'T NIEUWSTE? Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws Leestafel Zoekllchtjes. Rechtszaken WITKAM'S GESCHENKENHUIS wenhoven P. de Hullu te Nieuwvliet; f. van het waterschap St. Annaland A. G. Geluk te St. Annaland. Mond d 1 c h tl Fe Nederlandsche Viiioherljoentrale hooft licit tot do ngun- ton voor do garnalemlsieherlj gewond met een circulaire, waarin do oontralo nan de agenten opdracht geeft, voortaan gocn bijzonderheden mede te dee'en aan de pers. Was de critiek te lastig? Middelburg. Het Roode Kruis. In de Vrijdagmiddag gehouden ledenverga dering van de afdeeling Middelburg van 1 et Nederlandsche Roode Kruis, is toi be stuurslid gekozen dhr mr G. W. A. de Vee', zulks in de plaats van dhr mr J. de Visser, die bedankte wegens vertrek naar olders. Ingezonden Mededeeling. U vindt het in 5 etalages van Lange Kerkstraat Goea Goes. Algemeen Nederlandsch Verbond. Vrijdagavond werd in den tuin van Schuttershof een vergadering ge houden, welke belegd was door bet voor- loopi'g comité, dat zich ten doel stelde, een afdeeling Zuid- en Noord-Beveland op 'te richten van het Algam. Ned. Ver bond. Be voorzitter, burgemeester Van Dusseldorp, opende de vrij1 goed be zochte vergadering met een bijzonder woord van welkom tot Dr P. H. Ritter Jr, de spreker van den avond. Ter inleiding werd hierna bet woord gevoerd door dhr J. Goedhuis, admi nistrateur A. N. V. «Spr. zeide o.a., dat men gewoon is, Nederland als een klein volk te beschouwen, maar men vergeet daarbij de velen die buiten het staatkun dig Nederland wonen, Belgisch Vlaande- len, Zuid-Afrika, enz. Baar naast leven er nog vele Neder landers in de verstrooiing. In midden- N oard-Amerika verschijnen nog 70 pe riodieken in de Nederlandsche taal. Er zijn naar Nederlandsche 'kerken, scholen, enz. En in nog sterker ma'te vindt men zu.ks in Zuid-Amerika. Boel van het A.N.V. ia de verwant schap tusschen allen van. den Nederland se-hen stam te bewaren en te versterken. Be heer Roesingh van Itter- o o n begroette als secretaris van de groep Nederland, namens het bestuur, het jongste zusje. Dr L. A. J. Bu r g e r s d ij k, voorzitter van de afdeeling Middelburg, vertel de hoe zijn afdeeling werkte. Spr. memo reerde tevens echter de teruggang van le dental en de mindere belangstelling voor lezingen e.d. Het verheugde Spr. daarom te hooren dat de jongere afdeeling Ter- neuzen blijk van een krachtig leven geeft en er een nieuwe afdeeling Zuid- en Noord-Beveland kwam. Ir H. G. G. Cohen Stuart, voorzit ter van de afdeeling O. Z.-Vlaanderen, heette de afdeeling Z.- en N.-Beveland eveneens welkom in het A. N. V. De v o o r z. betuigde zijn dank voor de geuite woorden en wenschen en vroeg vervolgens of de vergadering niet met hem van oordeel was, dat de huidige commissie het best de loopende zaken kan afwerken tot straks een bestuur ge vormd kan worden. De heer Joh. Pilaar (oud-notaris) herinnerde als oudste lid van het A. N. V. te Goes, er aan, dat men het nimmer vorder kon brengen dam 4 of 5 leden. De heor Stoopman bad echter de kracht in korten tijd zooveel leden te werven, dat men tot het oprichten van een afdeeling over kon gaan. Spr. brengt den heer Stcopman daarvoor warme hulde en stel de vervolgens voor. de huidige commissie Bij acclamatie tot bestuur te benoemen. (Applaus.) Het bestuur werd aldus samengesteld uit de heeren; mr Van Dusseldorp, voor zitter; J. I. van Ballegoyen de Jong, H. Jonkers, mr J. D. Koster, B. J. A. Stoop man en R. Zuidema. Na de pauze was vervolgens het woord aan dr Ritter. Wilde Spr., als bij de geboorte gebruikelijk, een geschenk ge ven, dan zou dat een moerbezieboom zijn. De moerbezieboom van Jacoba van Beije- ren te Goes was 1000 jaar oud, doch zijn takken, hoewel kruipend langs den grond, bleven groen. Het typeert ook het karak ter van het Nederlandsche volk. Het is een volk van kankeraars, van pessimis ten, het kan soms diep gebogen worden, maar dan komt er een moment, dat het zegt: neen, dat niet, en het heft zich weer op. Waarom wordt aan onze jeugd de historie verteld van onze groote Neder landers? Om ze die tot voorbeeld te stel len, ze op te voeden in Nederlandschen geest. Als dat niet gebeurde, zou Neder land ten gronde gaan. Ons volk heeft een wereldroeping, aldus snr., een zedelijke wereldroeping en om die roeping te vervullen, dient het zijn stamverwantschap te bewaren en te ver sterken. Spr. memoreerde dan den strijd der Vlamingen, waarbij hij er op wees, alle politiek buiten geding te laten, en be toogde, dat Vlaanderen onze sympathie noodig heeft. Vlaanderen is wel ons „mor sig broertje" genoemd, maar het is ons broertje toch, en we moeten dat aan het hart drukken. Voor Vlaanderen is er het bezwaar, dat wij zoo'n „deftig" broertje zijn. Vervolgens becijferde spr., dat de Ne derlandsche stam zeventien millioen zie len telt en een sterken drang tot hand having en uitbreiding bezit. Zulks in tegenstelling tot de Franschen, die in aantal verminderen, En ln werkelijkheid is er ook geen vaderlandslievender volk dan het Nederlandsche; ook al tracht men zoo vaak dat te loochenen; al staat men b.v. niet op bij het spelen van het Wilhelmus, omdat men dat eigenlijk maar „kouwe drukte" vindt. Komt het er echter op aan, dan is men in hart en nieren Nederlander; dreigt er gevaar voor den stam, dan zet men de schouders naast elkaar, om dat gevaar te keeren. Spr. besloot met een hartelijk en be zielend woord tot de jonge afdeeling. De v o o r z. betuigde in hartelijke en waardeerende woorden zijn dank aan dhr Ridder voor zijn belangwekkende en gloedvolle rede. Memoreeren we nog, dat een deel van „Euphonia" de pauzes met muziek op luisterde, en bij den aanvang en het einde der vergadering het „Wilhelmus" speelde. Borsssle. In de gemeenteraadsvergade ring van gistermiddag waren alle leden aanwezig. De geloofsbrieven van dhr J. de Baar ((R.K.), opvolger van d'hr C. M. Nijsten, werden in orde bevonden. Tot toelating werd 'besloten. 'Hij legt den eed af. Dhr Bruinooge merkt op, dat de ver pachting pas geschied, een groote teleur stelling is geweest. In plaats van dhr de Priester, die bedankte als secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd dhr Busch (hoofd der Chr. school). De voorzitter deelde den raad mede, dat hem een verlof is verleend in gaande 15 Juli tot 10 Aug. Dhr Joh. Sandee vraagt) voor een gepachten dijk 35 pet. reductie. B. en W. stellen den raad voor 25 pet. Bij stemming bleken vijf le den voer 't voorstel van B. en W., twee tegen. Ook dhr Iz. de Breu vraagt voor een gepachten dijk 25 pc't. verlaging. Voorstel van B. en W. 15 pet. Vijf voor 't voorstel B. en W., twee tegen (Bruinooge en Ataekinders). Het verzoek van dhr Lindenherg, pachter der slikken, om re ductie wordt met alg. stemmen van de hand gewezen. Daar in een vorige vergadering de stemmen staakten kwamen wederom in behandeling de tarieven voor de haven. Besloten werd de oude tarieven te hand haven. Voor stemden M. de Rergt Joz., D. Almekinders, A. v. Overbeeke, J. de Baar en J. Bruinooge, 'tegen G. Rottier en P. 'Dekker. Verder werd besloten een «gedeelte van de dorpsstraat van nieuwe klinkers te voorzien, de Ooststraat geheel plus de Weststraat vanaf heit telefoonkantoor. Met het andere «gedeelte der Weststraat zal gewacht worden tot een volgend jaar, daar 'hoogstwaarschijnlijk dit eind straat toch wordt opgebroken daar de telefoon kabel daar ter plaatse ondergrondsch ge legd wordt. Aan den aannemer der uit te voeren werkien aan den zeedijk is het oostelijk havenplateau verhuurd tot 1 October voor f 60. De geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden werden nagezien. Tot hun toe lating wordt besloten. Bij- de rondvraag vestigt dhr Almekin ders er de aandacht op, dat de rioleering aan de Oostzijde zulk een onaangename geur verspreidt. De voorzitter zeide ook klachten gehoord te hebben en deelde mede, dat de zaak onderzocht zal wor den. Daarna sluiting. Wissenkerke. Onder voorzitterschap van burgemeester Geuze is Donderdag avond alhier een comité opgericht om do ouden van dagen dezer gemeente een pret- tigen dag te bezorgen op 29 Juli e.k., be staande in het maken van een rijtoer. In het comité hebben mede zitting genomen Ds Loiwerse, G. T. Maris, P. M. de Boer en A. G. Markusse. Voetbal. Souburg. Vrijdagavond werd door S. V. S I en Hermes I een competitiewedstrijd gespeeld voor den Welcherschen Voetbal bond. De uitslag was O—l. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Streefkerk, J. J. Polder vaart te Nigtevegt. Aangenomen naar Hontenisse, A. Dron- kers cand te 's Gravenhage. Bedankt voor Ouddorp, H. Bout te Ge- nemuiden. Zondag 14 Juli 1935. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz (H.Av.), nm. ds Hom burg (H.Av.), av. «ds de Vries (D'ankz.) Lokaal Ghr. Bewaarschool 9.30 u. ds Homburg. Hansweert 9.30 en 6.30 dr v. Selms (H.A.) Geref. Kerken. Wissekerke, vm. ds Veenstra, nm. ds v. d. Ende. Voor het eindexamen handenarbeid der rijkskweekschool te Zierikzee zijn ge slaagd de dames A. I. Bravenboer te Noordgouwe, G. Breas te Anna-Jacoba- polder, S. G. van Dcmmele te Noordgou we, N. J. J. Elenbaas te Eikerzee, C. A. L. Franke te St. Maartensdijk, M. G. Neer hout te Noordgouwe. De examens zijn af- geloopen. Chr, Kweekschool te Middelburg. Voorbereidend examen voor de Sohool- raad- en Kweeksohool-aanteekening. 23 Gand., 21 geslaagden, n.l. de dames M ,C, Rttljé, Vllsslngen, K, B, Derman, Bieze- llnge, Th, P, le Golntre, Middelburg; I, G. Enkelaar, Middelburg, B. H. Graaf- huis, Middelburg, K. B. te Gussinklo, Utrecht; T. W. Hage, St. Annaland, M. A. Harinck, Middelburg; H. G. Loode- wijk, Middelburg; J. P. W. Oggel, Axel, P. Verheul, Souburg, M. de Vos, Seroos- kerke; en de heeren J. Aarnoutse, Koude- kerke, W. Bosschaart, Souburg, M. den Hollander, Oostkapelle, Cv Lambregtse, Rilland-Bath; G. M. Lavooy, Hansweert, A. Ludikbuize, Middelburg; F. v. d. Putte te Goes, A. G. Vermast, Ierseke, P. Vree- ke, Souburg. Geslaagd voor examen apothekers assistent mej. G. G. de Bruyn, Middelburg Smokkelen van boter eu suiker. Te Roosteren wisten de rijks ambtenaren en de gemeenteveldwachter gisteren beslag to leggen op 80 pond frau duleus ingevoerde Belgische suiker en 96 pond margarine. De smokkelaars konden door bet hooge koren ontkomen. 'FabrieksbandteU it- hoorn. Te Uithoorn is gisterenavond brand uitgebroken in de textielfabriek van de firma v.h. Gebr. Hymans, welke zich ernstig litt aanzien, zoodat de brandweer van Nieuwer Aanstel te hulp werd geroe pen. Met groote kracht werd het vuur be streden. Omstreeks middernacht was men den brand meester. Het geheele fabrieks gebouw is uitgebrand. Vele kostbare ma chines zijn verloren gegaan. De oorzaak is onbekend. Ongeveer 45 arbeiders wor den door den brand werkloos. De fabriek was op beurspolis verzekerd. Autobus tegen een boom gereden. Gister kwam een autobus, bestuurd door den heer L. te Apeldoorn, uit de richting Hengelo (G.) met groote snelheid de kom van de gemeente Vorden binnenrijden, met het gevolg, dat nabij de pastorie de Weme, na de tramrails over gesprongen te zijn, de bus tegen een boom te pletter liep. De bestuurder werd zeer ernstig en twee passagiers licht gewond. 'Van een balkon geval- 1 e n. Gistermiddag viel een schilders- knecht uit Baarn van een balkon van een villa. De toestand van den man is zeer ernstig. 'Chauffeur doordewarm- te bevangen. Gistermiddag is een chauffeur van de N.V. Gebrs. Los uit Amersfoort door de warmte bevangen en met een zware vrachtauto bij Haastrecht van den dijk gereden. D'e auto kantelde om en bleef tegen een boom staan, waarachter twee kinderen lagen te slapen. Gelukkig kwamen ze bei de met den schrik vrij. De chauffeur had evenmin letsel beko men, doch is in overspannen toestand naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. Achter op de auto zaten twee muzikan ten, die de chauffeur waarschijnlijk on derweg meegenomen had. Deze werden van de auto geslingerd. Een van hen kreeg een armbreuk, de andere verscheidene lichte kwetsuren. Zij zijn eveneens naar het ziekenhuis vervoerd. Brandstichting uit geld nood. Uit het onderzoek naar de oorzaak van den brand, welke Woensdag in een winkel aan de Hommelstraat te Arnhem heeft gewoed, is thans gebleken, dat hier van brandstichting sprake is. Een broer van den eigenaar heeft bekend, den brand te hebben aangestoken. Hij verkeerde in financieele moeilijkheden. Drie waningen verbrand. Gistermiddag brak in de Floresstr. te Meppel, een dichtbewoonde volksbuurt, brand uit in het houten schuurtje van J. van den Dolder, door het in brand raken van een petroleum-gastoestel tijdens de afwezigheid van de bewoners. De vlam men grepen als razend om zich heen en tastten ook de woning van Van den Dolder aan. Weldra stonden eveneens de naast gelegen perceelen van Pothof en Van Aal deren in lichtelaaie. De drie woningen brandden geheel uit. Van de inboedels, die niet verzekerd wa ren, werd zoo goed als niets gered. Steekpartij te Breda. In de j Stallingstraat te Breda heeft gisteravond een steekpartij plaats gehad waarbij een persoon ernstig werd gewond. Tusschen de families van Z. en H. aldaar bestond reeds eenigen tijd een veete. Tengevolge daarvan was het reeds eenige weken tel kens tot woorden gekomen. Gisteravond was zulks weer het geval, waarbij beide partijen zich zeer opwonden. Plotseling trok van Z. een mes en bracht daarmede H. een diepen steek in den rug toe. De getroffene zag nog kans zijn woning bin nen te strompelen en zakte daar bewuste loos ineen. De dader is gearresteerd. Van Z. staat zeer ongunstig bekend. Hij is reeds meermalen tot zware gevangenis straffen veroordeeld. Een gezellig verjaarpar tij t j e. Gisteravond werd in een woning te Rotterdam, ten huize van de weduwe E. een verjaardag gevierd. Tijdens dit feestje kregen twee bezoekers, de 58-ja- rige O., een kostganger van de weduwe, en de 36-jarige M., een woordenwisseling. De ruzie liep zeer hoog en plotseling greep O. een mes, waarmede hij M. te lijf wilde gaan. Deze greep een stoel en sloeg dien op het hoofd van O. kapot. Daarna heeft O. echter M. plotseling met het mes aan gevallen en bracht hem steekwonden aan linkerborst en pols toe. De Geneeskundige Dienst bracht hem naar het ziekenhuis, waar onmiddellijk operatief moest worden ingegrepen, De toostand van M. le ernstig, maar men hoopt hom in het leven te kunnen houden. Do politie heeft den dader ge arresteerd. Man levend verbrand. Een hoofdopzichter van de Nederl. Hei de Maatschappij:, die in Elp onder de ge meente Westerbork met eenige andere personen opmetingen verrichtte heeft daarbij een verschrikkelijke ontdekking gedaan. In de heide vond hij namelijk het groo- tendeels verkoolde lijk van een man. Een onmiddellijk) ingesteld onderzoek wees uit, dat het 't lijk was van den ruim 50-jarigen landbouwer Hofstede uit Elp. De heide, in de buurt waar het lijk ge vonden werd, wordt afgebrand. Nu had Hofstede in de nabijheid een roggeveld liggen, dat hij mogelijk door het vuur be dreigd zag. Om de rogge voor het vuur te vrijwaren vermoedt men dat hij heeft ge poogd, dit te stuiten. Daarbij zou hij1 dan met het vuur in aanraking zijn gekomen en zouden zijn kleeren hebben vlam gevat. De treinontsporing te Haarlem. Omtrent de treinontsporing te Haarlem meldt men nog nader 'De Dieseltrein, waarmede het ongeluk gebeurde, was juist in de Centrale Werk plaats hersteld en maakte voor het eersi een proefrit op de naast de hoofdsporen liggende nevensporen, welke voor de Haarlemmermeerlijn gebruikt worden De trein reed op een van 'die sporen en liep door, tot nu toe onbekende oorzaak bij een wissel uit de rails. Het middengedeelte en het achterstuk van den uit drie deelen bestaanden trein kwam grootendeels dwars over de baan te staan, zoodat, alle sporen versperd waren. Het voorstuk bleef op de rails staan. Door den vallenden mast van de bovenleiding werd de kap van het middengedeelte van d'en trein beschadigd, doch niet ernstig In den trein bevonden zich eenige perso nen, die den proefrit meemaakte. Zij. wer den door den schok door elkaar gewor pen, doch gelukkig bekwam geen hunner letsel. Zooals 'bekend is het baanvak Amster damHaarlem een spoorweggedeelte met die grootste vervoersfrequentie van ons land', zoodat te begrijpen valt wat een stagnatie te beteekenen heeft. De treinen 'kwamen met een vertraging van ongeveer een half uur te Haarlem aan. De buitenlandsohe sneltreinen gin gen via BreukelenHarmeien. Gisteravond om 9 uur was de treinen loop weer hersteld. De oorzaak is het De vroeg omtrekken van een wissel. Hoe de aardbeien verdwe nen. Een kweeker te Reeuwijk was reeds een paar keer als hij 's morgens op zijn tuinen ging werken tot de onprettige ont dekking gekomen, dat er 's nachts aard beien waren ontvreemd. Uit voetafdrukken kon men vaststellen, dat meer dan één persoon zich aan dezen diefstal schuldig maakten, doch wie de daders waren, viel niet t© achterhalen. Een paar dagen ge leden om middernacht zag een Goudsche agent van politie twee jongens uit Gouda met een bus sjouwen; hij 'hield hen aan en constateerde, dat de bus bijna geheel met aardbeien was gevuld. Het raadsel van de verdwenen aardbeien werd toen spoedig opgelost.' 'M'et een bootje gingen de jongelui wanneer 'het donker was ge worden naar de tuinen van den kweeker en vulden daar bun beis tot den rand met de heerlijke vruchten. Twee maal waren de 'daders er in geslaagd een flink vrachtje aardbeien weg te nemen, doch den derden keer liepen zij tegen de lamp. Proces verbaal is tegen beide jongens op gemaakt. Anti-revolutionaire Staatkunde. Het Juni-nummer van dit orgaan van de Dr Abraham Kuyperstichting ter bevorde ring van de studie der A.-R. beginselen bevat de rede door Minister Colijn gehou den bij de onthulling van het Van Heutsz- gedenkteeken te Amsterdam op 15 Juni j.l. De heer P. A. Colijn geeft een bijdrage over Werkloosheid en Werkverruiming, met tal van leerzame gegevens. Verder schrijft nog Prof. Dr Severijn over: Sa menwerking der Protestantsch Christe lijke politieke partijen. De adviezenru- briek ontbreekt, niet. De drie-maandelijksche uitgave van dit tijdschrift (tweede kwartaal 1935), bevat bijdragen van Dr D'. J. de Groot, Prof. Mr V. H. Rutgers, Dr J. G. van der Does, Mr M. v. Vugt, Drs J. L. Mey Jr en Prof Dr A. A. van Schelven. Naar wij vernamen, zijn er zelfs nog tal van A.R. kiesvereenigingen, die niet op dit orgaan geabonneerd zijn. Dat is dan toch wel vrijwillige, maar niet on gevaarlijke armoede. Stemmen des Tijds. Dit maandschrift, uitgave G. J. A. Ruys' Uitg. Mij, ver schijnt altijd precies op tijd en trekt ook altijd de aandacht van de belangstellende lezers. Aangekondigd wordt, dat in hel najaar een speciaal crisis-nummer zal verschijnen. Niet minder dan 15 mannen van naam, w.o. ministers, professoren, enz., verleenen hunne medewerking. Dat beloven dus hoogst belangrijke „Stem men" te worden. Wereldproblemen van nu. Proeve eener populaire uiteenzetting van het wereld- beuren onzer dagen, door Gustav Adolf Gedat. Uitgave J. H. Kok, Kampen. Een merkwaardig boekske. Zelden za- Wat ia er een groot verschil, beter ge zegd tegenstelling, tusschen het werk God» en het werk van de mensohon. Als ik 'a avonds mijn krant gelezen heb dan is er veel waar ik geen weg mee weet, maar dan weet ik één ding heel duidelijk: dat de wereld vol onrust is en onvrede, dat het overal rommelt en kraakt en dat volstrekt niet denkbeeldig is bet gevaar, dat hier of daar de oorlogsvlam zal uitslaan, 't Ls soms, alsof de menschen slechts onheil kunnen stichten. En als ik dan nog een oogenblik ga ge nieten van het heerlijke zomerweer, dan kom ik onder den indruk van het woord uit den Bijbel: De hemelen vertellen Gods eer en het uitspansel verkondigt Zijner handen werk. De dag aan den dag stort overvloediglijk sprake uit en de nacht aan den nacht toont wetenschap. Dan weet ik één ding: God is gróót. En Hij breekt de gedachten der volkeren, maar Zijn raad bestaat in eeuwigheid. Welgelukzalig het volk, welks God de Heore is! OPMERKER. gen we zoo duidelijk, we zouden haast zeggen zoo angstig duidelijk geteekend den grooten tijd waarin we leven, met zijn ge weldige problemen. „Groote dingen", zegt de Schrijver in een woord ter inleiding, „gebeuren er in de wereld. We staan op een keerpunt der tijden, een keerpunt van buitengewone beteekenisEn te midden van al dat gebeuren staat de Christen. Ik wensch zeer, dat mij' gelukken moge de poging, die ik waag om de christenen op een hoogen wachttoren te voeren en hun een blik te geven op het wereldleven, die hen het on- beteekenende van het eigen leven doet vergeten; een blik, die hun heel de groot heid toont van den tijd, te midden van welken wij' staan en in welken God ons een zeer groote en geweldige roeping ge geven heeft." Prof. Diepenhorst, die dit werkje met een kort woord bij het Nederlandsche pu bliek inleidt, zegt er van, dat al gaat hij niet in alles accoord met de gedachten door den schrijver ontwikkeld, er toch veel te waardeeren valt. „Te waardeeren valt de vorm van het geschrift, waarin met wonderbaarlijke suggestiviteit ingewikkelde problemen be handeld worden op een wijze, die de aan dacht van den lezer van het begin tot het einde geboeid houdt. Te waardeeren is bovenal de inhoud van het boek. Met zeldzame klaarheid, oorspronkelijkheid en scherpzinnigheid behandelt deze practi cus, die van nabij' de toestanden in de verschillende werelddeelen doorschouwde en bestudeerde, de groote vraagstukken welke 's werelds ontwikkeling beheer- schen." Met hoogen ernst teekent de schrijver de roeping van de Christenheid in dezen veelbewogen tijd. God had aan de Christelijke volken van het Westen een zeer bijzondere taak ge geven. Hij' had hun in bijzondere mate inzicht geschonken en bekwaamheid, om een wereldgeschiedenis vorming te geven. Maar hebben deze volken naar hun roe ping geleefd? „Miji wordt het steeds angstig te moede, wanneer ik aan dat Bijbelwoord denk, waarin gezegd wordt, dat God zich uit steenen kinderen kan verwekken, wan neer de instrumenten, die Hij Zich ten dienste verkoren had, weigerachtig blijl- ken. God deelt geen voorrechten uit, die een eeuwigdurend karakter dragen. Hij kan naties en rassen en culturen stuk slaan, wanneer zij in de vervulling hunner roeping te eenenmale te kort schieten eD de geschiedenis is van zulke voorbeelden vol. Hij kan echter ook andere volken roepen om Zijn Rijk te bouwen; volken, van wie niemand zoo iets verwachtte. De Christelijke volken van Europa en Azië moeten dit helder inzien eer de hand Gods zwaar over hen ligt en hen terzijde schuift en anderen zet op hunne plaats." Dit boekje verraadt zijn Duitsche af komst. Hier en daar rijzen tegen den inhoud bezwaren. Maar dit kan geen reden zijn, om dit soms indrukwekkende betoog ongelezen te laten. Trouwens, wie er aan begint, legt 't niet gemakkelijk uit handen, 't Verdient meer dan gewone belangstelling. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegenis: Als bestuurder van een rijwiel of mo torrijtuig niet tijdig verandering van rich ting aangeven: J. G. te Middelburg en A. dé N. te Maassluis, ieder f 5 b. of 5 d. b,; L. L. te Domburg en W. W. te Middel burg, ieder f 3 b. of 3 d. <h.; G. T. te Mid delburg f 2 b. of 2 d. b.; A. C. D. te Mid delburg f2 b. of 1 wéék tuchtschool. Met 'n rijwiel of motorrijtuig buiten nood zaak de linkerzijde van den weg houden: Ma. B. te Middelburg f 1 b. of 1 d. h.; M'a. Ja. M. te Biggekerke f2 b. of 2 d. h.; A. O. te Wolf aartsdijk f5 b. of 5 d. b,; P. M. de V. te Kamperland f3 b. of 3 d. fa.; J. B. te Terneuzen f 5 b. of 5 d. fa. Met een rijwiel-motorrijtuig een weg in verboden richting berijden: W. P. de G. te Middelburg, W. V. te Zoutelande en J. S. te Arnemuiden, allen f3 b. of 3 d. fa.; L. J. de K. te Middelburg en F. J. P. te Middelburg, beiden f2 b. of 2 d. fa.; J. M. de C. te Eindhoven f 8 b. of 3 d. h.;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2