Gemengd Nieuws Rechtszaken Stukken voor de Piovinclale Staten van Zeeland. Openbare Verkoopinpen en Verpachtingen eteeda mwr bekend wordt en Ged. Sta ten een vergadering bijwoonden van de betrokken gemeenten, Breekens, Groede, Nieuwvliet, Cadzand en Retrenchement en dat een Commieele gevormd ie, om de bebouwing van de dulnetreek te regelen. Imake de lintbebouwing lag een wljel- ging van het prov, reglement op de wegen ln het voornemen, maar er kwa men zooveel bezwaren tegen in, dat in de a.8. zomerzitting der Staten nog geen voorstel kan worden gedaan. Dit zal wel het geval zijn inzake wijzi ging van de samenstelling enz. van de Prov. schoonheidscommissie en spreker hoopt, dat daarna de gemeenten een druk gebruik van die commissie zullen maken. Spr. eindigt met de beste wen- schen voor den bloei der vereeniging. De voorzitter bracht dank aan den Commissaris voor deze woorden. Zich tot Ir van Traa richtende, wees spr. er op, dat het belangrijk is samen te werken tot handhaving van de schoonheid van stad en land. Er is reeds veel bedorven, maar nu wordt er weer wel wat moois gebouwd. Na afloop heeft een deel der aanwezi gen een bezoek gebracht aan het inwen dige der Abdijgebouwen, een ander deel ging naar het Museum van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Schaken. Donderdag is te Ant werpen de jaarlijksche schaakwedstrijd Vlaamsche SchaakbondZeeland gehou den. Ditmaal leed Zeeland een gevoelige nederlaag en wel met 17«11. Hieronder laten wij de resultaten van de partijen volgen. Zeeland had aan de oneven bor den zwart. Voorzoover geen andere aan wijzing, wonen de Zeeuwsche spelers in Middelburg. 1. Dunkelblumv. d. Ende, Zierikzee, 10; 2. FranckHeemskerk 10; 3. PrilsStroo'band V*l/s; 4. ColeBruch Neuzen, 01; 5. CatsScheltens V*V»; 6. SchilanskyMullié 01, 7. de Meij Vijn, Vlissingen, 10; 8. PeeteraKraak 1—0; 9. v. d. Veldevan Houte, 0«1; 10. JacobsVerdonck, Hulst 10; 11. DhontAdriaanse, V»Va; 12. Tensen Lavooij, 10; 13. DattnerKegge, te Goes 10: 14. PlaquéeA. Daniëlse, 0 1; 15. Presburgde Zeeuw 10; 16. van GeensGroenenberg 10; 17. van Weert Rijken 01; 18. BeerdeQuartel Va Va; 19. SolyStoel 10; 20. Yelwvan Donselaar, 0«1; 21. LodewijkxI. D. D'aniëlse, 01; 22. Valcke«Cujé, 10; 23. DenefBaas 10; 24. Racenis-Boel- houwers, Vlissingen VaVa; 25. Stroo- bantsBerg, Vlissingen VaVa, 26. Buijs 'Wieland, Vlissingen 10; 27. Bodart «Winter 10; 28. van Damme'Wage naar 01. Fiets gestolen. Zekere F. uit Middelburg, die dezer dagen een bezoek bracht aan het vliegveld te Vlissingen en zijn fiets in de nabijheid daarvan neerzette, kwam, toen hij van dat be zoek terugkeerde, tot de minder aange name ontdekking, dat zijn fiets was ver dwenen. Aangifte bij de politie volgde. Vlissingen. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. Aan het jaarverslag van bovengenoemde Vereeni ging, uitgebracht door den secretaris penningmeester, den heer J. de Meij, is het volgende ontleend: De uitkomsten over het jaar 1934 zijn in financiëel opzicht nog belangrijk gun stiger dan over het voorgaande jaar. Wan neer ook nu weer het aantal verpleeg- dagen zeer binnen de perken gebleven is, danken we dit voor een zeer groot deel aan de uitstekende controle van dr Van der Bijl. Het ledental steeg van 11669 tot 12000, alzoo een vermeerdering van 331. Van de 12000 waren er 9214 ziekenfonds leden en 2786 niet-ziekenfondsleden. Zoo langzamerhand zullen we wel het maximum aantal leden bereikt hebben. Het aantal royementen bleef ook nu weer tot een laag cijfer beperkt. Aantal verpleegdagen: „Bethesda" 191 patiënten met 3025 verpleegdagen; St.- Joseph-ziekenhuis resp. 195 en 3198; Mid delburg resp. 1 en 5; Amsterdam resp. 1 en 21; Antwerpen resp. 1 en 5; Breda resp. 1 en 21; Roermond resp. 1 en 6; Rotterdam resp. 2 en 55; Sliedrecht resp. 1 en 12; Utrecht resp. 3 en 53. Totaal 397 patiënten met 6401 verpleegdagen. Voor het eerst werd vorig jaar een begin gemaakt met op bescheiden schaal te betalen het vervoer van en naar een ziekenhuis. De inkomsten bedroegen over 1934: pre- miën f 27.863.55, interest i 140,95; totaal f28.004,50. Het voordeelig saldo 1934 be droeg f1967,87. In het reservefonds werd gestort f 557,27 terwijl het winstsaldo als gemeld f 1967,87 bedroeg; het bezit vermeerderde hierdoor met f2525,14. De premie-ontvangst bedroeg in 1934: f 27.863,55; in 1933 f 28.136,40; meer ont vangen in 1934: f 1727,15. Ier sekt. Naar wij vernemen zal dit jaar de Waddenzee gesloten zijn voor de Zeeuwsche mosselschippers, m.a.w. het zal dit seizoen niet geoorloofd zijn kleine mosselen of zaad van de Waddenzee te halen en te zaaien op de Zeeuwsche stroomen. Den 25 Juni a.s. zal op de algemeene Vergadering van het Centraal Oester- bureau (Cokzo) een bestuursvoorstel in behandeling komen om de vereeniging te ontbinden. Door een vergissing is medegedeeld in den uitslag van het gehouden Zang concours te Kruiningen, dat „Hosanna" van lerseke den tweeden prijs behaalde. Dit moet sijn eente prijs. Derhalve ia deze vereeniging van de 2e naar da le afdeeling overgebracht. Oesterverzending Mei 1935. Neder land 450; Engeland 33,250; België 7465. Samen 41.165. Vorig jaar 13,710. Domburg, Vrijdagavond j.l, vergader- don de oudere van de kinderen, die deel nemen aan het kinderkoor „De Jonge Stom" alhier. De hoer Jhr Mr Humalda van Eijsinga leidde deze bijeenkomst. Uit het verslag van het eerste vereeni- gingsjaar bleek, dat alles naar wensch ging en veel belangstelling bestaat voor den kinderzang. De rekening van den Pen ningmeester sloot in ontvang en uitgaaf met een bedrag van f 154,20. Het aftre dend bestuurslid dhr M. Reijnhoudt Jr. werd herkozen. In de plaats van H. Bim- mel die bedankt had werd dhr A. Geertse Az. gekozen. Aagitekerke. De gehouden Emmabloem- collecte ten bate van de T.B.C.-bestrijding bracht alhier op de som van f 10. (Belan geloos bericht.) Tholen. Naar wij vernemen zal het plezierjacht „Nicotine", gemaakt op de werf van den heer M. van Duijvendijk alhier, deze week met den eigenaar, een millionair uit Amerika, proefvaren. Een zeilmakersfirma uit Yerseke heeft zeilen enz. geleverd en gemaakt. Het geheel is een mooi stuk scheepstimmermanswerk. Naar ons is medegedeeld, is genoemde firma weer in onderhandeling met ver tegenwoordigers der regeering uit Frank rijk voor het bouwen van een groot douanevaartuig, bestemd voor Marokko. St. Maartensdijk. Voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing zijn de lijsten als volgt genummerd: 1. Lijst Quakkelaar; 2. Lijst A. Hage; 3. Lijst Koopman; 4. Lijst Vroeg- op; 5. Lijst Bout. St. Annaland. In de gehouden verga dering van ingelanden van het Water schap „St.-Annaland", werd de rekening over 1934/1935 in ontvangsten vastgesteld op f31.353,64 en in uitgaven op f28.202,48, een batig saldo alzoo van f3151,16. De begrooting voor het dienstjaar 1935/1936 werd in ontvangsten en uitgaven vast gesteld op f34.621,19. Het dijkgeschot van de in het Waterschap gelegen polders werd vastgesteld van f8 tot f 14,50 per Hectare. Op den staat van aanbeveling ter be noeming van een gezworene werden ge plaatst de heeren A. C. Geluk (aftr.); A. Geluk Fz. en C. P. van Luijk. Op voor stel van het bestuur werd besloten tot conversie van geldleeningen. De nieuwe leeningen zullen geplaatst worden tegen maximaal 4 Goes, Dezer dagen is tegen den auto busondernemer M. de B, proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden met een afgekeurde autobus. De onbewaakte overwe gen. Gistermiddag is op den onbewaak- ten overweg aan den Teersdijk te Wy- ohen een vrouw door den sneltrein, die om 1.57 uit Nijmegen vertrekt, gegre pen en eenige meters meegesleurd. Zij was op slag dood. Inbraken in Groningen. In de laatste dagen hebben inbrekers hun slag geslagen in verschillende woningen in Haren bij Groningen. In niet minder dan 8 villa's en woningen in de gegoede wijken is ingebroken. De dieven schij nen het speciaal gemunt te hebben op gouden en zilveren voorwerpen. Drie aut o's botsen op elkaar. Gistermiddag had op den rijks straatweg tusschen Culemborg en Buur- malsen een ernstige aanrijding plaats. Twee auto's, komende uit de richting Culemborg en een auto uit de richting Geldermalsen, botsten tegen elkaar, ter wijl twee fietsers uit een zijweg kwamen. De wielrijders geraakten tusschen de auto's bekneld. Ernstig gewond werden zij naar het algemeen ziekenhuis te Cu lemborg vervoerd. Hun fietsen waren to taal vernield. De auto's zijn zwaar be schadigd. Ernstige aanrijding. Maan dagmiddag is de gemeente-ontvanger van Leeuwarden, de «heer B. Nijholt, door een auto, afkomstig uit Appingedam en be stuurd door J. F., aangereden. In zorg- wekkenden toestand is het slachtoffer naar bet Diaconessenhuis overgebracht, waar een schedelbreuk en een zware her senschudding werden geconstateerd. Het onderzoek wees uit, dat F. links door de bocht was gereden, terwijl duide lijk stond aangegeven, dat hij rechts van den vluchtheuvel moest passeeren. Bo vendien bleek F. niet in het bezit van een rijbewijs te zijn. De auto is in beslag ge nomen. Groote loods te Rotter dam door brand vernield. Gis terenavond is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de voormalige loco- motievenloods thans in gebruik als wagenlichterij van de Nederlandsche Spoorwegen, staande op 'het emplacement van het D. P.-station te Rotterdam. Het vuur heeft zeer snel om zich heen gegrepen en in ongeveer één uur tijds was de 70 bij 15 meter metende loods, die voor het grootste deel uit hout was op getrokken, een prooi der vlammen en restten er nog slechts wat verkoolde bal ken en geblakerde muren van. Het treinverkeer ondervond slecht» weinig stagnatie. -3«:.maa, diecoesinesmok- k 41 d Ts Roosendaal 'haalt da donana- reoherohe-dienst het aueeea gehad een Duitsohen zeeman te arresteeren, die 1200 morfine- en cocaine-poedera ons land trachtte binnen te smokkelen. De man, die uit Antwerpen kwam, had deze kostbare hoeveelheid verdoovende midde len in zijn zoemanszak tusschen zijn lijf goed rerztopt. Toen de douane-beambte tot de ontdekking kwam, dat de zeeman verbodon waar met zich voerde en hem naar de afkomst van de poeders vroeg, verklaarde hij deze van een doktor te 'heb ben gekregen. Ze waren bestemd om den man te genezen van malaria. De zeeman zal ter beschikking van den officier van Justitie worden gesteld. (Tel.) Reorganisatie Prov. Zeeuwsche Schoonheids- en Archeologische Commissie. In een bespreking op 22 Dec. door Ged. Staten gehouden met de Prov. Schoon heids- en Archeologische Commissie, den Inspecteur voor de Volksgezondheid Jhr. G. de Graeff, vertegenwoordigers der Fe deratie van Organisaties, werkzaam in het belang der schoonheid van stad en land, alsmede de directeuren der gemeentebe drijven in de 5 grootste gemeenten van Zeeland, bleek dat, zoowel van de zijde der Commissie zelve, als van andere zijde behoefte werd gevoeld aan reorganisatie. Een en ander gaf den voorzitter van Ged. Staten aanleiding, tot den Inspecteur het verzoek te richten, le zijner tijd met be trekking tot de voorgenomen reorganisa tie dier commissie een rapport aan Ged. Staten uit te brengen. De Inspecteur vol deed hieraan in April van het vorig jaar, waarna Ged. Staten de Commissie zelve in de gelegenheid stelden, haar oordeel ie doen kennen aangaande de beschouwin gen van jhr de Graeff. Dit gaf aanlei ding tot een nader rapport van bedoelden inspecteur, uitgebracht in Augustus 1934. Aangezien er verschil van opvatting bleek te bestaan tusschen den Inspecteur en de Commissie zelve omtrent de lijnen, waarlangs de reorganisatie zou dienen te worden opgetrokken (hoofdzakelijk hierin bestaande, dat de Inspecteur wenschte een Centrale Commissie en daaronder twee subcommissies, één voor de archeologische zaken en één voor ad viezen inzake bouwontwerpen en uitbrei dingsplannen, terwijl de tegenwoordige Commissie niet overnam het denkbeeld van den Inspecteur tot instelling eener Centrale commissie, doch de voorkeur gaf aan instelling van een Archaeologische commissie en van een Schoonheidscom missie, zelfstandig naast elkaar werken de) had op 11 October opnieuw een be spreking met Ged. Staten plaats, waarbij de Commissie zelve en de Inspecteur we der tegenwoordig waren. Daarbij werd (en naar Ged. Staten mee- nen terecht) tegen het denkbeeld van den Inspecteur aangevoerd, dat een Centrale oommissie als „Kopoommissie" eigenlijk overbodig is, wijl immers Ged. Staten, aangezien beide commissies organen van het Provinciaal bestuur zijn, toch de su pervisie hebben. Thans kunnen Gedep. Staten ontwerp verordeningen voorstellen, waarbij zooveel mogelijk getracht is, overeenstemming tusschen beide opvattingen te bereiken. O.a. heeft de commissie er in toegestemd, dat de voorzitter der Archaeologische commissie tevens lid der Schoonheids commissie is. Dit beteekent in zekeren zin een concessie aan het door den Inspec teur ingenomen standpunt. Het komt Ged. Staten verder gewenscht voor, dat de secretaris (-penningmeester) der Schoonheidscommissie, die bezoldigd wordt, van het lidmaatschap zal zijn uit gesloten. Iets anders is het met den secre taris-penningmeester der Archaeologische commissie, die niet bezoldigd is. Presen tiegeld achten Ged. Staten voor geen der beide commissies noodig. Geheel nieuw is het stelsel van subcommissies, als or ganen der Schoonheidscommissie. In de Schoonheidscommissie zullen zit ting hebben de voorzitter of een lid van Ged. Staten, de Hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat; den Hoofdingenieur- directeur van den Rijkswaterstaat; de in specteur der Volkshuisvesting; de voorzit ter van de afd. Zeeland van de Vereen, van Nederlandsche Gemeenten; de voorz. der Prov. Zeeuwsche Archaeologische Commissie; ten minste vijf, bouwtechnisch «of aesthetisch deskundige personen, te benoemen en te ontslaan door Ged. Sta ten. H«et ligt in de bedoeling uit verschillen de deelen van de provincie personen aan te wijzen en zoo mogelijk meer dan vijf Deze heeren vormen een subcommissie. De secretaris-penningmeester fungeert voor beide en krijgt aanvankelijk een be looning van f 300. De commissie in haar geheel geeft aan Ged. Staten advies omtrent alle onder werpen van stads- en natuurschoon, waaromtrent haar oordeel wordt ge vraagd en dient de besturen van gemeen ten en andere publiekrechtelijke corpo raties in Zeeland op hunne uitnoodigir.g van advies omtrent alle onderwerpen van aesthetischen aard. Ook verleent zij desgewenscht voorlich ting aan particulieren omtrent onderwer pen, vallende onder haren werkkring en ten slotte brengt zij alle opmerkingen die zij in het belang van de handhaving van of ter bevordering van de schoonheid in stad en land gewenscht acht, onder de aandacht van Ged. Staten, van gemeente besturen of van hen, die daarvoor overi gens in de termen vallen. De genoemde subsommissie is heiast met de beoordeeling inzake toepassing van verordeningen, welke het uiterlijk van woningen en gebouwen aan de goedkeu ring van B, en W. onderwerpen; ontwer pen van openbare en andere gebouwen ook al bestaat daaromtrent geenerlei ver ordening en ontwerp-uitbreidlngiplannen. Ged. Staten wijzen een voorzitter aan. Ged. Staten «tellen voor aan de oommin- uit) voorloopig een subsidie te gev«n van f 900 en aan de Archaeologische commis sie een crodiet van f 100. Deze commissie zal bestaan uit ten minste 3 leden, te benoemen en te ont slaan door Ged. Staten. Bestrijding van Iepenziekte. Ged. Staten stellen aan de Prov. Staten voor evenals over de jaren 19301934 ook voor de jaren 1935, 1930 en 1937 aan 't Comité inzake Bestudeering van Iepen ziekte een subsidie van f 100 per jaar toe te kennen. Geen subsidie. De heer J. L. van Brummel, hotelhou der te Renesse, deelde in een schrijven aan Prov. Staten mede, dat hij zijn hotel „Het Wapen van Zeeland" wenscht te verbauwen met behoud van de bestaande 17e eeuwsche gevel, voorkomende op de Voorloopige lijst der Nederlandsche mo numenten. Hij verzoekt een subsidie van de Provincie en deelt mede, dat de extra kosten wegens het behoud van dien ge vel door het Rijksbureau voor Monumen tenzorg worden geschat op f 1000 en hem door den Minister f 500 rijkssubsidie is toegezegd dat dus meer is dan de ge bruikelijke 40 pet. Ged. Staten zijn van oordeel, dat de restauratie van gebouwen van particulie ren als regel niet tot het gebied der her stellingswerken behoort, waarvoor de Provincie een bijdrage dient te verleenen. Zij kunnen dan ook geen vrijheid vinden voor te stellen een bijdrage voor dit res tauratiewerk te verleenen. Provinciaal Wegenfonds. Ged. Staten stellen aan de Prov. StateD voor de rekening van het Prov. Wegen fonds over 1933 vast te stellen in ontvang op f3.071.649,181/» en in uitgaaf op f 2.955.470,55 J>4, alzoo een goed slot van f 116.178.63. Overname brug. Ged. Staten stellen voor van den polder Walcheren over te nemen het beheer en onderhoud van de Brug over den Veer- schen weg in den weg MiddelburgVeere. Het personeel te Walsoorden. Ged. Staten herinneren aan de motie- de Pauw, waarin zij verzacht worden een vaste aanstelling te verleenen in dienst der Provincie aan den pontonknecht te Walzoorden, tot heden in dienst van den agent, welke motie door de Prov. Staten is aangenomen. Gedep. Staten deelen mede, tot heden nog niet aan de uitnoodiging vervat in de motie te hebben voldaan. Ten eerste zou 't gevraagde toch ook moeten gelden voor den goederenklerk die reeds 15 jaar in dienst is tegen den pontonknecht 5 jaar. Maar voornamer is het, dat de steiger te Walzoorden niet uitsluitend strekt ten dienste van den Prov. Stoombootdienst, doch ook andere maaschappijen en par ticulieren er gebruik van maken. Daar door is het personeel niet uitsluitend ten dienste van de Provincie werkzaam en is het volkomen verklaarbaar, dat de agent het meerdere personeel, waaraan hij goeddeels als gevolg van het komen en gaan van niet-provinciale vaartuigen en van de vervoermiddelen die de lading aan- en afvoeren behoefte had in eigen dienst nam en daartegenover van de Pro vincie een geldelijke tegemoetkoming ont ving, als erkenning, dat dit personeel ook voor de Prov. Stoombootdiensten wel werkzaamheden verricht. Zou men nu hierin verandering willen brengen dan zou voor deze personen de regeling toch niet kunnen gelden als voor gelijksoortige betrekkingen. Als de men- schen ook mogen blijven werken voor niet- provinciale vaartuigen, dan zal dit in hun beloioning tot uiting moeten komen, of wel de agent zou een nader te bepalen be drag aan de Provincie moeten terugbeta len. Of ten slotte zou de agent naast het nu aanwezige personeel nog personeel voor de niet-provinciale vaartuigen moe ten aanstellen. Zulk een uitbreiding van personeel zou aan geen der daarbij be trokken personen ten goede komen. De be looning van het personeel van den agent, n.l. f 125 per maand voor den goederen- klerk en f 19 per week voor den ponton knecht, bomt Ged. Staten voldoende voor. Zij erkennen, dat de betrokkenen inzake de voorziening van den ouden dag in min der gunstigen toestand verkeeren dan het eigenlijk Prov. personeel, doch zij zijn bereid wanneer zich concrete tgevallen voordoen, metterdaad steun te verleenen. Ged. Staten oordeelen een definitieve regeling slechts mogelijk als de haven in den Perkpolder in gebruik zal zijn geko men, m.a.w. als het aldaar aanwezige personeel uitsluitend ten dienste der Pro vincie zal werkzaam zijn. Zij hopen, dat de Staten er in zullen willen berusten dat de motie-de Pauw vooralsnog niet is uitgevoerd. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een motorrijtuig of rij'wiel niet tijdig verandering van rich ting aangeven: A. v. R. te Bergen op Zoom, f 3 of 3 d.; G. H. le Grijpskerke f 1 of 1 d. Met een rijwiel buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden: E. G. te Gravenpolder f 2 of 2 d., Pa. S. te Kortgene 10,50 of 1 w. t.soh. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: J. V, te Koudekerke, Aa, W, te Koudekerke, J. Ch. de W. te Veere ieder f 2 of 2 d,; F. J. P, te Middel burg f 8 of 3 d., J, 13, te Koudekerke f 2 of 1 w. t.aoh.j A, J. de W. te Koudekerke f 2 of 2 d.; I F, te Middelburg f b of 8 d, 's Avond» rijden met een motorrijtuig zonder lichten: P. R. te Hans weert fö of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder spiegel: J. M. v. d. B. te Vlissingen: f 3 of 3 d. h. Als bestuurder van ean motorrijtuig zonder noodzaak gebruik maken van de signaalinstrumenten: M. R. Azn. te Ove- zande f 1 of 1 d. h. Fietsen zonder bel: E. F. de M. te 's Heerenhoek, J. F. te Kapelle, J. K. te Geersdijk ieder f 2 of 2 d. 's Avonds fietsen zonder licht: J. H. J. te Hansweert f 3 of 3 d. Rijden met een transportrijwiel zonder rem: M. de J. te Goes f 3 of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat behoorlijk zichtbaar is aangebracht num mer met Ietter: M. R. Azn. te Ovezand f3 of 3 d. Rijden met een motorrijtuig zonder geldig rijbewijs: G. W. J. te Kattendijke en J. A. D. te Goes: beiden geen straf in verband met de geringe beteekenis van het feit en de omstandigheden waaronder het is begaan. Geen voldoende zorg dragen voor het onschadelijk houden van een onder zijn hoede staand gevaarlijk dier: D. P. v. H. te Goes: vrijspraak. In het openhaar opzichtige onderschei dingsteekenen dragen, welke uitdrukking zijn van een bepaald staatkundig streven: Ch. M. H. te Middelburg f3 of 3 d., G. S. te Middelburg f 3 of 3 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: A. J. G. te O. en W. Souburg f 15 of 15 d. Overtreding IJkwet: J. M. te O. en W. Souburg 5 maal f 1 of 5 maal 1 d., met verbeurdverklaring van de vijf in beslag genomen gewichten. Als schipper een lading vervoeren zon der dat dit geschiedt krachtens overeen komst ten aanzien, van welke door een bevrachtingscommissie tusschenkomst of goedkeuring was verleend: L. v. A. gedom. te Weert, I. W. F. te St. Maartensdijk ge- dom. ieder f 15 of 10 d. h.; J. den B., ge- dom. te St. Philipsland f5 of 5 d. In een woonwagen wonen zonder dat is opgehangen de verleende vergunning: K. K. te Elburg gedom. f3 of 3 d. h. Eieren van wild zoeken: L. T. te Rit- them f 3 of 3 d. h. Bij het gebruik maken van een Rijks- kanaal met een vaartuig niet den naam van den schipper op het vaartuig hebben: R. W. te Duisburg (D.) gedom., A. E. ge dom. te Terneuzen ieder f 5 of 5 d. Overtreding, ventverbod te Vlissingen J. K. te Middelburgf 2 of 2 d. Te Goes als drager een andere plaats innemen, dan die hem door den aange wezen beambte van politie wordt aange wezen: G. A. S. te Goes: Eén maand t.sch. voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. Candidatenlijst met val- sche handteekeningen inge diend. Voor de Rechtbank te Assen stond Vrijdag terecht H. H., te Bronne- gerveen, voor het feit, dat hij voor de j.l. gehouden verkiezing van leden voor de Prov. Staten in Drente voor den Platte- landersbond in Kieskring 3, Hoogeveen, een candidatenlijst heeft ingeleverd, die vervalscht of valschelijk was opgemaakt, doordat hij daarop een aantal valsche handteekeningen had geplaatst. Het 0. M. vorderde een gevangenis straf van vijf maanden. Uitspraak over 14 dagen. Juni. 5 Zoutelande, Huis en Hofstede, Loeff. 5 Ovezand, Verpachting 71 perc. Bouw en Weiland, Hamelynck. 6 Middelburg (Mercurius), Woonhuis, Noordsingel S 184, Blaupot ten Gate. 19 Middelburg, 2e Meubelveiling, de Groot en Hondius. Juli. 2 Zoutelande, Paarden, Hoornvee, In span en Veldvruchten, Loeff. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 5 Juni: Zwakke tot matige Z.O. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk regenbuien, met kans op onweer, aanvankelijk iets warmer. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Woensdag 9 u. 40 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6