AKKERTJES Gemengd Nieuws. boven het plaatselijk belang. Spr, ver trouwt, dat de Kroon, voorgelicht door den Minister en Ged. Staten een recht vaardige beslissing zal nemen, In antwoord op een vraag van den heer Potter (C.-H.) zegt spr.i In den loop der laatste twee jaar zijn over de grensregeling tuseehen Goes en Kloetinge tal van conferenties gehouden en meerdere plannen ontworpen, Bij G. S. is toen ontstaan een veel grooter plan, waarin verschillende ge meenten zijn betrokken. Niet Goes heeft om opheffing van Kattendijke gevraagd. Het is van G. S. uitgegaan. Het verzoek, dat Wilhelminadorp bij Goes zou gevoegd worden, is door G. S. niet toegestaan. Wel kreeg Goes aan weerszijden van het havenkanaal een strook grond alsmede een zevental hui zen bij het Sas. Nu heeft de Raad nog aan G.S. gevraagd een grooter terrein in de omgeving van het Sas (de inlaag) bij Goes te voegen. Tot heden is dit niet gelukt. Spr. zou het zeer op prijs stellen, dat de commissie zich in dezen uitsprak. De vraag van den heer Karhof acht spr. praematuur. Wel is het niet onmogelijk, dat eenig meer politie-toezicht aan het Sas noodig is. Maar als het even kan, zal Spr. trachten uitbreiding van het poli- tie-corps daarvoor te voorkomen. In de toekomst zijn misschien eenige meerdere lasten te verwachten, maar dit zou dan bewijzen, dat ook daar groei in Goes zit. Wat de brug betreft, daarvan is de Wilhelminapolder de eigenaar. De zorg daarvoor is dus voor de W.P. Dhr B u ij s herinnert er aan, dat Goes en Kloetinge het over de grenswijziging eens waren. Toen kwamen Ged. Staten met een ander voorstel. De mooie een heid van den Wilhelminapolder wordt volgens dit voorstel verbroken. Spr. kan niet begrijpen, dat G.S. kwamen met op heffing van de gemeente Kattendijke. Maar moet het daartoe komen, dan zou het gewenscht zijn, dat de geheele Wil helminapolder om economische redenen bij Goes kwam. Wordt deze polder onder drie gemeen ten verdeeld, dan krijgt men b.v. drie politieverordeningen. Dat geeft veel last. De voorzitter zegt, dat dit ook besproken is tusschen B. en W. en G. S. Maar G. S. meenen, dat een agrarische gemeente bij een andere agrarische ge meente gevoegd moet worden. Van die gedachte zijn ze heel moeilijk af te bren gen. Wel is het wenschelijk, dat Goes benoorden Wilhelminadorp meer gebied krijgt. Dhr Dekker onderschrijft dit laatste. Spr. zou zelfs daar nog iets meer willen vragen, teneinde ongewenschte inrichtin gen op gebied van een andere gemeente te weren. De voorzitter stelt voor te verzoe ken aan G. S. zóóveel uitbreiding aan Goes toe te staan, dat het door B. en W. van Goes noodig geachte wordt bereikt. Dit wordt met alg. st. aangenomen. Dhr B u ij s ziet het bezwaar niet van een vereeniging van Goes en Wilhel minadorp. Ook bij annexatiegevallen te Rotterdam en Amsterdam stond men toch voor dergelijke gevallen. Ook de voorzitter zegt, dat Goes een agrarisch karakter draagt. Tenslotte verzekert spr., dat B. en W. naar hun beste weten bij de grenswijzi ging de belangen van Goes zullen be hartigen. Hierna wordt de vergadering, die on geveer drie kwartier heeft geduurd, ge sloten. Zwemwedstrijd. De Bad- en Zwemclub ,,'t Sas" is voornemens op Za terdag 27 Juli a.s., ten twee ure des na middags, een Provinciale zwemwedstrijd te houden. Evenals bij vorige gelegenheid zal zeker ook nu voor dezen wedstrijd wel groote deelname bestaan. Wij twijfe len er niet aan, of bij goed weer zal de belangstelling van het publiek ook groot zijn. Bitjcekerke. Fiets gestolen. Vo rige week vermiste een inwoner uit Mid delburg zijn rijwiel, dat hij in de duinen bij het pompstation alhier had neergezet. Het door de politie ingestelde onderzoek had geen resultaat, doch thans is door de politie te Gouda aangehouden zekere K., afkomstig uit Middelburg, die in het bezit van de fiets was en die bekende haar te hebben ontvreemd. (Dit is dezelfde persoon, die te Goes enkele winkeliers heeft opgelicht.) Koudekerke. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. J. van Wezel, D 96 uit Vlissingen. Vertrokken: J. W. Luteijn met gezin, van E 14, naar Ned. O.-Indië; Mej. S. Marijs, van C 4, naar Vlissingen; Mej. D. C. van Wezel, van D 96, naar Monster; Mej. A. E. Eskens, van E 64, naar Alk maar; C. Simonse met gezin, van B 25e, naar O.- en W.-Souburg; J. A. van Leer- zem, van C 65, naar O.- en W.-Souburg; A. Starreveld met gezin, van B 50, naar Ned. O.-Indië; A. J. van Oost, van A 55, naar St.-Maartensdijk; J. H. Hieter, van D 52, naar Middelburg; H. Hieter met gezin, van D 52, naar Arnhem. (V. C.) Het ongeluk van de Maraboe. De Rietvink te Boesjir geland. De K. L. M. heeft bericht ontvangen, dat de Rietvink, die Woensdagmorgen om 10 uur van Amsterdam naar Boesjir is vertrokken, ten einde de bemanning en passagiers van de Maraboe af te halen, gisteravond aldaar is aangekomen. Hedenochtend zal het vliegtuig weer westwaarts vertrekken. Reuter meldde gisteravond uit Boesjir: l Volgens mededeelingen van een oogge tuige met betrekking tot het ongeluk van de Maraboe te Boesjir, kwam het hem voor, dat de start naar behooren bij hel dere maan geschiedde. Waarschijnlijk is het toestel door den schok, ten gevolge van een z,g, remous- klap, ongeveer 10 voet opgesprongen, voor dat het zijn vliegsnelheld had. De rech tervleugel brak af doordat deze den grond raakte. Daarna bezweek het rechterge deelte van 't onderstel. De rechterschroef kwam in aanraking met den grond, waar door de motor plotseling tot stilstand kwam. Waarschijnlijk door het terugslaan van den motor is brand ontstaan. Van de Engelsche passagiers heeft Mej. Kennedy uit Mallow, graafschap Cork (Ierland) lichte kwetsuren aan den rug opgeloopen. De Engelschman Bromolow uit Kantwich bleef ongedeerd. D'rie passagiers zijn gisteren naar Bagdad vertrokken met een Fransch post vliegtuig. De overige passagiers zouden hedenmorgen met de Rietvink vertrekken. Slachtoffers van de Kwikstaartramp ter aarde besteld. Onder groote belangstelling, zoowel van autoriteiten als burgerij, heeft gisteren op Zorgvlied te Amsterdam de ter aarde be stelling van de vier leden der bemanning van de Kwikstaart, die Zondag op zoo droeve wijze om het leven kwamen, plaats gehad. In de aula stonden de vier eenvoudig- lieht-bruine houten kisten bedolven onder de bloemen. Terwijl familieleden en autoriteiten de aula binnenkwamen speelde het orgel de Marche Funèbre opus 26 van Beethoven. En onderwijl stonden duizenden op het kerkhof den droeven stoet af te wacnien. Het eerst sprak de heer A. Plesman, de directeur van de K.L.M. Waarde vrienden. De menschen weten gelukkig niet wanneer zij zullen sterven Anders zouden zij: hun werk niet kunnen doen. Wij danken den Heer dat veertien menschen gespaard zijn gebleven. Ik be tuig namens de K.L.M. mijn hartelijke deelneming met de nabestaanden van de beide ongelukkig omgekomen Engelsche passagiers. Sprekende over Silberstein, Nieboer, Brom en Van Dijk zeide spr.: „Zij waren zoo vol moed en zij hielden zooveel van hun mooie vak. Woorden van troost zijn er niet. Den nabestaanden betuig ik namens de geheele K.L.M. mijn innige deelneming. De smart over hun verlies wordt door de heele we reld, door allen die met de luchtvaart meeleven, gedeeld. En zij die met belang stelling de ontwikkeling van onze lucht vaart volgen, gevoelen dit verlies eveneens sterk. Lo-ven wij den Heer, dat bij het vergaan van de „Maraboe" geen slachtoffers geval len zijn. Namens het gemeentebestuur van Am sterdam sprak de heer Ter Haar. Daarna speelde het orgel het „Es ist be- stimmt in Gottes Rat" van Mendelssohn. De kisten, met bloemen overdekt, wer den nu gedragen naar het gemeenschap pelijk graf. Naast elkaar zonken de kisten gelij kelijk in de breede groeve. Het was een ontroerend oogenhlik. Voor de vier slachtoffers, allen verschil lende kerkelijke gezindten toegedaan, voerde in overleg met de nabestaanden ds J. W. Kooiman, Evang.-Luthersch predi kant te Amsterdam, het woord. De predikant las den 90sten Psalm. Mr G. G. Haspels, burgemeester van Nieuwer-Amstel heeft namens de nabe staanden enkele woorden van dank ge sproken. Daarna schreed men langs het gemeen schappelijk graf. De groote ijver van een jeugdig brandweerman. Te Remiremont hebben in den laatsten tijd kort na elkaar v'ier 'branden gewoed, die vermoedelijk door brandstichting waren ontstaan. De politie stelde een onderzoek in en ontdekte dat 'de branden waren ge sticht door een 22-jarigen brandweer man, die pas in het brandweercorps was opgenomen en op- deze wijze gelegenheid had willen scheppen zijn 'kunnen te too- nen. Inderdaad 'had 'hij zich 'bij de blus- sc'hing der vier genoemde branden door grooten ijver onderscheiden. Hij bekende dat hij,, behalve de vier geslaagde bran den, nog vier mislukte pogingen tot brandstichting had gedaan. Nieuwe arrestaties in zake de tarwefraude. Weder om zijn op last van de Justitie eenige arrestaties verricht in verband met de fraudes bij: de Gewestelijke Tarwe Cen trale in Gelderland. Gearresteerd is thans de pakhuisknecht die in dienst was bij' den pakhuishouder J. uit Arnhem, welke pakhuishouder on langs eveneens wegens tarwefraude in het Huis van Bewaring te Arnhem werd op gesloten. De pakhuisknecht wordt er van herdacht medeplichtig te zijn geweest aan de gepleegde malversaties, o.m. het schoonen der tarwe. Voorts is te Nederhemert een drietal landbouwers gearresteerd, als verdacht van verduistering van graan. Inbreker op heeterdaad betrapt. Bij' de jachthaven Neptunus, te Amsterdam, is binnen korten tijd een tweetal inbraken gepleegd in een paar aan den steiger liggende luxe-motorboo- ten. De eerste inbraak vond plaats aan het einde van de vorige week en de tweede inbraak geschiedde in het begin van deze week. De eigenaar van de jachthaven had maatregelen genomen, om den inbreker te betrappen. Hij' had zich daartoe den vorigen nacht verdekt in de nabijheid van de jaohthaven opgesteld, om zoo moge lijk den dief te pakken te krijgen. Te omstreeks half drie bemerkte hij, dat een persoon zich op den steiger begaf, kennelijk met het oogmerk, zich naar de aan den steiger liggende booten te bege ven. De eigenaar snelde toe en wist den ongenooden gast te pakken. Bij de over brenging van den man naar een auto wist deze zich echter onverhoeds los te rukken. Hij zette het op een loopen, achtervolgd door den eigenaar van de jachthaven en wist te ontkomen. Rusteloos, gejaagd, angstig en neerslachtig? Verdrijf toch al die muizenissen en breng Uw gestel tot rust. Neem een AKKERTJE" en zoo noodig nog een. Blij verrast zult Ge Nedertendsch zijn U weldra als een herboren Product mensch te voelen, opgewekt,vol zelfvertrouwen en levenslust. "AKKERTJES" schaden nietl Per 12 stuks slechts 52 cent l/olgerts recept vort Apotheker Dumortt AKKER.CACHETS Kranig recherchewerk. Gisteren meldden wij reeds, dat de Rot terdamsche recherche er na veel moeite in geslaagd was een bende van beruchte valsche spelers, die al jaren lang in alle groote marktplaatsen van ons land ope reert en reeds tailooze slachtoffers onder argelooze boeren en buitenlieden beeft ge maakt, in een listig opgezette val te doen loopen. De bende bestond uit den 52-jarigen W., den 44-jarigen L. en den 57-jarigen G. L., allen „kooplieden", in Den Haag woon achtig en den 43-jarigen v. M., die te Rot terdam woont. De politie uit tal van plaatsen kende dit viertal en wist met welke practijken zij zich onledig hielden, maar wat men ook beproefde -en hoe dikwijls men hen aanhield, men slaagde er nooit in zooveel bewijs-materiaal tegen hen te verzamelen dat men redelijkerwijze hun veroordeeling kon afwachten. Alleen W. is slechts één maal tegen de lamp geloopen en hij kwam er bij die gelegenheid met een paar maan den gevangenisstraf wel heel gemakke lijk af. D'e heeren gingen met een grenzelooze brutaliteit te werk en het feit, dat zij on geveer alle rechercheurs, zoowel van de stedelijke als de rijkspolitie kenden, maak te het buitengewoon moeilijk hun gangen te volgen. Dat het de Rotterdamsche Centrale Re cherche tenslotte gelukt is deze gevaarlij ke misdadiger om den tuin te leiden en op heeterdaad te betrappen verdient ze ker een woord van grooten lof. Ongeveer een maand geleden ontdekte men, dat de bende haar operatieterrein te Rotterdam in een café aan de binnen stad had gevestigd. Maandag en Dinsdag waren de dagen, waarop Rotterdam ge regeld met hun bezoek werd „vereerd" en op die dagen hield de recherche dan ook extra een oog in het zeil. Dinsdag al heel vroeg werd een boertje, die naar de Rotterdamsche markt ging, op het station te Den Haag aangesproken door één van de bendeleden, die hem na een praatje over onbeduidende dingen vertelde, dat hij en een paar andere men schen, die hij te Rotterdam zou ontmoe ten, een paard wilde koopen. De man vroeg den boer of deze hem daarbij wilde helpen. Voor zijn deskundig advies zou hij een belooning ontvangen. D'e buitenman ging op het voorstel in en te Rotterdam voegde de rest van de bende zich bij hen, waarna men naar het bewuste café in de binnenstad trok om, zooals het 'boertje vertelde, de komst van den verkooper van het paard af te wach ten. Men ging in den tuin van het café zit ten en twee van de hendeleden haalden onmiddellijk een stel kaarten te voor schijn, waarmee zij gingen spelen. Het hoertje deed mee en zette niet min der dan f 200 in tegen W. Voor hij wist wat er gebeurde had W. door valsch spel zijn f 200 te pakken, waarmee hij ver trok. Protesten 'hielpen den boer niet. Toen W. buiten kwam werd hij onver wacht door rechercheurs, die zich ver dekt hadden opgesteld, omringd en de rest van het gezelschap werd eveneens bij het verlaten van bet café gearresteerd. Zij werden naar het hoofdbureau van politie gebracht, waar zij, hun gewoonte getrouw, brutaalweg ontkenden iets met den boer uitstaande te hebben gehad. Met deze houding, die hun tot nu toe steeds heeft geholpen, zullen zij dezen keer niet veel 'bereiken, omdat zij ver zuimd hebben voldoende acht te slaan op twee werklieden, die in den tuin van het café kwasi een muurtje aan het reparee- ren waren. Deze metselaars waren twee uitstekend vermomde rechercheurs, die alles wat zich 'heeft afgespeeld van a tot z hebben gadegeslagen en wier getuigenis voor de rechtbank wel voldoende zal zijn om het edele viertal voorloopig achter slot en grendel te doen verdwijnen. 0 p 11 c h >t i n g. In bewaring is ge steld de 82-jarige reiziger K. W., die ver dacht wordt van oplichting van de N.V. Zeelandia Melkfabriek te Zoetermeer. W. beld9 van Rotterdam uit de melkfabriek op en bestelde, terwijl hij zich voordeed als een lid van 'het personeel van een Rotterdamschen klant van de fabriek, een partij van 10 kisten melkpoeder, lor waarde van f220. Hij gaf een adres op te Rotterdam waar de 'kisten bezorgd moes ten worden en toen de partij daar kwam verkocht hij haar aan den 74-jarigen B. J. voor f 200. De kooper wist niet, dat W. de kisten melkpoeder op oneerlijke wijze in zijn bezit had gekregen. 'Dysenterie. In Slagharen en Lutten heerscht een paniekachtige stem ming ten gevolge van vreemde ziektege vallen, die zich aldaar zouden voordoen, en die de volksmond nu reeds cholera ge doopt heeft. Gebleken is echter dat hier van cholera geen sprake is, doch van dy senterie. Den laatsten tijd waren geen nieuwe ge vallen voorgekomen, doch plotseling brak de ziekte weer uit in het gezin van den arbeider B. Vrijdag werd een meisje uit dit gezin ziek, onder de bekende verschijn selen. Zaterdag overleed het. Het oudste zoontje stierf daarop Zondag. Onverhoedscbe aanval. Woensdagavond heeft in de Moreelselaan te Utrecht zich een geval van ernstige mishandeling voorgedaan. Ten kantore van een maatschappij', die gewoonlijk grondwerk verricht, had zich onlangs een werkman vervoegd, met het verzoek om werk. Men kon hem echter geen directe toe zegging doen, met het gevolg dat de man zijn verzoek eenige malen herhaalde. Ech ter kon men hem steeds nog geen werk in uitzicht stellen. De man schijnt daarop een wrok tegen een uitvoerder der maatschappijl te heb ben opgevat, welke hij' gisteravond in een daad omzette. Toen de uitvoerder op weg naar huis was, werd hij plotseling door den man aangevallen, die hem met een mes vier steken toebracht in den rug en een der boenen. De man is naar de Rijksklinieken over gebracht. De dader kon door een agent van politie die in de nabijheid surveilleer de, gearresteerd worden. Ongewoon geval van op lichting. In Mei 1932 werd in het zie kenhuis van Attendorn in Westfalen een 35-jarige man geopereerd. De galblaas werd hierbij weggenomen. Toch werd 's mans spijsvertering niet zooals de ge- neesheeren deze wel wenschten, maar er was geen voldoende aanleiding om hem langer dan den gebruikelijken tijd in het ziekenhuis te houden. Toen de man veertien dagen thuis was, kreeg hij een hevige benauwdheid, welke werd veroorzaakt door een vreemd voor werp, dat uit de maag omhoog kwam. Op zekeren dag slaagde men erin het voor werp in de keel van den bezitter te grijpen en men trok een doek, zooals die bij ope raties wordt gebruikt en 50 cm. lang en 40 cm. breed is, te voorschijn. De man wilde nu een schadeloosstelling van den dokter, die, naar hij beweerde, bij' de operatie den doek in de buikholte had achtergelaten. Doch toen men den man stevig aan den tand voelde, moest hij' be kennen, dat hij den doek had ingeslikt, teneinde een schadeloosstelling machtig te worden. De doekslikker heeft voor zijn werk twee maanden gevangenisstraf ge kregen. Va.n den zolder gestort. Op de boerderij' „de Ploeg" te Zetten had de 69-jarige pachtboer B., toen hij zich naar den hooizolder wilde begeven, het ongeluk te struikelen met het noodlottig gevolg, dat hij naar beneden stortte en met het hoofd op den betonnen vloer te recht kwam. Met zwaar inwendige kneu zingen werd de ongelukkige opgenomen. Zo-nder biji kennis te zijn gekomen is hij eenigen tijd daarna aan de gevolgen over leden. „Frontstrijder s". De boeren hielden een landdag te Assen. Er was dus gelegenheid voor het maken van propa ganda voor de revolutionaire „fronten". De N. S. B. had tijdig gezorgd voor den aanvoer van een extra oplaag van Volk en Vaderland. Een ander front had daar blijkbaar van vernomen en dat zorgde dat de pakketten Volk en Vaderland in het water terecht kwam, zoodat deze niet meer voor verspreiding konden dienen. De communisten kalkten bij: nacht en ontij1 de straten vol met hun leuzen en het Nederlandsche volksfascisme „Zwart front" ging Oranje-papiertjes plakken met opruiende taal, o.a. dat opstand gewettigd is. Twee van deze plakkers werden door de politie op heeterdaad betrapt. Het wa ren een zekere B. te Meppel, oud 20 jaar, en v. W., te Apeldoorn. De eerste is H.B. S.-scholier, de andere is een werklooze houtbewerker. Zij' zijn ter beschikking van den officier van Justitie gesteld. 80.000 kuikens. Het terrein ls 850 acres of ongeveer 140 H.A. groot en de fokdier- afdeeling is door een groot, lang hek van de andere afdeelingen gescheiden, Beide afdeelingen hebben ook aparte admini stratiegebouwen, aparte chefs, werklie den, enz. Het doel is voor de wereldver maarde Ovaltlnefabriek, welke te Ltuigloy gevestigd is, voortdurend verscho oiereu van uitstekende kwaliteit te kunnen le veren. Deze fabriek werkt in Engeland onder den naam van Ovaltine, in ons land meen ik onder den naam van Ovomaltine. Dit is een product van in hoofdzaak eie ren, melk en moutextract, dat met melk aangemengd, gedronken wordt als een versterkend middel. Door de eieren van eigen bedrijf te ne men helpt de fabriek de pluimveeindu strie in haar land en dient tevens den voorlichtingsdienst, daar alles model in gericht is en dus tot demonstratie dienen kan. Bovendien is deze kippenstad een geweldig propagandamiddel voor het pro duct Ovaltine en dag in dag uit komen er dan ook groote bussen met bezoekers aan uit allerlei streker van Engeland. Daar men een prachtig model fokstation met 5000 dieren houdt, kan er tevens van het overtollige fokmateriaal verkocht wor den en zoo voorziet deze farm de Engel sche bedrijven van uitstekende fokdieren. Alles is geweldig groot opgezet en zon der auto heeft men dan ook geen kans deze kippenstad spoedig te bezichtigen. Alles is zeer practisch ingericht en zoo doet één man met één knechtje 40 hokkeD ieder met ongeveer 110 hennen, dus on geveer 4400. Laat dat eens op een gewoon bedrijf probeeren, 4400 kippen door zoo weinig personeel te behandelen. Dat kan alleen doordat de hokken allen z.g. slat ted floors hebben, d.w.z. vloeren van lat ten ongeveer 2,4 c.M. breed (1 Eng. duim) en eveneens met tusschenruimte van 1 duim, met daaronder een vaste planken vloer. Op die vloer komt nu de mest te recht en door middel van een soort lange hark of eigenlijk een zwaar ijzer, dat T- vormig aan een lange stang bevestigd is, trekt men met één haal ongeveer een strook van 65 c.M. van den vloer schoon. De mest gaat direct in een daarvoor be stemde lorry en zoo kan één man in 3 minuten een hok reinigen. De drinkwatervoorziening gaat al even snel. Zooals dat in Engeland gewoonte is zijn de drinkbakken buiten aan de hok ken bevestigd en bedekt door een schuine houten klep. Het vullen kan dus snel ge schieden, het reinigen eveneens en boven dien blijven deze drinkbakken veel zuiver der omdat er geen strooisel in gekrabt kan worden. De hokken staan alle op voe ten van gemetselde steen, al naar de hel ling van het terrein (in Engeland is het terrein meestal heuvelachtig) van ver schillende hoogte en men bereikt ze door een trapje en schuifdeur. De voerbak ken en legnesten zijn aan den buitenkant der hokken aangebracht en dit systeem komt er dus op neer dat de oppassers niet in de hokken en rennen komen, dat de dieren daardoor rustiger blijven en, wat een voornaam punt is, dat er geen smetstofverspreiding van het eene hok naar het andere plaats vindt. Er kan al tijd een hok besmet raken door vliegen, muizen en ïatten, maar een dergelijke besmetting kan bij' het Engelsche systeem moeilijk snel over heel het park voortwoe keren. Vandaar ook dat men deze enorme hoeveelheden pluimvee niet in groote hok ken houdt, doch in hokken voor 110 stuks. Al deze hokken worden in de eigen tim merwerkplaats gemaakt en zijn alle van standaard-model. De ventilatie geschiedt door een han dig ingerichte schoorsteen op het dak. Alle hokken hebben dubbele rennen die op geregelde tijden om de beurt benut worden. Alvorens ik nu met de beschrijving de zer kippenstad doorga, even een dringen de opmerking: Denk er om uw jonge dieren legen den tijd dat ze drie maanden oud zijn te laten inenten door een dierenarts tegen diph- therie. Als u het vergeten hebt ga dan di rect spreken met uw dierenarts. (Nadruk verbaden.) Dr B. J. G. TE HENNEPE. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 20 Juli: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Wes- tel ijk e wind, zwaar bewolkt tot betrokken, tijdelijk regen, weinig verandering in tem peratuur. Aardappelziekte. In het etmaal van 's avonds 17 tot 's avonds 18 Juli is in het midden van het land en op de Zuid-Hollandsche eilanden de weersgesteldheid gunstig ge weest voor het optreden van aardappel ziekten. j |,|_|J Stand van hedenmiddag 3 u. Een bezoek aan een kippenstad in Engeland. Ter gelegenheid van eenige besprekin gen in Londen inzake het wereld-pluim vee-congres in Berlijn in 1936 en een le zing welke ik in Goring hield, kreeg ik gelegenheid een paar interessante pluim- veebedrijven te bezichtigen. Een der bedrijven die ik bezocht, de z.g. Ovaltine Farm, beeft 65.000 dieren en is de grootste van Engeland. Men houdt er 30.000 leghennen, 5000 fokhennen en Stand van gistermiddag 3 u.: Licht op voor fietsen: Zaterdag 9 u. 38 min. 757.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6