dan in de Zon Binnenland Uit de Provincie. Zoeklichtjes. T. FABERY DE JONGE Lange Kerkstraat 30 - Goes DAT ZAL VOORTAAN MIJN IHHHHBHI ADRES ZIJN In doozen van 20ciaf. Uit Montana komen als een gTOote te genstelling hiermede berichten o<ver sneeuwval. Een locomotief ontploft. De locomotief van den sneltrein Genève- Parija is gisternaoht, terwijl de trein met volle snelheid reed, eenige kilometers voorbij het stadje Tenay (Ain) geëxplo deerd. Direct na de ontploffing kwam de trein vanzelf tot stilstand. Da ketel van de ma chine was van voren naar achteren ge scheurd. Stangen en buisleidingen hingen er als een verwrongen massa hij. Rook en stoom maakten het aanvanke lijk onmogelijk naderbij te komen. Pas na lang zoeken vond men de lijken van den machinist en den stoker, die den dood ge vonden hadden. Do mossel-invoer in België. Volgens de „Libre Belgique" hebben zich onlangs Belgische mossel-importeurs tot de inter-ministerieele economische com missie gericht met het verzoek den invoer te contingenteeren tot 100 pet. van den invoer van 1934. De commissie nam ech ter geen beslissing. De nazi's roeren zich weer In Oostenrijk. Na bijna een jaar rustig te zijn geweest, hebben de nationaal-socialisten te Inns bruck en omgeving gisteren weer betoo gingen gehouden. Zij ontstaken aan een der zijden van de Nordkette aan de Duitsch-TiroolsChe grens, op een hoogte van meer dan 2000 M. een vuurwerk, voorstellende een zevental enorme haken kruizen met de woorden „Heil Hitier". Talrijke huizen in de stad werden met hakenkruizen en opruiende opschriften beklad. De politie heeft tal van arresta ties verricht. De overstroomingen In Korea. De materieele schade, die in Korea is aangericht door de overstroomingen van de rivier Yaloo, wordt geschat op in totaal 60 miilioen yen, waarbij is inbegrepen een verlies aan houtvoorraden van 10 mii lioen yen. Korte Berichten. De staking van 7000 bouwvakarbei ders te Boedapest neemt, naar Reuter meldt, steeds ernstiger vormen aan. 600 arbeiders van de steenbakkerijen hebben zich bij de stakingsbeweging aangesloten. Op een petroleumterrein nabij Riva- davia in de Argentijnsche provincie Ghu- but is een gashouder ontploft, waarbij zes werklieden gedood werden. D'e D'uitsche rijksminister van oor log heeft bepaald, dat alle leden van de weermacht in uniform gekleede politieke leiders der partij-organisaties moeten groeten. i Twee Russische vrouwelijke para- chutistes hebben een nieuw wereldrecord gevestigd, door van een hoogte van bijna 8000 M. te springen zonder gebruikma king van een zuurstofapparaat. Geen bijeenroeping van de Tweede Kamer. Naar 'het Hdhl. uit betrouwbare bron verneemt, ligt het, onvoorziene omstan digheden daargelaten, niet in de bedoe ling van den voorzitter der Tweede Kar mer deze alsnog in den loop van dit zit tingsjaar bijeen te roepen. Hieruit mag men dus concludeeren, dat het overleg, dat deze week tusschen 'den voorzitter van den Ministerraad en Jhr. Mr Ruys de Beerenhrouck is gepleegd, laatstgenoemde tot het inzicht moet heb ben gebracht, dat de regeering in de ge geven omstandigheden er geen bezwaar in ziet, de openbare behandeling van het be- zuinigingsontwerp en van 't wetsontwerp inzake de vaste lasten pas na den der den Dinsdag in September te doen plaats vinden. Beperking van executierecht. Namens de besturen van de bouwkun dige vereen. „Onderneming en Vrijheid" en de vereeniging van huiseigenaren „On derling Belang" is tot den Raad van Ministers het volgende adres gericht: Heit wetsontwerp ter verkrijging van verlaging der vaste lasten is voor 'tal van hypothecaire crediteuren het sein geweest om of, zware extra aflossing, dan wel gebeele aflossing der hypothecaire schuld te eiscihen. Aan het één zoowel als aan het andere vermag schier geen enkele debi teur te voldoen. Teneinde groot leed. en een catastrophe te weren, verzoeken ondergeteekenden ten Spoedigste maatregelen, hetzij beperking van bet executierecht, hetzij een morato rium, waardoor tijd beschikbaar kcunt om deze materie afdoende te eaneeren. Jhr Mr D. J. de Geer. De Minister van Staat, .Jhr Mr D. J. de Geer heeft zich voor eenigen tijd naar het buitenland begeven. Steunverleenfng aan bouwvakarbeiders. De Minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat werklooze bouwvakarbeiders, van wie re delijkerwijs kan worden aangenomen, dat voor hen in langen tijd geen werkgelegen heid 'heeft bestaan, en die kunnen bewij zen, dat zij tengevolge van langdurige werkloosheid niet in het bezit zijn of zijn geweest van vacantiebonnen, gedurende de vacantieweak voor de bouwvakarbeiders in de steunregeling blijven opgenomen. Geref. Vereen, voor Drankbestrijding!. In de te Rotterdam gehouden 35e jaar- lijksche vergadering van de Geref. Vereen, voor Drankbestrijding werd tot secretaris gekozen de heer J. Feitsma te IJmuiden. De heer W. C. F. Sdheps uit Dien Haag rapporteerde namens de door het hoofd bestuur benoemde commissie tot samen stelling van de bloemlezing uit de nage laten gesohriften van den stichter en voor zitter der vereeniging, wijlen Ds W. H. Gispen te Soheveniagen. In verband met deze uitgave zal voor 1080 geen kunst- kalender verschijnen. Broedo bespreking ontlokte het voor- etel-Zuidlaron inzake het jeugdvraagstuk. De zaak werd naar het hoofdbestuur go- renvoiyeerd. Een voorstel-Zeeland om een propagan da-film te doen vervaardigen werd ver worpen. Besloten werd de jaarlijksche vergade ring 1936 te 's-Gravenhage te houden. Het weer in Juli. Gemiddeld over de vijf hoofdstations, was de oohtendtemperatuur 1 graad bo ven normaal. In de eerste decade was de temperatuur 1% graad en in de tweede 2 graden boven normaal. In de derde de cade 1 graad beneden normaal. De groot- ste afwijkingen kwamen voor op den laten en den 31sten, resp. 5 graden boven en 3 graden beneden normaal. De gemiddelde maximum-tempertuur was 1 graad, het gemiddelde minimum een 54 graad boven normaal. Het aantal dagen met een ma ximum-temperatuur boven 25 graden be droeg te De Bildt 10 tegen 6 normaal. De neerslag was over het geheele land bene den normaal. In Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, West-Brabant en Zuid-Limburg viel slechts 20 tot 35 pet. van de normale hoeveelheid. In Friesland, Noord-Lim burg en Oost-Brabant ongeveer 40 pet. en in het overige deel van het land 50 tot 65 pet. Te De Bilt werden 245 uren zonne schijn waargenomen tegen 208 normaal. Vreemdelingenverkeer. Met medewerking en instemming van den Bond van vereenigingen voor vreem delingenverkeer in Groningen en Noord- Drentihe, verscheen bij „Realta" te Gro ningen een uitstekend verzorgde en rijk geïllustreerde propaganda-uitgave, waar in de lof van Groningen en Noord-Dren- the uit een oogpunt van toerisme bezon gen wordt. De totaal-indruk die dit boek geeft is: wat is het daar mooi; wat moet het een genot zijn de vacantie daar door te bren gen; wat jammer toch, dat onze reisver- eenigingen zooveel moeite doen het vacan- tiepubliek naar het buitenland te bren gen en daar het goede geld te verteren. Een mooie en practische uitgave. OVER DE REDE VAN MINISTER COLIJN. De Maasbode (R.K.) zegt omtrent de gisteravond door Minister Golijn gehouden rede: Het dient erkend, dat de spreker met zioirg eiken schijn van regeeringsverkla- ring aan zijn toespraak heeft weten te onthouden. Zij droeg meer een karakter van bemoediging en geruststelling en had als zoodanig zeer zeker zin, maar moge lijk geen volledig effect. In den grooten ernst waarmede dr Colijn sprak over de industrialisatie lag wellicht een vriende lijke geste in de richting van de R.-Katho- lieken. De grens van een regeeringsverklaring begon dr Colijn te naderen, toen hij wees op de verwarring, in de pers bestaande, over de positie van het Kabinet. Zijn ver klaring, dat er een nieuw Kabinet is ge komen, dat met de Kamer niet in conflict is, zelfs niet kan zijn, moge formeel juist zijn, geheel geruststellend is zij toch niet. En de vraag, zooais zij volgens dr Golijn gesteld moet worden: bestaat er geen ge vaar voor een gelijksoortig conflict tus schen de Kamer en het nieuwe Kabinet ais tusschen de Kamer en het oude Ka binet, is werkelijk met een verwijzing naai het extra-parlementaire karakter van het Kabinet, dat hierover geen zekerheid toe laat, niet afgedaan. Eenigszins bemoedigend kan het klin ken, dat de indruk van de besprekingen met bepaalde personen den formateur moed heeft gegeven, en dat deze er mei zooveel nadruk op wees, dat het program van het nieuwe Kabinet hierbij een voor name rol zai hebben te spelen. Dat geeft nagenoeg zekerheid, dat het program van het nieuwe kabinet tenminste zóó ver van dat van het oude zal afwijken, dat er een ernstige kans bestaat, dat de oppositie, of althans een deel daarvan, zich bevredigd zal gevoelen. Het viel op, met hoeveel klemtoon dr Colijln hierop liet volgen, dal het Kabinet rustig afwacht en vertrouwt, dat samenwerking mogelijk, zal blijken. We hopen, dat dit vertrouwen voldoen de gegrond zal blijken. Stond het zeer hecht, dan had het echter sterk voor de hand gelegen om reeds thans in een re geeringsverklaring contact met het parle ment te nemen. Maar wellicht hoopt de premier, dat wederzijldsche bezinning en bekoeling het eerste contact veiliger stelt. Wij wachten af, en leven in een parle mentair wel zeer abnormalen toestand voort. De minister-president aldus de T e - legraaf, heeft niets gezegd wat niet reeds in breeden kring bekend was. Hij heeft er voornamelijk den nadruk op ge legd dat een parlementair kabinet niet tot stand kon kamen. Waarschijnlijk uit be scheidenheid heeft hij! er niet aan toege- gevoegd, waarom, nadat een extra-parle mentair kabinet noodzakelijk was gewor den, hij de formateur mioest zijn. Dr Golijn genoot het vertrouwen van de Kroon, van het grootste gedeelte van ons volk en voor het buitenland beduidde zijn naam een program. Of nu zijn nieuw kabinet ook het ver trouwen van de Tweede Kamer en in het bijzonder van de katholieke fractie bezit, moest hij in het midden laten. Voor den buitenstaander is dat misschien een schrale verklaring, maar zij, die de roer selen van onze politiek wat nader ken nen, zullen overtuigd zijn, dat men niet zoo gemakkelijk een tweeden keer een zittend kabinet ten val zal brengen, zon der zelf een nieuwe oplossing bij de hand te hebben. Het waren slechts enkele zinsneden, die Dr Colijn aan de kabinetscrisis wijdde en zij waren niet de voornaamste. De waarde van zijn toespraak lag in het be zadigde woord, dat hij tot het volk sprak en dat door dit volk ongetwijfeld begre pen zal zijn. Er wordt in dezen tijd vaak gevraagd om leiding en hier was een man aan het woord, die leiding geven kon en wilde. Het was goed, dat hij de moeilijkheden die wij doormaken, vergeleek met de gevaren, die ons land vroeger heeft ge trotseerd, want daardoor wordt het heden tot zijn juiste proporties teruggebracht. De minister-president vroeg aan het volk om kalmte, rust en eendracht. Zoo kalm en rustig als de regeering de gebeurte nissen opvat, moet ook de bevolking dat doen. Deze aanmaning was nauwelijks noodig, want, nadat Dr Colijn opnieuw de teugels in handen heeft genomen zijn deze rust en kalmte reeds teruggekeerd. U BESTEEDT MINSTENS ƒ2,50 in onze afdeeling „Luxe leerwaren" en ontvangt gratis het nieuwe STROOMLIJN VULPOTLOOD in WITKAM'S GESCHENKEHHUIS Lange Kerkstraat, Telefoon 515, Goes. Middelburg. Aangehouden. Op telefonisch verzoek van den burgemees ter van Wolphaartsdijk heeft de ge meentepolitie in een logement aange houden zekeren de P., die zich in eerst genoemde gemeente aan verduistering van een deken had schuldig gemaakt. De aangehoudene is overgeleverd aan den burgemeester van Wolphaartsdijk, die met den gemeente- en den rijksveldwach ter naar Middelburg was gekomen per auto. Zij hebben de P. en den in beslag genomen deken naar hun gemeente mede genomen. Dat mag niet. Een inwoner van Middelburg vond onder Wolphaartsdijk een grooten bol touw, nam dien mede naar huis en trachtte den bol hier te verkoopen. De man is opgespoord en de bol touw in beslag genomen. De man zal van zijn strafbare handeling nog wel meer hooren. Gevallen. Op de Hoogstraat kwam een verpleegde uit het gesticht op de Heerengracht te vallen en wel zoo danig, dat hij per taxi naar huis moest worden gebracht. Goedafgeloopen. Op de Markt is een voorbijganger getroffen door een uitschietenden paal van een der inrich tingen, waardoor hij een bloedende won de aan het hoofd bekwam, hij is op de politiewacht op het Stadhuis verbonden. Concert. Het Vlissingsch Mannen koor, directeur de heer A. Hollaert, geeft Dinsdagavond te kwart over acht een concert op de achterplaats van de voor malige kazerne Willem III. Vllssingsn, De gasvoorziening. Bij de 'besprekingen tusschen Ged. Staten en de Nederlandsch-Indische Gas-Mij be treffende de gasvoorziening in Zeeland werd de vraag gesteld, of het bestaande fabrieksterrein der Vlissingsche gasfa briek voldoende was om daarop ter zij ner tijd een nieuwe fabriek te 'bouwen, in dien zin, dat deze fabriek van voldoende capaciteit zou zijn om een grooter gebied dan thans van gas te voorzien. De N. I. G. M. achtte daarvoor uitbreiding en af ronding van het terrein noodig, waarop deze Mij zich tot B. en W. wendde met het verzoek, te willen bevorderen, dat aan de op te richten Zeeuwsche Gas-Mij de Wijnbergsche Kade voor zoover die aan de gemeente toebehoort benevens een aangrenzend stuk grond, in eigendom zou worden overgedragen. Aanvankelijk meenden B. en W. daarvoor f 5 per vierk. M. te moeten berekenen, zooals ook ge schiedde met straten, die aan de Schelde zijn verkocht. Naar aanleiding van ver dere onderhandelingen met Ged. Staten en met de Z. E. G. A. M., kwam men echter tot f 1 per vierk. M., waarbij de ZEGAM verklaarde, dat bij het bestuur geen ern stige plannen voor een eventueele ophef fing of verplaatsing voorliggen en dit dan ook in de toekomst uitgesloten moet ge acht worden. In verband met ingekomen bezwaren stellen B. en W. voor er bij te bepalen, dat aan de heeren Lodis en Le Feber af scheiding van hun perceelen moet worden verzekerd en de gemeente voor uitgang aan de Paardenstraat zal zorgen. Enkele perceelen, waarover de Rijkswaterstaat zeggingschap heeft, zal de ZEGAM in huur kunnen verkrijgen. Met den water staat zal terzake een nadere overeenkomst worden aangegaan. Salaris commissaris van politie. B. en W. stellen den Raad voor, zulks na overleg met den Mi nister van Justitie, aan de Kroon te ver zoeken, de jaarwedde van den commis saris van politie, die nu bedraagt f 4200 —5200, te verlagen tot f 40505050. De tegenwoordige functionnaris heeft het maximum met toepassing van een korting bedragende f 5078,05. Deze korting ver valt nu echter. Verkoop van grond. B. en W. stellen voor twee perceelen grond aan den Singel te verkoopen en wel 105 vierk, M. aan J, Loois Hz. voor f 2805 en 129 vierk. M. aan F. G, van de Klippe voor f 1935. Direoteur avondsohool voor N. 0.. B. en W. dragen den Raad ter benoeming van een directeur der Avondschool vo/r N. 0. voor dhrn G- Wa genvoorde te Middelburg, thans leeraar aan de school en J. J. Sohrier te Amster dam. De benoeming geschiedt op ver langen van den Minister voorioopig voor één jaar en wel met ingang van 1 Sep tember a.s. -Aantal baden. In de week van 25 Juli tot 1 Aug. zijn 4594 zeebaden genomen, waarvan 1958 in het gewone en 2636 in het volksbad. Wemeldinge. Dhr Joh. Ruissen, behoo- rende tot de Ohr. Hist. Partij, heeft zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad, vacature D. Bruinooge, voor de volgende zittingsperiode aangenomen. Loop der bevolking over de maand Juli. Ingekomen: J, J. P. Termaten, van Hillegerflberg, Johan van Oldenbarneveld- laan 18, naar Dorpsstraat B 200; G. J. van Nimwegen en gezin, van Ooltgens- plaat, Slikdijk A 68, naar DorpsstraaJt B 83; D. van de Linde en gezin, van Koe pang (Timor) N.O.I., naar Noordelijke Achterweg B 272; A. Zuurmond, van 's- Gravenihaga, Noordwijkstraat 46, naar Willheiminastraat B 116; Ma. Paardekoo- per, van Bussum, Willemslaan 12, naar Dorpsstraat B 229; G. van 't Wout en gezin, van Maassluis, de La Reystraat 15, naar 'Oosthoek G lh; J. W. Wemelsfeldex en geizin, van Rijswijk Z.-H., Kerklaan 12, naar Bonzyweg G 22c. Vertrokken: Ha. Schouwenaar, van Oude Polderweg A 18b naar Yerseke, Damstraat 25; F. Onderdijk, van Dorps straat B 219, naar Middelburg, Segeers- weg 201; M. Schouwenaar, van Kerkweg A 39, naar Goes, Poelweg V 6; P. J. Schef- fers, van Bonziy weg G 22, naar Rotterdam, Pompenburgsingel 18a; D. P. Harthoorn, van Wilhelmin astraat B 140a, naar 'e- Gravenpolder, Schui'tweg B 98. Kapeile. Loop der bevolking over de maand Juli 1935. Ingekomen: J. Bakker van Zaamslag n. Biezelinge D 23; E. de Nooijer van 's- Heer Arendskerke naar Kapeile A 249; J. J. Sonke van Goes naar Kapeile; A. Bliek en gezin van Kioetinge n. Kapeile G 7; A. Goedhart van Goes naar Kapeile A 423. Vertrokken: A. Sandee van Kapeile n. Apeldoorn, Schepers weg 17; Pa. Korstan- je van Kapeile naar Schore A 94; Ant. Schuit van Biezelinge naar Arnemuiden A 108; Adra. de Jager van Kapeile naar Kioetinge; E. Hellrung en echtg. naar Rosmalen, Rijksstraatweg; Gla. Dommisse van Kapeile naar Goes, Heernisseweg 23; P. de Jonge van Biezelinge naar Borssele No. 287. Krabbendijke. Loop der bevolking: Vertrokken: Jannetje Wilhelmina de Bel van Doel A 373 naar Goes, Schenge- straat 7; Pieter Hoekman van Zuid weg A 182 naar Ierseke, Vierstraat 18; Jaco bus Marinus Zweedijk, van Wilhelmina- straat A 805 naar Utrecht, Makassarstr. 25; Pieter Gornelis van den Berge van Oostweg A 388 naar Midddelburg, Hoog straat I 126. Ingekomen: Elizabeth Schrier van Waarde B 60 naar Gawege B 119; Mar kus Leendert Markusse en gezin van IJzendijke D 442 naar Julianastraat A 64; Frans Jacob Vermeule van Groningen, O. Ebbingestraat A 168 naar Dorpsstraat A 168; Johanna Jacoba Bettink van Utrecht, Oorsprongpark 12 naar Dorps straat A 112; Jan Hoekman van Rotter dam, Hoogvlietstraat 34b, naar Zuidweg A 182. 's-Gravenpoider. Voor de vacante be trekking van gemeente-ontvanger en se cretaris-penningmeester van het B. Arm bestuur, hebben zich 10 sollicitanten aan gemeld, terwijl één alleen beeft gesollici teerd voor agent der arbeidsbemiddeling. Kruinlngen. Vrijdagavond vergaderde de Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester B C. de Mul. Afwezig wegens ziekte de heer Groof. Na voorlezing der notulen deelde de voorzitter mede, dat door Ged. Staten is goedgekeurd de wijzigingen der begrooting 1934, alsmede de rekening over 1933. Nadat door een commissie, be staande uit de 'heeren v. d. Straaten, van Hootegem en Minnaar de geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden waren on derzocht, werden deze goedgekeurd en tot hunne toelating besloten. De rekening van inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 1934 werd overgelegd met een batig saldo van den gewonen dienst van f729.16 en van den kapitaaldienst van f 41.80. Tot leden der commissie voor het onderzoekan van deze rekening werden benoemd de heeren Witte en Groof Vastgesteld wordt de begrooting voor den Keuringsdienst van vee en vleesdh in den Keuringskring Kruiningen over '36. Goedgekeurd werd een ontwerp Kon. besluit betreffende de overname in beheer en onderhoud door het Rijk van eenige weggedeelten tot een bedrag van f 129.36, ingaande in 1936. Een formeel besluit werd. genomen over het in de vorige vergadering genomen be sluit voor het éénrichting verkeer van da Oude Kerkstraat te Hansweert. Een voor stel om f30 per leerling te geven aan 3 leerlingen voor het bezoeken van de Ulo school te Goes volgens Art. 13 der L. On derwijswet, werd door den voorzitter toe gelicht. De heer Witte meende, dat de kos ten boogor zullen zijn en de ouders niet In de „Rotterdammer" tag ik bij de beoordeeling van een pai verschenen brochure eon opmerking gemaakt, die ik hier gaarne wil onderstreepen, Het is deze; Warneer men in onzen kring geen kans ziet goede eenvoudige lectuur voor een grijpstuiver onder het volk te bren gen, dan is het met onze voorlichtings dienst niet in orde. Volkomen mee eens. Tot mijn blijdschap zag ik, dat van de onlangs door Dr Colijn in de Tweede Kamer gehouden rede, die als vlugschrift wordt uitgegeven, de tweede druk was verschenen. Prachtig. Dat is lectuur die ons volk en dan bedoel ik de breede massa moet lezen. Maar dan moet de prijs niet op een kwartje worden gesteld. Tien voor een kwart] el Dén is het mogelijk de massa te be reiken! De massa, die nu maar al te veel wordt verleugend door goedkoope of gra tis lectuur van andere zij del OPMERKER. JUWELIER HORLOGER Opgericht 1834 kapitaalkrachtig zijn en stelde voor de gevraagde som van f 40 te geven. Ook de heer Buikunk wees op de booge sommen, die voor de beter gesitueerden voor H.B.S. leerlingen moeten betaald worden door de gemeente. De voorzitter zeide, dat B. en W. alleen uit bezuinigingsoogpunt f30 voor stellen. Het voorstel Witte werd met 6 tegen 4 stemmen aangenomen. In (behandeling kwam het voorstel tot wijziging der gemeenschappelijke regeling betreffende de gasvoorziening. De voor zitter merkte op, dat ha langdurige con ferenties, waarbij Ged. St. als bemiddelaar optraden deze regeling is tot stand geko men, waardoor de gasprijzen verlaagd worden en de huurinstaüatie vervalt met ingang van 1 Juli, waardoor het gasver bruik hoopelijk zal toenemen. De heer Minnaar vroeg inlichtingen over het gas verbruik. De voorzitter verstrekte die. De heer van Hootegem wees er op, dat be halve de extra bijbetaling nu ook de te korten gasleveringskosten in Art. 13 zijn vastgelegd. De regeling werd daarna goed gekeurd. Op aandringen van den inspecteur van de Volksgezondheid werd (hans een ont- werp-ui'tbreidingeplan aangeboden, zooals dit reeds in kaart was gebracht. Dit werd goedgevonden. Bij de rondvraag zeide de heer Witte dat de armlastige Jan Feytel, niet meer bij de leden van het Burgerlijk Armbe stuur mag komen, en verzoekt maatrege len om dien man recht te laten weder varen. De voorzitter kern zidh voorstellen, dat de leden van het B. Armbestuur niet met Feijfcel kunnen opschieten, 'hij heeft op schandelijke wijze naar den Minister ge schreven en ook zijn houding tegenover dit college is van dien aard, dat met hem niet te praten ia. !De hoer Bunkank klaagde dat door het verbranden van vuil in de Weel te Hans- weert bij verkeerde windrichting het on houdbaar is voor de bewoners in de huurt. De voorzitter zal onderzoeken of dit door gemeentepersoneel is gedaan. B. en W. hebben opdracht gegeven alleen bij gun- sti'gen wind te verbranden. Ook wees de heer Buikunk op een ge vaarlijk punt aan de Kanaalstraat bij de woning van Flips, een lantaarn zou daar ook niet overbodig wezen. De voorzitter zegde onderzoek toe. Ook vroeg de heer Burkunk eenige inlichtingen over den ge meente-opzichter; de voorzitter verstrekte die. De voorzitter dankte daarna d!e raads leden, nu het waarschijnlijk de laatste zit ting is in deze periode, voor al wat zij ge daan hebben in deze 4-jari'ge periode, waarin vele belangrijke besluiten zijn ge nomen en ook voor de prettige samenwer king. De heer Minnaar, die niet meer in de nieuwe raad terugkomt, dankte de voorzitter voor al zijn arbeid gedurende de 16 'jaren welke 'hij raadslid was en voor zijn altijd 'zakelijk betoog waarnaar de raad altijd 'gaarne luisterde. De Raad stemde hiermede door applaus in. De heer Min naar dankte voor de waardeerende woor den, vroeg excuus voor zijn tekortkomin gen en wenschte den raad het beste toe. Kort gene. De gemeenterekening over '34 sluit met ontvangsten gewonen dienst f 69.857,36 en uitgaven f 55.780,08. Saldo f 14.077,28. Kapitaaldienst: ontvangsten f 528,60, uitgaven f 7689,54. Het nadeslig saldo is f 7160,94. Colijnsplaat. De landbouwersknecht Abr. de Fouw had Donderdagnamiddag het on-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2