu leven in deze d ling stillen, alt dag van SeptE

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6