De Kabinetscrisis opgelost. Een nieuw Ministerie-Colijn Een departement van Landbouw en Visscherij. Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. munlstisdhe Partij thans een officieel antwoord van het Federatiebestuur Am sterdam van de S.D.A.P. gekregen. In dit antwoord wordt ieder samengaan in den gemeenteraad tusochen sociaal-democratie en de Communistische Partij afgewezen. Wlerlngermeerpolder. Bij de gisteren op den zolder van het bureau van de directie van den Wierin- germ eerpolder te Alkmaar gehouden aan besteding voor den bouw van 34 boer derijen in den Wieringermeerpolder, wa ren 70 'biljetten ingekomen, waarvan 34 van onwaarde, aangezien deze inschrijvers met het oog op den eventueelen val van den 'gulden ten aanzien van de valuta voorwaarden hadden gesteld. De inschrij ving werd gehouden in massa of in ze en groepen of met recht van combinatie van groepen. Voor de massa waren 13 biljet ten ingdkomen, waarvan de laagste in schrijver was de beer P. A. v. Batenburg te Amersfoort voor f 392.300 en de 'hoogste de 'heer C. Kos te Huizen voor f 522.483. Toporganisatie Economisch-technolo- gische instituten. Op het oogenblik - aldus heeft de com missaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant in de Statenzitting ver klaard zijn er onderhandelingen gaan de, om te komen tot een top-organ isatie voor de economisch-technologisohe insti tuten. Thans staan deze geheel los van elkaar en de bedoeling zou zijn een zeker verband te scheppen. Dr Colijn heeft de hem verstrekte op dracht tot vorming van een extra-parle mentair kabinet van breede samenstel ling aanvaard. Het nieuwe ministerie zal als volgt zijn samengesteld: Het departement van Economische Zaken wordt gesplitst in een departement van Handel en Nijverheid onder leiding van Prof. Dr Ir H. C. J. H. Gelissen, den huidigen bewindsman van Economische ZQken, en een departement van Land bouw onder leiding van Dr L. N. Deckers, tot dusver minister van Defensie. Het heiteer van het departement van Defen sie zal ad interim worden gevoerd door Dr H. Colijn. Prof. Dr J. II. Slotemaker de Bruine behoudt de leiding van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, welk departement hij sedert het ontslag van Mr II. P. Marchant ad in terim beheerde. Zijn plaats als leider van het departement van Sociale Zaken zal worden ingenomen door Mr M. Slingen- berg (V.-D.), lid van de Eerste Kamer en van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, oud-wethouder van Haarlem. Overigens blijft de samenstelling van het kabinet onveranderd. De nieuwe ministerslijst zal er dus als volgt uitzien: Dr H. Colijn, voorzitter van den minis terraad, minister van Koloniën en minis ter van Defensie a.i. Prof. Dr Ir H. C. J. H. Gelissen, minis ter van Handel en Nijverheid. Dr L. N. Deckers, minister van Land bouw en Visscherij. Mr J. A. de Wilde, minister van Bin- nenlandsche Zaken. Jhr Mr A. C. D. de Graeff, minister van Buitenlandsche Zaken. Prof. Dr J. R. Slotemaker de Bruïne, minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Mr M. Slingenberg, minister van So ciale Zaken. Mr J. R. H. van Schaik, minister van Justitie. Jhr Ir O. C. A. van Lidth de Jeude, minister van Waterstaat. Mr P. J. Oud, minister van Financiën. Volgens deze lijst is dus de basis van het nieuwe kabinet in zooverre gelijk aan die van het oude, dat het ook thans is samengesteld uit personen behoorende tot de politieke richtingen, die in het parlement vertegenwoordigd worden door de R.-K., de A.-R., de C.-H., de V.B. en de V.-D. Het moet, naar verluidt, de bedoeling zijn, voor bet Departement van Defensie een R.K. aan te zoeken, die blijkbaar gis teren nog niet gevonden, was, terwijl Di Colijn zijn opdracht op dien dag toch reeds wilde aanvaarden. Dat zou dan de vierde R.K. Minister worden in het Kabinet. Wordt Defensie inderdaad door een R.K. bezet, dan zouden in bet nieuwe Kabinet Colijn zitting hebben 4 R.K., 2 A.R., 2 V.D., 1 C.H., 1 Lib. en 1 partij- loozo (jhr De Graeff). Minister Slingenberg. De a.s. nieuwe Minister van Sociale Zaken, Mr Marcus Slingenberg. werd 21 October 1881 te Beerta (Prov, Gronin gen) geboren. Hij studeerde aan het Gymnasium te Winschoten en daarna rechtswetenschappen aan de Universiteit te Groningen. In 1005 promoveerde hij up stellingen tot doctor in de rechtsweten schappen. Hij vestigde zich te Haarlem als advocaat-procureur en notaris. Reeds spoedig trad mr Slingenberg, die de vrijzinnig-democratische beginse len is toegedaan, aldaar op den voor grond. Hij werd secretaris der Gezond heidscommissie en nam weldra ook als raadslid een vooraanstaande positie in. Van 1919 tot 1934 was mr Slingenberg wethouder, eerst van Openbare Werken en later van Financiën. Inmiddels was hij in 1913 tot lid der Provinciale Staten van Noord-Holland gekozen, terwijl de Staten hem verleden jaar tot lid van het College van Gedeputeerde Staten kozen. Voorts maakt mr Slingenberg sedert 30 November 1920 deel uit van do Eerste Kamer, waar hij zich heeft doen kennen als een uitnemend en rustig spreker, die de onderwerpen, welke hij pleegt te bc- "handelen, volkomen beheerscht. Ten slotte zij nog vermeld, dat mr Slin genberg ridder is in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Minister Deckers. Dr Deckers, die sinds 1929 de portefeuille van Defensie beheerde, is op het gebied van den landbouw, welke portefeuille op nieuw geschapen wordt, geen onbekende. Zijn proefschrift aan de Leuvensche uni versiteit luidde: De landbouwers van den N. Brab. Zandgrond. Bijdrage tot de ken nis der maatsch. en oec. ontwikkeling van den Ned. Boerenstand in de 10e en 20o eeuw. Hij is voorts hoofddirecteeur geweest van de Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven en secretaris van den R.K. Ned. Boeren- en Tuindersbond. Hij was lector in de sociale wetgeving aan de R.K. Handelshoogeschool te Tilburg, lid van de centrale commissie voor de statistiek, lid van den Hoogen Raad van Arbeid en voorzitter van de centrale commissie voor ruilverkaveling. Mr Goseling aangezocht voor Defensie? Naar de Maasbode vernam heeft Di Colijn in het onderhoud dat hij gisteren had met Mr C. Goseling, ondervoorzitter der Katholieke fractie van de Tweede Kamer aan dezen de portefeuille van Defensie aangeboden. Er schijnt ook sprake te zijn geweest van de portefeuille van Justitie. Mr Goseling, die reserve-kapitein van de artillerie is, heeft tijdens dit onder houd de portefeuille van Defensie niet aanvaard. De portefeuille van Justitie is geen practische aangelegenheid geweest, daar mr Van Schaik niet bereid was. zooals geopperd schijnt te zijn, de portefeuille van Sociale Zaken over te nemen van prof. Slotemaker de Bruine. In den namiddag heeft mr Goseling wederom met dr Colijn alsmede met de ministers Gelissen en Deckers geconfe reerd. Dë formateur heeft aan mr Gose ling toen wederom de portefeuille van De fensie aangeboden. Mr Goseling heeft daarop het bestuur der Katholieke Partij en eenige andere heeren bijeen geroepen. Unaniem was men van oordeel, dat het aanbod van een minister-portefeuille niet aanvaard kon worden. Men achtte in do gegeven om standigheden zulk een aanvaarding dooi den voorzitter van de Katholieke Partij niet mogelijk en was na lang beraad van oordeel, dat daarvoor geen voldoende grondslag van vertrouwen tusschen do Katholieke fractie en het Kabinet be stond. Schaken. Voor de nationale schaakwedstrijden welke volgende week in St. Joris te Middelburg worden gehou den hebben zich tot nu toe, terwijl eerst morgen de inschrijving gesloten wordt, reeds 45 deelnemers aangemeld, terwijl het thans zeker is. dat ook het dames- tournooy, en wel voor het eerst om het kampioenschap Nederland voor dames, doorgaat. Er hebben zich 8 dames voor aangemeld. Aangehouden. Door den Bur gemeester te Bruinisse is aangehouden en ter -beschikking van de Justitie te Middel burg gesteld zekere M. L. L., leurder, zon der vaste woon- of verblijfplaats, als ver dacht van diefstal gepleegd te Bruinisse in Mei 1.1. Tevens had L. zich schuldig ge maakt aan het opgeven van een valschen naam. Vlissingen. Naar de VI. Crt. meldt, zijn de zitbanken op den Boulevard Ban'kert allen vernield. Doordat des avonds de electrisdhe lantaarns of in 't geheel niet, of slechts gedeeltelijk branden, schijnen baldadige elementen 't speciaal op deze, voor de wandelaars zoo welkome rust plaatsen te hebben voorzien. Goes. Naar ons wordt medegedeeld, is het dit seizoen niet meer mogelijk de prov. zwemwedstrijden aan het Goesöhe Sas te houden. De bad- en zwemclub 't Sas over weegt nog een onderlingen wedstrijd uit te schrijven. De collecte voor het Crisis-Comité bedroeg deze week 50.84. 'De Harmonie „Euphonia" (dir. dhr P. de Rooy) geeft op Vrijdag 2 Augustus een concert op de Groote Markt. Aanvang half negen. 1. „Mit Standarten", marsch, F. von Blon. 2. „Les Trois 'Graces", ouverture. G. Cornez. 3. „In een Kloostertuin", inter- mezizo caracteristique, A, W. Ketelbij. 4. Fragmenten uit -de opera „Tann'hauser", Richard Wagner, arr. Gadenne. Pauze. 5. „L'Entrée des Gladiateurs", marsch, J. Fucik. 6. „Le Souvenir", trombone-solo, H. Charles (solist dhr C. le Conté). 7. „Pomone", wals, E. Waldteufel (arr. Wittmann), 8, La Pluie d'Or, clarinetsolo, P. Bouillon (solist dhr G. Temmerman), 9. „Euphonia-marsch", J. Horst. Fruittentoonstelling te Goes. Zooals reeds vroeger werd ge meld, zal op 3, 4 en 5 October te Goes een fruittentoonstelling worden gehouden. Om aan deze tentoonstelling meerdere be kendheid te geven is een in kleurendruk uitjevoe/d raambiljet vervaardigd naar een ontwerp van Wim Abeleven. Dit bil jet, dat door zijn frissehe kleuren en pak kende voorstellingen de aandacht trekt, zal ongetwijfeld aan het doel beantwoor den. De Kozakken komen. Vroeger een noodkreet, die schrikbeelden voor de oogen bracht van woeste ruiters, steige rende paarden en vreeselijke terreur. Thans een juichkreet: een voorstelling van de Djiguiten Kozakken is een sportief evenement, een demonstratie van ruiter- kunst door stoutmoedige acrobaten te paard. Wie zijn de Djiguiten Kozakken? De 'Djiguiten Kozakken zijn allen offi cieren van de voormalige Wit-Russische ruiterregimenten, die de vermaardheid bezaten, dat alleen de allerbeste ruiters uit het 'groote Russische rijk hiervan lid konden worden. Na de omwenteling ver- eenigde zich een tiental van hen onder leiding van den „Hetmann" Remeleff en zij toonen thans in alle landen van Euro pa met enorm succes hun onovertroffen staaltjes van ruiteracrobatiek en onver schrokken paardrij-kunst. Inderdaad „onovertroffen". Toeren, zooals „De groote Pyramide", „De dolkendans", „De Salto-Mortale" e.d. zijn voor den waren liefhebber vein paard rij-kunst een lust om te zien. Dit is geen circusvoorstelling of hoogesclhool-rijden, maar een ongekende topprestatie op het gebied van paardrijden, van durf en ver- metelheid, van éénheid van mensch en dier. De voorstellingen, die de Djiguiten Ko zakken in 1928 in Nederland gegeven heb ben, vonden dan ook steeds voor uitver kochte terreinen plaats. Zij zijn niet al leen een evenement op sportief gebied, maar bovenal ook zeer leerzaam en on derhoudend. 'De Djiguiten Ruiter Kozakken treden Zaterdag 3 Augustus te 2.30 u. en te 9 u. op te Goes op het Gemeentelijk Sport terrein. Wemeldinge. De voorzitter van hel Centraal Stembureau alhier, heeft in de vacature van wijlen dhr D. Bruinooge, voor de loopende en volgende zittings periode benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad, dhr Joh. Ruissen. Tot volontair ter gemeente-secretarie alhier is geplaatst P. van Weele alhier. Koudekerke. Gisteren vergaderd--, de Gemeenteraad. Afwezig dhr Stoppels met kennisgeving. Ingekomen stukken. Bericht, dat de gekozen Raadsleden hun benoe ming hebben aangenomen. Bericht van den Commissaris der Ko ningin, dat aan den Burgemeester verlof is verleend van 6 tot en met 14 Augustus. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening regelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in 't klein. Z.h.st. aan genomen. Verzoek van het Hoofd der openbare school om verlenging van huur. In han den van B. en W. De voorz. deelt mede, dat hij zijn be roep op de Kroon tot niet-goedkeuring van het Raadsbesluit van 4 Juni inzake Zomerwoningen, beeft ingetrokken. Daar uit moet men geen verkeerde conclusies trekken. Hierover zul hij nadere inlich tingen geven in besloten vergadering. Vaststelling eener verordening krach tens art. 31 dudecies 82, tweede lid der wet op de Personeele belasting 1896, ge schiedt z.h.st. Aanleg eener rioleering in de Bree- straat. De kosten van dit werk kunnen geraamd worden op f 400. De voorz. deelt mede, dat later bekend is geworden, dat de kosten op f350 zul len komen en dat geen kosten aan de bewoners in rekening zullen worden ge bracht. Met algem. stemmen aangenomen. Wijziging vernieuwingsplan van den weg KoudekerkeVlissingen. Het rij wielpad wordt gebracht van 1.58 M. op 2.15 M. Dhr Lorier zou willen, dat er aan weerszijden van den weg een rijwielpad werd aangelegd. De ervaring leert, dat rijwiel en voetpad aan één zijde van den weg vaak hinderlijk is en het gevaar voor ongelukken vergroot. De voorz. zegt: het plan is reeds meer malen in den Raad geweest. Er zou ver traging in de uitvoering komen. Wij doen goed het ongewijzigd aan te nemen. Dhr Contant zegt: langs de trambaan kan moeilijk een rijwielpad worden aan gelegd. Dhr de Kroo kan zich vereenigen met het voorstel van Ged. Staten, doch wil een scheiding tusschen rijwiel- en wandel pad. Dhr Sanderse steunt dhr Lorier. Dhr Lorier wil er geen voorstel van maken, doch is van meening, dat een rijwielpad aan beide zijden van den weg het gevaar minder maakt. Het voorstel van B. en W. om het voorstel van Ged. Staten ongewijzigd aan te nemen, wordt met algem. stemmen goedgekeurd. Voorstel om aan dhr J. W. van Visvliet eervol ontslag te verleenen als gemeen te-ontvanger met ingang van 15 Decem ber 1935, wordt aangenomen. Idem de vaststelling der zekerheid van den nieuw te benoemen gemeente-ontvanger op een bedrag van f7000. Vaststelling instructie voor den nieuw te benoemen gemeente-ontvanger. Dhr De Kroo zou er prijs op stellen, dut de ontvanger geen andere baantjes van penningm. of ontvanger enz. van andere lichamen uitoefent. Bij het na zien blijkt, dat het den ambtenaren ver boden is in art. 12 zonder schriftelijke vergunning van B. en W. een ander ambt uit te oefenen. Enkele heeren willen toch nog een bepaling in de instructie. De voorz. acht dit niet noodig. Het ambtenarenreglement regelt deze kwestie. Dhr de Kroo wil aan een gemeente ontvanger geen gelden van andere in stellingen zien toevertrouwd. Er Is in de laatste jaren door die combinatie van betrekkingen en het onder zich hebben van verschillende kassen, genoeg ellende gekomen. Spr. wil een verbodsbepaling in de instructie. Dhr Sanderse vertrouwt, dat B. en W. strikt zullen uitvoeren wat in het reg lement is voorgeschreven. Bovendien mocht later een ander college van B. en W. er anders over denken, dan heeft de raad altijd het recht van ingrijpen. Ook de voorz. is deze meening toegedaan. Het voorstel van B. en W. wordt ongewij zigd aangenomen met alg. stemmen. Reorganisatie van de gemeente-secre tarie en benoeming van een gemeente ontvanger. B. en W. stellen voor, zoo als reeds gemeld, om de functie van ge meente-ontvanger te combineeren met die van eersten ambtenaar ter secretarie. Op de jaarwedde, die hij als ambtenaar t.er secretarie geniet, komt in mindering het salaris waarop hij als geineente-ont- vanger recht heeft; echter zouden B. en W. hem een toelage willen geven van f 180 per jaar. Daarnaast zouden B. en W. een nieu wen gediplomeerden ambtenaar willen aanstellen op een jaarwedde van f 1040. Dhr Sanderse meent, dat waar ook de secretaris op leeftijd is en mitsdien niet meer die prestatie kan leveren als een jonge kracht en ook een andere ambte naar haast den pensioengerechtigden leeftijd bereikt heeft, men toch moeilijk met één kracht zal kunnen volstaan. Dhr Lorier acht het nuttig, dat dit voorstel aan den raad is voorgelegd en meent, dat later de twee ambtenaren wel door één kunnen worden vervangen. Ook dhr Moens is van meening, dat de secretarie te veel geld kost en juicht de reorganisatie toe. De voorz. antwoordt: de secretarie zal niet overbelast worden en mocht de secre taris niet in staat zijn om het werk te doen, waarvan nu geen sprake is, dan zal spr. wel bijspringen. Hierna wordt dhr W. Kaan eerste amb tenaar ter secretarie, met alg. stemmen tot gemeente-ontvanger benoemd en wordt de reorganisatie aangenomen. Goedkeuring rekening Burgerlijk Arm bestuur over 1934. Uitgaven f 6401,38, ont vangsten f6117,29, nadeelig saldo f284,09. Idem goedkeuring van de begrooting B. A. voor 1936. De door de gemeente toe te kennen subsidie is geraamd op f5500. Beide zonder discussie aange nomen. Voorstel tot intrekking van het raads besluit van 28 Dec. 1934, waarbij verval len is de aan de Commissie tot wering van schoolverzuim toegekende tegemoet koming van f25. Dhr Sanderse meent, dat we hier voor een werkstaking staan. Spr. meent, dat er toch wel menschen in de Gemeente gevonden kunnen worden, die dat mooie werk Pro Deo zullen willen doen en inplaats van den eersten ambtenaar der Gemeente een andere ambtenaar bereid zal zijn om dat werk te doen. Wij moe ten als raad niet wijken voor den druk, die op ons wordt uitgeoefend. Dhr de Rijke schaart zich geheel ach ter de meening van dhr Sanderse. Dhr de Kroo zegt: men had met een verzoek moeten komen en niet met een weigering. Dhr Lorier zegt de commissie heeft zich afgeschaft om zoo weinig mogelijk be- lastingverhooging In te voeren. De secre taris der commissie, een van de best ge- salariëerde ambten der Gemeente. De voorz. zegt: ieder jaar treedt de voorz. en secretaris dier commissie af. Dit is ook in April gebeurd. Er is geen werkstaking, maar men stelt zich niet disponibel. Dhr Sanderse zegt: er is toch bij deze werkstaking een solidariteit zoo sterk, dat men algemeen heeft geweigerd om het secretariaat te vervullen. Spr. zou B. en W. willen opdragen om alsnog den secretaris te verzoeken deze functie te aanvaarden en daarmede het gemeen tebelang te dienen. De voorz. zegt, dat hij dit aan de com missie zal voorleggen. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen met 8 tegen 2 stemmen. Aanbieding gemeenterekening dienst 1934. Aan de beurt om in deze commissie van onderzoek voor deze rekening zitting te nemen zijn de heeren F. de Rijke, J. Verhage en A. de Lange. De geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden worden in orde bevonden. Rondvraag. Dhr de Rijke verzoekt om, waar de postdienst uitgebreid is in de kom der gemeente, ook voor de men schen aan den KoudekerkeVlissing- schen weg het daarheen te leiden, om voor telegrammen, aangeteekende brie ven, expresse enz. eenige vergoeding te geven. Dhr Sanderse zegt: dit is niet alleen noodig voor den Koudekerke—Vlissing- schen weg, maar ook zoo in den Lage- weg. Ook dhr Moens zegt: wij moeten extra betalen voor het bezorgen van tele grammen en expresse brieven enz. De voorz. zegt toe, dat B. en W. dit in onderzoek zullen nemen. Dhr Sanderse vraagt naar aanleiding van de notulen inlichtingen inzake het beroep op de Kroon. HIJ spreekt verder over het ongemak, dat het vuil opgehaald wordt met een open wagen. Over de verlichting zegt spr., dat in de noodlijdende gemeente Souburg deze op den Nieuwen Vlissingschen weg uit muntend is en wij op Koudekerk's ge bied er droevig voor staan. De voorz. zal de kwestie van ophalen straatvuil nader onderzoeken. Een betere verlichting is in onderzoek doch wij moeten roeien met de riemen die wij hebben. Binnenkort komt deze zaak met de bevoegde autoriteiten ter sprake. De voorz. stelt voor om f200 te ver leenen voor den aanleg van een electr. kabel vanaf de woning van den Burge meester tot het andere punt van aan sluiting en f2000 te verleenen voor het aanschaffen van een motorspuit. Toe gestaan. De voorz. dankt tenslotte alle Raads leden voor wat zij in de bijna verstre ken periode in 't belang der gemeente deden en spreekt een hartelijk afscheids woord tot den heer Goote, die niet in den nieuwen Raad terugkeert. Hij heeft met de hem eigen persoonlijke eigen schappen tot de goede samenwerking het zijne bijgedragen. Dhr Sanderse wenscht persoonlijk te onderschrijven wat door den voorz. tot dhr Goote is gezegd. Dhr Goote dankt voor de goede woor den en wenschen hem toegesproken en zegt de raadsleden dank voor de goede verstandhouding, die er bestond. Hij wenscht allen Gods zegen toe. Hierna sluiting. Voetbal. Souburg. Dinsdagavond speelde S. V. S I en R.V.C. I een competitiewedstrijd voor den Walcherschen voetbalbond. De uit slag was 3—3. Een kleine advertentie ln de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 7b cent bij vooruitbetaling. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Middelharnis, P. de Looze te IJsselmuiden. Aangenomen naar Twello, A. Steen- beek te Surhuizum. Naar Appelscha, H. Engelsma, cand. te Oosterend. (Fr.) Geref. Kerken. Beroepen te Leek (Gr.) J. A. Graven- stein te Oosterzee. Geref. Gemeenten. Tweetal te Opheusden, R. Kok te Vee- nendaal, en W. Lamain te Rotterdam. Bedan'kt voor Katwijk a. Zee, M. Hei koop te Utrecht. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Gouda, M. Baan te Maas sluis en J. Tamminga te Harderwijk. Beroepen te Barendrecht, M .Baan, cand. te Maassluis, Oud-Geref. Gemeenten. Beroepen te Gouda, Joh. van Weizen te Rotterdam-Zuid. Benoemd tot leeraar in de Electro- techniek aan de Ghr. Ambachtsschool te 's-Gravenhage, de heer K. M. van Puf- felen te Leiden, vroeger te Vlissingen. Geslaagd voor do hoofdacte te Rot terdam de heeren P. J. W. v. d. DTies te Lewedorp en M. L. Lindhout te Tho- len, voor akte Duitsch L.O. dihr L. Ge- schiere te Terneuzen, voor akte Fransch L.O. Mej. A. A. G. den Hoed te Vlissin gen en dhr A. P. J. du Bois te Honte- nisse, voor akte Engelsch L.O. dhr J. I. Dees te Loosduinen en voor examen Nij verheidsonderwijs akte N III (bouwkun de) J. Hollestelle te Kloetinge. Een brutale juweelenroof. Gisteren is in een der voornaamste juwe- lierszaken te New-York een brutale roof overval 'gedaan. Terwijl de straat vol was met voorbijgangers en op 50 pas afstand van de zaak een politie-agent stond, be traden eenige bandieten den winkel. Zich voordoende als voorname klanten zij waren allen keurig gekleed lieten zij zich eenige sieraden toonen om dan den chef en een zich toevallig in den winkel bevindenden heer te overvallen en te boeien. Rustig kozen zij daarna met 'ken nersblik de 'kostbaarste juweelen uit en namen zij voor de oogen van vele voor bijgangers uit de etalage een robijnen halssnoer van onschatbare waarde, dat eens het eigendom van Maria Antoinette zou zijn geweest. Zij vergaten ook niet het certificaat van echtheid, dat naast het snoer in de étalage had gelegen, mee te nemen. Met hun buit verlieten de bandieten on gehinderd den winkel. Naar schatting hebben zij voor meer dan 25.000 dollar ju weelen meegenomen en volgens een New- Yorksdh blad zou alleen reeds het robijnen snoer deze waarde hebben. Van de roo- vers onlbreekt elk spoor. Men vermoedt met een internationale bende te doen te hebben, die systematisch juwelierszaken berooft. voorw. Diefsti nia" te binder, thans in bevel tot Overtr van R., waterleic

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2