Johanna Coninghame. niet d'e voordelen zullen brengen ala boo oppervlakkig wordt gedacht; dat dus dere gemeente heeft bewezen recht van testaan te hebben en dus niet de minste redenen voor Gedep. Staten kunnen bestaan om deze gemeente op te heffen; willen zij de gemeente Goes hel pen, dat zij dan hun plannen een andere richting zullen mceten geven. Besluit met algemeene stemmen niet mede te kunnen en zullen werken aan het onzalige plan van Gedep. Staten om de ge meente Kattendijke op te heffen, en ver zoekt uw college beleefd ernstige nota te nemen van de wenschen van de ingezete nen aan uw college te kennen gegeven in hun adres oim Kattendijke en Wilhelmina- dorp één te laten. Dihr Z a n d e e vraagt, of baron Huis- sen van Kattendijke hierin niet is geraad pleegd. De voorzitter antwoordt bevea tigend, maar hieraan is aandacht ge schonken in het advies van de commissie uit de ingezetenen. Er staan nog meer l'egevens ten dienste van B. en W., maar d.e worden wel gebruikt als het noodig is Dhr Lindenbergh merkt op, dat nog wel krassere uitdrukkingen hadden l.ebruikt kunnen zijn, maar we blijven liever netjes. Het verweerschrift wordt hierna met 8lg. stemmen aangenomen, waarna slui ting volgt. Kloetinge. De Burgemeester heeft een openbare vergadering belegd van de Com missie ex. art. 158 der Gemeentewet op Woensdag 81 Juli a.s. des avonds te 8 uur in het Gemeentehuis. Punten van behandeling: 1. Beëediging leden. 2. Bespreking voorstel Gedep. Sta ten inzalke grenswijziging. Kapalle. De grenswijziging. De commissie ex. art. 158 der Gemeentewet kwam onder voorzitterschap van Burgm. Bierens, voltallig hijeen, ter behandeling van de grenswijziging. Als secretaris werd aangewezen de gem.-secretaris, dhr S. J. van Dijke. Nadat de voorzitter een overzicht had gegeven van de voorgestelde wijziging, zoo- als Ged. Staten zich die indenken en een en ander werd meegedeeld uit de in ver band hiermede gehouden besprekingen, werd overgegaan, tot de bespreking van de grenswijziging SchoreKapelle. Het adres door de bewoners van den Oudendijk en het Schotwegje gericht aan Ged. Staten om bij de gemeente Kapelle te worden gevoegd, was aanleiding dat een grenswijziging werd voorgesteld. Voorge steld wordt 25 H.A. grond met 32 per sonen bij Kapelle te voegen, met als scheidslijn de weg van de Abdijstraat tot can den dijk bij C. Bal. De voorzitter las voor het prae-advies van B. en W., waarin voor- en nadeel worden uiteengezet, en ook werd betoogd, dat de onderhoudskosten van dezen weg meer zouden bedragen dan werd voorge houden. Op de vraag van dhr A. Slabbekoorn wat de weg jaarlijks wel zou kosten aan de gemeente, antwoordde de voorzitter van zéker geen f 150 zooals Schore voorstelde, maar wel f300. Als maatstaf was geno men voor berekening de weg naar Evers- dijk. Dhr F. C. van der Vliet is er tegen om dezen weg over te nemen. Hij kan niet met het prae-advies van B. en W. mee gaan. De overige leden steunden het voor stel van B. en W. Ged. Staten zullen ook in kennis gesteld worden met de bezwaren van dhr van der Vliet. Alsnu kwam in beihandeling de grens wijziging Kapelle-Kattendiike-Wemeldin- ge. Ook door de bewoners van de Hille- werveweg en Wemel. grintweg was ge vraagd om bij Kapelle te worden gevoegd. Al deze dingen waren aanleiding tot het plan van Ged. Staten om Kattendijke te verdeelen. Aanvankelijk kon men meegaan met het plan om 117 H.A. te zien toegevoegd aan Wemeldinge (gronden béboorende tot de gemeente Kapelle) en hiervoor terug te ontvangen 290 H.A. met 30 gezinnen, 132 personen. Over het geheel werd het plan volgens het prae-advies van B. en W. aan nemelijk geacht. De heer Jobs Schipper juicht het stre ven toe van de genoemde bewoners om FEUILLETON (Vrij naar het Engelsch.) 68). o— „Te verwonderlijker is het, dat Claude poo goed en vriendelijk is", zei Johanna; hij heeft een zeer ongelukkig thuis gehad; hij heeft er me genoeg van ver teld om medelijden met hem te hebben. Het is heel flink van hem om naar een kantoor te gaan, zooals hij gedaan heeft." „Hij schijnt een goede vriendin in je gevonden te hebben", zei dokter Prender- gast. „Goeden nacht, mijn kind." Na dien avond werd er zelden meer over Claude Coninghame of Oswald ge sproken. Johanna en Gertrude bleven als steeds dikke vriendinnen; maar Gertrude was plotseling zeer weinig mededeelzaam geworden over het bezoek der Fenella en de dagen in Clevedon, waar de Cuth- berts zoo dolgraag over spraken en wat zelfs Cissy in vuur deed geraken. De ernstige mijnheer Macintosh had blijkbaar grooten indruk gemaakt op Car rie Cuthbert en dat was mogelijk de reden, waarom ze de vriendschap met de Prendergasten zoo veel mogelijk warm hield. Onderwijl had Charlie een plaats aan d« Bank gekregen en bewees, dat zijn van Kattendijke af te raken, doch wil de scheidingslijn langs de leiding trekken Spr. kan er niet aan mee doen om dit dorp maar te verdeelen. Ook Wemeldinge geeft niets en ontvangt veel. De heer van der Vliet zal er niet aan meedoen om Kattendijke onder de buren te verdeelen. Overigens is spr. het eens met dhr Schipper. Dhr Slabbekoorn zegt, dat met de be langen van Kattendijke geen rekening wordt gehouden. Spr. zal er niet aan mee doen om Kattendijke te helpen afslachten. Spr. noemt dit een schreeuwend onrecht. De gemeente Kattendijke leefde zuinig en wordt nu ineens uitgeschakeld uit de rij van de gemeenten. Spr. is er om moreele redenen tegen en is voor gezamenlijke overleg met de betrokken gemeenten. Geen bezwaar is er om te doen als nu met Schore geschiedt of tegen bijvoeging van de inwoners welke in Kapelle leefden. De voorzitter merkt op, dat het plan wel overwogen is en de besprekingen niet wei nige waren, maar men moet het plan in zijn geheel zien. Dhr C. Traas kan ook niet met de ver deeling accoord gaan. De verkaveling met Kattendijke stuit spr. tegen de borst, maar als Ged. Staten nu toch ook trots de ge opperde bezwaren gaan verdeelen, dan acht hij 'dit plan zooals B. en W. advi- seeren het aannemelijkst, waarmee ook de heeren v. d. Vliet en Keim accoord gaan. De 'heer M. Veerhoek acht het in het belang van de gemeente om het advies van B. en W. te aanvaarden. De heer Schipper en van de Vrie stel len voor een kleiner gedeelte voor Wemel dinge te nemen en de lijn voor Kattendijke langs de leiding uit te stippelen en het Hooge pad. De voorzitter deelde mee, deze ziens wijze kenbaar te zullen maken aan Ged. Staten, waarna sluiting volgde. Heinkenszand. Maandagavond verga derde de Raad dezer gemeente. De ge loofsbrieven der nieuw gekozen raadsle den werden in orde bevonden. Tot toela ting wordt besloten. Vastgesteld worden de vergoedingen voor de Bijz. scholen, bedoeld in art. 101 der L.O.-wet, op f8.84 per leerling. In behandeling komt wederom het verzoek van den heer Kreune om vergoeding door het ontnemen van plantrecht aan het Steenenslop. B. en W. stellen voor dit ver zoek af te wijzen op grond, dat het plant recht kan worden uitgeoefend indien de Raad goed vindt, dat de weg naar de lin kerzijde wordt opgeschoven. Nadat daar toe wordt besloten wordt het verzoek van den heer Kreune afgewezen met algem stemmen. Op een verzoek van de Wed. J Paauwe om vermindering van rioolbelas ting wordt afwijzend beschikt. De raad besloot naar aanleiding van dit verzoek evenwel voor een volgend jaar een bijzonder tarief vast te stellen voor afvoer van huishoudwateT afzonderlijk. 'Op een verzoek van de organisaties van landarbeiders om de gemeente 1/3 te doen bijdragen in de 'kosten van doktersfonds voor de 'georganiseerde landarbeiders, werd na bespreking met algem. stemmen afwijzend beschikt. Ten eerste omdat het volgens de meening van den raad niet aangaat een dergelijke maatregel te tref fen voor enkel georganiseer den en ten tweede omdat zou men tot alle daarvoor in aanmerking komende gezinnen over gaan 1/3 in doktersfondskosten 'te betalen, het bedrag zoo hoog zou worden, dat eerst naar de noodige middelen tot dek king zou moeten worden omgezien. 'De gemeentdbegrooting voor 1935 werd door Ged. Staten goedgekeurd. De 'begroo ting voor den keuringsdienst van vee- en vleesoh in den keuringskring Heinkens zand, werd vastgesteld op een bedrag van f240 in ontvang en f3147,20 in uitgaaf. De gemeente-rekening over 1934 wordt aangeboden op in ontvang f 61510,57 en in uitgaaf van f 53478.57 met een batig slot van f8032. De kapitaal dienst in ontvang f28059.62 en in uitgaaf f27892, met een nadeelig slot van f 167.62. De rekening van het Burgerlijk armbestuur over 1934 sluit in ontvang op f 2833.38 en in uitgaaf op f2494.45, met een 'batig slot van f338.93 en wordt goedgekeurd evenals de begrooting van 1936 van dat bestuur met in ontvang en uitgaaf op f3163.84, met een aanvraag om subsidie uit de gemeen- besluit hem ernst was geweest. Met groote volharding wist hij zijn slordig, onregel matig schrift in een nette kantoorhand te veranderen en 's avonds zat hij met het grootboek, kasboek, journal en wat al niet de boekhouding betreffend, voor zich; soms onderbrak hij zijn werk om een grap met Gertrude te maken, of een spel schaak met Cissy te spelen of mee te doen aan het vragen- en antwoorden- spel op rijm van de kinderen. Maar Ger trude's snaaksche uitvallen klonken niet als vroeger, ze was humeurig en onbe rekenbaar, het eene oogenblik uitgelaten om even later stil en in zichzelf ge keerd te zijn. „Jij neemt alles maar even gemakkelijk op", zei ze op zekeren dag tegen Johanna toen ze samen uit rijden waren; „jij leeft maar precies voort, of Oswald niet aan den anderen kant van de wereld zat; je bent toch een wonderlijk iemand, Jo hanna." „Waarom zou ik anders leven, Trude? Het zal hem immers toch niet terug brengen, of de wil van je vader ver anderen; maar als je denkt, dat ik hem niet meer mis, of naar hem verlang, dan vergis je je deerlijk. Als je eens wist, wat het voor me is, te weten, dat het weldra Paschen zal zijn en dat hij niet thuis zal komen, zooals gewoonlijk en dat allemaal ter wille van mij." Johanna sprak zoo zelden tegen Ger trude over Oswald, dat deze haast ont- tekaa van f 2000. Besloten wordt met den bouw van een onderwijzerswoning te wachten tot het volgend jaar, omdat de bouw thans voor een gedeelte in de win termaanden zou moeten plaats vinden. Bij de rondvraag vraagt de heer 'Bos of bij de Keikdreef der R.K. kerk niet een bord zou kunnen worden geplaatst voor auto mobilisten, omdat daar de uitgang is voor de schoolkinderen. Na bespreking zal de voorzitter het hoofd der school vragen er de 'kinderen op te wijzen bij den uitgang van de Kerkdreef op het trottoir te blijven, waar hen geen gevaar dreigt. De heer Beaufort vraagt beter toezicht der politie op de naleving van een ge meenteverordening, waarbij 'het verboden is des Zondags door belgerinkel ijlsco of andere waren aan te prijzen. De voorzitter zegt voorziening toe. De heer de Mol in formeert naar het boete-beding bij de dorpsstraatvernieuwing. De voorzitter doet mededeeling over den stand van zaken. De heer Steketee wijst op enkele gebreken in de nieuwe dorpsstraat, waarop zal worden gelet. Ten slotte dan'kt de voorzitter den heer de Mol, die in een volgende periode niet als raadslid zal terugkeeren voor de door hem aan de gemeente bewezen diens ten. De heer de 'Mol danlk't de voorzitter voor de waardeerende woorden en de raad voor de prettige samenwerking, die er steeds is geweest. Daarna sluiting. Driewegen. Toen Zaterdagvoormiddag de schotter G. zijn dagelijkschen rondgang door de weilanden van Coudiarpe deed, was hij vergezeld van zijh 5-jarig zoontje. Niettegenstaande G. zijn zoontje meerma len gewaarschuwd had toch niet te dicht bij de jonge paarden te komen, kreeg het jongetje op zeker oogenblik een slag van een paard vlak in het aangezicht. Dokter Folmer, die spoedig ter plaatse was, constateerde dat het onderkaakbeen was gebroken, eenige tanden uit de bo venkaak waren en de onderkaak geheel uit het lid was geslagen. Hij' achtte over brenging naar het ziekenhuis noodzake lijk. (Midd. Gt.) lerseke. De handel in mosselen op België en Frankrijk neemt met den dag toe. De qualiteit is over 't algemeen goed tot zeer goed te noemen. Men schat de hoeveelheid mosselen, die in de wéék van 2227 Juli naar 'het buitenland zijn ge gaan op ruim 4000 tonnen. Dit ia voor dezen tijd van 't jaar niet slecht. Met de groei der oesters is 'het nog niet best en het sterftecijfer is ook dit jaar weer groot. Toch lijkt Ihet wel of de qualiteit der 'kleinste soorten veel beter is dan wel ge weest is. Van den Minister van Sociale Zaken is bericht gekomen bij B. en W., dat de geldigheidsduur der steunregeling door hem is verlengd tot en met 28 December 1935 en dat voor werklooze arbeiders, wier loon volgens de loonlijsten van het le halfjaar 1935 f 15 of meer per week be droeg, de 8e klasse van steunregeling mag worden toegepast. De anderen worden of blijven ondergebracht in een mindere St. Laurens. Maandag vergaderde de Raad. Afwezig de heeren Hamelink eD Marinissen met kennisgeving. De voorzit ter deelt mede, dat B. en W. aan de N.V Zegam in Mei j.l. verzocht hebben den gasprijs voor de straatverlichting te ver lagen. Thans was 'bericht ontvangen, dat te rékenen van 1 Juli j.l. de kosten f 16 per jaar en per lantaarn zullen bedragen, waarvoor de lantaarns 1600 uren per jaar kunnen branden. Vergeleken met het vorig jaar beteekent dit een jaarlijksche bespa ring van ongeveer f 53, terwijl de lan taarns per dag 45 minuten langer 'kunnen branden. 'Goedgevonden werd den brand- tijd zoo te regelen, dat voortaan de lan taarns tot 12 uur zullen branden. De rekening over 1934 wordt daarna voorloopig vastgesteld voor den gewonen dienst op f 32989.59 ontvangsten en f27862.66 uitgaven, voor den kapitaal- dienst op f2000 in ontvang en uitgaaf. De 'begroeting voor bet Burgerlijk Arm bestuur voor 1936 wordt vastgesteld op een bedrag van f600 in ontvang en uit gaaf. Daarna biedt de voorzitter namens B. en W. de begrooting voor bet dienstjaar 1936 aan tot een bedrag van f31578.03. Hij deelde mede, dat 'het mogelijk is ge stelde van den ernst van haar stem, die bij de laatste woorden begon te trillen, terwijl groote tranen in haar oogen kwamen. „Ik had je ook niet mogen plagen, Jo hanna, ik ben soms heel onaardig. Maar ik heb het op het oogenblik ook niet zoo erg gemakkelijk. Tante Helen zit zoo te zeuren over dien vervelenden mijnheer Freeling. Dat zou iedereen prikkelbaar maken." „Het is vervelend, dat geef ik toe", zei Johanna, „maar heusch Gertrude, ik ge loof, dat jij hem wel een beetje zwarter afteekent dan hij is!" „Hij is een vervelende domme jongen, die aan zijn moeders leiband loopt! een suffer! een..." „Stil Gertrude, denk aan het achter bankje; en ik geloof heusch, dat daar het rijtuig van de Freelings aankomt!" Johanna stuurde haar ponnies naar den kant van den weg en een mooi open rijtuig ging hun voorbij, bestuurd door een jongen met een teere haast vrouwe lijke gelaatstint. Naast hem zat een dame met een vriendelijk, hoewel op het oogenblik wat angstig gelaat, en toen haar zoon de vurige paarden inhield, stond ze op om Johanna en Gertrude te begroeten. „Ik ben blij, dat we u juist moeten ontmoeten, juffrouw Coninghame. Ik wil de u net schrijven om u te vragen of u lust had met de dames Prendergast weeet de begrooting sluitend te maken bij een vermindering van 15 opcenten op de Personeels belasting. Waar deze vergadering vermoedelijk de laatste in deze zittingsperiode is, brengt de voorzitter een woord van hartelijken dank aan de leden voor wat zij in het belang van de gemeente hebben verricht, voor de aangename samenwerking en de vriendschappelijke wijze, waarop de be sprekingen steeds hebben plaats gehad; in het bijzonder spreekt hij den heer van Iangevelde toe, die na 10 jaren lid van den Raad te zijn geweest, gemeend heeft, zich niet meer beschikbaar te moeten stellen. De heer Van Langevelde dankt den voorzitter voor zijn vriendelijke woor den, brengt ook den leden dank voor den prettigen omgang en wenscht allen het beste toe. Daarna geeft de voorzitter een kort overzicht van het belangrijkste, dat in deze vierjarige periode met medewerking van den Raad is tot stand gekomen en consta teert met dankbaarheid, dat ondanks de ten vorige jare door de regeering getrof fen maatregelen, waardoor de belastingen aanmerkelijk moesten worden verhoogd, de gemeente er financieel goed voor staat. In dit verband spreekt hij echter den wensdh uit, dart de regeering, waar noodig tijdig zal ingrijpen, opdat onze gemeente niet opnieuw de dupe 'zal worden van te groot© royaliteit of gewaagde experimen ten van andere gemeenten. Krabbend ijke. Wij vestigen de aan dacht onzer lezers op de vestiging hier ter plaatse van het Bouwkundig Bureau „Aretam". Dit bureau deelt mede te zorgen voor een goed verzorgde archi tectuur. goedkoope en solide uitvoering en strenge controle bij de uitvoering. Meliskerke. Zaterdag vergaderde de Raad voltallig. Na opening met gebed deelde de voorz. mede dat hij met ingang van 27 Juli was herbenoemd tot burge meester dezer gemeente. Hij hoopt dat God hem wederom zal sparen en kracht en wijsheid zal geven voor zijn ambt. Dhr Dekker feliciteerde den burgemees ter met deze herbenoeming, spreekt daar zijn blijdschap over uit en hoopt ook in deze periode op eenzelfde aangename sa menwerking. Van de gemeente Grijpskerke is inge komen een rekening krachtens art 102 L.O.-wet groot f 182.57 en idem volgens art. 104 van dezelfde wet van f 273,52. Beide toegestaan met alg. st. Van Ged. Staten is bericht ingekomen dat de begrooting 1935 ongewijzigd is goedgekeurd. Vergoeding per leerling over het jaar 1933 voor de beide lagere scholen wordt vastgesteld op f 10.44. Voor de school hoofd dhr Flach is dit totaal f 501,12 en voor de Boaz-school f 918,72. Vastgesteld wordt van eerstgenoemde school de afrekening over het 3-jarig tijd vak. In 1931, '32, '33 kon aanspraak ge maakt worden op een bedrag gioot f 2332.21, reeds is daarop betaald f 1942,17, zoodat de schoolvereen. nog een nabetaling krijgt van f 390.04. De geloofsbrieven voor de opnieuw ge kozen raadsleden worden nagezien en in orde bevonden, zoodat tot toelating be sloten wordt. De voorz. spreekt er zijn blijdschap over uit dat alle aftredenden zijin herkozen. B. en W. leggen de gemeenterekening 1934 over. Ontvangen is f 16.449,92 H, uit gegeven f 14.334,28, goed slot f 2115,64 De heeren Dekker en Spruyt worden aan gewezen deze rekening na te zien. Daarna sluiting. Serooskerke (W.). Maandagmiddag ver gaderde de Raad. Afwezig met kennisge ving de 'heer Hoegen. Een voorstel van B. en W. om 'de ver ordening regelende de heffing van ver gunningsrecht voor den verkoop van ster ken drank in het 'klein te wijzigen, in dier voege, dat de woorden „omvang van" wor den vervangen door de woorden „omzet van sterken dranlk in", wordt z.'h.st. goed gekeurd. De gemeenterekening over 1934 wordt door den voorzitter aangeboden en be draagt, voor den gewonen dienst in ont vangsten f 35.035.17 en in uitgaven f 32.542.30, al zoo een 'goed slot van 12492.87; en de kapitaaldienst in ont- Donderdag te komen lunchen; we zullen een paar gasten hebben en Freddie hoopt, dat het warm genoeg zal zijn voor Lawn- tennis. Komt u?" „Dank u", zei Johanna, „we zullen heel graag van uw uitnoodiging gebruik ma ken, is het niet, Gertrude?" Maar Gertrude keek alles behalve vroo- lijk en mompelde iets over een afspraak met mevrouw Stuart. „Freddie is verlangend, dat u zult ko men", drong mevrouw Freeling aan; „we zullen u tegen één uur wachten, is het niet, Freddie?" Al dien tijd had mijnheer Freeling schuw naar het ponnywagentje geblikt, terwijl hij onderwijl zijn vurige raspaar den afwezig telkens een licht tikje met de zweep gaf, zoodat de groom, die hen vast moest houden, ze nauwelijks in be dwang kon houden. Ja, eindelijk werd het oponthoud den paarden onder deze omstandigheden onduldbaar en de groom had nog net tijd achter op het rijtuig te springen. „Freddy's antwoord ging ver loren door het plotseling vertrek en het rijtuig was weldra buiten zicht „Wat een schatten zijn Bel en Bal toch", zei Johanna, toen de paardjes hun rustigen gelijkmatigen draf hadden her vat „Die zenuwachtige beesten van de Freelings waren in staat elk ander dier i onrustig te maken. Het verbaast me, dat de oude mevrouw Freeling niet bang iz met hen uit rijden te gaan." vangkten en uitgaven f 47.488.70. De hee ren Adr. Melis en L. Cornelisse zijn aan de beurt om deze rekening na te zien. Een voorstel van B. en W. tot het vast stellen van een instructie voor een onbe zoldigd ambtenaar ter secretarie wordt door den voorzitter nader uiteengezet. De bedoeling daarvan is, dat voor zulk een ambtenaar, wanneer hij later pensioen gerechtigd, dus bezoldigd ambtenaar wordt, de jaren van onbezoldigd zijn voor pensioen meetellen. De heer F. Melis Wz. vraagt naar de 'kosten hiervan voor de gemeente. De voorzitter antwoordt, dat de helft der inkoopsom voor 'het pensioen voor rekening der gemeente zal zijn en dat het bedrag afhankelijk blijft van de be zoldigde functie, welke die ambtenaar aanvaardt. De heer Cornelisse wil deze kosten voor de gemeente sparen en dus geen instructies vaststellen. Ook de heer Adr. Melis voelt er niets voor, om vrij willig, d.w.z. zonder drang van hooger- hand, deze instructie vast te stellen. De voorzitter en de beide wethouders Goedbloed en Wondergem verdedigen hun voorstel, er op wijzende, dart voor deze volontairs, die geen salaris genieten toch wel iets kon worden gedaan als vergoe ding voor hun prestatie ten behoeve van de gemeente. Het voorstel in stemming gebracht wordt met 5 tegen 1 stem (die van den heer A. Melis) aangenomen. De geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden worden nagezien en in orde bevonden. Tort hun toelating wordt be sloten. Bij de omvraag informeert de heer Cornelisse naar een door hem gezonden schrijven aan B. en W. inzake klachten van omwonenden over de te volle aschbak in het Smidswegje. De voorzitter antwoordt, dat dit de volle aandadht van B. en W. heeft en dat de bak meerdeTe malen zal worden geledigd. Hierna zegt de voorzitter, dat, onvoor ziene omstandigheden voorbehouden, deze vergadering wel de laatste zal zijn in de af te sluiten vierjarige periode van den Raad. Hij dankt de leden voor de aange name samenwerking en leest ook een des betreffend schrijven voor van het niet in den nieuwen Raad terugkeerend lid, de heer Hoegen, aan wiens adres hij eveneens danlk brengt voor zijn prestatie in het be lang der gemeente. Hierna sluiting met dankgebed. Kats. Maandag vergaderde de Raad. Afwezig met kennisgeving J. Eikenhout en Th. Maat. Ingekomen een schrijven van de nieuw benoemde raadsleden, dat ze hun benoeming aannemen. Ged. Staten schrijven over de verordening heffing ver gunningsrecht, dat de aanslag moet plaats li ebb en naar den omzet en niet meer naar de oppervlakte van het pand. Met algem. stemmen besloten. De geloofsbrieven van de nieuw 'gekozen raadsleden werden on derzocht en in orde bevonden, zoodat tot hun toelating werd 'besloten. Een voor stel van B. en W. om in 'beginsel te be sluiten tot bestrating van de kom der ge meente in 1936 van af begin Noord Lange weg (Kerkweg en Voorstraat) tot aan de draai bij de Graag, werd met algemeene stemmen aangenomen. 'Bij de rondvraag vraagt weth. Priester om 'bij werkloosheid de ©loort in de Kreekpad te dempen. Ook vraagt hij door wie er aan gewerkt mag worden. Besloten werd om 'hoofden van gezinnen en kostwinners het werk te laten doen. 'Hierna sluiting. St. Phllipsland. Het gemeentebestuur heeft plannen in bewerking om de schor ren Het Slaak, gelegen ten noorden van den Prins Hendrikpolder in deze gemeen te, in te dijken. Indien medewerking van het domein verkregen kan worden is het mogelijk, dat 300 H.A. rijpe schorren aan de zee worden onttrokken. Het voornemen is dat de uitvoering zal geschieden door werkloozen in rijkswerk verschaffing. Voetbal. Ritthem. Maandagavond speelde R.V.C. II van Ritthem en S.V.S. II van Souburg een competitie-wedstrijd voor den Wal- c'herschen Voetbalbond. Uitslag 42. Laag water in Zeeuwsch-Vlaanderen. Ofschoon in dezen tijd van het jaar de waterstand in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan- „O, Freddie mag alles doen", zei Ger trude, bovendien is de uitnoodiging eigen lijk voor de erfgename bestemd, niet voor mij." „Door mevrouw Freeling, bedoel je mis schien. Maar Freddie zal het je wel anders vertellen." De Freelings waren eerst kort geleden in de nabijheid van Minsterholme komen wonen en hadden er een buiten betrokken, dat al eenigen tijd te huur had gestaan. Er deed in Minsterholme een gerucht de ronde, dat de overleden mijnheer Free ling zijn geld in den handel verdiend had en dat zijn zoon nog in de zaak geïnteresseerd was, wat voor zaak het dan ook mocht zijn. Hoe het ook zij en waar het geld ook vandaan mocht komen, er scheen genoeg aanwezig te zijn. De Grange hernieuwde zijn jeugd en werd met behulp van behangers en werk lui uit Londen opgeknapt en van alle moderne gemakken voorzien. Mevrouw Freeling had al spoedig de geschiedenis van Ashton Court vernomen en van de jonge erfgename, haar bijzondere omstan digheden en haar verblijf in het gezin van den dokter. Ze bouwde zich onmid dellijk een mooi luchtkasteel van groote afmetingen. Hier vond ze precies wat ze noodig had een vrouw voor Freddie, van een afkomst, waar men trotsch op kon zijn, een meisje met een titel, welks glans op haar jongen zou afstralen. (Wordt vervolgd.) eeuwen in verheugei de achter daartoe bij uw g daartoe h de vele re ste ©euwe uw leed dragen er velen doe Na eer de Resell geerders Van 160 meento leden en stellen, noodt ont' gebroken gemeente dat gij t „van tijd gij het Walstra Van h gerlijke in lengte resolutie

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2