s. Rechtszaken Ingezonden Stukken. Telegrammen. Finantiëele Berichten Marktberichten Land- en Tuinbouw ropagandablad 3id, Arbeid en gekozen onder it in ons land, van het Kabi- 3r dan in alle rgd, en dat we isis, toch nog van arbeid en ;e positie ver- n een dernum- le plaat, ziet men twee zoor een schip daaronder een ketten uit ver buitenland, ider meer dui- eft echter een Ik" betreffende georganiseerde sel, Parijs enz., se reizen d hebben e s. rel. dan narigheid. Iers plezierreis- nig overdreven, e hierin steekt g, wil ik toch OPMERKER. iting van zijn grensplaatsen ïitenland is zijn Zijn arrestatie rwacht. leelde heeft de zich bereid ver te zuiveren, iderzoek nog in ezig de kluizen erskantoor, dat ingen gestaakl te openen, de Zaanstreek kt. De recherche houden een 36- eur bij de com- i de Zuiderzee- larlem, die zich ripper te Edam an verduistering ran die te Edam, ieer goed bekend m van de schip- otste vertrouwen etroffen voorna- vaartuigen dec j velen hun oudo dien voor solide in de toekomst jrd zouden wor aewoog hij een le geld van dui bewaring te ge el zou opleveren erst nog eens in bracht tenslotte t gevolg was, dat re meld werd. politie werd aan- jj onwel te zijn. sht hem en ver- n ernstige hart,- middels alles be- gesteld. aangehou- r t. Den laatsten lig gemaakt door rscheidene inbra- pleegd, o.a. bij de sedert de eerste was gepleegd, et oog gehouden, al was niet vol- grijpen. commissaris van i om tot arresta- is raak geweest, inbreker van de van den diefstal nkel aan de Hen- at, alsmede twee lijke heler. Twee ebben reeds een gelegd. Verwacht irrestaties zullen vondst te het einde van de emeld, dat uit het ld het lijk van den •oeze, die aan dat >nde. Het lichaam rard met een stuk e woning van den eerd, terwijl ver- rhoop lag. aeld, is het onder- emeente- en rijks- ;oo ver gevorderd, rden tot de arres- psonen, kooplieden en aanneemt, dat rkken zijn. Twee tandag te Gronin- ijl de derde giste- steerd. ak te Oss. De Doals gemeld, o.a. rige weduwe van jk en deze vrouw waring te 's-Her- tit. Deze vrouw wordt verdacht van brandstichting in de woning van v. d. Heyden, waar zij in woonde. Het pand brandde tot den grond toe af. Al spoedig rezen moeilijkheden met de verzekeringsmaatschappij, daar de vrouw, die opgaf, dat al haar meubelen waren verbrand, een en ander veel te hoog verzekerd had. Vermoeden van brandstichting rees en het gevolg was, dat de verzekeringssom niet werd uitbe taald. Eenige weken geleden kwam meer aan het licht. Toen poogde de vrouw n.l. een radiotoestel aan een caféhouder te verkoopen, welk toestel zij ook als ver brand had opgegeven. Ook trad nog aan het licht, dat zij in nauwe betrekking stond met een lid van het milieu, n.l. met Fr. v. d. Wetering, bijgenaamd „de Brommert", die voor tal van inbraken en overallen met geweldpleging in voorloo- pige hechtenis is gesteld. Aangenomen wordt, dat de vrouw, die hier en daar uit werken ging, den Brom mert heeft ingelicht wanneer ergens een buit te bemachtigen viel. Er worden bin nenkort nog meer arrestaties van vrou wen verwacht, die met de leden van het milieu in verbinding hebben gestaan. Dievenbende gearresteerd. Sinds eenige maanden is het dorp Gemert en omstreken in Noord-Brabant onveilig gemaakt door inbrekers, die in eenige nachten hun slag sloegen. Vooral op af gelegen boerderijen hadden de onver laten het voorzien. In totaal zijn tiental len inbraken gepleegd. Zij drongen ook kerken binnen om er offerblokken te lich ten. Het toppunt werd bereikt, toen dezer dagen werd ingebroken in de Stoomzuivel- fabriek „De Lieshout". Daar werd het geheele kantoor overhoop gehaald, kasten en lessenaars vernield en de brandkast volgens alle regelen der kunst openge broken. Een bedrag van ongeveer f 1200 viel bij deze gelegenheid den dieven in bonden. Deze laatste inbraak werd den daders echter noodlottig. Niet alleen, dat zij verscheidene sporen achterlieten, die de politie waardevolle aanwijzingen op leverden, bovendien kwam men thans op het spoor van de daders, doordat zij van het gemakkelijk verkregen geld, goede sier maakten. Het gevolg van een en ander was, dat door de politie werden aangehouden twee inwoners van Gemert en twee inwoners van Helmond, tegen wie dermate sterke aanwijzingen werden verkregen, dat hun schuld vrijwel onom- stootelijk vaststond. Bovendien hebben zij reeds een gedeeltelijke bekentenis af gelegd. Metselaar op slag gedood. Te Oisterwijk geraakte gisteren de 18-ja- rige metselaar van A. bij het plaatsen van een zwaren betonnen putring tus- schen dezen en een muur bekneld, waar door hem hoofd en borstkas werden in gedrukt. De jongeman werd vrijwel on middellijk gedood. VOORUITZICHTEN MET HET BEZUINIGINGSONTWERP. Prof. A. G. Josephus Jitta zet in „De Groene Amsterdammer" uiteen, het nog niet zeer waarschijnlijk te achten, dat het bezuinigingsiontwerpi der regeering, on danks het ongunstig verslag van het afdeelingsonderzoek der Tweede Ka mer, zal worden verworpen. Mocht het echter verworpen worden, dan krijgt men, al dan niet via Kamerontbin ding, een ontslag van het kabinet-Golijn „Hoe denkt men dat kabinet te vervan gen? Er laten zich in de theorie drie oplos singen denken. Eer ui. iw nationaal kabi net, waaraan dAinaj.i ook de socialisten zouden medewerken. Een kabinet, dat voornamelijk zou worden gevormd dooi R.-Katholieken en SoclDemocraten. Een zakenkabinet, waaronder ik versta, een kabinet, dat voor het grootste deel niet bestaat uit politici. De eerste oplossing acht ik in deze om standigheden niet te verwezenlijken. Wan neer de socialisten zouden toetreden en dat is natuurlijk slechts denkbaar onder bepaalde voorwaarden zullen onver mijdelijk vertegenwoordigers van andere partijen uittreden. Zoodat deze oplossing toch zou neerkomen op de tweede oplos sing: een kabinet dat voornamelijk be staat uit R.-Kath. en Soc.-Democraten. Het befaamde kabinet AalberseAlbar- da zou reeds voor de formatie op tal van onoplosbare moeilijkheden stuiten. Het zou veel moeten beloven, dat stellig niet voor verwezenlijking vatbaar is. Het zou grootte teleurstellingen wekken en den weg banen voor het fascisme. Men vergete niet, dat schering en in slag is van bijna alle artikelen in de so cialistische dagbladen, in de propaganda geschriften en de redevoeringen van de aanhangers van die partij, dat het kabi- net-Colijn slechts afbreekt, dat het geen opbouwende politiek voert, dat het niet „ordent", zooals de nieuwe terminologie luidt, dat daarentegen de socialisten wel kunnen'opbouwen, zonder af le breken. Een plan van „ordening" of een plan van „arbeid" zou het voornaamste pro grampunt zijn van de combinatie Aal berseAlbarda. Dit is echter gemakkelij ker te beloven, gemakkelijker als oppositie te eischen, dan als regeering door te voe ren. Het is dringend noodzakelijk, dat de regeering tegenover de critiek van dezen aard, die stellig bij de behandeling van het Bezuinigingsplan aan de orde zal ko men, in duidelijke termen en met spreken de cijfers zal aangeven, wat zij reeds aan steun voor de werkloozen en de bedrijven en aan ordening tot stand heeft gebracht. Zonder te overdrijven, zal de heer Colijn den heer Aalberse voor de voeten kunnen werpen, dat zijn kabinet in de twee jaren dat het aan het bewind is, zeker tien keer zooveel heeft „geordend" als geschied is in de acht jaren, waarin de heer Aalberse van een regeering deel heeft uitgemaakt. Aldus handelende, zal het kabinet-Co- lijd nog vóórdat het te laat is, aannemelijk kunnen maken, dat een kabinet op een breeders of een op een andere basis, tot nog grootere teleurstellingen zal moeten leiden. De eenige consequentie van de verwer ping van het Bezuinigingsontwerp en den val van het kabinet-Golijn zou dus zijn: een zakenkabinet. Dat perspectief kan voor politici slechts zeer weinig aantrek kelijkheid bieden. Zulk een kabinet zou zich weinig gelegen laten liggen aan de wenschen van de Tweede Kamer en de kans, dat een meerderheid in de Kamer, die het ten val zou brengen, de basis zou opleveren voor een nieuwe parlementaire regeering, zou zeer gering zijn. Wie zich rekenschap geeft van deze afschrikwekkende perspectieven, komt tot de conclusie, dat de kansen van het Be zuinigingsontwerp er gunstiger voor staan, dan de naïeve lezer van het voor- loopig verslag vermoedelijk zal onderstel len." Rechtbank te Middelburg. Zitting van 18 Juni 1935. Smokkelarij op groote schaal. Aan D. de N., 44 j., schipper, wonende te IJmuiden, was ten laste gelegd, dat hij omstreeks 2 November 1934 als schipper van de stoomtrawler Nelly" Ym. 68, met dat vaartuig, op reis van Frankrijk naar Nederland, uit de Noordzee door de Sardyngeul den mond van de W ester- schelde is binnengevaren, heeft koers ge zet naar Breskens, voorts de eerste wacht Vlissingen is voorbijgevaren, en de haven van Breskens is binnengevaren, in ge noemd vaartuig met zich voerende een flesch inhoudende acht deciliter spiritus, vijf flesschen, te zamen inhoudende vier liter dubbelroode Guracao, alles gedistil leerd, benevens een papieren zak inhou dende 3 Kilogram melissuiker, alzoo goe deren aan invoerrechten en accijns onder hevig, zulks zonder eenige verklaring of aangifte te doen aan de eerste wacht te Vlissingen, terwijl hij bovendien aan een tweetal ambtenaren der invoerrechten en accijnzen op een daartoe strekkende vraag hen heeft gezegd, dat hij van Duinkerken ledig scheeps was vertrokken en geen goederen had aan te geven. Get. J. van Beveren, hoofdcommies te Vlissingen, bleef volharden bij zijn des tijds opgemaakt proces-verbaal. Get. heeft de trawler in beslaggenomen en verdachte had hem op een desbetreffende vraag ge antwoord, dat hij niets had aan te ge ven en het schip ledig van Duinkerken was gekomen. A. le Feber als getuige gehoord ver klaarde door Piet Brugge uit Breskens te zijn aangenomen om het schip van Duinkerken naar Breskens te brengen. Hij zou daarvoor een bedrag van f 100 ontvangen. Het schip was geladen met spiritus. TUsschen Heyst en Knocke zou den menschen aan het strand komen die de hoeveelheden spiritus zouden overne men. Get. is met zekere Hoogstrate, ver dachte, verdachtes broer en een zekere van Doorn naar Duinkerken gegaan aan boord van de Ym. 68. Ze zijn vertrok ken langs de Belgische kust en hebben na hun vertrek de bussen gevuld met spiritus, in netten gedaan en hebben deze op sleeptouw genomen. Er is getracht de netten aan wal te krijgen doch dat is niet gelukt, er was niemand op de afgespro ken plaats aanwezig. Later is men door gevaren en is de kabel waaraan de netten bevestigd waren, gebroken. Get. A. Brugge te Oost- en West-Sou burg, verklaarde door z,ijn broer aange nomen te zijn om een schip geladen met spiritus van Duinkerken naar Breskens te brengen. Overigens bevestigde get. de verklaringen van den vorige. Verdachte door den President onder vraagd, wenschte niet te antwoorden, doch legde aan de rechtbank een schrif telijke verklaring over waarin o.m. be weerd werd, dat hij de aan boord aanwe zige flesschen aan de kommiezen heeft aangewezen. Hij heeft den kommies van Beveren gezegd, ga mee naar beneden, daar liggen de flesschen. De nogmaals voorgeroepen get. van B. ontkent dit ten stelligste. De Rijksadvocaat aan het woord ko mende acht de feiten bewezen. Men heeft hier te doen met een ernstige smokkel- onderneming. Het gaat niet om 5 fles schen, er was hier een groote lading ge distilleerd die vanuit Duinkerken was meegenomen. De Rijksadvocaat ziet in ver dachte een beroepssmokkelaar. Indien de Officier van Justitie geen ge vangenisstraf mocht eischen, dan vordert spreker een geldboete van f 150 met ver beurdverklaring van het inbeslaggeno- mene en tevens van den stoomtrawler „Nelly" Ym. 68. De Officier van Justitie daarna re quisitoir nemende vorderde een gevange nisstraf van drie maanden. -Ij G. K., 27 j., koopman en winkelie te Stoppeldijk, had zich te verantwoorden wegens verboden nederlage van 161/* Kg suiker. Bovendien had hij zich te verant woorden wegens verboden nederlage van een vijf en tachtig boekjes sigarettenpa pier. De Rijksadvocaat vorderde een geld boete van f 25 en een van f 75. De Officier van Justitie eischte ver vangende hechtenis van tenminste eer dag en ten hoogste een jaar. N. C. van S., 27 j., van beroep slager te Clinge, verdacht dat hij in de slacht plaats van een door A. van Duyse be woonde woning te St. Jansteen, een koe heeft geslacht zonder voorafgegane beta ling van accijns. Eisch f 50. A. A. v. D., 59' j., vleeschhouwer te St,- Jansteen, had zich te verantwoorden, dat hij in de slachtplaats van een door hem bewoond perceel bij een visitatie gedaan door ambtenaren der belastingen niet heeft voldaan aan de verplichtingen door een geldige quitantie te vertoonen van be taalde accijns betreffende een geslachte koe bij hem in de woning aanwezig. Eisch f 40 boete met verbeurdverklaring van het in beslaggenomen vleesch. A. A. v. D., 25 j., en N. G. v. S., 27 j., beiden slager te Clinge, hadden zich te verantwoorden terzake dat zij samen en in vereeniging op de zoogenaamde Hoofd straat onder de gemeente St. Jansteen waarover ieder van hen een rijwiel, waarop een pak was bevestigd, voortduw de, niet hebben voldaan aan hun ver plichting aan een tweetal ambtenaren een bewijs te vertoonen van betaalde accijns, voor de door hen vervoerde 30 Kg. rund- vleesch en 35 Kg. versch rundvleesch. Eisch voor verdachte v. D. f 50 en voor verdachte van S. f 40 boete. De Officier van Justitie eischte in deze zaken vervangende hechtenisstraf van ten minste een dag en ten hoogste een jaar. L. de C., 29 j., voerman te Waar schoot (B.), thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg, had zich te verantwoorden terzake, dat hij in den nacht van 25 op 26 April 1.1. nabij grenspaal 322 onder de gemeente Phi lippine vanuit België Nederland heeft in gevoerd een vierwieligen houten voer manswagen met twee stallantaarns en voorts twee voor dien wagen gespannen ruinpaarden elk met een gareel met har nas en kopstuk, alles zonder voorzien te zijn van een geldig document. Inbeslag name van de ingevoerde paarden en goe deren volgde. Verdachte ondervraagd erkende <de hem ten laste gelegde feiten te hebben ge pleegd. Hij zou aan het smokkelen 75 frcs verdienen. De Rijksadvocaat is van meening, dat verdachte voldoende is gestraft met de hechtenis die hij reeds heeft ondergaan. De Officier van Justitie vordert zeven weken gevangenisstraf met aftrek voor arrest. De verdediger van verdachte Mr Kui pers, is van meening, dat de frauduleuze invoer niet bewezen is alleen door ver dachte's bekentenis. Verder verzoekt pl verdachte's invrijheidsteling, welke dooi de Rechtbank wordt verleend. Uitspraak 22 Juni a.s. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 18 Juni 1935. De volgende personen werden gedag vaard: le J. M. de 0., 29 j., chauffeur, en 2e M. M. v. d. B., 49 j., handelaar, beiden te Zierikzee, nr 1 wegens het niet vertoonen van een belastingkaart, en 2e wegens het doen rijden met een motorrijtuig, waarvan de belasting nog niet was betaald. Eisch voor nr 1 f 7.50 Of 3 d. h., uitspr. idem; voor nr 2 f 15 of 6 d. h., uitspr. f 12.50 of 5 d. h. J. v. P., 28 j., vrachtrijder te Zierikzee, wegens het niet voldoen aan de vordering van den Inspecteur der belastingen om zijn motorrijtuig ambtelijk te laten wegen. Eisch f 10 of 4 d. h., uitspr. f 10 of 5 d. H. C. v. d. Z., 43 j„ landbouwer te Nieuwerkerk, als voren. Eisch f 10 of 4 d. h., uitspr. f 10 of 5 d. 0. K. K., 26 j., reiziger, te Nieuwerkerk wegens het niet vertoonen van een belas tingkaart van zijn motorrijtuig te Krui- ningen. Eisch en uitspr. f 7.50 of 3 d. h. M. M., 43 j., smid te Heinkenszand, we gens het rijden met een motorrijtuig, waarvan de belasting nog niet is betaald, te Kortgene. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. F. O. S., 31 j., smid te Krabbendijke, als voren. Eisch en uitspr. f 12.50 of 5 d. h. A. V., 41 j., rijwielhersteller te Gadzand, wegens niet vertoonen van een belasting- kaart. Eisch f 20 of 8 d. h., uitspr. f 2.50 of 1 d. h. A. B., 35 j., caféhouder te Breskens we gens als voren. Eisch f 10 of 4 d. h., uitspr. f 10 of 5 d. J. E., 36 j., autobusondernemer, te Wol- faartsdijik, wegens het tweemaal doen van een onjuiste opgave van het gewicht van een .motorrijtuig. Eisch 2 maal f 10 of 2 maal 4 d. h., uitspr. 2 maal f7.50 of 2 maal 3 d.h. J. M. S., 38 j., koopman te Vlissingen, wegens het rijden met een motorrijtuig, waarvoor de belasting niet was betaald. Eisch f 15 of 3 d. h., uitspr. f 15 of 5 d. Hooger beroep. Door D. L. L„ 27 jaar, koopman, wonende te Goes, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van de rechtbank van 7 Juni 1935, waarbij hij is veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf wegens verduistering in dienstbetrekking 4 maal gepleegd. Buiten verantwoordelijkheid der Redactii Hooggeachte Redactie, Wie aan den weg timmert, heeft veel bekijks. Deze waarheid geldt ook voor het crisis-comité, dat door den oliebollen- dag, naar ik hoop, een goede slag heeft geslagen. Veel klachten kan ze rustig naast zich neerleggen, maar zeer gaarne zou onder- geteekende zien, dat er een eind kwam aan een telkens opduikend praatje, dat hij vooralsnog wil beschouwen als een legende en waarop hij in het publiek graag een démenti zou hooren. Het Grisis-Gomité in Goes, zoo zegt men, bedeelt. Dat is haar functie niet. Daarbij komt ze op het terrein van de Armenzorg. Zelfs wordt het comité be schuldigd, dat het crisisgeld besteed wordt aan paupers, die door een bepaald Kerkgenootschap worden afgeschoven naar het comité. Mocht dit waar zijn, (vooralsnog gelooft ondergeteekende aan een legende, omdat hij zich niet kan voorstellen, dat er één Kerkgenootschap in Goes tot iets derge lijks in staat zou zijn), dan is revisie door het Comité zeker gewenscht. Mocht het niet waar zijn, dan zal het werk van het Comité zeker gebaat zijn door een openbaar démenti. Met vriendelijken dank voor de plaat sing, Hoogachtend W. 't HOOFT. Goes, Oliebollendag '35. VAN HET HOF. DEN HAAG. Hare Majesteit de Konin gin is voornemens morgen (Donderdag)- avond per auto van Het Loo naar Den Haag te vertrekken, mede in verband met het bezoek aan Rotterdam op Zaterdag a.s. H. M. gaat dien dag per auto naar Rotterdam en vertrekt des namiddags na afloop van het bezoek per trein recht streeks van het station Rotterdam-Maas weder naar Het Loo. Tijdens het verblijf te 's Gravenhage zal de Koningin op het Huis ten Bosch vertoeven. DEN HAAG. H. K. H. Prinses Juliana die op Het Loo vertoefde is naar Den Haag teruggekeerd speciaal in verband met de uitoefening van haar stemrecht. De Prinses heeft heden haar stem voor de verkiezing van den Gemeenteraad uit gebracht in het stemlokaal aan de Nieuwe Schoolstraat. DEN HAAG. H. K. H. Prinses Juliana zal morgen als voorzitster van het Ned. Roode Kruis met een aantal leden van het Hoofdbestuur op Schiphol een de monstratie bijwonen van het ambulance vliegtuig der K. L. M. De Prinses wordt omstreeks 15 uur op Schiphol verwacht.. Tweede Kamer. DEN HAAG. In de heden gehouden vergadering werd op voorstel van den voorzitter, die haar weinig aanbevelens waardig vindt, de interpellatie-Schalker over aansluiting van Nederland bij het FranschRussische niet-aanvalsverdrag, afgewezen met 624 stemmen. Verschillende kleinere wetsontwerpen werden zonder debat en z.h.st. aange nomen. Bij een wetsontwerp tot wijziging der rndische begrooting voor 1935, betoogt de heer Cramer, dat de regeering een mee" constructieve welvaartspolitiek moet voeren. De heer van Kempen zegt, dat de juist weer oplevende rubbercultuur thans geen uitvoerrecht op ondernemingsrubber toelaat. Spr. bepleit grooteren afzet van Java-suiker naar het moeder land. De heer W ij n k o o p zegt, dat de toe standen in Indië zich in ongunstigen zin blijven ontwikkelen. De heer J o e k e s merkt op, dat de uit voerrechten op ondernemingsrubber de bevolking ten goede komen. Spr. wijst op de lijdensgeschiedenis met „De Sumatra". In de Indische marine be- hooren geen groote schepen thuis. De heer van der Bilt hoopt, dat ein delijk aan de lijdensgeschiedenis met „De Sumatra" een einde is gekomen. Minister C o 1 ij n betoogt, dat met de moeilijkheden van de rubberondernemin gen rekening zal worden gehouden. De sportfondsenbaden. DEN HAAG. Bij Kon. Besluit zijn on gegrond verklaard de beroepen van do raden der gemeenten Den Haag en Dor drecht tegen besluiten van Gedep. Sta ten van Zuid-Holland, waarbij goedkeu ring is onthouden aan besluiten vein de Raden dier gemeenten, volgens welke ga rantie was verleend voor rente en aflos sing van leeningen ten behoeve van het totstandkomen van sportfondsenbaden. Brand. ROTTERDAM. Hedenmorgen omstreeks 7 uur is brand uitgebroken in de elee- trische zakkenstopperij van de firma W. Smaal aan de Dijkstraat. Deze zakkenstopperij is .gevestigd in een groote houten loods, die geheel is in gebouwd door panden van de Dijkstraat, Lage Oostzeedijk en door het voormalige kantoorgebouw van het electriciteitsbe- drijf. In de loods bevonden zich groote partijen zakken en een aantal machines. Aan behoud van de loods viel niet te denken, ook de aangrenzende woningen liepen groot gevaar. Het blusschingswerk was voor de brandweer uiterst moeilijk omdat men bijna niet bij de ingebouwde loods kon komen. Een pand aan de Lage Oostzeedijk werd aangetast, doch men slaagde erin het vuur te stuiten, ook werd een pand in du Dijkstraat aangetast, bewoond door twe.- families, het plafond van beide etages en de achterkamers brandden uit. De loods is totaal afgebrand. Eén familie is niet verzekerd. Diefstal. OSSENDRECHT. Bij de wed. M. alhier is Maandagavond een bedrag van f2000 gestolen. De weduwe had het geld ir haar bed verborgen. Personen, die bij de weduwe tijdelijk onderdak genoten, hebben kans gezien het geld, toen de vrouw zich in een andere kamer bevond, te ontvreemden. Eerst Dinsdagmiddag werd de diefstal ontdekt. De weduwe heeft toen onmiddellijk aangifte bij de politie gedaan. Door de politie is zekere P. uit België aangehouden. Naar T. uit Esschen in België, die medeplichtige was, wordt nog gezocht. P. heeft reeds bekend, den diefstal mede te hebben gepleegd. Van het geld is slechts 200 f 300 terug gevonden. Muiterij. NEW-YORK. Dinsdagochtend brak kort na het begin van het werk muiterij uit onder de 400 in de mijnen van het Staats- tuchthuis van Kansas in Lansing wer kende gestraften. Deze muiterij neemt steeds ernstiger vormen aan. De tuchthuisbeambten, die de muiters met traangasbommen terugdrongen, heb ben besloten de gevangenen uit te hon geren. Zwaar bewapende wachten zijn in de mijn gegaan en hebben de liftkooien tegen eventueele aanvallen in staat van verdediging gebracht. De muiters heb ben daarop in den laten namiddag den op 250 M. diepte gelegen muilezelstal in brand gestoken. De beambten hebben toen zij den brand bemerkten, van de gebarricadeerde liftkooien uit van de vuurwapens gebruik gemaakt. Het staat nog niet vast of bij de gevechten onder den grond personen gedood of gewond zijn. WASHINGTON. In officiëele kringen wordt verklaard, dat de Vereenigde Sta ten steeds bereid zijn tot een algemeene stabilisatie van den wisselkoers op de basis van den gouden standaard, wan neer hiervoor internationale overeen stemming kan worden bereikt. Hiervoor is echter ook de medewerking van Groot- Brittanie noodig. Kersenverkoopingen in de Betuwe. Dezer dagen hebben in de Over-Betuwe de eerste kersenverkoopingen op het hout plaats gehad. De prijzen, die per boom gaard besteed werden, bleken veel lager te zijn dan vorig jaar. Voor kleine boom gaarden besteedde men o.a. een prijs van f 32 (vorig jaar f 40) en f 80 (vorig jaar f105). Een groote boomgaard bracht f190 op, tegen vorig jaar f240). Een enkele boomgaard, die zeer gunstig gelegen is en waarvan het gewas van prima quali- teit is, bracht ongeveer denzelfden prijs van vorig jaar op. Wat het beschot betreft, dit is van matig tot vrij goed, in ieder geval niet zoo overvloedig als verleden jaar, hetgeen de qualiteit en den prijs ten goede zal komen. Wanneer de weersomstandig heden gunstig zijn, kan een prima pro duct verwacht worden. Bij onderhandsche verkoopingen wer den eveneens aanzienlijk lagere prijzen besteed dan vorig jaar. Zoo ging een boomgaard, die vorig jaar f850 opbracht, thans voor f 450. Hierbij dient men echter in het oog te houden, dat de geschatte hoeveelheid bij deze prijsbepaling een rol vervult. Naar deskundige schatting komen de besteedde prijzen overeen met een bedrag van 6 6y2 cent per K.G., hetgeen een particulieren verkoopsprijs doet ver wachten van ongeveer 15 cent per K.G. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdanisclio Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers beden H. V. A. 173 17lVi Ned. Handel Mij. 129 127 Philipslampen 258 254 Unilever 101 100 A. K. U. 32% 32V» Amsterd. Rubber 109 1081/» Kon. Olie 185% 185% Heli Mij. 145% 145 Scheepvaart Unie 353/s 34Va 4 pet. Nederland 1934 97Vs 975/e 4 pet. Ned.-Indië 1934 94%-5 95-% U. S. Steel 20 20 Anaconda Copper 8ls/m 9 Beth. Steel löVs 16 Shell Union 6Va 6'/s Intern. Nickel Mij. 17Vs 17 Op nog iets lager koerspeil gaf de markt vrijwel hetzelfde beeld te zien als gisteren. Het geringe aanbod werd bij ge brek aan vraag alleen tegen lagere prij zen opgenomen. De Duitsche obligaties waren echter goed gevraagd. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Juni, 2.30 u. Londen 7.267.27. Berlijn 59.30—59.35. Parijs 9.70Va0.75%. Brussel 24.8824.97. New-York 1.465/s1.48. MIDDELBURG, 18 Juni. Op de aard appelveiling deden: oude bonte 2865, Zeeuwsche blauwe 26111, Bevelanders 33 c.; Nieuwe Mithlothiams I 1.77-1,92; II I,80—1,90; UI 1,171,53, alles per 25 Kg. De aanvoer was 32350 Kg. MIDDELBURG, 19 Juni. Kleine veiling van half acht: Aardbeien 1536 ct. per Kg.; Perziken 1113 ct. per stuk. GOES, 19 Juni 1935. Groote veiling: Kruisbessen f2f2,30 per 100 K.G. Kleine veiling: Aardbeien 15—26, Idem lie soort 912, Tomaten 1315, Vroege Kersen 22, Dubbele Princesseboonen 42, Tuinboonen 10, Doperwten 1416, Idem

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3