Op 't examen Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtszaken Telegrammen. Laatste Berichten. ter voor den verkoop op de veilingen ge stelde minimumprijzen; geen producten worden verkocht die niet voldoen aan de eveneens voor den verkoop aan de vei lingen door den minister gestelde quali- teitseischen. Gedurende het geheele jaar zal op de nakoming van deze voorschriften controle worden geoefend. Denaturatle aardappelen. De „Staatscourant" van 17 Juni bevat de beschikking van den minister van Eco nomische Zaken, waarbij de termijn voor denaturatie van aardappelen door hande laren is verlengd tot 16 Juli 1935. Zij die van deze gelegenheid tot denaturatie ge bruik willen maken, moeten zorgen dat daarvan tijdig d.i. tenminste drie volle dagen voordat zij tot de denaturatie willen overgaan, dus uiterlijk op 12 Juli me- dedeeling is ingekomen bij de Landbouw- Grisis-Organisatie van het gewest, waarin de aardappelen zij'n opgeslagen. Een zelfde regeling ml binnenkort wor den getroffen ten aanzien van de dena turatie van aardappelen door telers. zorgt 'n „AKKERTJE" ervoor, dat Ge raitig en kalm zijt, helder van hoofd en zonder angst-gevoel, migraine of nare hoofdpijn I Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam, W. M. A. Kalk man te Katwijk aan Zee, A. Steenbeek te Surhuizum en J. van Woerden te Zwam- merdam. Beroepen te Gendt: A. Dronkera, cand. te 's-Gravenhage. Bedankt voor Berlicum, E. Klaassen te Veghel. Voor Elburg, H. A. Leenmans te Delft. Geref. Kerken. Drietal te Opende, F. van Dijk, cand. te Haaksbergen, R. Bouma, cand. te Ber- gum en H. J. Heersink, cand. te Oude- Pekela. Beroepen te Holwerd, J. van Bruggen, cand. te Ermelo. Beroepbaar. Door de classis Rotterdam der Geref. Kerken is beroep baar verklaard, de heer A. van Egmond, theol. cand. te Rotterdam. -De heer A. Lous te Westkapelle be haalde een dezer dagen het diploma „Journalist", uitgereikt door de Arnhem- sche School voor Schriftelijk Onderwijs „A.S.S.O." te Arnhem. (Belangeloos be richt.) i Acte L. O. Aan de Rijkskweek school te Middelburg slaagden voor het eindexamen de dames A. Heijt, G. Kraak, beide te Middelburg; G. J. Meijler, Vlis- singen, en M. Gom, Ierseke. Afgewezen werd 1 candidate. Hedenmiddag promoveerde te Delft tot doctor in de technische wetenschap ir J. G. Hoogerheide, scheikundig ingenieur, geboren te Bruinisse. N.- en St. Joosland. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres bij het O.L. onderwijs alhier hebben zich zes sollici tanten aangemeld. Door B. en W. zijn op de voordracht geplaatst: 1. Mej. J. Heg- berg te Nieuwleuzen; 2. Mej. L. Verhage te Baarland; 3. Mej. M. G. de Hondt te Groede. VERDERE VERLAGING VAN VASTE LASTEN TE WACHTEN? De parlementaire redacteur van de „Te legraaf" wist gisteren te melden: Nadat in den hedenmorgen gehouden kabinetsraad de eindredactie van de me morie van antwoord aan de Tweede Ka mer over het bezuinigingsontwerp is vast gesteld, wordt het antwoord waarschijn lijk morgen in handen van de Kamercom missie in voorbereiding gesteld, welke 'bij een is geroepen tegen het einde der week. Gelijk reeds gemeld, heeft de regeering ten aanzien van verschillende door de Ka mer geuitte bezwaren een tegemoetkomen de houding aangenomen, met behoud van de principieele richtlijnen en zonder be langrijke afwijking van het financieele resultaat. Waar vermindering van de vaste las ten, indertijd op aandrang van den Raad van State uit het ontwerp gelicht, econo misch en ook politiek urgent is, zal, naar wij voorts vernemen, het tweede aange kondigde ontwerp tot verlaging van ren ten, pachten en huren, thans spoedig wor den ingediend. De voorbereiding is echter niet zoo eenvoudig als blijkbaar wél wordt gedacht. Deze verlagingen acht de regeering, zooals men weet, noodzakelijk als comple ment van de aanpassing op de gebieden waar deze vastloopt op verplichtingen uit privaatrechtelijke overeenkomsten. Aantasting van hoofdsommen, waarom trent van zekere zijde telkens weer geruch ten worden verspreid, ligt naar wij ten slotte vernemen, zeker niet in het voor nemen det regeering. Poging tot aanslag op den burgemeester van Wieringen. Te Wieringen heeft de brigadier der rijks- veldwacht Bergsma Zondagavond den 55- jarigen ongehuwdenB. gearresteerd, juist toen deze met een onder zijn kleeren ver borgen bijl aan de woning van den burge meester aanbelde om, zooals hij tegen over anderen had uitgelaten, „den bur gemeester af te maken", aldus meldt de Telegraaf. Reeds vroeger op den avond was B., die zich in een café te Westerland aan drank te buiten was gegaan, op verzoek van den kastelein door den inmiddels gewaarschuwden brigadier verwijderd en naar zijn ark in den Wieringermeerpol- der gebracht, waar de man onder de wol werd gestopt. Aanvankelijk dacht men, dat de man hier zijn roes wel zou uit slapen, doch kort daarna werd de briga dier gewaarschuwd, dat de man op weg was naar den burgemeester met minder vreedzame bedoelingen, daar hij een bijl bij zich droeg. Volgens zijn uitlatingen zou zijn steun te laag zijn, doch nader is gebleken, dat de man in het geheel geen steun ontving, daar hij in den Wie- ringermeerpolder werkzaam was. Per auto is de brigadier naar de wo ning van den burgemeester gegaan. De man had toen juist aangebeld en de brigadier kon den onverlaat bijtijds in den nek grijpen en de onder zijn kleeren verborgen bijl in beslag nemen. B. werd in arrest gesteld. Doodelijk auto-ongeluk en vechtpartij. Gistermiddag is onder Avenhorn een ongeluk gebeurd, waarbij een menschenleven te betreuren valt. Een auto, waarmede couranten werden bezorgd, bestuurd door iemand uit Hoorn, heeft bij het passeeren van een woon wagen, een man aangereden, die uit dien wagen was gekomen, vermoedelijk om naar zijn langs den weg spelende kin deren te zien. De man kwam met een hevigen slag tegen de voorruit van de auto terecht en moet op slag dood zijn geweest. Een andere woonwagenbewoner ge raakte over het ongeluk zóó in woede, dat hij een passeerend motorrijder, dien hij ten onrechte voor den schuldige aan het gebeurde hield, te lijf ging en met een steen op het hoofd sloeg. De motor rijder kwam er echter betrekkelijk goed af. Nieuwe inval bij de In terbank. Men herinnert zich, dat eeni- gen tijd geleden de politie en justitie een inval hebben gedaan bij! de N.V. Interbank (Bank voor Intermediaire Credieten) aan de Parkstraat te 's Gravenhage. De, uit buitenlanders bestaande directie dezer bank was toen gevlucht. Eén hunner, Siegmund Baum, is j.l. Zaterdag te Weenen gearresteerd. Hij zal daar vermoedelijk worden vervolgd we gens bedriegelijke handelingen, achtereen volgens te Straatsburg en te 's Graven hage gepleegd. Aanvankelijk moet hij te Straatsburg oplichtingspractijken hebben uitgeoefend, met nog iemand, welke laatste te Straats burg gearresteerd werd en nog wordt vastgehouden. Andere personen hebben te Den Haag de zaak voortgezet, zoogenaamd ter af wikkeling, maar vermoedelijk in werke lijkheid als stroopoppen om de practijken van oplichting en verduistering te vervol gen. Naar aanleiding van nieuwe klachten hebben politie en justitie gistermiddag op nieuw een huiszoeking gedaan in het per ceel, waar de bank is gevestigd. Gearresteerd werden twee personen, een Duitscher en een Nederlander, in België gevestigd en hier tijdelijk verblijf houden de. In ons land zijn door de practijken dezer heeren weinig of geen slachtoffers gemaakt. De bank, hier gevestigd, werkte in ge heel Frankrijk en Luxemburg en heeft daar velen door haar practijken gedu peerd. De administratie is in beslag genomen. De kas was echter niet aanwezig. Het onweer. Tijdens een hevig onweer sloeg gisteravond de bliksem in de boerderij van Ebbers te Zelhem. Het ze venjarig dochtertje werd door den straal getroffen en direct gedood. De boerderij brandde af. Tijdens het zware onweer, dat gister avond over Oost-Brabant woedde, sloeg de bliksem te Den Dungen in de boerderij van den landbouwer Van der Steen. Doordat de dorpsbrandweer spoedig ter plaatse was en het vuur krachtig bestreed, kon een deel der boerderij behouden blij ven. De woning brandde totaal uit. Te Berlicum ging het onweer gepaard met een zwaren hagelslag, welke aan de gewassen veel schade veroorzaakte. Gisteravond heeft boven de Betuwe een zwaar noodweer gewoed. Nadat reeds den geheelen middag onweer had ge dreigd, brak tegen zeven uur de bui in volle hevigheid los. Merkwaardig was, dat het onweer een plaatselijk karakter droeg, zoodat b.v. Dodewaard ervan bleef bevrijd, maar de aangrenzende dorpen Zetten en Hemmen, de volle laag kregen. Het on weer ging bier gepaard met een hevige wolkbreuk en een zware hagelbui, waar door aan het fruit en het te velde staan de gewas hier en daar aanzienlijke scha de werd aangericht. Botven Andelst woedde een buitenge woon zwaar onweer met hevigen bliksem, waardoor de electrische geleiding getrof fen werd en bij tientallen menschen de lampen werden stuk geslagen. Door de hitte onwel ge worden en overleden. Maandag is de 17-jarige boomkweekersknecht Z., te Boskoop, die in een kas aan den arbeid was, tengevolge van de groote hitte onwel geworden eni enkele oogenblikken later overleden. Bloedvergiftiging. De 23- jarige bakker H. te Klazinaveen-Noord heeft verleden week bij het scheren een puistje aan een van zijin lippen doorge sneden. Hij kreeg een infectie en werd in het ziekenhuis te Groningen opgenomen, waar hij gisteren aan vergiftiging is over leden. ■—•De Velu'wsche dieven bende. De zaak van de Veluwsche die venbende laat zich ernstiger aanzien dan men aanvankelijk heeft gedacht. Bij het vooronderzoek der marechauas- see is reeds gebleken, dat twee gearres teerde personen elk 75 grootere of klei nere misdaden op hun geweten hebben, terwijl er een 31, een ander 21 en nog een er 14 gepleegd heeft. De marechaussee te Wezep had reeds vermoeden, dat de veekoopman K. B. W. woonachtig te Oldebroek wel iets meer zou weten van de door de bende gestolen koeien. Gisteravond is W. gearresteerd en naar Wezep overgebracht. Bij nadere informatie bleek, dat de bende nog meer beroovingsplannen op het programma had staan n.l. dat van den gemeente-ontvanger van Oldebroek, den heer G. J. van den Brink, tevens kassier van de Boerenleenbank aldaar. Weer een brandsticht- ster te Oss in arrest. De ge meentepolitie te Oss heeft onder verden king van brandstichting gearresteerd vrouw Van Rooy. De vrouw heeft na een langdurig verhoor bekend in 1934 haar woning in brand te hebben gestoken. Veertig schapen in wei de doodgebeten. Vijf honden heb ben gisternacht veertig schapen doodgebe ten, die zich bevonden midden op een ter rein onder Overschie. Vier der honden zijn afgemaakt. De vijfde wordt nog gezocht. De schapen vormden den geheelen vee stapel van een boertje uit Overschie. Verdronken. Gistermiddag is bijt bet baden vóór de haven van Harderwijk verdronken de 12-jarige zoon van den beer v. W. Twee jaar geleden is een oude re broer van den jongen eveneens bij het baden om het leven gekomen. Bij het baden is gistermiddag te Goirle verdronken de 37-jarige D., wo nende te Goirle. Een weduwe en twee kin deren blijven achter. Dreigbriefschrijver. Een 21-jarige koopman uit Rotterdam had zich Dinsdag voor de Arnhemsche recht bank te verantwoorden wegens het zenden van een dreigbrief aan een inwoonstei van St. Andries (gem. Heerewaarden). In dien brief werd haar gelast om f 500 te deponeeren hij een kilometerpaal, anders zou haar leven gevaar loopen. Het O.M. eisohte 6 maanden gevange nisstraf waarvan 4 maanden voorwaar delijk, met aftrek van preventieve hech tenis. Uitspraak 9 Juli. Eerste Kamer. Aan de orde is het wetsontwerp tot wij ziging der wet tot regeling van het Arm bestuur. De heer Heerken s Th ijssen vraagt spoedige nieuwe wetswijziging ten opzich te van wat onder verpleging is te verstaan in verband met de lasten voor verschil lende gemeenten. Minister de Wilde zegt overweging toe. Het wetsontwerp wordt z.h.st. aange nomen. Aan de orde is het onteigeningsontwerp voor aanleg van een sportinrichting te Utrecht en in verband daarmede uitvoe ren van nieuwe militaire werken. Het wetsontwerp wordt z.h.st. aange nomen. Aan de orde ia bet wetsontwerpe tot vast stelling van een nieuw tarief van invoer rechten. Dhr. v. d. B e r g h ziet deze wet als een verbetering, doch is van oordeel, dat de invoering der nieuwe regeling bij Kon. Besluit reeds een jaar geleden krach tens de machtigingswet schade doet aan de samenwerking tusschen regeering en parlement, D'e heer Van Lanschot acht de nieuwe regeling een groote verbetering en niet protectionistisch. De regeering volge ten dezen opzichte een opportunistische politiek. Spr. denkt aan de Belgische de valuatie. De heer Diepenhorst betoogt, dat deze wet een fiscaal karakter moge heb ben, doch dat er toch een beschermende nevenwerking van uitgaat. Men erkenne ronduit haar beschermend karakter. Een nieuwe handelspolitieke wijziging zal wel dra moeten volgen. De heer De Zeeuw betreurt, dat de regeering den weg van dit wetsontwerp is ingeslagen. Spr. dringt er op aan dat de regeering zoo weinig mogelijk van de machtigings wet gebruik maakt. Minister Oud 'betoogt dat men dit ontwerp moet bezien in het licht der omstandigheden. ■Bovendien heeft de geringste tariefs verlaging altijd bijwerkingen. Voorop heeft te staan in het stelsel on zer handelspolitiek geen verandering te brengen. Spr. betoogt dat om practisohe rede nen van de machtigingswet moest wer dén gebruik gemaakt tot invoering van het nieuwe tarief. DEN HAAG. Naar wij vernemen, ver trekt baron van Geen, de oud-particulier secretaris van H. M. de Koningin, begin Juli voor eenige maanden naar West- Indië. Verkeersongeval. HARUNGEN. Gisteravond staken 2 arbeiders een 'hoofdverkeersweg over van I^euwarden naar Harlingen. Doordat zij niet voldoende op het verkeer hebben ge let werden beiden aangereden door een juist passeerende auto. Een van hen was op slag dood, de an der werd bewusteloos opgenomen. Den autobestuurder treft 'geen schuld. Discontoverlaging Ned. Bank. AMSTERDAM. De Ned. Bank heeft met ingang van 27 Juni a.s. haar rentetarie ven verlaagd met 1 pet. Verdronken. EINDHOVEN. Gisteravond is een 27- jarige chauffeur bij het zwemmen in het nieuwe kanaal te Strijp verdronken. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. Verlenging van den diensttijd in Indië. Tthans is ook in Ned.-Indië de kwestie van verlenging van den dienstplicht ac tueel geworden. De mogelijkheid n.l. om over te gaan tot verlenging van den dienstplicht voor eenige honderden miliciens is door het departement van oorlog aan de regee ring voorgesteld. Deze verlenging zal voor den duur van 1 jaar 'kunnen geschieden. De bedoeling er van is, hierdoor de werkloosheid te verminderen. De eventueele aanneming van dit voor stel zal van invloed zijn op de werving van beroepsmilitairen. Hoewel de regeering dit voorstel nog niet heeft aangenomen, is tegen het denkbeeld zelf, bij den Volksraad reeds verzet gerezen. Tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. DEN HAAG. Het Haagsche Gerechts hof heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den gewezen hoofdagent W. C. v. d. K. uit Schiedam, thans gedetineerd, die door de Rotterdamsche rechtbank wegens doodslag gepleegd, op den Com missaris van Politie te Schiedam, den heer F. Ellenberger, op 1 December '34, is veroordeeld tot 12 jaar gevangenis straf. Door den advocaat-generaal is in hoo- ger beroep een gevangenisstraf van 20 jaar geëischt. Het Hof heeft v. d. K. ver oordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf. Door den bliksem getroffen. HOORN. Tijdens een hevig onweer is gisteravond te Ursum de 20-jarige mej. B. Wildeboer, terwijl zij in het land de koeien melkte, door den bliksem getrof fen. Het meisje, dat geheel blauw zag, werd bewusteloos weggedragen. Genees kundige hulp was spoedig ter plaatse, doch hedenmorgen was het bewustzijn nog niet teruggekeerd. Hevig onweer boven West-Friesland. HOORN. Gisteravond en gedurende den afgeloopen nacht, heeft boven West-Fries land een zwaar onweer gewoed, gepaard gaande met hevige slagregens, waardoor veel schade is aangericht. Om 5 uur gis termiddag is de bliksem ingeslagen in de kapitale boerderij van de Wed. Groot- Karsten in de Berkmeer bij Opdam. De bewoonster kreeg op het moment, dat de bliksem insloeg, een steen op het hoofd, doch werd niet ernstig gewond. Het ge heele pand stond direct in lichterlaaie, Hoegenaamd niets kon worden gered. De schade, die door verzekering wordt ge dekt, wordt op plm. f 6000 geraamd. Bliksem in boerderij geslagen. Twee personen gedood. VAASSEN. In den afgeloopen nacht te omstreeks 1 uur, barstte boven Vaassen een hevig onweer los. Te half twee sloeg de bliksem in een groote boerderij de Runneberg, bewoond door den heer Kloe- selman en zijn echtgenoote. De brand, die ontstond, greep direct zeer snel om zich heen. Vermoedelijk is de vrouw van den heer K. door den blik sem getroffen en gedood. Haar lijk werd althans later op het bed in de slaap kamer gevonden. Het lijk van den heer K., die door verbranding om het leven was gekomen, werd in een ander vertrek voor de kast aangetroffen. Vermoed wordt, dat de heer K. door den brand gewekt, nog getracht heeft de boerderij te verlaten. De boerderij is vrijwel geheel door den brand vernield. Het echtpaar K. was ongeveer 60 jaar oud. Boerderij verbrand. HEERENVEEN. Door onbekende oor zaak is gisteravond de groote boerderij van den heer M. Zwart te Wijkei tot den grond toe afgebrand. De boer en het personeel waren naar het land, terwijl de vrouw het vee melkte. Door het inslaan van een ruit wist men nog tijdig een kindje van 6 maanden in veiligheid te brengen. Een 30-tal varkens kwam in de vlammen om. Vermist knaapje verdronken. MIERLO. Gisterochtend werd uit de Z. Willemsvaart onder de gemeente Mierlo opgehaald het lijkje van het 8-jarig zoon tje van den heer van W. Het knaapje werd sinds Zaterdagmiddag vermist De vliegramp in Columbia. PANAMA. De vliegramp in Columbia heeft tot dusver 19 dooden geëischt. 4 jeugdige 'gitaarspelers zijn. in zorgwek- kenden toestand in een ziekenhuis opge nomen. Men vreest, zoo zij er het leven mogen afbrengen, zij voor de rest van hun leven blind zullen zijn. De hittegolf In Engeland. LONDEN. De sedert Zaterdag in Enge land heerschende hittegolf ia thans in Zuid- en midden-Engeland gebroken door hevige onweers-buien en bijna tropische regenval. Tengevolge van blikseminslag werden in verschillende deelen van het land 3 personen gedood en een 20-tal ge wond. MOSKOU, Door het verbod van de uit gifte van noodgelden zijn talrijke ge meentekassen en staatsorganisaties in een moeilijke financieele positie geraakt. Om stopzetting der 'betalingen te voorkomen moesten reeds tal van scholen en zieken huizen gesloten en 'groote bedragen in de begrootingen worden geschrapt. De regeering heeft bepaald, dat de ge meentebesturen en ook de staatsorgani saties zidh moeten 'houden aan de voor hen vastgestelde begrootingen daar de Staat verdere bijdragen weigert. Er is in de geheele Sovjet-Unie 'geen gemeentebestuur, dat er zonder staats hulp kan komen. DE LOONBIJSLAG VOOR DEN TUINBOUW. Reeds honderden arbeiders aan hei werk. De uitbreiding van de proef van te werkstelling van arbeiders in den tuin bouw met bijslag op het loon door de Overheid, is, zoo meldt de „Vrije West fries", in West-Friesland alom met blijd schap begroet en er wordt reeds zeer druk gebruik van gemaakt. Uit de graagte, waarmee de tuinders gebruik maken van de gelegenheid tot aanstelling van nieuw personeel bij be taling van V» van het loon door de Over heid, mag niet aanstonds met volle zeker heid worden geconcludeerd, dat een b 1 ij- v e n d e vermindering der werkloosheid in dezen omvang zal worden verkregen. De beschikking van den Minister is afgekomen op een moment dat het sei zoen meer krachten vraagt, en de tuin ders profiteeren nu natuurlijk van den toeslag voor werk, dat toch niet zou kun nen wachten. Ook onder deze omstan digheden is er echter nog voordeel voor 's Rijks kas, omdat anders de seizoen arbeiders veelal betrokken werden uit een categorie-arbeiders, die geen werk- loozensteun genoot, in hoofdzaak jeug digen, terwijl thans verreweg de mees ten uit de werkverschaffing komen. Echter mag ook verwacht worden, dat het particulier bedrijf op de billijke voorwaarden, door den loontoeslag gebo den, b 1 ij v e n d een grooter aantal ar beiders aan het werk zal houden. De tuin- dersbedrijven zijn in de laatste jaren noodwendig verwaarloosd, omdat de uit komsten van het bedrijf de kosten van een behoorlijke verzorging van den grond eenvoudig niet toelieten. Insiders verwach ten, dat er nu meer werk aan den grond zal worden besteed, zoodat er dus meer arbeiders in de particuliere bedrijven aan den arbeid zullen blijven. GRATIS. ZIJ, DIE ZICH THANS ABONNEE- REN, ONTVANGEN DE NOG IN JUNI VERSCHIJNENDE NUMMERS GRATIS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bloemendaal (2de pred. plaats), Gb. de Beus te Rilland-Batb. Het inpolderingswerk te Anna Jacoba Polder. Sluiting van den nieuwen zeedijk. De eerste phase, en wel de voornaamste van het bovengenoemde inpolderingswerk is gistermiddag afgesloten. In tegenwoordigheid van tal van auto riteiten o.a. het bestuur van het Water schap „Rumoirt", tal van burgemeesters en wethouders uit omliggende gemeenten, den hoofd-ingenieur en den ingenieur van den Prov. Waterstaat; den hoofdopzichter van de Ned. Heide-Mijl enz., is het laatste gedeelte van den zeedijk gedicht. Precies om 4.40 u. was het gat gedicht. Ander maal had het onvolprezen Zeeuwsche doorzettingsvermogen een overwinning be haald op onzen alouden vijand: de zeel Nadat de sluiting had plaats gehad werd allereerst het woord gevoerd door dhr A. Wisse, dijkgraaf van het water schap Rumodrt. Na alle aanwezigen har telijk welkom geheeten te hebben, sprak hij een bijzonder woord van welkom tot de aanwezige hoofdambtenaren. Hij dank te hun hartelijk voor de tot nu toe verleen de medewerking en beval bij voortduring het werk in hun belangstelling aan. Den hoofdopzichter van de Ned. Heide-Mij. werd dank gebracht voor de aangename wijze waarop hij met den technischen ad viseur van het waterschap, dhr Leendert- se, van Bruinisse, de zaken geregeld had. Hij hoopte, dat zij het poldertje zullen mogen zien groeien als vruchtbaar ge deelte van het Waterschap. Het werk wordt uitsluitend met werk- loozen uitgevoerd. Voorts belichtte hij de economische en sociale beteekenis van het werk. Spr. eindigde met namens het Bestuur de hoop uit te spreken, dat na voltooiing van dit werk algemeen zal blijken, dat een vruchtbaar geedeelte aan het Waterschap is toegevoegd. Ir J. J. van Leeuwen prees de mooie uitvoering van het werk en stelde de eco nomische beteekenis in het licht. De technische adviseur van het Water schap, dhr Leendertse, prees het initiatief van dhr Wisse en hoopte, dat de autori teiten den nieuwen polder den naam zul len geven van „Abraham Wisse-polder". Voorts prees hij de groote bereidwillig heid van Ir Stevens, inspecteur der werk verschaffing. Steeds vond hij voor zijn

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3