DE ZEEDW TWEEDE BLAD Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten Voor den Zondag Johanna Coninghame. Uit de Provincie. Wat sr deze week voorviel Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. FEUILLETON. VAN ZATERDAG 8 JULI 1935, Nr 233. ALTIJD BLIJDE. Verblijdt u ten allen tijd. 1 Thees. 5 18. Be dag des Heeren komt als een dief in den nacht. En zij, die in Christus Jezus zijn, moeten zoo in deze wereld wandelen, alsof iedere dag de laatste kan zijn, die aan Zijn verschijning vooraf gaat. Zij zijn kinderen des lichts, zij moeten wandelen als kinderen des lichts, zij moe ten zich verblijden ten allen tijd. Dat is geen oppervlakkig christendom. Bat is geen geloof van den mond, dat zich uit in groote woorden en klanken, die meestal buiten het hart omgaan. Maar dat moet heilige realiteit zijn in het leven der dankbaarheid. Paulus betoogt, dat de Christen, die nauw leeft, die wandelt als een kind des lichts, alsof Jezus morgen ten oordeel kan komen, goedsmoeds zijn levensweg moet gaan. En ook goedsmoeds zijn levensweg kan gaan. Altijd tevreden, opgewekt en blijde. Niet alleen als de zon van den voor spoed hoog aan den hemel staat. Niet alleen, als het geloof in zijn kracht zegt: met mijnen God spring ik over een muur en met mijnen God loop ik door een bende. Maar als het donker wordt, als de tegenheden en de druk komen. Als het kruis zwaar is. Als ziekte en lijden komt, ja de dood minder verschrikt. Als de zaken minder goed gaan, Als werkloosheid dreigt. Dan blijde te zijn, te kunnen zijn, dat is het zalige voorrecht van Gods bemin den. Hen is het lied niet vreemd. In de grootste smarten Blijven onze harten In den Heer' gerust! A.s. Woensdagmiddag te twee uur ver gadert de Raad. Aan de orde 'komen Reclame inzake het vergunningsrecht voor den verkoop van Sterken drank dn hel 'klein over het dienstjaar 1935/1030 van L. D. Boudeling. B. en W. stellen voor, voor café Nationaal en perceel Mag- «dalenastraat 9 «enige reductie te verlee- nen en den aanslag voor de Zoutkeet te handhaven, omdat voor dit laatste geen gegevens konden worden overgelegd. Verzoek van den bond van bedrijfs autohouders om ordening te brengen in het autoverhuurbedrijf alhier. Onderzoek der geloofsbrieven van de Leden der Commissie, bedoeld in art. 158 der Gemeentewet, ingesteld voor de grens wijziging. Onderzoek der geloofsbrieven van de met ingang van 3 September 1035 be noemde leden van den Raad. Rekeningen van het Gasthuis over de jaren 1933 en 1934. Voorstel tot wijziging der Verordening op de heffing van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. Verzoek van den heer G. M. den Herder om eervol ontslag als lid van het Bestuur van het Gasthuis, wegens zijn benoeming tot tijdelijk administrateur van 'bet Gast huis. Voorstel tot verkoop van igTond aan het Rijk ten 'behoeve van de vestiging van een telefooncentrale. Suppletoir-kohier der straatbelasting voor het dienstjaar 1935. Voorstel tot onderhandsche verpach ting van het vischrecht der gemeente. {Vrij naar het Engelsch.) 53.) o— „Ik weet zeker," zei ze, „dat uw zoon het verzoek van een oud schoolkameraad niet zal weigeren. Mag ik hem even spre ken?" „Ik geloof niet, dat hij thuis is. Maude, lieve," wendde ze zich lot een van haar dochters, „wil je eens even gaan kijken?" Dit was echter niet eens noodig, daar Weston zelf plotseling de kamer binnen kwam. Toen hij mevrouw Stuart zag, wilde hij zich terug trekken; maar ze zei: „Kan ik je eenige oogenblikken spre ken? Ik breng je een boodschap van een ouod schoolkameraad. Charlie Prender- gast is erg verlangend je nog eens te spre ken, wil je met me meegaan naar de dokterswoning?" „Archie zit er aan vast," zei een van zijn zusters toen hij met mevrouw Stuart de kamer verlaten had. „Ik vermoed, dat ze den heelen weg tot aan het huis van den dokter tegen hem zal preeken." „Ik vind heelemaal niet, dat ze preekt," zei Maude Weston; „het is een heel lief Voorste! tot öcdsriaadkoho verhuring van 'het Schuttershof. Voorstel tot ruiling van 'grond aan den Westwal met d'en heer P. Louisee. Verzoek van Gedep. Staten om een uit spraak van den Raad met betrekking tot een door hun college ontworpen plan van grenswijziging. Ordening in het autover huurbedrijf. De Bond van Bedrijfs- auitoihouders in Nederland verzoekt om voor «het autoverhuurbedrijf in deze ge meente z.g. „ordening" in het leven te roepen. B. en W. zijn de meening toegedaan, dat tot nu toe op geen enkele wijze geble ken is, dat er alhier inderdaad behoefte bestaat aan een reglementeering van het bedrijf van autoverhuurders. Gasthuis. Rekeningen over 1933 en 1934. B. en W. leggen over de rekeningen van het Gasthuis over de jaren 1933 en 1934. Eerstgenoemde is ongeveer een jaar later ingediend dan door de betrekkelijke verordening wordt geëisc'ht. In aanmer king nemende den chaötisdhen toestand, die er tot voor enkele maanden in de administratie dezer instelling 'heeft ge- beerscht, valt deze late indiening niet te verwonderen. De rekening over 1934 is slechts enkele weken over tijd ingediend. B. en W. zijn er van overtuigd, dat het Bestuur al het mogelijke zal doen om te bevorderen, dat ook de rekeningen over 1935 en volgende jaren in hun handen komen binnen de bij «d«e verordening voorgeschreven ter mijnen. Het zal ongetwijfeld tot verheugenis stemmen, dat 'het tekort over «het dienst jaar 1934 in werkelijkheid niet meer bedraagt dan f240.48, een cijfer, dat zeker niemand had kunnen verwachten. Met de plaats géhad 'heb bende reserveering van f 7000 voor af boeking van oninbare vorderingen be doeld zijn die over 1933 en daaraan voor afgaande jaren 1 kunnen B. en W. zich vereenigen, te meer waar dit 'bedrag op de gemeenite-begrooting voor 1934 be schikbaar is (geraamd was f 10.508.52) en het wenschelijk moet worden geacht om de financiën der instelling weder zoo spoedig mogelijk gezond te maken. Vestiging telefooncentrale. Sedert ©enigen tijd zijn door B. en W. met het Ministerie van Financiën onder handelingen gevoerd met betrekking tot de vestiging door bet Rijk van een tele fooncentrale en het afstaan door de ge meente van den daarvoor benoodigden grond. Voor zoodanige inrichting is noodig een terrein, geschikt voor de oprichting van een «gebouw en gelegen aan, althans zoo dicht mogelijk bij den grooten verkeers weg, aangezien zich aldaar de interlocale lijnen bevinden. Tenslotte is in beginsel' overeenstem ming verkregen aangaande een perceel grond, 'groot plm. 1900 vierk. meter, ge legen aan de L. P. van de Spiegelstraat, omvattende een deel van den tuin, behoo- rende bij den keuringsdienst van waren, zoomede een deel van den tuin van het Schuttershof. De prijs, welken de Minis ter van Financiën hiervoor weruscht te besteden, bedraagt f 14.500. In dezen prijs is begrepen een vergoeding voor de beide zich ter plaatse bevindende gebouw tjes (conciërgewoning en kantoorgebouw van de telegrafie) welke zullen moeten worden gesloopt. B. en W. geven in overweging, tot de zen verkoop te besluiten o.a. onder de volgende voorwaarden 'het verkochte gaat aan den Staat over in vollen en vrijen eigendom, zonder be perkende of bezwarende bepalingen en onder vrijwaring volgens de Wet; de afscheiding van het terrein van den openbaren weg mag niet zoodanig worden gemaakt, dat voor de weggebruikers 'het uitzicht in de bocht belemmerd wordt plaatsing van de gebouwen vóór de rooilijn kan niet worden toegestaan; vanwege de gemeente wordt inzake den bouw van het te stichten pand zooveel mogelijk medewerking verleend in dien zin, dat het «detailleerweirk wordt veracht door personeel van den dienst van Ge meentewerken, terwijl ook het toezicht bij de uitvoering door dat personeel zal wor den gehouden. Een en ander geschiedt ge heel gratis. mensch en zoo aardig voor andere men- schen als ze zich tot hen aangetrokken voelt. Al den tijd, dat Hester Mason ziek was, heeft ze haar dagelijks bloemen ge bracht en ze heeft haar boeken geleend en wat niet al meer, om haar afleiding te be zorgen." „O, dat kan wel zijh," zei mevrouw Weston, „maar ik vond het tamelijk aan stellerig over dat dienstmeisje, dat ge storven Is, het arme kind, aan vliegende tering en ik snap niet, hoe zij het in haar hoofd haalde om hier te komen om dien armen Archie aan te vallen." „Mama," riep Maude uit, „ze heeft hem heelemaal niet aangevallen; en ik vind het niet meer dan natuurlijk, dat Charlie Prendergast hem vaarwel wil zeggen; ze waren zooveel samen." „Ja, dat waren ze," zei mevrouw Wes ton, „de arme jongen bracht Archie in moeilijkheden, vrees ik. Hij was zoo vree- selijk opstandig tegen dien strengen va der van hem en „Ik vind het niet eerlijk op die manier over hem te praten," zei Maude veront waardigd. „Archie heeft ons toch zeker zelf wel last genoeg bezorgd." „Jij bent altijd klaar om wat op je armen broer aan te merken," zei mevrouw Weston; „en dat nog wel terwijl we hem al gauw heelemaal niet meer zullen zien. Ik vind het erg ongevoelig van je." Verpachting vischrecht. Op 31 Miei j.l. hebben B. en W. «getracht op nieuw in het openbaar te verpachten het recht van vissöherij in de Kade en de Haven zoomede de waterleidingen en waterwegen langs de wegen in het am bacht van Goes, zulks voor den tijd van zeven jaar, ingaande 1 Juli 1935. Dit recht was tot 1 Juli 1935 verpacht voor de som van f25 per jaar. Bij 'gemelde openbare verpachting be droeg de hoogst geboden som niet meer dan f 11 per jaar, een bedrag zoo gering, dat B. en W. meenden, niet tot gunning «te kunnen overgaan. Sedertdien zijn geleidelijk verschillende aanbiedingen voor onderhandsche pacht ingekomen, waarvan die hoogste is die van den heer A. Verbeem, caféhouder, Magdlalenastraat 9 alhier en wel voor de oude pachtsom ad f 25 per jaar. B. en W. stellen voor hem hiervoor het vischrecht onderhand» te verpachten. Verhuring Schuttershof. Krachtens Raadsbesluit van 28 Juni 1934 werd het Schuttershof laatstelijk aan den 'heer J. Brandenburg verhuurd. Deze verhuring geschiedde voor den tijd van één jaar, ingaande 1 Augustus 1934, zulks uit oiverweging, dat op verzoek van den heer Brandenburg, de 'huursotm van f 1500 was teruggebracht tot f 1000 per jaar, in verband met de verminderde op brengst gedurende de laatste jaren. B. en W. hebben aan «den huurder de vraag voorgelegd, of hij gebruik wenscht te ma'ken van het recht, vervat in artikel 16 «der 'loopende huurovereenkomst, waar hij is bepaald, dat hij na het beëindigen der huur vóór ieder ander de voorkeur heeft om het gehuurde onderhands op nieuw te huren. De heer B, heeft deze vraag bevesti gend beantwoord, maar tevens medege deeld, dat met het oog op te maken af spraken voor het verhuren der zalen, het systeem van verhuring voor één jaar voor hem groot bezwaar oplevert. Dit bezwaar kan moeilijk wprden ontkend, doch in aanmerking nemende de snelle wisselin gen in de conjunctuur, «die 'gedurende de laatste jaren hebben plaats 'gehad, lijkt het B. en W. niet wenschelijk, de «gemeen te voor een periode van meerdere jaren te 'binden aan een bedrag, dat wellicht, in aanmerking nemende de over eenig jaar gemaakte winst, te gering zal blijken te zijn. In overleg met den heer B. zijn B. en W. gekomen tot de volgende oplossing van de bestaande moeilijkheid De heer fi. huurt het Schuttershof voor den tijd van 5 achtereenvolgende jaren, ingaande 1 Augustus 1935, voor den prijs van ff 1000 iper jaar, vermeerderd met f340 wegens annuïteit der kosten van aanleg der «gasverwarming (deze loopt nog tot 1 December 1946), Zoodra over eenig 'kalenderjaar de winst, wel'ke de huurder met de exploita tie der inrichting heeft gemaakt, grooter is geweest dan f1500, zal de huursom voor het volgende 'huurjaar worden ver hoogd met 1/3 deel van het bedrag, waar mede de winst een bedrag van f 1500 heeft overschreden. De grenswijziging. Gedep. Staten wenschen «de meening van den. Raad te vernemen met betrekking tot een door hun college ontworpen wijziging der grenzen van eenige gemeenten, waaronder Goes. Wat onze gemeente betreft, komt de voorgestelde verandering in groote lijnen neer op 'het volgende: a. van het grondgebied der gemeente Kloetinge zal een deel, gelegen in het westen dier gemeente en palende aan de oostelijke «grens van de bebouwde kom van Goes, ter «grootte van ongeveer 52 «hecta ren, worden gevoegd hij het grondgebied der gemeente Goes; b. van het grondgebied der op te heffen gemeente Kattendijke zal een deel, pa lende aan de noordgrens der gemeente Goes, igroot ongeveer 200 H.A., bij Goes worden gevoegd benevens de «haven met de daarbij beboerende boorden zoomede de z.g. inlaag aan 'het Goessche Sas met de zich «daar bevindende woningen. Het overige deel van den Wilhelmdna- po'lder zal worden toegewezen aan de ge meenten Kloetinge en Wolfaartadijk. Het bovengemelde voorstel van Gedep. Staten is tot stand «gekomen na talrijke en Zwijgend liep mevrouw S'tuart naast Archie Weston voort; ze voelde meer met hem mee dan hij wel 'besefte. Met haar altijd gereed© sympathie begreep ze, wat hij zou voelen, als «hij te staan kwam te genover den jongen, die hij opgewekt levenslustig, gezond naar «lichaam en geest «gekend had en dien hij nu zou terug vinden als een bleeke, uitgeteerde inva lide, een schaduw van zichzelf. Toen ze 'het huis van den dokter be reikt 'hadden, vroeg Weston: „Ziet Oharlie er erg slecht uit?" „Je zult hem natuurlijk erg veranderd vinden", luidde het antwoord: ,«maar de laatste weken is hij er«g vooruit «ge«gaan. Wij, die «hem dagelijks zien, merken dat natuurlijk meer op dan jij, die voor «de eerste maal bij «hem komt." Weston deed, wat hij« kon om zijn zor- gelooze, onverschillige houding niet te laten varen; maar toen de «deur achter hem «gesloten was en «hij alleen was met Oharlie, vergat hij al zijn voorgewende onverschilligheid. Hij stond als versteend te 'kijken naar de uitgeteerde gestalte, aan alle kanten door kussens ondersteund en luisterde ontzet naar de stem, die alle jongensachtige klank verloren had. „Wel, Weston," zei «Oharlie, „ik ben blij, dat je hebt willen 'komen. Geef me een «hand." Westen ging met aarzelende, onzekere f vaak moeilijke onderhandelingen. Welis waar gingen de aspiraties van Goes aan- 1 vankelijk verder dan betgeen «thans wordt aangeboden, doch tenslotte hebben op een kleinigheid na de besprekingen geleid tot het verkrijgen van algeheele overeenstemming, zoodatB. enW. tot aanvaarding van dit plan van grenswijziging meenen te mogen adviseeren. Alleen vestigen B. en W. de aandacht op het volgende: Aanvankelijk wenschten Gedep. Staten behalve de haven met de boorden, alleen aan Goes toegewezen te zien de boven reeds vermelde inlaag aan bet Goessche 'Sas. Deze «toewijzing aan Goes heeft men zich gedacht op «grond van de overweging, dat deze inlaag zeer geschikt is om te eeniger tijd tot een behoorlijke, aan alle eischen voldoende zwem- en badinrich ting te worden ingericht en waar daar van zonder twijfel in hoofdzaak door in gezetenen van Goes zal worden gebruik gemaakt, daar meende men, dat 'het 't meest voor de band lag om ook 'het toe zicht en «de verordenende bevoegdheid over dit terrein aan «de gemeente 'Goes op te dragen. B. en W. kunnen zich met deze opvat ting volkomen vereenigen, doch hebben gemeend te moeten opmerken, dat het toe zicht zich niet alleen behoort uit te strek ken tot 'de «kom, waarin «gesteld dat ze tot stand «komt de bad- en zwemge- legenheid zal worden ingericht, maar zeer «zeker ook tot de aangrenzende ter reinen, zulks met «het ook op e.v. te verg rijzen café's, verkoopgelegenheden van versnaperingen en niet in de laatste plaats met het oog op de gedragingen dergenen, die «zich rondom «de zwemgele- gen«hed«d plegen op te houden. Het gevolg van «deze opmerkingen is geweest, dat God. Staten zich nog heb ben «gedacht de toewijzing aan Goes van het terrein, waarop zich het kleine be bouwde «kommetje aan het sas bevindt. De teekening toont evenwel aan, dat hier door een «zeer «grillig loopende «grens zal worden verkregen niet alleen, maar bo vendien een toestand geschapen wordt* die nog niet voldoende te «gemoet komt aan de eischen, «die met het oog op een behoorlijk politietoezicht met redelij'k'heid mogen worden «gesteld. Teneinde dit doel te bereiken, zouden B. en W. er de voor keur aan geven, dat 'de nieuwe grens werd getrokken langs «den binnenlijk van don Oost-Bovelandipolder. B. en W. van Kloe tinge hebben tegen dit denkbeeld «geen bezwaar. Dit zal aan Ged. Staten kenbaar worden gemaakt. Loontoeslao in da landbouwbedrijven. Naar we vernemen zal de regeling in zake loontoeslag in de landbouwbedrijven vermoedelijk per 1 September ook voor Zeeland in werking treden. Goes. Wijziging gastarief. Naar wij vernemen, schijnt het in de bedoeling van de gascommissie te liggen bet gasta rief eenigszins te wijzigen. Men weet, dat volgens bet tegenwoordig tarief het zo- merverbruik van 1 April tot 1 Oct. in de zes wintermaanden (met een minimum van 40 M3. per maand) wordt berekend 8 cent per M3. en wat daarboven wordt afgenomen a 4 cent. Hierin zal nu, gezien de bezwaren, die tegen deze regeling gelden, verandering komen. Het is nu toch zoo, dat de goede klanten, die 's zomers veel gas afnemen, «daarvoor des winters worden gestraft door een hoog tarief. Voortaan zal in alle maanden de eer ste 50 M3. (voor muntmeterhouders de eerste 40 M3.) 8 cent en wat daarboven komt 4 cent worden berekend. Natuurlijk beteekent dat weer een offer voor de gasfabriek, maar men hoopt, dat hierdoor het gasverbruik weer zal toene men, zóó zelfs, dat misschien later de grens van 50 M3. kan worden verlaagd. schreden naar het bed toe en zijn lippen trilden zoo, «dat 'hij nauwelijks de woor den: „Hoe maak je het, Prendergast?" kon uitbrengen. „Ik ben veel beter. Ze«g, Weston, ik wou je «graag nog eens spreken, daar ik hoor de, dat je weggaat. Ga er bij' zitten." „Het verbaast me, dat je no«g met mij te maken wilt hebben; ik heb meer dan genoeg gedaan om te zorgen, dat je me verfoeien zou." „Dat is allemaal voorbij en vergeten," zei Oharlie. „Niemand zal ooit een woord van mij vernemen, wat er «dien ongeluks dag is voorgevallen. 33k was natuurlijk scherp en onaangenaam en tergde je, want i«k vo'el'de me alles behalve gelukkig. Ik wist, «dat ik verkeerd handelde tegen over mijn vader, dat i«k «hem bedroog en allerlei dingen deed, die ik niet behoorde te «doen." „Een «groot deel er van was mijn schuld," zei Weston. „Ik heb er nu wer kelijk spijt van, meer dan ik je zeggen kan." „Dat weet ik wel, maar wat ik eigen lijk zeggen wilde is dit. Nu ik «'hier zoo stil moet liggen, heb i'k over veel «dingen nagedacht, ons leven op school, onze vrienden en wat we zoo al deden." „I'k ben niet langer op school, zooals je misschien weet," zei Weston bitter. „Een maand geleden ben ik er door «dien Woensdag zijn in alle provincies de ooileges van Gedep. Staten wederom sa mengesteld!,Vele moeilijkheden leverde het blijkbaar niet op. De besprekingen be paalden zich over het algemeen tot en kele sohampere opmerkingen van N, S. B.'ers, en tot protesten van enkele par tijen, die geen of naar hun meening niet genoeg zetels kregen. In de politieke sa menstelling kwam, enkele uitzonderingen daargelaten, weinig verandering. Ook in Zeeland niet. De Ghr. Hist, fractie heeft blijkbaar voor haar verlangen om 2 zetels te krijgen, weinig steun gekregen, zcodat in de plaats van den heer v. d. Putte, aan wien terecht hulde is gebracht voor zijn trouwen veeljarigen arbeid, de heer O. P. Vogelaar werd gekozen en de A.R. fractie dus haar twee zetels behield. De leiding der N. S. B. sohijnt niet be paald vast te zijn. Heette het eerst, dat de N. S. B.'ers alleen in de Staten kwamen om te stemmen voor de Eerste Kamer, er schijnt nu weer een bevel van den lei der gekomen te zijh, dat ook san commis sie-arbeid moet worden deelgenomen. Een mensch, ook Mussert, is veranderlijk! Vóór het zomer-recès ingaat, zal onze Tweede Kamer, ten spijt van haar be spotters, nog hard moeten werken. Be langrijke wetsontwerpen zullen moeten worden onderzocht of in 't openbaar be- handeldl De zomer-vacantie zal straks wel verdiend zijn. We denken alleen maar aan het bezuinigings-ontwerp en wat daarmee verband houdt! Met de vergaderingen was het weer bar druk. We hebben hier nog geen N.S.B.- regime, dat, evenals in Duitschland, alle vergaderingen in Juli en Augustus stop zet. Vergaderd hebben behalve de Sta ten, o.a.: onze Ghr. Middenstanders, de Kon. Ned. Middenstandsbond, de Vereen, voor Hooger Onderwijs op Geref. Grond slag, enz. Ook in de regionen der hooge, interna tionale politiek was het druk met de con ferenties. We staan als de voorteeke nen niet bedriegen voor buitengewoon belangrijke gebeurtenissen. Het botert lang niet tusschen Engeland en Italië. Engeland is er voor, bet eigenmachtige Italië, dat tegenover Abessynië maar rus tig zijn gang gaat, door middel van den Volkenhond krachtig tot de orde te roapeu. Inderdaad ia hier het prestigo van den Volkenbond in 't geding. Maar Engeland wil niet alleen optreden. Daarom heeft het bij Frankrijk steun gezocht, maar daarbij is het op ernstige moeilijkheden gestuit. Frankrijk schijnt niet bereid te zijn mede te werken aan een inmengen van den Volkenhond. Het wil Italië te vriend houden. Misschien uit wraak, omdat Engeland en Duitschland een vlootverdrag hebben gesloten. Een Engelsch blad meldt, „dat Frank rijk en Italië aan het onderhandelen zijn 'over het sluiten van wederzijds afhanke lijke politieke en militaire verdragen, waarvan de laatste zich in een veel verder gevorderden staat bevinden dan de poli tieke overeenkomsten. Krachtens zulk eeu militair verdrag zou Italië ten volle kun nen vertrouwen op de militaire hulp van Frankrijk. Engeland is van deze onder handelingen niet op de hoogte gehouden." Als het waar is, wordt er weer heel wat gekonkeld 1 Ook uit Oostenrijk kwamen belangrijke berichten. Daar wil men de zuiver par ticuliere eigendommen aan de Habsibur- gers teruggeven, terwijl het edict, waarbij de leden van bet Habsburgsche huis ver bannen zijh, zal warden ingetrokken. Deze wijzigingen zijn reeds door verschillende comm. van den Oostenrijkschen bonds dag goedgekeurd, en man verwacht, dat zij Dinsdag a.s. door den bondsdag defi nitief zullen warden gesanctioameerd. Er is dus nog wel geen sprake van her stel van de Oostenrijksche, nog minder van een herstel van de Oostenrijk-Hon- gaarsche monarchie. Maar de voornaamste belemmeringen voor een herstel der monarchie zijn nu weggenomen, en als de voorteekenen niet bedriegen, zal het niet al te lang meer duren, vóór de oudste zoon van keizer Karei en keizerin Zita, aartshertog Otto, den troon zijner vaderen zal bestijgen. ouden Birchall afgego-oid. Ofschoon er toch jongens genoeg op zijn, «die geen 'haar beter zijn dan ik." „Daar wordt jij toch zeker niet beter van," zed Oharlie; „maar Weston, wat i!k nu ga zeggen, is «goed bedoeld. Ik lig hier nu met één been en zal naar alle waarsohijnljj'k'hei'd nooit meer iets kun nen «doen; terwijl jij' «gezond en wel, voor me staat het «gansche leven nog voor je. En daarom meen ik, dat i'k je wat ik de laatste weken voortdurend heb moe ten denken wel een waarschuwing mag «geven. Nu zie i'k pas 'goed in, «hoe onmannelijk en slecht we waren in onze streken. We dronken alcohol en gebruik ten ruwe woorden, omdat we meenden, dat het flinlk stond. En we «zochten om gang met minderwaardige jongens, die ons «dat zie ik nu pas handig ex ploiteerden, en zoo kwamen we van het één tot «het ander; Weston ik zeg je nog maals, neem mij: ten voorbeeld en laat alle slechte «gewoonten varen. Want' an ders «zullen ook voor jou de moeilijk heden niet uitblijven, Weston," Charlie legde zijn hand op 'het hoofd, dat naast hem op het 'bed was «gezonken; „zeg Wes ton, je neemt me toch niet «kwalijk, dat ik zoo openhartig over die dingen spreek met je?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5