Uit de Provincie lastbare opbrengst volgens de kadastrale leggers in een deel der polderlasten te doen bijdragen. Ged. Staten konden zich niet aan de zijde van de Breede "Watering stellen en deelden aan het ■waterschap, in Juli 1915 mede, dat h.i. de gevraagde voorstellen niet aan de Provinciale Staten zouden ge daan kunnen worden. O.a. merkten zij op, dat de polders zijn tot stand gekomen, om de daarin gelegen gronden tegen over strooming te vrijwaren, en dat de aanslag van de gebouwde eigendommen niet alleen in strijd met het tot dusver geldende pol derrecht zou zijn, maar ook een onbillijk heid zou opleveren tegenover de oprich ters van bestaande gebouwen en werken." Op zuiver principieele gronden werd dus de heffing van de hand gewezen. Zeer spoedig kwam de zaak weer aan de orde en weer kwam de beweging uit Zuid-Beveland en wel op 3 December 1918 toen bij de behandeling van een wijziging van het reglement de heer I. Willemseen uit Ierseke voorstelde te bepalen, dat de- lastbaarstelling van gebouwde eigendom men mogelijk is. Er verklaarden zich 20 leden voor en 15 tegen dit voorstel en het instituut der belastingheffing van het ge bouwd had zijn intrede gedaan, bij over rompeling welhaast, in het Zeeuwsche polderrecht. Na aanneming van het principe werden Ced. Staten verzocht de kwestie nader uit te werken en het gevolg was, dat zij l..ter een redactie voorstelden, die beoog de van de gebouwde eigendommen een geschot te heffen, evenals van vroonen en vrijlanden reeds kon geschieden, ter be strijding van buitengewone uit gaven, veroorzaakt door rampen, bijzon dere maatregelen in het belang der zee wering of oeververdediging, een belang rijke verandering, een verlegging of uit breiding der afwateringsmiddelen, of een belangrijke verkeersverbetering. Dit voorstel werd op 19 Maart 1919, na uitvoerige gedachten wisseling en warmen strijd met 20 tegen 16 stemmen aangeno men en de Kroon sanctionneerde de nieu we richting. Men kwam voorloopig niet tot het ge bruik maken van deze mogelijkheden, tot dat in October 1932 de Polderbond zich tot het Provinciaal Bestuur wendde met de mededeeling, dat de bepalingen ter zake naar het oordeel van den Bond en onderscheidene daarover geraadpleegde polders te eng zijn en dat de algemeene vergadering van oordeel was, dat voor alle uitgaven door polders en water schappen te doen, ook het gebouwd moet kunnen worden aangeslagen, wanneer eenig waterschap dit, behoudens goedkeu ring van Ged. Staten, zou willen doen. De vraag was dan ook betreffende bepalingen in het Algemeen reglement te willen doen opnemen. Thans hadden Ged. Staten geen ernstige bedenking meer. Er werd thans voorgesteld en door Prov. Staten zonder hoofdelijke stemming aangenomen, dat van het gebouwd voor elk doel, waarvoor het ongebouwd kan en moeLworden aan geslagen, een bijdrage kan worden ge vraagd, te allen tijde en in alle polders. Het is dus zoo, dat, als er een belasting van ingelanden noodig is, het ongebouwd moet worden aangeslagen en het gebouwd daarnevens- voor een heffing in aanmer king mag worden gebracht. Spr. kwam vervolgens tot den inhoud der bepalingen en besprak ook de kwestie van het stemrecht. De nieuwe mogelijkheden oefenden een groote aantrekkingskracht op de polder besturen en zoo werden nog voor 't dienst jaar 1934'35 een 7-tal heffingen door Ged. Staten goedgekeurd. De eerste polder, die bij Ged. Staten aanklopte was het waterschap K r a b- b e n d ij k e. In de toelichting tot dit verzoek wees dit waterschap er o.a. op, dat van den verbeterden waterafvoer ook de eigenaars van het gebouwd profileeren, evenals van de wegenverbetering en daar bij komt nog, dat de polder sedert jaren welwillend samenwerking heeft met het gemeentebestuur, o.a. door bij te dragen in de kosten van het dempen en rioleeren van vuile slooten in de kom der gemeente. Ged. Staten hadden destijds reeds ge meld, -dat ieder geval door hen op zich zelf zal moeten worden beschouwd. Zij hebben dus na te gaan of van het gebouwd niet te veel wordt gevraagd. Eén der 7 polders had de bedoeling gehad om goed keuring te verkrijgen voor een ongelimi teerde periode, niet voor een bepaald dienstjaar. Dit bleek ontoelaatbaar. Men moet telken jare, gelijk met de begroetin gen, goedkeuring vragen. Voor 1935'36, zijn tot nu toe een 12 tot 15 gevallen afgedaan of in behandeling Daarbij kwam het tot verschil van opvat ting met name inzake de Breede watering, in welke zaak de Kroon nog haar beslis send woord moet spreken. Een ander ge val deed zich voor, dat een polderbestuur een percentage had voorgesteld, dat aan Ged. Staten te hoog voorkwam. Een lager werd in overweging gegeven, hetwelk even wel niet in den smaak van de betrokken ingelandenvergadering was, waarom het verzoek werd teruggenomen, in het belang van de gebouwde eigenaren dus. In 1934'35 liep het van het gebouwd geheven dijkgeschot van 0.4 tot 7.5 pet.; in 1935'36 van 4 tot 6 pet. Spr. wees er nog op, dat de binnenbe- -heeren zeker niet spoedig tot heffing van lasten op het gebouwd zullen overgaan en dat het niet mogelijk is om bij Gedep. Sta ten vernietiging te vragen van een besluit van een poldervergadering, om een bijdra ge te vorderen van de gebouwd-eigenaren. Wel kan men Gedep. Staten verzoeken de goedkeuring niet te verleenen, doch als zij het besluit goedkeuren is er geen beroep meer op. Slechts in het tegenover gestelde geval is beroep op de Kroon mogelijk. Spr. eindigde met de opmerking, dat de heffing van polderbelasting van ge bouwde eigendommen, nu onlangs in Zee land algemeen ingevoerd, doch elders reeds langer aan de orde en ook'in Zee land reeds vele jaren bij de waterschap pen Walcheren en Schouwen bekend en geheel ingeburgerd, aanvankelijk en wel begrijpelijk eenige beroering onder de huiseigenaren moet brengen maar dat men tooh mag hopen, dat straks het onvermij delijke van den maatregel wel zal ingezien worden. Van de gelegenheid opmerkingen te ma ken, maakte de heer J. W e 1 1 e m a n gebruik en besprak de kwestie van de Breede Watering. Hij stelde de vraag, of Ged. Staten op de vlucht zijn gegaan voor Goes en of bet daar een filiaal is gewor den van het Ged. College. Als Ged. Staten melden, dat f 16 per H.A. niet zoo heel veel is, -dan wijst spr. er op, dat andere polders, die f 8 voor het ongebouwd hef fen, wel 4 pet. op het gebouwd mogen vragen. Volgens spr. dienen Ged. Staten zich van inmenging in interne aangele genheden van den polder te onthouden, maar gaat het om uitwassen te voorko men en daarvan is z.i. hier geen sprake. Het is lastig, als men vier maanden op een beslissing van Ged. Staten moet wach ten. Daar de heer Magendans direct na zijn rede weg moest, zouden de andere vragen schriftelijk worden ingediend en beant woord worden in „De Zeeuwsche Polder". De v o o r z i t t e r zeide, dat de vraag van den heer Welleman zeker nog in de bestuursvergadering ter sprake zal ko men en ook nagegaan zal worden, of voor onbepaalden tijd toestemming is te ver leenen. Wat nu bijgedragen wordt door het gebouwd, is volgens spr. nog maar een schijntje. De vergadering herkoos bij acclamatie tot bestuursleden de heeren S. J. Gast te Duivendijke, S. J. de Regt te Wissenkerke en A. Wisse te Anna Jacobapolder. Het jaarverslag van den secr.-penning- meester, jhr. A. F. C. de Casembroot, zal in bet orgaan verschijnen, de rekeningen over 1933'34 en 1934'35 werden goed gekeurd, de laatste met een goed slot van f279. Samenvoeging van polders De tweede voordracht van dezen mor gen was die van dr ir E. J. B o s c h, Rid der van Rozenthal te Eefde over „Samen voeging van polders". Vast staat, aldus Spr., dat do oudste waterschappen ontstaan zijn uit de orga nisaties, waarin de bewoners van ons land ten tijde van den aanvang onzer jaartelling en daarvóór, verdeeld waren. Het was in den tijd, dat die organisaties nog geen vaste vestingen hadden, en den grond beschouwden als wij thans k.clit en zee beschouwen- ten gebruike van een ieder, maar bezit van niemand. De organi satie als zoodanig nam dus eers' lijde lijk later bij de vaste vestiging voor goed, den gr-oind in bezit. Het zal we-1 dui delijk zijn, dat deze organisaties en niet de individuën dijken gingen aanleggen en gronden gingen inpolderen. Uit deze orga nisaties zijn onze waterschappen en pol ders ontstaan. In Zeeland werd het bestuur der pol ders oorspronkelijk uitgeoefend door de dorpsbesturen. Ieder ambacht had zijn dijk; reeds in de 14e eeuw waren am- bachts- en dijksbestuur gescheiden en treffen wij op verschillende plaatsen dijk g-raaf en gezworenen aan. Ook in Z. Vlaanderen dat nog omstreeks 1600 be halve de stadjes bijna nergens bedijkt was werden de besturen uitgeoefend door dijkgraaf en gezworenen. Iedere nieuwe aanwas vormde een afzonderlijken polder met eigen bestuur. De vooruitgang van de techniek en vooral de wijzigingen in de economische toestanden in de laatste tientallen jaren, hebben op vele plaatsen de vraag doen rij zen of de tijd niet rijlp is veranderingen in de oude beheerswijze aan te brengen. De grenzen van vele polders bij hun ont staan getrokken langs de waterkeeringen zijn vaak niet meer te herkennen, de taak van het bestuur beperkt zich dan tot het onderhouden van watergangen en kunst werken en soms ook van dijken en het in nen van lasten. De communicatiemiddelen zijn zoo vooruitgegaan, dat zonder eenig bezwaar één waterschap centraal beheerd kan warden, hetwelk een groot aantal der vroegere polders omvat. Een groote centralisatie in bet water- scbapsbebeer zal in Zeeland beteekenen breken met hetgeen historisch gegroeid is. In de allereerste plaats wijst spr. er op, dat allen, die belang hebben bij1 een water- schapswerk, daaraan beboeren mede te betalen, maar daarin ook zeggenschap verkrijgen. Alle polders, die belang hebben bij- de instandhouding van een opperwater kee renden dijk, dienen ook bij' te dragen in de kosten, ook wanneer er binnendijken zijn, Omdat die in den regel bij lange na niet bet waterkeerend vermogen hebben van den buitendijk. Bovenal is een groot voordeel van cen tralisatie, dat daardoor een financieel krachtig lichaam ontstaat, hetwelk zich technisch voldoende kan outilleeren. Thans is -dikwijls -de toestand zoo, dat iedere polder een matig gesalarieerden opzichter in dienst heeft, die dan tevens óf particulier werk verricht, óf mede in dienst is by een gemeente of anderen pol der of daardoor vaak ervaring en ambitie mist om voor den polder het beste te le veren, waartoe bij in staat is. Door sa menvoeging kan één deskundig persoon aangesteld worden, waarvoor dan èn werk èn geld aanwezig is. Hetzelfde geldt voor de onderhoudswerken, voor het aan schaffen van materialen en in vele geval len ook voor oplossing van moeilijkheden bij de loozingsmiddelen. Als spr. goed is ingelicht, biedt in Zee land de suatie extra moeilijkheden, door dat de meer naar buiten gelegen polders vaak hooger liggen dan de achterliggende. Een goede oplossing is één lichaam, hetwelk ook dank zij goede deskundige voorlichting in staat is alle belangen tegen elkaar af te wegen. Ook administratief biedt de vereeniging van een aantal kleine polders, tot één groote, belangrijke voor- deelen, ook voor bet toezichthoudend col lege. Spr. noemde reeds historische bezwa ren tegen centralisatie, natuurlijk kunnen bovendien plaatselijke toestanden overwe gende bezwaren opleveren. Een moeilijkheid blijft de verdeeling der lasten, -omdat de financieele omstandig heden waaronder de bijeen te voegen pol ders verkeeren, zeer verschillend zijn. Eerst dient op kosten van iedere een heid afzonderlijk de toestand der werken van de polders gelijk te worden gemaakt en dan de lasten gefixeerd, waarna de lasten in ieder geval door ieder onderdeel afzonderlijk moeten worden opgebracht Deze zullen steeds geringer worden, om dat de oude schulden langzamerhand wor den afgelost en nieuwe slechts warden aangegaan ten koste van bet geheel. Wanneer men een breeden blik heeft en particuliere belangetjes weet op te offe ren aan 't algemeen, is men spoedig den ouden toestand vergeten en dankbaar voor den nieuwen. De v o o r z. zeide, dat er z.i. een be paald belang moet zijn voor samenwer king. Die moet men niet alleen bevorderen op theoretische gronden. Men moet op den dijk gaan staan en met een wij-den en ruimen blik de zaak bekijken. Spr. bo-opte dat men ter zake nog eens met een prac- tisch voorstel zal kunnen komen. Dhr v. R o m p u bracht dank voor de woorden van welkotm tot Ged. Staten ge richt. Dat dit co-llege vo-or 80 pet. aanwe zig is, is omdat bet steeds gaarne o-p de hoogte blijft van hetgeen in de kringen van polders en waterschappen leeft. Naar aanleiding van de woorden van den heer Welleman, zeide spr., dat als men den loop kent, die een verzoek moet doorloio- pen, men o-ok een kijk zal krijgen op het werken van Ged. Staten. Hierna sloot spr. de vergadering. Aan het einde van de haven stond een extra tram naar Knocke gereed, dat men via Westkapelle bereikte. Te half -drie vereenigde men zich aan een noenmaal in Palace Hotel en genoot volop van het fraaie zicht op de zee en op den drukken Boulevard. De extra-tram, die velen des morgens van Breskens naar Sluis bracht, stond nu weer gereed. De to-cht ging eerst naar „Moeder Siska" om wafels te eten en van daar naar Breskens terug. Vragen over een aanbesteding. ■De heer J. Dekker, lid der Pro-v. Staten, heeft aan Ged. Staten de volgende schrif telijke vragen gesteld: 1. Is het juist, dat door of namens Uw College bestek -en voorwaarden zijn ver zonden voor het verbeteren van den weg Kijkuit-Hulst, aanbesteding te Middelburg op 3'1 Juli a.s. en dat daarin onder bet hoofd: „Carpave, Scliröder-asfalt, asfalt- lak" wordt voorgeschreven, dat deze uit sluitend mogen worden geleverd door de N. V. Koudasfalt te Utrecht en de N. V. Key's Asphaltfabriek te Rotterdam? 2. 'Is Uw Collge niet van mee ning, dat aan deze twee firma's, van wie toch bekend is, dat zij de eenige gega digden mogen zijn, de gelegenheid wordt gegeven hun prijs monopolistisch vast te stellen en daardoor de Provincie bedui dend te benadeelen? 3. Is het juist, dat op deze wijze een be-drag van ongeveer twintig duizend gul den aan de vrije concurrentie wordt ont trokken? 4. Komt -het Uw College niet vreemd voor, -dat onder punt 1 genoemde firma's teviens -zijn aannemers en uitvoerders van werken als in het bestek bedoeld en dus iedere Zeeuwsche aannemer bij voornoem de - -hen 'beconcurreerende firma's - prijs moet vragen? 5. Vindt Uw College bet niet onge- wensebt, dat aan voornoemde firma's hierdoor tevens 'bekend is, welke firma's voor bedoeld werk gegadigd zijn? 6. Is het juist, dat door de Directie van den Provincialen Waterstaat ieder ander procédé wordt geweigerd en medegedeeld, dat inschrijvingen met alternatief ongel dig zuilen worden verklaard? 7. Is Uw College niet van meening, dat dit geheel in strijd is met de aan de Pro vinciale Staten verstrekte mededeelingen vervat in Uw bijlage 11b der laatste Sta- tenzitting, waarin in de eerste en tweede alinea van de tweede pagina nadrukkelijk wordt medegedeeld, dat het al of niet ge bruiken van asfaltbeton van de inschrij ving zal afhangen? 8. Is Uw College bereid deze aan de Prov. Staten gedane toezegging alsnog in het bestek op te nemen? 9. Is Uw College niet van meening, dat waar door 'het Rijk verschillende wegen- prooédé's worden gebruikt men ook in onze provincie de vrije concurrentie niet mag uitschakelen? De Tweede Scheldevluchi. Zaterdagmiddag had, uitgaande van de Zeeuwsche Vereeniging voor Lucht vaart, de tweede navigatiewedstrijd plaats, waarvoor 7 sportvliegers waren opgegeven, doch waarvoor slechts 6 aan den start verschenen. Ieder hunner kreeg van de wedstrijd leiding een aanwijzing van de te vliegen route, welke ging langs Breskens, Groede, Nieuwvliet, St.-Anna ter Muiden, Sluis, Aardenburg, Oostburg, Schoondijke, Hoofdplaat, Terneuzen, Ellewoutsdijk, Nisse, Goes, Cats, Kortgene, Veere, Oost- kapelle, Koudekerke, langs het strand van Vlissingen, Souburg, einde op het vliegveld. Verschillende nadere aanwijzingen wer den gegeven. Ieder werd in de gelegen heid gesteld op te geven binnen hoeveel tijd hij dacht de ongeveer 135 K.M. af te leggen. Terwijl reeds een drietal militaire en een drietal marine-vliegtuigen ter opluis tering aanwezig waren, en de eerste tevens de controle over het naleven der voorschriften in de lucht zouden uitoefe nen, was er ook de heer Schmidt Crans, chef-instructeur van de nationale lucht- vaartschool met het auto-giro of molen wiekvliegtuig en deed daarmede zien, wat vliegen is. Ook de Scheldemusch, gebouwd bij de Kon. Mij „De Schelde" maakte een paar tochtjes. Een Fokkermachine van de K.L.M., waarin eenige passagiers zich een plaats je hadden verzekerd, maakte een tochtje langs het parcours van de Scheldevlucht. Tegen 3 uur startte het eerste der deel nemende sportvliegtuigen en geregeld aan volgden de 5 anderen. Na ongeveer 5 kwartier kwam het eer ste vliegtuig weer op het veld aan, en met grootere of kleinere tusschenpoozen volgden alle machines weer. Het publiek, dat in zeer flinke getale op het terrein aanwezig was en in nog grooter aantal op den kanaaldijk de vliegprestaties volgde, heeft den tijd door gebracht met het kijken naar de prestaties der landsverdedigers en van den heer Schmidt Crans. Bij den uitslag ging het in de eerste plaats om de vraag wie ditmaal de zil veren Scheldemeeuw, die verleden jaar gewonnen was door den heer A. van Oorschot, zou mogen mede-voeren. De voorzitter, de heer C. A. van Woel- deren, burgemeester van Vlissingen, deel de den uitslag mede: Vooraf wees spr. er op, dat heden op het vliegveld Vlissingen geen feest wordt gevierd. Er worden geen fanfares, geen lange redevoeringen gehouden. Daar voor heerscht in deze dagen te bittere ernst en rouw in de Nederlandsche lucht vaart. Daarvoor zijn wij door te zware slagen getroffen. Maar juist met des te meer overtuiging heeft onze Zeeuwsche Vereeniging voor Luchtvaart heden hare jaarlijksche nauwkeurigheidsnavigatie- vlucht laten doorgaan. Immers wij meenen de belangen der Nederlandsche Luchtvaart niet beter te kunnen dienen, dan in deze dagen van diepe depressie nog weer eens publiek aan te toonen, met welk merkwaardig groote nauwkeurigheid de Nederlandsche luchtvaarder kan navigeeren. Moeilijke zware tijden zijn weer over Nederland gekomen als weleer, toen man nen als Jan Pietersz Coen met zijn „ende despereert niet" goeden moed hielden. Die mentaliteit van Coen wordt nu van allen gevraagd, die met ons vast ver trouwen hebben in de toekomst van de Nederlandsche luchtvaart, menschenwerk, dat zich in een betrekkelijk kort aantal jaren zoo wonderbaarlijk heeft ontwik keld. Spr. dankt de deelnemers aan deze Zeeuwsche Rondvlucht, die het mogelijk hebben gemaakt, dat ook dit jaar de Scheldevlucht kon doorgaan, zelfs met een grooter aantal deelnemers dan ver leden jaar. Verder allen, die in eenig opzicht medewerking verleenden. Na deze korte toespraak deelde de voorzitter mede, dat de uitslag was: eer ste, dus winnaar van de Scheldemeeuw, de heer Tjalling Visser, Vlissingen, met zijn PhAJH, Koolhoven, 49 sec. verschil en geen strafpunten; tweede de heer H. J. P. van Heek, Enschedé met PJAIT, Pander, 2 min. 21 sec. verschil en geen strafpunten; derde de heer F. ten Bosch, Almelo, met zijn PH—-JAO, Moth, 50 sec. tweemaal strafpunten; vierde de heer Carl 't Groenewout, Rotterdam, met zijn PHCFE, Moth, 2 m, 32 sec., éénmaal strafpunt; vijfde de heer J. Tempelman, Enschedé, met zijn PhAJC, Focke Wulf, 9 m. 17 sec., éénmaal strafpunt en zesde de heer W. E. Noordink, Aerdenhout, met zijn PHIAI, Pander 15 m. 30 sec., verschillende malen strafpunten. Spr. overhandigde de Scheldemeeuw aan den heer Visser en zeide verheugd te zijn dit aan een Vlissinger te kunnen doen. De andere heeren van wie een tweetal op den tocht door een dame waren vergezeld geweest,, ontvingen allen de medaille der vereeniging. Deze werd ook ter hand gesteld aan de drie vliegeniers uit Soesterberg; aan den heer Steensma van de K.L.M., aan den reserve-eerste luitenant W. Thieme uit Middelburg, Commandant van de Luchtwacht te Mid delburg; aan den heer Kolff, voorzitter van de Rotterdamsche Aeroclub, en aan den heer Schmidt Crans. De heer Kolff heeft het woord ge voerd namens alle aanwezige sportvlie gers. Spr. hoopt, dat in de toekomst meer Zeeuwen mede zullen strijden om de Scheldemeeuw. Hartelijk dank bracht spr. voor de vriendelijke ontvangst. Wel is des avonds het feest in Britan nia, dat ter eere van de Scheldevlucht was georganiseerd, doorgegaan, doch de Vereeniging is er niet als zoodanig ver tegenwoordigd geweest, tengevolge van den rouw, die ten opzichte van het Ne derlandsche vliegwezen heerscht. Tarwe-oogst op Noord-Beveland. Het oogstwerk op Noord-Beveland is thans in vollen gang. Tarwe, gerst, kar wei en erwten worden thans gemaaid, gesneden en „gepikt", en op vele plaat sen reeds naar de schuren gebracht. Het oogstwerk komt dit jaar eenige weken vroeger dan andere jaren. Dit komt door de felle warmte van de laatste weken. Overal komt men nu handen tekort om het graan te oogsten. Zelfs de oude mannen, die anders geen slag werk vast kunnen krijgen, worden thans door do boeren gevraagd. Arbeidersvrouwen en knapen, alles helpt mee. Van werkloos heid is geen sprake. De tarwe is op Noord-Beveland in zeer groote massa uitgezaaid. Men ziet soms stukken graan liggen, die zich van dijk tot dijk over de geheele polderbreedle uitstrekken. Bijna bet 1/3 gedeelte van het bouwland van Noord-Beveland (en dat bedraagt circa 7000 H.A.) is met het gewas begroeid. Alles is tegelijk rijp. Dit komt ten eerste doordat de uitzaai gelijktijdig is gebeurd en ten tweede omdat het warme zomerweer de rijpheid gelijktijdig beeft bevorderd. Overal rijdt de maaimachine door het graan; het geronk van de tractors is niet van de lucht. Zelfs 's nachts wordt er door gewerkt. De tractor rijdt dan met licht op door het veld. De loonmaaiers werken dag en nacht. Het gebeurt, dat men 's avonds om 7 uur aan een groot perceel tarwe begint, dat men 's nachts om 1 uur afgemaaid heeft. Den anderen dag komen dan de arbeiders om de scho ven op rijen te zetten, waarna het graan reeds na een paar dagen in de schuur wordt gebracht. Daar de oogst in zoo'n verbazend versnelde pas geschiedt, zal het werk gauw gedaan zijn, zoo het weer ten minste meewerkt. Men denkt dan ook reeds dat na 14 dagen alles van het land zal zijn. De arbeiders zouden graag zien, dal het werk wat meer verdeeld werd, m.a.w., dat er ook een gedeelte van den oogst voor de sikkel overbleef. Maar deze wmsch is helaas niet vervuld. De Bakkerswedsfrijd. In vervolg op het verslag van de wed strijden, die de Zeeuwsche Bakkersbond verleden week heeft gehouden, verzoekt men ons nog mede te deelen, dat de bak kers, die lid der jury waren, een 17-tal in totaal, niet aan de wedstrijden kon deelnemen en dus ook niet onder de prijswinners voorkwamen. Aan de Telefoniste bij den Interloka len dienst A. A. Martijn van het post- en telegraafkantoor te Goes is op haar ver zoek met ingang van 1 Aug. tot en met 31 Oct. 1935 ncnactief verleend. Middelburg. De achtste Singel loop van E. M. M." Zaterdagmiddag had de achtste Singelloop, georganiseerd door de Athletiekvereeniging „E. M. M." te Middelburg plaats. De start was nu weer aan den Veerschenweg en het einde bij Poelendale, de afstand was 3700 M. Er waren 14 personen opgegeven, doch er zijn er slechts 12 gestart, van wie er nog 3 uitvielen, zoodat onder groote belang stelling van het publiek er 9 het eind punt hebben bereikt. Na afloop trok men naar het clublokaal in de melksalon „De Nieuwe Landbouw", voor de prijsuitdeeling. De voorzitter van „E.M.M.", de heer R. van R o o, heette in het bijzonder de deelnemers welkom, en hoopte, dat de negende keer weer een normaal aantal loopers zal deennemen en het tiende jaar een record zal zijn. Spr. verheugde er zich in, dat de beker weer naar Zierikzee gaat, nu B. G. Moer- mond, die hem in 1933 en 1934 behaalde, in Indië vertoeft. De winnaar was nu G. A. van Zuijen, Rust Roest, Zierikzee, in 11 m. 2/5 sec.; tweede was L. A. Schouls van Rust Roest, Zierikzee, in 11 m. 9.6 sec., hij kreeg een krans aangeboden door de Turnvereeni- ging „Wilhelmina"; derde Ad. Kambier, E.M.M., Middelburg, 11 m. 23.6 sec., me daille van wethouder Boasson; vierde C. J. Aerssens, R.-K. V.A.V., Vlissingen, 11 m. 34 sec., médaille van de „Middelburg- sche Courant; vijfde H. J. Bervoets, Rust Roest, Zierikzee, 11 m. 56 sec.; zesde W. v. d. Dussen, E.M.M., Middelburg, ieder een tabaksdoos, aangeboden door de fa Dobbelman; zevende C. van Sorge, A.V. '35, Vlissingen; achtste A. Bijsterveld, A.V.'35, Vlissingen en negende A. Tabak, Marathon, Vlissingen. De heer K. de Vries, voorzitter van het district Zeeland van de KNAU, heeft E.M.M. geluk gewenscht met het goede verloop van. den wedstrijd. Goes. De aangekondigde zwemwedstrij den aan het Sas zijn in verband met het droevig verdrinkingsongeval van Vrijdag avond niet doorgegaan. Waarschijnlijk zullen ze Zaterdag a.s. gehouden worden. 's-Heer Abtskerke. In de Raadsverga dering van Zaterdagnamiddag was afwe zig dbr Blok zander kennisgeving. De voorzitter deelt mede: dat door B. en W. tot tijdelijk hoofd der school gedurende de ongesteldheid van het schoolhoofd is be noemd de onderwijzer A. de Nooijer te Goes. Goedgekeurd is bet raadsbesluit tot de aankoop van een gedeelte van den pasto- rietuin tot verbetering van den dorpsweg. Met een en ander zal nu spoed worden betracht. Besloten wordt het werk aan te besteden onder de beide in de gemeente gevestigde aannemers. De geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden worden onderzocht en tot toe lating besloten. Aangeboden wordt de gemeenterekening 1934 in ontvang o-p f 19.588,30, in uitgaaf op f 16.838,17, alzoo met een batig saldo van f 2750,13. Dihrn Blok en De Jonge worden aangewezen om die rekening na te zien. Daarna worden vastgesteld de rekenin gen over 1934 en de begrooting voor 1939

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2