DE ZEEUW TWEEDE BLAD Voor den Zondag Uit de Provincie Johanna Coninghame. Gemengd Nieuws HET ADRES A. WILKING Wat er deze week voorviel VAN ZATERDAG 15 JUNI 1935, Nr 215. HET UITBLUSSCHEN VAN DEN GEEST. Bluscht den Geest niet uit. 1 TKess. 5 19. Een ernstig vermaan voor de kinderen des lichts, die des daags 'wandelen. Zij hebben hun licht niet uit zichzelf. Het komt uit Hem, Die hen getrokken heeft uit de duisternis tot Zijn wonder baar licht. Zij wandelen door Zijn Geest. Door dien Geest kunnen ze altijd blijde zijn, hoe het ook ga. Maar nu vermaant de Apostel hen met nadruk: bluscht den Geest niet uitl Die geest is er dus, anders kan hij ook niet uitgetoluscht worden. Vuur dat niet brandt of niet oplaait, kan ook niet ge- bluscht of gedoofd worden. Nu kan het uitblusschen van den Geest op onderscheiden wijze geschieden. De Geest werkt in de kinderen des lichts en stort in hen vele gaven en krachten uit. Die gaven en krachten moeten worden opgewekt en versterkt. Als God Zijn kinderen wat geeft, gaven en krachten, dan mogen zij die niet on der de asoh wegstoppen, maar zij moeten ze aanblazen en versterken. En dat door de middelen, die God Zelf er voor geeft Voortdurende oefening in het gebruik der gaven van den Geest is noodig, anders wordt de Geest uitgebluscht. Hier geldt in geestelijken zin, dat rust roest. Gebruiken wij niet gedurig en biddend de gaven des Geestes, dan wordt Zijn werk in ons gebluscht. En dan wordt Christus in ons leven niet, wie Hij daar zijn moet, want Hij is de Geest van Chris- tus, die het uit het Zijne neemt en het ons verkondigt. Vernietigen kan een menseh het werk des Geestes in het hart nooit. Hoe zou hij het kunnen? Maar ook voor het tegen staan, het bedroeven van dien Geest, het uitblusschen, hebben wij ons altijd bid dend te wachten. Zoowel bij onszelf als bij anderen. Rilland-Bath. Gisteren vergaderde de Raad. Eén vacature. Door den voorzitter wordt medegedeeld, dat op een gecombi neerde vergadering der verschillende ge meentebesturen met het bestuur der gas fabriek Goes, is getracht den gasprijs omlaag te brengen. Het resultaat is nog niet belkend. Met het leggen van den ka bel voor electrisch 'licht in 'den Tweede weg zal a.s. Maandag worden begonnen. Door de 'heeren J. Kole en H. A. Dron- kers, worden de geloofsbrieven nagezien van het nieuw benoemde raadslid, dhr M. van Iwaarden. Totb toelating wordt be sloten. Door B. en W. wordt voorgesteld het reglement op de brandweer in dien zin te wijzigen, dat de brandweer-plichtigen in het vervolg de gegeven hevelen van de brandmeesters moeten opvolgen, of an ders strafbaar zijn. Aldus besloten. Verder werd door B. en W. voorge steld art. 12 der bouwverordening, in dien zin te wijzigen, dat de daarin genoemde rooilijn wordt gesteld op 10 M. uit de as van den weg, zulks in plaats van 12Vs M. Aldus 'besloten. Een uitbreidingsplan der gemeente door B. en W. in overleg met den Inspec teur der volksgezondheid voorloopig vast gesteld wordt ook door den Raad voor loopig vastgesteld, en zal worden gepu bliceerd. Daarna zal het ter goedkeuring aan Gedep. Staten worden voorgedragen. Door den Rijkswaterstaat wordt ver- Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 7b cent bij vooruitbetaling. FEUlLLETON (Vrij naar het Engelsch.) 38) oi „Je vader heeft gezegd dat je met Cis sy en Gertrude mee moest gaan en „En wat?" vroeg Oswald. „Ik geloof niet, dat je je zelf ziek hoeft te eten aan vleeschpasteitjes; en ik ge loofze aarzelde weer „ik ge loof, dat we allemaal moeten leeren niet altijd aan ons eigen genoegen te denken." „Goed, Jo, dat heb je mooi gezegd; maar nu de praktijk. Jij bent de eerste geweest om te zeggen, dat je liever thuis bleef." Johanna's groote, wat droefgeestigs oogen keken Oswald recht aan. „Ik vind het niet prettig ergens heen te gaan, dan naar mevrouw Stuart. Ik ben zoo verlegen en dom en niemand kan erg veel prijs op mijn aanwezigheid stel len; maar dat is met jou heel wat an ders." „Toch wel, Jo, ik ben graag in je ge zelschap. Als jij naar die oude Watty gaat, dan ga ik mee. Dat is toch een eer lijk aanbod. 0', ik zie het wel, lieve kind, je zult wel net zijn, zooals de rest, je zocht de rooilijn voor den Rijksweg vast te stellen op 25 M. uit 'de as van den weg. B. en W. stellen voor hieraan te voldoen, aangezien anders moeilijkheden worden voorzien. Na eenige bespreking wordt be sloten voor het gedeelte waar reeds ge bouwd is de rooilijn zoo te laten, dus van den hoek tot aan de weide van den heer Bruijnzeel, en dan voor het verdere ge deelte de rooilijn te bepalen op 25 M. uit de as van 'den weg. De overeenkomst tussohen het bestuur der Ned. Herv. 'kerk en de gemeente in zake gebruik van torenuurwerk en klok, werd, eenigszins gewij'zigd, opnieuw vast gesteld. 'Rondvraag. De beer van Gorsel vroeg of er al iets bekend is van 'het te verlee- nen renteloos voorschot door de Prov. Staten voor wegsverbetering. Hij was van meening, dat op de agenda der a.s. ver gadering van de Prov. Staten een voor stel om dit te verleenen niet voorkomt. De voorzitter antwoordt hierop, dat men over een nieuwe proef in onderhandeling is, over 'het 'gedeelte van af de heer A. v. Hoorn tot B'ath. Hierover kunnen wel licht in de volgende vergadering nadere voorstellen worden gedaan. Dhr Kole vindt dat de toestand der vuilnisbelt van dien aard is dat deze voor de omwonenden onhoudbaar wordt. De voorzitter zegt toe, dat van itijd tot tijd de vuilnis zal worden bedekt niet grond. Hansweert. De goederenbooit „Rijn en Schelde" 7, welke deze week aan de ket ting is gelegd is weer vrijgegeven en heeft de reis naar Duitschland voortgezet. Ritthem. Woensdag vergaderde de ge meenteraad. Van Gedep. Staten is de be groeting van het dienstjaar 1935 terug ontvangen aangezien de toenemende fi- nancieele moeilijkheden (voornamelijk als gevolg van het sterk terugloopen van de uitikeering per inwoner uit het gemeente fonds enz.) het noodig maken onverwijld bijzondere maatregelen te treffen, opdat aan de dreigende verslechtering van den financieelen toestand 'het hoofd wordt ge boden. Uitvoerige besprekingen vinden dienaangaande plaats over het feit hoe en wat op de uitgaven in de gemeente Rit them bezuinigd kan worden. Wat de kos ten van ververschingen enz. voor de ver gaderingen aangaat is de Raad eenparig van oordeel 'dat het niet buitensporig is te achten, indien bij 'het houden van raadsvergaderingen koffie alsmede siga ren worden geserveerd temeer waar hat presentiegeld ad f 5 per lid per jaar zeer miniem is in vergelijking met het pre sentiegeld van raadsleden in andere ge meenten. Derhalve werd besloten deze post te handhaven. Ook was door G. S. aangedrongen om de post uitgetrokken voor het onderhouden en schoonhouden van het openbaar slachthuis te verlagen. Deze post was tamelijk hoog uitgetrokken maar in aanmerking dient genomen te worden, dat /talrijke verbeteringen aan het slachthuis zijn aangebracht en een ijzeren rookplaats aangebracht is. Boven dien staat hier ook weer tegenover, dat aan de overige gemeentegebouwen voor een miniem bedrag aan werkzaamheden zal moeten worden verricht. Besloten wordt derhalve een gedeelte van de kos ten voor onderhoud van 'het slachthuis op het dienstjaar 1936 te brengen. Door het verlagen van diverse posten is een bedrag van f 650 verkregen, hetwelk zal worden gereserveerd voor volgende dienst jaren. B. en W. waren van oordeel dat wel licht een som van f 150 van de post on voorziene uitgaven 'hierbij ware te voegen, doch de Raad besloot de post onvoorziene uitgaven op het oude bedrag te handha ven, gezien de werkloosheid in deze ge meente, en 'daar de uitgetrokken post voor werkverschaffing binnen afzienbaren tijd zal zijn verbruikt. Wat het tarief der schoolgelden be treft zij vermeld, dat ingevolge het in gediende bezuini'gingsontwerp een geheel andere grondslag voor heit samenstellen der sehoolge'ldkohieren zal worden vast gesteld. Wanneer 'het ontwerp van wet het staatsblad 'heeft bereikt zal onverwijld tot het vaststellen van een nieuwe sohool- gel'dv er ordening worden overgegaan. Bij, de rondvraag vinden nog enkele be sprekingen plaats betreffende de werk- objecten voor werkverschaffing en worden de desbereffende bepalingen besproken. preekt liever dan dat je je preeken in praktijk brengt." Het bloed was Johanna naar de bleeke wangen gestegen en haar donkere oogen werden zoo vochtig, dat ze ze neer moest slaan, toen Oswald sprak. Maar toen hij zweeg, zei ze: „Als juffrouw Prendergast me toe stemming wil geven, zal ik naar mevrouw Watson gaan. Ik zal het haar onmiddel lijk gaan vragen." Met een bedroefd gezichtje wilde ze de kamer verlaten, toen Gertrude binnen kwam: „O, Jo, Jo, Jopie, hoor mijn klacht en help me weenen. Ik heb een van mijn handschoenen verloren en van de andere is de knoop afgesprongen; en ik heb nog nooit zulk elastiek gezien als er aan mijn hoed zit, het is alweer gebroken. Zou jij me een paar handschoenen willen lee- nen? zwarte zijn best en terwijl ik een andere jurk aantrek, wil jij zeker wel eens op zoek gaan naar een stukje elas tiek en het aan mijn hoed naaien. Maar, mijn liefste vrouwtje Boekenwurm, wat scheelt er aan? Heeft de dokter je het le- v6n lastig gemaakt?" Döe niet zoo dwaas, Gertrude, en laa' Johanna door", riep Oswald uit. „Zeg Johanna", maar Johanna was al weg! ,,Wat is er met haar aan de hand?" vroeg Gertrude. Epidemie onder school kindereu te Weert. Te Weert heerscht onder de kinderen roodvonk, ma zelen en kinkhoest. In verband hiermee zijn de bewaarscholen gesloten. De moiord op G. de Bie te O s s Zooals gemeld heeft P. de B., uit Oss, verklaard, dat hij in Augustus van het jaar 1933 zijn neef G. de Bie heeft vermoord. Na bijna twee jaar zijn onschuld te heb ben volgehouden, heeft hij, eindelijk het groote geheim geopenbaard. Gistermor gen werd hij opnieuw in de marechaus see-kazerne door opperwachtmeester v. d. Beek, in tegenwoordigheid van de wacht meesters de Gier en Elferink en v. d. Weerd aan een verhoor onderworpen. Aanvankelijk bleef hij, ontkennen, doch plotseling liet hij' het hoofd in de handen zinken en stamelde hiji: Ik heb; het gedaan. Toen volgde het droeve relaas van den moord, waarvan onze lezers zich de bij zonderheden ongetwijfeld nog zullen her inneren. Als motief voor de misdaad noemde P. de B. zijn haat tegen zijn neef Gerrit, omdat vrouw G.U. aan hem de voorkeur gaf. Hij' besloot hem op een eenzame plek van het leven te berooven. In den avond van negen Augustus 1933 waren P. en G, bij1 vrouw G. geweest. Zij' bleek weer de voorkeur aan G. te geven, waarop P. besloot hem te dooden. P. en G. spraken af samen kippen te gaan rooven bij Berchem, waar goede kip pen gemakkelijk buit te maken zouden zijn. Op het eenzame Gemert, op 't smalle pad waar beiden achter elkaar moesten loepen, trok P. plotseling zijn mes en bracht G. eenige steken in den rug toe. Het slachtoffer had geen tijd zich te verweren en viel neer, hevig bloedend. P. had hem daarop met zestig steken afgemaakt en was toen rustig naar huis gegaan. P. had echter eenige schrammen van braamstruiken opgeloopen, die hem nood lottig zijn geworden, al bleef hij de mis daad ontkennen. Zelfs in de rechtzaal bleef hiji nog zoo hardnekkig ontkennen, dat velen dachten dat hij: onschuldig kon zijn. Hij werd tot vijftien jaar gevangenis straf veroordeeld. P. de B. blijkt de misdaad dus geheel alleen te hebben gepleegd. Verdachte voel de zich na de bekentenis zeer opgelucht en toonde berouw over zijn daad. Diefstallen uit spoor- r ij t u i g e n. Gisternacht beeft de politie te Winterswijk een wielrijder aangehou den, die een groot pak vervoerde. Bij: on derzoek bleek dit pak kussens te bevatten afkomstig uit een tweede klas rijtuig van de Ned. Spoorwegen. De wielrijder werd gearreseerd en zijn rijwiel en kussens werden in beslag genomen. In verband met deze arrestatie is later nog aangehou den een blokwachter van de Spoorwegen, die in een en ander de hand heeft gehad. Beide gearresteerden bekenden reeds meermalen verschillende diefstallen uit spoorrijtuigen te hebben gepleegd. Bij een daarna in hun woningen door de politie ingesteld onderzoek werd een groote par tij glasruiten en pluche, afkomstig uit spoorwegcoupé's in beslag genomen. Het ■onderzoek is nog in vollen gang en naar vermoed wordt, hebben nog verschillende andere personen zich aan diefstallen van spoorwegmateriaal schuldig gemaakt. De rijtuigen, waaruit de diefstallen hebben Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST „Niets, behlve dan, dat ze veel te goed is om in dit huis te wonen. Kom, schiet een beetje op, Trade, zorg, dat je klaar komt, anders is Gissy weer uit haar hu meur." Klokslag twaalf uur stond Cissy keurig netjes aangekleed in de hall te wachten op de rest van het gezelschap. Geen haartje zat verkeerd, geen stofje was op de nette, donkerblauwe jurk te bekennen. Even later verscheen Johanna. Verbaasd keek Gissy haar aan en zei: „Ik dacht dat je thuis zou blijven." Juffrouw Prendergast heeft me verlof gegeven om mee te gaan", zei Johanna zacht, want Cissy's gezicht had die kou de, vastberaden uitdrukking, die het soms bijna leelijk maakte. „O best," zei Cissy, „als je er maar aan denkt, dat we stevig door moeten loopen; mevrouw Watson is erg punc tueel." Juist kwam Oswald de gang in en trok met het air van een martelaar zijn ulster aan maar Gertrude liet nog steeds op zich wachten. De gangklok wees reeds vijf minuten over twaalf, toen er boven een deur werd opengeworpen, haastige schreden weer klonken op de gang, dan een gebons op de trap en daar verscheen Gertrude, de laatste vijf treden afspringend, waar door ze in niet onzachte aanraking plaats gehad, zijn naar Duitschland ver kocht en vermoedelijk hebben de dieven gedacht daaruit zonder bezwaar verschil lende dingen te kunnen rooven. B r o o d n ij' d. Te Standaarbuiten is het onder de bakkers tot een broodoorlog gekomen. Een der bakkers achtte zich ge dupeerd door collega's, die onder zijn dui ven schoten en besloot zijn brooden 2 cent minder te verkoopen. De anderen staken toen de koppen bij elkaar en deden 4 cent van den prijs af. Toen de bakker, die het spelletje begonnen was, ook met 4 cent verlaagde, deden de anderen er nog een schepje op en gingen 6 cent omlaag, welk voorbeeld natuurlijk door eerstgenoemde werd gevolgd. Het publiek, dat nu de goedkoope brood jes eet, vindt dezen broodoorlog nog niet zoo kwaad. MiDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, Mensch, erger je niet. Als er één partij is, die ergernisverwek- kende dingen doet bij dezen gemeent- stembusstrijd, dan is het wel de S.D.A.P. Op 'toogenblik lijkt, onze stad wel een rooie vesting. Overal steken die uitdagende rooie lap pen uit met de groote witte letters: Onder- dijk en lijst 10. Ik kan nog maar niet begrijpen, dat dit vandaag aan den dag nog toegelaten wordt. Formeel zal er wel niets aan te doen zijn. Maar dan wordt het toch tijd, dat het in de toekomst tot de verboden zaken behoort. Gelukkig zijn we ditmaal van de ver tooning af, dat de S.D.A.P. ook nog be slag legde op de publieke straat. Die optochten van 4 en 8 jaar geleden missen we nu. Evenwel, de politiek uit den aether, geldt alleen nog maar voor de radio. De aether boven ons gemeentelijke Molen waterterrein heeft deze week getrild van socialistische muziek (werkelijke) en toe komstmuziek (denkbeeldige). Zoolang we in Middelburg nog zulke groote particu liere vergadergelegenheden hebben, met mooie groote tuinen, geschikt voor open- luchtmeetings, blijve ook onze gemeente- terreinen voor socialistische propaganda gesloten. Het is toch eigenlijk te gek, dat de Ge meente op haar eigen terrein de gelegen heid verschaft de Landsregeering zoo te becritiseeren, als de heer Drop dat deze week op het Molenwater deed. Het gaat daar maar over de verarmings- of aan passingspolitiek der regeering-Colijn en als tegenstelling de „constructieve wel- vaartspolitiek" der socialisten. Geld te kort. Geen bezwaar. Een heffing van 1 of 2 van de vermogens en je hebt zoo 100 of 200 millioen bij elkaar. Tegenover de demagogische en stem- mingvergiftigende socialistische reclame moest eens duidelijk en volledig worden meegedeeld wat de regeering-Colijn al heeft gedaan in de laatste jaren en wat reeds werd bereikt. Het zou een lange lijst worden. Neem alleen maar eens de talrijke maat regelen tot steun aan den landbouw, aan de scheepvaart en visscherij, aan de in polderingen, landontginningen en groote werkverschaffingen, den steun aan de nijverheid door de talrijke contingen- teeringen, aan de jeugd werkloosheidsbe strijding, aan de 45 millioen die jaarlijks uit Wegenfonds en door Waterstaat wor den verwerkt, dat thans 25 millioen van het 60-millioenplan is of wordt besteed. Zeker, de werkloosheid is toegenomen. Thans circa 400.000 werkloozen. Maar ook hier helpt de regeering. Van deze 400.000 menschen worden toch steeds circa 50.000 in de werkverschaffing opgenomen, ter wijl deze toch bij de werkloozen geteld worden. De lijst zou verder uitgewerkt kunnen worden. Niet noodig om aan te toonen, dat onze regeering heusch al het mogelijke doet wat zij kan, om op te bouwen en niet wil breken. Daarom vind ik die socialistische eri- tiek van heden zoo onwaardig. En hun goedkoope crisis-oplossingen misleidend. Over 't algemeen maken de politieke partijen zich niet druk over de gemeente raadsverkiezing, die a.s. Woensdag plaats vindt. Het is net of men na de inspan nende Statenverkiezing voor deze ge meenteraadsverkiezing niet op gang kan kwam met Cissy. „Ach, Gertrude, zie nu eens, wat j'e weer gedaan hebt!" riep Gissy uit, terwijl ze zich bukte om haar hoed op te rapen, die haar letterlijk van het hoofd was ge- Blagen. „Het spijt me erg", zei Gertrude, „maar ik kon het werkelijk niet helpen; en je ziet er uit om door een ringetje te ha len; maak je dus maar niet bezorgd." Gissy was te boos om te spreken, maar zette voor den spiegel haar hoed weer op, toen vertrok ze met haastige, besliste schreden. Johanna deed haar best haar bij te houden, Oswald kwam meer op zijn gemak achteraan met Ger trude, die al haar energie verspild scheen te hebben, ze liep tenminste lusteloos voort en keek elk oogenblik achterom. Nog steeds was Charlie niet versche nen, ze waren de school al voorhij en de weg naar Bristode lag voor hen. Op dit punt ontmoetten ze mijnheer en mevrouw Birchall en de directeur riep hun een vroolijk „Goeden morgen" toe. Hij was in vacantie-stemming, genoot van een wandeling met zijn vrouw, met wie hij net een Kerstreisje naar Londen besprak, om de dingen te zien, waar men in Min- sterholme slechts vage .berichten over kreeg. „Kom me morgenochtend eens opzoe ken, Prendergast, wil je? laten we zeggen De Finksterweek stond in het toeken van storm en dreigenden storm. Stormen deed het in de natuur, hagelen en regenen erbij, zoodat groote schade is aangericht en de Pinksterdagen menigeen nog lang zullen heugen. Op politiek gebied dreigt een storm los te breken. Het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het z.g.n. bezuini- gingsontwerp is althans lang niet onver deeld gunstig. Verscheidene Kamerleden hebben tegen bepaalde onderdeelen van het bezuinigingsplan groote bezwaren en vooral de machtigingen, die de rogeering vraagt zullen wel een krachtig verzet ont ketenen. Er zal ia de Staten-Generaal wel een zware strijd gestreden moeten wor den, eer regeering en volksvertegenwoor diging het over het versoberingspian in groote lijnen eens zullen zijn. Bij de Gemeenteraadsverkiezingen is van politieke stormen weinig te bemer ken. Het schijnt wel, dat deze bijzonder rustig zullen verioopen. Vergaderingen worden weinig gehouden en over de alge- meene landspolitiek wordt, enkele uitzon deringen daargelaten, weinig of niet ge sproken. Onze K.L.M. gaat ook in dezen crisis tijd rustig door aan het uitbouwen van haar dienst op Indie. Ze is nu zoover ge komen, dat ze tweemaal per week een vliegtuig naar onze Oost laat vertrekken. In Frankrijk is voor hoelang? i de politieke rust weer teruggekeerd. Het ka binet-Laval kreeg een mooie meerderheid en kan nu aan den arbeid, om de begroo- tingtekorten weg te werken. Van de buitenlandsche gebeurtenissen is het verder het optreden van Japan en Italië dat bij'zonder de aandacht trekt, Beide schijnen (Italië ondanks de bemid delingsactie van den Volkenbond) de we reld vooreen voldongen feit te willen plaatsen. Japan heeft vroeger veel succes met deze methode geoogst en wil het nog wel eens zoo probeeren en Italië wil blijk baar 'Ook graag eigen rechter zijn. Het verscheept maar rustig troepen naar Af rika, om straks wellicht er zijn slag te slaan. Mussolini werpt zich op als de moderne apostel van de volkssouvereiniteit, die geen inmenging duldt. „De eenige rech ter over onze belangen, de maker van onze toekomst, zijn uitsluitend wij en nie mand anders", zoo klinkt het uit, zijba mond. En Japan denkt er precies zoo over. Het ringeloort en commandeert China, het stelt eischen, de eene voor, de andere na, en China, dat veel zwakker schijnt te zijn, moet ze wel slikken. Van een Volkenbond en zijn uitspraken trekt Japan zich bitter weinig aan. Voor hem spreken alleen machtsmiddelen. En zulke machtsmiddelen zullen, onder de be staande omstandigheden, niet tegen hem in werking worden gesteld, noch van Amerikaansche of Britsche, noch van Russische zijde. Dat weet Japan ook wel. Straks staat de wereld weer voor een voldongen feit en is het gevaarlijke Japan weer wat sterker geworden. komen. Naar ik hoor werden de open bare vergaderingen slecht bezocht. Het kloek getuigenis, dat van de A.-R. kiesvereen. alhier in strooibiljet en pam flet uitging, was zakelijk en principiëel. De Anti-rav. schuwen de verantwoorde lijkheid in deze moeilijke en zware tijden niet. Er is door de propagandaclub weer goed gewerkt. Als naast dit werken, nu het gebed niet vergeten wordt, kan de uitkomst van dezen verkiezingsstrijd worden overgegeven aan Hem, die het lot van onze stad bestuurt naar Zijn wel behagen. Bidden en werken behoort samen te gaan. Laten dat onze propagandisten, laat dat onze Anti-Revolutionnaire man nen en vrouwen niet vergeten. Dan zullen de A.-R. werkers en belangstellenden a.s. Woensdagavond in het Mil. Tehuis, als ze brandende zijn om verkiezingsuitsla gen te vernemen, God kunnen danken, dat er in onzen verwarrenden tijd nog zoo'n getal is dat de knieën voor Babel niet buigt. Sterkte voor Woensdag, STENTOR. tegen een uur of elf. Ik wil eens met je praten." Oswald beloofde te komen en hij en Gertrude volgden de anderen. „Waar kan hij je voor noodig hebben?" vroeg Gertrude. „O1, misschien wil hij je over die beurs spreken." Toen voegde ze er aan toe: „Ik wilde dat Charlie nu maar kwam; hij zei, dat hij alleen het St. Mary's plein wilde omloopen om inog even met Weston te spreken." „Gertrude," zei Oswald plotseling, „hoe kwam je aan dat kaartje voor het concert?" „Ik heb het van Charlie gekregen. Ik hoop, dat ik er toch geen kwaad mee ge daan heb, ik heb er hem voor betaald." „D'at dacht ik wel", zei Oswald koeltjes. „Het verbaast me, dat je zoo iets laags kOD doen, Trade." „O, ik wilde nu wel dat ik dat kaartje nooit gezien had, maar ik verlangde er zoo naar mee te gaan; en het was heel onaardig van tante om juffrouw Beazley uit te noodigen en haar een kaartje te geven, waar ze niets over te zeggen had. Maar Oswald, geloof je, dat Charlie tot verkeerde dingen gebracht wordt door Weston? Waar zou hij nu zijn?" „Ik weet er niets van, zei Oswald; „maar dit kan ik je wel zeggen, hoe min der je je er mee bemoeit, hoe beter het voor je is." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5