Johanna Coninghame. De Z. L. M., die een oursus in land- Zoeklichtjes. Kerknieuws Onderwijs. ongeveer twaalf Middelburgache arbeids krachten gedurende rund 6 venen te werk kunnen worden gesteld. B. en W. vragen hen een crediet van f 7oOU te verleenen en stellen voor ter dekking van dat cro- diet een geldleening ten laste van het wa terleidingbedrijf aan te gaan. Verkoop gemeentegrond Zuidsingel. Onder verwijzing naar don innoud van het reeds gepubliceerde vojrjlel tot vaststelling van een verkave ling en van verkoopsvoorwaarden voor Luuwtorrein aan den Zuidsingel, deelon B. en VV. mede, dat de firma W. J. Krij ger Zonen zich, namens haar principa len, als gegadigde heeft aangemeld voor den koop van de perceelen 7 en 8, elk groot 175 vierk. M. Die perceelen zijn ge legen tusschen het gebouw der voormalige hulpkazerne en de tegenwoordige manége poort. Bedoeling is daarop een aaneenge sloten blos vaD 2 woningen te doen ver rijzen. B. en W. stellen voor de perceelen te verkoope.. aan deze firma voor f 240C. Steunverleening en werk verschaffing. Op de primitieve begrooting '35 is voor steunverleening en werkversohaffing, resp. geraamd f 189.000 en f 93.000. Uit den post „Werkverschaf fing" worden gefinancierd de kosten voor het uitdiepen der vesten, graven van een draineerkanaal en diverse werken, alle werken, waarvoor afzonderlijke credieten werden toegestaan. In dit stadium valt uiteraard nog niet met volstrekte zeker heid te zeggen of de voor de loopende werken toegestane credieten toereikend zullen blijken te zijn. Intusschen is nog een object gevonden, dat voor uitvoering in werkverschaffing zeer geschikt is en dat ook door den Minister van Sociale Zaken als zoodanig werd goedgekeurd. Het betreft de duinbeplanting voor het waterleidingbedrijf, geraamd op een to taalbedrag aan kosten van f 7200. Onder dit bedrag is naar schatting on geveer f 6000 aan arbeidsloon begrepen, in welk bedrag dus Rijkssubsidie wordt verkregen, terwijl het Waterleidingbedrijf in deze kosten f 1200 zal bijdragen uit den op de 'bedrijfsibegrooting voor derge lijke werken geraamden post. B. en W. stellen den Raad voor alsnog een crediet to verstrekken. Du post „Steunverleening" zal, als ge volg van het feit, dat de werkloosheid niet is afgenomen, maar nog is toegenomen, vrij aanzienlijk te laag blijken geraamd te zijn. Over het eerste halfjaar toch is met inbegrip van bijslag ziekenfonds contributie, brandstoffenbijslag en bureau kosten een bedrag van f 127.000 uit betaald. Aan de hand van de thans ten dienste staande gegevens, zal deze post nog verhoogd moeten worden met rond f 55.000. Tegenover deze verhooging kan vanzelf sprekend een hooger bedrag aan subsidie en door de nieuwe regeling kan 77.3 in- plaats van 72 pet. over 1935 worden ge raamd, waardoor de verhoogingen bijna geheel kunnen worden gedekt door een hoogere rijkssubsidie en de vermelde bij drage van het waterleidingbedrijf. Slechts f 291,58 blijft nog te dekken, wolk bedrag B. en W. voorstellen te vinden uit vorhoo- ging van den post Restitutie van over vo rige jaren te veel ontvangen subsidie. Deelname oprichting N. V. Waterleiding-Mij „Mid den Zeelan d". Zoowel uit de stuk ken voor den Gemeenteraad van Vlissin- gen als uit die voor de Prov. Staten heb ben wij reeds een en ander vermeld be treffende de plannen tot oprichting van de N. V. Waterleiding-Mij „Midden-Zee land,". B. en W. juichen de wijze, waarop de commissie 'dit vraagstuk heeft opgelost, ten /eerste toe, omdat de zelfstandigheid der betrokken waterleidingbedrijven, dus ook van Middelburg, onaangetast blijft. D© op te richten N. V. zal sleohts het be schikbare water distribueeren. Intusschen is een bepaling opgenomen, die er voor waakt, dat nimmer meer wa ter moet worden afgeleverd, dan beschik baar is. Hierdoor wordt voorkomen, dat Middelburg in tijden van abnormaal groo- te droogte ten bate van andere gemeenten watergebrek zal hebben. Ofschoon bij de regeling, voorgesteld door Ged. Staten, waardoor de provincie 55 aandeelen zal hebben en Ged. Staten den voorzitter en drie leden van den raad van commissarissen zullen aanwijzen, de FEUILLETON. (Vrij naar het Engelsch.) 59.) o_ Het uitstapje naar Cadbury Camp werd een onbetwistbaar succes. Het heele gezel schap was in een uitstekend humeur. De lucht was opgeklaard en de temperatuur lang niet meer zoo drukkend, zelfs niet in Clevedon; maar in Cadbury Camp woei een frisch briesje, wat aangenaam aan deed na zco'n periode van volkomen windstilte. Claude Coninghame zag, dat Johanna hem zooveel mogelijk meed en hem geen enkc'e maal de kans bood eens vertrouwe lijk een woordje met haar te wisselen. Dit stak hem en prikkelde zijn verlangen om nader met haar in kennis te komen. Verwijl hij lachtte en praatte met Ger trude en trachtte een geïnteresseerd ge zicht te trekken bij Carry Cuthberts onbe duidende praatjes, dacht hij aan Johanna en probeerde hij zich een oordeel over haar te vormen. De drie jaar die hij in Liverpool had doorgebracht, hadden hem niet in aanra king gebracht met veel vrouwen, oud of provincie een zeer overwegenden invloed zal hebben, meenen B. en W. hiertegen geen bezwaar te kunnen aanvoeren, daar in den oorspronkelijken opzet van de com missie, de gemeenten Middelburg en Vlis- singen ook niet in de meerderheid waren en bij deze combinatie van belangen de groote invloed van Ged. Staten gunstig kan werken. Zij stellen daarom voor in te stemmen met het rapport inzake de drinkwater voorziening van Midden-Zeeland en deel te nemen in de oprichting van de N. V. Waterleiding-Mij „Midden-Zeeland" op de basis der overgelegde statuten, gewijzigd volgens de opmerkingen van Ged. Staten, en daartoe 15 aandeelen van f 100 voor rekening der gemeente te nemen. Marktgelden. Voor het inne men van grond voor tenten en andere in richtingen of voorwerpen per vierk. M. op andere tijden dan gedurende de jaar markt wordt per dag berekend, voor los op den grond, op tafels of in kramen of tenten uitgestalde uitdragersartikelen f 0,10, voor alle andere uitstallingen van personen, welke woonplaats hebben in de gemeente Middelburg f 0,15, en van alle andere personen f 0,20. Het wil B. en W. voorkomen, dat mede de tegenwoordige tijdsomstandigheden in aanmerking genomen, de laatste vermelde rechten te hoog zijn voor andere dagen dan die der weekmarkt, speciaal wanneer doorloopend standplaats wordt ingenomen zooals bijv. geschiedt door een aantal pa tates frites-wagens. Dit klemt nog te meer waar de verdiensten op standplaatsen zooals Dam en Kaden, niet te vergelijken zijn met die bij een standplaats op de Markt tijdens de marktdagen. B. en W. stellen daarom voor dezen prijs terug te brengen op 10 cent per dag per vierk. M., voor zoover de standplaats niet is gepacht en niet valt onder die, op welke de verordening op de heffing van marktgelden van toepassing is. Vlissingen. Gezellige bijeenkom- sten Militair Tehuis. Deze week wordt in het Militair Tehuis een feestweek gehouden voor de militairen van land- en zeemacht. Voor den eersten avond, gisteren, be stond reeds een groote belangstelling. De voorzitter van het Tehuis ,de heer P. G. Laernoes, opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezige militairen en matrozen, in het bijzonder tot mej. W. de Hondt, die met een strijkje medewerking verleende, als mede den heer J. Jansen, leider der onderafdeeling sport van de C.K.W.O., die met de dames-afd. den avond op luisterde, en verder den heer J. van Es, die declamatie zal geven. Het orkestje-De Hondt gaf allereerst een drietal uitstekend vertolkte nummers ten beste. De dames-sportafd. der C.K.W.O. gaf vervolgens een „Rhythmische Rei". Dhr Van Es gaf een voordracht ten beste, die zeer goed insloeg. In gezellige stemming werd de avond vei der doorgebracht. Tijdens de pauze werden ververschin- gen rondgediend en aan het eind sigaren uitgedeeld. De avond werd gesloten met het staan de zingen van twee coupletten van het .„Wilhelmus" en een driewerf „hoera" voor H. M. de Koningin. De recherche arresteerde te Ierseke een man, die zich hier had schuldig ge maakt aan diefstal van een actelasch met waardepapieren uit een auto. Hij is aan het bureau van politie alhier in bewaring gesteld. Jubileum bij' de Schel de. De heer Ha Suijver, hoofdingenieur van de afd. werktuigbouw aan de N.V. Kon. Mij. de Schelde, was gisteren 40 jaar in dienst der maatschappij, waarvan de laatste 15 jaar in zijn huidige functie. In een daarvoor belegde bijeenkomst hebben de oudste directeur, ir H. G. Wes- seling, en de hoogdingenieur, ir H. G. van Tijen, den heer Suijver, onder aanbieding van b'oemen, hulde gebracht voor alles wat hij in het belang der maatschappij heeft verricht. Goes. De Wethoudersverkie zing. Wij lezen in de „MMd. Crt.": Dezer dagen vond een vergadering der Raadsfracties plaats, op welke bespre kingen werden gevoerd over de bezet ting der wethouderszetels. Resultaat werd jong, die in type ook maar eenigermate op zijn nicht geleken. De vrouw van de groote wereld, zooals hij ze in de groote stad, waar hij arbeidde, had leeren kennen, trok hem niet aan. Hij herinnerde zich nog te zeer de vrome figuur zijner moeder, dan dat hij zich in die wereld van schijn en oppervlakkig heid kon thuisvoelen. Hij bleef daar echter nog liever dan terug te gaan naar huis, waar hij zich geregeld eiken Zaterdag heen begaf. Schijnbaar was de staat van zaken op Culvers er niet beter op geworden; maar er was een strooming werkzaam, waar de ongelukkige invalide, die zich meer en meer aan zijn zelfzuchtige verlangens overgaf, geen vermoeden van had. Claude was de laatste jaren jongste vennoot ge weest in de zaak, waar hij als leerling gekomen was; en die jaren waren erg ge lukkig geweest. Claude was van plan de schulden van zij'n vader stukje bij beetje af te betalen en ofschoon het er veel van had of een kind zich door de rijstebrei- berg heen moest eten, toch week hij geen oogenblik van zijn voornemen af. Zijn vrienden, de Brendons, moedigden hem aan vol te houden en aan mevrouw Bren- don dankte hij al het goede, dat een lieve, gevoelige vrouw in het leven van een moederloozen jongen man brengen kan. op deze vergadering nog niet bereikt. Overeenstemming is echter te verwach ten tusschen den Vrijheidsbond en de C.-H. U., die tezamen over 7 zetels, ofwel, de raadsmeerderheid, beschikken. De Vrijheidsbond zal den heer A. de Roo, do G.-H. U. den heer A. L. van Melle can- didaat stellen. Het college van B. en W. zal dus ver moedelijk deze wijziging ondergaan, dat mr J. W. Goedbloed plaats zal maken voor den heer A. de Roo. Bij navraag is ons gebleken, dat van dit bericht alleen het begin juist is. Er is een conferentie van de 'diverse fracties gehouden, die een informatorisch karak ter droeg en waar geen besluit in welke richting ook werd genomen. Nadien heb ben geen verdere besprekingen plaats ge had. Misschien is bij den correspondent van de „M. Crt." de wensch de vader ge weest van de gepubliceerde verwachting. Kruiningen. Vanmorgen heeft de Com missaris der Koningin in Zeeland een be zoek aan deze gemeente gebracht. Waarde. Maandagavond kwam het be stuur van den Ned. Ghr. Landarbeiders- bond in de Melksalon bijeen, met een 10- tal boeren om loonsbespreking te houden. Na verschillende discussies over vakorga nisatie en politieke partijen werd tenslotte door de boeren een loonsvoorstel gefor muleerd, hetwelk door 't bestuur zal wor den bekeken. Zierikzee. Zaterdagavond is het sport- park-Bannink. geheeten naar den vori- gen burgemeester van Zierikzee, nabij het station der R.T.M., officieel in gebruik gesteld. Burgemeester Schuurbeque Boeye heeft de openingsrede uitgesproken en ook de heer Bannink heeft het woord ge voerd. Na de plechtigheid waren er wed strijden. St. Annaland. Onder buitengewone groote belangstelling had gisteren de of- ficieele opening plaats van het nieuwe veilingsgebouw. De voorzitter der vei- lingsvereen., dhr Brooymans, riep alle aanwezigen een woord van hartelijk wel kom tee. Hij releveerde de vele bezwaren die men heeft moeten overwinnen, alvo rens tot de stichting van dit gebouw kon worden overgegaan. De desbetreffende autoriteiten, die op een loyale wijze steeds hun medewerking verleend hebben, werd hiervoor dank gebracht. Met het uitspre ken van de hoop, dat spoedig betere tij den aan zullen mogen breken, verklaarde hij het veilingsgebouw voor geopend. Hierna werd het woord gevoerd door burgemeester Hlanssens. Gezien den groe ten bloei van het veilingwezen elders, twij felde hij er geen oogenblik aan of ook te dezer plaatse zal het nieuwe, goed ge outilleerde gebouw in een groote behoefte voorzien. Namens „Landbouwbelang" werd het woord gevoerd door dhr Kooyman. Deze prees vooral het initiatief van den voor zitter, die in het bestuur de groote, stu wende kracht is. De voorzitter dankte de sprekers en zegt dat ook zijn medebestuursleden een even groot aandeel gehad hebben in al bet voorbereidende werk, dat verricht is. Ook het kantoorpersoneel bracht hij' gaarne hulde voor de stipte en correcte wijze, waarop dit zijn werk verricht. Namens het personeel dankt dhr Ber gers den voorzitter. Hij' zegt, dat het per soneel steeds naar zijn beste krachten de belangen van de veiling heeft behartigd. Dit hoopt het ook in het nieuwe gebouw te blijven doen. Ten slotte brengt de voorzitter nog een bijzonder woord van dank aan architect, opzichter en uitvoerders van het werk, voor de keurige wijze waarop het werk is uitgevoerd. Hierna werd een begin gemaakt met de eerste veiling van eigenheimers in dit sei zoen. Niet minder dan 280.000 k.g. was aangevoerd. Voor gele eigenheimers be steedde men van f 3.50f 3.92 en voor blauwe id van f 3.80f 4.50 per 100 k.g. Kortgene. Maandagavond vergaderde de raad voltallig. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden werden in orde bevonden. Ged. Staten verleenen hun goedkeuring inzake de genomen besluiten aangaande de overbrugging van de Zandkreek. Uit deze goedkeuring mag niet worden afgeleid dat de verkeersweg door de Voorstraat zal loopen, daar dit een zaak van latere orde is. Dat het nu Johanna blijkbaar volmaakt onverschillig was of hij kwam of ging, hinderde hem meer dan hij' erkennen wilde. Hij vergeleek haar koelheid met Gertrudes warme belangstelling en voelde zich gekrenkt door haar afgemetenheid. Het gezelschap kwam laat terug van het uitstapje naar Cadbury. Den volgen den dag maakten ze het beloofde zeil tochtje met de Fenella; voor den daarop volgenden dag was weer 'n ander plan ontworpen, maar tot blijdschap van een paar leden van het kleine gezelschap viel er een dichte motregen, waardoor ook de ondernemendste geesten gedwon gen waren thuis te blijven. De Cuthberts en juffrouw Prendergast behoorden tot de menschen die meenen dat voortdurend in actie zijn het hoogste genot is van een verblijf van een of meer maanden in een badplaats. Als het regent in een badplaats, zijn de gasten gewoonlijk niet in hun beste humeur en met een zucht van verlichting zagen de Cuthberts en de Prendergasten tegen vijf uur de lucht opklaren. Dadelijk maakten ze zich klaar voor een wandeling naar de Oude Kerk tusschen de heuvels. Oswald had zich met zijn boeken in zijn eigen kamer geïnstalleerd en zoo verdiept was hij in zijn lectuur dat hij de vroolijke stemmen in de gang beneden niet hoorde bouwhuishoudkunde in het gymnastieklo kaal der O.L. school houdt, berioht, dat er f 60 bijgedragen zal worden voor den bouw van een deur in het lokaal, een W.G. en een straatje. De andere f00 wordt door de gemeente betaald. De Kon. Ned. Zwembond vraagt, of er mogelijkheid bestaat, dat kinderen van de O. L. school en U.L.O.-school zwemles krijgen. Het volgend jaar zal hierover worden gesproken. Aan den voorz. van de Zwemvereen. „De Zandkreek" alhier, de heer A. J. Soeters, zal gevraagd worden als correspondeerend lid op te treden. B. en W. stellen voor, een geldleening aan te gaan a, f 4000 voor den aankoop van grond van mevr. de wed. Danckaerts in den W. Achterweg. Dhr Heyboer vraag, wat de bedoeling is met dien aankoop van grond, zulks in verband met de brugplannen. De voorz. antwoordt, dat er dan behalve een nieuwe school met speelplaats ook ruimte komt voor 67 arbeiderswonin gen. Twee huisjes in den z.g. IJzeren Hoek bij' de school zullen voor den brug- bouw onteigend en opgeruimd worden. De voorz. vraagt of de vijver welke zich in het aangekochte perceel bevindt, ge dempt kan worden. Dit zou dan een werk- object zijn. Over dit alles zal apart gespro ken worden. Gedep. Staten merken op, dat zoodra de havengelden meer dan f 4000 per jaar op brengen dat men dan het meerdere bedrag op den kapitaaldienst zal moeten plaat sen. B. en W. willen de tegenwoordige ha vengelden handhaven. Ze vinden het ech ter niet redelijk, dat een schip dat b.v. eerst pulp gelost heeft, ook daarna moet betalen voor het laden van suikerbieten. Voor het loissen wordt 15 ct. per 1000 k.g. betaald en voor het laden 20 ct. Dit geldt voor één week. B. en W. stellen voor dit te verlengen tot 10 dagen. Een schip dat voor de helft gevuld is zal ook voor halve tonnenmaat moeten betalen. In '33 bracht de haven f 4466 aan havengeld op. Het voorstel wordt aangehouden. Bij de rondvraag vraagt dhr Heyboer of er werkobjecten zijn. Hij zou een dam door den Spuiput willen leggen. De eene helft aan de Westzijde zou hij met zand willen ophoogen. Dit zou dan een speel plaats voor kinderen worden. Met het wa terschap zou men zich hierover in ver binding kunnen stellen. Dhr Salomé zegt, dat als er een nieuwe school met speelplaats komt, dit dan niet noodig is. Dhr Dees vindt het gevaarlijk om een speelplaats aan te leggen waar langs mettertijd de verkeersweg over de brug zal loopen. Het voorstel wordt aan gehouden. Daarna geheime vergadering. Maandagavond werd de hengst „Orange" K 1457 bekroond met de fok premie. Er werden drie 3-jarige merries en vijf 2-jarige merries vertoond, die alle afstammelingen zijn van den hengst „Orange". Aardenburgi D'oor onbekende oorzaak brak gistermiddag brand uit in den vee stal van den landarbeider V. op de Markt, alhier. De brandweer wist met een flin- ken straal het vuur te beperken tot den stal, zoodat de aangrenzende woningen gespaard bleven. Twee varkens, twee gei ten en een aantal konijinen, alsmede eenig landbouwgereedschap, ging in de vlam men verloren. NIEUWE GEWESTELIJKE TARWE- ORGANISATIES. Aangewezen als crisisorganisatie. Intrekking Tarwewet 1931. Eén dezer dagen kan de oprichting van de nieuwe gewestelijke tarwe-organisaties tegemoet worden gezien welke in de plaats zullen treden van de thans bestaande ver- eenigingen gewestelijke tarweorganisaties Er zullen 7 gewestelijke organisaties in het leven worden geroepen, n.l. 1 vooi Groningen en Drente, gevestigd te Gronin gen; 1 voor Friesland, gevestigd te Leeu warden; 1 voor Overijssel, Gelderland en Utrecht, gevestigd te Arnhem; 1 voor N.- en Z.-Holland, gevestigd te 's-Gravenhage; 1 voor Zeeland, gevestigd te G o e s; 1 voor Noord-Brabant, gevestigd te Til burg en 1 voor Limburg, gevestigd te Roermond. Deze nieuwe organisaties, welke in voor zijn zusje Sibyl aan de deur kwam kloppen en zei; „Het regent heelemaal niet meer, Os wald en we gaan naar de Oude Kerk; en jij moet ook mee!" Htet kind had haar boodschap overge bracht, maar wachtte niet op antwoord; en Oswald, die maar half verstaan had, wat er gezegd werd, las rustig voort. HOOFDSTUK XI. Eén straal van de ondergaande zon viel op het boek en verlichtte de Grieksche letterteekens, die Oswald zat te ontcijfe ren. Hij duwde het boek weg, baadde zijn gloeiend voorhoofd in een kom koud wa ter, dan haalde hij zijn vingers door zijn dik, zwart haar ,nam zijn stroohoed en ging naar beneden. De zitkamer was leeg. Tante Helen was naar bet aangrenzende huis gegaan om een beetje met mevrouw Cuthbert te pra ten en de re3t van het gezelschap had, naar Oswald wist, gebruik gemaakt van het opklarende weer en was naar de Oude Kerk gegaan. Hij wilde juist op zijn gewone, lang zame manier dezelfde richting inslaan om hen tegemoet te loopen, toen hij mijn heer Macintosh tegen het lijf liep. „Wat is het vervelend," zei deze, „dat de eb hier zoo laag gaat. Ala men hier Rotterdam i8 een van de gemeenten die het tengevolge van de crisis zwaar te ver antwoorden hebben. En het gaat nog maar steeds berg afwaarts. Over de maand Juni liep het brug- en sluisgeld weer terug met f 4000. Het ha vengeld voor zeevaartuigen daalde met f 43.000 en dat voor binnenvaartuigen met f20.000. Zoo volgt de eene tegenvaller de an dere. Er was echter ook nog een meevaller. De 1 ©lasting op de openbare vermake lijkheden gaf n.l. een meerdere op brengst van f7200. Een wonderlijk, maar niet bepaald be moedigend verschijnsel. OPMERKER. stichtingsvorm zullen worden opgericht, en welker statuten door den minister van Economische Zaken zijn goedgekeurd, zul len als crisis-organisatie worden aange wezen, waardoor zij, anders dan tot dus verre de vereenigingen gewestelijke tar we-organisaties, rechtstreeks onder ge noemden minister komen te staan, aan wien in de statuten dezelfde verstrekken de bevoegdheden zijn toegekend als de minister ten aanzien van de reeds be staande crisis-organisaties bezit. D© oprichting van deze nieuwe orga nisaties houdt verband met de reorgani satie van de tarwe-regeling welke tegen 1 Augustus haar 'beslag zal krijgen. De reorganisatie houdt in, dat de Tar wewet 1931 wordt ingetrokken en alle voorschriften betreffende de teelt, afleve ring, prijsregeling, verwerking enz. der tarwe gebaseerd worden op de Landbouw- CrisiSwet 1933. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Veldhoven, Dr J. Bart, cand. te Brussel. Aangenomen naar Drimmolen, H. J. Kater, cand. te Leiden. Bedankt voor Oterdum-Heveiskes. Wap- serveen, Herwen, Aerdt en Pannerden, H. J. Kater, cand. te Leiden. Geref. Kerken. Beroepen te Visvliet, G. Meynen, cand. te Baarn. Afscheid en intrede. Het afscheid van Ds A. T. W. de Kluis te Vlissingen als predikant bij' de Ned. Herv. Kerk aldaar is bepaald op 15 Sept. a.s. Zijn intrede te Rotterdam op 22 Sept. Bevestiger zal zijn Ds D. J. Vossers van Vlissingen. Overgang Rijks Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Goes. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: N. Almekinders, B. van Belzen, G. E. v. d. Berg, J. G. Brink, Joh. v. d. Broek, J. J. Ehrhardt, Ga Aa. Genefaas, J. M. de Jonge, W. de Jonge, Ky. Koert, L. P. Kramer, J. A. van Maldegem, A. L. Mie ras, J. Nieuwehuize, Joh. Oele, M. Oude man, H. G. Peukert, P. van Schaik, Hy. Schulz, P. Sliggers, P. A. Staal, Ja. Tor- bijn, G. v. d Waa, F. Wisse, B. Zuidweg. Herexamen 1; afgewezen 6. Van de 2e naar de 3e klasse; J. S. Bedet, J. E. W. Beth, P. F. v. d. Meulen Bosma, J. J. Dingemanse, C. W. Duvekot, J. N. L. Elenbaas, E. de Gooijer, Eth. den Herder, P. den Herder, J. C. de Hullu, G. M. Israël, J. H. Jansen, M. A. Karelse, J. Kegge, Ma. Lokerse, J. D. van Maris, M. C. Nijsse, J. P. Pols, L. de Roo. G. M. de Schipper, Ja. Aa. Smit, P. K. Snoep, Th. J. Visser, Th. J. de Boo. Afgewezen 5. Van de 3e naar de 4e klasse: A. D. J. Dees, I. A. Drijgers, Mtje Glas, Nelly van Liere, W. J. van Liere, M. Nieuwdorp, W. Proper, G. J. van Riet, A. G. v. d. San de, W. H. Smits, J. J. Vette, J. W. Bol (vak- leerling), Eth. Ga. Braam, J. A. Dekker, J. de Die, Sta. Glas, P. v. d. Have, Ga. Koolwijk, Ja. Mieras, M. J. Noordhoek, G. J. de Roo, Iz. Rooze, Jy. Schulz, J. G. v. d. Sluis. Herexamen 2, afgewezen 12. op een jacht verblijf houdt, is je thuis zoo ver af. Heeft u Coninghame misschien gezien? Hij is voor mij aan wal gegaan. Waar is hij?" „Ik weet het werkelijk niet," luidde het antwoord, dat op een toon gegeven werd, waaruit duidelijk doorklonk: „en het kan me ook niets schelen." „Hij is ergens heen met nw gezel schap," zei mijnheer Macintosh; „er zijn hier heel wat aantrekkelijkheden voor hem. De erfgename is een zeer aantrekke lijk meisje en heeft een knap gezicht; het was zeker een grap van Coninghame, toen hij ons vertelde, dat ze leelijk en verlegen was. Ze is echter niet erg vriendelijk te gen haar naaste familielid." „Eh waarom zou ze vriendelijk moeten zijn?" vroeg Oswald scherp. „Ach, ik weet niet. Claude is een flin ke, innemende kerel. Als hij voortgaat, zooals hij begonnen is, loopt hij groote kans als hij eenmaal den titel voert, deze te kunnen aanvaarden zonder den zwaren schuldenlast, die er nu op rust en die de tegenwoordige peer nog zoo handig heeft weten te verzwaren. En haar vader had ook talent in die richting, weet u." „Neen, dat wist ik niet," zei Oswald kortaf, alsof hij het gesprek niet verder in die richting wenschte voort te zetten. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2