Rechtszaken Finantiëele Berichten Het Vrouwenhoekje Dammen Voor de jeugd. 15 cent DU KOL Huishoudzeep 4 stukken. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 14 Juni 1935. Verduistering. A. B., 19 jaar, kantoorbediende te Goes, had zich te verantwoorden wegens ver duistering van een geldsbedrag van on geveer f 102,70, ten nadeele van de af- deeling aardappelen van de stichting Landbouw Grisisorganisatie te Goes op 21 Augustus 1934. Verdachte erkende de hem ten laste ge legde feiten. Uit een kast 'heeft hij een doosje, inhoudende voormeld geldsbedrag, weggenomen. De kast was niet afgesloten en op het doosje was geen slot. Verd. ver klaarde f 6 per week te verdienen. De Officier van Justitie achtte de fei ten bewezen. De inlichtingen betreffende verdachte waren niet goed. De Officier vindt het een ernstig feit en eischt 1 mnd gev. straf onvoorwaardelijk en 2 mnd voorw. De verdediger van verd., Mr P. G. Adriaanse, bepleitte een lichte straf. Vervalsching van identiteitsbewijzen. J. den B., 23 j., veekoopman te 's-Heer- Arendskerke, en J. P. van E., 25 j., vee koopman te 's-ïïeerenhoek, hadden zich te verantwoorden wegens opzettelijke ver valsching, in ieder geval in strijd met de waarheid invullen van een drietal z.g.n. identiteitsbewijzen van de teeltregeling, vastgesteld bij het Crisis rundveebesluit 1924, welke identiteitsbewijzen o.a. inhou den een beschrijving van het rund, waar op het betrekking heeft met aanduiding van den eigenaar aan wien het bewijs werd verstrekt en diens eventueele recht verkrijgenden. De getuige Spauwen, controleur bij de Landbouw Crisis-organisatie zegt een 3- tal identiteitsbewijzen te hebben vermist. Later bleek, dat een zekere Boonman, eveneens aldaar werkzaam, die bewijzen had ontvreemd en ze tegen f 5 per stuk aan verdachte van E. had verkocht. De getuige Rentmeester, landbouwer te Wolf aartsdijk, had een 10-tal kalveren, waarvoor hij identiteitsbewijzen noodig had, doch waarvan hij er slechts 2 in zijn bezit had. Hij had daarover gesproken met verdachte B., die aanbood dergelijke be wijzen te leveren. Beide verdachten zijn naderhand bij hem gekomen en hadden een bewijs bij zich, dat zij te koop aan- joden voor f 10. Weer later zijn zij bij getuige gekomen en boden hem drie be wijzen aan, waarvoor get. f 30 heeft be taald, hetgeen den president doet opmer ken, dat hij dus heeft meegeknoeid. Get. erkent zulks en zegt daarvoor nog door de Landbouwcrisisorganisatie te zullen worden gestraft. Verdachten door den President onder vraagd, erkennen de feiten en zeggen het geld, dat die identiteitsbewijzen hun op brachten1, te hebben gedeeld. De Officier van Justitie eische daarop tegen den verdachte de B. 3 mnd. gev. straf en tegen v. E. 2 mnd. gev. straf. Verduistering van identiteitsbewijzen. A. B., 19 jaar, kantoorbediende te Goes heeft in begin Januari 1935 aldaar een viertal identiteitsbewijzen van de Rund- veeteeltregeling 1934, bestemd voor het maken van schetsen van kalveren, welke bewijzen toebehoorden aan de Landbouw crisis-organisatie voor Zeeland, ten kan- j tore dier organisatie alwaar hij werkzaam was, ontvreemd. Verdachte erkende de feiten en hoorde wegens verduistering een gevangenisstraf van 3 mnd. voorw. tegen zich eischen. Heling van identiteitsbewijzen. J. v. E., 25 jaar, veekoopman te 's-Hee- renhoek, heeft zich schuldig gemaakt aan heling, omdat hij begin Januari 1935 te 's-Heerenhoek van zekere B., werkzaam ten kantore van de Landbouw Grisisorga nisatie voor Zeeland te Goes, een viertal identiteitsbewijzen van de Rundveeteelt- regeling 1934 heeft gekocht, terwijl hij wist, dat B. die bewijzen op dat kantoor had ontvreemd. - Verdachte verklaarde nog aan B. niet om die bewijzen te hebben gevraagd, doch wel het voornemen te hebben ge'had deze met winst te verkoopen. Eisch: 1 maand gev. straf. G. B., 40 jaar, broodbakker te Zierik- zee, was in hooger beroep gekomen te gen een vonnis van den Kantonrechter te Zierikzee, waarbij hij wegens desgevraagd geen inzage verstrekken van de registers betreffende de Tarwewet aan bevoegde ambtenaren, werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 3 d. hecht. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hoo ger beroep. L. K. V., 42 jaar, kolenhandelaar te Westkapelle, was in hooger beroep ge komen tegen een vonnis van den Kanton rechter te Middelburg, waarbij hij we gens overtreding van de Arbeidswet, ver oordeeld werd tot een geldboete van f 10 of 10 d. Eisch: bevestiging van het von nis waarvan hooger beroep. De verdedi ger van verdachte, Mr Kuipers, bepleitte vrijspraak. Overtreding van de Steunregeling. J. K., 47 jaar, arbeider te Wissenkerke, heeft op 25 Maart 1935 te Wissenkerke, een onware aangifte gedaan op een hem daartoe verstrekt formulier omtrent zijn gezinsinkomsten, waardoor hem door den daartoe aangestelden ambtenaar, belast met de administratie van de steunrege ling, door tusschenkomst van den pen ningmeester van den Ghr. Landarbeiders- bond te Wissenkerke, een uitkeering is gedaan, waarop hij geen recht had. De Officier van Justitie eischte 1 mnd gev. straf. Bours-overzlcht. Tenslotte is in Frankrijk de heer Laval er toch in geslaagd een kabinet te vor men, waardoor deze regeeringscrisis van ongekende hevigheid althans voorloopig weder een einde heeft gevonden. Het di recte gevaar voor den franc is hiermede bezworen, doch de moeilijkheden met de begrootingstekorten blijven. In afwach ting van de verdere gebeurtenissen is het inmiddels zoowel op de valutamarkt als op de effectenbeurs heel wat rustiger ge worden Dientengevolge is de wilde vraag naar aandeelen van de zijde van hen, die voor gulden of franc bevreesd waren, vrijwel verdwenen. Desondanks blijft de onder toon op de aandeelenmarkt vrij vast, zon der dat de zaken echter omvang van be- teekenis aannemen. Een vleugje meer ver trouwen in de toekomst doet het publiek niet zoo spoedig meer tot verkoop over gaan. De dividenduitkeeringen van eeni- ge rubber-maatschappijen maakten een goeden indruk. Een verbeterde stemming heeft zich de laatste dagen baan gebroken voor kunst zijdewaarden. In deze categorie fondsen zijn de koersbewegingen steeds moeilijk te controleeren. Internationale groepen opereeren vaak in deze afdeeling. Een bepaalde reden voor een willigte in Aku's, welk fonds speciaal op den voorgrond trad, is ook thans bezwaarlijk aan te wijzen. Weliswaar luidden de be drijf suitkomsten over 1934 gunstig, doch de goede resultaten werden voornamelijk behaald in het eerste deel van dat jaar, waarin zelfs de productie vergroot moest worden. In het laatste kwartaal moest deze wegens de verdere bemoeilijking van den afzet echter weder tot beneden het oorspronkelijke ingekrompen worden. De uitvoercijfers zijn in 1935 tot nu toe mede zeer slecht geweest. In de eerste vijf maanden voerde Ne derland slechts voor f 5.699.000 uit tegen f7.192.000 in hetzelfde tijdvak van 1934 en f6.737,000 in de eerste vijf maan den van 1933. Daarbij is de prijs per KG. nog steeds dalende; thans is reeds een laagte-record bereikt. De merikaansche markt blijft vrij kalm van toon. Men weet in de Vereen. Staten blijkbaar nog niet recht wat met den toestand aan te vangen en neemt een afwachtende houding aan. Intusschen heeft de zilverspeculatie weder het hoofd opgestoken en hoort men weder op zil vervalorisatie berustende inflatieplannen. Mede naar aanleiding van berichten om trent groote winsten, die het Anaconda- oncern met zijn zilverproductie behaald heeft, trad in Wallstreet daags voor Pink steren een hausse voor aandeelen in Me- taalproduceerende- ondernemingen op, welke te onzenit echter niet geheel over genomen werd. 'Op de beleggingsmarkt was de vermin dering van het wantrouwen tegen de goudvaluta's goed merkbaar. De Neder- landsche Staatsleeningen konden flink verbeteren en ook de gemeeniteleeningen kwamen een fractie hooger. De prolonga- tiekoers blijft zich om de 4 pet. bewegen. ('Ontleend aan 'het 'beursoverzic'ht van het kantoor Goes der Nederlandsche Middenstandsban'k.) Zomertijd „sla-tijd". Als er één tijd van het jaar is, waarin we aan „rauwkost" doen zonder er zelfs bij te denken, dan is dat de zomer. De kropsla, de komkommer, de tomaat komen zoo goed als dagelijks op onze ta fel voor. Bij zoo'n sla behoort onafscheidelijk de sla.sums; en bet is over dit onderdeel, dat we vandaag wat bizonders willen geven. Die saus kan eenvoudig bestaan uit sla olie en azijn of slaolie en citroensap, met als toevoegsels altijd wat zout en verder naar verkiezing óf de eenigszins pikante specerijen in den vorm van peper en mosterd, óf de zachtere tuinkruiden in den vorm van peterselie, dragon, prei, en dergelijke mcestuinproducten. Wie de saus extra-geurig wil maken zal er boven dien eenige drupels Maggi's Aroma aan toevoegen. Het beste effect wordt bereikt, als we per persoon 1 eetlepel slaolie, Vs eetlepel azijn of citroensap en Y theelepel Maggi's Aroma flink door elkaar kloppen, zoodat een witachtig sausje ontstaat, waaraan we dan naar willekeur de verdere ingre diënten kunnen toevoegen. Een ander algemeen bekend sla-sausje heeft als ondergrond een hard gekookt ei, dat eerst goed met de slavork wordt fijn gewreven, om daarna te worden vermengd met de olie, de Maggi's Aroma en den, azijn (of het citroensap), alles weer in dezelfde verhoudingen van daareven. Wie het ei liever uitspaart (b.v. om het, in plakjes of partjes gesneden) als garneering van de sla te gebruiken, die kan het in de saus vervangen door een fijngewreven koude aardappel, een mid del, dat even goed een eenigszins ge bonden sausje geeft als het fijngewre ven ei. Duurder maar dan ook bij uitstek geschikt voor feestelijke gelegenheden! is de boke/-'e mayonnaise, die, met eenige zorg nldigaeid bereid volgens het hieron der beschreven recept, de gastvrouw in de gelegenheid zal stellen met haar zomer- schotels eer in te leggen. Daar het de groote hoeveelheid olie is die deze saus duur maakt, voegen we er een ander recept aan toe, dat ons helpen kan aan een dergelijke „zalfachtige" sla saus zonder in al te groote onkosten te vervallen. Mayonnaise. 1 eierdooier, Y afge streken theelepeltje zout, 1 eetlepel azijn of citroensap, 2% d.L, slaolie, 1 thee lepeltje Maggi's Aroma, naar verkiezing een ietsje peper en mosterd. Klop in een stevige, diepe kom met be hulp van een eierklopper (z.g. garde) den eierdooier met het zout, de peper, den mosterd en den azijn (of het citroensap) goed door elkaar. Voeg er onder voort durend flink kloppen in een uiterst dun straaltje de olie bij, tot de saus dik en glanzend is. Voeg, wanneer de saus mis schien onhandelbaar dik gaat worden en de gewenschte hoeveelheid olie nog niet is opgebruikt, nog eenige druppels azijn of citroensap bij (ook wel gewoon water) en ga dan weer voort met het inbrengen van olie. Roer ten slotte de Maggi's Aro ma door de saus. Goedkoops „mayonnais e". 20 G. (2 afgestreken eetlepels) bloem, 20 G. (1 afgestreken eetlepel) boter, 2Y d.L. kokend water met 1 Maggi's Bouillonblok je, 1 eierdooier, 2 eetlepels slaolie, 12 eetlepels azijn of citroensap (naar smaak), misschien een ietsje zout. Verwarm roerende op een zacht vuur de boter met de bloem tot een gelijk papje, giet er onder voortdurend roeren langza merhand den bouillon bij en laat het mengsel even doorkoken tot een stevig ge bonden sausje. Neem de pan van het vuur en laat de saus bekoelen; meng er dan den eier dooier door en langzamerhand (flink kloppende) de olie en den azijn (of het citroensap). Maak misschien de saus nog op smaak of met wat zout en desverkie- zende een ietsje peper en mosterd. Hier volgen nog een paar frissche zo- mergerechten. Huzarensla (4 pers.). Y pond gaar soepvleesch, 2 theelepels Maggi's Aroma, Va pond koude gekookte aard appelen, een paar plakjes ingemaakte biet, een paar augurken en uitjes, 2 hardge kookte eieren, peper, zout, mosterd, 4 a 5 eetlepels sla-olie, 3 eetlepels azijn, krop sla of andere sla. Snijd het vleesch in kleine stukjes. Maak de aardappelen fijn. Maak het ei, geel en wit afzonderlijk, fijn en leg van alle bestanddeelen een beetje apart om later de sla mee te versieren. Roer nu alles met zout, peper, mosterd, olie, azijn en Maggi's Aroma dooreen. Proef of ze goed smaakt. Leg ze in het midden van een schotel, versier de bovenkant met de overgehouden bestanddeelen. Leg er blaadjes sla omheen. Haring sla (4 pers.). 2 haringen, 1 zure appel, een stukje gekookte biet, een paar ingemaakte augurkjes en uitjes, 2 hardgekookte eieren, peper, 8 koude ge kookte aardappelen, 2 eetlepels sla-olie, 2 eetlepels azijn, 2 theelepels Maggi's Aroma, kropsla of andere sla. Bereid baringsla als huzarensla, maar gebruik inplaats van vleesch haring. Petroleum-vlekken. Een petroleumvlek staat niet mooi en lekker ruiken doet het al evenmin. Ge lukkig is het weg maken niet moeilijk. Gevlekt katoen behandelen we met warm zeepsop en warm water. Is de petroleum gekomen op wol, zijde, fluweel of leder, dan laten we de petroleum verdampen door de stof te houden boven een ketel met kokend water. Ook kunnen we er een stuk grauw papier overheen leggen en er een heet strijkijzer vlak boven houden of het even op het grauwe papier neerzetten. En overkomt ons zoo'n ongelukje op een zonnigen dag, legt dan het gevlekte klee- dingstuk in de zon en na een uurtje zal men zien, dat de vlek verdwenen is. Enkele wenken. Zooien van schoenen houden langer stand indien men ze nog nieuw zijnde, met gekookte lijnolie bestrijkt, waardoor ze te vens waterdicht worden. Men moet ech ter zorgen, dat de olie niet in aanraking komt met het bovenleer. Indien men schilderijen tegen vochtige wanden heeft gehangen, moet men kleine schijfjes kurk tegen de muur bevestigen, waardoor zij niet in aanraking komen met de muur, doch er onmerkbaar van verwijderd worden. Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstr. 221, Amsterdam. Oplossing probleem 404. Auteur: J. Gortemulder, Harlingen. Stand. Zwart 12 scb. op: 5/8, 10, 12, 14, 17, 18, 20, 21, en 26. Wit 12 scb. op: 23, 25, 28, 30/32, 34/37, 42, en 46. Oplossing. Wit: 23—19 25X14 32—27 46X37 36 X47 30—25. Zwart: 14X23 10X19 21X41 of 23X41 23X41, 26X48 48X30 35X13. Oplossing probleem 405. Auteur: J. Daane, Zoutelande. Stand. Zwart: 8, 5, 6, 8, 10, 11, 10, 18, 22, 23, 25, en 28. Wit: 14, 20, 24, 20, 27, 29, 31, 33, 34, 37/39 en 42. Oplossing. Wit: 20—21 31—20 34X25 42—37 33 X2 2X30. Zwart: 10X30 25X14 23X41 22X42 16X27. Oplossing probleem 406. Auteur: G. P. v. Boven, Bergen op Zoom. Stand. Zwart 9 sch. op: 7/9, 14, 19, 22, 27, 33, 36, en dam op 18. Wit 13 sch. op: 20, 31, 34, 35, 40/42, 44/48 en 50. Oplossing. Wit: 41—37 47—41 35—30 46-41 44 —39 48—42 42X33 45X1. Zwart: 14X25 36X38 27X36 36X47 33X24 18X40 47X29. Oplossing probleem 407. Auteur: J. Zuiver, Amsterdam. Stand. Zwart 9 sch. op: 8, 10, 13, 17, 18, 20, 22, 26 en 30. Wit 9 sch. op: 27, 28, 31, 33, 37, 41/44. Oplossing. Wit: 37—32 28—23 23 X3 3 X5. Zwart: 26X50 50X46 22X31. Goede oplossingen. Ontvangen van: S. Bosselaar, D. Hu- gense, M. Matthijsse, A. Willemse, Aagte- kerke; J. Daane, Zoutelande; J. Scheele, Zaamslag, D. de Hullu, nrs 404, 405 407, P. Catsman Wzn., nrs 404, 405, 407, Oost burg; A. Braamse, Nieuwdorp; Jan de Visser, Westkapelle; G. P. Vogelaar, Krabbendijke, P. Boone, nrs 404, 405, 407, Nieuwdorp. Probleem 410. Auteur: J. Daane, Zoutelande. 1 2 3 4 5 Zwart 5 scb. op: 12, 24/26, 32 en dam op 10. Wit 9 scb. op: 23, 35, 36, 39, 40, 43, 44, 47 en 49. Wit speelt en wint. Oplossingen. Juni-problemen voor 9 Juli in te zen den aan bovenstaand adres. Beste Nichtjes en Neefjes! De vorige week hadden we geen prijs raadsels en nu was het ook mijn bedoe ling, dat er geen briefjes werden geschre ven; een paar van jullie hebben het ver keerd begrepen, zij moeten met de be antwoording dus tot de volgende week wachten. Het weer liet zich met Pinksteren eerst zoo goed aanzien, maar wat een regen 's middags, er hebben heel wat menschen een flink nat pak opgei oopen en ik ver moed, dat er onder jullie ook wel zijn, die hun deel gekregen hebben. In Zeeland was het ook niet zoo erg, want als je in de kranten leest, op hoe veel plaatsen het noodweer schade heeft aangericht, wat voor veel menschen weer meer moeite en zorg beteekent, dan zijn wij er met een nat pak nog goed afge komen. Hier volgen de prijsraadsels. I. Voor de grooteren: Het geheel bestaat uit 53 letters. Een 2. 8. 15. 49. 38. kwam in het ver haal voor. Een 14. 7. 39. 12. 13. 53. 6. 31. wordt in de keuken gebruikt. Een 3. 46. 44. 50. 11. is een Indisch meisje. Een 21. 9. 30. gebruikt de visscher. In de vacantie zag men vaak op het 1. 43. 16. 47. 41. 24. 29. 33. Een 18. 31. 2. 19. 52. 34. 46. 24. zit zelden stil. Door den regen viel menig plan in 28. 51. 26. 20. 22. 4. Een paard is een 17. 40. 27. 34. 52. 48. dier. 37. 25. 32. 7. is heet. 45. 5. 23. is een getal. Een 42. 35. 10. is een boom. 36. is een medeklinker. II. Voor de kleineren: Het geheel bestaat uit 24 letters. Een 12. 17. 7. is een afstand. Een 18. 13. 5. 21. 9. 23. 14. wordt bij sommige weegschalen gebruikt. Een 11. 2. 16.'is speelgoed. Een 22. 13. 7. is een klein vertrekje. Een 6. 4. 16. is een vaas. Het 18. 13. 15. 8. 24. is een deel van het paardentuig. Een 1. 2. 20. 17. n. is een aantal. 10. 19. 3. 11. is niet koud. Allen hartelijk gegroet van TANTE DOLLIE! DE TWEELING VAN HET BOSCHHUIS IX. Naar Oom Kees enTanto Bar t j e I 's Avonds direct na het eten trok Hen er op uit. Hij had z'n fiets nu al ruim een dag, en hij had haar nog niet eens aan Oom en Tante laten zien. Wat zouden ze opkijken! Dik zat bij hem achtorop, die moest hij eerst nog even bij een vriendje in het dorp brengen, en toen ging hij alleen verder. Ze zoudep hem wel niet aan zien komen, want ze waren natuurlijk nog achter, maar dat hinderde niet, hij zou dan het huis wel omrijden. Het hekje stond los, en al rijdend duw de hij het met z'n voorwiel open, toen zwenkte hij handig het hoekje op en reed het paadje af naar achter. Nu flink bellen!!! Ja hoor, het gordijntje werd al opzij geschoven en daar zag hij tusschen de bloeiende geraniums door tante Bartje. In een oogwenk was hij van de fiets en rammelde aan de deur, maar het oud je was hem voor en deed de deur al aan den binnenkant open. Met twee handen pakte ze Hen beet, „Zie je wel, nu ben je het toch, Oom zei, dat het een ander was, omdat jij nooit op de fiets komt." Oom Kees, die niet zoo vlug meer was, kwam ook aangestrompeld, dreigend lachend hief hij z'n hand op. „ondeugen de jongen om ons er zoo tusschen te nemen". „Dat heb ik niet gedaan, komt U maar eens gauw kijken, die fiets is van mij". „Wat zeg je daar jongen?" vroeg Oom met zijn hand achter z'n oor. Hij zei wel dat het niet waar was, maar, hij was toch wel een beetje hardhoorend. Hen was alweer buiten en liet met een gelukkig gezicht de fiets zien. Vol verbazing sloegen beide oudjes de handen ineen. „Jonge jonge, zoo'n prachtige fiets"; die Oom Dok was veel te goed op hem ge weest, vond tante Bartje, toen ze het heele verhaal gehoord had. Ondertusschen waren allen naar bin nen gegaan en was Hen met Oom Kees aan de keukentafel gaan zitten, terwijl tante Bartje nog bedrijvig heen en weer liep. Het water in den ketel op het fornuis begon al te zingen, de theepot stond klaar met de thee erin en zoodra die gezet was gingen ze naar de voorkamer. „Zoo, nu zal ik eerst eens kijken of er nog iets voor den jongen is", zei tante, Hen aan z'n oor trekkend. „Je verwent hem veel te veel", vond Oom, maar z'n oogen lachten. Hen wist, dat dit komen zou, het ge beurde nooit, dat er een van de kinderen kwam en tante nog niet juist iets lekkers in de groote kast had. Nu kwam ze weer met een paar prach tige pruimen te voorschijn; nu, óf Hen ze lustte. Ziezoo, nu waren ze klaar, en met z'n drieën gingen ze de lange gang door, tante voorop met den theepot; „nee die kon ze best zelf nog dragen", antwoordde ze, toen Hen vroeg of hij het doen mocht", als Hen dan maar de krant mee wou nemen. Al was ze al bij de zeventig, toch liep tante nog wat kwiek. Oom, die het laatst kwam, steunde op een dikken stok. Slof, slof ging het, en bij iederen stap schudde zijn hoofd waarop hij het zwarte kalotje droeg, heen en weer. Hè, hè, eindelijk was hij er, en zonk neer in een ouderwetschen armstoel. „Ja jongen, als je zoo oud wordt, valt het niet meer mee hoor." „Toe Kees zoo oud ben je nog niet, je hebt nog niets te klagen", knikte tante hem toe. Hen moest er altijd om lachen als tante het er over had, dat ze nog niet oud waren. Stel je voor vier en zeventig en dan nog niet oud. Ondertusschen had Oom de krant open gevouwen; „zoo jongen nu gaan we eens kijken wat de heeren schrijven en of de crisis nog niet de wereld uit is". Hen had het al gezien, het was weer een „lang" hoofdartikel en 't zou wel over inflatie en devaluatie gaan, als er nu maar niet zulke moeilijke woorden in stonden; het gebeurde soms wel eens, dat hij bij een erg moeilijken zin op moest houden en weer van voren af aan beginnen; als hij nog eens in een krant moest schrijven, maakte hij vast alle maal korte zinnetjes, dat was veel ge makkelijker voor jongens om voor te lezen. Met zijn heldere jongensstem las Hen nu langzaam en duidelijk het heele arti kel. Af en toe werd het onderbroken door een op- of aanmerking van Oom. Tante, die meteen een oogje op den weg hield, er kwamen zoo 's avonds heel wat fiet sers voorbij, knikte dan eens met haar hoofd: ja, ja, die Oom Kees kon er zoo mooi over praten. Met één zin overlezen had hij het dit maal tot een goed einde gebracht, 't ging over devaluatie net zooals hij gedacht had. Er waren menschen, die den gulden kapot wilden maken, Hen begreep daar nog niet zoo erg veel van, een gulden was toch een gulden en hoe kon je daar nu bijv. 90 cent van maken? Hè, hè, Hen had het er warm van ge kregen, en Oom vond nu, dat het voor vanavond weer genoeg was geweest. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6