DE ZEEDW Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten TWEEDE BLAD Johanna Coninghame. Binnenland FEUILLETON. Uit de Provincie. Goesche Penkrassen, elk geval op 0 Juni weer te 's-Graven- hage terug te zijn. Wanneer de onder handelingen, welke dan drie weken zou den hebben geduurd, nog niet beëindigd waren, zouden zij in Den Haag moeten worden voortgezet. Dit werd dan ook reeds tien dagen geleden aan de Duitsche delegatie mede gedeeld, die alle mogelijke medewerking verleende om de onderhavige zaak nog voor 6 Juni te doen afloopen. Zulks zou ook het geval zijn geweest, indien de dele gaties het omtrent het bekende, prin- cipiëele punt eens hadden kunnen worden. Het vertrek uit Berlijn kwam voor de Duitsche onderhandelaren allerminst on verwacht. Onverwacht kwam slechts de weigering het verdrag met het gewraakte artikel te parafeeren. Had de leider der delegatie gemeend, dat onderhandelingen over het bekende punt, hetwelk drie dagen lang van alle kanten door beide partijen was bespro ken en voorzien, nog zouden baten zonder in strijd te komen met de Nederlandsche waardigheid, dan zou hij dit om een spoorkaartje zeker niet hebben gelaten en gemakkelijk den minister van Finan ciën telefonisch verlof hebben kunnen vragen om nog langer in Berlijn te blijven. Pot 90 ct., Tube 50 ct. Zeep 60 ct. gen; V. M. Verheul, Paspoortstr. 15, van Rotterdam; A. Tange, Visoweg 1, van Rit- them; M. R. Berkhout-Bakker, Vrijburg- str. 5, van N. Helvoet; W. v. d. Broeke, Lood weg 1, van Serooskerke (W.); A. Willemse, Schroeweg 2, van Middelburg; B. Berkhout, Vrijburgstr. 5, van Ned.- Indië; Cf. de Buckl Beciusatr. 20 van Veere; M. J. v. d. Wart, Vliss. str. 42, van Amsterdam; A. Willems, Ceresstr, 10, van Vlissingen; P. J. Jongman, Dijkstr. 12, van Vlissingen; I. Hamerslag, Abeel sche weg 26, van Vlissingen; G. van Bel- zen, De Deckerstr. 3, van Vlissingen; K. Schroevers, Nieuwstr. 05, van Ned.-Indië; J. J. Blok, Kanaalstr. 7, van Eelde. Vertrokken: E. Arnodjs, Nieuwstr., naar Bruinisse; J. Geertse, Abeelsche weg 18, naar Den Helder; G. Verstrate, Padweg 35, naar Koudekerke; J. Riemens, Schroeweg 2, naar Ritthem; J. Gehrman, Abeelsche weg 26 west, naar Koudekerke; L. Dorleijn, Rondeputweg 1, naar Vlis singen; F. Ovaa, Nieuwstr. 14, naar Vlis singen; A. de Visser, Paspoortstr. 26, naar Koudekerke; A, J. Reijnhout, Dijkstraat 3, naar Rotterdam; L. G. Midavaine, Pad- weg 61, naar Rotterdam; S. van de Putte, Oranjeplein 43, naar Middelburg; J. L. W. Sohier, Oranjeplein 49, naar Rotter dam; W. M. C. ter Kuile, Kanaalstr. 91, naar Maarssen; D. Midavaine, Dijlkstr. 12, naar Den Helder; G. de Witte, Abeelsche weg naar Koudekerke; A. Kesteloo, Midd. str. 25, naar Den Helder; W. F. Dier- manse, Burchtstr. 15, naar Biggekerke; G. van Zweeden, Ceresstr. 6, naar Bergen op Zoom; W. A. Schuit, Vrijburgstr. 13, naar Vlissingen; M. J. de Voogd, Oranje plein 20, naar Terneuzen. (VI, Ct'.) VAN VRIJDAG 7 JUNI 1935, Nr 209. DE MOEILIJKE POSITIE VAN ROTTERDAM. H. M. de Koningin komt zich persoonlijk op de hoogte stellen. Naar men verneemt, ligt het in het voornemen van H. M. de Koningin, om op Zaterdag 22 Juni a.s. een bezoek te brengen aan Rotterdam. D'it bezoek, dat streng incognito zal zijn, houdt verband met de moeilijke positie, waarin Rotter dam verkeert. H. M. zal zich persoonlijk op de hoog te komen stellen van de vele en urgente vraagstukken en zal zich daarbij doen voorlichten door enkele autoriteiten die het nauwst met deze vraagstukken zijn verbonden. Vermoedelijk zal H. M. de Koningin zich doen voorlichten ten stadhuize, ter wijl het tevens in Haar voornemen moet liggen een bezoek te brengen aan enkele werkobjecten, die in werkverschaffing worden uitgevoerd. NAAR VERLAGING VAN DE WONINGHUREN. Rente-vermindering van tweede hypothecaire voorschotten. De Minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen het volgende schrijven gericht betreffende renteverla ging van tweede hypothecaire voorschot ten; Ten einde ook voor de woningen, waar voor Uwerzijds tweede hypothecaire geld- leeningen zijn verstrekt, tot de noodzake lijke verlaging der huren te kunnen ko men, is de regeering bereid den rentevoet der uit 's Rijks kas verleende voorschot ten tot 4 pet. te verlagen. Het voordeel dezer renteverlaging moet echter geheel voor huurverlaging voor de betreffende woningen worden aange wend. Van dezen eisch kan worden afgezien indien de huur reeds zoodanig is ver laagd, dat deze niet meer toereikend is tot betaling van de exploitatie-uitgaven. Bij inwilliging van verzoeken om ren teverlaging moet Uw College een bedrag vaststellen, waarboven de huur niet mag stijgen. Ten genoegen van Uw college zal bij de rentebetaling moeten worden aan getoond, dat niet meer huur is bedongen, dan uwerzijds is toegestaan. Ik vertrouw, dat Uw college nauwlet tend zal toezien, dat de gestelde voor waarden worden nagekomen. Van de toegestane renteverlagingen ontving ik gaarne mededeeling, opdat het noodige kan worden gedaan tot verlaging Ingezonden Mededeeling. Uk- (Vrij naar het Engelsch.) S3) o— Plotseling werd er op driftige wijze gescheld in het andere vertrek en tante Isabella rees haastig overeind, verzamel de haar breiwerk in haar mandje, en vertrok, Claude alleen achter latend. „Ja", overdacht deze nogmaals, terwijl hij, tegen den schoorsteen leunend, zijn hoofd in zijn handen steunde „ik weet, dat ze me bij zou vallen. Moeder, moe- derl" Na Claudes bezoek aan Minsterholme, ging het leven in de dokterswoning we der zijn gang, in de vervulling van de da gelijks terugkeerende school- en huishou delijke plichten. Johanna geraakte al spoedig thuis in den nieuwen familie kring en het duurde niet lang, of het scheen, zooals Gertrude opmerkte, of ze tot het gezin behoorde. Rustig en onopge merkt ging ze haar gang, slechts van tijd tot tijd, wanneer iets haar bijlzonder inte resseerde, kon ze een bui van koortsach tige opgewondenheid hebben, die juffrouw Seales geheel van haar stuk bracht. Ove- van de rente betreffende Rijksvoorschot ten. Tegen devaluatie. Naar aanleiding van het bekende adres der Alg. R.-Kath, Werkgeversver- eeniging, betreffende devaluatie, heeft het lid dier vereen., de heer Ir P. Regout, die zich met de strekking van het adres niet kan vereenigen, zich gewend tot den voorzitter van den Raad van Ministers, waarin hij uiting geeft aan zijn instem ming met het door de regeering gevolgde monetaire beleid. Examenspellingniet goedgekeurd! Dö Alg. Ned. Typografenbond nam eenigen tijd geleden een wijziging in de statuten aan en zond deze wijziging ter voorgeschreven goedkeuring aan den mi nister van Justitie. De wijziging kwam echter terug met de boodschap, dat zij niet goedgekeurd kon worden. Reden: de ingediende geschriften waren geschre ven in de spelling-Marchant. Export van boter naar Duitschland. De heer Lovink heeft aan den minister van oeconomisohe zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat alle leden van den bond van coöperatieve zui- velverkoopvereenigingen, die tot dusverre maandelijks ongeveer 500.000 Kg. boter naar Duitschland verzonden, dien uit voer noodgedwongen hebben moeten sta ken, doordat het risico, aan de betalin gen verbonden, te groot was? 2. Ia de minister niet van oordeel, dat het noodzakelijk is, aangezien andero landen dien Hollandschen aanvoer over nemen, dat alles in het werk moet gesteld worden om de bezwaren der exporteurs te ondervangen? 3. Is de minister bereid, met het oog op den noodtoestand in den landbouw hiertoe ten spoedigste het noodige te ver richten en tijdelijk een garantieregeling te treffen als bestaan heeft van 27 Sep tember 1934 tot 13 Februari 1935? Geen 500 Rijksmark voor Duitsche toeristen Gevolg van het afspringen van transfer-verdrag. Naar aan het Hndbl. gemeld wordt van de meest bevoegde zijde, is er door het afbreken der Nederlandsoh-Duitsche onderhandelingen over een nieuwe trans fer-overeenkomst ook een kink in den kabel gekomen ten aanzien van de rege ling, waarbij het aan Duitsohers zou wor den toegestaan met een zeker bedrag (R.M. 500) naar Nederland te reizen. Deze voor 'het Nederlandsche vreemdelin genverkeer zoo belangrijke aangelegenheid is n.l. onverbrekelijk aan de te sluiten transferovereenkomst verbonden. Mocht deze toch nog tot stand komen en de kans daarop is 'bij' lange na niet uitge sloten dan mag worden aangenomen, dat ook de quaes tie van het reizen van Duitschers naar Nederland voor een be langrijk deel zal zijn opgelost. DE ONDERHANDELINGEN MET DUITSCHLAND. Waarom afgebroken? Tot goed begrip van den gang van zaken, welke geleid heeft tot het afbre ken Woensdagavond j.l. van de transfer onderhandelingen te Berlijn, wordt aan het Corr. Bureau nog het volgende mede gedeeld: Het principiëele punt, dat tot de moei lijkheden en daarmede tot het opschorten der onderhandelingen heeft gevoerd, heeft de Nederlandsche delegatie in het geheel niet op het laatste oogenblik ver rast. Het was tijdens het vergelijken van de van Nederlandsche en van Duitsche zijde opgestelde verdragsteksten reeds Zondagavond aan den dag getreden, daar uit den Duitschen tekst bleek, dat een eisch werd gesteld, waarover tijdens de mondelinge onderhandelingen niet was gesproken. Zóówel Maandag, Dinsdag en Woensdag is over dit punt uitvoerig ge delibereerd. Dat de delegatie Woensdagnacht Ber lijn heeft verlaten, stond in geen enkel verband met het verloop der onderhande lingen. De leider der delegatie Mr L. A. Ries niet Dr H. M. Hirschfeld, die echter wel lid was had van zijn chef, don minister van Financiën, reeds tion dagen geleden, wegens redenen van amb- telijken aard, opdracht gekregen om in rigens maakte ze in haar studies buiten gewone vorderingen en Oswald's vrien delijke bijstand braoht haar door vele moeilijkheden; terwijl zij van haar kant voor hem een gelukkige aanleiding was, om zijn moeilijkheden en teleurstellingen te boven te komen. Zijn haken naar suc ces, dat voor hem als voor zijn huisge- nooten dikwijls schier onverdragelijk werd, geraakte op den achtergrond nu zijp aspiraties een nieuw kanaal konden volgen. Johanna en Oswald hadden in- tusschen menige glos van de andere kin deren te verduren; Gertrude noemde het tweetal doctor en mevrouw Boekenwurm; en Charlie sprak van de twee geleerde varkentjes; terwijl nog talrijke andere benamingen de fantasie van de dokters- kinderen alle eer aandeden. Intusschen liep Gertrude op haar gewone luchtige wijze over haar schoolwerk heen; terwijl zij, haar uiterlijke opgeruimdheid ten spijt, telkens weer aanleiding had, heime lijk bezorgd te zijn over haar broer Char lie. Haar beursje was leeg en Kerstmis, dat van ieder een geringe bijdrage vroeg, omdat kleine geschenken nu eenmaal de vriendschap onderhouden, zooals de dok ter altijd placht te zeggen, stond voor de deur. En als ze Charlie er naar vroeg, werd ze onveranderlijk met een kluitje in het riet gestuurd. Onderzoek naar gezinsuitgaven. Door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek zal binnenkort een onderzoek wor den ingesteld naar de uitgaven van gezin nen in de gemeenten o.a.. Goes en Ter- neuzen. Dit onderzoek beoogt inzicht te verkrijgen in het verbruik van gezinnen van verschillenden welstand. Het is de bedoeling aan de gezinnen, dio bereid zijn mede te werken, te verzoe ken één jaar lang, alle uitgaven, die zij doen vanaf Zaterdag 29 Juni 1935 te no- teeren in huishoudboekjes, die door het Bureau beschikbaar worden gesteld. De medewerkende gezinnen kunnen er van verzekerd zijn, dat ten aanzien van de door hen verstrekte gegevens door het Bureau volstrekte geheimhouding tegen over derden (Belastingen enz.) in acht genomen wordt. De gezinnen, die zich tot medewerking bereid verklaren, ontvangen tegen den tijd dat het onderzoek aanvangt, van het Bu reau de noodige stukken (huishoudboek jes en aanwijzingen voor de invulling van de boekjes). Besmettel ijl ke ziekten. In de week van 26 Mei tot en met 1 Juni zijh in onze provincie voorgekomen 6 ge vallen van roodvonk, n.l. 3 te Heinkens- zand, 2 te Kruiningen en 1 te Vlissingen. Middelburg. De voormalige wasscherij aan de Loskade, is tijdelijk omgebouwd tot een filmstudio voor het opnemen van vele binnenscènes van de film Lente", die de Amstelfilm opneemt. De buitenop namen zijn of worden alle opgenomen op Walcheren en Zuid-Beveland. Dé film zal zeker ook ten deele een propaganda voor Zeeland worden. Driewegen. Met ingang van 1 Juli a.s. is de heer M. C. Koppenhol, thans ge meenteveldwachter te Ellewoutsdijk, ook benoemd als gemeenteveldwachter dezer gemeente. Aan deze combinatie moet de raad nog zijn goedkeuring geven. Hansweert. De Surnumerair der Di recte belastingen enz. A. L. van Exel wordt belast met de waarneming van het Ontvangkantoor alhier van 7 Juni tot en met 0 Juli a.s. O.- en W.-Souburg. Loop der bevolking over de maand Mei. Ingekomen: P. J. de Schutter, N. Vliss. weg 139, van Vlissin gen; A. H. Kamermans, Ritth, str. 70, van Middelburg; H. G. A. do Gelder, Ce resstr. 0, van Rotterdam; I), Kooy, Vliss. str. 71, van Ned.-Indië; A. v, d. Buuse, Vliss. str. 120, van Vlissingen; C. K. A. van Breda, N. Vliss, weg 203, van Vlissin- Op zekeren dag, toen ze laat van de naaikrans huiswaarts toog, met Cecil, was ze er bijna zeker van, in het twijfelaohtige lieht van den winternamiddag, Charlie met een van de jongens Spiers te zien. Het tweetal stond op den hoek van het smalle laantje, dat naar de schoolspeel- plaats voerde, en een overhaaste ont vluchting bij de nadering van de meisjes bevestigde haar vermoeden. „Waar kijk je toch aldoor naar, Ger trude? Kom, laten we nu wat doorstap pen, het wordt al zoo donker." „Ik meende daar Charlie te zien, die van ons wegliep," zeido ze met een zucht. „Die jongen schijnt den laatsten tijd altijd op dingen uit te zijn, die het dag licht niet mogen zien. En ik denk, dat hij morgen bij de prijsuitdeeling wel geen reden zal hebben, uitermate verheugd te kijken. Ik schaam me, om zoo'n broer te hebben." „Maar men kan nu ook niet beweren, dat je zoo bijzonder veel doet om hem te helpen, is 't wel Cecil; met een hard woord sta je altijd graag gereed, maar daarbij blijft het ook." „Ik zou ook niet weten, bij welke ge legenheid er dan ook iets anders van hem te zeggen ware geweest. Hij is eeuwig en altijd onhebbelijk tegen vader en tante Helen, om van ons maar niet eens te Vrouwenpolder. Woensdagmiddag ver gaderde de Raad. De voorzitter deelde mede, dat de vastgestelde verordening in zake het langer open zijn der winkels in de afd. Vrouwenpolder in de maanden Juli en Augustus door de Kroon is goed gekeurd; dat de verlaging van de huren der woningwetwoningen tot f 2.50 per week, ingaande 1 April 1.1. eveneens is goedgekeurd en dat de hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat ver gunning heeft verleend tot 't soheppen van schelpen op het strandgebied der ge meente. M.a.st. werd besloten tot goedkeuring van de rekening 1934 van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst Oostkapelle in ont vangst op f 8673, in uitgaaf op f 6692 en een goed slot van f 1981, van welk goed slot de gemeente f 60 ten goede komt. M.a.st. werd besloten aan de geitenfokver- eeniging en aan de vereen, tot verbetering van het rundvee over 1935 een bijdrage te geven ten behoeve van de jaarljjksche keuringen van f 5 elk. Besloten werd aan P. Aarnoutse e.a. en C. Langebeeke e.a. over het jaar 1935 een bijdrage van resp. f 30 en f 48 te ge ven in de kosten van onderhoud van den Slikweg (10) en den Schallachschen grindweg (3). In bespreking kwam een voorstel van B. en W. om over te gaan tot inrichting van het voorste gedeelte van de voorma lige schwolhoofdwoning in de afd. Ga- pinge tot gemeentekamer. De heer Kesteloo verklaarde niets voor het voorstel te voelen, op grond dat men te Vrouwenpolder een meer dan geschikt gemeentehuis heeft en dientengevolge de voorgestelde inrichting te Gapinge z.i. een overbodige luxe beteekent, welke mee ning door den voorz. werd bestreden. Met 6 tegen 1 stem (die van den heer Keste loo) werd tot aanneming van het voorstel van B. en W. besloten. Voorts werd met 6 stemmen (de heer Kesteloo onthield zich van stemming), besloten het achter ste gedeelte der woning met de geheele bovenverdieping te verhuren aan L. J. Kesteloo voor f91 per jaar. Na bespreking der regelin? der werk- loozenzorg en werkverschaffing werd m. a.st. besloten de reeds op de begrooting voor 1935 voor dit doel uitgetrokken post met f250 te verhoogen. Tot leden belast met het onderzoek der door het Bestuur der Bijz. Lagere school te Gapinge ingezonden rekeningen over de jaren 1931 tot en met 1933, werden benoemd de heeren Kesteloo, Van Dis en W. Maas. Na bespreking werd mot alg.. st. beslo ten de van de Brandwaarborg-Mij. in ver band met den brand te Gapinge 'Ontvan gen premie te doen verdoelen onder de brandweerlieden en de personen die den spreken." „Ho, ho!" antwoordde Gertrude met vuur; „dat is niet waar. Charlie kan aar dig genoeg zijn, als hij er de bui voor heeft." Ze had nog niet uitgesproken, of ze hoorde de stem van den betrokkene achter zich. „Hola meisjes, nog zoo laat op pad, jullie tweetjes? Waar kom je vandaan?" „Van de naaikrans, in de pastorie," antwoordde Gertrude. „En het was voor mij geen pretje, want er was een fout in mijn werk en ik moest alles weer uit trekken," Gertrude praatte ononder broken voort, uit vrees, dat Cecil door een opmerking Charlie zou boos maken; doch haar zuster bewaarde een hooghar tig stilzwijgen. Ze waren reeds het dok tershuis genaderd, en Gertrude liet haar zuster voor gaan op de trap. Toen, zich plotseling omwendde, vroeg ze op fluister toon: „Charlie, was dat een van die vreeset lijke jongens, waar ik je net mee zag?" „Wat voor vreeselijike jongens?" „Dat weet je best, van Spiers; en Char lie, wanneer krijg ik nu eens eindelijk mijn geld terug? Het was van Johanna, weet je, en niet het mijne; en ik zou het nu beel graag hebben." „Die paar guldenl Wat maak je daar LAST VAN SLECHTE SPIJS. VERTERING. Altijd angst voer pijn na den maaltijd Kan nu weet* alles etsn. Jaren lang sukkelde ik met een slechte spijsvertering. Ik probeerde van alles, maar zonder succes. Toen begon ik met Kruschen Salts en ik wil U nu even schrijven, hoe blij ik daarover ben. Het ie een geluk voor me geweest, want ik kan nu weer alles eten, zonder angst voor pijn naderhand. Krusohen is mij meer waard dan alle geld ter wereld. Indien er iemand is, die meer aan indigestie heeft geleden dan ik, zou ik hem wel eens willen ontmoeten, en ik zou hem gauw vertellen, hoe hij dit verhelpen moet. Ik ben hier in mijn woonplaats B. goed be kend, en overal waar ik kom, vertel ik de menachen wat Krusohen Salts voor mij gedaan heeft. J. S. te B. De meest voorkomende oorzaak van in digestie of maagzuur ia een onvoldoende werking der inwendige organen, waar door alle afvalstoffen niet geregeld uit het lichaam verwijderd worden. Uw voed sel gaat gisten en een overmaat van maagzuur ontstaat. De gassen welke zich hierbij vormen doen de maag uitzetten en kunnen dat onaangename gevoel van opgezwollenheid teweegbrengen. Doordat Kruschen Salts Uw afvoerorganon aan spoort tot volmaakte, geregelde werking, wordt voorkomen, dat dit pijnlijke maag zuur zich ooit weer ophoopt, of die on- gewenschte gassen zich weer zuilen vor men. Wanneer U dan trouw blijft aan „de kleine dagelijksche dosis" zult U geen angst meer behoeven te hebben voor pijnen of andere narigheid na Uw maal tijden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten h 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, do naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voor komt. (Adv,) goheelen dag dienst hebben gedaan, daar enboven een vergoeding te geven van f 1.75 per persoon. Bij de rondvraag gaf dhr Kesteloo B. en W. in overweging de personen die van wege de gemeente in het bezit van een minimax-brandblu3Ch -apparaat zijln ge steld meerdere bekendheid omtrent het gebruik daarvan te doen bijbrengen. Hier na sluiting. St. Maartensdijk. Gisteren werd te de zer plaatse de jaarlijksche paardenmarkt gehouden. Werden verleden jaar slechts twee paarden aangevoerd, nu waren er 10 stuks. De handel was echter zeer stroef. De bestede prijzen varieerden van f 150 tot f 375. Voetbal. Souburg. Woensdagavond word voor den Walcherschon Voetbalbond een com petitiewedstrijd gespeeld door S.V.S. II met R.V.G. DE. Uitslag 81. XXIII. Amice, Als de voorteekenen niet bedriegen, dan krijigen we ditmaal een kalme gemeente raadsverkiezing. Er zijh tot nu toe enkele reclamebiljetten opgehangen en er is een enkel propaganda-biljet verspreid, maar daarbij is het dan ook gebleven. Van Sociaal-Democratische zijde is een pamflet verspreid waarin over de ge meentepolitiek weinig gezegd wordt, maar dat in de eerste plaats gericht is tegen het Kabinet-Golijin, alsof het bij deze ver kiezingen zou gaan over het algemeen regeeringsbeleid. Nu wil ik niet ontkennen dat er tus- schen het optreden van het Kabinet-Colijn en de gemeentepolitiek en dus ook de ko mende verkiezingen verband bestaat. Dat er door de gemeenten in deze dagen nog zooveel gedaan kan worden om de werkloosheid te bestrijden en de finan cieels gevolgen van de werkloosheid te verzachten, is zeker niet in de laatste plaats te danken aan de maatregelen door het Kabinet-Colijn genomen. Wanneer we in 1933 hadden gekregen een Kabinet waarin zooals dat voor enkele jaren in de groote gemeenten het geval was een drukte over! Men zou zeggen, dat het om tien maal zooveel ging. Maar houd je mond toch, en als je met alle gewold praten wilt, doe het dan niet in de hall, waar iedereen je hooren kan." „Ik zou er niet om gevraagd hebben, maar oom Harry stuurde je „Nu, en heb je van tante Mary dan niet even veel gehad?" „Ja, maar Ik moet er nog van terugbe talen, zooals ik al zei; en het is bijna Kerstmis." „Daar moet ik óók om denken. Maar kom, Gertrude, Johanna zal zich over zoo'n kleinigheid niet dik maken; ze heeft hoopen geld, en wij zijn zoo kaal als jakhalzen!" „Maar Charlie dan toch, of dat eenig verschil behoorde te maken! Bah, hoe kun je zoo laag zijn, om zoo te redenee ren!" „Nu, ik zal nog wel eens zien," ant woordde het jonge mensch, dat daarna fluitend zijn weg voortzette. Gertrude volgde wat langzamer en bracht een bezoek aan de schoolkamer, waar Johanna bij den haard zat te lezen. „Zoo, mevrouow Boekenwurm, waar is de doctor?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5