DE ZEEUW TWEEDE BLAD HET ADRES A. WILKING Voor den Zondag Johanna Coninghame. Uit de Provincie Rechtszaken Hoofdpijn, Kiespijn. Wat er deze week voorviel FEUILLETON. VAN ZATERDAG 22 JUNI 1935, Nr 221. ZEER HEERLIJKE DINGEN. Zeer 'heerlijke dingen worden van u gesproken, o stad Gods. Ps. 7 3. De dichter van dezen Psalm zag voor oogen een Sion en Jeruzalem dat toen was. Maar zijn oog zag verder, want hij! wist, dat het aardsche Jeruzalem symbool was van het ware Jeruzalem, van de gemeente des levenden Gods, in de bedeeling des Nieuwen Testaments, die door de glorie van Pinksteren werd ingeluid. Gods grondslag is op de bergen der hei ligheid. Maar van het eeuwig Sion is Christus Jezus het vaste fundament. Het aardsche Jeruzalem gaat voorbij, al kan de reiziger naar het heilige land die stad nog bezoeken, en Sion nog be klimmen. Maar de dagen van geestelijke glorie voor het aardsche Sion en voor het aardsche Jeruzalem zijn voorbijl, voor goed en voor immer. Nu is ons oog gericht op het Jeruza lem dat boven is. En daar in het geeste lijk Jeruzalem aanschouwt ons oog de heerlijke dingen van de eeuwige stad Gods. De gemeente des Nieuwen Testaments, de Pinkstergemeente in het geestelijk Je ruzalem omvat het ware Israël met allen die uit de gansche Heidenwereld den Christus worden toegebracht door het mystieke werk van den Heiligen Geest. Het is in dit Jeruzalem, dat God heeft waar gemaakt Zijn "Woord: Rahab (Egyp te) en Babel, de Filistijn en de Tyriër met den Moor zijn aldaar geboren. Slechts enkele heidensche namen wor den hier genoemd; maar als represen tanten van alle volken aan wie het evan gelie der genade wordt gepredikt. Dat was de heerlijke Pinksterprofetie der oude eeuwen op Sions top en in Je- ruzalems straten. Dat is het heerlijk Pinksterevangelie voor ons op wie de ein den der eeuwen gekomen zijn. Heerlijke dingen, waarbijl wijl loven en prijzen den grooten Naam onzes Gods. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, De uitslag van de verkiezing, door ve len, naarmate het uur naderde waarop alle uitgebrachte stemmen nauwkeurig geteld en vastgesteld waren, met toene mende belangstelling tegemoet gezien, bracht deze verrassing op dit gebied van de inderdaad vele mogelijkheden, dat iedere verrassing volkomen afwezig bleef. Alles blijft precies zooals het is. De zoo lang kalm gevoerde verkiezingsactie, die de laatste dagen zich evenwel nog toe spitste in een heftigen kamp van verweer en tegenweer, heeft de einduitslag niet meer kunnen beïnvloeden. Noch de pro letarische vuist, noch de socialistische morgengroet, noch de eisch der economis ten, noch het revolutionaire S.'G.P.-ge- tuigenis, nochen vul nu de lange lijst maar zelf in, heeft in de samenstelling van den gemeenteraad eenige verandering kunnen brengen. De vierde A.R. zetel bleef op het kantje af behouden. Het moet voor de S.G.P. een hard gelag zijn, dat zij door 5 stemmen te missen hun zetel door een A.R. zien ingenomen. Dat het onder het stelsel der evenredige vertegenwoordiging op één stem kan aankomen, heeft deze verkiezing wel duidelijk bewezen. Bovendien heeft deze verkiezing een kleine verschuiving naar links geconsta teerd. In den ouden raad beschikken de 8 rechtsche le&en over 500 stemmen per zetel, dat is nu geworden 468. Voor de linkerzijde zijn deze cijfers resp. 522 en 502. Ook in het totaal aantal uitgebrachte stemmen komt dit uit. Zelfs als men de (Vrij naar het Engelsch.) 43.) -o- De aagesprokene toonde zich in het minst niet verrast. Ze legde Gertrude's hand geruststellend in haar arm en zeide: „Maar natuurlijk, lieve kind, we gaan samen," het aan haar broeder overlaten de, zich met dr Green te verstaan over hetgeen had plaatsgegrepen. Haar kalmte en de beschermende arm, rfien Gertrude tegen zich aan voelde, brachten het meisje eenigermate tot rust. „Ik ben zoo blij, dat ik u tegenkwam," hijigde ze. ,,'t Is net, of alles een droom is of er in werkelijkheid niets gebeurd is. Ik had de anderen verlaten om langs dezen weg naar huis te gaan, ik ging vast vooruit. O, mevrouw Stuart!" zei ze met een rilling, „hij zal toch niet dood zijn? Ik heb nooit iets goeds voor hem gedaan. Nooit, nooit heb ik hem ten beste geraden en geholpen ik heb hem slechts dieper in den afgrond gedreven. U moest eens weten hoe slecht we waren; ik leende geld voor hem, en. „Kom lieveling, laten we wat gebeurd is, nu maar laten rusten, laten we lie- stemmen, uitgebracht op E.F.P. voor de helft als rechtsche stemmen rekent, zijn er nog ruim 600 stemmen meer op de lin- kergroepen uitgebracht, dan op do rechter partijen. Het was te voorzien, dat de partijen die de grootste ontevredenheid over de tegen woordige regeering in woord en geschrift uitten, daarmee stemmen zouden winnen. En dat de mannen, die het voor de re geering Colijn openlijk durven opnemen, daardoor verschillende kiezers zouden af- schiikken, Toch is daarmee het verlies van A.R. stemmen in onze stad nog niet geheel verklaard. Ongetwijfeld heeft de S.G.P. thans stemmen op zich vereenigd, die bij vorige verkiezingen nog niet ge heel los van de A.R. partij waren, terwijl een andere groep kiezers door het verlies van een man als Mr de Veer, die jaren lang wethouder en Eerste Kamerlid was, den band met onze partij verbraken. Het is voor vele menschen nog uiterst moeilijk om de personen van de beginse len te Onderscheiden. Dat is niet alleen jammer, maar ook geheel onjuist. Abso luut fout. Door dit gebrek aan inzicht is de opkomst verklaard van de vele splin terpartijen. Zooals o.a. de E.F.P. '35, enz. Door deze verkiezing zal in September a.s. de wethouderskeuze weer opnieuw aan het oordeel van den raad worden on derworpen. Het zal mij benieuwen of links het laatst ingenomen standpunt, van het monopolistisch aanwijzen van wethouders zal handhaven, of dat rechts alsnog in de gelegenheid wordt gesteld met iemand naar voren te komen. In den nieuwen Raad zullen de heeren Cornelissen en van Roo niet meer terug- keeren. In hun plaats zijn thans gekozen de heeren Bank en L. Helder. Den nieuwen raad wachten vele moei lijke bestuursbeslissingen. Dat het geluk ken moge onze goede stad door de bran ding van deze crisis heen te brengen. Groetend, STENTOR. De arbeidsgeschillen in den landbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen. Prof. Minderhout, die door den mi nister van Ec. Zaken is benoemd tot ar biter inzake de arbeidsgeschillen in Oos telijk Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft thans een beslissing genomen en hij meent o.a. dat er geen enkel bezwaar is voor beide deelen van Z.-Vlaanderen eenzelfde re geling te treffen. Voor O.-Z.-Vlaanderen voorloopig van 1 April 1935 tot 31 Maart 1936, en voor Westelijk Z.-Vlaanderen als de regeling van den heer Schouten afloopt. Bij deze loonregeling zullen de loonen dooreengenomen en over een geheel jaar gerekend, niet belangrijk dienen te ver schillen van die, welke voor 1934i'35 golden. De arbiter acht het voorts wen- schelijk, de winterloonen iets te verlagen, niet alleen omdat in 'den winter aanmer kelijk korter wordt gewerkt dan in den zomer, maar ook omdat relatief hoogs winterloonen de werkloosheid in den tijd van het jaar, dat de boeren slechts en kele arbeiders bepaald noodig hebben, sterk bevorderen. Deze beslissing wordt geacht te zijn in gegaan op 1 April 1935. Zij zal voor alle arbeiders, dus ook voor de Belgi sche, gelden en wel tot en met 31 Maart 1936. Prof. dr G. Minderhoud heeft ook uit spraak gedaan als arbiter in het arbeids- Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Klnderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST ver God bidden ons in onze moeilijkhe den van het heden te holpen. Wanneer we zoo straks bij je broer zijn, moeten we allen ons beste beentje voor zetten en trachten onze zelfbeheersching te bewa ren." Het was reeds nagenoeg geheel duister geworden, toen het geluid van stemmen de plaats des onheils nader aanduidde. Gertrude snelde aanvankelijk haastig vooruit, doch daarna trad ze aarzelend terug ze durfde het ergste niet alleen onder de oogen te zien. Naderbij komen de zagen ze twee mannen, waarschijnlijk landbouwers, die terugkeerend van hun dagtaak de jongens hadden ontmoet, die op een soort baar een gestalte droegen. Het was Charlie en dat hij niet dood was, bleek uit een hevig gekreun, dat geen oogenblik werd onderbroken. En toen di Green een lantaarntje, dat uit de tascb te voorschijn was gekomen, had aange stoken, bescheen het een bleek gelaat, ver wrongen door lichamelijk lijden. Moest dat Charlie zijn? Doch het gelaat van een grootere jongen, die de baar bege leidde, was nog akeliger om te aanschou wen. Als de meeste knapen van zijn slag, was Weston een lafaard; en de angst, die zijn gelaat uitdrukte, was niet zoozeer een gevolg van den beklagenswaardigen toe stand, waarin zijn vriend zich bevond, dan wel een voortvloeisel van zijn be- geschil in het landbouwbedrijf in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Prof. Minderhoud heeft overwogen, dat de conclusies van den arbiter, die in Oc tober 1934 door den minister van Econo mische Zaken werd benoemd, in hoofd zaak nog juist zijn. Dé regeling, welke prof. Minderhoud voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen vaststelt, ia gelijk aan die, welke bij voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft getroffen. De loonen stelde prof. Minderhoud als volgt vast: April, Mei, Juni, October en Novem ber 1935 en Maart 1936 f 2 per dag, Juli, Augustus en September f2.15, Decem ber 1935, Januari en Februari 1936 f 1.90 per dag. Voor zware werkzaamheden als oogsten, meatladen, dorschen met de groote machine, rooien en delven zal ten minste 25 cent per uur moeten worden betaald. Het loon der vrouwen zal 2/3 van dat der mannen bedragen. Prof. Minderhoud adviseerde om van 1 Februari 1936 het georganiseerd over leg toe te passen voor een regeling na 1 April 1936. N.V. Stoomvaart Maatschappij Zeeland te Vlissingen. In de hedenmiddag te Vlissingen ge houden algemeene vergadering van Aan deelhouders der N.Va Stoomvaart Mij1. Zeeland is 't verslag over het 60ste boek jaar uitgebracht. Met gevoelens van diep leedwezen van gen commissarissen het verslag aan met het memoreeren van het groote verlies dat de Mij. geleden heeft door het over lijden van haar Beschermheer, Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. De war me belangstelling welke de Mij. steeds van Z. K. H. heeft mogen ondervinden, zal bij commissarissen steeds in eerbie dige herinnering blijven. Op 1 Mei trad de heer A. de Vulder van Noorden af als regeeringscommissaris voor de Posterijen, na gedurende een lan ge reeks van jaren met groote toewijding ook de belangen van de Zeeland te hebben gediend. De heer Vulder van Noorden werd tot commissaris benoemd en in zijn plaats tot regeeringscommissaris de heer jhr mr J. W. Quarles van Ufford, Com missaris der Koningin in Zeeland. In de vacature ontstaan door het aftre den van wijlen Ir J. A. Kalff in Juni 1933, werd voorzien door de verkiezing van Ir E. G. W. van Dijk, lid van de di rectie der Nederl. Spoorwegen. De heer E. M. Alberts te Middelburg werd als commissaris herkozen. De chaotische toestanden in het wereld verkeer, waardoor de ontvangsten uit hoofde van passagiers- en vrachtverkeer wel een zeer wisselvallige bron van in komsten zijn geworden, waren te meer aanleiding om bij de uitgaven de meest mogelijke zuinigheid te betrachten. De directe bedrijfskosten konden daardoor, vergeleken bij 1933, met circa f 70.000 verminderen, waardoor het totaal der ex ploitatiekosten ad f 1.357.210,66 ten op zichte van het vorige jaar nóg met ruim een ton daalde. Hierdoor was het mogelijk de lagere ontvangsten te compenseeren, waardoor het netton-resultaat gunstiger was dan over 1933. De totale ontvangsten daalden van f 1.743.900,40 in 1933 tot f 1.680.706,02 in 1934, niettegenstaande het passagiersver voer niet onaanzienlijk toenam. Het aan tal passagiers steeg n.l. van 66.193 in 1933 tot 80.287 in 1934, d.i. een toene ming met 21 pet. Dit is het maximum, dat ooit door de maatschappij werd vervoerd, sinds met één dienst wordt gevaren. Dat de ontvangsten uit hoofde van dit vervoer hiermede niet evenredig waren, vindt zijn oorzaak in het feit, dat het meerdere vervoer hoofdzakelijk uit goed koop excursieverkeer van Engeland naar Duitschland bestond en voorts in de verdere daling van den koers van het pond. Het goederenvervoer verminderde t.o.v. 1933 met 14,5 pet., waardoor het totaal aantal vervoerde tonnen slechts 12.635 be droeg. Gontingenteeringen en valuta-moeilijk heden eenerzijds, scherpe concurrentie van de verbindingen via Duitsche en Bel gische havens anderzijds zijn oorzaak van een zeer onbevredigend goederenvervoer. Het mailvervoer bleef met 265.459 zak ken slechts weinig onde rdat van 1933. zorgdheid, welk aandeel men hem in dit vreeselijk avontuur zou toekennen. Op lui den toon begon hij een verwarde verkla ring te geven van het gebeurde, totdat ds Hastings een hand op zijn arm legde en zeide: „Het is hier geen plaats voor verkla ringen; als je geen kans ziet, van eenig nut te zijn, zou ik je raden, maar naar huis te gaan, inplaats van hier in den weg te loopen." „Kom maar met mij mee," zeide Spiers, familiair Weston bijl den arm nemend. „Ais jullie er mij maar niet in laat loo pen, daar komt het voor mij op neer. Ik heb niet in de „Drie Kraaien" zitten plak ken, als jullie." Weston schudde den arm van zijn met gezel driftig van zich af, zijn vrees dwong hem tot stilzwijgen. Intusschen had dr Green den armen Charlie in een betere houding gelegd en de zware jas van den predikant over hem heen gelegd. „Dank u" klonk het zwak. „Waai ben ik?" „We zijn op weg naar huis," was het antwoord .„Arme jongen, je moet maar flink op je tanden bijten onder het dra genwaar heb je het meeste pijn?" „Ik geloof in mijn been; maar alles doet me zeer. Ik zal toch niet sterven?" vroeg hij met bevend stemgeluid. „Waar is De inkomsten uit dit vervoer waren ech ter tengevolge van de lagere vergoeding, die met ingang van 1 Jan. 1934 aanvaard moest worden, beduidend minder. De bedrijfsresultaten van het Grand Hotel „Britannia" waren door de slechte seizoenomstandigheden ongunstig. Het is niet zonder zorg, dat commis sarissen de resultaten van het thans loo- pende boekjaar afwachten. Tegenover een verdere verlaging van exploitatiekosten, die commissarissen als gevolg van diverse maatregelen nog mogen verwachten, staat echter de wetenschap, dat door de jongste daling van den koers van het pond en de noodzakelijke verlaging der tarieven als gevolg van de devaluatie van de Belgische franc, de passage-ontvangsten, uitgedrukt in guldens, zeer aanzienlijk zullen terug- loopen. Daarbij is het toeristenverkeer van Duitschland naar Engeland door de 10 R.M. deviezen-beperking vrijwel geheel stil gelegd. Wat het gewone verkeer be treft, ondervindt de lijh der maatschappij steeds meer den invloed der lage taieven der luchtverbindingen op Londen, Deze maand bestaat de maatschappij 60 jaar. Commissarissen hebben echter gemeend, onder de huidige omstandighe den van een feestelijke herdenking te moe ten afzien. De vlootder Maatschappij bestond op 31 Deo. uit de volgende drie stoomsche pen „Oranje Nassau", groot 2884 reg. tons; iPrinses Juliana" en „Mecklen burg" beide 2907 reg. tons, allen met 10.000 p.k.-machines. Een bedrag van f220.000 werd hierop afgeschreven. Hotel en gebouwen, terreinen en inven taris werden eenigszins gemoderniseerd, waarvan de kosten werden afgeschreven. Tevens meenden commissarissen in ver band met de tijdsomstandigheden, deze activa lager te moeten waardeeren, waar door afschrijving daarop van een verder bedrag van f 25.000 noodzakelijk werd Het overschot van de exploitatie der schepen bedroeg in 1934 f 323.529,36, te genover f 283.104,80 in '33 en f 254.938,83 in 1932. Het vQordeelig saldo der interestreke ning was f 15.624,35, totaal voordeel f 339.353,71. Hiervan komt in mindering f21.203,72 nadeelig saldo der nevenbe- drijven, zoodat er een totale bedrijfswinst overblijft van f 318.149,99, waarvan wordt afgeschreven op stoomschepen en andere bezittingen der Mij. f271.846,13, rest f 46.303.86. Dit gevoegd bij het saldo a.p. ad f 17.265.56, maakt een beschikbare winst van f 63.569.42. Rechtbank te Middelburg. Valschheid in geschrifte en verduistering in dienstbetrekking. Ter terechtzitting van 21 Juni j.l. had zic'h wegens valschheid in geschrifte en verduistering in dienstbetrekking te ver antwoorden G. P. S. D., 22 jaar, employé, huiswr. S., vroeger wonende te Eecloo, later wonende te Sdhoonidijke, t'hans in voorloopige hechtenis te Middelburg. Volgens de ter terechtzitting voorge lezen dagvaarding zou zij op verschillen de tijdstippen in Januari 1935 ten na- dieele van de Etablissement^ Goethals Goeithals, gevestigd te Eecloo, België, al waar zij als employé belast met de uit betaling der ioonen, werkzaam was, valschheid in geschrifte hebben gepleegd in de loonlijsten van de aldaar werkzaam zijnde personen, waardoor zij wist te be werken, dat haar door den daarvoor aan- gestelden kassier diverse vervalschte en gefingeerde loonposten onrechtmatig wer den uitbetaald, welke gelden zij' voor zich zelf zou hebben behouden. ■Op deze wijze zou verdachte zich een bedrag van ongeveer 150.000 francs ten naldeele van baar werkgeefster hebben weten toe te eigenen. Op verzoek van 'de Belgische Justitie, Ingezonden Mededeeling. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Trude?" „Hier ben ik, Charlie, arme broer" antwoordde het meisje, dat zich tot het uiterste inspande zich te beheerschen. Voor het oogenblik kon er voor het on gelukkige slachtoffer door niemand iets gedaan worden en de droeve stoet zette zijn weg voort. Gertrude, die stevig de hand van me vrouw Stuart omklemd hield, liep als in een droom, niet in staat tot geregeld den ken en telkens mompelend; „0, wat zal vader zeggen wat zal vader zeggen?" Jim Spiers was geheel tot kalmte ge komen doch de tegenwoordigheid van me vrouw Stuart had zijn gewone overmoed op de vlucht gejaagd. Op bescheiden toon gaf hij onder het voortgaan enkele na dere gegevens omtrent het ongeluk. „D'e jonge heeren waren voornemens op de eendenjacht te gaan" begon hij in zijn eigenaardig taaltje. „Nu, daar stak geen kwaad in. Voor een kleinigheid had ik jongeheer Prendergast een geweer ge leend; jongeheer Weston had er zelf een. Nou, ze hadden een goede jacht en in de „Drie kraaien", onder Laleham, zijn ze toen een stukje gaan eten. De jengehee- ren waren knapjes moe en ze hebben er een heele poos gezeten onder een stevig glaasje bier. En het scheen nogal koppig te zijn ook, want toen ze weggingen kre gen ze ruzie over de rekening. Enfin, dat De vorige week is geëindigd met de hul diging van de nagedachtenis van een on zer grootste landgenooten, generaal Van Heutz, die aan Nederland en Indië on schatbare diensten heeft bewezen, Van Heutz was een krijgsman en hij heeft niet geschroomd hardhandig op te treden als het noodig was, maar juist daardoor heeft hij ontzaglijk veel gedaan voor de bevor dering van den vrede en de welvaart in onze Indiën, In een welsprekende rede heeft Minister Colijn de verdiensten van Van Heutsz geschetst, een rode, die met een stevigen handdruk van Hi M. de Ko ningin werd bezegeld. Het was wel een merkwaardig samen treffen dat ongeveer tegelijkertijd een van de nieuwste vliegtuigen uit Indië terug keerde na een vlucht van 5,5 dag. Door deze vluchten wordt toch de bond tus- schen Nederland en Indië in niet geringe mate versterkt en zoo mogen we wat nu op het gebied van het vliegen wordt ge presteerd, zien als een voortzetting van het groote werk door Van Heutsz en an dere groote mannen gewrocht. Niel altijd worden de verdiensten van hen die veel in 't, belang van land en volk verrichten erkend, D'r Colijn weet er van moe te praten, Inplaats van hem en do andere ministers to steunen bij de volvoering vau hun moeilijke taak zijn er velen die een leidende positie inne men, die niets anders doen dan afbreken de critiek uit te oefenen en het volk tegen de Regeering op te hitsen. Dat hun werk niet tevergeefs is geweest bleek in 'de af- geloopen dagen bij de raadsverkiezingen, die voor de revolutionaire partijen in tal van plaatsen winst brachten. Een geluk kig verschijnsel daarbij was dat de pro- testantsch Christelijke partijen wel eonige schade leden, maar 'dat zo zich als ge heel genomen wisten te handhaven. Met name ons A.R. kiezersvolk heeft getoond vast te willen houden aan zijn beproefde beginselen. Op internationaal terrein blijft het on rustig. Niet geringe opschudding hebben in sommige politieke kringen gebracht de EngelschDuitsche vlootbesprekingen, waardoor met name Frankrijk zijn posi tie ziet bedreigd, en waardoor opnieuw een stuk van het plechtig bezworen ver drag van Versailles terzijde is gesteld. "We zijn nu in oen. stadium gekomen dat blijkbaar niemand met dit verdrag meer rekening houdt, waarom bet misschien maar verstandig zou zijn het officieel in te trekken. De strijd tusschen Kabinet en Kamers in Frankrijk is nu voorloopig goöindigd, met een overwinning van bet Kabinet, dat getoond beeft niet met zich te laten spelen. De verhouding tusschen Italië en Abes- synië blijft nog steeds gespannen. Abesr- synië heeft nu een beroep gedaan op den Volkenbond, die er echter naar bet schijnt de voorkeur aan geeft do moeilijkheden uit den weg te gaan, vooral nu het gevolg zoai kunnen zijn dat Italië zich ontstemd zou toonen. Vanuit de verte gezien krijgt men den indruk, dat als het gaat tusschen recht en macht, het recht niet altijd op het eerste plan staat. En zoo blijft bet onrustig in de wereld. Een curust die niet zal eindigen voor de wereldheerschappij van den Christus Gods ook in het Volkerenleven wordt erkend. die voor bedoelde feiten destijds haar uitlevering verzocht, werd verdachte te Schoondijke aangehouden. Deze uitleve ring wetfd niet toegestaan. De vervolging dezer zaak viel dus aan de Nederland- sche Justitie toe, waarmede een uitge breid onderzoek ook dn .België gepaard ging. In deze zaak werden een twaalftal getuigen uit België gedagvaard. Ver dachte werd rechtskundig bijgestaan door Mr A. H. Kuipers, advocaat te Middel burg. Uit de door de verschillende getuigen afgelegde verklaringen bleek, dat op de verschillende ter terechtzitting ver toonde loonlijsten geplaatste bedragen hooger waren dan de verschillende werk nemers ontvingen. 'Ook bleek dat op de loonlijsten voorkwamen de namen van personen, die hetzij' korter of langer tijd niet meer op de fabriek werkten. Deze werd weer bijgelegd, ofschoon ze later onderweg telkens weer woorden hadden. En toen kwamen ze bij' de heg, en tracht ten er overheen te krabbelen, ofschoon ze beiden nogal beneveld waren. Plotseling ging toen een van de geweren af en 'k hoorde jongeheer Westen roepen: „Hij is in zijn been getroffen!" Het kwam na tuurlijk niet te pas, om met een halve brom in met een geladen proppenschie ter te loopen, en den heelen weg had hij al op jongeheer Prendergast loopen afge ven." „Zoo is 't genoegt, Spiers," zeide ds Hastings; „verder behoeven we niet te we ten, dat komt later wel aan de orde." „Best mijnheer, schoon ik hoop, dat u niet zult zeggen, dat een arme stakker als ik de schuld heb; eerst dachten we alle bei, da.t de jongen dood zou gaan en ik heb zoo hard geloopen als ik kon >om een dokter; want jongeheer Weston deed niet anders dan vloeken en schelden en hij scheen totaal van zijn zinnen. Toen kwam ik meneers zusje tegen en die is toen den dokter gaan halen, terwijl ik ben terug gekeerd. Ik deed, wat ik kon; en het zou hard zijn, als ik de schuld kreeg." Het gezelschap was thans aan de eer ste straat gekomen waar het rijtuig stond te wachten. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5