Gemeenteraadsverkiezingen. Vreest geen examen Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Laatste Berichten. geen 3 C©Ht per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 ran worden, •ichtingsver- >ezwaar van at voor 'ken- .us besloten, frooting van le voorzitter Avondlicht" ing oorzaak gemeentekas W. wel wat jag. 3. en W. hat nz. van het De voorzit- ►r den Raad en W. ook p het finan- Annhestuur. W. dit reeds ;ingen wordft rdt de reke- raringsdienst sch, waarbij geen winst t minder ge- eesch. in de vorige 'ordening op or het Lager Staten deze volgens de subsidie uit Lds in aan- 1 deze wijzi- remers Mar- ite geven van ingssom van vervoer van xrt te Hans- lelijk van een ihet contract en W. mee- iht, dat ver- Leer Burfcunfc allen zich in rvoerd moest dat toen de ervoerd had- tdden moeten age. heeft een be- totaal f 1149 meer dan B. meerderheid andpunt stelt meerder ver- h deze meer- jl het geheele c h op ver- h. Kole zegt tegenover de r hoo'gere bij- mcoys meent, iets gedaan le aannemers eling. TE PRIJS ESULTAAT sit in een klein beurd is, niet zou niet den- gd zal worden, wordt inge- in dat geval e niets weet." 1 ongeluk, toe- ergast er het t had evengoed mondje dicht iton, zichtbaar veel woorden een wilde, ar, kijk eens, ae stakker als k heb nog een is; en ik denk, m, Jim. Kom is op een keer n, maar klin- aanstaan dan nog een paar isproken?" afgehandeld, in respectieve ordt vervolgd.) een eohiikking gevraagd hebben. De voor zatter zegt, ze vragen f 1400. De heer Burkunk stelt voor f0.40 per kub. meter voor het meerdere vervoer, dus totaal f 1280, De heer vaax der Straa- ten stelt voor f1149, dus f5ö meer dan B. en W. voorstellen. Het voorstei-Burkunlk wordt verwor pen met 9 tegen 2 stemmen, en dat van v. d. Straaten aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. Benoemd worden tot 'leden van de com missie van toezicht op het L. Onderwijs in de vacature mevr. v. d. 'VlietBuijze, mevr. J|. NjifeuwenhuijzeRin'kes en in de vacature A. Ie Glercq, mevr. J. M. P. de GroofRetsin. Naar aanleiding der voordracht merkt de heer Burkunk nog op dat het gewenscht is dat ook burger vrouwen voor benoeming worden voorge dragen en niet alleen mevrouwen. Aan de orde is de benoeming van een onderwijzer aan de O.L. school te Krui- ningen. De voorzitter zegt dat no. 1 der voordracht L. J. Goedblo-.d te Biervliet is benoemd, waardoor in overleg met den inspecteur thans de voordracht als volgt is vastgesteld: No. 1 H. H. de Lozanne te Borssele, No. 2 J. L. Kristeleijn te Wol- f aartsdijk en Nc(. 3 J. Wagemaker te Spijk enisse. Benoemd wordt J. L. Kristeleijn met 8 stemmen tegen 2 op H. H. de Lozanne. Bij de rondvraag informeert de heer Burkunk naar den steun. De voorzitter zegt dat' B. en W. gelukkig kunnen mede- deelen, dat deze week te Kruiningen geen enkele werklooze heeft gestempeld. De heer de Groof uit zijn bezwaren over de belasting op het bebouwd, dat door het waterschap Kruiningen geheven wordt'. Waarom is dit voor de Breede Watering door Ged. Staten niet goedgekeurd en waarom hier wel? De voorzitter zegt, dat ingelanden de belasting vaststellen en Ged. Staten voor 1 jaar goedkeuren. Vol gend jaar kunt u als ingelande actief zijn. Ook de heer Sinke zegt, dat deze belas ting te hoog is en de woningbouwvereen. volgend jaaj actief hopen ite zijn. Daarna vergadering met gesloten deuren. De eerste werkzaamheden voor den nieuwen verbindingsweg van den Rijksbe- toruweg Kruiningen naar de nieuwe ver- boogde brug te Vlabe zijn geschied, n.l. de rooiing der boomen aan den Zandijik. Met verlangen wordt uitgezien naar het verdere werk, daar dit aan vele Krui- ningers werk zal geven. Het werk aan de betonnen pijlers te VlaJke schiet thans zichtbaar op. Veere. Gisteren vergaderde de gemeen teraad. De voorzitter opent de vergade ring en wensöht al de nieuwgekozen leden geluk melt hun nieuwe benoeming. Na mens de geheele raad dankt de heer F. J. Castel den voorzitter voor zijn woor den en goede wenschen. De voorzitter zegt, dat de torenklok wel speelt maar niet slaat. Het gewicht, dat aan een staaldraad hing is naar beneden gekomen doordat de staaldraad brak. Koninklijke goedkeuring is gegeven aan de belasting op vermakelijkheden. B. en W. stellen voor om deze met 1 Juli in werking te doen treden. Aldus besloten. Toegeslaan wordt een verzoek van het hoofd der openbare school, inzake aan schaffing boekjes voor de leerlingen. Ook was ingekomen de rekening Godshuis over 1934. De voorzitter benoemde A. P. Wouter®, P. Dekker, P. Simonse om deze na te zien. Ingekomen is een schrijven van den Ned. Aannemersbond over de werken door de gemeente in eigen beheer uit te voeren. In handen van B. en W. gesteld. Een circulaire boe gehandeld moet worden met w h ozen, die eenigen eigen grond 'hebben, wordt daar de minis ter zelf de grootte van hun bedrijf aan geeft, voor kennisgeving aangenomen. Een circulaire over het blind maken van vo gels wordt, daar 'dit in onze gemeente niet voorkomt, voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat de blik semafleider op den toren volgens deskun digen geheel in orde is. -Ook is bericht in gekomen dat voor de gemeentegebouwen de electriciteitsprijs is verlaagd geduren de enkele maanden met 2 cent per K.W. Op een verzoek van J. de Nood te Zan- dijfc om verplaatsing van het riCh'tings- bord, dat volgens zijn meening te dicht bij zijn woning is geplaatst, wordt na be spreking afwijzend beschikt. De heer Simonse 'brengt rapport uit over de eindrekening Veersche weg. De voorzitter dankt de commissie en rap porteur voor hun werk. Arnemuiden. Woensdagmiddag verga derde de Raad voltallig. Ingekomen zijn: het verslag van den Keuringsdienst van Waren over 1934; een schrijven van de Directie van de Nederl. Spoorwegen inzake afsluiting van den overweg bij Wachtpost 58; een schrijven van den Min. v. Econ. Zaken, waarin wordt medegedeeld, dat binnen enkele weken in werking treedt een regeling voor de visscherij, welke naar zijn mee ning gunstige gevolgen voor het garnalen- visschersbedrijf zal hebben. Aan den onderwijzer J. P. Israël is ziekteverlof verleend. Als tijdelijk onder wijzer is benoemd P. C. J. Smith, wacht gelder te O.- en W.-Souburg. Definitieve bestemming tot openbare straat van het verbreed gedeelte van het slop je aan de Markt, wordt aangenomen. Besloten wordt dit voortaan te heeten Markstraat. Wijziging van het ambtenarenregle ment; der begrooting 1935 en aanbeste ding vrachtrijderswerk, worden goedge keurd. Een verzoek van de afdeeling Middel burg van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en slijters om verla ging van penoneele belasting voor drank lokalen, wordt aangehouden tot de be grooting 1930. Een verzoek van enkele ingezetenen om een plaats aan te wijzen, waar gebaad mag worden, wordt gerenvoyeerd naar B. en W. Tot het nazien der rekeningen worden aangewezen de heeren van Eenennaam, Crucq en Cornelisse. Niemand had ditmaal iets voor de rondvraag. Gevolg van de warmte?. Westkapelle. Aan de gekozen raadsle den werd op den avond van de verkiezing door bet ganfarecorps Oefening kweekt Kunst" een serenade gebracht. Stavenisse. Woensdagvoormiddag j.l. vergaderde de raad. Op het vastgestelde tijdstip was de raad onvoltallig en werd de gemeentebode er op uitgestuurd om het raadslid Van Luijk op te sporen, waar door om twaalf uur de zitting, toen bij gewoond door 5 leden, geopend werd. De staat van afrekening van den vleesch- keuringsdienst geeft in ontvangsten aan f543 en in uitgaven f335.90. Het besluit van Ged. Staten om de gemeente in de 9e klasse te rangschikken werd voor notificatie aangenomen. Goedkeuring was verkregen van Ged. Staten voor het af sluiten van een geldleening ten laste der gemeente, eveneens tot 4 Weth. Van IJsseldijk brengt als ver tegenwoordiger der gemeente in de N.V. Waterleiding-Mij verslag uit over de ge houden jaarvergadering. Er was een netto winst van f 8347,45 gemaakt. De begroo ting van genoemd bedrijf wordt in ont vangsten en uitgaven vastgesteld op f 85789,50, waarin een geraamde winst van f7429,50. Bij de rondvraag vestigt het lid Van Luijk de aandacht van den voorzitter op het spelen van kinderen aan den St.- Annalandschen dijk, waardoor de dijk beschadigd zou worden en geeft het lid Van der Slikke zijn groote ontstemming te kennen over het feit, dat de burge meester, als hoofd der politie, toestem ming had verleend tot het geven van dansmuziek in de café's tijdens het te dezer plaatse te houden festival. De voor zitter treedt niet in de beschouwingen van dhr Van der Slikke en sluit de ver gadering. Poortvliet. In de vergadering van den gemeenteraad was afwezig dhr Murre. De voorz. heette dhr G. P. Vogelaar, die van een zware ziekte herstellende is, hartelijk welkom. Daarna wilde de voor zitter als secretaris de notulen der vorige vergadering voorlezen. Dhr Boogaart stel de voor, om deze aan te houden tot een volgende vergadering, daar de raad thans niet voltallig is, aangezien in de vorige vergadering ernstige meeningsverschillen zijin gerezen. De meerderheid was echter voer voorlezing. Dhr Boogaart vraagt na voorlezing aanteekening over den loop der stem ming, welke in de vorige vergadering is gehouden bij bet benoemen van schatting meesters. De heeren Chr. M. Bevelander, G. J. de Graaf en W. Carels berichten, dat zij hun benoeming tot lid van de schattings commissie aannemen. Dhr Joh. Elenbaas neemt zijn benoeming niet aan. Gekozen wordt dhr C. P. Vogelaar. Thans volgde stemming over den ge meente-geneesheer. Weth. Krijger stelde voor om aan Dr Tazelaar te St. Maar tensdijk per 1 Jan. 1936 eervol ontslag te geven. Dhr Boogaert wilde een zoo spoe dig mogelijk ontslag. Na eenige discus sie werd het voorstel van dhr Krijger met 51 stem aangenomen. (Tegen die van den voorz.) Besloten werd, aan te sluiten bij den Prov. Brandweerbond. De steunregeling* werd in geheime zit ting besproken. Bij' de rondvraag nam dhr Vogelaar afscheid van den Raad, waarop de voorz. dhr Vogelaar dankt voor het geen hij gedaan heeft in het belang van de gemeente. Colijnsplaat. Dinsdagavond hield op het gemeentehuis 'gep. Generaal-Majoor Seyn te Breda een voordracht over heit insti tuut der Burgerwachten. Deze bijeen komst was niet druk bezocht. Spr. werd ingeleid dow den burgemeester. Een 12-tal personen gaven zich aan het eind op, mede ite willen werken aan de oprichting. Een bestuur werd voorloopig benoemd uit de heeren Dr L. P. Maas, P. Dour- leijn, A. Verburg en P. van Gilst Pz. Tholen. Met ing'ang van 1 Juli a.s. is benoemd tot 2e ambtenaar ter gemeente secretarie alhier, de beer A. J. Rijstenbil van Oud-Vossemeer. Voetbal. Souburg. Dinsdagavond werd door S.V.9. H van Souburg en R.V.G. I van Rittihem een competitiewedstrijd gespeeld voor de Walchereche voetbalbond met als uitslag 33. Gisteravond werd alhier een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tusscben S.V.S. I en de Vlissingsche Militairen. Uitslag 82 voor S.V.S. I. Driewegen. Uitgebracht 341 stemmen, waarvan 338 geldige. Kiesdeeler 48 2/7. Lijst 1 vrije lijst, P. Koeman 65 st., Augs. Nijsse, 2 zetels (0). Lijst 2 R. K., J. de Winter 28 st.; G. Rijk 6 st.; L. L. Mattens 1 st., samen 35 st., geen zetel (1). Lijst 3 Gem. belang, J. G. Nieuwenhuize 31 st., H. Nijsse Jz. 0 et., geen zetel (0). Lijst 4 C. H.: W. van Waarde 30 st., Jobs. Otte 9 st., J. Moerdijk 0 et., A. van Wijngen 0 st., P. Kakebeke 0 et., C. F. Schijf 0 st„ samen 39 st., 1 zetel (2). Lijst 5 vrijz. kiezers: J. Timmerman 53 st., W. van Loo 2 st., samen 55 St., 1 ze tel (2). Lijst 6 Arb, partij: J. de Witte 48 st., P. Ringelberg 5 st., A. Heerenthals 0 st., A. de Bus 0 et., eamen 53 st., 1 zetel (1). Lijst 7 A. R.: G. J. de Jager 29 st., Joh. Nijsse 9 St., Iz. de Dreu 19 st., J. de Ja ger 0 et., J. Blok 2 et., Augs Nijsse Jr 0 et., M. A. de Dreu 1 st., samen 60 st., 2 zetels (1). De tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn de zetels over 1931. Nieuwe leden zijn: Augs Nijsse Wz., G. J. de Jager en Iz. de Dreu. De heeren J. de Winter, P. Ringelen- berg en W. Noels, die wegens hoogen ouderdom niet meer in aanmerking wenschten te komen, keeren niet meer in den Raad terug. Westkapelle. Uitgebracht 1113 geldige stemmen. Lijst 1 G. H. en A. R. 280 st. Herkozen L. Minderhoud Jz. (G. H.) en gekozen Johs Polderman (A. R.). Lijst 2 Staatk. Geref. Herkozen H. Cy- souw Lz. Lijst 3 Vrijz. Herkozen K. Minderhoud Jz. en B. Louwerse Andr.z. Lijst 4 Arb. partij. Herkozen W. Hui- bregtse Jz. en K. Cijsouw Lev.z. Als nieuw lid komt in den Raad Jobs Polderman (A. R.). In den Raad keert niet terug J. Lous Lz. Dte oude Raad bestaat uit: 1 G. H., 1 Staatk. Geref., 3 Vrijz. en 2 Arb. partij. De nieuwe samenstelling zal nu zijn: 1 G. H., 1 A. R., 1 Staatk. Geref., 2 Vrijz. en 2 Arb. partij. Oostkapelle. Uitgebrachte stemmen 724. Onwaarde 16. Totaal geldige stemmen 708. Kiesdeeler 1011/7. Lijst 1 Staatk. Geref.: H. Zwemer 100 st., S. Louwerse 10 st., totaal 110 st. (96). Gekozen H. Zwemer. Lijst 2 A. R.: H. Brand 170 st., D. Cop- poolse 19 st., A. L. Louws 7 st., S. den Hollander 8 st., Jasp. de Kam 7 st., P. Wattel 1 st., K. Goppoolse 3 st. Totaal 215 st. (196). Gekozen H. Brand en D. Goppoolse. Lijst 3 Gemeentebelang: Z. Maljaars 161 st., F. G. de Roo 58 st., W. N. van Liere 41 st., W. Bommeljé 14 st., J. de Voogt 13 st., J. Geldof 15 st., Jhr H. J. van Adrichem Boogaart 69 st., J. Koene 6 st., W. Mesu 3 st., J. Maljaars Wz. 3 st. To taal 383 st. (357). Gekozen Z. Maljaars, F. C. de Roo, W. N. van Liere en Jhr H. J. van Adrichem Boogaart. In den Raad keeren niet meer terug Joh. Poppe, K. Janse, Adr. de Kam en G. Maas, die zich niet meer herkiesbaar stelden. Nieuwe leden zijn: D. Coppoolse, F. C. de Roo, W. N. van Liere en Jhr H. J. van Adrichem Boogaart. De verhouding der verschillende par tijen blijft ongewijzigd. Dreischor. Gekozen 4 Vrijz. (4), 3 S. D. A. P. (2), 0 Onafh. (1). Nieuwerkerk (Z.). Gekozen 2 Lib. (3), 2 A. R. (2), 1 C. H. (1), 1 Staatk. Geref. (1), 1 Arb. partij (0). Gekozen zijn: J. A. Gaanderse, G. Steen- dijk (Lib.); M. J. Stoutjesdijk en S. Over- beeke (A. R.); W. Wandel (C. H.); J. J. van Klinken (Staatk. Geref.); M. L. Kluit (Arb. partij). Dhr D. A. Boot (V. B.) keert niet in den Raad terug. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Vroomshoop en Nieuwer- Kerk a. d. IJssel, J. J. Poldervaart te Nigtevegt. Voor Kampen, A. Hijmans te Nijver dal. Emeritaat. Na een diensttijd van ruim 45 jaar, heeft Ds W. Zijlstra, Ned. Herv. predikant te Kootwijk, bij het provinciaal kerkbestuur van Gelderland tegen 1 October eervol emeritaat aange vraagd. 1 Beroepbaar. Döor de classis Leiden der Geref. Kerken zijn beroepbaar verklaard de heeren J. S. van den Bos en J. Thomas, theol. candidaten te Leiden. Vlissingen. Gisteren werd hier de acht ste Zeeuwsche Zending&dag der Chr. Geref. Kerk gehouden, waarvoor zeer groote belangstelling bestond. Het woord werd gevoerd dor ds L. Kleisen te Vlis- singen, ds H. Hoogendoorn te Zierikzee, de heer G. v. d. Zaal, lid der Tweede Ka mer, ds Dubois te Oud-Beijerland, ds La- man te Middelharnis en ds H. Janssen, ltiger- en vlootpredikant. Een flink bedrag kon worden afgedragen aan de Generale Zendingskas. Morgen uitvoeriger verslag. Eindexamen Gymnasium te Middelburg, Geslaagd zijn alle candidaten, die aan het eindexamen van het Gymnasium te Middelburg deelnamen. Het waren voor diploma A de dames R. Mulder, B. van Roon en J. Rosendaal en de beer A. A Leenhoutsi en voor diploma B de heeren W. F. van der Hofstede en W. F. M. Kimpe. Eindexamen Rijks Hoogere Burgerschool te Goes. Afdeeling B. Geëxamineerd 12 candidaten. Geslaagd: M. G. van Strien, Goes; J. Bom en J. J. de Koeijer te Ierseke; M. S. Eversdijk en S. Schuilwerve te Kortgene; G. v. d Broeke, 'sHeer Arendskerke; P. A. de Graag, 'sHeer Abtskerke; L. Nieuwen- huijse, Nisee; N. v. d. Schraal, Ellewouts- dijk; J. W. Smit, Wemeldinge; Aa. Ja. Meulpolder, Kloetinge. Terneuzen. Geslaagd voor het practijk diploma boekhouden en handelsrekenen dhr J. W. L. van Doorni alhier. Geslaagd voor notariaat deel I: P. D. Sanderse te Grijpkserke (Z.) i Geslaagd te Arnhem bij P.B.N.A. voor wegentechnicus dhr G. Sinke alhier. want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijg baar in kokers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. De Interbank.. De directeur der Interbank te Den Haag, de Oostenrij ker S. Baum, wiens arrestatie te Weenen is gemeld, is daar ingerekend op het Wes terstation toen hij uit den D-trein uit Parijs stapte. Hij beeft met den anderen gevluchten directeur al den tijd sinds zijn verdwijning uit Den Haag te Parijs ver toefd. Zijn bank stond met de reedé en kele maanden geleden gefailleerde Ban- que commerciale de bourse in Straats- bourg in connectie, welker directeur de Duitsche emigrant Barchel in voorarrest zit wegens bedrog. Twee andere mede plichtigen van Baum zijn naar Zuid-Ae- rika gevlucht. Ernstige autobotsing. Vier zwaargewonden. Gister avond heeft onder Alphen aan den Rijn een zeer ernstig verkeersongeluk plaats gehad, waarbij vier personen zwaar ge wond werden. De slachtoffers zijn alle Hagenaars, te weten mej. A. van Nieuw- kerk, en de heeren B. Tetro, T. Kreets en J. P. Snijder. Omstreeks zes uur naderde een bestel auto, waarin een gezelschap van vijf per sonen zat, dat van een vischpartij uit Wil- nis naar Den Haag terugkeerde, met groo te snelheid uit de richting Utrecht. De be stuurder raakte bij het passeeren van an dere auto's zijn stuur kwijt en reed in volle vaart achterop een personen-auto. Le bestelauto drong daarna door den muur van een schuur en kwam eerst daarin tot stilstand. Vier van de vijf inzittenden bleken zeer ernstige verwondingen te hebben opge- loopen. Allen zijn per ziekenauto naar hun woonplaats vervoerd. Het onweer in noorde lijk Friesland. Het blijkt, dat bet onweer, vooral in noordelijk Friesland heel wat schade beeft aangericht. In Noordwolde werd het buis van de weduwe Postman getroffen, dat met den geheelen inboedel afbrandde. Tal van koeien werden in de weiden gedood. '1e Suawoude sloeg de bliksem in een wagen met hooi. De hooier Bergsma werd door den bliksem getroffen, en be wusteloos opgenomen. Weer bijgebracht, bleek hij gedeeltelijk verlamd te zijn. Een der paarden werd doodgeslagen, wagen en hooi verbrand den. In de omgeving van het dorp Koo- ten viel een hagelbui, zooals daar nog niet beleefd is. Zelfs kuikens in een ren werden door de dikke higelsteenen gedood. Aan de veldvruchten is groote schade toegebracht De herbaalde onweders met hagelbuien werken zeer vertragend 'Op den hooioogst. Onbetrouwbare penning meester. Bij' de Leidsche politie heeft de 35-jarige H., uit Leiden aangifte ge daan, dat hij uit de kas van den Algemee- nen Nederl. Stucadoorsbond, waarvan hij penningmeester was, een bedrag van f 400 heeft verduisterd. Bij het baden verdron ken. Te Almelo is gistermiddag de 24- jarige ongehuwde monteur W. uit Hellen- doorn bij het baden verdronken. 6-jarig meisje verdron ken. Te Wateringen is het 6-jarig doch tertje van de fam. van W. in een onbe waakt oogenblik in een sloot, nabij het ■ouderlijk huis geraakt en verdronken. Streng toezicht opgeld- smokkelaars. In den trein Keulen -Kleef-Nijmegen werd Dinsdag door de kommiezen op het station Kleef een vreemdeling aangehouden, die naar Ne derland wilde reizen en verdacht werd van deviezensmokkelarij'. Op hem werd bevonden een paar duizend mark. Of de man nu al zeide, in Kleef te willen uit stappen, dat hielp niets. Hij werd be schuldigd van deviezensmokkel en dus gearresteerd. Een Duitsche dame, die met den vreemdeling in dezelfde coupé ge reisd had, had bemerkt, dat de man voor aankomst te Kleef iets in zijn schoenen verstopte. Op deze aanwijzing der dame werden ook de schoenen van den man on derzocht en tusschen de binnenzolen werd een groot geldsbedrag gevonden. Eenzelf de ontdekking deed men in 's mans para pluis. De arrestant werd onmiddellijk voor den hoofddouane gevoerd. Door de warmte bevan gen. Bij het verrichten van werkzaam heden in het hooiland is gisteren de 50- jarige arbeider P. te Hellen door de warmte bevangen. Hij' is kort daarna aan de gevolgen overleden. De 76-jarige arbeider H. te Kielwindeweer is giste ren bij het grasmaaien door de warmte bevangen en kort daarop overleden. Tengevolge van de warmte is de ruim 45-jarige landarbeider B. uit Vinkeveen die Dinsdagmiddag in een hooiland te Mijdrecht werkzaam waa, onwel gewor den. Onmiddellijk werd medische hulp ingeroepen. De man is overleden. De e f f e c t e n dief stal te Wormerveer. Ofschoon het onder zoek naar den nog steeds voortvluchtigen kassier S. met kracht wordt voortgezet, is er tot heden nog geen enkele zekerheid omtrent zijn verblijfplaats. Bij Amsterdamsche bank-instellingen is weer op tal van gestolen effecten beslag gelegd, en voor zoover mogelijk, in beslag genomen. Naar aanleiding van het bericht in het Belgische „Laatste Nieuws" waarin werd medegedeeld, dat Sch. zich in Ostende zou bevinden, heeft de redactie van het „Volksblad" te Wormerveer zich telefo nisch tot de politie te Ostende gewend, waar echter omtrent de aanwezigheid van den heer S. niets bekend was. Ook de berichten, als zoui de voort vluchtige bankier zich in Duitschland op houden, berusten op geen enkelen grond. Douane beschiet smok kelauto. Gisternacht kwam op den weg tusschen Goirle en Poppel (België) met gedempte lichten een vrachtauto nit de richting België, waaraan direct te zien was, dat het een smokkelauto was. Nadat de douanen het stoplicht hadden opge steld, waaraan de smokkelauto echter geen aandacht schonk, plaatsten de kom miezen zich langs den weg en namen den met groote vaart passeerende auto onder vuur. Niet minder dan zestien schoten werden gelast, met het gevolg, dat de ban den getroffen werden en sprongen, ter wijl glasscherven in bet rond vlogen. De ernstig beschadigde wagen botste tegen een viertal boomen en kwam tot stilstand. De kommiezen snelden op den wagen af, doch de vier a vijfhonderd meter die de wagen nog afgelegd bad waren blijk baar voldoende geweest om den smokke laars gelegenheid te geven te ontvluchten. Bij nader onderzoek bleek de wagen ruim 300 K.G. margarine en 200 K.G. suiker te bevatten. De margarinevoorraad was met bloed bevlekt, zoodat de inzitten den hoogstwaarschijnlijk door de schoten of wel door het versplinterde glas zijn ge wond. (Tel.) Twee personen door bliksem gedood. Tijdens het hevige onweer, dat gisteravond laat bo ven Enschedé en omgeving woedde, ston den vijf personen te schuilen onder een boom voor een perceel in de Hengelosche straat. Plotseling werd de boom door den bliksem getroffen. Twee personen, name lijk mej. Rutger uit Hengelo en de beer Van Leuverink uit Enschedé stortten neer. Eén ter hulp geroepen dokter kon slechts den dood constateeren. De drie an dere personen bleven ongedeerd. Stamboek van het Ned. Trekpaard. Te 's Hertogenbosch wordt vandaag en morgen de 11de Nat. Fokpaardententoon- stelling gehouden van het Stamboek voor het Ned. Trekpaard. Het Bossche gemeentebestuur heeft Woensdagavond de vereeniging en haar genoodigden onder leiding van den al- gemeenen voorzitter jhr J. van Vreden- burch officieel ten stadhuize ontvangen. Vervolgens trok het gezelschap naar de veemarkthallen, alwaar in het restaurant de Vereeniging het Bossche gemeentebe stuur een gebrandschilderd raam aan bood, naar ontwerp van den Bosschen kunstschilder Adr. Verborst. Het raam vertoont zes trekpaarden, als symbool van eendracht, een ploeg voottrekkend. Jhr van Vredenburch betoogde o.m., dat de Vereen, dit blijk heeft willen aan bieden, als hulde voor wat den Bosch ge daan heeft, door oprichting der Vee markthallen, door eendrachtige samen werking tot stand gekomen. Het inpolderingswerk te Anna Jacoba Polder. Ter aanvulling van het gisteren ge plaatste verslag melden wij nog, dat door den heer A. Wisse, dijkgraaf, ook speciaal hulde werd gebracht aan den beambte, dhr Abrahams©, die met den technisch deskundige, den heer Leendertse zulk een groot aandeel heeft gehad in het werk en wiena ambitieus optreden alle lof ver dient. MIDDELBURG. Het onweer. In een weide aan den Nadorst zijn vannacht twee koeien van den heer v. d. Putte door den bliksem doodgeslagen. Woensdagmiddag is in het gebouw burg, onder leiding van dhrC. Wagema- bugr, onder leiding van dhr G. Wagema ker, lid van het hoofdbestuur, opgericht een afdeeling Zeeland van den Nederl. Chr. Blindenbond. Een voorloopig bestuur werd gevormd bestaande uit: B. Lokerse, Vlissingen, voorzitter; Mej. D. Vlaardin- gerbroek te Terneuzen, secretaresse; Mej. P. Bassie, Middelburg, Penningmeea- teresse. Aanvankelijk traden 12 leden toe VLISSINGEN. Gisteravond hield de Vereeniging voor Beroepskeuze alhier haar algemeene ledenvergadering. De voorzitter, dhr J. Butler, betreurde het, dat het bestaan van dit Bureau in

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3