I? I Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Rechtszaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. e z. g. n h e t h e i d 1 d e r. daar r g e- ken, dat inadorp htsheer éen zou in Ka- erwach- der aan Ook de -rg voor p over- lere ge troffen neenten, groote om mo- den, proken, len wor- emeente er niets na goed zei ze. m, alles fde, die enbaard zich los me niet ,rd ie te plicht lat ik je gehoor- in haar over en aar- ,at alles geloof n Hem Leen." Hij zag, t leven de van mocht erp ver- ien gou- sche le- 3 don- «V Door den minister van Economische Zaken is met ingang van 1 Augustus be noemd tot lid der Commissie van Toe zicht op de Rijkslandhouwwinterschool te Goes, de heer A, A. van Nieuwenhuijzen te Nieuw- en St. Joosland, België trekt de bevol king uit Z.-V laanderen. Voor namelijk wel tengevolgde van den lagen frankenkoers neemt de trek naar de Bel gische grensplaatsen uit geheel Z.-Vlaan deren nog steeds toe. Het meest valt dit op in de dorper in de onmiddellijke na bijheid van de grens. De cafétjes worden daar slechts nog door enkelen bezocht. Bijna iedereen steekt even de grens over. Voor een glas bier betaalt men 5 Holland- sche centen; op sommige plaatsen kan men al een „pot" krijgen voor 3 cent. Ook voor de winkeliers beteekent de lage koers van net Belgische geld een schadepost; talrijke huismoeders koopen hun levens behoeften even over de grens. Bij Kon. besluit is benoemd tot bur gemeester der gemeend, Biervliet A. P. Kostense, secretaris dier gemeente. Vrijdagavond geeft het Middel- burgsch Muziekkorps een uitvoering op het Molenwater van 8 tot 10 uur. i Vanaf Vrijdag a.s. tot na het afbre ken van de kermis zal men zich op do Markt met voertuigen en rijwielen aan het één richtingsverkeer dus rechts moe ten houden, alleen als men uit de Noord- straat komt en naar de Langedelft of den Burg wil mag men recht door rijden. Komende uit de Helm, de Vlasmarkt, de Pottenmarkt of de Gortstraat moet men steeds rechts om rijden. Als de politie zulks gewenscht acht en daartoe order geeft moeten wielrijders naast hun rijwiel gaan loopen. Dé winkels mogen gedurende de ker- misweek tot 12 uur, dus evenlang als de kermisinrich tingen geopend zijn. Van Maandag tot en met Zaterdag geldt het tapverbod. Goes. Gistermiddag werd tijdens de volle marktdrukte eenige herrie veroor zaakt doordat tusschen colporteerende N.S.B.'ers en de werkloozen, die uit het stempellokaal kwamen, een niet al te vriendschappelijke verhouding bestond. Het „Hou Zee" werd beantwoord mei „hou kippen", enz. Toen het kabaal zich verplaatste naar de ruimte tusschen de markttentj es, was dit niet naar genoegen van de marktkooplieden, die er juist op dit anders drukke uur minder door ver kochten. Ook moesten de kooplieden met een Joodsch uiterlijk menige opmerking aanhooren. De politie werd er ten slotte bij geroepen. Kapelle. In voltallige zitting kwam de raad dezer gemeente gisteravond bijeen. Aan de orde kwam grenswijziging. De voorzitter deelt mee de 'zienswijze van Ged. 'Staten. Reeds eerder is een adres gericht van de inwoners van den Hille- werveweg en Wem. grintweg, in de on middellijke omgeving van het dorp Ka pelle aan Ged. Staten, om bij de gemeente Kapelle te worden gevoegd. Al deze dingen hebben aanleiding gegeven tot nader on derzoek eveneens inzake Schore en Bie zelinge. De voorzitter leest voor het prae- advies van B. en W. in verband met de grenswijziging KapelleWemeldinge. Ge adviseerd werd het voorstel van Gedep. Staten te accepteeren. Het is door B. en W. nauwkeurig onder het oog gezien. Gebleken is dat de gemeente Kapelle voor- deelig uit is. Opgenoemd worden de voor- deelen en de nadeel-en, welke laatste de eerste niet overtreffen. De heeren de Jonge en van Liare had den een ander plan ontworpen, hetwelk de 'heer de Jonge ontvouwt. Spr. wil den Kattendijkiscihen grintweg overgeven aan Kioetinge met de bewoners tot aan de smidse te Kabtendijke. Op deze wijze wordt toch nog 123 H.A. voor Kapelle behouden. Ook wil de beer de Jonge de scheiding van Wemeldinge en Kapelle anders. Niet een watergang wil hij als scheiding maar de Klapweg. De voorzitter verklaart, dat bij de be sprekingen met Ged. Staten door hen hierop is gewezen. De heer Fraanje kan niet met den heer de Jonge accoord gaan. Het mooiste ge deelte van Kapelle wordt weggegeven. De voorzitter zegt, dat Kioetinge al zoo veel wegen te onderhouden 'heeft. Ook dhr Wisse sluit zich aan 'bij dhr Fraanje. Wet'h. van der Have zegt men moet het plan van Ged. Staten 'als geheel bezien en dan is het niet zoo kwaad voor Kapelle. De voorzitter wil wel het voorstel van den heeren de Jonge en van Liere aan Ged. Staten kenbaar maken. Met 5 voor 2 tegen, de heeren de Jonge en van Liere, werd het prae-advies van B. en W. aanvaard. 'Over de -grenswijziging SchoreBieze- linge werd minder geredeneerd. Met alg. stemmen werd het prae-advies van B. en W. aangenomen. De geloofsbrieven van dé nieuw geko zen raadsleden en de commissie volgens art. 158 der gem. wet werden nagezien en in orde bevonden. Voor de rondvraag deelde de voorzitter mee, dat vanwege de commissie tot ver krijging van een muziektent te Biezelinge is verzocht, deze te mogen plaatsen op -het marktplein. De deuren van het brand- epuitlhuis moeten omgezet worden, het welk geschieden zal op kosten van de commissie, Wefh. van der Have en Wisse hadden reeds de vergadering verlaten. Alle leden stemden voor -de plaatsing, behalve dhr Zuidweg. De heer de Jonge verzocht het daar heen te willen leiden, dat wanneer 'het kwam tot beklihkering van den Wem. grintweg, dat alsdan de menschen van Kapelle, daaraan konden lossen en niet zooals bij de Veiling dat anderen hiermee van door gingen. De voorzitter zegde toe bet mogelijke te beproeven. Dhr van Liere brengt hulde aan de voorzitter voor de opknapping van het paadje langs den Stationsweg. Hierna sluiting. Hansweert. De heer F. v. d. Berge te Kruiningen en P. J. Hemelaar ts Vlie ringen zijn aangesteld als tijdelijk hulp kommies alhier. Kruiningen. Gistermiddag had alhier een aanrijding plaats. Een personenauto wilde bij hotel „Het Wapen van Zeeland" aan de Snellemarkt omdraaien en moest even achteruit rijden. Tegelijkertijd kwam de vrachtauto van B., alhier, van de Markt aangereden, waardoor beiden te gen elkaar botsten. Met een geheel ver brijzeld spatbord liep dit ongeval af. De politie onderzoekt de schuldvraag. Dinsdag maakte de G. J. V. Ora et Labora een autotocht naar Rot terdam Den Haag en Scbeveningen, ter wijl ook de Wassenaarsohe Slag en Waal haven werden bezocht. Kamperland. J.l. Maandagavond werd alhier opgericht de vereeniging „Het Spui". De vereeniging stelt zich ten doel het verkrijgen, de inrichting en instand houding van een veilig zwembad. Bedoeld wordt met medewerking van de gemeente, het Spui hiervoor geschikt te maken. Tot bestuursleden werden gekozen Dr Jans sen, voorz., Kleinloo, vice-voorz., G. J. Schippers, secretaris, J. Verburg, pen ningmeester, J. Melis en R. Tonsbeek. Voetbal. Souburg. Dinsdagavond werd door S. V.S. I en Velocitas I een competitiewed strijd gespeeld voor den Walcherschen Voetbalbond met als uitslag 54. Geref. Kerken. Tweetal te Surhuisterveen, G. J. Hoyte- ma te Twijzelerheide en A. de Ruiter te Oude- en Nieuwe-Bildtzijl. Te Leek, C. Bos te Oudega (W.) en J. Gravenstein te oosterzee. Beroepen te Mijdrecht J. Kapteijn te Kralingscheveer. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Bussum—Naarden, Haar lem (N.), Drachten en te Opperdoes, M. Baan, cand. te Maassluis. Evang. Luth. Gemeente. Drietal te Deventer, C. Riemens te Bus sum, V. W. F. B. Schmidt te Schiedam en W. Spliethof te N. Pekela. Beroepen te Deventer W. Spliethof te N. Pekela. Emeritaat. Ds H. Haselager, Ned. Herv. pred. te Baambrugge heeft op medisch advies bij het Prov. kerkbe stuur van Uitrecht tegen 3 November a.s. eervol emeritaat aangevraagd. De heer C. van Nes, theol. cand., beroepen missionair-predikant der Geref. Kerk te Middelburg voor den Zendings- arbeid te Maigelang, heeft zich nu metter woon te Oegst-geest (Geversstraat 40a) ge vestigd, teneinde zich te Leiden voor te bereiden voor 'zijn toekomstigen arbeid. D r E. J. W. Posthumus M ey- j e s, Ned. Herv. pred. te 's-Gravenhage hoopt op 28 Juli a.s. zijn 40-jarige ambts bediening te herdenken. Z.Eerw. diende de gemeenten Heinenoord, Middel burg (18991902) en 's-Gravenhage. Biezelinge. In een 'gehouden -ade ring van leden der Ned. Herv. Kerk al hier werd besloten aan de Kerkvoogdij te verzoeken in een door haar te heieggen ledenvergadering een uiteenzetting te geven van den financieelen toestand der kerk, 'Hierop werd het volgende geantwoord: Biezelinge, 18 Juli 1935. In antwoord op uw schrijven d.d. 1 Juli 1935 doelen wij u mede, dat het beheer der 'kerkelijke goederen en fondsen onzer gemeente wordt gehouden volgens het al gemeen reglement op het béheer der ker kelijke 'goederen en fondsen in Nederland. Het college van Kerkvoogden der Herv. 'gemeente te Biezeiing en Eversdijk. w.g. A. van. de Velde, voorzitter, w.g. A. van der Graaff, secretaris. Stavenisse. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J. A. Letzer Chrz., behaalde aan de Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen te Rotterdam, het M.T.S.-diploma met aanteekening afd. Bouwkunde. DE ONGELUKKEN BIJ DE K. L. M. Raad voor de Luchtvaart. In antwoord op de schriftelijke vragen van den heer Van Braambeek in verband met de ernstige ongelukken, welke in het laatste halfjaar aan vliegtuigen der K. L.M. zijh overkomen, deelt minister Van Lidth de Leude het volgende mede. De ernstige ongelukken, die het laatste halfjaar aan vliegtuigen van de K. L. M. zijh overkomen, hebben niet geleid tot den indruk naar hetgeen daaromtrent tot dusverre bekend is geworden dat zij zouden zijh toe te schrijven aan mindere zorg voor de veiligheid, of aan het ver langen om de diensten wel uit te breiden en de vliegtijden te verkorten, doch veel eer, dat zij moeten worden geweten aan een hoogst ongelukkige samenloop van omstandigheden,, waaraan het vliegver keer steeds is blootgesteld. Het onderzoek van rijkswege naar de ongevallen met de vliegtuigen „Kwik staart", „Maraboe" en „Gaai" is onmid dellijk aangevangen. De vliegtuigen waar mede de diensten worden uitgeoefend, vol doen aan de hoogste eischen, welke in Europa en de Vereendgde Staten worden gesteld. Uit den zeer uiteenloopénden aard der ongevallen, overkomen aan verschillende soorten van vliegtuigen, kan niet worden afgeleid^ dat omtrent de kwaliteit der vliegtuigen, waarmede de uitbreiding heeft plaats gevonden, ongerustheid be hoeft te bestaan. Na elk ongeval van beteekenis, een Nederlandsch vliegtuig overkomen, wor den de oorzaken van rijkswege nauw keurig onderzocht. Niettemin wordt in de hierboven bedoelde ongevallen aanlei ding gevonden om een onderzoek te doen plaats vinden naar de mogelijkheid van verhooging der veiligheid in het lucht verkeer door een van rijkswege in te stel len commissie en het resultaat van dat onderzoek aan de Kamer voor te leggen. Daarnevens wordt een herziening van de voorschriften omtrent het onderzoek van ongevallen met luchtvaartuigen voor bereid, waarbij wordt overwogen de per manente ongevallencommissie, bedoeld in artikel 154 der Regeling Toezicht Lucht vaart te hervormen, tot een Raad voor de Luchtvaart met bevoegdheden van soortgelijke strekking als die van den Raad voor de Scheepvaart. Naar wij vernemen heeft de oud-minis ter Mr Dr D. A. P. N. Kooien, lid van den Raad van State, zich bereid ver klaard tot aanvaarding van het voorzit terschap der commissie van onderzoek inzake de K.L.M. Het vergaan van de „Gaai" Verklaringen van het Zwit serse 'heluchtvaartministerie Inzake het voorloopig resultaat van het onderzoek over het ongeluk met het Ne- derlandsche verkeersvliegtuig „Gaai" deelt het Zwitsersche ministerie van Lucht vaart mede: v Onder voorbehoud van het resultaat van nadere onderzoekingen kan over het waarschijnlijk verloop der gebeurtenissen het volgende gezegd worden: Volgens hetgeen geconstateerd is kun nen worden en af te leiden naar de weers gesteldheid valt aan te nemen, dat de be stuurder tijdens een hevig onweer, dat vooral in het naburige Misocco aanzien lijke verwoestingen heeft aangericht, (bruggen enz. zijn weggeslagen) getracht heeft, om in het gebied van San Bernar dino uitzicht te krijgen en over de pas naar het Noorden door te dringen. Daarbij' werd het vliegtuig in de koon van het dal ten Zuiden van San Bernar dino door wolken ingesloten, zoodat het eerst geruimen tijd in nauwe kringen rond moest vliegen, om vervolgens een uitweg naar beneden te vinden in den aanzienlijk grooteren dalkom van den Pian San Ciacomo. Na 'n kring te hebben besohreven om de situatie te verkennen, was de piloot klaarblijkelijk voornemens aldaar een noodlanding te verrichten, op een licht hellende alpenweide, met inge trokken landingsgestel. Deze noodlanding zou wel zonder per soonlijke ongelukken hebben kunnen ver iaopen. Door de ongewone omgeving van het nauwe keteldal echter, door het lage wolkendek en den hevigen regen werd deze noodlanding aanzienlijk bemoeilijkt. Misschien hebben ook nog de kabels en masten van een kabelbaan voor bout- transport, er toe meegewerkt, dat 't vlieg tuig ten slotte bij1 het maken van de bocht, welke noodig was om het toestel neer te zetten, op 'Ongeveer 50 meter hoogte aan snelheid begon in te boeten, tusschen de denneboomen neerstortte en bij de botsing met den bodem te pletter sloeg. Er bestaan geen aanwijzingen, die ver klaren, waarom de pilcot de beproefde methode niet gevolgd heeft cm een vlucht dver de Alpen op groote hoogte te verrich ten. Volgens de hem verstrekte weerberich ten moet de mogelijkheid bestaan hebben om er op groote hoogte door heen te ko men, zonder door wolken of onweder ge stoord te warden. Eenigerlei technische gebreken aan het Douglas-toestel of zijn motoren, konden tot dusverre niet geconstateerd worden. Landbouwschuur afge brand. Gistermiddag is brand uitgebro ken In de groote landbouwschuur van den landbouwer C. E. staande op de z.g. Duinen aan de Moerstraatsche Baan te Bergen op Zoom. De Bergen-op-Zoomsche brandweer kon slechts enkele oogenblikken water geven, daar het weinige, dat zich in den brand put bevond, spoedig was verbruikt. Men moest dan ook met leede oogen aanzien, dat de geheele landbouwschuur in vlam men opging. De overkapping van het aan grenzende woonhuis, werd eveneens aan getast. Men heeft met veel moeite een gedeelte van den inboedel kunnen redden. Het gebouw was slechts laag verzekerd. Automatendief gearres teerd. Zaterdagmiddag is te Nijmegen gearresteerd zekere C. van M. uit Hil versum, die er blijkbaar zijn werk van maakte door middel van valsche kwartjes allerlei artikelen uit automaten te halen. Reeds geruimen tijd was opgevallen, dat er valsch geld in de automaten kwam. Een der automaathouders heeft van M., die met een auto voor de automatiek stond en zijn werk weer verrichtte, op heeterdaad betrapt. De man verklaarde, dat hij dit valsche kwartjessysteem toe paste om aan te toonen, dat de automa ten niet deugden. Hij vertegenwoordigde namelijk een beter merk, Rechtbank te Middelburg. Een hotelrat Zooals men zich nog wel zal herinne ren werden nu ongeveer een jaar geleden in hotel „Brittania" te Vlissingen verschil lende diefstallen gepleegd, ten nadeele van aldaar vertoevende pensiongasten. Behalve voorwerpen van betrekkelijk ge ringe waarde als een fototoestel met fou- draal, een zilveren poederdoosje, enz., welke voorwerpen werden gestolen uit een koffer, staande op een der logeer kamers, werd ook de aldaar vertoevende dame Mevr. v. A., uit Rotterdam, van eenige juweelen beroofd, welke naar haar zeggen een waarde vertegenwoordigden van ongeveer f 10.000. Eenige maanden geleden werd zekere F. H., 44 jaar, zonder vaste woon- of ver blijfplaats, aangehouden als vermoede lijke dader van deze diefstallen. H. stond Dinsdag j.l. voor die feiten voor de Rechtbank te Middelburg terechtl Hij werd daartoe uit Den Haag gevanke lijk naar Middelburg overgebracht, om dat hij te Den Haag in voorarrest zit voor een diefstal van gouden sieraden en ju weelen ter waarde van f8000, waarvoor hij dezer dagen door de Haagsche Recht bank tot vier jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Verdachte werd rechtskundig bijgestaan door Mr P. C. Adriaanse, advocaat te Middelburg. Als eerste getuigen werden gehoord'de heer Mr N. J. van Aalst en diens echt- genoote, beiden wonende te Rotterdam. Deze verklaarden op 29 Juli 1934 in het hotel „Brittania" te hebben gelogeerd. Op den avond van dien dag op hun kamer komende, ontdekten zij, dat het slot van hun aldaar staanden koffer was verbro ken en dat daaruit een fototoestel met foudraal en een zilveren poederdoosje waren gestolen, Zoowel het fototoestel als het poeder doosje ter zitting aanwezig, worden door getuigen als hun eigendom herkend. Getuige Soerewijn, gerant van het hotel Brittania, meent, toen hij den avond van dien dag met den portier van het hotel bij den ingang van het hotel stond te praten, een man te hebben gezien, die overeenstemt met verdachte. Verdachte ondervraagd, ontkent zoo wel den diefstal, als op den 29sten Juli te Vlissingen te zijn geweest. Hij zegt het fototoestel in den trein tusschen Den Haag en Rotterdam te heb ben gevonden en het poederdoosje te Keu len te hebben gekocht, en dit laatste aan zijn vriendin aldaar ten geschenke te hebben gegeven, bij wie het later ook werd inbeslaggenomen. Getuige A. Mink, kellner te Rotterdam, in het hotel de l'Europe", heeft het foto toestel van verdachte gekocht. Deze lo geerde van 30/31 Juli in dat hotel en is den volgenden dag vertrokken. Voor zijn vertrek bood hij het toestel te koop aan voor f25. Uit de grap bood getuige f 5, waarvoor verdachte het hem liet. De hotelportier was bij dezen koop tegen woordig. Later heeft getuige het toestel tegen denzelfden prijs overgedaan aan portier Staal. Getuige Staal, portier in het hotel de l'Europe te Rotterdam, bevestigde de ver klaring van den vorigen getuige. Hij heeft aan het toestel niets veranderd en het zijn zoon cadeau gegeven. Getuige had verdachte den vorigen avond (29 Juli) op het Stationsplein van het Station Delftschepoort gezien. Hij was daar blijkbaar met den mailtrein aange komen. Getuige H. Hollaar, voorheen bedrijfs leider bij de N.V. Capi (Ivens en Co.) fotohandel te Den Haag, zegt het toestel op 10 Januari 1929 te hebben verkocht aan den heer van Aalst te Rotterdam. Verdachte blijft bij zijn reeds afgelegde verklaring. Uit mededeelingen, welke de president doet, blijkt, dat verdachte reeds in ver schillende landen voor dergelijke en an dere feiten tot zware gevangenisstraffen is veroordeeld geworden. De Officier van Justitie requisitoir ne mende, zegt, dat het hier gaat om dief stal van goederen van betrekkelijk ge ringe waarde, doch dat men meer op den achtergrond dezer zaak dient te letten. We hebben hier blijkbaar te doen met een z.g.n. „rat d'hotel", een persoon be- hoorende tot het gilde dat de internatio nale hotels onveilig maakt door hun tegenwoordigheid. Een gevaarlijk type misdadiger dus, aan wien het geoorloofd is een zware straf op te leggen, te meer, waar hij reeds in verschillende landen voor dergelijke feiten zware straffen heeft opgeloopen, al wil spr. rekening houden met de straf van vier jaar, welke hem door de Rechtbank in Den Haag reeds is opgelegd. Op grond van een en ander eischt de Officier een gevangenisstraf van twee jaren, met last tot zijn gevangenneming. De verdediger van verdachte heeft ook de overtuiging, dat we hier te doen heb ben met een z.g.n. hotelrat. Ook heeft hij de overtuiging, dat deze man de feiten heeft gepleegd. Iets anders is evenwel of hier het wettig bewijs is geleverd. Ge tuige Soerewijn heeft nu wel gezegd, dat de man niet overeen kwam in standing met het publiek, dat Brittania pleegt te frequenteeren, doch pleiter is het daar mee niet eens. Als bezoeker van Britta nia is het spreker bekend, dat het daar een allegaartje is. Ook personen van min der gehalte bezoeken die inrichting. S. meent hem te herkennen, doch is daarin niet pertinent. Ook getuige van Aalst is niet zeker in zijn verklaringen. Bovendien er kunnen wel meer van die poederdoosjes bestaan, Bewezen is volgens pleiter niet, dat ver dachte in Vlissingen is geweest Pleiter is van oordeel, dat het de Recht bank niet zal gelukken hier het wettig bewijs te leveren en verzocht mitsdien dat verdachte zal worden vrijgesproken. Na re- en dupliek bepaalde de Recht bank de uitspraak op 31 Juli as. Ter openbare terechtzitting der Arr. Rechtbank te Middelburg van 24 Juli '35 is gehomologeerd het door J. A. G. van Rompu te Terneuzen, handel drijvende in steenkolen en bronwateren onder de fir manaam Johan van Rompu, aangeboden accoord van 10 pet. Dit accoord was aan geboden in den loop van den termijn, waarvoor aan genoemden J. A. G. van Rompu surséance van betaling was ver leend. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg is failliet ver klaard: J. Vinke, landbouwer te. Philippine. Rechter-comm. mr J. H. F. Bloemers, rechter; curator mr G. Tichelman, adv. te Terneuzen. J. Wagenaar, landbouwer te Terhole gem. Hontenisse. Rechter-oomm. mr J. H. F. Bloemers, rechter; curator mr R. J. J. Lambooy, adv. te Hulst. Het faillissement van W. J. Vermeu len, timmerman, wonende te Terneuzen, curator mr J. J. Heyse, adv. en proc. wo nende te Middelburg is geëindigd met een uitkeering aan de concurrente schuld- eischers van 29,164 pet. i B e e d i g d. Ter Openbare Terecht zitting der Arrondissementa-Rechtbank te Middelburg van 24 Juli 1935 is be- eedigd als makelaar in onroerende goede ren dhr E. Ekker, kapitein ter koopvaar dij. wonende te Veere. -DetarwefraudesinGelden land. De Arnhemsche rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in de eerste zaak, betreffende de tarwefraudes in Gel derland. Zij veroordeelde den 31-jarigen bakker H. J. J. uit Eist tot één jaar ge vangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis, wegens oplichting meermalen gepleegd. Zooals men weet had de verdachte de Nederlandsche Meelcentrale benadeeld voor een bedrag van ruim 900 gulden, door het overleggen van valschelijk in gevulde staten, waarop het door hem tot beschuit verwerkte tarwebloem voor een hooger gewicht was aangegeven dan in werkelijkheid. Verduistering van f 10.000. bij de Zuivelcentrale. De gewe zen boekhouder van de afdeeling Zuivel centrale van het Landbouw Crisisfonds, de 35-jarige W. F. van B., thans ged., stond gisteren voor de rechtbank te Den Haag terecht ter zake van verduistering van geldsbedragen tot een totaal van f 10.000.welke hij als hoofd van de af deeling onder zich had. Verdachte gaf toe, dat hij in den loop van eenige jaren zich gaandeweg dit be drag heeft toegeëigend. Hij had een sala ris van f200 'smaands, doch leefde in een hoogeren staat dan deze bezoldi ging toeliet. Het O.M. eischte 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger, Mr Hess, betoogde, dat op de bureaux van Crisisinstellingen de verleiding wel heel groot is. President: Een maatschappij zonder ver leiding, is het ergste wat men zich den ken kan. Ik ben blij aldus de pres., dat ik leef in een maatschappij met verlei ding. De rechtbank zal 6 Augustus a.s. uit spraak doen. Onverkoopbare komkommer*. In de afgeloopen week zijn aan de verschillende veilingen groote partijen komkommers doorgedraaid, welke aan de veilingen geen prijs konden opbrengen. De handel in komkommers werd daardoor ontwricht en het bleek noodig, dat het Centraal Bureau voor de Veilingen in Ne derland regelend optrad. Op bepaalde vei lingen zijn zelfs partijen komkommers tot een totaal van 140.000 stuks onverkocht gebleven. Thans heeft het centraal bureau be paald, dat in verband met de sterke da ling der komkommerprijzen het z.g. uit schot en stek, zoowel voor gele, groene als witte komkommers niet meer mag worden aangevoerd. Hieronder vallen alle soorten, welke een minder gewicht hebben dan 42 K.G. per 100 stuks. DE MINISTERRAAD VERGADERT. MINISTER COLIJN CONFEREERT MET H. M. DE KONINGIN. DEN HAAG. Omtrent de hedenochtend gehouden Ministerraad vernemen wij na der, dat deze gewijd was aan een bespre king van de politieke situatie. Eén definitieve beslissing over het aan de Kroon uit te brengen advies, wordt in een morgenochtend te houden vergade ring van den Ministerraad genomen. Ten aanzien van de zitting van den Mi nisterraad van hedenochtend kan alleen nog worden meegedeeld, dat daarin het Kabinet opnieuw rijn wil heeft bevestigd om zoo noodig met de krachtigste midde-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3