DE ZEEUW TWEEDE BLAD Staten-Generaal I Johanna Coninghame. Uit de Provincie M VAN VRIJDAG 28 JUNI 1935, Nr 226. en beslist PENSION fam., in ƒ2 per TANGE, rlen. OED staat eldkeurin- bonten. gewas, bij te Krab- N BEST ren onder blad te ARS (aan IE PAAR- obapolder EN BAK- luid-Beve- burger sn onder [J's Boek- ILSPORT- P. BAAN, die heeft uw kano tazien en EN, Souburg. BANDEN <6. ELANDE. THUIZEN ddelburg. LRAVEN, Middel- EN EN OS, schets, aartsdijk. OOP, 100 ;ken oud, HAMER, uiden. en staat aaier en BRAS- urg. 'ijngaard- voor zoo EERSTE KAMER. Begrooting Zuiderzeefonds. De Senaat heeft gisteren voortgezet de behandeling van de begrooting Zuider zeefonds. De heer v. d. B e r g h (Lib.) herinnert eraan, de volgorde der inpoldering te heb ben aanbevollen, welke thans wordt ge volgd. De liberalen stellen de gezondma king van de financiën op den voorgrond. Men moet geen grooter risico nemen dan 's Rijks financiën toelaten. De heer Lanschot(R. K.) vraagt of voldoende maatregelen genomen zijn tegen verdere afslibbing van de Texel- eche kust. De heer Van C i 11 e rs (A. R.) zegt, dat zijn aanvankelijke ongerustheid is weggenomen door de verklaring van den minister, dat hij t.z.t. een uiteenzetting zal geven van de mogelijkheid het plan zóó uit te voeren, dat de kosten van land aanwinning ongeveer f 2500 per H.A. (be huisd) zullen bedragen. Een uitgaaf van 120 millioen voor de uitvoering van het werk zou groote lasten op ons volk leggen. Spr. hoopt, dat de instelling „Joodsche arbeid" geen blijvend karakter zal krij gen. Het beschikbare werk in Nederland vraagt spr. tot de laatste plaats op voor onze jonge werkloozen. Dö Minister van Water staat, dhr VanLidth de Jeude, zegt dat groote economische voordeelen aan de verdere inpoldering zijn verbon den. Eerst noodig is echter een sluitende begrooting en verder zal de landaanwin ning niet meer mogen kosten dan f 2500 per H.A. (behuisd). De afschuring van de Texelsche kust is inderdaad toegenomen, namelijk tot 30 M. in een half jaar. In voorbereiding is de aanleg van een dijk om hieraan een einde te maken. De stichting Joodsche Arbeid is van tijdelijken aard. Met November 1936 loopt de termijn af en is de regeering geheel vrij. Het wetsontwerp wordt z. h. st. aan genomen. Regeling; Verkeersfonds. Aan 'de orde is nu de begrooting van het. Verkeersfonds 1935. De heer Ter H a a r (G. H.) vraagt of de tijd nu niet rijp is om het departe ment van Waterstaat om te vormen in een van Verkeer en Waterstaat. Personenauto's worden in ons land veel te zwaar belast. Wat de wegenverbetering betreft, daarvoor worde een grooter be drag uit het Werkfonds beschikbaar ge steld. Deskundig verkeerstoezicht acht spr. zeer gewenscht Het laatste jaar vielen 800 dooden ten offer aan het verkeer en waren 12.000 gewonden daarvan 't slacht offer. **ï)e heer Moltmaker (S. D.) zegt, dat de verkeerschaos is blijven bestaan. Aan de wilde autobusdiensten dient een einde gemaakt te worden, Zelfs het ca deaustelsel sluipt hierbij in. Dit alles tot schade van goed-geoutilleerde spoor- en trambedrijven. De Minister van Water staat, dhr VanLidth de Jeude, zegt, dat de coördinatie van het verkeer nog in haar beginstadium is. Men kan nog niet precies aangeven, waaruit het vraagstuk bestaat. Wel wint meer en meer het begrip veld, dat het verkeer zij geba seerd op economischen grondslag. Het stelsel van gunning of concessies bedoelt niet, een verkeerstak onmogelijk te maken of onnoodig te belasten, maar wel, hem onder redelijke voorwaarden te doen voortbestaan. Uit het Werkfonds is dit jaar 14 milli oen voor wegenverbetering beschikbaar gesteld. Spr. kan op het oogenblik niet beoor- FEUILLETON, (Vrij naar het Engelsch.) 47.) o— Weston vond zijn moeder op de sofa liggend, terwijl zijn zusters bezig waren aan een feestjaponnetje, dat voor een binnenkort te houden partijtje moest wor den klaar gemaakt. Mevrouw Weston keek op van haar derde vervolg van de ro man, die ze aan het lezen was en zeide afwezig: „Wat ben je laat, Archie!" En zijn zusters verzochten hem, met zijn modderschoienen uit de nabijheid van haar japonnetjes te blijlven. „Is er soms nog thee?" vroeg de jonge man. „Ik weet het waarlijk niet, ga maar eens kijken in de eetkamer, en bedien je zelf dan maar." Weston deed als hem gevraagd werd en spoedig hoorde men hem hevig om de dienstbode schellen. Nadat hij zijn thee gedronken had, bleef hij in gedachten ver diept zitten. Uit den aard der zaak waren deze niet opwekkend. Onrustig begon hij het vertrek op een neer te wandelen r dee'en, of en in koeverr; ,be+ toericht op het verkeer moet worden uitgebreid. Een lijst van 800 dooden en 12.000 gewonden toont wel het verkeersgevaar, i Naar spr. hoopt, zullen zeer spoedig tot een oplossing komen de problemen, 1 door den heer Moltmaker ietwat forsch genoemd: oneerlijke concurrentie, cadeau stelsel en oplichters-tarieven. Een regeling van de dienst- en rust tijden van chauffeurs zal voorwaarde zijn voor concesses en gunningen. Een wetsontwerp nopens de tertiaire wegen heeft spr.'s departement naar de provinciale besturen gezonden. De Kamer neemt het wetsontwerp zon der hoofdelijke stemming aan. De vergadering wordt om kwart over vier verdaagd tot hedenochtend elf uur. ECONOMISCHE TOESTAND VAN NEDERLAND. De Economische en Sociale Kroniek van Nederland, de Overzeesche Gewesten en het Buitenland, over het eerste kwartaal 1935, samengesteld door het Centraal Bu reau voor de Statistiek, begint met een schets van den algemeenen economischen toestand: De internationale handel kwijnt nog steeds: ondanks verklaringen ten gunste van terugkeer tot meer normale verhou dingen nemen de belemmeringen eerder toe dan af, vooral in verband met de steeds meer op den voorgrond tredende neiging om het goederenverkeer bilate raal te regelen en de handelsbalans tel kens van land tot land sluitend te maken o.a. door middel van clearingverdragen; ook komt er nog geen einde aan de con- tingenteeringen, waardoor de landen hun eigen economische positie trachten te be schermen. De werkloosheid, hoewel in verschillen de landen veel minder hevig dan op het diepst van de crisis, blijft aanzienlijk, ook daar, waar de productie een groot deel van den achteruitgang sinds 1929 heeft ingehaald. Een belangrijk element in de ontwrich ting der economische verhoudingen moet stellig worden gezien in het industrialisa tieproces, dat in tot dusver agrarische landen aan den gang is. Eenige verlichting van den economi schen druk ondervindt Nederlandsch-ln- dië, waar de krachtige restrictie ten aan zien van sommige exportproducten haar uitwerking niet heeft gemist. Overigens baart ook hier o.a. de toestand der lands- middelen voortdurend nog groote zorg. Voor Nederland brachten de eerste maanden van 1935 geen verlichting. De werkloosheid was in bijna alle bedrijfs takken grooter dan in de overeenkomstige maanden van 1934. De invoer van grond stoffen voor de nijverheid was in het eer ste kwartaal van 1935 lager dan in elk van de kwartalen der twee voorafgaande jaren. In het bijzonder geldt dit voor de industrieën die productiegoederen voort brengen; voor de consumptiegoederen steeg over het algemeen de grondstoffen- invoer, zonder dat dit in cijfers betreffen de de arbeidsmarkt tot uiting kwam; het geen niet wegneemt, dat er voor afzon derlijke ondernemingen wel soms verbete ring kwam. Voor den landbouw was de weersge steldheid in het eerste kwartaal van dit jaar gunstig, het prijsverloop der produc ten was daarentegen onbevredigend. Her ziening van de dikwijls zware hypotheek- voorwaarden had in het bijzonder de aan dacht der regeering. Voor de veeteelt trad geen verbetering in; de moeilijkheden voor den tuinbouw namen eerder toe dan af. Bij de zeevisscherij waren de besom mingen der stoomtrawlers, ondanks de vrij veel grootere vangsten, gemiddeld nog weer iets lager dan verleden jaar. Ook voor de trawlvisscherij met motorvaartui gen bleven de gemiddelde financieele uit komsten beneden die van 1934, hoewel de motorkustvisschers hierop meestentijds een gunstige uitzondering maakten, De markten van verschillende goederen ondervonden den nadeeligen invloed van de belemmeringen in den handel met Duitschland, de koersschommelingen van het pond sterling en de onzekerheid om trent de belga. Hier en daar was in de eerste twee maanden een opleving te be speuren, gedeeltelijk onder invloed van vraag uit de Vereenigde Staten; in Maart ging deze meestal weer verloren. Onder invloed van contingenteerings- een of tweemaal verpozend bij het buffet; om zich een hartversterking in den vorm van een glas brandewijn toe te die nen. Nochtans gelukte het hem niet, de kwade beelden uit zijn geest te bannen. Plotseling kwam zijn zuster het vertrek insnellen met een briefje in haar hand. „Archie, heb je al gehoord, dat Charlie Prendergast een geweerongeluk heeft ge had en dat er geen hoop meer is? Er kwam een briefje van mevrouw Cuthbert aan mama, waarin ze schrijft, dat ze ge hoord had, dat de arme jongen met jou op de eendenjacht was geweest. Ze hoopt dat jij geen letsel hebt bekomen. Toe Ar chie, ga nu even mee naar mama, dan kun je haar inlichten, wat er gebeurd is." „Ik wou, dat je je met je eigen zaken bemoeide," klonk het onvriendelijk. „Ja," ging hij wat kalmer voort, toen hij zag, dat zijn moeder inmiddels het ver trek was binnengekomen „ik was een den gaan schieten met Prendergast; en toen we over een heg klommen, ging er een geweer af. Maar laat me nn alsjeblieft met rust; ik ben doodop en verlang naar bed." Hij hield zich verder doof voor alle vragen en uitroepen, die over hem wer den uitgestort en slenterde kalmpjes naar zijn kamer, zijn moeder in wanhoop ach- en cleanogpolitiek zoo in binnen- aio buitenland daalden in- en uitvoer we derom.; het invoersaldo nam gedurende de laatste maanden, zoowel absoluut als in verhouding tot het geheele handelsvoiume weer toe. In den toestand van het scheepvaartbe drijf kwam geen noemenswaardige ver andering, De groothandelsprijzen vertoonden een geringe neiging tot dalen, De loonen ondergingen over het alge meen nog verdere verlaging. De kosten van levensonderhoud van arbeidersgezin nen te Amsterdam en 's Gravenhage daal den weer iets en stonden in Maart 1935 3,5 pet. beneden Maart 1934. De koersen van aandeelen stonden lager dan in het begin van 1934, hoewel er in vergelijking met het laatste kwartaal van dat jaar een geringe verbetering viel waar te nemen. Arbeidsvoorwaarden landarbeiders op Tholen. Dë minister van Economische Zaken heeft aan de landbouwers op het eiland Tholen, die georganiseerd zijn bij de landbouw-crisis-organisatie voor Zeeland, arbitrage opgelegd inzake de vaststelling van de arbeidsvoorwaarden der bij hen werkzame landarbeiders. Tot arbiter is benoemd de heer J. Schouten te Rotterdam, lid van de Twee de Kamer der Staten-Generaal. In de val gelokt. Eenige dagen geleden zijn op den weg van iJzcndijke naar Watervliet (B.) door de Belgische douanen twee personen ge arresteerd en vervolgens in voorloopig arrest genomen, wegens het smokkelen van sacharine. Het zijn een zekere de S., en een zekere de V., beide uit deze gemeente. De V. is vader van 4 kinderen. Blijkens verkregen inlichtingen ver scheen enkele weken geleden in deze ge meente een Belg, wiens naam niet be kend is en die zich niet bekend wensch- te te maken, die speciaal de arbeiders wijken bezocht om de arbeiders over te halen sacharine over de grens te bren gen. Mooie voorspiegelingen werden ge daan. Men had zoo goed als niets te doen en men kon er veel geld mee verdienen. Zelfs werden door hem de adressen op gegeven waar men de sacharine kon koopen. Door de mooie voorspiegelingen aan gelokt, wist hij een paar menschen te bewegen zich hiervoor beschikbaar te stellen. Op een bepaald uur moest men aan de brug zijn tusschen IJzendijke en Watervliet, waar dan de lading, bestaande uit een gordel van doosjes met sacharine, door een zwarte auto zou worden over genomen. Tegelijk zou afgerekend worden en de auto zou verdwijnen. Bovengenoemde menschen zijn inder daad naar de afgesproken plaats gegaan met de verboden waar en ook kwam op het afgesproken uur de zwarte auto. Maar wie verklaart hun verbazing toen er uit die auto vier Belgische douanen kwamen en de vraag stelden: „Zijn jullie die Hollanders met sacharine"? Aan ontko men viel natuurlijk niet te denken. Thans zitten ze gevangen in Gent. Verplaatst met ingang van 1 Juli a.s. de adjunct-commies bij den post-, tele graaf- en telefoondienst J. Belderok, van het Inspectiebureel der P. T. en T. te Mid delburg naar het post-, telegraaf- en te lefoonkantoor aldaar. Het onweer. Tijdens het korte, doch hevige onweer, dat in den nacht van Woensdag op Donderdag boven Wal cheren losbarstte, is te Ritthem een paard van den landbouwer P. W. in de weide door den bliksem gedood. Ook eenige hoo rnen op de hofstede Ter Linde en op den Boomdijk zijn door het hemelvuur getrof fen. Goes. Bevolking. Ingekomen: J. Louisse, dienstbode, van Hoedekenskerke, Westwal 5; C. A. M. Kooter, liefdezuster, van Laren, Kloet, weg 5a; C. G. Jorna, idem van Zwolle, idem; J. M. de Kok, zonder beroep, van Haarlem, Scheldestr. 28; G. W. Luijks, idem van Bergen op Zoom, Pr. Julianastr. 7; G. I. Sneep, leerl. verpleegster, van Arnhem, Oostwal 31; J. Oppeneer, venter, van Kruiningen, Korte Nieuwstraat 14; G. Cox, buffet- terlatend over de onverschilligheid van haar zoon. Ze moest hem naar zijn oom sturen, want zij had blijkbaar alle macht over hem verloren. Het briefje van mevrouw Cuthbert werd gelezen en nog eens gelezen, zon der dat de inhoud hun eenigermate wij zer kon maken. En nadat het geval nog eens van alle kanten was besproken, ging de familie naar bed. Onverschillig als Weston zich gaarne voordeed, was zijn slaap dien nacht toch verre van rustig. Hij wentelde zich om en om op zijn matras, en toen eindelijk de slaap hem overmandei werd hij door leelijke droomen gekweld, die hem met een schok weder wakker deden schrikken. Eerst tegen den morgen scheen het af gematte lichaam tot rust te zullen komen en de slaap zou zich juist over hem gaan ontfermen, toen de klok van de groote kerk begon te luiden. Ontsteld sprong hij op en luisterde met ingespannen aan dacht. Het was alsof het langzaam beie ren het overgaan van een ziel inluidde in den nachtEen groote ontzetting greep hem aan. Hij stopte zijn ooren dicht met de dekens, om het geluid maar niet te hwrenHij trilde over al zijn leden, terwijl met steeds grooteren nadruk de schuldvraag hem werd voorgehouden: juffr., van Maastricht, Groote Markt 30; A. Kousemaker, muziekleeraar, van Am sterdam, Kleine Kade 35; M. de Koning, dienstbode, van Ovezand, Kloet, weg 5a; M. Schot en echtg., zonder beroep van Tholen, Leliestr. 48; J. Tramper, dienstb., v. Krabbendijke, Nieuwstr. 43; W. J. de Nijs, winkelbediende, van 's Hertogen bosch, Ganzepoortstr. 12; D. J, Dirks, insp. A.P.G., van Leiden, Middelb. str. 32; B. Bosma en echtg., rijkstuinbouwconsu- lent van Zwolle, Tulpstr. 44. Vertrokken: J. de Pagter, leerl. kok, naar Domburg, A 105; G. van 't Westen- de, liefdezuster, naar Maastricht; C. M. J. A. Klaver, idem naar Nijmegen; J. Sinke, dienstb. naar den Haag, Gentschestr. 219, F. J. Janssens, schoenmaker, naar Ove zand A 49; G. L. Kallemein, dienstbode, naar N. en St. Joosland; N. van den Berge, dienstb., naar Kloetinge, School- str. 149; M. W. Baorsma, stuurman, naar Vlissingen, Badhuisstr. 95; G. S. P. van Proosdij, zonder beroep, naar Amsterdanj, Gaapschestr. 37; L. J. Crucq, leerl. ver pleegster, naar Bakkum, „Duin en Bosch"; J. Delzenne, dienstbode, naar Kapelle-Biezelinge; G. W. de Kruijter, zonder beroep, naar Arnhem, Eusebius- singel 42; E. J. Driedijk, dienstbode, naar Maastricht, Onder de Bogen; W. van Geesel, dienstbode, naar Ovezande, Mole- naarsweg; C. Mol, dienstbode, naar Ril- land-Bath A 94; M. J. Scheffers en ge zin, arbeider, naar Zierikzee B 455456; L. P. v. d. Gruiter, bankwerker, naar An- dijk, Molenweg 8; J. van Schaik, slagers knecht, naar Zoutelande, Noordstr. 154; C. v. d. Putte, dienstb., naar Middelburg, Gr. Markt K 6; J. F. de Coninck, en gezin, rijwielhersteller, naar Ierseke, Paarden markt 6; A. Jansen, zonder beroep, naar Haarlem, Spruitenboschstr. 10. Op initiatief van den heer Stoopman alhier, is een afdeeling opgelicht van het algemeen Ned. Verbond, voor Zuid en Noord-Beveland. Burgemeester Van Dusseldorp werd bereid gevonden het voorzitterschap op zich te nemen. Bedoeling is op 12 J uli a.s. in den tuin van het Schuttershof een vergadering van vooraanstaande personen op Zuid- en N.- Beveland te houden, ter verdere vorming van deze afdeeling, waarvoor zich reeds een 25-tal leden opgaf. Nieuwdorp. Woensdagavond kwam on der leiding van A. Sandee Joh.z. de al'd. van den Chr. Jonge Boeren- en Tuinders- bond bijeen. Na eenige huishoudelijke zaken betreffende den Bondsdag, de provinciale jaarvergadering en de te houden excursie besproken te hebben, sprak de secretaris M. B. Slabbekoorn over: „Kunstmeststoffen", speciaal de stikstofhoudende. Er volgde een drukke bespreking. Ierseke. Vanwege de betrokken autori teiten is bericht ingekomen, dat de vis- scherij op de oesterperceelen met regee- ringssteun ophoudt den 6en Juli a.s. Po gingen worden aangewend door den bur gemeester om hen die aan een perceel be zig zijn, vergunning te verleenen om dat perceel schoon af te leveren. Het onweer. Op de hofstede van den heer B. Rijk is Woensdagavond de bliksem in 't dak geslagen, waardoor de knecht licht aan zijn hand werd ver- verwond. Brand of materieele schade werd niet veroorzaakt. Gemeenteraad. Donderdag avond vergaderde de Gemeenteraad. Af wezig zonder kennisgeving de heer Ph. Bom, Medegedeeld werd dat de burge meester wederom voor 6 jaar is herbe noemd, waarmede de weth, P. de Koeijer mede namens den raad, den burgemees ter feliciteerde. De voorz. sprak er zijn leedwezen over uit dat de heer L. van Es heeft gemeend te moeten bedanken als raadslid. De distributie van pekelharing kon niet doorgaan wegens gebrek aan belangstel ling. De werkzaamheden der visscherij'cen- trale zijn geëindigd voor de oesters per 15 en voor de mosselen per 24 Juni 1.1., waardoor de heer Ort als tijdelijk ambte naar ter secretarie is ontslagen. Bij punt 8 (straatbelasting) vraagt de heer G. Daane inlichtingen, daar 't bij hem vaststaat dat op 't oogenblik onbil lijk tegenover sommigen wordt gehandeld, waarover door den voorz. en weth. P. de Koeijer mededeelingen worden gedaan. De geloofsbrieven der nieuwe Raads- „Wat hebt gij gedaan?" „Kan ik het soms helpen, dat het ge weer afging? Waarover zou ik me eigen lijk druk maken? Wat ben ik toch een dwaas! Als Jim Spiers zijn mond maar houdt, kraait er immers geen haan naar als Charlie zelf tenminste niets gezegd heeft." Want met een rilling herinnerde Wes ton zich plotseling, dat Charlie, toen hij machteloos was neergezonken, nog gezegd had: O Weston, wat heb je gedaan? Moor denaar!" Maar alleen Spiers kon dat ge hoord hebben, die wist het tenminste; nie mand kon dus iets bewijzen, het was een ongeluk geweest, dat iedereen kan overko men. Waarom dan bang te zijn? Over een poosje zou alles al vergeten zijn en werd er niet meer over gesproken HOOFDSTUK IX. Het klokgebeier, dat Arthur Weston zoo dreigend in de ooren had geklonken, was gelukkig niet voor Charlie Prendergast bestemd geweest. Lange, zware en don kere dagen volgden op het ongeluk voor de familie Prendergast. De jongen zweef de tusschen leven en dood en het gelaat van zijn vader stond droevig en ernstig, als hij,, in antwoord op de talrijke be langstellende vragen van patiënten die VOETBALLER KON NIET MEER LOOPEN. Kreupel door rheumatische pijnen.' Verbetering was „wonderbaarlijk". Deze sportenthousiast leed zoo hevig aan rheumatische pijnen, dat hij ternau wernood meer kon loopen. Teneinde raad besloot hij een proef met Kruschen Salts te nemen. Hij zegt, het resultaat was „wonderbaarlijk". Lees slechts zijn brief: „Vijf jaar geleden leed ik aan vreese- lijke rheumatische pijnen in al mijn ge wrichten. Ik was toen pas 27 jaar oud Ik kon niet mee.r voetballen, want ik kon ternauwernood meer loopen, laat staan hard loopen. Nu en dan gingen de pijnen tot aan mijn schouders en waren dan on dragelijk. D'it duurde zoo twee jaren. Al dien tijd had ik mijn geld uitgegeven aan verschillende medicijnen en behandelin gen, maar niets hielp. Tenslotte, nu onge veer drie jaar geledon, besloot ik een proef met Kruschen Salts te nemen en ik moet zeggen de verbetering was „wonder baarlijk". A. E. B. te B. Kruschen Salts bestaat uit zes zouten, d.w.z. minerale zouten, zooals deze voor komen in de minerale bronnen, die sedert eeuwen door rheumatieklijderB worden bezocht. Deze zouten sporen lever, nieren en ingewanden, in het kort de afvoerorga- nen, aan tot krachtiger werking, waar door urinezuur en andere opgehoopte af valstoffen, die de oorzaak zijn van rheu- matiek, jicht en ischias, langs den na tuurlijken weg volkomen uit het lichaam worden verwijderd. Met het verdwijnen der oorzaak verdwijnt tevens als vanzelf de pijn. Maar niet alleen de rheumatiek verdwijnt, de geheele gezondheid wordt beter, men voelt zich frisscher, energieker en krachtiger. Kruschen Salts geeft U een stralende gezondheid voor .1 cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten ƒ0.90 en ƒ1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op do flesoh, zoowol als op do buitonver- pakking, de naam Rowntreo Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) leden warden onderzocht en in orde be vonden. Om 8 uur N.T. komt dhr Ph. Bom ter vergadering. Het blijkt dat hij het convo- eatiebiljet niet goed heeft gelezen. Bij de rondvraag vraagt dhr v. Es in lichtingen omtrent demping sloot bij 't kerkhof. Dhr Hirdes informeert of de pannen die voor de gemeente zijn bestemd bij inschrijving worden gegund. Ook zag hij gaarne dat de kiezers en kiezeressen die op 't dorp wonen op 't dorp stemmen en niet op den Dam of omgekeerd. De heer Scheelo raadt aan een bordje „Langzaam rijden" te plaatsen aan de Julianastraat. De heer Kooman wil de distributie van goedkoops margarine uitbreiden. Ook wil hij' verbetering aanbrengen bij het wegje nabij1 den heer J. Minnaar, daar er bij veel regenval altijd ruzie is. Dhr de Jager vraagt, waarom op den jaardag van Prinses Juliana van de open bare school geen vlag is uitgestoken. De heer G. Daane vraagt waarom de huizenbouw aan den Molendijk door B. en "W. is afgewezen. Dhr J. Ph. Bom vraagt naar de ratten- geschiedenis in Polen. De heer Ph. Bom vraagt of in 't vervolg op t'convocatiebiljet kan staan oude tijd of nieuwe tijd; nu stond er niets op. Do sprekers worden door den voorz. be antwoord. Alleen over de beantwoording van dhr G. Daane, inzake afwijzen huizen bouw aan den Molendijk ontstaan heftige discussies. De heer G. Daane verwijt B. en W. tegenwerking en vindt dat op die ma nier goedkoope woningbouw wordt tegen gewerkt. Schore. Het onweer. In den nacht van Woensdag op Donderdag is de blik sem ingeslagen in de woning van den landbouwer N. van de Pas alhier. Hoe wel geen brand ontstond bleek uit de nagelaten sporen, dat de bliksem tot tweemaal toe insloeg en de woning weer verliet. Een der kinderen, welke op zol der sliepen, bekwam brandwonden aan de hand. In verband met de voorgenomen grenswijziging tusschen de gemeenten Kapelle en Schore is onder leiding van den burgemeester ten gemeentehuize een W te ernstig waren om aan zijn assistent toe te vertrouwen, antwoordde; „Hij leeft nog, en zoolang er leven is, is er hoop." De meisjes wisten nauwelijks hoe de dagen voorbij gingen. Met Gecil hoefdo men nog het minst medelijden te hebben, zij maakte zich nuttig, was bezig schreef brieven voor haar vader, stond menschen te woord, die kwamen infor- meeren, was altijd klaar met hoofd en hand. Ook tante Helen vond afleiding voor haar bezorgdheid in het gezelschap van een paar hartsvriendinnen, die ze tel kens weer vertelde, hoe het geval zich naar haar weten had toegedragen. Maar het drietal in. de schoolkamer had het 't hardste te verantwoorden. Voor Gertrude was de onzekerheid alleen al ondragelijk; Oswald kon uren achtereen met een boek voor zich zitten, de woorden, waarop hij neerstaarde, niet ziend, zenuwachtig door Gertrudes onrustig in en uit loopen, om een kijkje te nemen in de ziekenkamer, het vertrek, waar ieder met zijn gedachten vertoefde. Johanna zat stilletjes te breien of een ander werkje te doen en ze was de eenige, die er aan scheen te denken, dat, kleine Daisy en Sybil ook nog eenige zorg noodig hadden. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5