Uit de Provincie Kerknieuws. Gemengd Nieuws. 1M ALLE GOEDE WIMKELS Da haar Plasman zegt weinig. Te heer Plesm&n ontving de vertegen woordigers van de Pers gisteravond op Schiphol en deelde mede dat de 6 slacht offers geïdentificeerd zijn. Dit is gebeurd door Dr v. d. Hulst tezamen met Dr K. H. Slotboom, chef van den Geneeskundigen Dienst van de K. L. M. De beide doktoren, aldus de heer Ples- man, hebben vastgesteld, dat de slachtof fers zijn omgekomen door de botsing van het vliegtuig tegen den grond. Do oorzaak. Naar de oorzaak van het ongeval wordt een ernstig onderzoek ingesteld. Zeer be voegden waren ook later in den avond nog steeds geneigd als de oorzaak aan te no men dat de benzinetoevoer naar de beide linker motoren op een of andere wijze defect is geraakt. Daar dit geschiedde toen de machine nog slechts pas opgestegen was, kon de piloot helaas niet de vereisch- te vlieghoogte aan het toestel geven. I e meening van ter zake deskundigen i3 dat Si'fcerstein getracht heeft het toestel langs den dijk van den nieuwen verkeers weg neer te zetten omdat hij wist dat dit zijn eenige mogelijkheid tot redding was. landen in het weiland, met de ve'e sloo- ten, was een onmogelijkheid met een groot vliegtuig als de Kwikstaart. Helaas raakte Ce linkervleugel den grond bij het neer zetten op het hellend vlak dat de voet van den dijk biedt. Dat noodlottig ongeluk deed de linkervleugel onmiddellijk af knappen en de machine zich met den neus in den grond woelen. Weer als gevolg daarvan begon de benzine uit de gebro ken leidingen van de tanks te vloeien en vlam te vatten, Toen was alles gebeurd in een paar minuten. Allen, d'e getuigen zijn geweest van de ramp zeiden, dat zij verstomd hadden ge staan van den geweldigen vuurzuil, die de brand van het vliegtuig veroorzaakte. Deze vuurzuil moet kilometers in den om trek zichtbaar zijn geweest. Lieden, die trachtten te redden werden telkens weer weggedreven door den gloed. Het terrein van de ramp bood een vree- se'ijken aanblik. Het geheel uitgebrande toestel lag met den staart en de achterroe ren tegen den dijk op. De matoren waren niet meer dan een ruïne van uitgebrand staal en ijeer. De propellers waren ver bogen en staken voor een deel in den grond. Van het ho itwerk was niets meer over. Alles is volledig door het vuur ver meld. De lijken van de bemanning, die zich nog in de cockpit bevonden, waren niet te herkennen. Het was een afschu welijke aanblik. Ook van de bagage is zoo goed als niets over. Er was aan boord van de „Kwikstaart" ongeveer 40 K.G. post, aan brieven en pakl e ten. ■Al'cs is uiteraard verloren gegaan. Het bezoek van Minister De Wilde. Naar de „Breskensche Crt," verneemt staat het bezoek van Minister De Wilde o.m. in verband met de plannen tot be- Lossching van de duinen c.a. Z.Exc. zou een bespreking gehad heb ben met de betrokken burgemeesters van het kustgebied ten gemeentehuize te Re- tranchement. Ook heeft de Minister een bezoek ge bracht aan Breskens. De burgemeester dezer plaats was aan de aanlegplaats van de boot aanwezig om den minister te ver- v eikomen, doch maakte tevens van deze gelegenheid gojruik om den minister te wijzen op den noodtoestand, welke onder de garnalenvisschers heerscht. Ook op de boot hebben enkele visschers uit Arnemuiden de gelegenheid gehad eenige oogenblikken mot den minister te spreken, waarbij zij hem tevens in kennis stelden van de vreestLjke armoede onder de garnalenvisschers. Nader wordt gemeld, dat do Minister Vrijdag de inpolderingswerken te A. J. Polder bezocht en daarna een niet-offki- eel bezoek aan Zierikzce bracht. J3. en W. waren daar ter begroeting aanwezig. Ten Raadhuize werd koffie gedronken. Ook v.erd het museum bezocht. In de Schonw- sche Boer te Haamstede werd de koffie maaltijd gebruikt. Zaterdag werd o.a. te Cadzand bezocht, waar het natuurschoon bedreigd wordt door onoordeelkundige bebouwing. Van daar trok men naar Retranchement, waar de minister zich heeft laten voorlichten over het doortrekken van den strandbou- levard te Knocke en tenslotte heeft de Minister de situatie bij het Zwin bekeken. Te Sluis heeft het gezelschap de lunch ge bruikt. Werkgelegenheid in de landbouw. Naar aan de „Tern. Crt." werd mede gedeeld zijn er in den laatsten tijd uil Zeeuwsch-Vlaanderen nogal wat land arbeiders door de arbeidsbemiddeling el ders geplaatst, o.a. een 10-tal arbeiders voor bietenbewerking naar D'uitschland via de Nederlandsohe Arbeidsbeurs t3 Oberhausen en een 60-tal ongehuwde landarbeiders naar de Wieringermeer- polder. Dit aantal had echter veel grooter kunnen zijn indien zich meer gegadigden hadden aangemeld. De directeur der districtsarbeidesbeurs deelde ons mede. dat er thans nog een vrij groot aantal ongehuwde flinke landarbeiders op de hoogte met de gewone landbouwer&werk- zaamheden in de Wieringermeer kunnen worden geplaatst. Eveneens is er esn aanvrage voor 30 landarbeiders voor Noord-Frankrijk, doch voor deze aanvrage had zich nog geen enkele gegadigde bij de correspondenten in het district aangemeld hoewel de loo- Ingazonden Mededeellng. 1 -us.'---j—t 1 Hfb f fJPIlfe..;. '^w^^ÊÉÊIIÊIhIHÊÊÊ^^' nen toch behoorlijk zijn: frs. 20 per dag voor gewone landbouwwerkzaamheden, frs. 30 voor seizoenwerk en frs. 275 per H.A. bietenrooien en opladen, alles inclu sief huisvesting, terwijl werk gegaran deerd wordt voor minstens 4 maanden K.N.A.U., district Zeeland. Zaterdagmiddag hadden op het sport terrein te Middelburg de nog niet afgewerkte nummers van de kampioen wedstrijden plaats met de volgende uit slagen: Verspringen met aanloop voor dames, klasse B kampioene mej. A. J. Petiet, Wilhelmina, 4,645 M.; klasse G kampioene mej. L. Roelse, Marathon 4.07 M.; tweede mej. F. Auer, Marathon 3.88 M. 200 M. hardloopen voor heeren: C-klas- se kampioen A. Jongeneele, R.K. 25,2 sec., tweede A. de Baare, Wilhelmina 25,6 sec. B-klasse: kampioen P. Zuidweg, Mara thon 24 sec., tweede Ghr. Bos, A.V.V. '35 25,1 sec. 8CO M. hardloopen voor heeren: B- klasse kampioen A. Kambier, E.M.M. 2 m. 14 sec.; G-klasse kampioen J. G. de Jager, U.D.I. 2 m. 17,6 sec. Kogelstooten dames: klasse C kampioe ne mej. M. van Driel, Marathon 8 M.; tweede mej. A. J. Petiet 7.83 M. Hoogspringen met aanloop voor heeren C-klasse, kampioen G. Matthijssen, R.K. I.70 M.; tweede J. Schrier A.V. '35 1.65 M.; B-klasse kampioen, tevens algemeen kampioen J. Parent, Marathon 1.73 M.; tweede J. B. D. Aerssens, R.K. 1.70 M. 10.000 M. hardloopen heeren: B-klasse kampioen H. P. Bruijnooge, Odidas, 39 min. 12,8 sec., G-klasse kampioen G. van Sorge, A.V. '35 43 min. 12.7 sec. Verspringen heeren: B-klasse kampioen W. Vreeken 6.29 M.; tweede J. Harinck, Marathon 5,63 M.; G-klasse kampioen P. Zuidweg, Marathon 6.06 M.; tweede A. Brakman, Odidas 6.02 M. 400 M. hardloopen heeren: G-klasse A. Meekels, T.R.K. 59,2 sec. 1500 M. hardloopen heeren: B-klasse kampioen G. J. Aerssens, R.K. 4 min. 41,4 sec. en weede A. V. D. Giesen, U.D.I. 4 min. 45,8 sec. 4 maal 100 M. estafette: eerste V.V. '35 46,4 sec. en tweede Marathon 47,6 sec. Hoogspringen met aanloop voor dames B-klasse A. J. Petit, Wilhelmina, G- klasse F. Auer, Marathon 1.30 M. 200 M. snelloop heeren finale: A. Jon geneele, R. K. 25,2 sec., tweede A. de .Baare, Wilhelmina 25,6 sec. Speerwerpen heeren: B-klasse kam pioen P. Kambier, E.M.M. 40.94 M.; twee de G. J. van Driel, Marathon 39,83 M., C-klasse, kampioen C. J. J. Aerssens, R.K. 41,47 M.; tweede J. B. D. Aerssens R K. 36,22 M. Folstokverspringen heeren: B-klasse kampioen J. Parent, Marathon 8.25 M.; tweede J. B. D. Aerssens, R.K. 7.55 M.; G-klasse kampioen G. G. J. Aeissens 7,36 M.; tweede P. Kambier E.M.M. 7,18 M. Hinkstapsprong: B-klasse kampioen W. Vreeken 12,59 M., C-klasse kampioen A. Brakman, Odidas 11.83 M. Pcilstokhoogspringen heeren: B-klasse kampioen J. Parent, Marathon 2.90 M., G-klasse P. Cambier, Eil.M. 3,10 M. Een zeldzame bloem te Kortgene. In den tuin van den heer G. Davidse, dierenarts alhier, bloeit thans een niet alledaagsche plant. Het is een Yucca Fila- mentosa. De groote, wit-roomachtige en blokvormige bloemen vragen reeds van verre de aandacht. Drie groote houtach tige bloemstengels zijn uit de plant om hoog geschoten. Dé plant is 2.90 M. hoog. De bloemstengels zijn pl.m. 1.25 M. lang D'e plant bloeit met ongeveer 1500 bloe men, die ieder 5 c.M. in middellijn zijn. Het geheel maakt een tropische indruk. Yucca Filamentosa ia een Soiltair- plant, d.w.z. ze moet alleen op een bloem bed staan. D'e plant wordt ook wel veze lige Yucca of Palmlelie genoemd. Aanrijdingen. Onder de gem. Aardenburg heeft een ernstige aan rijding plaats gehad. De courantenbezor ger F. van Eede, die per rijwiel bezig was met het bezorgen van couranten, wilde op een gegeven moment den weg oversteken toen van de tegenovergestelde richting 'n auto, bestuurd door zeker B. uit Gent (B.) naderde. De bestuurder van de auto, die signalen had gegeven, kon niet voorkomen dat de courantenbezorger met zijn rijwiel tegen de auto reed. Laatstgenoemde kwam tegen den grond teredht en heeft tenge volge van de botsing een hersenschudding benevens een beenbreuk bekomen. 'Hij is naar het Ziekenhuis te Oostburg vervoerd. Nadat de politie een onderzoek ter plaat se had ingesteld is de auto aan den eige naar vrij gegeven en moet de schuld wor den toegeschreven aan den wielrijder, die den weg is overgestoken zonder voldoen de uit te kijken. i Donderdagavond heeft op den weg van Isabellasluis naar Uzendijke een gecom pliceerd auto-ongeluk plaats gehad. Toen burgemeester van Zuyen uit Breskens ter hoogte van den Dinerpolder met zijn wa gen de auto van den heer I. van der Sande uit IJzendijke passeerde, welke auto's beide in de richting IJzendijke re den, kwamen zij met elkaar in aanraking, waardoor de auto van v. d. S. den 48- jarigen fietser W. Leenhouts, uit Bres kens, greep, die zich op het fietspad be vond. Leenhouts werd aan hoofd en bee n-en gewond. Zijn toestand, die zich aan vankelijk vrij' ernstig liet aanzien, bleek na geneeskundige hulp minder ernstig te zijn. Er was voorts nogal eenige mate- rieele schade. Door de marechaussee is een onder zoek ingesteld. De vlasoogst. Vorige week is de pluk van 't vlas in Zeeuwsch-Vlaan deren begonnen en thans is de oogst in vollen gang. Voor de werkloozen is dit weer een uitkomst voor een paar weken. Jammer, dat op verschillende plaatsen aan de grenzen groote ploegen Belgische arbeiders door de landbouwers aan het werk gesteld zijn Is daar de vlassteun voor bedoeld? Middelburg. Zwemwedstrijd. De Middelburgsche Reddingsbrigade en Zwemvereeniging „Luctor et Emergo" hield Zaterdag haar jaarlijkschen zwem wedstrijd bij de gemeentelijke zweminrich ting aan den Havendijk, die begunstigd werd door prachtig zomerweer. Het aan tal toeschouwers was bevredigend, maar niet over groot. De uitslag is 25 M. vrij slag jongens van 10 tot 12 jaar: 1. J. A. Bal 23.6 sec.; 2. A. Koo- man 25.4 sec.; 3. G. Docfkheer 26.8 sec.; 4. A. v. d. Hulst 28 sec. 25 M. vrije slag meisjes 10 tot 12 jaar: 1. To Sinke 23.8 sec.; 2. Piti Verheijden 27 sec.; 3 Coba Kik 29.6 sec.; 4. Netty v. d. Ende, na loting met Maatje Huij- bregtse. Bordjes 'happen jongens en meisjes tot 11 jaar. Van de jongens: 1. A. Koo- man 18.4 sec.; 2. W. Cornelisse 20.8 sec.; van de meisjes: Coba van Loo en Coba Kik, beide 18 sec. Tobbetje varen jongens en meisjes tot 11 jaar: 1. C. Sinke 1. m. 21 sec. Vier maal 25 M. wisselslag individueel, rug-, sc'hool-, zij- en vrije slag: 1. J. Wa genvoorde 1 m. 38 sec.; 2. G. Eijkelen- boom 1.47.2 sec. 50 M. vrije slag jongens van 13 tot 15 jaar: J. Wondergem 35.8 sec.; 2. J. Corstanje 39.7 sec. 50 M. vrijie slag meisjes van 13 tot 15 jaar: 1 en 2 Marie Kampman en Truus de Wit, beide 45.2 sec.; 3. Jo de Buisonjé 46.4 sec.; 4 en 5 San Wolff en Bep. v. d. Boudt beide 47.6 sec. 3 maal 50 M. vrije slag dames: San Wo'lff, Marie Kampman en Anthoinet Rouffaer 2 m. 25.2 sec. 3 maal 50 m. vrije slag heeren B. Troll, P. Ouwerkerk en J. Wagenvoorde 1 m. 42.6 sec.; 'tweede waren de jeugdige zwemmers W. Poppe, J. Wondergem en J. Corstanje in 1 m. 57 sec. 50 m. vrije slag dames: 1. Anthoinet Rouffaer 47.4 sec. 100 m. schoolslag heeren: 1. G. van Loo 1 m. 39 sec.; 2. R. Jansen 1 m. 39 sec., doch met minder juisten schoolslag. 50 m. schoolslag jongens 14 en 15 jaar: 1 G. Eijkelenboom 48.2 sec.; 2. J. de Klerk 48.4 sec. 50 m. schoolslag meisjes 14 en 15 j.: 1. Marie Kampman 46 sec.; 2. Jo de Buisonjé 47 sec.; 3. Bep. v. d. Bout 47.6 sec. Popduiken: 1. J. de Pagter 48 sec.; 2. C. van Loo 67.2 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1. B. Troll 1 m. 19.2 sec. Sohoonspringen dames: 1. S. v. d. Weel, 2. M. Kampman. Heeren: 1. A. J. Bal, 2. B. Troll. Ten slotte bet niet het minst fraaie en gemakkelijke nummer, 'het 'hindernis- zwemmen. Van de dames waren prijs- winsters: 1. San Wolff 2 m. 2 sec.; Sannie Kampman 2 m. 5 sec.; van de heeren: 1. B. Troll 1 m. 29.8 sec.; 2. G. Merk 1 m. 39.4 sec.; 3. J. Wondergem 1 m. 40.6 sec. Goes, De voormalige administiateur van het Gasthuis schijnt niet te zullen be rusten in de beslissing van den Pensioen raad, waarbij hij niet werd afgekeurd we gens zijn gezondheid. Hij wil herkeuring aanvragen. Bij de Zaterdag j.I. te Rotterdam ge houden adspirantenwedstrijd, behaalde de adsp. meisjes-afd. van de Ghr. Gymn. Ver. „Oefening Kweekt Kunst" alhier een len prijs. Katfendljke. In de plaats van den heer H. Wolzak ia tot directeur van de Chr. Zangvereen. „Soli Deo Gloria" alhier be noemd de heer Jan Rijn te Goes. Krulnlngin. Zaterdagmiddag werd in de Nieuwstraat de hoepelwedstrijd gehou den. Ondanks de groote warmte deed de jeugd haar best om de eerste te zijn. De uitslag is als volgt: Van 8—<12 jaar: 1. J. v. Noorden; 2. H. v. Noorden; 3. G. Wiskerke; 4. J. Kievit; 5. P. Baveco enz. Van de jongeren: 1. A. van Noorden; 2. W. de Bel; 3. J. Paauwe; 4. L. Boone; 5. Dies Nieuwenhuize enz." D'e prijzen bestonden uit geldpremiën en kunstvoorwerpen. lerseke. De handel in Zeeuwsche mos sels begint wat levendiger te worden. Wel iswaar was de omzet verleden jaar groo ter, maar daar zijn een drietal factoren die daaraan mede hebben gewerkt. Eer stens was verleden jaar de kwaliteit be ter, ten tweede de franc nog niet gedeva lueerd en ten derde de prijs der mosselen bijna de helft lager. De visscberijcentrale, waarbij nu alle mosselen zijn onder ge bracht, oefent een sterke controle op den uitvoer uit. Men schat de uitvoer van Zeeuwsche mosselen in de week van 8 13 Juli op 252600 ton. Frankrijk ge bruikte nog weinig mosselen. Dit zal bij' ietwat koeler temperatuur snel stijgen. De voorraad van Fransche mosselen moet dit jaar gering en de kwaliteit niet best zijn. Over de centrale zijn speciaal de han delaars ontevreden. De kweekers zijn, hoe wel nog aarzelend, toch niet ontevreden, al is de vrees voor staatszerg en -be moeiing groot. Borssele. Zondagmiddag had alhier een auto-ongeval plaats, dat wonder boven wonder nog vrij goed is afgeloopen. Dhr Jac. B. reed met zijn auto van de kerk huiswaarts. Op den rijksweg bij de hof stede van dhr Boone kwam uit een zijweg vanaf 's Heerenhoek een auto met jonge lui van v. d. B. Genoemde auto's botsten op het kruispunt tegen elkander, waar door de auto uit 's Heerenhoek over den kop sloeg en midden op den weg bleef liggen. Gelukkig konden de inzittenden ongedeerd uit de auto kruipen. Dhr Jac. B. reed met zijn auto nog een vijftig meter verder. Onderwijl reed hij een jongen, die vóór de auto fietste, om ver. Het achterwiel van de fiets was to taal in elkaar gedrukt. De jongen bleef be wusteloos liggen en liep verschillende schrammen aan hoofd en aangezicht op. Bij de familie S. werd hij binnen gebracht. De auto van Jac. B. is ook erg beschadigd. Een en ander trok veel belangstelling, daar auto's en fiets moesten blijven lig gen tot de deskundigen de zaak hadden onderzocht. Driewegen. Vrijdag vergaderde de Raad. De door Gedeputeerde Staten te ruggezonden begrooting voor 1935, werd overeenkomstig de gemaakte opmerkin gen gewijzigd. De geloofsbrieven van de nieuw geko zen raadsleden werden nagezien en alle in orde bevonden, zoodat tot toelating werd besloten. Besloten werd de voormalige veldwach terswoning te verhuren tegen f 2 per week. Daar zich hiervoor twee huurders hadden aangemeld, werd bij loting be paald deze woning onder nadere goed keuring van Gedep. Staten te verhuren aan G. Machielse. In de Nieuwstraat zal de bestaande rio- leering worden verbeterd. Bij de rondvraag werden nog eenige vragen gesteld omtrent het tegelvoetpad en de rioleering in den Smitsweg, waarna de vergadering werd gesloten. Heinkenszand. Verdronken. Gis termiddag fietste de beer R. Naessens met enkele jongens naar „de Piet" onder de gemeente Wolphaartsdijk om te gaan baden. Een paar van de jongens konden enkele slagen doen doch zwemmen kon geen hunner. Een der jongens begaf zich op een gegeven moment te ver in het wa ter; hij raakte den grond onder zijn voe ten kwijt en zonk. Zijn broer die vlak bij hem was kon hem niet grijpen evenmin als de vader of de andere broer en daar geen enkele zwemmer ter plaatse was ver dronk de 14-jarige jongen voor hun aller oogen. Toen later een paar jongens even eens uit Heinkenszand ter plaatse met een kano kwamen wist een hunner dhr A. de Jongb met duiken den ongelukkige op te halen en aan den wal te brengen vanwaar het lijk naar een nabijzijnde hof stede werd gebracht en later per auto naar het ouderlijk huis werd vervoerd. 0.- en W.-Souburg. Vrijdagavond is al hier tusschen eenige Middelburgers, die per auto waren aangekomen en te diep in het glaasje hadden gekeken oneenig- heid ontstaan. Al spoedig zijn de ruzie makers tot handtastelijkheden overgo gaan, waarbij een hunner tegen den grond is geslagen. Bloedend aan het hoofd verwond is de man opgenomen. D'e dader is ter bekoeling eenige uren in het arrestantenlokaal opgesloten ge weest, terwijl een inmiddels ontboden ge neesheer den gewonde heeft behandeld Van een en ander is proces-verbaal opge maakt. i Zaterdagmiddag geraakte op de Los- kade alhier de 10-jarige K. spelenderwijs te water, doordat hij bij het hooi laden op een aldaar liggend schip tusschen kade en schip terecht kwam. De daar juist aanwezige zoon van den bakker G. begaf zich onverwijld te water, wien het gelukte om met behulp van een schippersknecht den jongen nog bijtijds op het droge to brengen. Vrijdag is doordat een jongen een blikken bus tegen de achterpooten gooide, de voor een melkwagen gespannen ponny van den melkslijter P. alhier op hol ge slagen. De zoon van den eigenaar werd van den wagen geslingerd. Hij bekwam aan een zijner handen een zoodanige ver wonding, dat geneeskundig» hulp nood zakelijk bleek. Zaterdagmorgen ia alhier aan de losplaats tijdens het lossen, het met een paard bespannen voer hooi van den land bouwer J. G. alhier gekapseisd en op het schip terecht gekomen. Het paard, dat tusschen kade en schip was geraakt kon met eenige moeite op het droge worden gehaald. Het ongeluk bepaalde zich tot materieels schade. Voetbal. Wemeldinge. Voetbaluitslag van Zater dag: Wemeldinge ISt Maartensdijk I 7—2. Waarde. Zaterdag werd voor do v. v. competitiewedstrijd gespeeld door Waar de I en Kruiningen II, welke door Waar de werd gewonnen met 8'1. Ruststand 7—0. Kapellc. Zaterdagmiddag j.I. speelden alhier Kapelle I tegen Rilland I. Laatst genoemde wist dezen wedstrijd met 21 te winnen. Kortgene. Zaterdagavond speelden D. V. 0. II en HI van Kortgene op „Hout- rust" tegen Blauw-Wit van Wissenkerke. Uitslag 22. Colijnsplaat. Zaterdagavond speelde de v.v. Colijnsplaat tegen D. V. O. I van Kortgene. Colijnsplaat won met 61. Ruststand 21. Chr. Ned. Voetbalbond, afd. XIII. Uitslagen: S. D. O. II—S. D. 0. I 2—4. RohdaD. V. 0. 3—2. S. D. 0. II—Unitas 5—5. Programma 17 Juli: UnitasD. V. O. ■Programma 20 Juli: D.V.O.S.D.O. II. S. D. 0. I is deze competitie kampioen van deze afdeeling. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wehl, A. P. Mijnarends, cand. te Hilversum. Te Hugowaard en Veenhuizen, L. J. v. d. Kam, cand. te Oosterbeek. Geref. Kerken. Beroepen te Wemeldinge, M. P. van Dijk, cand. en hulppr. aldaar. Te Sant poort, Dr W. G. Harrenstein te Amster dam. Aangenomen naar Wemeldinge, M. P. van Dijk, cand. en hulppred. aldaar. Naar Opende (Gron.), cand. F. van D'ijk te Haaksbergen. Bedankt voor Groningen, D. Zwart to Aalten. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Haarlem-N., J. Tamminga te Harderwijk en cand. M. Baan te Maas sluis. Beroepen te Meerkerk, M. Baan, cand. te Maassluis. Bedankt voor IJmuiden, A. Zwiep te Zeist. Bankier Schaap gear resteerd. De voortvluchtige bankier L. Schaap, die gezocht werd wegens verduis tering, is Vrijdag te Parijs aangehouden. De commissaris van politie te Wormer- veer, de heer F. W. de Groot, had aanwij zingen gekregen, dat de voortvluchtige zich in Frankrijk moest bevinden. Woens dag heeft de heer de Groot zich naar Pa rijs begeven en Vrijdagavond slaagde hij er in den heer Schaap aan te houden. Hij trof hem in het station Parijs-Noord, waarheen de commissaris zich had bege ven, omdat hij' vermoedde daar den voort- vluchtigen bankier te zullen treffen. Met den nachttrein zijn de heer de Groot en zijn arrestant teruggereisd. Na aan komst in Nederland begaven zij' zich rechtstreeks naar Wormerveer, waar men Zaterdagmiddag om 12 uur arriveerde. De heer Schaap was bij zijn aanhouding nog in het bezit van eenige duizenden guldens. Men heeft den indruk, dat hij' al den tijd dat hij werd gezocht, zonder een be paald doel heeft rondgedoold. Omtrent de aanhouding van den Wor- merveerschen bankier Schaap verneemt het „Hbld." nog het volgende: Vrijdagavond te half acht begaf de com missaris zich naar het Gare du Nord, daar hij wist, dat daar te ongeveer half acht een trein uit Nederland zou aanko men en daar hij tevens vermoedde, dat de voortvluchtige bankier present zou zijn, teneinde zoo spoedig mogelijk een Neder- landsche krant te koopen. Toen hij eenigen tijd heen en weer had geloopen, zag hij in de verte iemand na deren, die veel op S. (die een persoonlijke bekende van den commissaris was), leek. De politieman zette, teneinde zich eenigs- rms te vermonnen, een zonnebril op en ging achter een automaat aan een der perrons staan. Toen S. voorbij ging, sprong hij' uit zijn schuilhoek en zeide: „Je spel is uit, Schaap." De aangesprokene verbleekte en kon aanvankelijk geen woord uitbrengen. De commissaris gaf hem de keus tusschen het rechtstreeksche meegaan naar Nederland of het zich aanmelden bij de Parijsche po litie, waarbij hij dan gevangen zou wor den gehouden, tot de uitlevering officieel was aangevraagd. Met zulke formaliteiten zijn in den regel maanden gemoeid, zoo dat S. er de voorkeur aan gaf, vrijwillig mee naar het vaderland te reizen. De bagage van beide mannen werd aan de hotels opgehaald en een kwartier na middernacht vertrokken beiden met den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2