Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws Telegrammen. Laatste Berichten. WEEK-ABONNEMENTEN Ingezonden Stukken. Nog geen 3 Cent per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 steld op 116, een afgerond getal, wat zeer zelden voorkomt. Bij de eerste verdeeling (art. 100 Kies wet) ontvingen lijst 1, 4 zetels (overschot 12 stemmen) en lijst 3, 3 zetels (over schot 114 stemmen). De tweede verdee ling bezorgde aan lijst 3 nog 1 zetel en tevens 1 aan elke der lijsten 6, 2 en 5 (art. 100c der Kieswet). Nu is het wel een bijzonder toeval, dat de lijsten 2 en 5 precies 75 pet. van den kiesdeeler behac.den (75 pet. van 116 is 87), doch hieruit blijkt dan ook onom- stootelijk de waarde van 1 stem. Had b.v. één der vele wegblijvers (115) of van hen, die hun stem ongeldig maakten (46) om maar eens te noemen den grappenmaker, die op zijn stembiljet schreef: „Allemaal nullen", zijn stem op een der candidaten van de lijsten 1, 3, 4 of 6 uitgebracht, dan hadrPn de lijsten 2 en 5 geen zetel toe gewezen gekregen. De kiesdeeler had in dat gevalllö 1/11 bedragen en 75 pet. daarvan dus 87 3/44, hetwelk door geen dier beide lijsten werd behaald. De lijst 1 had dan bij de 2e verdeeling ook 1 (overschot)-zetel gekregen en bij de derde verdeeling (art. lOOd Kieswetgemiddel den) lijst 5 eveneens een vijfden zetel. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bruinisse, H. Kraay te St. Annaland. Te Raamsdonk, W. Oost te Aalsum. Te Wapserveen, H. J. Kater, cand. te Leiden. Aangenomen naar Ede, H. A. Leenmans te Delft. Geref. Kerken. Aangenomen naar Den Delder, A. Schouten Jr. te Stadskanaal-Pekelder- weg. Geref. Gemeenten. Beroepen te Katwijk aan Zee, M. Hei koop te Utrecht. i Tot predikant-directeur van de Mar- thastichting te Alphen a. d. Rijn, is be noemd als opvolger van Ds W. A. Voors, D's J. Meyer, Ned. Herv. pred. te Vel- zen. Algemeen e Synode der Ned. Herv. k e r k. De 120ste gewone vergadering van de Algemeene Synode van de Ned. Herv. Kerk zal 17 Juli door Ds P. Boikma als president van jaren, te 's^Gravenhage worden geopend. Wegens ziekte vein den voorzitter, Da Weyland te Veere, zal deze worden ver vangen door Ds W. H. Weeda uit Oos- terland. Afscheid Ds S. Groeneveld. Zondagmiddag nam Ds S. Groeneveld, Wien na 40-jarige ambtsbediening, waarvan 19 jaar in zijn laatsite gemeente, afscheid van de Geref. Kerk te Terneu- zen. Z. 'Eerw. bad tot tekst gekozen He'br. 13 8, in verband waarmede gehandeld werd overJezus Christus altoos dezelfde voor wie Hem predikt, voor wie die pre diking hoorit en voor wie Hem aanneemt. Na de prediking richtte Ds Groeneveld zich tot den burgemeester, tot den con sulent Ds Kok van Zaamslag, den kerke- raad, de commissie van beheer en de ge meente. Namens de gemeente werd Z. Eerw. toegesproken door ouderling M. v. d. Gouwe, namens de classis Axel door Ds Kok, en namens de- burgerlijke gemeente door den burgemeester, de heer Huizin- ga. Nadat Ds G. nog een kort woord van dank had gesproken, werd hem door de gemeente staande toegezongen Ps. 1214. Van de na der geboden gelegen heid om den vertrékkenden leeraar en zijn echtgenoote de hand te drukken, werd door velen gebruik gemaakt. Naar wij vernamen zal Ds G. zich met terwoon te Leiden gaan vestigen. Afscheid Ds L. B. Tjebbes. Ds L. B. Tjebbes, aan wien met ingang van 1 Juli eervol emeritaat is verleend, heeft Zondagavond in de zeer goed be zette Nieuwe Keik te Middelburg afscheid van zjjn gemeente genomen. Nadat gezongen was Gezang 180:1 en 3, heeft de scheidende predikant er op gewezen hoe hjj tot het nemen van zijn emeritaat is gekomen. Voor zjjn preek had ds Tjebbes tot tekst gekozen 1 Petr. 5:10. Nadat nog gezongen was Psalm 6816 en 17Gezang 495 en Psalm 138 vers 2 eerste gedeelte en 1, tweede ged. heeft ds Tjebbes afscheid genomen in de eerste plaats door zich te richten tot den Commissaris der Koningin. Vervol gens tot zjjn oollegi-predi'kanten, waar onder hij odk rekende den heer W. P. Calliber, den godsdienstonderwijzer; tot kerkeraad, kerkvoogden, notabelen, ker kelijke beamhten en gemeenteleden. Spr. vond daarbij gelegenheid te wijzen op de veranderingen, die hij in de 25 jaar van zijn verblijf te Middelburg had ge zien. Van zijn catechisanten, van toen zijn er nu vele vader of moeder. De gemeente zong den scheidende toe Psalm. 121:4. Ds Tjebbes, die 11 Juli 68 jaar hoopt te worden, deed op 27 Aug. 1893 zijn intrede als predikant te Schraard, 1896 te Oudemirdum, 1903 te Medemblik en op 31 October 1909 te Middelburg. Biezelinge. Het college van kerkvoog den en notabelen der N. H. gemeente te Biezelinge en Everödijk heeft zich met een circular© tot zijn leden en doopleden gewend, waarin van alle stemgerechtig de leden, meerderjarige doopleden en be langstellenden een bijdrage van f 1 per jaar gevraagd wordt; later zal dan nog van de daartoe in aanmerking komenden een vrijwillige bijdrage gevraagd worden. Deze aanvrage motiveeren kerkvoog den en notabelen door te wijzen op de sterk verlaagde inkomsten en de hoog gerezen meerdere uitgaven. Eindexamen H.B.S.A. (Hoogere Handels school te Middelburg), Geslaagd voor hét eindexamen der H. B.S.-A met 5-j. cursus te Middelburg: Da. Gr off en, A. Hamelink, J. v. d. Harst, A. Heystek, Ja. Huijsman, Ma. v. Loo, Wa. Schippers, G. Tjaarda, A. Visch, allen te Middelburg; A. Bakker, J. Bak ker, C. Groendijk, Ja. Minderhoud, J. v. d. Vies, allen te Vlissingen; J. Brakman te N. en St. Joosland, P. Hendriks te Sou burg, F. van Hoorn te Kapelle, B. Koene te Oostkapelle, A. v. Liere te Kapelle, P. Mulder te Arnhem, M. van Oosten te Ier- seke, J. v. d. Putte te Ritthem. Afgewezen 5. Examen Nuttige Handwerken. Aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaagden voor nuttige handwerken de da mes: A. Heijt, C. Knaak, J. W. J. Ver meulen, allen te Middelburg; G. J. Meij- ler, W. L. Swart, beide te Vlissingen; M. Oom te Ierseke, S. L. van Splunter, Kam perland, G. H. de Pree, Arnemuiden. Examen Handenarbeid. Aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaagden voor Handenarbeid de heeren J. W. den Hollander, G. A. Vermeulen, J. G. van Winkelen, allen te Middelburg; J. G. Brugman, A. H. J. van der Burg, A. de Nooijer, allen te Vlissingen; S. J. de Korte, Tholen; O. Oudesluis, St. Maar tensdijk en G. J. Zegers te Kapelle. Benoemd tot tijdelijk hoofd aan de openbare lagere school te 'sHeer Abts- kerke, de heer A. de Nooijer te Goes. An de Leidsche Universiteit slaag de voor het doctoraal examen medicijnen de heer L. Zand ijk te Waarde. i Aan de Universiteit té Utrecht slaag den voor het examen tandarts mej. H. Vaandrager en de heer G. J. van Liere. Geslaagd te D'en Haag voor electro- technisch opzichter dhr L. Alewijnse te Delft, vroeger te Koudekerke. DE HEER PLESMAN OVER DE LUCHTVAART. Op het 58ste congres van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel te Groningen gehouden, hield de directeur, der K. L. M., de heer Plesman, een lezing over de luchtvaart in en met Nederland. Spr. verzette zich tegen de bewering, dat het vliegen nog steeds te riskant en te duur is, waarna hij een overzicht gaf van de technische en economische factoren, die op de burger lijke luchtvaart tot nu toe van invloed zijn geweest. Spr. wees op de noodzake lijkheid van samenwerking met buiten- landsche zustermaatschappijen, terwijl hij uitvoerig stilstond hij de Amsterdam- Batavia-ljjn, vooral in verband met de onlangs tot stand gekomen dubbelweek- sche dienst, die nu reeds een toeneming van het regelmatige verkeer tot gevolg heeft gehad. De heer Plesman gaf 'een overzicht van de ontwikkeling van deze lijn, waar bij hij opmerkte, dat de tijd niet ver meer is, dat hij daglicht van Batavia naar Amsterdam wordt gevlogen. Practisch'kan men thans reeds zeggen, dat Indië en Nederland tweemaal 24 uur van elkaar zijn verwijderd. Spr. gaf vervolgens een overzicht van de rentabiliteit van het K.L.M.-bedrijf, waarna hij er nog eens uitvoc' op wees, dat de K. L. M-, uit zelfbehoud destijds de Douglas-toestellen in het bui tenland moest bestellen. De heer Plesman sprak tenslotte zijn groote bewondering uit voor het werk van de P. T. T., in het bijzonder dat van den directeurigeneraal, den heer Ir Dam me, die nu weer een nieuw werk had verricht door de luchtpostverhinding met Keulen. Auto rjjdt op bet publiek n. Zondagmiddag is in Dreumel een ernstig ongeluk geschied. Een automo bilist is op een mensohenmenigte inge reden, waarbij een tweetal jongens ern stig zijn gewond. Omstreeks twee uur gaf de plaatse lijke Harmonie te Dreumel een concert. In verband met het fraaie weer stond een groote menschenmenigte naar demu- ziek te luisteren, toen plotseling met vrij groote snelheid een auto kwam aan rijden, bestuurd door den boomkweeker C. de J. uit Dreumel, die tot grooten schrik van allen, in plaats van te rem men, met dezelMe snelheid op de toe hoorders inreed. Er ontstond een pa niek onder de luisterenden. De men- schen vluchtten uiteen, ouderen grepen hun kinderen om hen van voor de auto weg te sleuren, doch een tweetal knaap jes werden een vijftien meter door den wagen meegesleurd. Enkele toeschouwers sprongen op de treeplank van de auto en dwongen den bestuurder zijn wagen tot stilstand te brengen. Eerst toen zag men, welk een onheil deze had aange richt. De '12-jarige van T. werd hevig bloedend onder de auto vandaan gehaald. Het knaapje ,dat zeer overstuur was, zette het op een loopen naar huis, doch zakte een eindje verder ineen. De 12- jarige van L. werd ook ernstig gewond vanonder de auto uitgehaald. De be stuurder weigerde aanvankelijk, de jeug dige slachtoffers met zijn wagen naar een dokter te vervoeren. Hjj deed dit tenslotte door het opdringende publiek hiertoe geprest. Een der jongens is naar bet Zusterhuis vervoerd. Het publiek was over dit gebeuren hevig verontwaardigd, enkele burgers wilden den autobestuurder te ljjf. De auto werd in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. Eenige wéken geleden heeft de J. in Geldermalsen met zijn auto bij een aan rijding een tweetal slachtoffers gemaakt, tengevolge waarvan zijn auto in beslag werd genomen. Zaterdagavond was zijn wagen weer vrij gegeven. De J. is een nog jonge man van omstreeks twintig jaren. Moeder en drie kinderen gewond. Te Laren heeft Zondagmiddag een aanrijding plaats gehad tusschen 2 auto's, waarbjj een dame en drie kin deren gewond werden. De heer J. van Waard uit Haarlem reed met zijn auto, waarin ook zijn vrouw en zijn drie 'kinderen en een twaalf jarig neefje gezeten waren, in de rich ting van het Station. Uit tegenoverge stelde richting kwam een auto, bestuurd door den heer D. uit Laren, wiens aan dacht werd afgeleid door een wielrjjdster, die links van den weg reed. Hierdoor zag de heer van D. de andere auto te laat en botste hij met zijn wagen er tegen aan. De auto van den heer v. W. werd tegen het postkantoor gedrukt en nage noeg geheel vernield. Mevr. van W. kreeg een ernstige hersenschudding, terwijl ook drie der kinderen ernstige wonden aan het gelaat opliepen. De heer van W. en het vierde kind bleven vrjjwel geheel on gedeerd. Mevrouw van W. en de drie kinderen werden naar het ziekenhuis te Laren overgebracht. De toestand van me vrouw van W. was ernstig. Door de sluitboomen ge reden. De autobestuurder J. de Roos, te Sellingen zag Zaterdagavond te laat, dat de sluitboomen bij den spoorweg- overweg te Hoogezand reeds gesloten waren, waardoor hjj, hoewel nog rem mend uit alle macht, den sluitboom: ramde. Deze brak en stortte neer op de rails. De bewaker H. Piersma wist grooter onheil te voorkomen door met een roode lantaarn den dichtbij genaderden goederentrein te doen stoppen. De be stuurder van de auto en zijn twee mede- passsagiers kwamen er goed af, doch de auto was ernstig beschadigd. De trein kreeg eenige minuten vertraging. Pro- ces-verbaal werd door de marechaussee opgemaakt. Verdronken. Gistermiddag is de 18-jarige P. van A. uit Eindhoven, die te Zaltbommel bij een zuster logeerde, bij het baden in de Waal verdronken. Zondagmiddag is onder de gemeente Rosmalen in de rivier de Aa verdron ken de 34-jarige spoorwegarbeider H. uit 's Hertogenbosch. De heer H. was des middags met zijn vrouw en kinderen in een bootje de rivier opgegaan, waarbij de heer H. zich te water begaf, hoewel hij niet kon zwemmen. Voor hun oogen zagen mej. H. en haar kinderen hem verdrinken. Bende c o m m u n i s t e n v al t N. S. B. ers aan. Op krachtdadige wijze heeft de politie Zaterdagavond op Katten burg en in de Plantage D'oklaan te Am sterdam moeten optreden tegen een groot aantal communisten, die een aantal N. S. B. e r s mishandeld hebben toen deze met „Volk en Vaderland" colporteerden. Toen zes N.S.B.'ers te omstreeks acht uur op het Kattenburgerplein verschenen om daar met hun blad te colporteeren, werden zij daarbij lastig gevallen door een groep communisten, die hen begonnen uit te schelden en ten slotte zoo hinderlijk werden, dat de politie er bij te pas kwam. Eén der colporteurs had intusschen een trap van een vrouw gekregen. Eenige agenten wisten de communisten op een afstand te houden. Bij het vertrek naar het Kringhuis na men de communisten zulk een dreigende houding aan, dat de polity de colpor teurs moest begeleiden om ernstiger gevolgen te voorkomen. In de Doklaan drongen de communisten ondanks de po litiebescherming zoodanig op, dat do agenten blijkbaar niet konden verhinde ren, dat eenige N.S.B.'ers werden mis handeld. Een der politiemannen trok hierop zijn revolver en loste ter waarschuwing eenige schoten in de lucht. De communisten ble ven echter schelden en schreeuwen. Men waarschuwde het hoofdbureau, waarop binnen enkele minuten een politieauto met tien agenten ter assistentie ver scheen. Eerst nadat eenige malen char ges waren uitgevoerd, waarbij rake klap pen werden uitgedeeld, keerde de rust spoedig weer. (Tel.) Stikstofconferentie te Scheveningen. DEN HAAG. (A.N.P.) Tegen de ver wachtingen in is de stibstofconferentie hedenmorgen nog niet tot een definitief resultaat 'gekomen. 'Ons kwam ter oore, dat er nog verschillende moeilijkheden zijn, waarvoor 'n oplossing gevonden moet worden, alvorens de conventie door de be trokken partijen igefceekend kan worden. Deze moeilijkheden zouden, zoo vernamen wiji, niet zoozeer van principieelen aard zijn, dan wel van practische 'beteekenis. Gisteravond en hedenochtend heeft men al het mogelijke 'gedaan om deze hinder palen uit den weg te ruimen. Of dit van daag nog gelukken zal staat nog niet vast. Hoewel het niet waarschijnlijk geacht wordt, moet toch rekening gehouden wor den met de mogelijkheid dat de confe rentie nog eenigen tijd zal voortduren. Geheime distilleerderij ontdekt. GRONINGEN. Door de marechaussee alhier is aan de Paddepoel onder deze ge meente, een geheime distilleerderij ont dekt. De marechaussee heeft het aanwe zige materiaal in beslag genomen. Het toestel was verstopt in een kippenhok, dat op drie balken over een sloot was gebouwd en wel zóó stabiel, dat de koeien (het kip penhok was met gras begroeid) er boven liepen te grazen. In verband met deze in beslagname is gearresteerd zekere K. L., wonende te Groningen. De man is later weer vrijgelaten. Pro ces-verbaal is opgemaakt. Noodlottige twist. DOKKUM. (A.N.P.) Zaterdagavond kre gen te Holwerd bij Dokkum twee jonge lieden twist. Onverwacht trok de 18-jarige R. Boon stra uit Driesum een schoenmakersmes en stak den 20-jarigen F. de Graaf in de zijde. Het mes drong door buikholte en maag en veroorzaakte levensgevaar lijke wonden. Na voorloopig te zijn ver bonden is de gewonde naar het zieken huis te Leeuwarden vervoerd, waar on middellijk operatief moest worden inge grepen. Er bestaat echter weinig hoop op herstel. De dader is hedenmorgen op transport naar Leeuwarden gesteld om voor den Officier van Justitie te worden geleid. Ernstige aanrijding. VEGHEL. Hedenmorgen is op den weg bij Veghel de hotelhouder V. L. uit Veghel die per rijwiel huiswaarts keerde, door een personenauto uit Den Bosch aangere den. De man werd door de auto enkele meters verder op den weg meegesleurd. Spoedig was geestelijke- en geneeskun dige hulp aanwezig, waarna 'het slacht offer zwaar gewond naar het ziekenhuis te Veghel is vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. De nieuwe krachtzender te Kootwijk. DEN HAAG. Hedenavond zal de nieu we krachtzender op 1875 M. te Kootwijk voor het eerst voor het gewone program ma in den aether zijn. Het juiste tijdstip zal door den omroeper van de Omroep- vereeniging, die hedenavond den zender heeft (de AVRO) worden bekend ge maakt. In den e.v. proeftijd zal de zen der slechts eenige uren per dag in dienst zijn, om de gelegenheid te hebben den zender eventueel verder te vervolmaken. Zooals in uitzicht was gesteld, zal dus op 1 Juli de zender zijn intrede doen. Naar wij nader vernemen zal de In gebruikneming van den versterkten zen der te Kootwijk hedenavond omstreeks 8 uur plaats hebben. ANTWERPEN (A.N.P.) De 29-jarige schipper J. Colijn uit Nieuwendijk (N.Br.) varende op het motorschip Wilhelmina, is Zaterdagavond in de haven van Ant werpen overboord geslagen en verdron ken. De aanvaring van de Prinses Juliana. AMSTERDAM (A.N.P.) De Mij Zeeland kon nog geen inlichtingen geven over de oorzaak der aanvaring. Het onder zoek naar de schuldvraag is nog in vol len gang. De omvang van de schade is nog niet te berekenen. Wel is deze vrij groot te noemen. De directie van de Zeeland deelde nog mede, dat na de aanvaring aan boord volmaakte orde heeft geheerscht en dat de kapitein het schip naar den wal heeft kunnen brengen, zonder dat aan boord ook maar de minste paniek is uitge broken. Twee gewonden waren vanmor gen Zoo goed als hersteld. Een Engelsche dame moet nog in het ziekenhuis blijven. De Prinses Juliana zal ter plaatse voor loopig worden hersteld, om dan later definitief hier te lande te worden ge repareerd. Betreffende den dienst van de Zeeland vernemen wij nog nader, dat de Oranje- Nassau in den afgeloopen nacht om 1.20 weer naar Harwich is vertrokken en dat de boot hedenmiddag den gewonen dienst EngelandNederland maakt. De Mecklen burg was intusschen in orde gebracht en kon hedenmiddag den dienst Vlissingen Harwich doen. De dienst kan nu met deze twee booten worden uitgevoerd in afwachting van het herstel van de ge havende „Prins Juliana". AMSTERDAM. Het dividend der Java- sche Bank is bepaald op 8 Bij het zwemmen verdronken. LIGHTEN VOORDE. Zondagmiddag is bij Groenlo bij het zwemmen in de 'beek verdronken een jongen van 17 jaar, ge naamd G. B., uit de buurtschap Zwolle. Voorzieh van een zwemgoldel had hij zich met eenige kameraden te water begeven. In de meening de zwemkunst machtig te zijn, had hij na eenigen tijd den gordel afgeworpen. Hij zonk toen naar de diepte. Overstroomingen in Japan. TOKIO. Omtrent de overstroomingen die een deel van Midden- en West-Japan hebben geteisterd, wordt nog nader ge meld, dat in de overstroomde steden in totaal bijna 200.000 huizen zijn bescha digd, terwijl het aantal dooden naar schatting eenige honderden bedraagt. Meer dan 500.000 personen zijn dak loos. Opsnluchtmeetlno Geref. Jeugd organisatie» te Kloetinge. Vanwege de Kringen en Ringen der Geref. Meisjes- en Jongelingsvereen. wordt a.s. Zaterdag des n.m. te half drie (Zomertijd) in den Kersenboomgaard Lewestraat hoek Zomerweg te Kloetinge, een openluchtmeeting gehouden. Als sprekers hopen op te treden Dr K. Dijk te 's Gravenhage, Ds N. Buffinga te Rotterdam en Ds E. Beukema te Nieuw- dorp. Meerdere factoren voor het welslagen van een meeting als deze zijn hier aan wezig. Het gunstig gelegen en gemakke lijk bereikbare terrein maakt het bezoek op zichzelf reeds tot een genot. De namen van de aangekondigde sprekers waarbor gen dat er iets goeds geboden zal worden. De groote vraag is hier echter of voor een openluchtvergadering als hier geor ganiseerd wordt, in de eerste plaats bij de jeugd, de noodige belangstelling be staat. Wij voor ons achten een opwekking om deze bijeenkomst te bezoeken vrijwel overbodig. Dit neemt niet weg dat wij gaarne voldoen aan het tot ons gerichte verzoek om op de Zaterdag geplaatste advertentie de aandacht te vestigen en jongeren en ouderen op te wekken tot het welslagen van deze meeting mee te wer ken. De samenstelling van Ged. Staten. Naar wij vernemen, ziet het er wel naar uit, dat in de politieke samenstelling van het college van Ged. Staten a.s. Woens dag geen verandering zal komen. Wel schijnt de Chr. Hist, fractie met het voor stel gekomen te zijn, dat zij twee leden voor het college van Ged. Staten zou le veren, maar doorvoor zou geen meerder heid te vinden zijn. Het zal dus wel blij ven: 2 A.R., 1 C.-H., 2 R.K., en 1 V.B. In de plaats van den heer v. d. Putte zal der halve een ander Anti-Revolutionair wor den gekozen. De verkiezing zal Woensdagmorgen 10 uur plaats hebben. Goes, Een moderne zaak. Goes is een winkelpand rijker geworden in een stijl, zooals er hier waarschijnlijk nog geen wo'rdt gevonden. Zaterdag heeft n.l. de heer A. Witkam, die tot nu toe het Gero-huis in de St. Adriaanstraat hield, het „Geschenkenhuis" in de Lange Kerk straat geopend. Het pand, waarin vroe ger de heer Zuidijk een zaak had, heeft een metamorfose ondergaan, waar men versteld van staat. Een zeer moderne, maar toch prettig en rustig aandoende zaak is tot stand gekomen. Buiten kan men rustig de vijf, met fij nen smaak verzorgde etalages bewonde ren. Om de middelste uitstalkast kan men geheel rond loopen. Komt men bin nen, dan ziet men niet het gebruikelijke winkel-interieur, maar meer een toonka- mer, waarin een rustig zitje uitnoodigt, even plaats te nemen. Ook hier is in wandkasten en 'taonbank-vitrinesl alles voor den kooper overzichtelijk geëxpo seerd. Groot is het aantal artikelen, dat in goedkoop© en dure prijzen te koop is. We noemen slechts: Gero-artikelen, uurwer ken, Leerdam glaswerk, plateel, luxe le derwaren, kortom de nieuwste snufjes op velerlei gebied. Wil men advies inzake het geven van een geschenk, men kan hier terecht. De opening van deze zaak trok Zater dag veel belangstelling. Niet minder dan 30 bloemstukken vroolijkten etalages en interieur op. Architect was de heer F. G. C, Rothui zen, aannemers o.a. de heeren Frenks en Barentsen, Wisse en Van den Berge. Allen hebben veel succes geoogst met dit pand, dat een sieraad voor Goes is. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. Buiten verantwoordelijkheid rier Redactie „De Zeeuwsche Beker". Zeer 'geachte Redactie, U zoudt mij ten zeerste verplichten, wanneer U mij vergunnen wilde, het vol gende onder de aandacht uwer lezers te brengen. Het is nu twee jaar geleden, dat ons comité bij het Zeeuwsche volk aanklopte om een bijdrage ten behoeve van de nood lijdende geloofsgenooten in 'Rusland. Toen werd, dank zij de medewerking van velen, 16.000 gulden bijeen gebracht. De nood is nog even groot als voorheen en de 'belijdende christenen zijn nog altijd van de voedselvoorziening uitgesloten. Daarom ziet het comité zich gedwongen andermaal een beroep op uwe weldadig heid te doen. Deze week, van Maandag 'tot Vrijdag, zullen te Middelburg de liefdegaven aan de buizen worden inge zameld. Moge 'Zeelands hoofdstad als eerste in 'de rij een goed voorbeeld geven. Namens het Prov. Com. te Middelburg, A. FETERMEIJER. 28 Juni 1935. (Te 'laat ontvangen voor het nummer van Zaterdag. Red.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3