V Rechtszaken Telegrammen. Burgerlijke Stand Marktberichten Finantiëele Berichten 1 :wam een Che- ier op het voor den weg reed. he weggedeelte aar rechts een vagen. Op het den motortruck hting Haarlem motortruck te links voorbij ilet en de Ford naakte de Che ung naar links, geraakt en het Vermoedelijk k was de be- het stuur niet n zwenkte nog lij in botsing Ford rijdende ien autodienst- t Rotterdam, een gemiddelde en was de bot- >let sloeg eenige :1 opzij, waarna De inzittenden Ler, werden uit zwaar gewond eld. De Graham in bestuurder 7 ir het echtpaar terdam met een verd geheel in kte eveneens in werden de in- frwon dingen op Graham Paige een achter deze lurd door den ïosa uit Amster- ïzittenden werd rd en allen lie- in beide laatste 'd achteruit en ichterop rijdend leten waren de le duo-rijder H. Beiden werden nstig gewond, ien gegil en ge- na de botsing p opdagen. Zes leegsters waren leek een waar am wie enkelen gs den weg. lillende zieken- gewonden over- emisch Zieken- lar het Bernar- t zwaar gewon- uis ter verdere dndje van het na aankomst in irwondingen be en zijn: Rotterdam, ge- zijn vrouw M. ;kam-van Reeu- I, A'dam, A. F. Groenendaal, en zijn echtge- lenk, Rotterdam, |eur, Rotterdam. en Rijken en am nog niet be talt de zwaarge- Brouwer-Boer, Petersen. Jen zijn bewuste- van schrik was le St. Bernardus I opgenomen, loet zijn geweest, lat portieren en Je auto's werden avond is ook de rdam, die in het Leiden was op- bndingen beawe- )E K. L. M. et worden. in het „Vader- Itleend: leeft grooten in- lubliek, waarvan |er eenzijdig was prestaties. Nu en beroofd en Ihoog gegrepen", ppen", „overmoe- tracht dat meer psycholo- successen. Deze chap zal wel tot svertegenwoordi- por oogen houdt, tie kwesties niet voor te zeggen, I inlaat. de positie der een onafhanke- i om haar te ad- in wezen heel geen aanleiding, niet bij het oud aiddellijk ge lat Van Dijk Za- heeft: geen 'eer. Niet ont- e minder goede Amerikaansche II gespeeld kun sten tocht van de |ohte nachtvlucht ime en den heer bt de Douglas op de Indische velden, de vele tusschenlan- dingen in Britsch-Indië, cumuleerend in het ongeluk nog bij nacht van de Maraboe te Boesjir en dan ten slotte het eigenaar dige probleem der Gaai dwingen, naar het ons wil voorkomen, tot dit ingrijpen de besluit, waarvan de consequenties zeer groot, maar toch niet zoo grooi zijn als de mogelijke gevolgen bij voortzetting van het oude systeem. Wil de Nederlandsche luchtvaart m;-t Douglassen weer veilig worden, dan et zij een mooiweer- v 1 i e g e 1' ;j worden, hoe hard dat ook is. De beslissing: viiegen of niet, blijve bij de piloten. Zoowel in Europa als op de In dische lijn zal dit leiden tot onregelmatig heid. Deze nag op de Indische lijn niet opgevangen worden door nachtstarts van slechte terreinen (zie Boesjir). De economische uitkomsten van de K. I,. zullen daardoor alen, maar onze L. M. zullen daardoor halen, mo-or onze luchtvaartmaatschappij heeft in de eerste plaats noodig herstel van haar reputatie. Ook zou het wensc' vlqk zijn den dubbe len weekdienst terug te brengen tot een enkelvoudigen weekdienst, maar wij vree zen, dat dit te veel gevraagd is, niet alleen van de K. L. M., maar ook van de Re geering Ons valt de eisch lichter, omdat wij vrijwel geen verkeerseconomische waarde aan die verdubbeling hechten. Daarna is een algeheele reorganisatie van de Nederlandsche luchtvaart noodig. De Regeering moet zich een onafhan kelijke deskundige advies-instantie aan schaffen. Zij moet meer distantie nemen tot de K. L. M., wier groote besluiten de goedkeuring der Regeering behoeven. Dan heeft de Regeering geen vertegenwoordi gers in den Raad van Beheer noodig, slechts waarnemers om haar op de hoogte te houden. De positie toch b.v. van den directeur van het Bureau Luchtvaart die tevens als lid van den Raad van Beheer der K. L. M., verantwoordelijk is voor den goeden gang van zaken daar, moet onhoudbaar worden geacht. In dit verband herhalen wij_ onze vraag: hoe kwam de Douglas Uiver, ondanks de be'zwaren van Dr Ir v. d. Maas, aan een bewijs van luchtwaardigheid? to Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 23 Juli 1935. Door de Rechtbank werden de navol gende vonnissen uitgesproken. Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld: I. P. C., 26 jaar, reparateur te Breskens. Vrijspraak. Oplichting: P. de K., 56 jaar, werkman te Schore. Vrijspraak. Dierenmishandeling: P. E. M. v. W., 28 jaar, dekknecht te Hulst. Vernietiging vonnis waarvan appèl, f 15 of 5 d. h. Overtr. Motor- en Rijwielwet: C. v. A., 29 jaar, journalist te Terneuzen. Beves tiging vonnis waarvan hooger beroep f 10 of 5 d. h. Zitting van 23 Juli 1935. J. M., 20 jaar, arbeider te Arnemuiden, thans in voorarrest, had zich te verant woorden wegens diefstal van een rijwiel ten nadeele van M. Melse te Middelburg op 2 Mei 1.1. Verdachte door den President onder vraagd, erkende het hem ten laste ge legde. Hij had het rijwiel van de banden ontdaan, benevens de electrische lamp eraf gehaald, had verder het frame in het Kanaal gegooid en de afgenomen onderdeelen verkocht. De Officier van Justitie vorderde 4 maanden gevangenisstraf met 2 maan den aftrek viv v-sDe verdediger van verdachte Mr P. f. Adriaanse, bepleitte clementie. P. C., 19 jaar, z. b. wonende te Mid delburg, thans in voorarrest, stond terecht wegens diefstal van een geldsbedrag van ongeveer f 6, ten nadeele van A. Abra- hamse te St.-Laurens op 16 Juni 1.1. Ver dachte erkende de feiten. De Officier van Justitie vorderde een gevangenisstraf voor den tijd van een maand. De verdediger van verdachte Mr P. C. Adriaanse, bepleitte clementie. D. L. W. v. R., 56 jaar, directeur ge meentelijk waterleidingbedrijf te Vlissin- gen, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtr. van de Motor- en Rijwielwet, werd ver oordeeld tot een geldboete van f 5 of 5 dagen hechtenis. De Officier van Justitie vorderde be vestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. W. J. v. U., 39 jaar, rijwielhandelaar te Vlissingen, had hooger beroep aan- geteekend tegen een vonnis van den Kan tonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtr. van de Motor- en Rijwiel wet, werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Aan A. I. B., 19 j., jockey te Astene(B.) was ten laste gelegd, dat hij op 10 Juni 1.1. te Axel een door hem bij gelegenh. van een z.g.n. vluchtkoers bereden renpaard opzettelijk tijdens de ren herhaaldelijk en met kracht eenige slagen met een karwats heeft toegebracht en na de ren klaar blijkelijk alleen als woede-uiting over het slechte loopen van het paard tijdens den ren, dat paard alsnog heeft mishandeld door dat dier met een buikriem eenige slagen toe te brengen. Tegen den niet verschenen verdachte eischte de Officier van Justitie f20 of 10 d. h. M. K D., 42 jaar, timmerman te Kou- dekerke, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens open bare dronkenschap gepleegd bij herh., werd veroordeeld tot 7 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waar van hooger beroep. Uitspraak 0 Augustus a.s. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een rijwiel-motor rijtuig, niet tijdig verandering van richting aangeven: H. J. v. L. te Koudekerks f 0.50 b of 1 d. d.; T. E. J. W. S. te Middel burg f 1 b. of 1 d. (h.; D. M. C. v. H. te Breda f3 b. of 3 d. h.; P. R. te 's-Hee- renhoek f3 b. of 3 d. to.; G. L. te Kuude- kerke fl b. of 1 d. h.; W. R. te Zoute- lande f 3 b. of 3 d h. Met een rijwiel, voertuig, motorrijtuig buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: J. H. te Kloe'tinge f 3 b. of 3 d. to.; G. B., 'huisvrouw M. B. te Vlis singen f2 to. of 2 d. h.; A. 'B. te 's-Heer Arendslkerke f3 i. of 3 d. to..; J. G. te Middelburg f5 b. of 5 d. h.; J. H. te Golijb..plaat f3 'b. of 3 d. h. Met een motorrijtuig in een boctot bin nen de 'bebouwde kom niet de rechterzijde van den weg houden: M. J. K. te Goes, vrijspraak. Met een rijwiel-motorrijtuig een weg in verboden richting berijden: G. v. 0. te Wemeldinge f3 to. of 3 d. to.; W. P. te Vlissingen f 2 to. of 2 d. to.C. H. te Axel f 1 to. of 1 d. to.; P. A. J. M. H. te Bloe- mendaal f 2 to. of 2 d. to. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: G. S. te 'sHeer Arends- kerke f 20 b. of 10 d. h. 's Avonds rijden met een motorrijtuig zonder lantaarns en/of rood achterlicht en zonder dat nummer met letter behoor lijk is verlicht: D. V. te Middelburg f 5 b. of 5 d. b.; M. Z. te Goes f 3 b. s. 3 d.h.; F D. te Kapelle f 3 b. s 1 d h Als bestuurder van een motorrijtuig binnen een afstand van 100 M. van een z.g. tegenligger een verblindende verlich ting voeren: W. R. te Schore f 5 b. of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder spiegel: W. M. J. G. te Middelburg f 3 h. of 3 d. h. Fietsen zonder bel: G. M. G. te Golijns- plaat f 3 b. of 3 d. to. 's Avonds fietsen zonder licht en (of) zonder rood achterlicht of reflector: J. H. te 's Heer Arendskerke en W. H. te Hein- kenszand f 2 b. of 2 d. h.; J. V. te Goes en J. R. te Andijk f 5 b. of 5 d. h.; J. J. v. d. S. te's HeerAxendskerke f 2 b of 2 d.h.; A. E. v. R. te Kapelle f5 b. of 5 d. h.. J. de N. teVlissingenf 5 b. of 5 d, h. Rijden met rijwiel op zoodanige wijze en/of zoodanige snelheid, dat' de veilig heid enïof de vrijheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht of belemmerd: J. J. te O.- en W.-Souburg f 5 of 5 d.; A. de J. te 's-Heer Ahtskerke f 5 of 5 d.; J. S. en P. J., L. E. en J. v. I., allen te Kruiningen, ieder f 5 of 5 d.J. M. te Ar nemuiden f 10 of 5 d.; Da de P. te West- kapelle f 0,50 of 1 d. Fietsen terwijl men verkeert onder zoo- danigen invloed van het gebruik van al- cotoolhoudenden drank, dat men niet in staat moet worden geacht het rijwiel naar behooren te besturen: M. A. M. te Middel burg f 10 of 10 d. Trekdier onbeheerd laten staan: G. K. te Aagtekerke f3 b. s. 3 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: A. W. te Oostkapelle f 10 b. s. 5 d. h. Door misbruik van gezag opzettelijk uitlokken de overtreding van de regeling der bevrachtingscommissie: J. C. K. te Colijnsplaat f20 b. s. 20 d. h. Middelburg. Het parkeeren. Als een onderdeel van een volledige parkeer- regeling zijn thans een 25-tal borden ge plaatst, waarmede verboden plaatsen wor den aangewezen of wel parkeerplaatsen worden aangegeven. Verboden zijn de Korte Delft en de Korte Noordstraat. Als plaatsen voor het parkeeren zijn aangewezen: een deel van het Molen water, van den Dam, van de Loskade, van de Varkensmarkt, van Noordplein en van het Koorkerkhof. TWEEDE KAMER. EEN BELANGRIJKE ZITTING. GROOTE BELANGSTELLING BIJ HET PUBLIEK. iDEN HAAG. Hedenmiddag voor den aanvang van de vergadering der Tweede Kamer, had rich op het Binnenhof een groote schare belangstellenden verzameld. Voor den ingang van het Tweede Kamer gebouw 'hadden velen zich opgesteld, om de Kamerleden te zien, waarvan men el kaar de leidende figuren aanwees. Voor de publieke tribune stond een lange file van menschen, die hoopten een plaatsje machtig te worden. De aankomst van de Ministers wekte uit den aard der zaak niet geringe belang stelling. Om een plaaits op de publieke tribune te bemachtigen stonden vanmorgen om 9 u. reeds menschen te wachten. Het 'geheele Kabinet was in de Kamer aanwezig. In een der loges merkten wij o.a. (Mevr. Colijn op. Ook zaten er de president van de Rekenkamer, het oud-Tweede Kamer lid v. d. Molen en de chef van den Re- 'geeringspersdienst. Voortgezet wordt de behandeling van •het 'bezuinigt ngs ontwerp. Aan de orde zijn de replieken. De heer Westerman (Nat, Herstel) bestrijdt de bewondering der Soc. Dem. voor de Skandinavisctoe toestanden; de cijfers van den toeer Albarda inzake de werkloosheid zijn aan den optimistischen kant. De regeering moet zorgen, dat elke aanval op den gulden tot mislukking ge doemd zij. De toeer Albarda kan met de toe zegging van den toeer Colijn betreffende de uitsluiting van Soc. D'em. van defensie- betrekkingen in verband met toet capitu- lantenstelsel geen genoegen nemen. Spr. toetoogit dat de regeering onrecht pleegt jegens de ambtenaren. 'Spr. handhaaft tegenover de toeeren Schouten en Westerman zijn uitspraak over de welvaart in Zweden. Niemand kan volhouden, dat de voor uitgang in Zweden te danken is aan den uitvoer van ijzer, staal en erts. Sprekers bezwaar tegen de politiek der regeering is, dat zij de toestand verergert. Met haar politiek zal de regeering er niet in slagen toet financieele evenwicht te herstellen. Keuren de R.K. de houding der regee ring goed, dan zijn zij voortaan mede ver antwoordelijk. De Soc. Dem. zullen dan blijven ageeren voor een constructieve welvaartspolitiek. De toeer Vervoorn (Plattelander) komt op tegen het zoeken van eenzijdige werkgelegenheid in fabrieken. Men keere weer terug naar d'e vrije natuur. Spr. wijst er op dat ondanks alle maat regelen, de toestand van land en tuin bouw steeds slechter wordt. De regeering late zich meer positief ten aanzien van land- en tuinbouw uit. De 'heer De Geer (G.H.) betoogt, dat er geen enkele zakelijke reden is om 'te stemmen tegen wat van toet ontwerp is overgebleven. Spr. ziet geen enkele reden om de vaste- lastenontwerpen te doen voorgaan. Het ongeval met de Gaai. Telegram van H. M. de Koningin. DEN HAAG. De directie van de K. L. M. heeft het volgende telegram ontvan gen: „H. M. de Koningin heeft met veel leedwezen vernomen het ongeval van de Gaai en verzoekt u de nagelaten betrek kingen der slachtoffers Harer Majesteits deelneming te verstrekken". DEN HAAG. De wagon met het stoffe lijk overschot van de slachtoffers van de Gaai zal hedenmiddag om 3 uur uit Bel- linzona vertrekken. Het tijdstip van aan komst in Amsterdam is echter nog niet bekend. D'e begrafenis zal waarschijnlijk in geen geval vóór Zaterdag kunnen plaats hebben. Weer arrestaties te Oss. OSS. Door de gemeentepolitie van Oss zijn in den afgeloopen nacht gearresteerd P. van Geenen en T. van Galen, die ervan worden verdacht met Dotje van Berne een inbraak te 'hebben gepleegd in den nacht van 15 Oct. 1933 bij den landbouwer Timmerman op Ussen te Oss. Na een langdurig verhoor bekenden zij aan deze inbraak te hebben deelgenomen. Van Berne had reeds de vorige week be kend tegelijk met zijn bekentenis inzake de brandstichting in Augustus 1926. Zij zijn dien nacht bij Timmerman bin nengedrongen en hebben f 400 meegeno men. De gearresteerden zullen ter beschik king van den Officier van Justitie wor den gesteld. Uit een raam gevallen. GRONINGEN. Hedenmorgen is de 75- jarige Mevr. de Wed. F. v. d. L. bij het openen van een raam, naar beneden ge vallen en op slag gedood. Gestikt in een stukje vlecsch. D'ELD'EN. De landbouwer Ter Weele wonende te Deldenerbroek, had Maandag middag het ongeluk bij het nuttigen van toet middagmaal, dat een stukje vleesch dn zijn keel bleef steken, met 'het gevolg, dat hij een oogenblik daarna overleed. Hij had nog een poging gedaan door een glas water te drinken zich te redden, doch ter wijl hij zich naar buiten wilde begeven, bezweek hij reeds. De K. L. M. 'DEN HAA'G. Wegens tekort aan per soneel zullen 'bij de K. L. M. verschillende •beperkingen in toef luchtverkeer worden aangebracht. Zoo zullen o.m. de dubbele dagdiensten AmsterdamGroningen en AmsterdamTwente vervangen worden door enkele dagdiensten. Rumoerige N.S.B.-ers. DEN HAAG. In de heden gehouden vergadering van de Staten van Z.-Holland werd besloten 't voorstel van de N.S.B.- leden betreffende de jaarwedde en het pensioen van de leden der Gedep. Staten in de najaarsvergadering te behandelen. Tijdens de bespreking werden vanaf de publieke tribun'e N.S.B.-pamfletten in de zaal geworpen, naar aanleiding waarvan de voorzitter opmerkte, dat bij herhaling de publieke tribune zou worden 'ontruimd. DE VOORGENOMEN HUUR- VERLAGING. DEN HAAG. Naar aanleiding van het bij de Tweede Kamer ingediende wets ontwerp tot verlaging van sommige vaste lasten en huren, bereiken de regeering herhaaldelijk berichten, waaruit blijkt, dat tal van huiseigenaren in de meening verkeeren, als zouden door de voorgestel de maatregelen ook de woninghuren, welke reeds aanzienlijke vermindering hebben ondergaan, nogmaals met 20 verlaagd moeten worden. Juist wil de regeering vermijden, dat huren, welke de laatste jaren reeds ver laagd zijn, nogmaals getroffen zouden worden. Het ontwerp baseert zich op het huur peil van '31. Alle verlagingen welke sedert 1 Jan. 1931 hebben plaats gehad, zullen dus meetellen. Een ander misverstand ls, dat een huis eigenaar, die in 't verleden nimmer zijn huur heeft opgeslagen, thans door de regeling zou worden gedwongen zijn huur met 20 te verlagen, Ook dit is niet juist, daar voor een eigenaar, die aan nemelijk kan maken, dat het huurpeil van 1931 niet als juiste maatstaf kan gelden, een hooger peil als norm kan gelden. Grdote openbare schuld In Dultschland. BERLIJN. Een Duitsch weekblad pu bliceert een artikel, dat, naar men in wel ingelichte kringen aanneemt, geïnspireerd is door den president van de Rijksbank, Dr Schacht, waarin wordt verklaard, dat er in Duitstihlaad nog een reusachtige openbare Duitsche schuld bestaat, die niet in de officieels statistieken voorkomt, zoo dat een drastisch economisch program noodig is om het financieele evenwicht van het Rijk te herstellen,. Ongeluksdag voor de Engelsche luchtvaart LONDEN. Gister hadden in Engeland twee vliegongelukken plants, waarbij vijf personen werden gedood. Aan de kust van Schotland viel een militair vliegtuig omlaag, waarbij een of ficier en een soldaat het leven lieten. Ver der stortte een passagiersvliegtuig met drie inzittenden op een zandbank in het Bristolkanaal tusschen Wales en Corn wall. Twee visschersvaartuigen vonden de lijken der slachtoffers. Noodweer op Korea. TOKIO. Tengevolge van den aanhou denden regenval op het schiereiland Ko rea staan duizenden huizen onder water. Alleen reeds te Gtoemulpo zijn 2000 hui zen overstroomd, door het buiten haar oevers treden van de rivier de Kanko. Door het instorten van eenige huizen wer den vier personen gedood en verscheidene gewond. Het Italiaansch-Abessynisch conflict. PARIJS. Het onderhoud, dat de Brit setoe ambassadeur Clerk gister met Minis ter-President Laval heeft gehad, heeft in zooverre tot een 'beslissing geleid, dat Frankrijk heeft toegestemd in den Engel- sc'ben eiscto om een zoo spoedig moge lijke bijeenroeping van den Vollken'bonds- raad tot regeling van het Italiaanscto- Atoessyniscto conflict, en beide mogend heden in verband met het geringe voor uitzicht op een vreedzame oplossing de toepassing van art. 15 van het Volken- bondspact willen, dat Italië na een ter mijn van 3 maanden de mogelijkheid zal geven rechtmatig met Abessynië oorlog te voeren zonder toet bestaan van den Vol kenbond in gevaar te torengen. Men heeft deze verlegenheidsoplossing •gekozen om internationale verwikkelingen te vermijden, die men vooral te Parijs van een e.v. uittreden van Italië uit den Vol kenbond, misschien zelfs een uittreden van Engeland, vreest. Men verwacht de bijeenkomst van den Volkenbondsraad, voor toet einde van deze of hoogstens in toet 'begin van de vol gende maand. Of Italië met een dergelijke procedure, waardoor zijn militaire actie in Abessynië wordt vertraagd, zal accoord gaan, is de groote zorg van de publieke opinie in Frankrijk. In welingelichte kringen 'gelooft men, dat de Fransctoe regeering toet te Rome meit kracht zal bepleiten, doch pas over eenige dagen zal men meer weten. GOES. Huw.-afk.: Johannes van Riet, 23 j. jm. en Pieternella Tramper, 22 j. jd. te Wolphaartsdijk. Geboren: Adriana, d. v. Cornelis André van der Peijl en Maria Pieternella Bil; Annie, d. v. Marinus Hollemans en Neel- tje Jeinnetje Mieras. Van 1822 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. W. Kuijper, 23 j. en G. Rosier. 21 j. Getrouwd: E. J. Sommeling, 31 j. en M. de Meester, 31 j.; J. A. J. van Raalte, 27 j. en L. W. Louwerier, 24 j. G. Remijn, 30 j. en E. S. R. de Bruijne, 25 j. Bevallen: M. Kroon, geb. Keersemaker, d.; M. C. de Waal, geb. de Brabander, z. Overleden: A. J. Everaars, 63 j.. man van A. E. Kokelaar. (VI. C.) Van 1520 Juli. HEINKENSZAND. Huw.-aangiften: 18, Pieter Priem, 25 j. en Jacoba de Jonge, 24 j. te Ovezand. GOES, 23 Juli 1935. Eieren, per 100 st. f 2,50, p. 25 stuks 0,62V2, part. prijs 3,50, eendeieren 2,50, poel-eieren 2,groote ganseieren 7 cent per stuk. Boter, per KG. f 1,50, per pond 0,75, part. prijs 0,85, fabrieksboter 0,90, afw. boter 0,60. V. P. Z. Aanvoer 6964 eieren. Prijs f 2,70 per 100 stuks. Noteering van Boter- en Eierhan- delaren: boter f 0,70 per pond, eieren 2,50. GOES. Veilingen van 22 Juli. Export veiling vm. 10 u.: Aarappelen 3.50, 12 u. zwarte bessen 11.30, nm. 1,30 u. dubb. princesseboonen 7.308.30 gld. alles per 100 k.g. Kleine veiling: Kersen: Hollanders 14 —15, klerken 1520, zw. vleeschkersen 1315, zw. Suikerkersen 14, eierkrieken 14, ronde krieken 1012, zwarte blance 1814, zoete morellen 10—14, zure mo rellen 68, Spaansche wijnkersen 9, roo ds wijnkersen 9, roode blance 10—13, Abesse de Monlin 1819, uitschot kersen 45, kruisbessen 20, roode bessen 5 11, zwarte bessen 12, aardbeien 1921, tomaten 916, frambozen 8—22, zilver uien 4; boonen: stoksnijboonen 1220, stamsnijboonen 712, roem van Holland 10, perfectboonen 13, dubb. princessen 5 10, vroege wagenaars 34, gele- boon tjes 3, aardappelen 3.504, id. drielingen 1.50—3.40, id. bonken 33.50 gld. alles per 100 k.g.; rammenas 4.40, rabarber 1, wortelen 34, kroten 12, bloemen 2 gld. alles p. 100 bos; meloenen 1223, witte komkommers 12.80, griene id. 1.703, augurken 0.130.20, kassla 0.501.30, andijvie 0.503.30, bloemkool 517, id. 2e soort 1.505, roode kool 23.80, gr. savoye kool 1.70—2.40 gld. p. 100 stuks. MIDDEDBURG, 22 Juli 1935. Op de veiling deden: spinazie 9-12, postelein 8- 16, tuinboonen 2-7, augurken 5-10, wa- genaars'boonen 5-9, suikerboonen 7-9, stoksnijboonen 14-26, stamsnijboonen 7-12 stokprincessenboonen 16-19, stamprinces- senboonen 10-17, doperwten 4-6, capucij- ners 7, alles per KG. Peen 2-4, rapen 1.5, kroten 2-3, uien 1.5, selderie 1-2, rabarber 1.5-2, radijs 2, rammenas 1-2.5, sjalotten 2-2.5, alles per bos. Savoye kool 2-3, roode kool 4-5, bloem kool 1.5-10, andijvie 1-2, kropsla 0.5-1, witte komkommers 1-4, groene id. 1-2, alles per stuk. Peterselie 10-12 per chip. Bloemen: anjelieren 1, gladiolen 3-7, rozen 1, godethia 3, margrieten 2, dahlia 3, goudsbloem 3, alles per bos. Begonia 3 cent per stuk. MIDDELBURG, 23 Juli. Op de export- veiling deden de aardappelen bij een aan voer van 3075 kg. groote f 6.50, bonken 3, drielingen 1.60 zonder heffing. Zwarte bessen 13,1013,30, Roode Bes sen 6, alles per 100 Kg. KAPELLE, 22 Juli 1935. Groote veiling: Zwarte bessen f 12,30f 12,40, Dubbele Princessen zonder draad f 7,30—f 8,20, bei den per 100 K.G. Kleine veiling: Kersen: Meikersen 12 17, Morellen 1116, Markiezen 1418, Klerken 1626, Roode Blanche 1012, Bruine Blanche 1213, Vleeschkersen 15 20, Witte Vleeschkersen 16, Krieken 13, Ronde Krieken 1213, Eierkrieken 11 14, Dubbele Eierkrieken 13—16, Zure Mo rellen 1013, Abesse du Moulon 13, Zuur tjes 710, Bruine Suikerkersen 17, Lim burgers 16, Spaansche Wijnkersen 812, Frambozen 1541, Roode bessen 710, Witte Bessen 9—11, Zwarte bessen 14 15, Kruisbessen 24, Oranjepruimen 15 25, Citroenpruimen 14, Madeleine 619, Janbaasjes 9, Spuitjesperen 47, Ooms kinderen 912, Dubbele Princessen zon der draad 68, Gele boontjes 3, Snij- boonen 1316, Perfectboonen zonder draad 8, Tomaten 9—16, Augurken 3—13, Zil- veruien 79 ct., alles per K.G. Aardappe len f 3,50—f 3,70 per 100 K.G. Kropsla f 0,70f 1,70, Andijvie f 1,20f2,50, beiden per 100 krop. Bospeen f2f3,10 per 100 bos. Bloemkool 3—5, Komkommers 23, Perziken 4, Meloenen 1619 ct., alles per stuk. Kaspruimen f 3—f 5.40 per 100 stuks. Andijvieplanten 59, Koolplanten 9, Sel- derijplanten 13, Preiplanten 11 ct., alles per 100 planten. Gladiolen 2 ct. per bos. KRABBENDIJKE. Veiling van 22 Juli. Zwarte Bessen 12,4012,50, Roode Bes sen 22,70, Duitsche Zure 6—9,10, Fram bozen 29,10, Kersen 20,10, Aardappelen 3,50, alles per 100 Kg. STAVENISSE, 22 Juli. Veilingsver- eeniging „Stavenisse en Omstreken". 7e Aaxdappelveiling. Gele Eigenheimers 3,50, Blauwe id. 3,523,69, Gele Drielin gen 1,74, Blauwe id. geen aanbod. Aanvoer 12.300 Kg. Gele Eigenheimers; 5850 Kg. Blauwe id. en 250 Kg. Gele Drielingen. THOLEN. Veiling van 22 Juli 1935. Witte Eigenheimers 3,543,80, Blauwe 3,503,61, Bonken 3, Poters 1,542,11. Aanvoer 3500 kisten van 25 Kg. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 171 171 Ned. Handel Mij. 113% 115 Philipslampen 260% 261/2 Unilever 101 101 A. K. U. 31% 31% Amsterd. Rubber 108 108% Kon. Olie 187 187% Deli Mij. 154 152 Scheepvaart Unie 34% 33% 4 pet. Nederland 1934 98 98% 4 pet. Ned.-Indië 1934 95% 96% U. S, Steel 24 246/s Anaconda Copper 95/s 913/i« Beth. Steel 197/s 207/b-1 Shell Union 57/s 63/n Intern. Nickel Mij. 16% 17 Ondanks dat de Hollandsctoe Aandee- lenmarkt een goede stemming liet zien was toch 'de belangstelling voor de Ame rikanen veel grooter. Vooral in Staal- waarden ging veel om, met oploopende koersen. De obligatiemarkt was eveneens wat beter. Het geld is 1% pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Juli, 2.30 u. Londen 7.327.33. Berlijn 59.4359.48. Parijs 9.759.80%. Brussel 24.9024.98. New-York 1.47—1.48Vi.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3