Uit de Provincie. |h ALLE GOEDE WINKELS •ia Uitroer Bureau is gedelegeerd, dienon aanvragen voor vereffeningscertificalcn en verzoeken om inliohtingen voor de bo- t rollende goederen te worden gericht aan ponoemde gedelegeerden. Voor alle overige artikelen wende men zich tot het Crisis Uitvoer Bureau, Mau- ritöl ade 55, in Den Haag. DE ZAAK VAN 'T SANT. Een rechterlijke uitspraak noodig? Naar aanleiding van de uitspraak van de arbitrage-commissie in de zaak 'egen den gewezen hoofdcommissaris van poli tie ite 's-Gravenhage, schreef het „Volks blad": „Het is duidelijk, dat deze uitspraak van een particuliere commissie, hoezeer het ook tot voldoening zou mogen strek ken, wanneer inderdaad was gebleken, dat een hooggeplaatst politie-ambtenaac zich niet had schuldig gemaakt aan han delingen, welke hem waren ten laste ge legd, niet voldoende is. Het openbaar belang eischt behande ling van deze zaak langs den normalen weg. De uitspraak, waarvan bovendien geen enkele overweging bekend is gemaakt, kan een rechterlijk vonnis niet vervangen. Nu de particuliere procedure geëindigd is, kan er voor het openbaar ministerie geen reden meer zijn om deze taak niet zelf standig ter hand nemen." De N. R. Crt. merkt bierbij op: „Wij zijn van oordeel, dat bet uitgangs punt van deze opvatting onjuist is. Het openbaar ministerie heeft niet den plicht om een zaalk ite vervolgen, indien dit er gens, door welk deel van de burgerij ook, op grond van geruchten geëisoht wordt. Het heeft alleen den plicht te vervolgen, ind en het meent, dat daarvoor voldoende aanwijjingen van schuld aanwezig zijn. Zco niet, dan heeft bet zich van vervol ging te onthouden. Een strafvervolging is geen mddel om geruchten den kop in te drukken. Do arbitrage-commissie, bestaande uit jhr mr van Sasse van IJsseit, oud-presi dent van bet gerechtshof in den Bosch, jhr mr Ruys de Beerenbroudk en jhr prof. dr de Savornin Lobman, heeft de zaak van 't Sant onderzocht en heeft de beschuldigingen „volkomen onbewezen geoordeeld". Het openbaar ministerie is daarbij tegenwoordig geweest en heeft zich opnieuw een zelfstandig oordeel kun nen vormen. Indien bet op grond daar van geen reden tot vervolging vindt, heeft niemand het recht een vervolging te eischen, omdat hij de zaak wel eens in alle détails voor zich zou willen zien tot eigen geruststelling. Bovendien zouden niet alleen de be langen van den gedaagde, doch ook die van zijn tegenpartij met een dergelijke openbare rechtzaak zonder voldoende aanwijzingen niet gediend kunnen zijn." Het Hdbl. merkt op, dat 'het voorleggen van een actie aan arbiters in civiele ge schillen heel wat meer pleegt voor te ko men dan vele leeken wel schijnen te on derstellen. Wie tegen een ander een civielrechte lijke vordering meent te 'hebben, kan al tijd met de tegenpartij overeenkomen (zoo als ook in het onderhavige geval is ge schied) niet naar den gewonen 1 echter te gaan, doch zich aan een scheidsrechter lijke beslissing, dus zonder hooger beroep, te enderwerpen. Met de uitspraak der scheidslieden is dus de civielrechtelijke quaestie tussc'hen de familie Van Vredenburg en den iieer Van U Sant afgedaan. Iets ge heel anders is, of de justitie termen aan wezig acht om tot een strafrechte- 1 ij 'k e vervolging tegen den oud-hoofd commissaris over te gaan. Tijdens de arbeidsrechtelijke procedure is men van wege de justitie opnieuw met een zelf standig onderzoek aangevangen aangaan de den eventueelen strafrechtelij- ken kant der zaak. Verwacht mag worden, dat na de be antwoording der in dit verband door het Tweede Kamerlid De Visser gestelde vra gen, duidelijk zal blijken hoe 'het met dit nieuwe justitioneele onderzoek staat." DE „PRINSES JULIANA" IN BOTSING MET EEN DEENSCH SCHIP. Drie tpwonden, waarvan één ernstig. Het Nederlandsche s.s. „Prinses Juli ana" van de stoomvaart-mij „Zeeland", komende van Vlisaingen, is Za terdagavond nabij den mond van de ha ven van Harwich in botsing gekomen met het Deensche s.s. „Esbjerg". Vacantie- gangers te Manningtree hoorden de bot sing, die, naar zij verklaarden, met een hevigen slag gepaard ging. Honderden andere menschen zagen de beide schepen togen elkaar botsen. De twee booten zijn teruggekeerd en liggen weder aan Parkestone-quay. te Prinses Juliana heeft aan stuur boordzijde aanzienlijke schade opgeloopen doch het schip kon de haven nog berei ken en heeft de passagiers aan land gezet. Onder de passagiers bevond zich ook een troep Engelsche padvinders. Een hier van verklaarde, dat op het moment van de botsing de dekstoelen op het promena dedek aan splinters vlogen. Het Deensche schip keerde later even eens met zijn passagiers terug. Door de autoriteiten werden maatregelen genomen voor het vervoer der passagiers met een ander schip. Drie passagiers derPrin- e a Juliana a ij a gewond. Twee hunner konden na verbonden te zijn bun reis naar Londen voortzetten. De derde, een vrouwelijke passagier, werd ernstig gewond en moest in 't ziekenhuis worden opgenomen. De directio van de stoomvaart-mij Zee land heeft de „Oranje-Nassau, welke op- gelegd was in den nacht van Zaterdag op Zondag om vier uur naar Engeland doen vertrekken ter vervanging van de „Prinses Juliana", die nu buiten dienst gesteld is. Met de Oranje-Nassau gingen mee de heeren Koens en Van den Broeke, inspecteurs resp. van den uitvoerenden dienst en van de machine-afdeeling. Deze hebben de schade opgenomen en zijn weer met de Oranje-Nassau te Vlissingen te ruggekeerd. Deze deelden mede, dat de Prinses Ju liana zeer ernstig gehavend is. Een spe ciale commissie zal een onderzoek naar den omvang van de schade vaststellen. De directie der stoomvaart-mij. Zee land bericht, dat de dagelijksche dienst van de Stoomvaart-mij. Zeeland ongewijd zigd doorgaat met de stoomschepen Meck lenburg en Oranje-Nassau. Onderscheiding. Bij1 Kon. besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau L. B. Tjeb- bes, pred. bij de Ned. Herv. gemeente te Middelburg. S. D. A. P. en N. S. B. Na afloop van een vergadering der N. S. B. te Krabbendijke, bezochten Vrijdag enkele N. S. B.-ers de kermis te Krui- ningen. Daar raakte men in woordenstrijd met een groepje S. D. A. P.'ers. Eindelijk liep de ruzie zoo hoog, dat men overging tot handtastelijkheden. Mr J. Loeff f. Op 74-jarigen leeftijd is te Lamonzie- Montastruc in Frankrijk overleden de heer mr Loeff, die een lange reeks van jaren notaris te Koudekerke is geweest. Het stoffelijk overschot zal naar Kou dekerke worden overgebracht en op een nader te bepalen dag ter aarde worden besteld. J. A. van Rompu 40 jaar Hd van Ged. Staten. Woensdag a.s. zal de heer J. A. van Rompu te Terneuzen den dag herdenken dat hij1 40 jaar lid is van Ged. Staten van Zeeland. Ter gelegenheid daarvan is hij zooals wij Zaterdag reeds in een deel on zer oplaag konden melden, door H. M. de Koningin benoemd tot Commandeur in de orde van Oranje Nassau. De heer Van Rompu hoopt 17 Nov. a.s. zijn tachtigsten verjaardag te vieren. Zijn groote verdienste ligt wel op het terrein der stoombootdiensten. Ter gelegenheid van zijn jubilé heeft het college van Ged. Staten den heer Van Rompu een diner aangeboden. Eerste Kamer-verkiezing. Door de A.R. Statenclubs van Zeeland, Noord-Brabant en Utrecht is de volgen de lijst van candidaten voor de Eerste Kamer samengesteld 1. Jhr Mr van Asch van Wijk te Utrecht. 2. Mr P. Dieleman te Middelburg. 3. Mr J. A. de Wilde te 's-Gravenhage. 4. Mr G. A. Diepenhorst te Zeist. 5. Mr J. W. Goedfoloed te Goes. 8. A. D. van der Schans te Andel. Autobui-concesile. Gaan ovarachrljvlng. Gedep. Staten van Zeeland, beschikken de op het verzoek van J. F, Ogier en J. P. 0 g i e r, beiden te Rilland- Bath, van 19 Februari 1035, om over schrijving op naam van den laatstge noemde van den destijds aan eerstge noemde verleende vergunning voor een autobusdienst I. van Rilland-Bath over Krabbendijke, Kruiningen, Schore, Kapelle en Kloetin- ge naar Goes, en omgekeerd (dagelijksch, met uitzondering van den Zondag); II. van Waarde naar Luchtenburg, en omgekeerd (uitsluitend op Dinsdagen en Donderdagen) gelet op de gedurende dezen termijn in gekomen schriftelijke bezwaren en op de mondelinge bezwaren, ingebracht in de op 25 April 1935, na aankondiging door de commissie uit Gedep. Staten gehouden zitting; overwegende dat de oeconomische omstandigheden, waarin de adressant J. P. Ogier verkeert, niet wel kunnen geacht worden van dien aard te zijn, dat aan hem, met het oog op de veiligheid van de reizigers en op de zekerheid, dat de dienst naar behoo- ren en ononderbroken zal worden uitge oefend, de bediening van het belangrijke verkeer tusschen Rilland-Bath en Goes met gerustheid kan worden toevertrouwd; dat het verzoek om overschrijving hun college derhalve niet voor inwilliging vat baar voorkomt; hebben besloten het verzoek af te wijzen. Middelburg. De wafeltjesdag. Dank zij de medewerking van zeer velen en een uitstekende voorbereiding is de verkoop van Wafeltjes ten bate van de Middelburgsche Vacantieschool Zaterdag j.l. een groot succes geworden. Toen men van 's morgens 9 tot des avonds half tien verkocht had, waren er van de ongeveer 11.000 gebakken wa feltjes maar een klein deel meer over, en deze zijn naar „Kinderzorg", het Oude Mannen- en Vrouwenhuis en het gesticht der Geref. Kerk aan het Bolwerk, ge bracht voor de in die huizen wonenden. Toen de inhoud der verschillende bus jes was geteld, bleek, dat de opbrengst f470,06 bedroeg. Het is te begrijpen, dat het comité voor de M.V.S. zeer voldaan is over dit resultaat, waardoor het in staat is zijn mooien arbeid dit jaar voort te zetten, zonder financiëele bezwaren. Vlissingen. De heeren M. van Weele en C. Kervink, monteur en lijnwerker bij de N.V. PZEM, herdenken heden den dag, dat zij voor 25 jaar bij de Société Ano- nyme in dienst traden. De bedrijfsleider, de heer A. F. Linze, heeft de jubilarissen toegesproken en hen zijn stoffelijke blijken van belangstelling namens het personeel aangeboden. In de Hobeinstraat is een 68-jarige vrouw plotseling zonder uitkijken de straat over gestoken en daarbij door een vrachtauto aangereden. De vrouw liep daarbij verschillende verwondingen op. Biezelinge. Toen 'de landbouwer A. M. Zondagmorgen zijn koeien naar de weide liet brengen, werd een der dieren nabij den on'bewaaJkten overweg „wachtpost 36" aangereden door den juist om 8 uur pas- seerenden sneltrein. Het dier werd 25 M. meegesleurd en was totaal vermorzeld. Het was een der beste jonge melkkoeien. De trein onder vond een half uur vertraging. De politie was ten spoedigste ter plaatse. Het is voor den landbouwer een aanzienlijke schadepost. Kapelle. Onder begunstiging van heer lijk zomerweer herdacht, de Gymnastiek- vereeniging „Olympia" haar 25-jarig be staan, onder auspiciën van het Kon. Ned. Gymn. Verhond en den Zeeuwsch-Bra- bantschen Turnkring op 'het terrein van den heer A. Daane, opgeluisterd door het Fanfarekorps „Ons Genoegen" en met welwillende medewerking van „Medio- burgum" te Middelburg. Om één uur n.m. begon de opstelling op het plein van de Openbare school en de afmarsch van „Olympia" met de ver- eenigingen, die niet per trein konden ko men. De route ging van Parallelweg, Bie- zelingsche straat, Ooststr. tot Maalstede, Ooststraat, Kerkplein voorbij het gemeen tehuis, Weststraat naar het werkterrein. De officieele ontvangst had plaats ten gemeentehuize. 'Het bestuur van Olympia, het eere-comité en van elke vereeniging 1 afgev. waren tegenwoordig. De burgemeester met weth. van Wingen aanwezig namens het bestuur der ge meente sprak een hartelijk welkomst woord. Het is altijd de gewoonte, aldus de burgemeester, dat bij! dergelijke gele genheden de plaatselijke overheid de taak als gastheer vervult. De sport kweekt aan behendigheid, moed en volharding, het welk wij op hoogen prijs stellen. Het is dan ook een waar genoegen voor ons om u hier te mogen zien. Zich daarna wen dende tot 'het bestuur van de jubileerende vereeniging feliciteerde 'hij voornamelijk den voorzitter G. A. Blok en den secr. L. Willeboer met dezen bijzonderen dag. Al deze 25 jaren is door u er naar gestreefd de sport op te voeren en meit trots moogt ge terugzien op de uitkomst. Spr. spoort aan tot verder voort te gaan op den in geslagen weg. Alsnu voerde de heer J. J. Th. Bakker, voorzitter van den Zeeuwsoh-Brabant- sohen Turnkring het woord. Spr. zegt, dat hij dankbaar is vervuld dat het gemeente bestuur zoo welwillend was tot officieele ontvangst. Wij' stellen er prijs op, dat de overheid meeleeft. Spr. dringt aan op daadwerkelijke meewerking, die de sport verdient. Spr. releveert wat in andere landen wordt gedaan voor de sport en beziet wat men hier in Nederland er voor doet. Liever gymnastieklokalen bouwen en meer uitgeven voor «port en open luchtspelen, dan voor sanatoria. Aan voorzitter en secretaris der ver eeniging, de heeren G. A. Blok en L. Wil leboer biedt spr, namens het K. N. G. V. een medaille van verdiente aan. Beiden zijn voor de plaatselijke vereen, harde, stoere werkers. Met dank werd door 'beiden deze me daille aanvaard. De heer H. Blok Sr., beschermheer van Olympia, bood namens de burgerij een vlag voor de damesafdeeling aan. Nu volgde een défilé voor het gemeen tehuis van al de 13 deelnemende vereeni- gingen: Olympia van Kapelle, Lichaams ontwikkeling, Vlissingen; Uitspanning door Inspanning, Bergen op Zoom; Vol harding, Goes; Sparta, Krabbendijke; Wilhelmina, Middelburg; Sparta, Bergen op Zoom; Achilles, Middelburg; V.I.O.S., Yerseke; V.T.V., Vlissingen; Mediobur- gum, Middelburg; Volharding, Souburg en Olympia ite Tholen. Daarna werd de marsoh voortgezet naar het terrein, waar onder hoofdleiding van den heer L. van de Steen het verder program werd uitgo- voerd. 'Na afwerking volgde uitreiking der prijzen. Verschillende medailles waren be schikbaar gesteld, oo'k een beker, welke als herinnering aan de jubileerende ver eeniging was aangeboden, door de Firma G. van Willi'gen en Zn. te Kapelle. Van 7.308 uur werd door „Ons Ge noegen", directeur dhr Harthoorn, een concert gegeven. Daarna volgde een ge- costumeerde voetbalwedstrijd, waarna de rhythmische composities van den heer Chr. J. Mazure, door „Medioburgum" uit Middelburg, werden uitgevoerd, welke groote bewondering afdwongen. Het bezoek in de middaguren was niet zoo groot. Des avonds werd het drukker. Toen was een groot aantal belangstellen den ook uit de omliggende plaatsen aan wezig. De burgerij tiad haar medeleven getoond door de driekleur te laten wap peren. Alles had een feestelijk aanzien, Olympia heeft haar 25-jarig bestaan op waardige wijze gevierd. Ruim 800 tur ners hebben er aan deelgenomen. lerseke. Het elfjarig dochtertje van den heer B. V. is Zaterdagmiddag zoodanig gevallen, dat het een ernstige hersen schudding opliep. Dr Klinkenberg, die ge neeskundige hulp verleende, oordeelde het patientje niet buiten levensgevaar. De 'kreeftenvisschers hebben bericht ontvangen, dat de 14 dagen verlenging van visdhtijd, die ze hadden aangevraagd, niet is toegestaan. Het raadslid G. H., die per fiets naar de gemeenteraadszitting ging, zijn rijwiel tegen het gemeentehuis zette en dit fojj het weggaan vergat, moest den vol genden dag constateeren, dat het omge ruild was voor een oude waardelooze fiets. Wemeldinge. Met ingang van 1 Juli wordt de openstelling van het postkantoor alhier voor het publiek als volgt gewij zigd: van 912, 1415 en 1819 uur. Ellewoutsdijk. Vrijdag vergaderde de Raad. Afwezig met kennisgeving de heer Zoeter. Ingekomen stukken: Mededeeling van de P. Z. E. M., dat de prijs van het licht voor de openbare gebouwen met 2 cent verlaagd is. Ged. Staten hebben toege staan het doen van uitgaven op de ge- meentebegrooting (welke nog niet is goed gekeurd) tot V< gedeelte der begrootings- som. D'e Minister van Sociale Zaken deelt mede, dat voor 1934 een bedrag voor subsidie in aanmerking komt a f 2129,79, dat de subsidie-afrekening over 1934 be draagt f 740,07 is plm. 35 pet. Aan den havenmeester M. G. Koppenhol wordt op diens verzoek tegen 1 Juli a.s. op de meest eervolle wijze ontslag ver leend. In diens vacature zal bij wijze van proef voor het verdere gedeelte van het jaar 1935 niet worden voorzien, terwijl alle werkzaamheden aan den gemeente werkman, tevens havenmeester, zonder verhooging van jaarwedde zullen worden opgedragen. Een nieuwe verordening op de heffing van leges ter secretarie wordt vastge steld. Volgens deze verordening zal men in den vervolge slechts bij hooge uitzonde ring gratis ter secretarie terecht kunnen. Een voorstel van dhr Meulenberg om aan het Waterschap vrijstelling te verlee- nen van het heffen van rechten voor het inzien der kadastrale stukken wordt ver worpen met 4 tegen 2 stemmen. Tegen stemmen dhrn Goetheer, Platschorre, Je- remiasse en Stouthamer. In de begrooting voor 1935 werden de f 450 verwerkt, die de gemeente dit jaar reeds ten goede komen door de combinatie van het gemeentelijk politietoezicht met de gemeente Driewegen. Een verzoek van Johs. Witte te Hans- weert om een standplaats ter gelegenheid van de najaarskermis wordt ingewilligd. Alleen dhr Meulenberg stemt tegen. Bij de rondvraag dringt dhr Meulen berg er op aan het herstraten voortaan op te dragen aan een vakman. Dit zal, vol gens spreker, op den duur voordeeliger zijn, dat dat de gemeentewerkman het doet. B. en W. zullen dit overwegen. Verder vestigt dhr Meulenberg er de aandacht van B. en W. op, dat het ge- wenscht is de weg naar Driewegen zoo spoedig mogelijk een beurt te geven met teren, daar, wanneer er nog langer wordt gewacht, deze weg in verwaarloosden toe stand geraakt. De voorzitter zegt ,dat teer en zand is besteld en belooft zoo spoedig mogelijk er mee te zullen beginnen. Nog vraagt spr., dat, nu dhr Koppenol voor alle werkzaamheden buiten zijn po litiediensten heeft moeten bedanken, en hij ook nog gesalarieerde betrekkingen heeft bekleed, deze op te dragen aan den gemeentewerkman, die deze wel kan ver vullen in dienst der gemeente en zoodoen de uitgaven voor de gemeente worden voorkomen, o.a. het uitsteken der toren- vlag, waarvoor extra betaald werd. De voorzitter zal deze zaak nader on der het oog zien. Verder vraagt hetzelfde lid, met wiens toestemming eenige schutwerken van de kleedcabine van den burgemeester gedu rende den winter opgeborgen geweest zijn in het havenkantoortje, en of daarvoor ook betaald is. De voorzitter antwoordt, dat dit met toestemming van B. en W. kosteloos is geschied, evenals de uitneembare cabines van de zwemvereeniging. D'hr Meulenberg zeide van meening te zijn, dat het hier ingebruikneming van gemeenteeigendommen betreft, waarvoor toestemming van den Raad wordt ver- eischt. De voorzitter ontkent dit ten stelligste, omdat de gemeente ten volle de beschik king blijft houden over het havenkantoor tje. Van ingebruikneming van derden is hier geen sprake. Dhr Meulenberg zegt, dat toen een tijd geleden er een verzoek is gedaan door dhr Koole, om hem een gedeelte er van af te staan, door B. en W. is voorgesteld, hier op niet in te gaan; alhoewel dit toch een financieel voordeeltje zou hebben betee- kend. Door den voorzitter wordt geen ver goeding gegeven. De voorzitter zegt, dat de Raad rich hiermede niet heeft in te laten. Dit laatste wordt door dhr M. betwist en verdedigd met voorbeelden, dat de Raad er wel degelijk zich mee in te laten heeft; hij kan er zich desnoods wel mee vereenigen, dat het in gebruik wordt af gestaan, doch dan tegen vergoeding. Hij verzoekt den voorzitter deze zaak in B. en W. eens onder het oog te zien, en hier van op de volgende vergadering mede deeling te doen. De voorzitter zegt, hoewel hiertoe niet verplicht te zijn, deze zaak in B. en W. ter sprake te zullen brengen. Dhr Stouthamer wordt op diens ver zoek medegedeeld, dat voor het luiden der torenklok tijdens begrafenissen een recht geheven wordt, doch dat daarvoor een vervanger betaald moet worden, aan gezien de klokluider tevens grafdelver is. Daarna sluiting. Loop der bevolking over de maand Juni 1935. Vertrokken: Cornelia Dirkje Koole, n. Halfweg. Westkapelle. Zaterdagmiddag brandde op het erf, bewoond door L. D., gelegen aan den straatweg achter den vuurtoren, een klamp stroo af. De motorspuit, welke spoedig ter plaatse was, kon den brand beperken tot den klamp stroo, zoodat huis en schuur behouden bleven. De oorzaak van den brand moet gelegen zijn in het spelen met lucifers door kleine jongens. Voetbal. Wemeldinge. Voetbaluitslagen van Za terdag. Wemeldinge II Veteranen 11; Wemeldinge JunioresGoes Juniores 2 5; Rilland I—Wemeldinge I 8—5. Waarde. Zaterdag speelde S.S.S. I van Waarde tegen lerseke I. Ruststand O—O, eindstand 3-D in 't voordeel van Waarde. Souburg. Zaterdagavond speelde S. V. S. I van Souburg en Nieuwland I een wedstrijd voor den WalchersChen Voet balbond. De uitslag was 44. Oostkapelle. Zaterdagmiddag speelde Oostkapelle II een vriendschappelijken wedstrijd tegen Serooskerke II. Rust stand 02. Eindstand 16 in het voor deel van Serooskerke. Chr. Ned. Voetbalbond. Afd. XIII. Uitslagen: 27 Juni RohdaS.D.O. I 21; 29 Juni: S.D.O. I—D.V.O. 7—5; Unitas— S.D.O. II 4—3. Programma: 3 Juli S.D.O. IS.D.O. II; 6 Juli: UnitasS.D.O. I; S.D.O. IIRohda. Stand: S.D.O. I 5—5—0—0 10 29—10 Unitas 5302 6 1216 D.V.O. 4202 4 1919 Rohda 6105 2 1023 S.D.O. II 2—0—0—2 0 4-6 Korfbal. Kolijnsplaat. De korfbalvereeniging S. S.S.II speelde Zaterdagavond tegen E.M.O.S. II van Kortgene. Hoewel S.S.S. van Kolijnsplaat dapper haar best deed, kon ze den wedstrijd niet winnen. De uitslag was 50 voor E.M.O.S. Ruststand 2—0. DE WAARDE VAN EEN STEM. Merkwaardig geval te St. Jansteen. De heer E. H. F. Francken te St.-Jan- steen schrijft aan het Dagbl. v. Zeeland: De propagandisten hebben schoon ge lijk, wanneer ze aanhoudend de aandacht er op vestigen, dat de waarde van slechts één stem heel groot kan zijn. Dat heeft zeker de uitslag van de stemming voor de gemeenteraadsverkiezing in St.-Jan- steen op overtuigende wijze aangetoond, hetgeen wij hieronder wenschen te be lichten. Bij de stemming op 25 Juni j.l. wer den in totaal 1276 geldige stemmen uit gebracht, waarvan verkregen: lijst 1 476 stemmen, lijst 2 87 stemmen, lijst 3 462 stemmen, lijst 4 61 stemmen, lijst 5 87 stemmen en lijst 6 103 stemmen. Waar het aantal zetels 11 bedraagt, werd de (algemeene) kiesdeeler vastge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2