Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken Rechtszaken Telegrammen. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand. Uit den Goeschen Raad. no1/» „de ur- ge- J. di- agd M.: W. P. nk, lie- af- de ree, P. Zee, as se: ïgen, leer- ,rzon Bal- kier, H. aool ion- ms -lid- E. res- J. aan, >ren, :n rden het 28 van mder ■men. craai- met dun, raten er me- ilig- ïilijk de heid Ka- eken sr en geen we ainet foor- rach- vau zullen inwoor- niet souden niet kiezen in de ge- met lelijk sken- veel i deling geven ver- vezig- ibinet jtgeen in- wat egeering ernstig staat, heeft, nische het men; dat tijd voert, zal de her- vaste on- t Ka- les te ander om gang l on- A Kindje gestikt. Gistermorgen bevond zich bij de familie R, te Baarn een kindje van 7 54 maand vastgebonden in de wieg. Terwijl de moeder zich even verwij derd had, heeft het kind zich omgewoeld, waardoor de band om de keel dicht trok en het kind is gestikt. Twee doktoren kon den slechts den iood constateeren. De trand te Katwijk a. d. R ij n. Omtrent den brand, welke gis termorgen is uitgebroken in de brood- en banketbakkerij van den beer J. Muller te Katwijk a. d. R^n, kan in aansluiting op het eerste bericht worcnm gemeld, dat het woonhuis en de winkel geheel zijn afge brand. De bakkerij, die afzonderlijk ach- tei ;i,-L perceel was gelegen, kon behouden blijven. De omliggende panden, waaron der het postkantoor, hebben een oogenblik groot gevaar geloopen •'■•or het vuur te worden aangetast. Dit kor- gelukkig wor den voorkomen, door het krachtig ingrij pen van de te hulp geroepen brandweer van Katwijk a. Zee, welke juist op tijd verscheen. In totaal werkten de brandweren met 6 slangen op de motorspuiten. Omstreeks 12 uur had men den brand bedwongen. Ujet postkantoor heeft alleen waterschade bekomen, evenals de naast de bakkerij gelegen slagerij. De brand is te wijten aan onachtzaam heid van een der huisgenooten, die met een brandende lucifer in de kleerkast was geweest om iets te zoeken. Krijgt de Goesche Raad Middelburgsche allures? We hopen het niet. Maar onge woon was het, dat ons twaalftal leden (de benoemd verklaarde Mr Zaayer schijnt niet veel baast te maken om geïnstalleerd te worden, zoodat het er wel op begint te lijken, dat we hier met een paskwil te doen hebben) bijna drie uur noodig had om de agenda af te werken. En dat in een tropische warmte! Het zou te begrijpen geweest zijn, als over de grenswijziging, het belangrijkste punt der agenda, wat lang was gepraat. Maar zóó was het niet. Daarover hebben maar enkele Raadsleden het woord ge voerd. Juist het „kleingoed" hield zoo lang op. Als men de belangstelling op de publie ke tribune als norm mag aanleggen, be staat er onder de burgerij bitter weinig interesse voor de grenswijziging. Er zat niemand dande beide toe komstige Raadsleden van den Vrij heidsbond, die blijkbaar popelen van ongeduld om de voor hen bestemde zetels te bezetten. Nog even geduld, heeren! Wat de behandelde punten betreft, bet volgende. De rekeningen van het Gasthuis over 1933 en 1934 werden vastgesteld, de laat ste met een klein tekort van ruim f 600, terwijl er ruim f 10.000 voor geraamd was. Dit viel mee en zeker past daarvoor dank jegens het Gasthuisbestuur, dat zorgde voor een richtig geheer. De burge meester meende zelfs de verwachting te mogen uitspreken, dat 1935 in 't geheel geen tekort zal opleveren. Natuurlijk ia dit alles boekhoudkundig geredeneerd. Er moest om te beginnen ruim f 7000 worden afgeschreven wegens oninvorderbare vorderingen van 1933 en wiaar zooals ons bekend is dezer dagen nog nota's over 1934 werden rond gezonden, is het ook niet onmogelijk, dat daarvan nog een. deel niet binnenkomt. Maar, waar de administratie nu, naar vertrouwd mag «er.:sa „bij" is, zal aan dezen achterstand toen ook wel eens een eind komen. We zullen maar niet vragen, wat er van den onbeschrijfelijken warboel van vóór 1933 nog terecht zal komen! Veel zal het niet zijn! Jammer is en blijft het, dat het Gast huisbestuur zoo ontactisch heeft gehan deld met de tijdelijke administrateursbe noeming. Ook daarover werd nog gesproken. Mag men den beer De Roo gelooven, dan zijn daardoor de verhoudingen in' dat Bestuur wel bijzonder onprettig geworden. Voor zitter en secretaris zouden elkaar zooveel mogelijk ontloopen, ja, dhr Visscher ver telde zelfs, dat een lid hem het secretari aat wilde ontnemen. D'hr De Roo wilde zelfs een verzoeningscommissie, maar de voorzitter nam het nog zoo tragisch niet op. Een lid der minderheid (Dr Plan- teydt), hoewel betreurende het genomen besluit, had toch geen aanmerking op de wijze van discussieeren en dhr Visscher kwam verklaren, dat de meerderheid en minderheid pas ontstaan zijn door de befaamde administrateursbenoeming en niet eerder. Wellicht kan deze kwestie spoedig wor den opgelost, nu de geschorste admini strateur door den pensioenraad niet is afgekeurd en dus ontslagen zal moeten worden. In de vacature kan nu spoedig definitief worden voorzien. Laat ons ho pen door een oproepen en objectief be- oordeelen van de meest 'bekwame sollici tanten, zooals de voorzitter in de vorige vergadering adviseerde. Dan kan dit been in 't lid worden gezet! Een opmerking nog hierover. Van de zijde van het oude Gasthuisbestuur is vroeger meermalen ten stelligste ontkend, dat het Gasthuis zichzelf kon bedruipen. Het blijkt nu, wie gelijk had! Een belangrijk besluit nam de Raad ten opzichte van de telefoon-centrale. Dat deze te Goes komt, daarvan wordt met groote dankbaarheid melding gemaakt in een tijd, waarin men zooveel aan Goes heeft ontfutseld of poogt te ontfutselen. Goes heeft weer eens een keer mogen profiteeren van zijn gunstige ligging als geografisch centrum van Zeeland. Moge dit ook door andere instanties worden be dacht! Eet Raadsbesluit tot verkoop van grond moeten we natuurlijk meer zien als een bewijs van vlotte medewerking dan als een financieel voordeel. Zeker, er wordt f 14.500 ontvangen (nog f 1500 meer dan eerst werd gedacht), maar het houdt in, dat twee gehouwen moeten worden afge broken en straks, als de keuringsdienst behouden blijft, óf een conciërgewoning moet worden gebouwd óf een woning moet worden gehuurd. Ook is de op brengst van den grond voor een deel voor den keuringsdienst, d.w.z. van meer licha men dan Goes alleen. Een krachtig woord heeft de burge meester gesproken tegen het maken van conclaves, tegen het bij elkaar steken van de kappen bij verpachting van het visch- recht. Het gevolg van deze affaire is, dat een nieuwe verpachting zal plaats hebben en dat een minimum van f 30 zal worden gesteld, Yertrouwd mag worden, dat B. en W. even doortastend zullen optreden tegen conclavevorming bij aanbestedingen enz. Er is daar, naar ingewijden verzeke ren, ook meermalen iets „loos". En daar bij gaat het om heel wat grootere bedra gen. Zoo noodig kan hier, evenals in Mid delburg, ook wel eens een voorbeeld door uitvoering in eigen beheer worden gesteld. Over de verpachting van het Schutters hof, een der stroppen van de gemeente Goes, is ook veel gezegd. Natuurlijk is een pacht van f 1000 per jaar voor een derge lijk gebouwencomplex, waarin een flink kapitaal zit, belachelijk weinig. Maar om dat de tegenwoordige pachter het gebouw uitstekend beheert en omdat de gemeente voortaan in de meerdere winst zal mee- deelen (de heer Jonkers verwachtte hier van heel weinig, omdat volgens hem geen enkel administratie-kantoor een werkelijk zuivere rekening kan maken), bewilligde de Raad in een verlenging van de pacht met 3 jaar, nadat eerst met 9 tegen 3 st. een voorstel om een publieke verpachting te houden, was verworpen. Zooals reeds is opgemerkt, is over de grenswijziging niet zoo heel veel gezegd. Er is met nadruk op gewezen, dat de op heffing van Kattendijke geen ideetje van Goes is (zooals wel in de Raadzaal van Kattendijke is beweerd), maar van Gedep. Stn ten. Verder was de raad het er unaniem over eens, dat Goes, in verband met een toekomstig zwembassin en het daarvoor noodige politie-toezicht, benoorden Wil- helminadorp wat meer terrein dient te krijgen. En ten slotte bleken de meeningen ver deeld over de vraag, of, als Kattendijke: wordt opgeheven, het niet wenschelijk is Wilhelminadorp hij Goes te voegen. Dit is feitelijk alles, wat over deze zoo belangrijke materie is gezegd. Bij de rondvraag bleek, dat B. en W. bezig zijn een voorstel te ontwerpen tot verlaging van de prijzen der gemeentelijke bouwterreinen. Als het gevolg daarvan dan maar is, dat er goedkoopere arbei derswoningen komen, al zal zulks natuur lijk de bouwvereenigingen niet welgeval lig zijn. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Hooggeachte Redactie, Mag ik naar aanleiding van Uw schrij ven in „De Zeeuw" van Maandag 8 Juli no. 234, eenige aanvulling en een op merking of vraag doen betreffendver plicht overleg. Bij voorbaat dank. Naar Uw schrijven is aan alle werk gevers, die weigerden overleg te ple gen met. de Landarbeidersbonden een cir culaire van den Minister van Economi sche Zaken verzonden tot verplicht overleg. Dit dient volgens m.i. aanvulling, daar ook aan werkgever(ers)? die wel aan alle oproepen der Landarbeidersbonden gevolg hebben gegeven, en tot ieder over leg bereid waren, een zelfde circu laire is gezonden. Nu is mijn vraag: hoe zit dat? Waar schuilt hier de fout? Nu kan ik mij toch moeilijk inden ken, dat aan iemand, die aan alle ver plichtingen voldoet, een dergelijk schrij ven behoeft gezonden te worden. Waarom zijn deze adressen (of dit adres) aan het ministerie opgegeven? Ligt hier de fout bij het hoofd van den Landarbeidersbond? Volgens mededeeling van een plaatse lijk bestuurslid, ligt bij hen de fout niet. Zeer gaarne zag ik op vermelde vraag een antwoord. Opdat de weinig bereidwillige niet tot verkeerde gevolgtrekking overga. Met hoogachting Uw dw., C. PHILIPSE. 's-Heer Arendskerke, Juli 1935. Mijnheer de Redacteur, We beleven zorgvolle tijden, aldus de Voorzitter van Prov. Staten bij zijn ope ningsrede van de jongste zomerzitting. Zeer zeker is dat zoo, M. d. R., op elk terrein des levens, dus ook financiëel. Het bevreemdt mij dan ook, dat G. S. thans met een voorstel komen, strek kende tot uitbreiding van het ingenieurs corps. Ik acht het meer den tijd om te trachten door centralisatie der beschik bare krachten personeel uit te sparen, laat staan personeel er bij vast aan te stellen. Wanneer al de Prov. ingenieurs in Middelburg hun standplaats kregen, werkzaam gesteld ten bureele van den hoofdingenieur voor het meer weten schappelijk deel van de werkzaamheden, dan konden de technische ambtenaren, zooals die thans verspreid zijn over de verschillende deelen onzer Provincie, meer bepaald hun zorgen wijden aan hun dienstkringen, alles gaat tegenwoordig toch per auto, zoodat in korten tijd heel wat kan worden afgedaan. Wanneer men kijkt naar andere Pro vincies als Drenthe, die alleen een hoofd ingenieur heeft, Friesland en Utrecht met elk 1 ingenieur, Noord-Brabant, Over- ijsel en Limburg met elk 2 ingenieurs, dan vraag ik mij af, M. d. R., heeft Zee land er dan aan drie nog niet genoeg? Laten de Provinciale Staten bovenbedoeld voorstel nog eens van alle kanten be kijken, alvorens ze hun stem uitbrengen. U dankend voor de verleende plaats ruimte. Uw getrouw lezer X. Cassatieberoep verwor pen. Bij allest van den Hoogen Raad der Nederlanden is verworpen het door I. B. de G., 36 j., molenaar te Kloetinge, inge stelde cassatieberoep tegen een vonnis van de Rechtbank te Middelburg waarbij hij. wegens het als bestuurder van een motor rijtuig daarmede rijden over een weg op zoodanige wijze en met zoodanige snel heid dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht en als bestuur der van een auto daarmede over een weg rijden onder drankinvloed, werd veroor deeld tot tweemaal f 25 boete of 2 maal 25 d. h. en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van acht maanden, een en ander met bevestiging van het vonnis van den Kan tonrechter te Middelburg. 1 NIEUWE REGELING VAN DE PACHT. Prof. DrG. Minderèoud besluit een artikel in „Econ.-Stat. Berichten" over het wetsontwerp tot nieuwe regeling van de pacht met het volgende: Het afwegen van de voor- en nadeelen van 'het ontwerp is uiterst moeilijk. De bepalingen zijn van verre strekking. In tal van gevallen zullen zij bestaande mis standen kunnen verbeteren, de pachters zullen niet langer, zooals thans zoo vaak het geval is, op een schopstoel behoeven te zitten. Daartegenover staan echter ook nadeelen. In vele gevallen, waar de ver houding tusschen pachters en verpach ters thans niets te wensohen overlaat, kan deze grondig bedorven worden, nu de rechter in alles en nog wat tusschen bei den geroepen kan worden. Van de wijze, waarop de wet door de rechters zal wor den toegepast, 'hangt haast alles af. Men hoede zich echter voor 'de dwaling te meenen, dat dit ontwerp het pacht- vraagstuk zal oplossen. Dit vraagstuk zal er slechts andere aspecten door verkrij gen. Met name 'heeft de toekomstige wet de tendens de pachtprijzen, welke zullen worden geboden als er eens een pachthoe ve vrij komt, te verhoogen. Immers, het risico van den pachter wordt verminderd; diens positie wordt aantrekkelijker; het aantal gegadigden zal stijgen, terwijl het aanbod van pachtbedrijven ongetwijfeld zal afnemen, daar velen, die thans ver pachten, weldra aan verkoop of eigen exploitatie de voorkeur zullen geven. Die stijgende tendena zal misschien niet tot uitdrukking 'komen in de pacht over eenkomsten; want de rechter zal deze op buitensporigheid moeten toetsen. Maar wij kennen uit de oorlogsjaren nog maar al te goed de „sleutelgelden", die onder de werking van de Huurwetten ont stonden. Als de overheidsmaatregelen de pacht rijzen drukken tot beneden het ni veau dat door vraag en aanbod zou wor den bepaald, zal 'het recht om te mogen pachten ruilwaarde verkrijgen. Deze ruil waarde zal, open of heimelijk, door den opkomenden pachter in eenigerlei vorm worden betaald. Vele verpachters zullen den 'heimelijken weg verfoeien en liever hun land verkoo- pen. De „standing" van de verpachters, die ook voor de pachters van belang is, zal dientengevolge bedenkelijk kunnen da len. VERLAGING VAN DE HYPOTHEEK RENTEN. DEN HAAG. In een gisteren gehouden vergadering van directeuren van 'hypo theekbanken werd besproken het wets ontwerp tot verlaging der vaste lasten en der huren. Met de vaststelling van de hy potheekrente op 4% pet. en van de pand briefrente op 4 'pet. wordt ingegrepen in de privaatrechterlijke verhoudingen tus schen 'geldgever en geldnemer. Door der gelijk ingrijpen met als onafscheidelijk gevolg beperking van de onontbeerlijke vrijheid op de kapitaal-markt, bestaat ernstig gevaar voor benadeeling van het cre'dietwezen en valt geenszins te voor zien, welke maatregelen de regeering bij voortschrijding in die richting gedwon gen zal zijn he nemen. Bovendien wordt deze maatregel als uiterst onbillijk ge voeld tegenover pandbriefhouders, die te goeder trouw pandbrieven van hypotheek banken hebben afgenomen. Staatsraad Cort van der Linden. DEN HAAG. Hedenochtend was de toe stand van den Minister van Staat, Mr P. W. A. Cort van der Linden, die giste ren in het 'Roede Kruisziekenhuis een operatie onderging, nog dezelfde. DEN HAAG. De heffing op boter en de vervoervergunning op 'buitenlandsche bo ter zijn voor de volgende week vastgesteld op f 1 per kg. DEN HAAG. Vermoedelijk tengevolge der wamte is Donderdag in een perceel aan den West-Duinweg de 34-jarige v. d. B. plo'teeling overleden. DEN HAAG. Naar wij vernemen is tot algemeen bedrijfsleider bij de Alg. Lands drukkerij benoemd de heer J. E. Ooster- baan te Voorburg, voorheen te Goes. Ernstig anto-ongeluk. BAARN. Omstreeks middernacht heeft alhier een ernstige botsing tusschen twee auto's plaats gehad, waarbij vijf personen werden gewond. Beide (wagens werden bijna geheel vernield. De bestuurder van een der auto's werd uit den wagen ge slingerd en bekwam, evenals een inzit tende, zware verwondingen. De bestuur der van de andere auto, een sergeant vliegenier, werd eveneens ernstig gewond. De twee inzittende soldaten eveneens. Alle gewonden zijn naar het ziekenhuis te Baarn vervoerd. De toestand van een 'hunner baart zorg. Locomotief ontspoord. GELDERMALSEN. Hedenmorgen on geveer kwart voor 10 ontspoorde een lo comotief van een 'goederentrein op den spoorweg GeldermalsenDen Bosch, na bij' Waardenburg. De spoorweg heeft ter plaatse twee 'hoofdsporen en een zijspoor. Door de ontsporing, die 'bij een wissel plaats vond, werden beide hoofdsporen versperd. Persoonlijke ongelukken 'kwa men niet voor. Het treinverkeer heeft eenige vertraging, 'doordat de reizigers van Den Bosch en Utrecht te Waarden- burg moeten overstappen. De aardbeving in Japan. TOKIO. Volgens officieele mededeelin- gen werd bij de in het district Sjisoeoka waargenomen aardbeving, de haven van Sjimisoe, in 't bijeonder de kademuur en opslagplaatsen ernstig beschadigd. Tot nu toe heeft men officieel opgave gekregen van 12 dooden en 190 'gewonden. Er werden 150 huizen vernield en 470 ernstig beschadigd. Trein ontspoord. HAARLEM. Hedenmiddag, omstreeks kwart over twee is op de spoorlijn Haar lemAmsterdam, nabij 'de werkplaats der Ned. Spoorwegen, een Dieseltrein bij het rangeeren uit de rails geloopen. Daar bij is een mast van de electrische gelei ding omver gereden. Hierdoor is het treinverkeer in beide richtingen volkomen gestremd. Het treinverkeer van Rotterdam is ver legd en loopt thans over Uitgeest en Zaandam, hetgeen aanzienlijke vertraging met zich mee brengt. Onmiddellijk is een aanvang gemaakt met de opruimingswerkzaamheden, welke geruimen tijd in beslag zuilen nemen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsleidani&cii» Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Govs. Dit verraadt een zoo ontstellend gebrek aan het meest elementaire nationaliteits gevoel, dat men het eigenlijk onbestaan baar zou achten. Het is een kaakslag voor onze stamver wante Vlaamsche broeders, die zoo fier en zoo taai den harden strijd voor hun taal en hun cultuur hebben gestreden. Wij, Nederlanders, hebben ons tegen over dien hoog-ideëelen kamp vaak all er- erbarmelijkst laf gedragen de besten niet te na gesproken. Wij hebben iets goed te maken. Dus: Noord-Nederlanders! in Zuid-Ne derland, Nederlandschl Vooral op de tentoonstelling in het f el- omstreden Brussel, dat werkelijk geen anti-Vlaamsche aanmoediging van noode heeft. vorige koers heden H. V. A. 16954 Ned. Handel Mij. 115 11454 Philipslampen 255 256l/s Unilever 997/s 9954 A. K. U. 32 54 32V2 Amsterd. Rubber 108 108 Kon. Olie 18254 18254 Deli Mij. 14454 145 ex-div Scheepvaart Unie 33V» 3354 4 pet. Nederland 1934 99s/s 99'54 4 pet. Ned-Indië 1934 9854 9754 U. S. Steel 22Vs 2154 Anaconda Copper 95/s 9l7/lfl Beth. Steel 183/ia 1754 Shell Union 6V2 63/s Intern. Nickel Mij. 16% 16% Orders van het publiek waren er niet en de daghandel vond blijkbaar geen aan leiding iets te ondernemen. Er was dan ook nagenoeg geen nieuws en ook de bui tenlandsche beurzen brachten geen nieuwe gezichtspunten. D'e markt was loom en stil. Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Juli, 2.30 u. Londen 7.2654—7.28. Berlijn 59.2059.26. Parijs 9.689.74. Brussel 24.7424.82. New-York 1.46V2—1.4754. HOUDT UW TAAL HOOG. Nederlanders bedient U van uw eigen taal. Het Algemeen Nederlandsch Verbond richt den volgenden, oproep tot het Neder- landsche volk: Nederlanders, Wilt bij uw bezoeken aan het Vlaamsch gedeelte van België, in het bijzonder aan Antwerpen en Brussel, U uitsluitend van de Nederlandsche taal bedienen. Dieet dit uit eerbied voor U zelf, voor Uw volk, voor Uw land; uit liefde voor Uw eigen taal, die ook de taal der Vla mingen is. De Maasbode voegt daaraan toe: Deze oproep is ons uit het hart gegre pen. Het is werkelijk een onverduwbare er gernis, Nederlanders, zoodra zij de grens van Noord naar Zuid-Nederland ook maar enkele kilometers gepasseerd zijn, hun rijke moedertaal te hooren prijsgeven, om in een Fransch te schieten, dat vaak een Parijzenaar, ondanks zijn aangeboren hoffelijkheid, de haren ten berge zou doen rijzen. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Koole, 22 j. en T. Sohier, 20 j. Gehuwd: L. Vuijk, 24 j. en S. Nijssen, 23 j. Bevallen: T. Castelde Buck, z. Overleden: S. P. Melse, 77 j., geh. mef J. M. Schut; F. G. Struijk, 2 j.. d.; S. M. Krug, 53 j., geh. met H. P. Winkster. GOES. Huw.-aangifte: Volkert Simon Maarten van der Willigen, 33 j. jm. en Paula Maria Bielen, 26 j. jd.; Willem Oele, 35 j. te Kapelle en Adriana Goed hart, 22 j. jd. Gehuwd: Isaac Zuidweg, 29 j. jm. te Middelburg en Adriana Cornelia Crueq, 25 j. jd. Andries Adriaan van de Vreede, 23 j. jm. te Waarde en Paulina Huberta Janse van Noordwijk, 26 j. jd.; Cornelis Gunst, 29 j. jm. en Neeltje Snoek, 22 j. jd Geboren: Johanna Jacoba Margaretha, d. v. Marinus Johannes Hubertus van Nispen en Wilhelmina Theodora Wil- lems. Van 8—11 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: C. A. Bik ker, 32 j. en T. C. van de Sande, 36 j.; N. N. Dijkstra, 24 j. en G. C. Broeke, 24 j. Getrouwd: J. C. Beumer, 35 j. en J. B. W. te Roller, 23 j.; A. M. Luitwieler, 39 j., en P. J. Leijnse. 22 j.; L. J. W. Schouten, 25 j. en M. C. Dierikx, 25 j. Bevallen: C. H. de Nooijer, geb. Priem, z.; W. Bostelaar, geb. Montanari, z.; G E. Peijpers, geb. van Beek, d.; E. M. de Bilde, geb. de Rijcke, z.; J. Heinsius, geb. Roos. z.; J. van der Hoeven, geb. Dek ker, d. (VI. Ct.) Over de maand Juni. N- en St. JOOSLAND. Bevallen: H. A. L. van Leerdam geb. Vogels, z. Overleden: J. W. Fritz, 60 j., man van G. W. M. van de Ven. (M. C.) ST.-M AARTEN SI JK. Geboren: Pieter Izak, z. v. J. Lindhout en W. G. de Zwarte; Dimmerina Janna, d, v. D. van de Rhee en G. T. Hengstmengel; Leen- dert Jacobus, z. v. M. Gaakeer en W. D. Breure; Cornelia Jacomina, d. v. F. de Rijke en J. Hage; Maria Helena, d. v. A. J. Quist en H. Kwaak. Overleden: I. van der Jagt, 63 j., wednr. van B. de Graaf; Abr. van Gorsel, 82 j„ wednr. van P. Moelker; W. M. Vermeu len, 69 j., man van C. Gil jam. (Th. Gt.) POORTVLIET. Geboren: Jacoba Jannij d. v. Johannis van Houdt en Maatje Adriana Overbeeke; Maatje, d. v. Corne lls Dekker en Jacoba Elizabeth Goud zwaard. Overleden: Lena Christina van de Graaf, 55 j. Gehuwd: Cornelis Tichem, 25 j. en Ma ria Geuze, 24 j.; Willem Cornelis Oost- dijk, 24 j. en Adriana Geuze, 18 j. (T'h. C.) 0UD-V0SSEMEER. Geboren: Petronel- la Johanna, d. v. J. Bosters en M. P. Boogaart; Maria Johanna Petronella, d. v. H. M. Boogaart en P. H. van de Zande; Drianus Jacobus, z. v. P. J. Ooms en P. P. v. d. Wijngaard. Gehuwd: A. A. Oosterwaal (Bergen op Zoom), 37 j. en A. E. Hasselton, 37 j. (Th. G.) STAVENïSS'E. Geboren: Tannetje, dochter van G. Buys en van M. Hout; Jacomina Jannetje d.v. A. E. Pol derman en J. L. v. Eenennaam. Jacoba Cornelia d.v. A. Fierens en H. Petappel. Gehuwd: D. Gakeer 27 j. jm. en J. E. van Dalen 23 j. jd.; J. Cal jouw van Ber gen op Zoom 28 j. jm. en J. J. Suurland 27 j. jd. Overleden: Jozina Hoek 62 j., echtg. v. D'. P. Neele; J. M. Moerland, 69 j. echtg. van E. Bolier. ST. ANNALAND. Geboren: Dina, d. v. G. de Keizer en D. W. den Engelsman; Dina Pieternella, d. v. Iz. Overbeeke en C. H. Moerland; Gabrielina, d. v. J. A Duijzer en J. van Burgh; Cornelis Adri aan, z. v. A. M. L. Weijler en J. van der Jagt; Pieter Aarnoud, z. v. J. Walhout en M. van Dijke. Gehuwd: J. L. J. van Popering, 25 j. en A. Polderman, 23 j.; L. Ketting, 35 j. en M. de Jager, 28 j. van Scherpenisse. J. Flipse, 23 j. en J. van Vossen, 22 j.;; A. van den Boogaart, 26 j. van Amster dam en L. C. Wessels, 24 j. (Th. Ct.) SCHERPENISSE. Geboren: Adriana Helena, d.v. A. M. Beeke en W. K. v. d. Werf; Maria Adriana, d. v. D. G. Düijn- houwer en A. Duijnhouwer. Gehuwd: P. W. Menheere, 28 j. en C. Nelisse, 28 j. J. J. Bolier, 31 j. en D. C. Slager, 27 j. Levenloos aangegeven: een kind van W. Pleune en A. D. Hage. Overleden: A. Bünagte, 73 j., echter, v. K. Suurland. (Tih. Grt.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3