KING EEN WACHTER VOOR UW MOND volkomen zuiver en van onvervalste kwaliteit is dus: PEPERMUNT Kerknieuws do ramp van het K.L.M.-vliegtuig Uiver heeft onderzocht, kort geleden met haar arbeid gereed gekomen. Dinnen enkele dagen is de publicatie van dit rapport te wachten. Toxticl-industrieelen naar India. Dj Twentsche textielindustrieelen de hoeren H. van Heek Hzn., te Enschede, en J. C. J. J. M. Haymakers te M ijverdal, zuhen tezamen met den heer Th, P, Baart de la Taille een reis naar Java maken. Naar het „Hdbl." verneemt, ligt het in de bedoeling de behoeften van de Indische markt door dit bezoek beter te leeren ken nen. De contingenteeringsmaatregelen van de Nederlandsch-Indische regeering heb ben in Twente de hoop levend doen wor den, dat er weer meer katoentjes naarln- dië kunnen worden uitgevoerd. Voorts zal men op deze reis trachten het contact in Indië te versterken tus schen de Manufacturen-Exportcentrale, M.A.N.E.X.i en de gecombineerde im porteurs, teneinde een vlotte uitvoering van de contingenteeringsmaatregelen te verkrijgen. De M.A.N.E.X. is thans reeds ongeveer een jaar in werking. Het bezoek, dat de ministers Colijn en Steenberghe op 24 December j.l. aan Twente brachten, stond grootendeels met deze instelling in verband. De M.A.N.E.X. regelt de consenten voor Indië, en draagt zorg voor een evenredige verdeeling van den export, welke alsnog met Neder- landsch-Indië mogelijk is. De regeling is aan strenge bepalingen gebonden. Stand van de werkloosheid. Do Directeur van den Rijksdienst der "Werxloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat in de week van 2j t/m 2j Mei 1935 het aantal leden van ir. gevoige het Werkloosheidsbesluit 1917 gec JiJSidieerde vereenigingen bedroeg 553.öGO, waarvan 79.000 landarbeiders. In uo maanden Mei t/m November wor den geen gegevens aangaande de werk loosheid van de vereenigingen van land arbeiders ontvangen. De werkloosheid onder de overige 474.800 verzekerden bedroeg 30 pet. In de vorige verslagperiode (6 t/m. 11 Mei) bedroeg de werkloosheid eveneens 30 pet. In de overeenkomstige week van de ja ren 1934 en 1933 was de werkloosheid on derscheidenlijk 25.1 en 25 pet. Bij 1058 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 25 Mei 1935 in totaal 373.603 (vorig jaar 315.074) werk zoekenden ingeschreven, onder wie 356.302 mannen. Hiervan waren werkloos S.,5987 personen, onder wie 343.498 mannen. Op 11 Mei 1935 bedroeg het totaal aan tal ingeschrevenen bij een gelijk aantal organen 377.505, onder wie 359.714 werk- loozen. Het aantal werkzoekenden is se dert 11 Mei 1935 verm.nderd met 3902, het aantal werklooren daaronder met 3727. NEDERLANITSCHE CHRISTELIJK! RADIO-VEREENIG ING. In het gebouw van de Jaarbeurs te Utrecht werd heden de jaarvergadering ian den Vereenigingsraad der bied. Ghr. Radio ere enig ing gehouden tonder lei ding van den voorzatter, den heer Mr A. van der Deure te Bennekom. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter er aan, dat het jaar, dat 'heen ging, voor de N. C. R. V. zeer belangrijk gcwe.st is. Het tienjarig bestaan werd feestelijk herdacht, bij welke gelegen heid heit Jubileumfonds, groot f 130.000, werd aangeboden. In de N ederlandsche omroepwereld is dit jaar weinig veranderd. Het zendtijden- besluit bleef ongewijzigd. De aspiraties van de omroepen, die een eigen zender wilden bouwen, werden definitief aan den kant gezet. Ten einde de moeilijkhe den inzake de zender-apparatuur eens en voor goed te beëindigen, werd na per soonlijk ingrijpen van Minister de Wilde een Commissie ingesteld, welke advi seerde itot oprichting van een gemengd zenderbedrijf, en de oprichting van de N.O.Z.E.M.A. voorbereidde. Naast de be zwaren, welke de N.C-R-V. tegen de aan hangige plannen beeft, is bet feit, dat ook op technisch gebied de gelijke behande ling van de vier omroepvereenigingen wordt vastgelegd, een prikkel om aan den nieuwen opzet mee te werken. Sommigen denken, dat in de radio het beekje maar lustig voortkabbelt. Niets is minder waar. Nog steeds moet tegen allerlei aanvallen op de bres gestaan wor den. Allerlei personen en instituten mee- nen, dat de omroep over overvloed van geld heschi'kjt en zij trachten een deel daarvan te krijgen. Met voldoening mag geconstateerd wor den, dat hij de vraagstukken van alge- mcenen aard eenige toenadering tusschen do omroepen valt te constateeren, al is niet tie ontkennen, dat de houding van de A.VR O., welke zich voortdurend isoleert, veel schade aan allen veroorzaakt. Alles samen genomen, mogen we toch een optimistisch geluid doen hooren. 'aarom trekken wij met kracht en bezie ling voort op den ingeslagen weg. Hierna kwamen enkele huishoudelijke zaken aan de orde. Als leden van het algem. bestuur wer den bij enkele candidaats telling 'herkozen de heeren E. J. de Bruin te Arnhem, Joh. de Heer te Driebergen, K. Lantermans te Stadskanaal, H. A. Jellema te Garijp en F. C. Tolk te Hilversum. Ds G. van der Zaal, lid van het algem. bestuur der N.C.R.V. en lid van de Twee de Kamer der Staten-Generaal, hield een toespraak over de „Nozema", de Nederl. Omroepzender-Maatschappij. De primaire doelstelling der N.V. is de aanleg en de exploitatie van de Omroep- zendapparatuur. Neventakken zullen mo gelijk zijn. Daaronder mag echter niet vallen de programmaverzorging, daar dit de taak van de Omroepvereenigingen blijft. Een monopolistisch karakter is voor de Nozema met het oog op 'haar levensvat baarheid noodzakelijk. Het kapitaal komt voor 60 pet. in handen van den Staat en voor 40 pet. in 'handen van de Omroep vereenigingen. De Staat krijgt ook het grootste stemmenaandeel in het bestuur. Na een paar opmerkingen over de winstregeling en eventueele ontbinding der N.V. gemaakt te 'hebben en herinnerd te hebben aan het sluiten van den Hui- zer zender per 1 Juli a.s., eindigt Ds van der Zaal met de conclusie: Geheel tevre den zijn wij over de Nozema niet- maar ontevreden mogen wij evenmin zijn. Het is de beste oplossing, die verkregen kon worden. Uit het verslag van den Secr.-Penn., den heer G. A. Keuning te Wageningen, welk verslag reeds een paar weken van te voren aan de leden van den Vereeni gingsraad was toegezonden, memoreeren wij het volgende Ondanks de moeilijke tijdsomstandig heden eindigde het jaar 1934 met een grooter aantal leden dan het begon, zoo dat de ontwikkeling der vereeniging ge leidelijk voortgang had. De financieele toestand op 31 Dec. '34 was als volgt Geldmiddelen f 212.150.7lVi, gelden op prolongatie f 70.000.voorschotten fl7.291.42Vi, effecten f249.282.50, vor deringen f62.925.25, totaal f 611.649.89. Nog te betalen f32.893.27, reserve voor diverse doeleinden f493.318.40, vooruit betaalde contributies (dus voor 1935) f 84.788.32, saldo f 649.90, totaal f611.649.89. Uit de verdere uitvoerige gegevens, de financiën betreffende, stippen wij: nog aan dat de winst der vereeniging op de Om- roepgids in 1934 heeft bedragen f231.105.27. Geweigerde autobusconcessie. Gedep. Staten, beschikkende op het ver zoek van Joh. Eggebeen te Wolfaartsdijk van 17 April 1935 om vergunning tot het in werking brengen van een dagelijkschen autobusdienst van Oud-Sabbinge over het Wolfaartsdijksche veer en Oostkerke naar Goes en omgekeerd, overwegende, dat bij Kon. Besluit van 25 Maart 1935, nr 24, met vernietiging van 't besluit van hun College van 9 Maart '34 nr 284, 2e afd., voorzoover daarbij1 o.m. op de aanvrage van J. C. Krijger te Goes, om vergunning tot het in werking bren gen van een autobusdienst van Goes over Oostkerke naar het Wolfaartsdijksche veer en omgekeerd, afwijzend werd be schikt en aan Joh. Eggebeen te Wol faartsdijk, met ingang van den datum, waarop de dienst GoesWolfaartsdijk sche veer vice versa van de N.V. Spoor wegmaatschappij „Zuid-Beveland" even tueel zou worden opgeheven, vergunning werd verleend tot het in werking brengen van een dagelijkschen autobusdienst van Oud-Sabbinge langs 't Wolfaartsdijksche teer en Oostkerke naar Goes, en omge keerd, aan J. C. Krijger voornoemd tot het in werking brengen van een autobus dienst van Goes over Oostkerke naar het Wolfaartsdijksche veer, en omgekeerd, alsnog vergunning werd verleend; dat deze Koninklijke beslissing o.m. was gegrond op de overweging, dat de onder nemer Joh. Eggebeen weliswaar, in te genstelling met den door J. C. Krijger aangevraagden dienst ook het gehucht Oud-Sabbinge aandeed, doch dat zulks hier geen gewicht in de schaal kon leggen, aangezien voor de ingezetenen van het bedoelde gehucht de afstand naar den Pro Inciatlen weg, waar zij den door Krijger uit te oefenen autobusdienst kon den bereiken, even groot was als die, wel ke zij voorheen moesten afleggen naar de tramhalte, welke naast den Prov. weg was gelegen; dat de Kroon zich derhalve op het standpunt stelde, dat tusschen de diensten van de heide toenmalige aanvragers in wezen geen verschil bestond, dat hun College indertijd, bij het ne men van zijn beslissing van 9 Maart 1934 nr 284, 2e afd., heeft overwogen, dat op het betrokken traject slechts voor één ondernemer plaats was; dat er geen aanleiding bestaat, om thans een andere zienswijze te dien op zichte te zijn toegedaan; dat derhalve het verzoek van den adres sant Joh. Eggebeen voornoemd behoort te worden afgewezen; gelet op de Wet Openbare Vervoermid delen (Staatsbl. nr 321 van 1926); besluiten: af te wijzen het verzoek van Joh. Eggebeen te Wolfaartsdijk, om ver gunning tot het in werking brengen van een dagelijkschen autobusdienst van Oud- Sabbinge over het Wolfaartsdijksche veer en Oostkerke naar Goes, en omgekeerd. Dierenmishandeling. Tijdens de dezer dagen op het concours- terrein na'bij „de drie Schouwen" onder de gemeente Axel gehouden harddrave rijen, is door de politie tegen een der jockey'® proces-verbaal opgemaakt we gens dierenmishandeling. Hij zou zijn paard, dat bij het starten weigerde, waar door een achterstand op de overige aan het concours deelnemende paarden ont stond, met een rieten karwats hebben mishandeld, met het doel om tot grooten spoed aan te zetten teneinde de achter stand alsnog in te halen, waardoor het dier zichtbaar ineenkromp van de pijn. Ook na de vluc'ht zou 'hij het dier onder het afzadelen nog eenige slagen met de karwats en met een buikriem van het zadel tegen de onderbuik 'hebben toege bracht. Ook het aanwezige publiek gaf zijn afkeuring over het optreden van den jockey te kennen. Middelburg. De verkeers week. Gisteren was de beurt speciaal aan de automobilisten om gewaarschuwd te worden en 227 hunner hebben een waar schuwing gehad. Het is de politie ook nu weer gebleken, dat er nog wel langer dan een week gewaarschuwd zou moeten worden, om ieder de eenvoudigste rege lingen van het verkeer in te prenten, maar het wordt h.i. nu tijd, dat ieder ze kent. Een automobilist, die het al te bar maakte bij het links nemen van een bocht, 'is deswege verbaliseerd en enkele personen kregen een „bonnetje", omdat zij nog maar altijd niet weten, dat men op bepaalde dagen en uren in de Lange- delft het éénrichtingsverkeer heeft en enkele straten dit altijd hebben. Vlissinoen. Gisterenavond hield de A.R. Kiesvereeniging een vergadering in het Militair Tehuis, onder voorzitterschap van den heer P. G. Laernoes, die de talrijke i aanwezigen welkom heette. De avond I stond in het teeken van de a.s. verkie zing voor den Gemeenteraad. Bijzonder richtte de voorzitter zich in hartelijke bewoordingen tot den heer G. van de Putte, die reeds meer dan 60 jaar zich met al de liefde van zijn hart en met den ijver hem geschonken, heeft gewerkt in het belang van de A.-R. partij. Hij begon op zeer jeugdigen leeftijd, toen er zelfs nog niet één A.-R. lid in den gemeenteraad was. Reeds in 1906 werd de heer Van de Putte gekozen in de Prov. Staten en kan dus bogen op een zitting van bijna 30 jaar. Sedert vele jaren heeft hij ook deel uitgemaakt van den raad onzer gemeente, terwijl tot groote blijd schap in Juni 1924 de verkiezing volgde van lid der Ged. Staten. Met eere kunt U, aldus spr., terugzien op het vele al die jaren verricht. Thans is de tijd ge komen, dat U van al dat werk zult af scheid nemen. We hopen, dat U nog jaren voor de partij, onze vereeniging en uw gezin wordt gespaard. Tot voor beeld der jongeren waart gij ook op late- ren leeftijd altijd present. In alle colleges waart ge een echt beginselvast Anti-Re- volutionnair. U had het vertrouwen in stad en provincie. Dit bleek ook uit het groot aantal stemmen, dat altijd op U werd uitgebracht. Ook zelfs bij politieke tegenstanders genoot U groot aanzien. U was in alles onze vertegenwoordiger en hebt dit groot vertrouwen niet be schaamd. De heer Van de Putte dankte voor de vriendelijke woorden tot hem gericht. Hij herinnerde aan het feit, dat hij van zijn jeugd af aan heeft geijverd voor de zaak des Heeren. Door het lezen van het A.-R. blad „Het Zuiden", het tegenwoordige blad „De Zeeuw" is hij als jeugdig pro pagandist opgekomen voor de A.-R. be ginselen. Van 1907 tot 1924 was hij lid van den gemeenteraad, waarna zijn be noeming volgde tot lid van Ged. Staten, van welk college hij dus ruim 11 jaar deel uitmaakt en waarin hij de aange name samenwerking op hoogen prijs stelde. Hij is blij, dat hij op bijna 75-jarigen leeftijd zijn werk in goede gezondheid mag nederleggen en brengt dank voor den steun ook van de kiesvereeniging ondervonden. De vergadering werd door den heer G. van de Putte met dankgebed gesloten. De eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad is bepaald op Woens dag 26 Juni. Van den dag der opening 30 Mei tot 13 Juni, zijn genomen 587 gewone baden en 395 in het Volksbad. Goes. De collecte voor het crisis-comité bracht deze week f 53,47 op. De raadsverkiezing. Dat de evenredigheid bij het evenredig kiesstel sel nog niet bereikt is, bleek ook bij de hier gehouden gemeenteraadsverkiezing. De Antirevolutionairen kregen voor elke 304 st. een zetel. De liberalen had den een zetel op 321 st. De R.-Katho- lieken hadden per zetel 326% st. De Chr Hist, hadden 341% st. per zetel en de Soc. Democraten zelfs 406% st. He tpercentage der behaalde stemmen was voor de A.-R. partij ruim 13.58, voor de C.-H. ruim 31.02, voor de R.-K. ruim 14.82, voor de V.-B. ruim 21.87 en voor de S.D.A.P. ruim 18.46 Nieuwdorp. Gisteravond is bij het voet ballen de 29-jarige S. plotseling 'over leden. BELANGRIJKE UITSPRAAK VOOR DE OESTERCULTUUR. Zooals wij reeds meldden, is door de Kamer van Crisispachtzaken bij het Kan tongerecht te Bergen op Zoom een zeer verstrekkende beslissing genomen inzake de oestercultuur. Gelijk men weet, kan de land- of tuinbouwer, indien hij meent, dat te veel pacht moet betaald worden voor een stuk grond, indien gebleken is dat de verhuurder of pachter niet genegen is de pacht te verminderen en de huurder be wijzen kan, dat zijn cultuur niet loonend is, bij de kamer van crisis-pachtzaken in zijn Kantongerecht aankloppen om ver mindering van pacht. Dit recht is nu door de kamer van crisis-pachtzaken uitge breid tot de oestercultuur, en dus ook tot de mosselcultuur. De volgende overwegingen van den Kantonrechter zijn wel belangrijk; Overwegende dat thans de vraag moet worden beantwoord of het exploiteeren van oesterperceelen bodemcultuur is; Overwegende, dat de Kamer ter beant woording van die vraag zich heeft doen voorlichten door de na te noemen des kundigen, die hebben verklaard: 1. T. Folpmers, bacterioloog scheikun dige te Rotterdam. Het betreffende oes terperceel is een zoogenaamd vetweide- perceel, dat wil zeggen, twee- tot drie jarige zaaioesters, op de zaai- of broed- perceelen verkregen, worden er op uit gezaaid om vet te worden, d.w.z. geschikt voor de consumptie. Het voedsel van den oester 'bestaat voor 90 pet. uit bodem- diatomeeën, dat zijn eencellige kiezel wieren, welke uitstekend groeien op plaat sen waar op den zeebodem slib aanwezig is. Kiezelwieren zijn eencellige plantjes die als elke plant hun voedsel voor een belangrijk deel aan den bodem onttrek ken. Bij opkomende vloed worden door de stroomingen deze kiezelwieren van den zeebodem losgeslagen; de oester opent bij opkomend tij zijn schelpen en vangt op zijn kieuwen de diatomeeën; trilharen op de kiewen bewegen de gevangen diatomee- en met eenig slib naar den mond; zij ko men in de maag en de verteering van het protoplasma der diatomeeën geschiedt in de levergangen van de oester, om op den grond veel diatomeeën te krijgen is het noodig dat er veel slib opkomt. Daartoe worden dan ook vaak op 't oesterperceel voordat er oesters op gevetweid worden, eerst .eenige jaren mosselen gekweekt. De mosselen spinnen zich door hun bissus- draden tot klompen aaneen, waartusschen veel slib blijft hangen. Daarna wordt het geheele perceel van mosselen ontdaan door korren; de bodem wordt gelijk ge maakt (in kuilen zouden de oesters onder het slib komen en stikken) en dan worden er zaaioesters op uitgezaaid om vet te worden op den gereedgemaakten grond; in den zomer gebeurt het dikwijls, dat op deze perceelen veel hooger staande planten (draadwieren, zeesla enz.) gaan groeien. De oestervisscher moet dan zijn perceel schoon visschen hetgeen geschiedt met een kor zonder net; doet hij dit niet, dan kan een te sterke groei weer tot ver stikking van de oester aanleiding geven bij het afsterven der planten in de herfst; de oester kan niet alleen van het water leven, doch heeft in hoofdzaak grond noo dig waarop het voedsel voor hem aanwe zig is om te groeien en vet te worden; op een zandige bodem kunnen geen oes ters gekweekt worden, omdat door gebrek aan slib geen voldoende voedsel (diato meeën) kan groeien. 2. J. Vette, oesterkweeker, te Ierseke. Bij het pachten van een oesterperceel let men op de hoedanigheid van den grond; deze mag niet te zanderig zijn, niet te veel heen en weer werken, niet te hard, doch ook niet te zacht zijn. Om een dergelijk perceel geschikt te maken voor oestercultuur worden er dik wijls eerst mosselen op gezaaid om het noodige slib te krijgen. Na een jaar heb ben de mossels slib op het perceel ge vormd soms tot een meter hoogte. Daar na worden de mossels eraf gehaald, het perceel gelijk gemaakt en de oesters erop gezaaid. Aan de perceelen wordt jaarlijks gewerkt. Zij worden schoon gekord van de te overtollige plantengroei. De bodem moet goed bewerkt worden en zuiver ge houden van te overvloedige plantengroei om goede oesters te kweeken. 3. A. Versehuure, oesterkweeker te Ier seke verklaart: Voordat men een oesterperceel pacht, wordt eerst onderzoëht of het wel geschikt is. De bodem moet hard zijn, liefst klei en zoo weinig mogelijk zand omdat anders de oesters wegzingen en verstikken; hoe meer klei hoe beter; op den bodem mogen geen planten staan. Voordat de oesters er op worden uitgezaaid, wordt de bodem zooveel mogelijk gelijk gemaakt. Aan te bevelen is, dat de bodem van te voren eenige jaren met mosselen wordt bezaaid. In het voorjaar wordt als het noodig is bet perceel bewerkt en schoon gemaakt. Voor den groei van de oester moet het water het doen. Plaatsen waar zoet water met het zoute water in verbinding komt zijn de beste. De kamer van crisis-pachtzaken: Overwegende, dat de deskundige Folp mers naar aanleiding van de verklaring van laatstgenoemde deskundige heeft ver klaard: dat het zoet water veel slib aan voert en daarom de perceelen die in de nabijheid liggen veel beter zijn, omdat zoo als gezegd het slib op de perceelen bevor derlijk is voor de groei der bodem-diato- meeën; dat de oester echter niet uitslui tend van het water kan leven, doch in hoofdzaak de bodem noodig heeft; Overwegende derhalve volgens de mee ning van voornoemde deskundige, welke meening de Kamer overneemt en tot de bare maakt: het exploiteeren van oesterperceelen is te beschouwen als bodemcul tuur; dat toch de oesters de bodem van bet perceel noodig hebben om te groeien en vet te worden daar de bodem de oesters tot voedsel geeft de zich daarop bevinden de diatomeeën; dat dan ook alvorens de oesters op den bodem worden uitgezaaid deze moet worden geschikt gemaakt door bet daarop aanbrengen van slib hetwelk voor den groei der diatomeeën bevorder lijk is; dat de bodem moet worden vrijge houden van kuilen om te overvloedige plantengroei, waarom zij van tijd tot tijd worden gelijkgemaakt en gewied; al het welk wijst op bewerken en onderhouden van dem bodem; dat het op de bodem zich bevindend water noodig is omdat zij niet droog mag komen te liggen; daar de oes ters water met zoutgehalte noodig hebben en het water het slib aanvoert hetwelk de Ingezonden Mededeeling. Stelt bij het kiezen Uwer versnaperingen een wachter voor Uw mond. Laat alleen datgene Uw lippen passeren, hetwelk Het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking TONNEMA C'E SNEEK bodem noodig heeft voor de groei der dia tomeeën. Overwegende dat nog moet worden ge wezen op art. 17a der algemeene voor waarden van de verpachtig, hetwelk be paalt: dat de pacht door opzegging kan worden beëindigd indien de pachter naar het oordeel van het Bestuur het perceel niet op behoorlijke wijze in cultuur brengt, terwijl djt naar 's Bestuurs meening toch cultuurwaarde heeft, terwijl art. 17 van v.m. voorwaarden voorschrijft: „de pach ters zijn verplicht hun perceel schoon te houden en bij het eind der pacht hun perceel ten genoege van het Bestuur zuiver van zeesterren en ledige schepen op te leveren". Overwegende, dat mitsdien de Crisis pachtwet op de onderhavige zaak toepas selijk is; Overwegende dat het verweer van ge- requestreerde dat van buitengewone om standigheden als bedoeld in de Crisis pachtwet in de oesterteelt geen sprake is, onjuist is: Overwegende dat toch de sedert jaren heerschende crisis met hare gevolgen van algemeene malaise, groote bezuini ging op luxe artikelen waaronder toch ook de oesters moeten gerekend worden, hooge invoerrechten en andere afweer- maatregelen door het buitenland ook voor de oestercultuur fnuikend is; Overwegende dat de gerequestreerde nu wel voelt dat hij van de staat ook geen vermindering heeft ontvangen, doch dat het wel vanzelf spreekt dat bij onderver huring tegen een huursom die den aan den staat betaalden huursom verre over treft, de Staat niet tot vermindering over gaat wanneer zooals in casu door den huurder zelf geen vermindering wordt ge geven. Dat de Kamer dan ook, dit alles over wegende billijk voorkomt dat aan gere questreerde een vermindering wordt toe gestaan van 75 pet. Beslist dat op de op 31 Maart 1935 ver schenen pachttermijn voor het door gere- questrante van gerequestreerde gepacht oesterperceel als in het request omschre ven wordt verminderd met 75 pet. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Wilsum, J. de Lange, cand. te Huizen. Bedankt voor Goedereede, Sluipwijk, Wilnis en Vinkeveen, J. de Lange, cand. te Huizen. Voor Oosthem, W. Oost te Aalsum. 'Chr. Geref. Kerk. Tweetal te IJmuiden, L. Kleisen te Vlissingen en A. Zwiep te Zeist. Beroepen te Nieuw-Vennep, W. F. La- man te Middelharnis. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Apeldoorn-Doesburg, B. H. Borgers te Rotterdam. Ds D. Cannegieter Hzn. f Op 85-jarigen leeftijd is te Winterswijk over leden Ds D. Cannegieter Hzn, sedert 1925

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2