Crisis-Publicatiën Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken Laatste Berichten. Telegrammen. Verschiilehde daarvan konden worden uitgeschakeld, Rechtszaken Burgerlijke Stand Marktberichten Finantiëele Berichten Goes, 18 Juli. Examen Mulo. Ge slaagd voor diploma A: J. B. A. Bion- dina, P. Reijnierse, A. J. Versluijs, H. W. Tichelman, M. G. R. Bijl, allen Mid delburg; J. A. M. Rabbers, A. J. Krijgefi O, Gelissen, P. Klap, 3. 3. de Valk, J, L de Rijcke, P. A, v, d. Graaf, allen te Vlis= eingnn E, 3> K Lantsheer te Gostkapelle; G. A, Garlier te O,-Souburg; P. v, d, Wau te 'sÈteer Arendskerke; A. 3. Bendrikee, J. A. M, Heijt te Zierikzee; J. E. Meijer te St. Laurens; W. J. Goor te W.-Sou- burg A. C. v. Melle te Breskens; L. G. Meertens te Axel; K. F. Haak te Zaam- slag; E, P. Bruggoman te Terneuzen. Af gewezen vier. Voor diploma. B: S. J. Rozemond, Gh. M. Koolwijk, P. Maljera, H. Talmon, P. v. Roelse, Ch. Franke, A. de Konink, L. Everaars, allen te Vlissingen; M. v. Wijck te T'.;:"'.euzen. Kruiningen. Geslaagd voor coapeuze aan de Ned. Modevakschool „Eureka" te Rotterdam Mej. F. Verhangen, alhier. Prof. H. Hackaunn. t Te Hil- desheim is in den ouderdom van 71 jaren overleden Prof. Dr Heinrich Hackmann, oud-hoogleeraar in de algemeene gods dienstgeschiedenis aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. In Septem ber van het vorige jaar heeft Prof. Hack mann zijn hoogleeraarsambt neergelegd. De heeren L. J. Goedbloed te Bier vliet en I. C. J. Catsman te Brouwers haven, slaagden te Rotterdam voor het examen hoofdakte. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 7b cent bij vooruitbetaling. ARTS EN GEEN BEUL. In het tweede proefnummer van het dezer dagen opgerichte „Calvinistisch Weekblad" lezen wij, zegt de Neder 1., van de hand van arts G. Esselink een kort artikel onder bovenstaanden titel, dait wij om zijn veelzeggende beknoptheid gaarne onder de oogen onzer lezers brengen. Hitier en zijn medewerkers hebben, ge dreven door een biologischen waan de sterilisatiewetten ingevoerd. De 'Duitsche arts heeft voortaan alleen naar 'het belang van den staat te vragen, niet naar de hoogste roepingtrachten leven te behouden en smart 'te verzachten. Hippocrates zeide het kernachtig doe lende op het werk van den medicus: „Do- lorem sedare opus Divinum, Smart te stillen is een goddelijk werk." Het N.S. ziet 'het anders. In de Völkisühe Beobac'hter van 6 Juni j.l. zegt 'Dr Walter Gross, .leider van het Rassenpo'litisohes Amt over het optreden van hen, die nog als werkelijk medicus willen handelen: „kort en goed, tegen stand tegen de macht van den staat en derhalve hoog- en landverraad noem ik het optreden der tegenstanders van de sterilisatie." Gelukkig beluisteren we uit de medi sche wereld in Duitsc'hland ook nog an dere klanken. In de Berliner Geselschaft für chirur gie heeft de voorzitter Sauerbruch (geen onbekende ook bij' de Nederlandsche me dici) naar aanleiding van een voordracht over erfelijkheid van chirurgische ziek ten. o.a. gezegd „bij1 sommige erfelijke Chirurgische ziekten zooals de pes varus (klompvoet) moeten wij (n.l. wat de steri lisatie betreft) ons wel bedenken, omdat deze de maatschappelijke volwaardigheid niet uitsluit", en verder: „wij artsen, hoe gebonden wij ook mochten zijn aan wat voor den staat noodzakelijk is, moeten toch daaraan denkeu, dat voor ons bij elke afzondeR;,?het wel zijn van. den zieke op de eerste plaats moet staan. Ik 'ben mij bewust dat velen tegenwoordig daarover anders den ken." ('ZentraltolaJtt. f. Chirurgie 1935, No. 10). Inderdaad drukt Prof. Michaël in 'zijn referaat voor de wetenschappelijke samenkomst der V.U. (pag. 11) zich niet te sterk uit als hij zegt: „(Een Duitsche collega, die op gezag van den rechter een operatief ingrijpen in dit verhand (n.l. alleen in 't belang van staat of ras) ver richt, wil op mij den indruk maken van een beul, die eveneens op gezag van den- zeifden rechter iemand ophangt." 'Wij artsen zullen op onze 'hoede moe ten zijh om niet door aanbidden van Sitaatsabsolutisme gedegradeerd te wor den tot beulen. Wij' hebben hieraan alleen nog toe te voegen,, dat onder het nationaal-socialis- tisch stelsel gelijksoortige degradatie niet alleen voor den arts-geneesheer dreigt, maar evenzeer voor 'b.v. den predikant- zielszorger; en den leeraar-opvoedkun- dige; den jeugdleider. Maar ten aanzien van het mooie werk van den geneesheer hebben wij' het hier even scherp kunnen zien. PERSBERICHT. Steunregeling Koolzaad oogst 1936. Met betrekking tot den steun, welke zal worden verleend voor koolzaad van den oogst 1936, maakt de Landbouw-Grisis- Organisatie voor Zeeland bekend, dat te lers die voor genoemden steun in aan merking wenschen te komen, zulks onver wijld dienen aan te vragen op een daar toe bestemd aanvraagformulier. Bedoelde formulieren zijn verkrijgbaar bij de L. G. O. v. Zeeland te Goes en bij de districts-secretarissen en moeten uiter lijk 25 Juli aanstaande in het bezit der L. C. O. v. Zeeland zijn. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zeeland. Koeien uit de wel gesto len, Den laatsten tijd kwamen in de omgeving van Tiei kleine diefstallen uit de weide voor waamn wei aangifte bij de politie wevd gedaan, doch die enop- gekelderd bleven, Verleden week vermiste iemand te Rumpt, gem. Deil, vier koeien, welke In den nacht van Maandag op Dinsdag waren gestolen uit een weide aldaar. De politie zond het signalement der dieren aan verschillende abattoirs, Te Utrecht werd een der dieren ter slachting aan geboden. De slager moest de herkomst vermelden. Deze vertelde het beest te Rotterdam op de markt te hebben ge kocht. Dinsdag hebben de rechercheurs de Rotterdamsche markt bezocht. De han delaar werd ontdekt, doch deze bleek te goeder trouw te zijn. Hij beweerde de koe te hebben gekocht van 'n marktkoopman, die ook geregeld de markt te 's-Hertogen- bosch bezocht. Daarom werd besloten, dat de koopman Woensdag mee naar Den Bosch zou gaan. Dit leidde tot een resul taat. Hij wees direct den man aan, van wicn hij in Rotterdam de koe had ge kocht. Het bleek te zijn iemand uit Kapel- Avezaath, gem. Zoelen. De man is gearresteerd en op trans port naar Tiel gesteld. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie „De Zeeuwsche Beker". Met groote erkentelijkheid kan onder- geteekende hierbij aan de Middelburgers meedeelen, dalt de tweede inzameling voor Ruslands verdrukte Christenen de niet geringe som opbracht van f853.82. Wij waardeeren daarin zoowel de vaak be- schamend-g-roote giften der min-gegoeden als de milde bijdragen der meer-gegoeden. We mogen bierbij nog wel de opmerking maken, dat degenen, die zich bij het zien van dit bedrag herinneren, dat ze op het oogonblik, waarop zij hun gifit aan de jongelui overhandigden, niet zoo bij den ernst van de zaak 'hebben stil gestaan, waar er zooveel busjes worden aange boden, dat zij moigen weten, dat zij hun vergissing kunnen herstellen en op het gironummer van den 'Secr.-Penningm. 220659 hun reeds gegeven gave kunnen aanzuiveren. Niet, dat wij ondankbaar zouden zijn, wanlt inderdaad zijn we door de 'liefdadigheid verrast, maar als we zien op den vreeselijken en deerniswaardigen toestand van zoovelen, die wij door onze gave kunnen helpen en redden van den ondergang dan is de gedachte ontstel lend, dat er mede-geloovigen door onze spaarzamelijke gift verder zouden ver kommeren Dr Schaibert, de leider van heit red dingswerk, die zelf zooveel geleden heeft om Christus' wil, schrijft: „Wat te den ken, als door mijn traagheid mensch en- kinderen sterven en verderven I" We zeggen dit, opdat niemand zich dit ver wijt zal behoeven te maken de „Beker" staat te St. Laurens steeds nog open •God zij dank, wij' kunnen en mogen nog helpen! Zie slechts de dankbrieven; o.a. een van 1 Mei j.l.: „Wij hebben uw 50 franc ont vangen, juist met Paschen. M'n dochter tjes zeiden: „God zij' gedanklt, nu hebben we wat te eten." Tranen stonden ons in de oogen, wij danken U duizendmaal voor uw milde gaven!" Uit een brief van 17 Mei j.l.: „Rij ibzen laat ik u weten, dat wij de zendir den 16en Mei hebben ontvangen. Gij 'hebt ons daardoor van den 'hongerdood gered. 0, vergeelt ons toch verder niet, maar blijft ons helpen, zoolang ge kunt." Zoo zouden we kunnen voortgaan. Alle brieven zijn in dezen toon gesteld. Maar ook komen steeds nieuwe doodsnood- brieven binnen. We hopen er velen te kunnen beant woorden met uw liefdegaven. Hartelijk dank aan alle gevers, maar niet minder aan al mijn jonge helpers en helpsters, die mett zooveel toewijding het werk der inzameling volbrachten. Middelburgs voorbeeld vinde alom de navolging, die zij' verdient Namens bet Prov. Com., A. KONING. St. Laurens. Giro 220659. Teraardebestelling van den heer B. Koens O. EN W. SOUBURG. Hedenmiddag werd alhier ter aarde besteld b jt stoffe lijk overschot van den heer B. Koens, inspecteur van de Mij. Zeeland. Onder enorme belangstelling werd de overledene grafwaarts gebracht, terwijl talloos vele bloemen en kransen van ver schillende instellingen en vrienden de baar dekten en vergezelden. Een groot aantal deputaties was er bij tegenwoordig. Allereerst merkten wij1 op den directeur van de Stoomvaart-Mij. Zeeland, den heer Bensink,Mr Tb. de Meester, voora. van den Raad van Commissarissen en oud-di recteur der maatschappij. Verder bet ge- heele personeel der Maatschappijl van hoog tot laag, voorzoover de dienst dit toe liet. Voorts directie èn personeel van de N.V. Haven van Vlissingen, de directeur van de Prov. Stoombootdiensten, de heer de Jonge, en een deputatie van het personeel en een vertegenwoordiger van de Kon. Mijl. „De Schelde". Het Dagel. Bestuur der gemeente 0. en W. Souburg was mede te genwoordig. Namens commissarissen, directie en personeel werd het woord gevoerd door den heer Bensink, die ongeveer als volgt sprak: Als ik hier aaaiens commissarissen ea directie van de Stoomvaartmaatschappij Zeeland en namens het geheeie personeel der maatschappij op deze plaats een cir kel woord wil zeggen, dan weet Ik niet hoe ik aan de ontroering die we allen in ons diepste innerlijk gevoelen, uiting moet geven. We staan hier aan de groeve van een man, die ons allen zeer na was. De meea ten hebben Koens gekend in don tijd, dat hij' van 1903 af varende zijn krachten aan de Maatschappij! heeft gegeven. En juist in die omgeving aan boord van een schip, onder zulke wisselende omstandigheden, zrullen zij zijn persoon hebben leeren waardeeren door de kracht, do groote kameraadschap en vooral de eenvoud die van hem uitgingen. En ook zij', waaronder spr. zalf, die het voorrecht hebben gehad met hem als in specteur te mogen samenwerken, weten wie en wat Koens was. Een man vol le venskracht en levensdurf, voor wie de moeilijkheden er waren om ze te overwin nen. Want gemakkelijk heeft Koens het leven niet opgenomen. Voor hem was er maar één koers, die bepaald werd door de begrippen eerlijkheid, oprechtheid en plichtsbesef. Plichtsbesef had Koens m booge mate en niet het besef alleen, maar tevens had hij de gaven van kennis, van geest en van hart om die plicht te vervul len op een wijze, die een voorbeeld voor allen kan zijn. En als de Zeeland-menscben, maar ook allen waar Koens in zijn werkkring^mede in aanraking kwam, zijn heengaan voe'en als een ontstellend verlies, wanneer op het kantoor, aan de wal en aan boord zijn plaats leeg zal blijven, dan kan men slechts beseffen wat dit verlies voor zijn vrouw en kinderen en familie beteekent. Tot de kinderen zegt Spr.: lloudl 1 em voor oogen, zooals ook wij hem voor oogen zullen houden. Daarna werd door Ds Spijkerboer een gedeelte van Job. 5 voorgelezen. Een zoon van den overledene dankte namens zijn moeder en verdere familie voor de betoonde belangstelling. KONINGIN EN PRINSES OP BEZOEK BIJ DE BELGISCHE KONINGS KINDEREN. NOORD WIJK. De Koningin en Prinses Juliana hebben hedenmorgen een onver wacht bezoek gebracht aan de Belgische Koningskinderen. Omstreeks 11 uur arriveerden de hooge bezoeksters per auto vanuit Den Haag op het paviljoen aan het strand, waar de kinderen van het Belgische koningspaar op dit moment aan het spelen waren. Na een bezoek van bijna een uur vertrokken de Koningin en de Prinses weer, uitge leide gedaan door den burgemeester van Noordwijk, den heer Van der Mortel. De velen, die zich op het strand bevon den, begroetten de Koningin en de Prinses op enthousiaste wijze. GEEN DOUGLAS-MACHINES MEER VOOR DE BINNENLANDSCHE LIJNEN DEN HAAG. Het spreekt vanzelf dat de tragische ongevallen met de machines der K. L. M. ook van invloed zijn op de personeelsformatie bij de luchtvaart-Mij, waardoor deze reeds genoodzaakt is ge worden de medewerking in te roepen van de Duitsche en Tsjechische maatschappij, in verband met den nachtdienst op Keu len en den dagdienst op Praag. Deze maatregelen zijn voorloopig slechts als tijdelijk 'bedoeld. In verband met een en ander hebben wij geïnformeerd of de personeels-sterkte der K. L. M. van dien aard was, dat men thans een gebrek aan verkeersvliegers had. D'it is echter in het geheel niet het geval, zoo verzekerde men ons. De K. L. M. 'heeft nog voldoende vlie gers om haar diensten te vervullen. Er is echter een andere reden, welke tot bijzon dere maatregelen dwingt. De K. L. M. heeft verschillende soorten toestellen: Fokkers van groote verschei denheid, w.o. bijzonder zware machines en daarnaast het geheel aparte Douglas- type. En nu doet de moeilijkheid zich voor dat niet elke piloot der K. L. M. een Dou- glas-piloot is, d.w.z. iemand, die op de Douglas ingevlogen is. Ook zijn lang niet alle piloten vertrouwd met de zware Fok kers. Vóór alles is noodig, dat de Douglas- piloten op de Indië-lijn komen, terwijl men met de overigen de Europa-lijnen zal bezetten. Het is waarschijnlijk, dat de K. L. M. besluiten zal in het binnenlandscb verkeer geen Douglas-vliegtuigen meer te gebruiken. De binnenlandsche lijnen zul len voorloopig met Fokkers worden be diend. DE RAMP MET DE KWIKSTAART. AMSTERDAM. Naar wij vernemen zal het ambtelijk rapport, dat door de heeren J. v. d. Heijden, inspecteur van den lucht vaartdienst van het Departement van Wa terstaat en D'r Ir H. J. v. d. Maas, in genieur-vlieger van 'den rijksstudiedienst voor de luchtvaart wordt opgemaakt, naar aanleiding van hun onderzoek naar de oorzaken betreffende de ramp van de Kwikstaart, dezer dagen bij den Minister van Waterstaat worden ingediend. Het wordt een lijvig rapport, na bestudeering waarvan de Minister zal hebben te be palen of het bijeenroepen van de perma nente commissie inzake het onderzoek naar ongevallen 'bij de luchtvaart nood zakelijk moet worden geacht. Ofschoon reeds min of meer officieel is kennis gegeven, dat na de start van de Kwikstaart een hapering is opgetreden in de toevoer van benzine, naar de twee linker-motoren, hebben de deskundigen in hun onderzoek een groot aantal mogelijk heden betrokken, welke ieder op zichzelf nauwkeurig zijh bestudeerd, Naar wij verder vernemen, vormt mede een onderdeel van het onderzoek de ont dekking van een gebroken handle van een benzinepomp, welke deel heeft uitgemaakt van de motoren ter rechterzijde van het vliegtuig. Ofschoon de mogelijkheid be staat, dat de handle is gebroken bij de botsing met den grond, wordt bet niet uitgesloten geacht, dat het defect is opge treden toen de Kwikstaart zich nog in de lucht bevond, waardoor mede kan worden overwogen of dit van invloed is geweest op den noodlottigen gang van zaken. Tweede Kamer. DEN HAAG. Voortgezet wordt de be handeling van het wetsontwerp tot ver laging der openbare uitgaven, Minister Colijn bespreekt het econo misch beleid der regeering en haar voor nemens. De Rietvink. D'EN HAAG. De Rietvink (piloot Par- mentier) is hedenochtend uit Bushir ver trokken met de opvarenden van de Mara- boe aan boord. AMSTERDAM. Naar de K. L. M. uit Cairo verneemt, is de Rietvink aldaar aangekomen. Het toestel vliegt heden door naar Athene, alwaar het hedenavond zal aankomen. De Rietvink wordt morgen avond op Schiphol verwacht. Geen regeeringsverfegenwoordiger naar Boesjir. AMSTERDAM. Naar alle waarschijn lijkheid zal er geen regeeringsvertegen- woordiger naar Boesjir gaan om voor den luchtvaartdienst een officieel onderzoek in de stellen, naar de oorzaak van het ongeluk met de Maraboe. Men gaat daar alleen toe over wanneer de over het ongeluk ontvangen berichten aanleiding geven een onderzoek in te stel len naar de vliegeigenschappen of naar de constructie van het toestel Dit was hier niet het geval; wel heeft de Nederlandsche regeering aan de Per zische regeering gevraagd een onderzoek naar het voorgevallene te willen instel len, en haar te zijner tijd de resultaten daarvan te willen meedeelen. DEN HAAG. De heffing op boter en de vervoervergunning op biitenlandsche bo ter zijn voor de volgende week vastgesteld op f 1,—. De Moerdijk-brug. DORDRECHT. Om half vijf hedenmor gen ving het transport aan van de derde spanning voor de nieuwe verkeersbrug over het Hollandsch D'iep bij Moerdijk. Het vervoer verliep zeer vlot en om 6 uur was het Zuidelijk landhoofd reeds be reikt. Het gunstige tij maakte het invaren tusschen den eersten pijler en het land hoofd gemakkelijker dan men aanvanke lijk had gedacht en om 8 uur lag de span ning reeds vrij boven haar rustpunten. Door het snel zakken van het water kwam het constructiewerk vlot op dp vaste plaatsen neer, zoodat om vijf minu ten vóór tien het werk met gunstig gevolg was beëindigd. Grieksche ministers nemen ontslag. ATHENE. Geheel onverwacht hebben de minister van oorlog (tevens waarn. mi nister-president) generaal Kondylis, en de minister van landbouw Theotokies ont slag genomen. Waarschijnlijk zu'len an dere ministers hun voorbeeld volgen. Van verschillende zijden worden pogingen in het werk gesteld om de beide afgetreden ministers van hun besluit terug te bren gen. Nader wordt gemeld, dat het geheel e Kabinet ontslag heeft genomen. De Engelsche bewapening. LONDEN. Van officieele zijde wordt vernomen, dat de Britsche Marine bin nenkort haar luebtaiweerbewapening zal verdubbelen, om deze later te verviervou digen. Daarmee is stilzwijgend erkend, dat een aanval uit de lucht ook voor oorlogs schepen gevaarlijk kan zijn. Aardbeving. TOKIO. Hedenmorgen werd te Tokio en in de verder noordelijk gelegen rich ting tot Sendai een vrij sterke aardbeving waargenomen, die met korte onderbre kingen plm. 20 min. duurde. D'e bevol king verliet ijlings de huizen, maar van aangerichte schade zijn nog geen berich ten ontvangen. Hooger beroep. Door den Rijksadvocaat en den off. van justitie ie Middelburg is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis der Rechtbank van 28 Juni 1935, waarbij! D. de N., 44 j., schipper, wonende te IJmuiden, is ver oordeeld ter zake van franduleuzen invoer tot een gevangenisstraf van twee maan den. Faillissementen. Heden is door de Rechtbank te Middelburg failliet verklaard J. van 't Westeinde Mz., 'and- bouwer te Nisse. Rechter-comm. Mr J H. F. Bloemers, curator Mr G. M. Kegge le Goes. Het faillissement van L. F. R oos, ban kier en kassier, gewoond hebbende te Goes, curator Mr G. M. Kegge, adv. en procureur te Goes, is geëindigd door do verbindend geworden alot-uitdeelingslijfct met een uitkeering van 4,42 pet. aan de concurrente schuldeischers. Op de eerste uitdeelingslijst werd 10 pot. uitgekeerd. MIDDELBURG, Overleden; J, A, W, Verbeek, 74 j,, geh, met P, v. <1, Bliek, GOES. Huwelijks-aangifte: Johannes Remijn. 30 j. jm. te 'sHeer Arendskerke en Elisabeth Maria Johanna van Liere, 23 j. jd. Van 1—15 Juli. KOUDEKERKE, Ondertrouwd: B. J. Buijs, 26 j. en M. P. Maas, 24 j.; J. Job- se, 25 j. en W. Dekker, 24 j.; D. de Vos, 27 j. en J. Kerkhove, 24 j.; M. D. Geuze, 43 j. en W. P. Marinissen, 30 j.; A. Vreeke, 24 j. en G. J. Jacobse, 22 j. Getrouwd: L. van Keulen, 44 j. en G. Flipse, 43 j. Bevallen: M. Lijnse, geb. Louwerse, z. Overleden: L. Polderman, 68 j., man van T. Poortvliet. (V. G.) MIDDELBURG. Aardappelveiling van 18 Juli. Mitlothiams I 8896, bonken 75 77, drielingen 3967, blauwe eigenh I 88—95, bonken 7576, drielingen 38 51 ct. alles per 25 k.g. zonder heffing. MIDDELBURG. Kleine veiling van 19 Juli 1935. Roode Bessen 515, Witte Bessen 511, Zwarte Bessen 1112, Kruisbessen 211, Frambozen 2236, Madeleinen 57, Morellen 13—14, Aard beien 2346, Tomaten 10, Westfries 5 7, Frankenthaler 5156. Alles per Kg. Meloenen 1029. Perziken 213, Kaap- scke pruim 8, Precose Trevoux 7'10, al les per stut. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veilingen van 18 Juli 1935. Exportveiling van v.m. 10 uur: Aard appelen 3,503,55 per 100 Kg. Exportveiling nm. 1 uur: Zwarte Bes sen 11,2011,50. Dubbele Princesseboo nen 7,207,30 per 100 Kg. Kleine veiling: Kersen: Hollanders 9 15, Klerken 1218, Zoete Morellen 5 11, Roode Blance 68, Spaansehe Wijn kers 6>12, Markies 12, Zwarte Vleesch- kersen 810, Witte idem 10, Bitterkrie* ken 8. Stelkrieken 59, Porseleinkersen 6, Zure Morellen 45, uitschot Kersen 4, Kiuisbessen 2'5, Roode Bessen 5'13, Witte Bessen 68, Zwarte Bessen 13 Appels: Yellow Transparante 921, id. He soort 68, id. afval 14. Peren: Jan baaspeer 7, Kas Precose de Trevoux 50 56, Vroege Oranjepruimen 1519, Fram bozen 1020, Aardbeien 9—19, Tomaten 8<15, alles per 100 Kg.; Meloenen 10 20 per 100 stuks. Bloemen 2 per 100 bos. KAPELLE, 18 Juli 1935. Kersen: Meikersen 816, Morellen 8 14, Markiezen 1315, Klerken 12>18, Hollanders 1416, Bruine Blanche 8, Roode Blanche 67, Vleeschkersen 12 16, Zw. Vleeschkersen 1316, Zoete Krieken 12, Ronde Krieken 13, Zure Mo rellen 58, Eierkrieken 7>13, Spaan sehe Wijnkersen 79, Zuurtjes 46, Suikerkersen 10, Abesse du Moulon 15, Limburgers 12, Krieken 12, Waterloozen 6, alles per Kg. Diversen: Aardbeien 1214, Frambo zen 1829, Roode Bessen 513, Witte Bessen 59, Zwarte Bessen 9, Kruisbes^ sen 2'4. Gitroenpruimen 12, Okkelanen 9, Madeleinen 616, idem val 1-4, Dubb. Pr. z. dr. 68, Gele boontjes 3, Wage- naarsboonen 5, Augurken 36, alles per Kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 18 Jupli. Zwarte Bessen 11,10, Frambozen 25, Aardappelen 3,50. Alles per 100 Kg THOLEN. Aardappelveiling van 18 Juli. Blauwe eigenh. 3.51, witte id. 3.51 3.52, poters 1.602 gld. p. 100 k.g. Aan voer 2100 kisten van 25 k.g. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amslerdanisclio Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. le Goes. vorige koers beden H. V. A. 1677s 168 Ned. Handel Mij. 112 114 Philipslampen 259 259V* Unilever lOOVs 09% A. K. U. 32 32 Amsterd. Rubber 106 106% Kon. Olie 1857* 184% Deli Mij. 148 149% Scheepvaart Unie 34% 34 4 pet. Nederland 193'4 99Vs 99 4 pet. Ned.-Indië 1934 97 96% U. S. Steel 22"/i« 237s Anaconda Copper 97s 95/8 Beth. Steel 187s 193/s Shell Union 6Ve 67ie Intern. Nickel Mij. 167* 16% Het waren feitelijk alleen de Staalaan- deelen, die van de Amerikaansche afdee- ling vrij ruim verhandeld werden. Er werden bier en daar voorts wat hausse- premies afgesloten. Men is blijkbaar voor de Amerikanen wat beter te spreken. De overige markt was vrijwel onveranderd. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Juli, 2.30 u. Londen 7.24%—7.25«/s. Berlijn 59.22—59.28. Parijs 9.709.76. Brussel 24.7424.84. New-York 1.46—1.47

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3