Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. WEEK-ABONNEMENTEN Telegrammen. Finantiëele Berichten ZONDER PRIJSVERH00GING Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen rekend. Hoewel de werkzaamheden van den veldwachter er ongetwijfeld aanmer kelijk door zullen worden vermeerderd zal 'ttooh niet ondoenlijk blijken; als de werkzaamheden oordeelkundig worden opgedragen, zal hij deze ongetwijfeld met ijver en nauwgezetheid vervullen. De voorzitter merkt op, dat door dhr Meulenberg in een vorige vergadering is gezegd, dat hij tegen elke combinatie was; dus dat zijn nu ingenomen standpunt ver schilt met dat in een vorige vergadering. (Dhr Meulenberg zegt, dat, zooals toen een regeling was getroffen, dait Ellewouts- dijk zonder politietoezicht zou wezen hem elke combinatie onwelkom zou zijn, omdat dit z.i. tegen het gemeentebelang zou in- druischen. Alsnu wordt de verordening in stem ming gebracht en met alg. st. aangenomen. Punt 2 betrof het vaststellen van een verordening, regelende de eischen van be noembaarheid van de onbezoldigde veld wachters. Met alg. sit goedgekeurd. Hierna kwam aan de orde de nadere vaststelling der gemeentebegrooting 1935, welke met verschillende bemerkingen van Ged. Staten was terug gezonden en ook in verband met de nieuwe 'bezoldiging van den gemeenteveldwachter. Met alg. st. werd besloten gevolg te geven aan 'het ver zoek van Ged. Staten. Daarna sluiting. Bruinisse. Gisteravond werd alhier een vergadering belegd, teneinde een afdeeling op te richten van de Kon. Ned. Midden standsbond, waarvoor als spreker optrad dhr L. J. M. Quasters uit Vlissingen, voor zitter van distr. 14 van bovengenoemden Bond. Staande de vergadering werd een afd. opgericht met 22 leden. Tot bestuursleden werden gekozen: J. Haec'k-Vijverberg, voorzitter; Joz. Visser; M. G. Felius; S. 'G. de'Graaff; L. Looy; J. Kesteloo; P. Meerman. Ten slotte dankte de voorzitter den spreker en dhr Stoel voor de leiding, waarna de vergadering werd gesloten. Voetbal. Ritthem. Dinsdagavond speelde R. V. G. I van Ritthem een competitiewedstrijd voor den Walchersc'hen voetbalbond tegen S. V. S. I van Souburg. De uitslag was 2—8 voor S. V. S. I. Oostkapeile. Woensdagavond speelde Oostkapeile II tegen het Veteranenelftal. Ruststand 51. Eindstand 93 in het voordeel van 'Oostkapeile II. WAT IDENBURG VOOR SURINAME GEWEEST IS. In de West-Indische Gids herdenkt de heer S. da Silva den heer Idenburg als gouverneur van Suriname. Wij ontlee- nen daaraan het volgende: Toen op Vrijdag 28 Februari 1908 de heer Idenburg aftrad als gouverneur van Suriname en als minister van Koloniën, naar Nederland vertrok, besloot de on dervoorzitter van den Raad van Bestuur zijn afscheidsrede met deze woorden: „Het is de adel van uw gemoed, de goedheid uws harten, de geest van recht vaardigheid, die u steeds bezielde, en die u, gesteund daarin door uw voortreffelijke gade, 'bij al uwe daden leidde." En zoo was het. De heer Idenburg ken merkte zich door een hooge beschaving en door een fijne besnaring. Man van streng zedelijk karakter, wist hij spoedig na zijn ambtsaanvaarding de algemeene achting van de bevolking te verwerven. Men heeft zijn voorkomend heid gewaardeerd, men was overtuigd van zijn streven naar strikte rechtvaar digheid. In het kc. - gouverneur Iden burg was bemind door geheel de bevol king. Was hij als mensch een voorbeeld, als bewindsman ontwikkelde hij een buiten gewone werkkracht, die niet naliet, groe ten invloed uit te oefenen op zijn amb tenaren. Zijn financiëel plan, bekend als „het plan Idenburg" had de algemeene instemming, omdat het beoogde een ge leidelijke financiëele onafhankelijkheid van het moederland. Het was een knap stuk werk, dat enkel door den ongunsti- gen toestand, waarin Suriname verkeer de, en helaas nu meer dan ooit nóg ver keert, niet tot uitvoering kon komen. De schrijver somt dan op, wat Iden burg voor Suriname gedaan heeft, wijst op de goede verstandhouding tusschen Plein en Paramaribo (mr Fock en hem) en besluit aldus: Idenburg regeerde slechts drie jaren, maar zijn bestuur was een zegen voor Suriname, en zijn heengaan werd alge meen betreurd; dubbel betreurd, omdat niet alleen heenging een voortreffelijk gouverneur maar ook de familie Idenburg die zich zoo bemind had weten te ma ken 'bij allen, verschillend van ras, gods dienst of stand. Zelden is het afscheid van een gouverneur zoo hartelijk, zoo welgemeend, zoo diep gevoelig geweest als dat van dezen en zijn familie. D'e herinnering aan gouverneur Iden burg is steeds een gezegende geweest b'j Suriname's gansche bevolking. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Elburg, H. A. Leenmans te Delft. Te Linschoten, A. v. d. Kooy te Maarssen. Te Kampen, A. Hijmans te Nijverdal Bedankt voor Ridderkerk, H. Bout te Genemuiden. Rijksemeritaatspen- sioen Ned. Herv. predikan ten. De Minister van Financiën heeft zich bereid verklaard predikanten der Ned. Herv. Kerk, die op 65-jarigen leef tijd of daarna vrijwillig hun ambt neer leggen, ook al hebben zij nog geen 40 dienstjaren, naar rato van hun aantal dienstjaren rijksemeritaatspensioien toe te kennen, zoodat dus in dat geval aan zulke predikanten emeritaat kan worden ver leend. Geslaagd voor het onderwijzersexa men aan de Ghr. Kweekschool te Mid delburg: M. L. Bal jé, Vlissingen; K. B. Berman, Biezelinge; Th. P. Ie Gointre, J. G. Enkelaar, B. H. Graafhuis, allen te Middelburg; K. B. te Gussinklo, Utrecht. Bij het op 4 en 5 Juni in het Gast huis te Middelburg gehouden examen zie kenverpleging diploma A slaagden de zus ters G. van Eijk, A. Graafhuis, D. Ketz, A. Leenaars, M. Modderkreeke en W. Peter- meijer, allen opgeleid in dit Gasthuis. Voor het eindexamen ziekenverple ging (diploma A) zijn geslaagd de zusters P. G. Ferdinandusse, A. W. Lobbezoo, M. Oele, J. J. Poschmann en L. S. Wage, allen opgeleid in het Chr. ziekenhuis „Be- thesda" te Vlissingen. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 7b cent bij vooruitbetaling- Een nieuwe oplichters- truc. De politie te Bussum heeft een rei ziger G. aangehouden, die met succes een nieuwe oplichterstruc toepaste in ver schillende gemeenten van ons land. De man dwaalde dezer dagen door de gemeente Bussum en trad op een gege ven moment een winkel binnen, waar hij' in een etalage een artikel had zien liggen, waarvan hij den fabrikant wel kende. Hij gaf zich voor den fabrikant uit en deelde den winkelier mede, dat hij met zijn auto op weg naar huis was. Hij had echter pech gekregen en de wagen stond nu op den straatweg. Tot zijn schrik had hij echter bemerkt dat hij; zonder geld was, doch gelukkig had hij1 een winkel gevon den waar zijn artikel verkocht werd. De winkelier kon hem wel even wat geld lee- nen, dat dan weer „verrekend" kon wor den. De winkelier deelde echter mede, dat hij het artikel van een tusschenpersoon be trok, zoodat hij den fabrikant niet helpen kon. Deze begaf zich nu naar den tusschen persoon, die er in vloog. Het deed den grossier genoegen, den fabrikant persoon lijk te leeren kennen en hij kon zich best indenken hoe onaangenaam het was voor een groot-idustrieel om zonder geld te zit ten op een moment dat hij het juist noo- dig had. Hij gaf den fabrikant zelfs nog iets meer dan deze vroeg; het zou wel ver rekend worden. Toen na eenige dagen geen afrekening volgde deed de grossier aangifte bij de po litie, begrijpende dat hij was opgelicht. Deze stelde een onderzoek in en het mocht haar gelukken, den reiziger aan te hou den, waarbij; tevens aan het licht kwam, dat hij den truc in meer plaatsen met succes had toegepast. Do o del ij'k ongeluk bij het voet ballen. Te Amersfoort is de 25-jarige fabrieksarbeider B. J., die in het fabrieks-voetbalelftal der Eysinkfa- brieken speelt, Maandagavond in een wedstrijd zoo ernstig met een speler der tegenpartij' in botsing gekomen, dat hij gisteren aan de gevolgen overleden is. Hij laat een vrouw met een kind achter. Motorrijder botst tegen auto. Gisteravond heeft op den rijks straatweg HalfwegHaarlem nabij de Liedebrug, een aanrijding plaats gevon den tusschen een auto en een motorrij wiel. In de richting Halfweg reed een per sonenauto, bestuurd door den heer D. uit Amsterdam. Deze wilde den Liedeweg in rijden en gaf het teeken, dat hij links ging uitwijken. De auto werd achterop ge reden door drie motorrijders. De eerste kon nog juist uitwijken, de derde slaagde er in tijdig te stoppen, de tweede echter, de ongeveer 25-jarige Simonis uit Am sterdam, botste tegen de auto op, waarbr hij zijn linkerbeen brak. Dr Kuipers ui' Halfweg verleende de eerste hulp, waar na de gewonde per ziekenauto naar he Juliana-ziekenhuis te Amsterdam ver voerd werd. De motor en de auto werden slechts licht beschadigd. Een kat als moeder van ratten. Het laatste nieuws uit den Moskouschen dierentuin is een intern sant experiment, waarbij men een kat verscheidene jonge ratten als haar eigen jongen gaf om op te voeden. Een va" de professoren van den dierentuin von kortgeleden een nest met blinde ratter jongen. Daar hij zich voor dit nest inte resseerde en graag de ratt enwilde groo' brengen, besloot hij ze door een kat t laten opvoeden, die kort daarvoor dr; jongen ter wereld had gebracht. Toen do kat echter de ratten rook, sloeg zij naa hen. Daarom werd tot een nieuwe m« thode overgegaan. De jonge ratten wer den tezamen met de drie katjes in een schotel warm water gewasschen. Daarn werden de ratten en de katten gedroogd tegen elkaar gewreven en dan weer on der de hoede gesteld van de kattenmoede: Dit keer nam zij ze allen aanl... Zooals bekend is, verlaten dieren zich meer op hun reukzin, dan op hun ge zicht en na het bad was de kattenmoeder niet in staat eenig onderscheid te be merken. Tot heden leven er van de 9 ratten nog 5, Deze waren de sterksten. De moederkat maakt in de behandeling van haar jongen en de ratten geen on derscheid. Wanneer een van de Jonge ratten zich van haar verwijdert, gaat zij direct er achteraan en pakt het dier tje tusschen haar tanden en brengt het weer in het nest terug. De professor heeft het plan een jong sabeldier aan de familie toe te voegen. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. Van het Hof. D'EN HAAG. Het ligt in het voorne men van H. M. de Koningin om op Za terdag 22 Juni een bezoek te brengen aan Rotterdam. STEUN VOOR DE VLASTEELT. DEN HAAG. De steunmaatregelen, wel ke ten behoeve van de vlasteelt en de vlasbewerking zullen worden getroffen, zullen bestaan uit verleening van een teeltpremie voor het vlas, dat binnen het kader der steunregeling wordt geteeld en van een bewerkingspremie voor de ver werking van dit vlas tot vlaslint door bij de Nederlandsche akkerbouwcentrale georganiseerde vlassers. De grootte der teeltpremie zal afban kelijk worden gesteld van de gemiddelde waarde van het stroovlas, welk op haar beurt zal worden bepaald aan de hand van den prijs van het vlaslint op de vrije markt. Bij de vastgestelde waarde van 4 cent of minder per K.G. gerepeld vlas, zal de teeltpremie bedragen gemiddeld f 150 per H.A., terwijl bij een vastgestelde waarde van 8 cent of hooger de teelt premie zal vervallen. Voor tusschenliggende waarden van gerepeld vlas zal de teeltpremie naar evenredigheid worden berekend. Do grootte van de teeltpremie zal worden gewijzigd telkens wanneer de marktsitua tie dit noodig maakt. Bij oploopende prijzen zal de steun dus lager worden en omgekeerd zal bij dalen de prijzen de steun vermeerderen met in achtneming van bovengenoemde grenzen. Is richtlijn kan dienen, dat bij een noteering van ongeveer 46 cent per K.G. voor Hollandsch geel waterroot vlaslint de steun gemiddeld ongeveer f 150 per H.A. zal zijn, terwijl bij een prijs van ongeveer 70 cent per K.G. van genoemd vlaslint, de teeltpremie zal vervallen. Op 30 April 1936 zal het vlas, dat op dien datum onverkocht mocht zijn, een steunbedrag worden betaald op basis van den steun in een daaraan vooraf gaande nader te bepalen periode. De onderhandelingen met Duitschland. DEN HAAG. Het bericht, dat de trans feronderhandelingen met Duitschland gisteravond onverwacht zijn afgebroken, heeft hier te lande niet geringe bevreem ding verwekt. Toen Dr Hirschveld, de leider der Ned. delegatie, dezer dagen uit Berlijn terug keerde, waren de opstakels, welke bij den aanvang der onderhandelingen bestonden, uit den weg geruimd, en was men het over de principiëele punten en over den mate- riëelen inhoud der nieuwe overeenkom sten eens geworden. De redactiewerkzaamheden begonnen toen en niets wees er op, dat deze tot nieuwe moeilijkheden aanleiding zouden geven. Men was in departementale kringen gister dan ook overtuigd, dat de zaak in orde was en dat de delegatie met den nachttrein met de geparafeerde overeen komst naar Den Haag zou terugkeeren. Onze delegatie was evenmin op nieuwe moeilijkheden voorbereid en de heeren waren zoo overtuigd, dat de zaak gis ter geheel in orde zou komen, dat zij hun plaats in den nachttrein naar Holland reeds hadden besproken. In het late middaguur werden van Duitsche zijde bepaalde bezwaren ge opperd tegen de formuleering. Aan beide zijden vertrouwde men ech ter deze moeilijkheden nog te kunnen oplossen. Dit was echter niet mogelijk. De Ned. delegatie, die het lange onder handelen moe was geworden, besloot toen toch te vertrekken en de niet-geparafeerde overeenkomst mee naar Den Haag to nemen. Mr Ries begaf zich hedenochtend na aankomst te Den Haag onmiddellijk naar het departement van Koloniën, waar h j een langdurig onderhoud had met de:i Minister-President Dr Colijn, welke ooi door Dr Hirschveld werd bijgewoond. DEN HAAG. De algemeene Ned. Zui velbond (S.N.Z.) heeft heden te Dter. Haag een algemeene vergadering gehou den o.m. bijgewoond door ir. Leigne. Bachoven, inspecteur van de veeteelt en het zuivelwezen. In de vergadering wer i van alle zijden de absolute noodzakelijk beid bepleit van sterke beperking der mar - garine-industrie, aangezien anders d boeren naar den afgrond gaan Gevraagd werd of wanneer het niet tot deze beperking komt, er geen aanlei ding kan zijn niet meer mede te werken aan de uitvoering van crisismaatregelen. Het bestuur heeft deze aangelegenheid thans in bespreking. Jongen overreden. OVERSCHIE. Vanmorgen reed de 14- jarige v. d. Berg per rijwiel over de hulp bruggen van den nieuwen Rijksweg on der Overschie. Door onbekende oorzaak kwam de jongen te vallen. Een achter hem komende vrachtauto kon niet meer stoppen en overreed den jongen. Hij was op slag dood. Doodeiijk ongeval. EINDHOVEN. Hedenmorgen is alhier een tot nu toe onbekend meisje van circa 23 jaar, vermoedelijk een Limburgsche dienstbode, op den Wal alhier door een vrachtauto overreden. Het meisje dat zich per rijwiel midden op den straatweg bevond, kwam zoo on gelukkig terecht dat zij zwaar gewond bleef liggen. Korten tijd later is zij over leden. Ministerswisseling. DEN HAAG. Bij Kon. Besluit van 5 Juni 1935 is met ingang van 6 Juni 1935 ten eerste op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den heer Mr M. P. L. Steen- berghe als Minister van Economische Zaken metdankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten den lande bewe zen; ten tweede benoemd tot minister van Economische Zaken de heer Prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen. D'EN HAAG. Minister Steenberghe heeft hedenmiddag zijn portefeuille over gedragen aan zijn opvolger prof. dr. ir. Gelissen. Nadat de gebruikelijke formaliteiten hierbij waren vervuld, heeft Minister Steenberghe den secretaris-generaal, den directeur-generaal van handel en nijver- I' -! en den dir.-generaal van landbouw aan den nieuwen Minister voorgesteld. In den loop van den dag heeft Minister Steenberghe afscheid genomen van de ambtenaren, met wie hij meer in het bij zonder contact 'beeft gehad. Ten departemente wordt zijn heengaan algemeen betreurd, wegens de bekwade en sympathieke wijze, waarop bij leiding aan het departement heeft gegeven. Wapenen in bagagebewaarplaats gevonden. PARIJS. Een opzichter der staats spoorwegen heeft bij het onderzoek van bagage en vrachtgoederen, die sedert maanden in depot lagen, zonder dat de eigenaar zich kwam melden, een merk waardige ontdekking gedaan. Een der pakketten bevatte verscheidene wapenen, o.a. een handgranaat en een aantal snel vuurpistolen. Het pakket was in het be gin van 1934 in bewaring gegeven. De politie werd onmiddellijk gewaarschuwd, en constateerde, tot haar groote verras sing, dat het soortgelijke wapenen waren als men bij den moordaanslag van Koning Alexander had gevonden. Men leidde hieruit af, dat de Kroa tische terroristen, voor het geval, dat de eerste aanslag zou zijn mislukt, nog meer wapenen hebben gereed gehouden. Aardschokken in de Appenijnen. FLORENCE. Gistermiddag werd een gedeelte van de Appenijnen en eenige streken van Toscana en de Romagna, op geschrikt door eenige korte, hevige aard schokken, die ook te Florence krachtig werden gevoeld. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor en voor zoover be kend werd, ook geen materiëele schade aangericht. Groote brand. NANKING. Buiten de stadsmuren van Nanking brak een brand uit die in kor ten tijd een reusachtigen omvang aan nam. 600 huizen der Ghineesche bevol king in het havenkwartier werden ge heel vernield. De materieele schade be draagt eenige honderdduizenden Ghinee sche dollars. PARIJS. De centrale organisatie van oud-frontstrijders en oorlogsinvaliden heeft haar leden en aanhangers opgeroe pen voor een groote betooging die van avond zal worden gehouden en waarin den strijd wordt aangezegd aan elke re geering die de noodige moreele en mate rieele waarborgen niet zal bieden. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". SPELLINGWEE. De „Gids" schrijft: De voorstanders van de spelling-Marchant volharden in het negeeren van de moeilijkbeden, die de kunstmatige af schaf fing van bet woord geslacht in het leven heeft geroepen en schieten daarbij op niet onvermakelijke wijize hun doel voorbij. Jarenlang hebben de vereenvoudigers ons voorgehouden, boe dwaas het toch was, te schrijven dat me i op den, en tegelijkertijd te zeggen, drt men op de stoel zat. "Wat is er nu echter van te denken, wanneer men een hooggeleerden, vereer- voudigenden linguist, een door hem ze f opgesteld geschrift voorlezend, duidelijk „op den duur" hoort zeggen, terwijl hij „op de duur" geschreven heeft? Geraken de vertegenwoordigers nu zelf in de sla vernij! van den regel, dien zij altijd zoo hebben verfoeid? Zij schrijven braaf „in de avond" en, als ze bij het onderwijs be trokken zijn, zullen ze in staat zijn, het iemand als fout aan te rekenen, wanneer hij „in den avond" heeft geschreven. Wanneer ze echter met besohaafde in tonatie het woord voeren, zal men ze nooit andere dan „in den avond" hooren zeggen. Intusschen schrijven de leerlin gen van onze middelbare scholen met steeds sterkere consequentie over het middelpunt der cirkel en de hoogte der driehoeken nog geen vereenvoudiger heeft kunnen uitleggen, wat men hiertegen zou kunnen doen. Tenzij hij zich beriep op den dooddoener van bet Algemeen Be schaafd. Notaris Mr P. Loeff heeft Woensdag middag te Zoutelande in het openbaar verkocht: Perc. 1. Eten huis met erf aan de Lang- str. 84 te Zoutelande, groot 190 c.A. Koo- per P. Leijnse Cz„ smid te Zoutelande voor f 3260. Perc. 2 en 3. Een hofstede enz. aan de Baan te Zoutelande, groot 0.50.80 H.A. (1 G. 88 R.). Kooper Corn. van Sluijs Cz., landbouwer te Zoutelande voor f 1911. Perc. 4. 0.63.40 H.A. (1 G. 184,5 R.) bouwland en sprink te Zoutelande. Koo per K. Minderhoud Jzn. te Westkapelle A 05 q.q. voor f 1313. Perc. 5, 6 en 7. 1.04.45 H.A. (2 G. 198,5 R.) weiland bij Boudewijnskerke. Kooper Lein Kaland Lz„ koopman te Westkapelle voor f 2870. Perc. 8. 0.4200 H.A. (1 'G. 21 R.) bouw land aan den Boudewijnskerkschen weg. Kooper Noach 'Roelse Pz., landbouwer te Westkapelle q.q. voor f 923. Perc. 9. 0.5800 H.A. (1 G. 143Vï R.) bouwland, noordoostelijk tegen perc. 8 te Zoutelande. Kooper Ks Minderhoud La., dijkwerker te Westkapelle q.q. voor f1189. Perc. 10. Ongeveer 0.3669 H.A. (280 R.) 'bouwland en sprink, ten noorden te gen perc. 9 te Zoutelande. Kooper N. Roelse Pz. voornoemd q.q. voor f 978. Perc. 11. Ongeveer 0.3713 H.A. (284 R.) bouwland en sprink te Zoutelande. Koo per P. Verstraate Jz. zonder beroep te Westkapelle q.q. voor f 950. Perc. 12—14. 1.5160 H.A. (3 G. 258V2 R.) bouwland te Zoutelande. Kooper K. Minderhoud Jz. voornoemd voor f 3640. Perc. 15 en 16. 1.1042 H.A. (2 G. 244 R. bot: 'and en sprink te Zoutelande. Kooper L. Dekker, zonder beroep te Westkapelle q.q. voor f 2539 Perc. 17. 0.46.00 H.A. (1 G. 51,5 R.) bouwland, aan den straatweg Zoutelande Westkapelle, oostzijde, henoorden Snab- beldorp te Westkapelle. Kooper Cs. Janze z., zonder beroep te Zoutelande voor f 1100. Perc. 18 en 19. 1. 65.63 H.A. (4 G. 66 R.) weiland aan den Groenenweg tusschen de trambaan en de hofstede van L. Meij- ers te Zoutelande. Kooper S. Leijnse Gz„ landbouwer te Biggekerke voor f 2350. Perc. 20. Ongeveer 0.99.30 H.A. (2 G. 159 R.) bouwland, weiland en sprink, ten westen tegen perc. 19 en ten noorden te gen perc. 18, 21 en 22 te Zoutelande. Koo per P. Huibregtse Dz., landbouwer en dijkwerker te Westkapelle voor f 1420. Perc. 21. 0.98.60 H.A, (2 G. 153 R.) weiland ten westen tegen perc. 18 en ten zuiden tegen perc. 20 en aan de trambaan te Zoutelande. Kooper C. Jongepier Gz., zonder beroep te Middelburg voor zich en q q. voor f 1361. ere. 22. Ongeveer 1.07.95 H.A. (2 G. 225 R.) weiland en sprink, ten westen tegen perc. 21 en aan en over de tram baan te Zoutelande. Kooper Adr. Boo gaard Az„ landbouwer te Zoutelande voor f 1260. Perc. 23 en 24. 1.0450 H.A. (2 G. 198V« R. weiland aan den Groenenweg, ten Wes ten tegen ide trambaan te Zoutelande. Koo per Adr. Boogaard Az. voornoemd voor f 2000. Perc. 25. 0.4520 H.A. (1 G. 45Va R.) •bouwland aan den Molenweg, Oostzijde te Zoutelande. Kooper M. Janse Wz„ land bouwer te Zoutelande voor f 956. Perc. 26. 0.7260 H.A. (1 'G. 255 R.) weiland aan den St Janskerksöhen of Oostweg Westzijde in St Janskerike 'bij dhr Js de Witte te Zoutelande. Kooper L. Vos Jz., landbouwer te Zoutelande voor f 1480. Perc. 27. 1.7830 H.A. (4 'G. 163 R.) wei land nabij den Oostweg te Domburg. Koo per Cs. Brouwer Sz., 'landbouwer te Dom burg voor f 2'840. Perc. 28. 0.8280 H.A. (2 G. 321/! R.) weiland aan den Bataramsweg bij de Corn. Jaspersesweg te Melis'kerke. Koo per Jacs. Boogaard Rogiersz., landbouwer te Meliekerke voor f 1333. Perc. 29 en 30. 2.7180 H.A. (6 G. 2771/» R.) weiland aan den Noordweg (Westzij de) bij den Paradijsweg te Meliskerke. Kooper Ls Minderhoud Pz., goudsmid te Westkapelle voor f 3610. Perc. 31. 0.80.20 H.A. (2 Gem. 13 R.) Weiland aan den Koperenheulweg te Aagtekerke. Kooper Adr. Bosselaar Sz., landbouwer te Aagtekerke, voor f 1320. N.V. Vllsmar te Vlissingn. In de algemeene vergadering van Aan deelhouders der N.V. Vlissingsche Mine raalolie- en Asphalt-Raffinaderij te Vlis singen werd de Winst- en Verliesreke ning alsmede de balans goedgekeurd en de heer D. L. H. van Raalte, die aan de beurt van aftreding was, als commissa ris herkozen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3