Gemeenteraadsverkiezingen Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Zoeklichtjes. chinefabriek „de Hollandsche IJssel" te Oudewater, welke fabriek zich gespecia liseerd heeft op het vervaardigen van bag- germateriaal. Onder overlegging van de ontvangen offerte stelt het Lagel. Bestuur voor, een crediet van f 7200 voor de aan schaffing van een baggermolen te verlee- nen. De verkiezing c'er Eerste Kamerleden. Er is besloten tot samenwerking van de Zeeuwsche en Utrechtsche U.K. Staten leden ter veiligstel.ing van den U.K. Eer ste Kamerzetel, waardoor do herverkie zing van den heer de liruijn, den voorzit ter van het R. K. Werklieden erbond ver zekerd is. Ee heer J. W. Vienings, burge meester van Clinge is nr 2 op de verbon den Zeeuwsche en Utrechtsche lijsten, zoodat de heer J. W. \ienings eerste plaatsvervanger wordt. liet slop te Ternaaien en de sluis te te Neuzen. Sedert eenige dagen, aldus het Vad wc dt op zekere regeeringsdepartementon te Brussel verteld, dat officie use onder bande ingen aan den gang zouden zijn tusschen Ben Haag en Brussel over het wegnemen van het beruchte stop te Ter- naaien en het bouwen van een nieuwe zee sluis, voor de haven van Gent, te Neu zen. Van deze geruchten is ook gewag ge maakt in een te Gent, ten stadhuize, ge houden persconferentie, waar burgemees ter Vanderstegen o.m. verklaard heeft dat, mede dank zij het jongste bezoek, door de Belgische Kamerleden en Senatoren aan de haven van Gent en hel zeekanaal ge bracht, de Belgische regeering meer en meer neiging blijkt te hebben om het stop van 'uernaaien weg te nemen, in ruil van welke tcegeving de door Gent zoo zeer gewenschte nieuwe zeesluis te Terneuzen zou mogen worden gebouwd. De handel in mosse'en. In aansluiting op de reeds gepubliceerde berichten nopens het instellen van een Centraal-Verkoopkantoor voor mosselen, kunnen wij thans mededeelen, dat deze instelling zeer binnenkort is te verwach ten. In verband hiermede heeft het Crisis- Mosselbesluit 1934 I eenige wijzigingen ondergaan. De regeling is thans als volgt: Alle aanvragen tot levering van mosselen door de kweekers moeten thans worden gericht tot het Centraal Verkoopkantoor, hetwelk deze orders via plaatselijke agenten even redig over de kweekers verdeelt. Het ver voeren en exporteeren van mosselen zal slechts zijn toegestaan aan hen, die daar toe een door of vanwege het Verkoop kantoor afgegeven vergunning bezitten. Deze vergunning zal niet worden uitge reikt dan nadat de koopsom is voldaan eri de betrokken partij door den plaatse- lijken agent is gecontroleerd en in orde bevonden. Crders worden dus niet uitgevoerd, voordat het betrokken bedrag is gestort eu wel ten name van het Verkoopkantoor bij de N.V. Nederlandsche Middenstands- bank, Noordeinde 35 te 's-Gravenhage. De prijzen, waarvoor de mosselen aan den handel zullen worden verkocht, zijn als volgt te verwachten: voor mosselen 1ste soort f 2,25 en voor mosselen 2e soort f 1,75 per 100 K.G. Als leveringscondities gelden: levering Ier plaatse aan den wal; in Zeeland op dci> wal of overboord. Bij het vaststellen van de volgorde van leveren door de kweekers zullen de na 1 inksteren door kweekers afgeleverde mosselen in mindering van het leverings kwantum worden gebracht. De Minister van Economische Zaken heeft benoemd tot leden van de Commis sie voor de Mosselvisscherij cn den Mos- selhandel der Stichting Nederlandscho Visscherijcentrale, gevestigd te 's-Graven- hage: J. Schot Bzn te Zierikzce cn J. W. Vienings te Clinge. W. P. Vcrplanke f. Gistermiddag is de heer W. P. Ver- planke, burgemeester van Biervliet, over leden. D'e overledene is 67 jaar oud ge- v. orden; bij werd in 1932 tot burgemees ter benoemd. Diefstal met braak. Tijdens de afwezigheid der bewoners is dezer dagen ingebroken in de woning van zekeren A. te St.-Laurens. Uit een in de kamer staande kast werd een bedrag aari geld ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. Aangehouden. Door de rijks politie te Hoek is aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Middel burg gesteld zekere J. F. J., woonachtig te Sluiskil, als verdacht van het plegen van een zedenmisdrijf. Middelburg. Het verkeer. Gisteren zijn 36 personen wegens overtreding van verkeersbepalingen verbaliseerd. De poli tie zal voortgaan met streng optreden tot dat ieder begrijpt boe zij of hij zich in deze te gedragen heeft. Thans kunnen wij ook den uitslag mel den van de tijdens de verkeersweek ge houden wedstrijd voor de speciale ver- keersetalages en wel dat de uitgeloofde prijs is toe gekend aan de firma J'oziasse en Mesu, rijwielhandel Wibra, Nieuwe Haven. Alhier is aangehouden en naar Nieuwerkerk overgebracht een persoon, wiens aanhouding door den burgemeester aldaar was verzocht wegens het plegen van een mishandeling. Vllsslnoan. Op een schip liggende bij het bunkerstation in de Buitenhaven is een man bekneld geraakt tusschen den ankerketting. Hij is ernstig gewond naar het St. Josephziekenhuis overgebracht. Vereen. Ziekenhuisver- pleging. Gisteravond hield bovenge noemde vereeniging haar algemeene ver gadering. Le voorz,, dr A, Staverman, heette de niet-talrijk aanwezigen welkom en sprak zijn blijdschap uit dat de secr.-penningm. dhr J. de Meij, weder hersteld zijn werk zaamheden voor de vereen, heeft mogen hervatten. Bij^monde van den heer P. G. Magheels, bracht de commissie van controle verslag uit over het gehouden financieel beheer en deelde mede, dat alles in de beste orde is bevonden. In het hijzonder uitte spr. een woord van waardeering tot mevr. La gendijkVan Hal voor de keurige wijze waarop zij tijdens de ziekte van den heer Ie Meij alles heeft bijgehouden. Het reeds gepubliceerde jaarverslag, benevens de balans, winst- en verliesreke ning werden goedgekeurd. Tot bestuurslid werd herkozen dhr J. Marijs. Goeo. Programma Volksconcert te ge ven door de Harmonie „Hosanna", op a.s. Donderdag 20 Juni, 's avonds half negen, op de Groote Markt, alhier. 1. „Marche Tricolore" G. Allier. 2. „Die beiden Savoyarden", ouverture, Offenbach. 3. „Man lacht, man liebt", valse, J. Gilbert. 4. „Grande Marche Heroique", P. Francois. 5. „Skizzen aus Rusland" O. Fetras. 6. „Rassig Volk", marsch, Hans Heusser. 7. ,,L' Enlevement au Serail", ouverture, W. Mozart. 8. „Gantte des Baisers", Fr. Popy. 9. „Amerikanische Wachtparade", Meacham. 10. „Guillaume Tell", fantaisie, Rossini. 11. Finale. De oliebollendag. „Hosanna" heeft gisteravond wel de aangekondigde muzikale wandeling gemaakt, maar niet, zooals wellicht de oorspronkelijke bedoe ling was, om het oliebollen koopen aan te moedigen. De voorraad was n.l. al vroeg in den avond zoo goed als uitver kocht. In totaal zijn 23.000 24.000 oliebollen verkocht. De bruto-opbrengst was f 1192, terwijl de netto-opbrengst ongeveer f 950 f 1000 zal bedragen, ongetwijfeld een resultaat, dat de verwachtingen overtreft en wel duidelijk bewijst, dat er door de vele dames baksters en verkoopsters heel hard gewerkt is. Zeker komt deze dames een bijzonder woord van hartelijken dank toe, maar verder ook aan de koopers en koopsters, die het mogelijk hebben ge maakt, dat de kas van het Crisis-Comité zulk een welkome versterking kreeg. Wij verzuimden gisteren te melden, dat de heer E. C. Wierts van Coehoorn tegen 1 October eervol ontslag heeft gevraagd als commissaris van politie. De Gasthuiskwestie. Het „Centraal Bureau voor Verificatie en Fi- nancieele Adviezen" der Vereen, van Ned. Gemeenten, heeft aan B. en W. een derde rapport doen toekomen betreffende de on regelmatigheden in de administratie van het Gasthuis. „Het resultaat van de door den ad ministrateur gedane aanschrijvingen aan de debiteuren, betreffende het dienstjaar 1934, is geweest, dat van het totaal over dat jaar nog in te vorderen bedrag, na der vastgesteld op f 8.467, ontvangen werd een bedrag van f 7.626, zoodat thans nog slechts te ontvangen is f 841, n.l. van di verse instellingen f 470, van diverse parti culieren f371. Bij. de verdere afwikkeling der vorde ringen over 1934 zijn geen onregelmatig heden aan het licht gekomen. Is de afwikkeling der debiteurenposten over 1934 zeer vlot verloopen, hetzelfde kan niet geconstateerd worden ten aan zien van de vorderingen betreffende de ja ren vóór 1934. Slechts een gedeelte der de biteuren over 1932 is aangeschreven en het meerendeel der aangeschrevenen heeft niets van zich laten hooren. In ons rapport d.d. 19 Maart j.l. is het voordeelig verschil op de crediteurenre kening ad f 477 in mindering gebracht op het kastekort op grond van de overweging, dat de geschorste administrateur blijkbaar betalingen aan crediteuren niet in zijn kasboek heeft geboekt. Bij ons verder on derzoek is ons echter gebleken, dat voor deze overweging geen grond bestaat. Daarentegen is wèl, bij een verder onder zoek van eenige crediteurenverschillen, waarbij ook de administraties van de be trokken crediteuren zijn geraadpleegd, ge constateerd, dat de verschillen zijn ver oorzaakt door een onjuiste boeking in de administratie van het Gasthuis." Klretinge. Gisteravond hield de Chr.- Hist. Kiesvereeniging alhier een zeer druk bezochte vergadering onder leiding van den heer C. Kousemaker. Deze vergade ring was belegd om te bespreken de zienswijze der kiesvereeniging ten op zichte der samenstelling van de candi- datenlijst voor de verkiezing van de Com missie, welke met den Raad zal hebben te beslissen over de aanhangig zijnde grenswijzigingsplannen. Nadat de voor zitter een breede uiteenzetting van een en ander had gegeven, werd besloten, den afloop der op heden te'houden stemming voor den Gemeenteraad af te wachten om de bovenbedoelde candidatenlijst in te zenden. Hierna werden de wijzigings plannen voor zoover bekend in den breede besproken. Algemeen was men van oordeel, dat de gemeente Kloetinge zich tegen bedoelde grenswijziging moet verzetten. De allesbehalve democratische houding in het algemeen ten opzichte van de gemeente Kattendijke, werd scherp be- critiseerd. Besloten werd, zooveel moge lijk, de actie tegen eenige annexatie te verscherpen. Hierop werd tot stemming overgegaan. Als candidaten werden ge kozen: 1. K. K. Maartense; 2. A, de Maker; 3. A. C. Lankester; 4. J. J. Snoek en 5. D. Sinke. Na rondvraag, die nog een en ander de verdere ontwikkeling der te voeren actie betrof, werd deze vergade ring, nadat de secretaris was voorgegaan in dankgebed, door den voorzitter ge sloten. Wolphaartsdijk. Toen de 14-jarige A. Meeuwse, leerjongen bij den rijwielher steller en autoverhuurder J. Eggebeen, Dinsdag een schoongemaakten luxe wagen in de garage wilde brengen, trapte hij in plaats van op het vooruit- op het ach teruit-gaspedaal, wat tengevolge had, dat de wagen achteruit schoot en een paal van de electrische straatverlichting totaal vernielde. De wagen zelf was slechts weinig beschadigd. Ritthem. De afdeeling Ritlhem van de Vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland, hield Dins dagavond haar algemeene jaarvergade ring. De ontvangsten over 1934 bedroegen f 48,57 en de uitgaven f 48,10. Het ledental bleef stationnair. De heer P. W. ter Haar deed als af gevaardigde verslag van de algemeene vergadering te Bergen op Zoom gehouden. De aftredende bestuursleden H. M. van de Putte en B. J. de Meij werden her kozen. Tot afgevaardigden naar de a.s. algemeene vergadering op de stichting „Vrederust" werden benoemd de heeren Ds G. de Ru en I. Tange en tot hun secundi J. Lijnse en H. M. van de Putte. Een spreker zal worden uitgenoodigd dezen zomer in de Hervormde kerk in het belang der stichting op te trecfën. Koudekerke. Loop der bevolking. Inge komen: A. de Visser met gezin, B 255, uit O. en W. Souburg; P. Smits met ge zin, E 237, uit Zuilen; mej. J. G. Dekker, D 186 uit Middelburg; W. J. Camper met gerin, E 199 d, uit Middelburg; A. F. Wei- deina met gezin, E 219 uit Hilversum; S. L. Kodde met gezin, A 208 uit O. en W. Souburg; L. Caljé, B 219 a, uit Biggeker- ke; F. G. Crucq met gezin, D 122 uit Mid delburg; J. Moelker met gezin, D 224 uit Middelburg; E. Brand met gezin, E 133 uit 's H. Arendskerke; mej. S. Marijs, C 4 uit Amsterdam. Vertrokken: J. Sinke met gezin, van E 133 naar Middelburg; Mej. J. van Wezel, van D 96, naar Vlissingen; J. G. Speijei met gezin, van E 196 naar Middelburg; P. Wijkhuijs van B 200 naar Vlissingen; mej J. Brouwer, van E 105, naar Veere; J. i iso en gezin van E 3 naar Ned. 0.- Indië. (VI. G.) Kortgene. In de keuken van den heer G. J. van de Linde, huisschilder aan de Voorstraat alhier, ontstond Dinsdagavond een begin van brand. De brand werd tijdig ontdekt, zoodat men erger kon voor komen. Drie jassen en twee overhemden zijn verbrand. De oorzaak van het brand je is onbekend; verzekering dekt de schade. Breskens. De bondsdag van de afdee ling Zeeland van het Nederlandsch Ver bond van Jonge Vrouwen- en Meisjesver- eenigingen zal dit jaar alhier gehouden worden op Woensdag 10 Juli. Met een extra Provinciale boot zal van uit Vlis singen de Schelde worden overgevaren. In de Hervormde kerk alhier zullen spreken mevr. Tonsbeekten Ca te van Kamperland en Da L. C. Dufour van Groede. Verder zal door Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen een autotocht wor den gemaakt. Oostburg. Ernstig verkeers ongeval. Zondagavond reed een dame uit Maastricht die alhier in de omge ving is gelogeerd, met haar rijwiel op weg van Oostburg naar Zuidzande, toen ter hoogte van de gasfabriek de laatste tram in de richting van Zuidzande haai achterop reed. De dame verkeerde in de meening, dat een auto haar achterop reed en onbegrijpelijkerwijze stuurde zij geheel in de richting van de tramrails, waardoor zij plotseling door de locomo tief werd gegrepen en een eind medege- sleurd. Zij bekwam zware inwendige kneuzin gen en werd naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. (M. G.) Aagtekerke. Staatk. Geref. Partij 93 stemmen (1931 114 st.)Anti-Rev. 84 st. (1931 110 st.); Vrije Lijst 58 st. (1931 43 St.); Gem. Belang 72 st. (1931 62 st.) Chr.-Hist. Partij 45 st. (1931 0 st.) Staatk. Geref. 2 zetels (1931 3); Anti- Rev. 2 zetels (1931 2); Vrije Lijst 1 zetel (1931 1); Gem. Belang 1 zetel (1931 1); Chr.-Hist. Partij 1 zetel (1931 0).' De volgende heeren werden gekozen: Staatk. Geref. W. de Visser (aftr.), S. Wisse (aftr.); Anti-Rev. Jac. Moens en L. de Visser; Vrije Lijst P. de Vissei (aftr.); Gem. Belang W. Kodde (aftr.); Chr.-Hist. C. de Visser (aftr.) Als nieuwe leden komen in den raad de heeren Jac. Moens en L. de Visser. In den raad keert niet terug de heet S. de Visser Gz. en de heer J. Moens, die als zoodanig heeft bedankt. Waterlandkerkje. R.-Kath. 94 (in 1931 90), Anti-Rev. 30 (39). Staatkundig Geref. 28 (0), Vrijheidsbond 89 (85). Ge kozen A. H. de Milliano, C. B. Tas, J. F. Feynout (katholieken) allen aftredend, M. L. Verbrugge, J, Vermeulen-van de Vijver (Vrijheidsbond) beiden aftredend. W. de Feyter, Anti-Rev. aftredend G. de Nooit, Staatk. Geref. nieuw lid. Niet herkozen de heer A. A. Herman (Vrijheidsbond). Zaamslag, Totaal geldige stemmen 1721. Lijst I Anti-Rev.: 600 stemmen; Lijst II Vrijzinnige P. 361 st.; Lijst III Staatk. Ger. 142 st.; Lijst IV Christ.-Hist. 618 st. Gekozen zijn 4 A.-R.: dhrn A. de Koeijer, D. G. Koopman, K. Hamelink en A. J. de Visser; 2 Vrijzinnigen: dhrn C. de Jonge en M. Florussen; 1 Staatk. Geref.: dhr H. de Feijter Wz.; 4 Chr.-Hist.: dhrn A. de Feijter, A. Haak, C. Maas en F. C. Wisse. Nieuwe leden zijn dhrn A. de Koeijer, A. J. de Visser, C. de Jonge, M. P'lorussen, H. de Feijter en F. C. Wisse. In 1931 werden uitgebracht: A.-R. 583 st., 4 zetels, C.-H. 541 st., 4 zetels, V.-B. 242 st., 2 zetels, Vrije' lijst 130 st., 1 zetel, S.G.P. 75 St., S.D.A.P. 77 st. Groede. De samenstelling van den ge meenteraad is geworden: 3 Lib.; 2 S.D. A.P.; 1 C.H.; 1 R.K. Gekozen zijn: P. Lombaard, J. de Vlie ger en I. A. Becu (alle lib.); W. van Ha- neghem en J. I. van Haneghem (beide S. D. A. P.); J. Brakman (G. H.); J. F. de Milliano (R.K.). Aardenburg. Bij de gisteren gehouden verkiezing is de samenstelling van den nieuwen gemeenteraad geworden: 1 V.D., 1 S.D.A.P. (1), 1 A.R. (1), 3 R.K. (4), 0 onafh. s.-d. (1), 1 R.K. vrije lijst Gekozen zijn: E. J. v. d. Broeke de Man (V.D.), J. Hellebrand (S. D. A. P.), A. I. Gatsman (A.R.), G. de Backere (R.K. vrije lijst), J. Lippens, J. Rijckaert en G. J. Blondeel, (allen R.K.). Oostburg. Bij de gisteren gehouden ver kiezing is de samenstelling van den nieu wen raad geworden: 3 Lib. (thans 3), 1 S.D.A.P. (I), 1 A.R. (1) en 2 R.K. (2). Door een tusschentijdsche vacature was de zetel van de s.-d. na 1931 toegewezen aan de liberalen. Gekozen zijn: F. J. v. d. Plasse, W. J. Nortier, R. Risseeuw (allen lib.); F. C. A. Philips (S. D. A. P.); P. de Bruyne (A.R.), P. v. d. Waeter en E. M. J. v. d. Hemel (beide R.K.). St. Kruis. Bij de gisteren gehouden ver kiezing is de samenstelling van den nieu wen gemeenteraad geworden: 2 Lib. (thans 1), O S. D. A. P. (1), 5 R.K. (5). Gekozen zijn: A. W. Duinink, J. J. de Bruyne (beide lib.), F. M. Bonte, G. L. v. d. Bunder, P. J. de Backere, A. L. V. de Smet, C. P. Snouwaert (allen R.K.) Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Randwijk, E. Schimmel te Ameide. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Apeldoorn-Doesburg, P. H. Borgers te Rotterdam. Geref. Kerken. Drietal te Holwerd, J. van Bruggen, cand. te Ermelo; W. J. van Hoek te West-Terschelling en W. Wynia, cand. te Franeker. Acte L. O. Aan de Chr. Kweek school te Middelburg slaagden voor het eindexamen de heeren C. M. Lavooij, Hansweert; J. J. v. d. Plassche, Breskens; F. v. d. Putte, Goes; A. C. Vermast, IJzendijke en P. Vreeke, Oost- en West- Souburg. Afgewezen één candidaat. De spoorwegen voor een ton benadeeld. Door de Haarlemsche recherche is gis terenavond een 56-jarige ambtenaar van het plaatskaartenbureau van het station der Ned. Spoorwegen aldaar gearresteerd als verdacht van verduistering van ruim een ton ten nadeele van de Ned. Spoor wegen. De verduisteringen moeten zijn geschied door valsche boekingen en loopen over een tijdvak van ruim een jaar. Zij geschiedden op zulk een geraffineerde wijze, dat zij ondanks de scherpe controle onontdekt bleven. De boeken van den betrokken ambte naar worden n.l. tweemaal per maand ge controleerd door den stationschef en voorts nog twee a drie keer per jaar van wege de directie der Spoorwegen. Boven dien worden zij opgezonden naar de cen trale controle te Utrecht, maar niettemin werden de malversaties niet ontdekt, tot dat de thans gearresteerde ambtenaar een ander systeem van valsche boekingen ging toepassen en hij bij controle tegen de lamp liep. Het geld had de man noodig voor spe culaties. De aangehoudene is reeds vele jaren in dienst der Spoorwegen. Hij beeft een be kentenis afgelegd. Het staat wel vast, dat hij geen mede plichtigen heeft gehad. Bankier de vlucht genomen. Op het kassierskantoor J. Schaap Lzn. te Wormerveer is een ernstige fraude ontdekt. Op de bezittingen van verscheidene safehouders, die (gistermorgen opge schrikt door 'deze tijding), hun loketten kwamen controleeren, heeft S. gelden ge leend en te eigen bate aangewend. Op het oogenblik is een volledig accountantson derzoek gaande, zoodat de juiste bedra gen die ontvreemd zijn, en die in do f 200.000 loopen, nog niet kunnen worden opgegeven. De heer L. Schaap, directeur der Mij.- heeft Maandag Wormerveer per auto De S.D.A.P. geeft een propagandablad uit onder den titel „Vrijheid, Arbeid en Brood". Deze titel Is misschien gekozen onder den indruk van het feit, dat in ons land, dank zij ook het optreden van het Kabi- net-Colijn, de vrijheid beter dan in alle andere landen is gewaarborgd, en dat we hier ook, ondanks de crisis, toch nog wat betreft het verkrijgen van arbeid en brood in een bevoorrechte positie ver- keeren. Dit blijkt mede uit een in een der num mers opgenomen pakkende plaat Boven aan de pagina ziet men twee vrouwen, die in de lijn voor een schip loopen te trekken. En daaronder een reiskoffer, beplakt met etiketten uit ver schillende steden in het buitenland. De bedoeling is niet zonder meer dui delijk. De toelichting geeft echter een advertentie in „Het Volk" betreffende door de Arbeiderspers georganiseerde vacantie-reizen naar Brussel, Parijs enz., voor f50 en f55. Al onze reizen zoo wordt er aantoegevoegd hebben een ongekend succes. Nu begrijpt men het wel. In andere landen niets dan narigheid. Maar hier voor de arbeiders plezierreis jes naar het buitenland. Dit lijkt me wel een weinig overdreven. Maar de stille hulde, die hierin steekt voor de huidige regeering, wil ik toch gaarne onderschrijven. OPMERKER. verlaten zonder achterlating van zijn adres. Aan de Nederlandsche grensplaatsen en aan de politie in het buitenland is zijn signalement opgegeven. Zijn arrestatie wordt ieder oogenblik verwacht. Naar men nog mededeelde heeft de familie van den bankier zich bereid ver klaard alle tekorten aan te zuiveren. Gisteravond was het onderzoek nog in vollen gang. Men was bezig de kluizen van het betrokken kassierskantoor, dat gistermiddag zijn betalingen gestaakl heeft, met steekvlammen te openen. Een en ander heeft in de Zaanstreek groote consternatie verwekt. Verduistering. De recherche te Haarlem heeft aangehouden een 36- jarigen ontslagen inspecteur bij de com missie tot uitvoering van de Zuiderzee- steunwet, wonende te Haarlem, die zich ten nadeele van een schipper te Edam heeft schuldig gemaakt aan verduistering van duizend gulden. De man die te Edam, Volendam en omstreken zeer goed bekend was, trad op als raadsman van de schip pers. Zij hadden het grootste vertrouwen in hem. Zijn adviezen betroffen voorna melijk gereedschappen en vaartuigen der schippers. Zoo bewoog hij velen hun oude houten schepen in te ruilen voor solide ijzeren vaartuigen, die in de toekomst door de regeering geleverd zouden wor den. In November 1933 bewoog hij een schipper, zijn opgespaarde geld van dui zend gulden bij hem in bewaring te ge ven, daar dit dan voordeel zou opleveren De schipper wilde het eerst nog eens in beraad houden, doch hij bracht tenslotte het geld bij' verdachte. Het gevolg was, dat het geheele bedrag verboemeld werd. Toen de man door de politie werd aan gehouden verklaarde hij onwel te zijn. Een geneesheer onderzocht hem en ver klaarde dat hij aan een ernstige hart kwaal leed. Hij heeft inmiddels alles be kend en is in bewaring gesteld. Zes personen aangehou den te Amersfoort. Den laatsten tijd is Amersfoort onveilig gemaakt door eenige inbrekers, die verscheidene inbra ken achtereen hebben gepleegd, o.a. bij de firma Noack. De politie heeft reeds sedert de eerste van de serie inbraken was gepleegd, eenige verdachten in het oog gehouden, doch het bewijsmateriaal was niet vol doende om direct in te grijpen. Gistermiddag heeft de commissaris van politie opdracht gegeven om tot arresta tie over te gaan. De slag is raak geweest. Aangehouden zijn de inbreker van de firma Noack, de daders van den diefstal en de inbraak in den winkel aan de Hen drik van Viandenstraat, alsmede twee helers en een vrouwelijke heler. Twee der aangehoudenen hebben reeds een volledige bekentenis afgelegd. Verwacht wordt, dat nog vier arrestaties zullen worden gedaan. De lugubere vondst te Wildervank. Aan bet einde van de vorige week hebben wij gemeld, dat uit bet Oosterdiep was opgehaald het lijk van den alleenwanenden heer Kroeze, die aan dat water te Wildevank woonde. Het lichaam was gebonden en verzwaard met een stuk ijzer. De brandkast in de woning van den vermoorde werd geforceerd, terwijl ver der alles in het huis overhoop lag. Naar thans wordt gemeld, is het onder zoek ingesteld door de gemeente- en rijks politie te Wildervank, zoo ver gevorderd, dat overgegaan kan worden tot de arres tatie van een drietal personen, kooplieden van beroep, waarvan men aanneemt, dat zij1 bij het misdrijf betrokken zijn. Twee van het drietal zijn Maandag te Gronin gen aangehouden, terwijl de derde giste ren te Pekela is gearresteerd. De schoonmaak te Oss. De politie te Oss heeft, zooals gemeld, o.a. gearresteerd de 23-jarige weduwe van Beuningen van Heeswijk en deze vrouw naar het huis van bewaring te 's-Her- togenbosch overgebracht. Deze vrouw

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2