ezingen. Studie-hoofdpijn? Onderwijs Kerknieuws. Gemengd Nieuws Rechtszaken Telegrammen. dus de xneer- gruwelijkste at er een re- komen, om is een harde )ten te Beer- nengaan met hebben der maar nooit reden zijn! ütgebr. stem blanco 210 esdeeler 338 -Rev.: Goed- ?ort 77, Dek- ee 6, Pieterse en Pouwer 5, 11 581 st„ bij ipril 1.1. 650). 18, Hollestelle den Herder Duvekot 10, itaal 1366 st. .tenverkiezing Does 27, v. laars 8, Cha- il 653 st. (in erkiezing van 88, Klooster- •s 61, Zaayer Villeboer 37, iken 8, totaal lij de Staten- 698 st.). Visscher 60, Rijn 2, Rijk 2, totaal lij' de Staten- 734 st.) J. W. Goed- ïs alle, H. Holle- ieman. i Chr. G. van Ihr. Klooster- en J. S. Vis- 'zelfde sterkte ie wijzigingen in vaardigden halve de Vrij.- n deze fractie an en C. Ree- ers en Zaayer terugkeeren. geldige st. lijst 64, R.K. 301 en Vrije rantal gekoze- tspartij 7 (7), ieken 2 (2) en iar intrede in ;eling. te gaan", zei zei Cissy be- kort, dat het aar huis terug meisjes niet maal al lang, het jaar is", verliet hij de met een slag te wachten of en zou hebben, stel broers ge- Cissy, „nooit maar ik zal dat we alle- ten ze wel, of ;r zal wel zor- zeggen", zei k afschuwelijk atson te gaan. heete vleesch- akelig van te room is eigen- fs dat gerecht kkelijkheid, als n te dringen, ordt vervolgd.) DE WERKELIJKE TEGENSTELLING. Over de bekeering van Mr Marchant is reeds heel wat geschreven. Goed en kwaad. Er zijn er, die naar een verklaring zoeken. Dat een van zijn paitijgsnooten, Prof, Josephus Jitta daarbij de beste factoren niet laat liggen, zal den heer Marchant zeer zeker dankbaar stemmen. Zijn getuigenis werpt een merkwaardig licht op wat er thans in dezen nood der tijden in viijzinnige kringen leeft. Prof. Jitta schrijft dan: „Vraagt men naar het diepste motief van Mr. Marchants bekeering, dan moet dat geloof ik luiden, dat in dezen tijd van verwording op zoo velerlei gebied, vóór alles behoefte bestaat aan gezag; dat gezag slechts valt te grondvesten op geloof en dat Mr Marchant dat gezag en dat geloof heeft gevonden in de R.- Katholieke Kerk. De beide eerstgenoemde stellingen, dat deze tijd, meer dan aan iets anders, be hoefte heeft aan gezag en dat de stevig ste bodem om gezag op te grondvesten, is een religieuse overtuiging, ben ik be reid ten volle te onderschrijven. Dat besef wordt in den steeds ruimer wordenden kring van degenen, die er zich reken schap van geven, van wat in de wereld om ons heen gebeurt, hoe langer hoe levendiger. Of die religieuze overtuiging bevredi ging vindt in het Roomsch-Katholicisme, in een of ander Protestantsch kerkgenoot schap, in het Jodendom, dan wel in de Oxford-beweging, het Leger des Heils of een of ander theosophisch stelsel, is de hoofdzaak niet. De hoofdzaak is, dat die religieuze overtuiging, die uitgaat van 's menschen betrekking tot het Opper wezen en die daaruit afleidt de regelen, die moeten gelden voor het gedrag der menschen onder elkander, groeit en dat uit dien groei de redding van de wereld, zoo zij te vinden is, moet voortkomen. In het licht van die overtuiging gaat de politieke tegenstelling tusschen rechts en links hoe langer hoe meer haar be- teekenis verliezen. Dr Banning, de socia list, Hans, de liberaal, Prof. Kohnstamm, de Vrijzinnig-Democraat, staan voor wat deze fundamenteele vragen betreft, dich ter bij de rechterzijde, dan bij velen van hun politieke geestverwanten, die tot de linkerzijde worden gerekend. Hoe in de toekomst de nieuwe politieke richtsnoe ren, waaronder de verschillen van inzicht onder de burgerij gegroepeerd zullen wor den, tot uiting zullen komen, valt dunkt mij op dit oogenblik nog niet te voor spellen. Maar de groei van de religieuze overtuiging ook onder degenen, die dit beginsel niet in hun politieke vaandel hebben geschreven en het bewustzijn, dat die religieuze overtuiging van groote be- teekenis is voor het politieke inzicht, zal in de nieuwe groepeering stellig tot uiting komen. De heer Marchant is altijd een groot politiek tacticus geweest, al heeft hij natuurlijk zijn fouten gemaakt, fouten, die de minder bekwamen gemakkelijk konden aanwijzen, toen zij eenmaal aan het licht waren gekomen. Wat moet de nieuwe concentratie-leuze zijn in de zich snel wijzigende politieke verhoudingen? Moet men zijn heil zoeken in het beginsel der vrijheid („een her boren liberalisme") bovenal in het stre ven naar sociale verbeteringen („een her nieuwd socialisme"), in de verheerlijking van den machtsstaat („het fascisme") of wel in de religieuze overtuiging, dat wij in de eerste plaats God moeten dienen en dat hij van ons verlangt, dat wij onze medemenschen zu' dienen? De heer Marchant heeft thans onom wonden het laatste gekozen. Hij schetst de groote gevaren, die onze beschaving uit Moskou en uit Berlijn be dreigen. En hij geeft het standpunt, dat wij daartegenover hebben aan te nemen, duidelijk aan. Belangrijker dan het zoeken naar een antwoord op de vragen, die de vele recen senten van „Tot verweer" zullen bezig houden, waarom de heer Marchant nu juist Roomsch-Katholiek is geworden, of hij moest bedanken voor den Vrijzinnig- Democratischen Bond, of hij er goed aan heeft gedaan zijn bekeering te verzwij gen en of terecht zijn verzoek om ont slag werd ingewilligd, is het, ons reken schap te geven van het gewichtigste mo tief, dat hem tot zijn de wereld schok kende gedragingen heeft bewogen en er ons van bewust te worden, wat dat motief ons heeft te zeggen." Volkomen terecht, merkt onze „N. Pr. Gr. Crt" hierbij op, dat ook bij het zoe ken naar de kracht van de religie de oude tegenstelling niet verdwijnt. De politieke tegenstelling tusschen rechts en links verliest daardoor hare be- teekenis waarlijk niet. Mannen als Dr Banning, Hans, Kohn stamm staan bijv. nog even ver van den calvinist af dan voorheen. Scheiding maakt niet een zeker religieus besef. Scheiding maakt de Schrift. Voorheen en ook nu. Er moge eenjge nuance zijn tusschen de mannen, wier namen wij noemden, maar zij buigen zich niet onvoorwaarde lijk voor het Woord van God. En daarom gaat het altijd weer, ook in den politieken strijd. Geref. Kerken. Tweetal te Groningen, A. J. Boss te Nij megen en D. Zwart te Aalten. Geref. Gemeenten. Tweetal te Katwijk aan Zee, A. de Blois te Dirksland en M. Heikoop te Utrecht. Bedankt voor Rijssen en Ierseke, J. Fiaanje te Barneveld. Jubileum Ds J. de Vries. Op Woensdag 19 Juni a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat Ds J. de Vries bij de Nederl. Herv. Gemeente te Goes zijn in trede deed. Ds de Vries diende voordien de ge meenten te Grijpskerke en te Ovezande. Hij is scriba en quaestor van de classis en quaestor van den ring Goes. Ook op ander gebied heeft de a.s. jubi laris zich verdienstelijk gemaakt. Hij is o.m. vice-voorzitter van de Vereen, tot Christelijke verzorging van krankzinni gen in Zeeland en penningmeester van „Kinderzorg". Oxfordbeweging en sociaal-democratie. Het Soc.-Dem. Kamerlid, Mr J. E. W. Duys, heeft op de Pinksterbijeenkomst van de Oxfordbeweging te Elseneur het woord gevoerd. Volgens het verslag van de „Berlingske Tidende" zette hij uiteen, hoe zijn eigen geestelijke toestand geweest was voor hij Christus en de Oxfordbeweging ontmoet te, en zijn ervaringen nadat hij tot de kerk was teruggekeerd. Duys wordt oud, hadden, naar hij zeide, zijn vrienden spot tend verklaard, hij lijdt aan seniele af takeling. Het eenige wat Oxford wil, zei- de Mr Duys tot zijn Deensche toehoor ders, kan geformuleerd worden in den zin: „terug naar Christus". Weg met dat Zondagschristendom van anderhalf uur. Overigens verklaarde spr., dat hij geenszins wenschte zijn socialisme op te geven zelfs al was hij christen geworden, maar hij had ingezien, dat men er met intelligentie alleen niet kwam. Intellec- tueele menschen hebben wij meer dan genoeg in Genève, zeide hij, de hotels zijn er vol van. Het laatste deel van de rede van den Ned. sociaal-democraat deed volgens het Deensche blad, zeer eigenaardig aan. Waarschijnlijk had de heer Duys niet het doel politieke propaganda te maken, maar zijn woorden stuitten in ieder geval ver scheiden toehoorders tegen de borst. Hij zeide n.l.: Kijk eens naar uw vlag, gij Deensche sociaal-democraten! Gij kunt gelukkig zijn omdat er in uw vlag zoo wel de roode grond te vinden is, welks kleur die is van de sociaal-democratie als het witte kruis, het zinnebeeld van Christusl Zoo moet het voor ons zijn! Laat ons alle partijen verzamelen onder Christus' kruis!" Teekenend, dat een dergelijke redevoe ring op een Pinksterbijeenkomst van de Oxfordbeweging mogelijk is! Zoo'n „AKKERTJE" maakt U weer frisch, rustig en kalm. Maakt dat Ge een goed examen zult doen. Zorg dus in dezen examen-tijd zoo'n metalen zakdoosje met 3 „AKKERTJES" bij U te hebben. Ze zijn overal verkrijgbaar voor slechts 20 cent. Het trok de aandacht der commissie, dat bij het voorbereidend hooger en bij het middelbaar onderwijs de stijging van het aantal leerlingen nog steeds voortgaat. Steeg het leerlingental van den cursus 1932'33 in vergelijking met den vorigen met 1918, of 3,1 pet., in den daarop vol genden cursus 1933'34 bedroeg deze stijging 3366 of 5,3 pet, Vereen, van Chr. onder- w ij z e r s. Door de te Leeuwarden gehou den algemeene vergadering van de Ver. van Chr. onderwijzers, werd besloten een verklaring ter kennis van de regeering te brengen, waarin het congres zich uit spreekt, dat het bereid is achter de regee ring te staan in haar pogingen tot sanee ring van 's lands financiën, maar dat ech ter bij verschillende voorstellen van het ingediende bezuinigingsontwerp het be ginsel der vrije school ernstig in het ge drang komt, en het zich dus niet met deze voorstellen kan vereenigen, vooral niet omdat het voortbestaan van ver schillende scholen onmogelijk wordt ge maakt, de opleiding met vernietiging wordt bedreigd en als gevolg van de ver vroegde pensionneering vele oudere on derwijzers in groote moeilijkheden zullen geraken. Tot lid van het hoofdbestuur werd ge kozen dhr J. Tuinsma te Varseveld. Prot. Ghr. Kweekscholen. Het bestuur van dezen bond vergader.de dtzer dagen te Utrecht. Hoofdpunt -der agenda was de nadere overweging i.z. het standpunt door den Bond t.a.v. het z.g. Bezunigingsontwerp in te nemen. Na langdurige discussie nam het be stuur eenparig een voorstel aan om aan de leden van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal een request te richten, waar in naast wijziging van het voorstel der Regeering een ander bezuinigingsobject in overweging wordt gegeven. Afkeuring vond bij sommige bestuurs leden, dat de Schoolraad over dezelfde zaak een adres heeft gezonden aan de rechtsche leden van de beide Kamers der Staten-Generaal, zonder den Bond daar over te raadplegen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Noordwolde, G. K. Wiersma te Schiermonnikoog. Te Borne. J. v. d. Touw te Terkaple. Goes. Vrijdag' 7 Juni j.l. werd vanwege den - lg. Ned. Bond ter verspreiding van het stenografiestelsel „I. Pitman", te Arn hem, in Hotel „Centraal" te Goes het exa men afgenomen voor diploma stenografie en machineschrijven. Het diploma ma- chineschrijiven kon worden uitgereikt aan: de dames J. G. de Graag, Goes en A. M. Noordhoek te 's H. H.kinderen, en de heeren C. Abrahamse, Ovezand, G. Gle- rum, Biezelinge, D. J. Noordhoek en C. D. Voor diploma B stenografie Pitman, 130 lettergrepen per minuut: de dames J. C. de Graag, E. J. van Maris, J. P. Ver burg, allen te Goes en dhr A J. Nieu- wenhuize te Ierseke. Diploma G stenografie 165 lettergr. p. m., werd uitgereikt aan: mej. M. E. W. den Herder te Goes en dhr M. J. Haas donk. Allen zijtn leerlingen van de Pitman- school te Goes. Borssele. Aan de Modevakschool „Eure ka" te Rotterdam slaagde voor coupeuse Mej. Ma de Regt en voor costumière Mej Sien Slabbekoorn, beiden alhier. (Belan geloos bericht.) C. R. G. Herckenrathf. Giste ren is in bet Tilbury Hospital te Londen overleden de heer G. R. G. Hercken- rath. De heer Herckenrath, die zich voor namelijk door zijn Fransch woorden boek bekend beeft gemaakt, dit is een kleine 40 jaar geleden versobenen is korten tijd leeraar geweest te Alk maar, maar heeft daarna zich geheel aan de studie gewijd en vertoefde veel in bet buitenland. Geslaagd voor machinisten-examen diploma A de beer S. G. Sölzle te Middel burg. Stijgend aantal studen ten. In het verslag van den staat van het onderwijs over 1933 wordt door de com missie uit de Tweede Kamer, in wier han - den het verslag werd gesteld, omtrent het hooger onderwijs medegedeeld, dat he, aantal studenten aan de gezamenlijke in richtingen voor hooger onderwijs in het studiejaar 19321933 13.480 bedroeg, d.w.z. 741 meer dan in het studiejaar 1931—'32. UITSLAG GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Naar het „Volksblad" heeft uitgere kend zijn thans de uitslagen bekend van 97 gemeenten met een totaal aantal zetels i van 925. Het resultaat daarvan is, dat van deze zetels thans worden bezet: door de Anti Revolutionaire partij 161 (160), de Chr. i Hist. Unie 111 (117), de S. D. A. P. 197 (167), R.K. 104 (133), de Vrijh. bond 88 (125), de Vrijz. Dem. Bond 28 (39), de Communistische Partij Holland 19 (13), de Christelijk Democratische Unie 4 (0), de Hervormd Gereformeerde Partij 1 (1), de Staatkundig Gereformeerde Partij 14 (13), de Plattelandersbond 3 (13), en ver schillende andere partijen gezamenlijk 195 (144). Het grootste verlies leed de Vrijheids bond, die zijn zetelaantal zag verminde ren met 37. Daarop volgde de R. K. Staats partij met een verlies van 29. De Chr. Hist, verloren 6 zetels, de V. D. 11 en de Plattelanders 10. Merkwaardig verhoor aan de grens. Een merkwaardige rechtzitting heeft plaats gevonden aan de Nederlandsch-Duitsche grens tusschen Lobith en Elten. De rechtbank te Essen wenschte een Nederlander te hooren in verband met een deviezenproces en de Nederlander, wiens naam en woonplaats niet vermeld worden, verklaarde zich be reid een verklaring af te leggen doch wenschte zich niet op Duitsch gebied te begeven. Derhalve werd besloten het ver hoor aan de grens te doen geschieden. Nadat de grenslijn nauwkeurig was vastgesteld werd een tafel dwars er over heen geplaatst. Aan de eene zijde namen een Duitsch justitie-ambtenaar, een grif fier en een deskundige plaats, terwijl op Nederlandsch gebied de Nederlander zich aan de tafel zette. Tengevolge van een regenbui moest het verhoor gedurende eenigen tijd onderbroken worden, doch toen het weer droog werd, werden de stoelen droog geveegd, de documenten werden weer op tafel gespreid en het ver hoor kon tot een einde gebracht worden. Vierjarig meisje ver dronken. Gistermorgen is te Werkho ven het vierjarig dochtertje van de familie K. bij het spelen in den z.g. Oude Rijn, achter de ouderlijke woning geraakt. Nie mand had het ongeval bemerkt, totdat eenigen tijd later de moeder eenig wasch- goed ging uitspoelen. Zij bemerkte plot seling, dat de klompjes van het kind op het water dreven. Gekleed begaf zij zich te water, waarna zij het kind op het droge bracht. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Hetnoodweervan j.l. Maan dag. Gistermorgen hebben Burg. en Weth. van Oostvoorne een rondgang ge maakt door bet gedeelte der gemeente dat door den hagelslag van j.l. Maandag geteisterd is. De schade is aanmerkelijk hooger dan oorspronkelijk was gedacht en wordt door deskundigen getaxeerd op f 50.000. Dë aardbeien en bessen zijn grootendeels vernield. Bredanaar in Duitse h land neergeslagen. De Breda naar F. J., die in Keulen studeert en daar lid is van een R.-Kaht. Jeugdorganisatie, werd dezer dagen door eenige leden van de Hitler-Jeugd uitgescholden voor „lee- lijke katholieke hond", omdat hij de vlag van de H. J. niet gegroet had. Tegelijker tijd sprongen vijf Hitler-jongens toe, trok ken hem met geweld van zijp fiets en sloe gen hem tegen den grond. Ofschoon J. al beweerde dat hij Nederlander was, niets mocht hem baten. Eindelijk werd J, ont zet en deed onmiddellijk zijn beklag bij de politie. De leden der H. J. zullen hun excuses op het Nederlandsch consulaat moeten komen aanbieden. Arbeiders doorbliksem getroffen. Tijdens een hevig onweer sloeg de bliksem in een. boerenhuis van N., waar een toental werklieden van de werkverschaffing, werkzaam aan de nor maliseering van de Twikkelerbeek tus schen Bornerbroek en Enter een schuil plaats had gezocht. Een der arbeiders, v. d. H., uit Friezenveen werd getroffen en sloeg hewusteloos tegen den grond. Een ontboden geneesheer bracht hem weer bij en constateerde een verlamming van het rechterbeen. Van der H. is per auto naar huis vervoerd. Tijdens een hevig onweer is de 38-jarige P., te Harkstede (G.) door den bliksem getroffen en op slag gedood. Hij laat een vrouw en twee kinderen na. Haar man doodelijk ver wond. Dinsdagavond werd de hulp van de politie ingeroepen in een perceel aan de Lombokstraat te Enschedé, bewoond door vrouw F. Deze leeft, aldus de „Tel.", al eenigen tijd gescheiden van haar man, die haar echter nog herhaaldelijk komt bezoeken. Deze bezoeken eindigden meest al met een hevige ruzie. Dinsdagavond schijnt vrouw F., in sa menwerking met haar broer S., voor goed met haar man te hebben willen afreke nen. Toen de politie de woning van vrouw F. binnentrad, trof zij daar F. in zorg- wekkenden toestand aan. Hij was over dekt met bloedende wonden en klaagde over pijn in de zijde. Hij werd naar het politiebureau over gemaakt, naar teneesKunuige hulp werd ingeroepen. Hier bleek, dat E er ernstig aan toe was. Hij had eenige gaten in zijn hoofd en enkele ribben waren gebroken, waarvan één de long was binnengedron gen. F. is overgebracht naar bet R.K. zie kenhuis. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Zoowel vrouw F. als haar broer S. zijn opgesloten. Met een gedeelte van een schoorsteen omlaag gestort. Gistermiddag is de metse laar H. te Boxtel tijdens het herstellen van een bouwvallige fabrieksschoorsteen met een gedeelte van den schoorsteen ge vallen. Met een gebroken nek is de man opgenomen. Hij overleed bijna onmiddel lijk na het ongeluk. Een dronkemans-wed- denschap. Een onsmakelijke wed denschap, die gisternacht in een café te Amsterdam tusschen vijf mannen werd gehouden, is een dezer „menschen" nood lottig geworden. Dë mannen kwamen, toen zij vermoedelijk reeds onder den in vloed van sterken drank verkeerden, op het plan om met elkaar een weddenschap in het drinken van jenever aan te gaan. Een der mannen beweerde de „bijzondere" prestatie van 14 borrels binnen zes minu ten te drinken te kunnen volbrengen, het geen zijn kameraden wel eens zouden wil len zien uitvoeren. Dë snoever nam de weddenschap aan. 14 borrels werden neergezet, welke de kampioen adhter elkaar opslokte. Maar toen hij ze op had, zakte hij plotseling, tot groote ontsteltenis der toeschouwers, ineen en bleef bewusteloos liggen. Alle pogingen om den man tot bewustzijn te brengen, mislukten. De man is in het Wil- helminagasthuis ter verpleging opgeno men. Hij heeft vermoedelijk een acute alcoholvergiftiging gekregen. Een raadslid, dat zijn stem verkocht. Voor het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch werd in hooger beroep de behande ling voortgezet van de strafzaak tegen J. H. N., lid van den gemeenteraad te Geulle. Verdachte werd door de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot een maand gevangenisstraf wegens het in strijd met de gemeentewet en den ambtseed een be drag van f 200 aannemen voor het uit brengen van zijn stem op A. Banens, die solliciteerde naar de betrekking van se cretaris der gemeente Geulle. De pastoor bemoeide zich er mee en wist bet raadslid aan het verstand te brengen, dat hij bet ontvangen geld moest teruggeven, aan welke vermaning verd. heeft voldaan. Uit 'het getuigenverhoor kwam vast te staan, dat meerdere candidaten een bod hadden gedaan aan raadsleden en men zelfs tot f 1000 was gegaan. Verd. ver klaarde o.m. een anoniemen brief te heb ben ontvangen, waarbij hem f 2000 was beloofd, indien bij vier gemeenteraadsle den kon aanwijzen, die bereid Waren om op een aangewezen candidaat te stemmen. De Adv. Gen. eisciite de maximum straf van 3 mnd. gev. straf. De verdediger pleitte vrijspraak. Ook Prinses Juliana naar Amsterdam. DEN HAAG. Naar wij' vernemen is H K. H. Prinses Juliana voornemens H. M. de Koningin te vergezellen bij haar bezoek aan Amsterdam op Zaterdag 15 dezer voor de plechtigheid van de onthulling van het Van Heutz-monument. De jeugdwerkloosheid. DEN HAAG. Hedenmorgen heeft op het Departement van Sociale Zaken de eerste vergadering plaats gehad van de ministe- rieele commissie, die zich het vraagstuk van de Jeugdwerkloosheid in wijden om vang zal aantrekken. De Minister van So ciale Zaken heeft de commissie als voor zitter geïnstalleerd met een rede, waarin hij opmerkte, dat een ernstig misverstand moet worden voorkomen, als zou n.l, thans de intense bemoeienis met de jeugd werkloosheid een aanvang nemen. Inte gendeel stelde hij er prijs op er aan te herinneren, dat reeds jaren lang men in allerlei kringen zijn beste krachten aan dit vraagstuk heeft gewijd. Bij de uitbrei ding echter van den arbeid op dit terrein der nog altijd nünende werkloosheid en gezien de moreele belangen, die hier op het spel staan, heeft Spr. gemeend goed te doen het initiatief te nemen tot de vor ming van een kring, die allen zou om vatten, thans op dit terrein werkzaam. Daardoor kan men profiteeren van elkan ders ervaring en nieuwe wegen zoeken. De transfer-onderhandelingen met Duitschland. DEN HAAG. Gisteren arriveerde de voorzitter der Duitsche transfer-delegatie in Den Haag en had op het Departement v. Financiën 'n bespreking plaats met den voorzitter der Nederlandsche delegatie. Vervolgens werd de geheele Nederland sche delegatie bijeengeroepen die gedu rende den namiddag met den Duitschen voorzitter overleg pleegde. Hiermede werden de een week geleden te Berlijn onderbroken onderhandelingen weer opgenomen. Men bereikte tenslotte overeenstem ming op een grondslag die het princi- pieele bezwaar der Nederlandsche Regee ring, hetwelk, zooals bekend, in Berlijn op het laatste moment tot opschorting der parafeering had geleid, ophief. Bjet resultaat werd aanstonds den Mi nister-President voorgelegd, die zich daarmee namens de Regeering vereenig- de. Gisteravond werd het verdrag op het "epartement lan Financiën geparafeerd. Le onderteekening zal ten spoedigste te Berlijn plaats vinden, terwijl de publicatie van bijzonderheden morgen kan worden verwacht. Doodelijk ongeval. OISTERWIJK. Op de Koninklijke Le- derfabriek „Oosterwijk" te Oisterwijk bad hedenmorgen de metselaar H. P. uit Til burg bij zijn werkzaamheden op een der daken het ongeluk in aanraking te komen met draden van het electrische net, aan de gevolgen waarvan de man kort daarop overleed. Minister Oud op Schiermonnikoog. SCHIERMONNIKOOG. Hedenmorgen arriveerde alhier met het recherche-vaar tuig „Laman de Vries" Z.Exc. Minister P. J. Oud, in gezelschap van zijn echt- genoote en vijf andere dames en heeren. Het gezelschap heeft intrek genomen in een hotel en zal morgen weer vertrekken. Nieuwe bekentenis te Oss. OSS. Na de bekentenis van P. de Bie heeft ook zekere H., bijgenaamd Dikke Toon de 'Soep een bekentenis afgelegd. Deze bekende medeplichtig te zijn ge weest aan de brandstichting gepleegd in de maand Juli 1934 in het gemeentelijk sportpark te Oss. Hiervoor had hij tot be looning van den eigenaar f 50 ontvangen. Nog een arrestatie. O'SS. De Marechaussee te Veghel heeft op verzoek van die te O'ss een zekere Beuker gearresteerd, die ervan wordt ver dacht, personen te Oss geld te hebben gegeven om zijp bakkerij met winkel en woonhuis in brand te steken. De aanwijzingen tegen B. zijtn zeer sterk. Brand. GRONINGEN. In den nacht van Dins dag op Woensdag is door onbekende oor zaak brand uitgebroken in twee woningen van de Ned. Herv. diaconie te Hoogkerk. De bewoners moesten in nachtgewaad vluchten; beide woningen werden een proioi der vlammen. Van de inboedels kon zoo goed als niets warden gered. Verze kering dekt de schade. Vader vermoordt zijn twee zoontjes. LOCIIEM. In den afgeloopen nacht heeft zich in deze gemeente een vreeselijk drama afgespeeld. De 31-jarige werklooze arbeider J. Schepers heeft zijn beide zoontjes, den 6-jarigen Hendrik en den 8-jarigen Ja cob, vermoord. Om half zes hedenochtend kwam de man bij de politie mededeeling doen van de vreeselijke daad welke hij bad bedre ven. De directe reden voor dezen dubbelen moord is niet bekend, doch de man wilde zich reeds eerder van zijn kinderen ont doen. Een paar dagen geleden is hij met dit doel op het gemeentehuis geweest en heeft daar verklaard dat hij zijn kinderen niet langer Wilde hebben. Een paar jaar geleden heeft hij in zijn woning eens alles kort en klein geslagen. Gedurende de laatste nachten sliep zijn vrouw in het politiebureau omdat hij haar niet in zijn woning wilde hebben. Genievaartuigen gezonken. SGHELLINGWOUDE. Gistermiddag zijn op ongeveer 2 mij'l dwars van Valke veen drie vaartuigen van de genie gezon ken. De uitgaande schepen voor Amers foort en Huizen worden hiervoor gewaar schuwd. De vorige week heeft de Genie aan de Eem bij Baarn oefeningen gehouden. Het materieel voor deze oefeningen werd via Muiden over het IJselmeer naar de Eem gebracht. Woensdag zou het langs den zelfden weg naar Utrecht worden terug gebracht. Een aantal platte vaartuigen van de Genie werd door een motorboot over het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3