Finantiëele Berichten Gemengd Nieuws. Het Vrouwenhoekje Dammen Voor de jeugd. DU KOL Levensmiddelen met Spaatzegel. zeggen, dat de „Blauwe Week", de jaar lijks terugkeerende periode van verhoog de activiteit der georganiseerde drank bestrijders is begonnen. Dit blijkt ook uit de plaat van Van Dobbenburgh, die op verscheidene plaat sen in de stad, de aandacht van het pu bliek vraagt. De Blauwe Week actie beperkt zich overigens dit jaar in Goes tot het ver spreiden van pamfletten van de Vereeni- ging voor Alcoholbestrijding 'bij Snelver keer, en het verkoopen van het z.g. Blau we bloempje op Dinsdag a.s. i Dinsdagavond gaf, na afloop van de vergadering van de afd. van den Ned. Ghr. Vrouwenbond, de vertegenwoordi ger van de Phaf-naaimachines een in teressante demonstratie waarbij de voor treffelijke kwaliteiten van deze machi nes duidelijk werden aangetoond. In het bijzonder trok daarbij de aandacht een snelnaaimachine voor rechte en zigzag naden, die zoowel geschikt is voor het aannaaien van kanten en motieven, voor siernaden en ajourwerk als voor het ma ken van knoopsgaten, het aanzetten van knoopen enz. Men zie verder een adver tentie in dit nummer. Beurs-overzicht. Er hebben de laatste dagen gebeurte nissen plaats gegrepen, die van eminent belang zullen zijn voor de toekomstige ontwikkeling van het economische en fi- nancieele leven. Zoowel de drastische dis- conboi-verhooging als de beslissing van het Amerikaansche Hooggerechtshof, waarbij het geheele N.I.R.A.-systeem, het stelsel van den Blauwen Adelaar, in strijd met de Grondwet verklaard wordt, geveD aanleiding tot het vermoeden, dat ons belangrijke dingen te wachten staan. De' laatste weken was de stemming op onze aandeelenmarkt bij voortduring gun stig geweest, waarbij zoowel de locale als de Amerikaansche afdeeling medewerkte. Nochtans gaf de hausse der locale fond sen niet onverdeeld reden tot voldoening. Er waren immers bewijzen te over voor de stelling, dat een en ander niet op ge heel gezonde basis berustte. Zoo waren !;et nog steeds de aankoopen voor buiten- andsche, speciaal Fransche rekening, die de grootste koersbewegingen veroor- aiklen liet is zonder meer duidelijk, Ut hieraan speculaties tegen den Fran- schen frank ten grondslag lagen. Goud- erschepingen uit Frankrijk hadden dan ook herhaaldelijk plaats. Nadat de Fran- che circulatiebank reels eerder bij wijze van waarschuwing een kleine disconto- verhooging had toegepast, is op 28 dezer een drastische verhooging van het dis conto van 4 op 6 pet. gevolgd. Door deze verhooging van den rentestandaard, wordt het speculeeren tegen den frank zeer bemoeilijkt. De Fransche markt rea geerde dan ook direct door een daling der aandeden en een stijging der obligaties. Dit laatste is dus juist omgekeerd aan wat er gewoonlijk bij discontoverbooging ge schiedt. De gunstige stemming voor de Ame rikaansche shares wordt in gevaar ge bracht door de gemelde uitspraak van het Hooggerechtshof.Hierdoor wordt de ge heele herstelpolitiek van president Roo sevelt op losse schroeven gezet. Nu is het een feit, dat de Blauwe Adelaar lang niet zoo populair meer was als weleer en velen zijn dan ook geneigd te veronder stellen, dat het wegvallen van de knellen de banden die de „codes" voor de onder nemingen vormden, veeleer een hausse factor vormt. Nochtans is zeer moeilijk uit te maken in hoeverre het herstel der conjunctuur het gevolg is geweest van de N.I.R.A. In ieder geval wordt er 'n groote onzekerheid geschapen, waardoor iedere prognose onmogelijk is. Verheugender lijkt het, dat er telkens weer geruchten opduiken omtrent een door Amerika bijeen te roepen stabilisa tieconferentie. Het zou zeker te wenschen zijn, dat aan den valutachaos een eind werd gemaakt, daar het rechte herstel toch van het goed functionneeren der internationale betrekkingen afhanke lijk is. (Ontleend aan het beursoverzicht van het kantoor Goes der Nederl. Midden- standsbank.) Ernstige gevolgen van kwajongensstreken. Donderdag was de 21-jarige M. met zijn cano aan het varen in de Rotte. Hij werd plotse ling vanaf den kant door een aantal kwa jongens met steenen bekogeld. M. maakte zich daarover kwaad, peddelde naar de walzijde en zette de jongens achterna. Teruggekeerd stapte hij1 weer in zijn bootje om verder te gaan varen. Hij veel de zich echter niet wel worden en daarom begaf hij zich naar een in de nabijheid liggende woonschuit. Na op deze schuit te zijn geklauterd zakte hij plotseling in el kaar en gaf na enkele oogenblikken den geest. De man, die een hartlijder was, heeft zich vermoedelijk te veel ingespannen door de steenen-gooiende jongens achter na te gaan. Door gas gestikt. Donder dagmorgen vond de heer v. Tw. te Breda zijn 29-jarige vrouw en moeder van twee jeugdige kinderen, bewusteloos in de keuken op den grond liggen, terwijl hij een sterke gaslucht waarnam. De genees kundige dienst en doktoren waren spoe dig ter plaatse en trachtten nog de le- t vensgeesten op te wekken, echter ron der resultaat. Omtrent de oorzaak van het ongeval bestaat geen zekerheid. Een berucht Duitse her gearresteerd. Donderdagmorgen is de beruchte inbreker Otto Wilhelm, die uit de gevangenis te Aken was ontsnapt, en wiens opsporing was verzocht, op nieuw door de Kriminal-Polizei, te Lau- rensberg, nabij de Nederlandsche grens gearresteerd. Een herbergier ontdekte den inhreker tioen hij geheel uitgeput in een korenveld lag te slapen. Uit het verhoor bleek, dat W. de be doeling had naar Limburg te vluchten, alwaar hij zich reeds vroeger met eenige „collega's" aan inbraken had schuldig gemaakt. Door een auto gedood. Donderdagmorgen heeft op den Rijks straatweg te Dubbeldam een aanrijding plaats gehad. Een personenauto, bestuurd door den heer R. v. W., reed daar n.l. het 11-jarig zoontje van de familie L. aan, dat met zijn rijwiel aan de hand op den weg liep. Het kind werd tegen den grond ge smakt en in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Dordrecht vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. Boter smokkelen per taxi. Zondagmiddag werd een taxi-bedrijf te Venlo opgebeld met het verzoek een taxi naar Weert te zenden teneinde eenige personen van daar naar Venlo te ver voeren. De chauffeur H. werd, toen hij te Weert aankwam, door de hem wachtende personen op bier onthaald, waarin ver moedelijk een verdoovingsmiddel was ge daan. De man geraakte althans buiten westen In dien tusschentijd werd de auto met enkele honderden kilo's Belgische boter volgestopt. Vervolgens gelastte men den chauffeur naar Venlo te rijden. Aan de Maasbrug aldaar werd de auto echter door douane-beambten aangehouden en kwam de smokkelwaar voor den dag. Boter en auto werden in beslag genomen De chauffeur werd na een verhoor op vrije voeten gesteld. Ziekte der dienstbode. In „H|ulp in huis", (Libellen serie nr 06), lezen wij: „Bij ziekte bestaat een groot verschil vwat de verplichtingen van de werkgeef ster betreft) tusschen dagmeisje en vaste dienstbode. Bij een dagmeisje behoeft de huisvrouw alleen één of twee weken loon e betalen, verder moet het meisje zelf voor geneeskundige behandeling enz. zor gen. Bij inwonend personeel (hieronder valt de vaste dienstbode), bestaat een geheel andere regeling. Van de huisvrouw wordt geëischt, dat zij uiterlijk 6 weken voor be hoorlijke geneeskundige behandeling en verpleging zorg draagt. Ook moet zij de medicijnen betalen. Deze verplichting ver valt, wanneer de dienstbode zelf in een ziekenfonds is en er dus voor haar ge zorgd wordt. Ook heeft zij geen recht op vergoeding als de ziekte of het ongeval veroorzaakt is door eigen schuld (b.v. onzedelijkheid) of als zij biji het aangaan van de dienstbetrekking met opzet heeft gezwegen over een bestaande kwaal. Verder: het dienstmeisje moet zich la ten behandelen door den dokter, dien de huisvrouw haar aanwijst. Zij mag zich door haar eigen dokter laten behandelen in overleg met de huisvrouw. Vindt deze het niet goed, dan heeft zijl ook geen recht op vergoeding. Geldt de ziekte een operatie, dan is ook de huisvrouw hiervoor aansprakelijk." Het is daarom verstandig inwonende dienstboden in te schrijven als lid eener vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. Dat vermindert het risico belangrijk. Enkele recepten. Gestoofde asperges. 2 bos jes asperges, 1 eetlepel boter, 1 eetlepel bloem, 34 eetlepels melk, wat nootmus kaat. Schil de asperges voorzichtig af, snijd ze in vingerlange stukjes en houdt de kapjes apart. Kook het overige in ruim water met zout en voeg na een half uur de kopjes toe. Laat alles goed gaar koken. Giet de asperges voorzichtig op een ver giet en laat ze daar een oogenblik uitlek ken. Smelt de boter, strooi er de bloem in en roer alles tezamen tot een dik papje. Verdun dit langzamerhand met de melk en laat in dit sausje de asperges nog een kwartier stoven. Doe de groente in een dekschaal en rasp er wat nootmuskaat overheen. Rijst met pruimen. "Wasch 2 ons rijst zorgvuldig en laat ze uitlekken; wasch 2 ons pruimedanten goed af in lauw water en eveneens uitdruipen. Zet acht d.L. water op en breng dit met een theelepel zout aan de kook, doe er de rijst en de pruimedanten in en kook ze samen gaar, ongeveer drie kwartier. Ml Bereiding; Laat de vanille op een hoek je van het fornuis lang in het water trekken. Vermeng dan in een pannetje de chocolade en suiker, meng dit aan met wat water. Voeg de rest van het wa ter en de vanille toe en laat dit samen 20 minuten zachtjes koken. Neem daarna de vanille er uit. Giet de fosco in de goed schoon gemaakte flesch. Verdun ze bij gebruik met plm. 2 deelen kooide melk. Deze fosco kan niet langer dan plm. 3 weken bewaard worden. Hygiëne in de keuken. Vanzelfsprekend is het, dat in de keu ken de uiterste zindelijkheid steeds moet worden betracht, niet alleen dat de ver schillende hulpmiddelen, waarvan de huisvrouw zich bedient in de puntjes ver zorgd moeten zijn, doch ook de keuken zelf moet er onberispelijk uitzien en ook de huisvrouw. Haar kleeding zal be dekt moeten worden door een mouwschort terwijl het eveneens aanbeveling verdient om een mutsje te dragen bij het koken, daar men tevens voorkomt, dat de haren vet worden. Gewent de huisvrouw zich aan deze keukenkleeding, dan zal zij het practisch nut er van spoedig inzien, want niet al leen, dat zij het maken van vlekken op japonnen voorkomt, doch er blijven ook geen „keukenluchtjes" aan haar en haar kleeding hangen. Verder moet men steeds alles wat men met mes en vork behandelen kan, niet met de vingers aanraken, hetgeen met een weinig oefening heel goed te volbren gen is. Indien men verschillende spijzen op kachel of gasstel heeft staan koken, moet men steeds verschillende houten lepels gebruiken om te zien of een en ander gaar is en nimmer, zooals nog maar al te vaak voorkomt, van deze lepels proe ven en ze later weer in de betreffende pan doen. Waarom gewennen de huisvrouwen er zich niet aan een schoteltje bij de hand te hebben staan, waarop zij een weinig van de spijzen doen, die zij moeten proe ven, doch met een lepeltje, dan voorko men zij tevens, dat zij de tong branden? Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstr. 221, Amsterdam. Probleem 408. Auteur: P. Kleute Jr., Den Haag. 1 2 3 4 6 16 26 36 46 15 25 35 4r 47 48 49 50 Zwart 10 sch. op: 7, 8, 17, 19, 21, 22, 25, 28, 29 en 40. Wit 10 sch. op: 26, 31, 35, 37, 38, 41, 43, 44, 47 en 48. Wit speelt en wint. Oplossingen. Juni-problemen vóór 9 Juli in te zen den aan bovenstaand adres. Kampioenschap van Nederland. Wit: B. Dukel Zwart: F. Raman. 1. 32—28 2. 33—29 3. 37X28 4. 41—37 18—23 23X32 20—25 12—18 Op 1621 zou wit 2923 kunnen spe len, met de bedoeling met 2822 voort te zetten, waarhij zwart de randschijf be houdt Op zwart 1318 volgt dan 3933 en 33X13. Op zwart 1924 volgt wit 3430 zwart 25X34 wit 39X19 zwart 13X24 wit 3832 en zwart speelt het beste 12—18, 12X23. 5. 39—33 6. 44—39 7. 46—41 8. 28X19 9. 50—44 7—12 1—7 19—23 14X23 10—14 F o s r o 0,5 ons poederchocodade, 0,5 pon'1 suft'er, 0,5 stokje venille, 0,5 L. water. Op zwart 1520 (met de bedoeling door 2024 te ruilen) kan wit 2924 en 33X24 spelen. Zwart 1014 kan dan niet wegens wit 2419, 3430 en 39X28 met schijfwinst. Op een anderen zet speelt wit 34—JJ0, 39X30, dreigende met schijf winst, zoodat zwart 2328 zal moeten spelen. 10. 33—28 11. 37X28 12. 31—26 13. 38—33 14. 28X17 15. 42—38 16. 29—24 17. 35X24 18. 24X13 19. 4842 20. 4137 21. 34—29 22. 40 X29 23. 29—24 23X32 16—21 21—27 17—22 11X22 14—19 19X30 13—19 8X19 7—11 19—23 23X34 9—13 Dreigt met 24'19, 3329 en 39X8 Hierop zou wit drie maal met 3732 aanvallen en ten slotte 3832, 43X32 spelen met doorbraak aan zwart's rech tervleugel. 23. 24. 36X27 25. 33X28 27—31 22X31 31-36 20. 39—33 27. 44-39 28. 45—40 29. 33—29 5—10 10-14 11-17 Een mooie lokzet. Het is te voorzien, dat zwart nu 410 zal spelen, dreigende met 1721 en 14X45. Met 2823 ver andert wit daar natuurlijk niets aan. Daar wit na 410 van zwart met schijf 40 zal moeten spelen en 4035 niet kan wegens zwart 2530, is het voor zwart duidelijk, dat 4034 zal moeten volgen, waarna in de meeste gevallen zwart met 1419 een stuk gaat winnen. Hier doet zich echter een uitzondering voor. (Wordt vervolgd.) Beste neven en nichten! Dezen keer gaan we de briefjes dichten, maar den volgenden keer, doe ik het niet meer. Kapelle. „Grasklokje". Ja, het is nu feest in de natuur, de meidoorn is anders van korten duur. Zooveel meis jes bijeen dien dag, of dat gezellig wezen magl Biezelinge. „Zilverstem". Krijg ik nu geregeld weer een brief? Dat vind ik werkelijk lief. Wat ben je toch knap, zoo'n proefwerk was geen grap! Krabben dijke. „Helianthrope". Voor broertje is de zon het best, na zoo'n langen tijd van huisarrest. De tijd gaat te vlug om je te vervelen, kun je zelf ook orgelspelen? Goes. „Rozeknopje". Zoo'n tochtje naar G. is een heel verzet, wat hebben jullie daar toch vaak een pret. In B. was 't een drukte van belang, was je in de volte niet bang? „Schrijfstertje". Geluk- gewenscht met je kroonjaar hoor, en kreeg je mooie cadeaux ervoor? Hoe was het rapport, toch geen punten tekort? Bergen op Zoom. „J. P. Koen". Een moeilijk werkje, dat wieden, 't moet heel secuur geschieden. Dat boek is vast een mooi verhaal, luisteren jullie alle maal? „Loolaantje". Het is nu volop zo mer in 't land, hen je Donderdag al bruin gebrand? „Corn, de Witt". Dat veulentje van Paasch, wordt al een flinke baas. Misschien valt het fruit toch nog wel mee en ben je over de kuikentjes tevree? Arnemuiden. „Bobby". Om de 14 dagen worden de briefjes beantwoord. Dat zingen van jou had ik ook graag ge hoord. „Snatertje". Niemand is met lage cijfers tevree, vielen ze dezen keer nog al mee? „Dikkertje". Is de wandeling ge lukt, en heb je ook bloemen geplukt? De brief viel wel mee, ik was best tevree. Oudeland e. „Babbelkous". Wat zijn jullie op school vroeg klaar, ja, in 't begin is dat wel raar. Waar ging het op stel over? Zoo'n sprei is een heel getoo- ver. „Herfstaster". 't Is heerlijk zooals de meidoorn bloeit, je oog wordt er steeds weer door geboeid. Het andere boek was uitverkocht, dus heb ik dit maar opge zocht. „Spring in 't veld". Wat jij daar vertelt, in den regen uit, en zonder spuit, Ja van zoo'n Meibad, word je heerlijk nat. N. en St. Joosland. „Moeders jongste". Jij was maar kort van stof. Voor de raadsels heb ik niets dan lof. N i s s e. „Fietsertje". Ga het neefje maar gauw eens zien, 't is wat fijn in een vliegunachien. Maken de mollen het te bont, al zitten ze onder den grond? Souburg. „Piet Hein". Leuk, jij bij Maurits op bezoek. Ja, het is een heel mooi boek. „Boomklimmer". Je gaat dus met je vriendjes saam, en hoeft niet al leen naar school te gaan. Dat waren 2 dagen van feest, is er veel bezoek ge weest? G a p i n g e. „Sneeuwklokje". Je briefje was nu heter op tijd. Ja, de Lente is een heerlijkheid. V e e r e. „Moeders kleinste". Het briefje was deze keer niet lang, je bent voor schrijven toch niet bang? „Voetbal ler". Heb je het tochtje nog gedaan, en soms heel Walcheren rond gegaan? „Ko renhalm". Het boek was dus wel naar je zin. Flink hoor dat schrift met niet één fout erin. Dat zusje van jout zij loopt al gauw. „Margriet" Jij' had zooveel te schrijven, en mag nog wel drie jaar bij ons blijven. Die vogels beginnen al zoo vroeg, 'k denk dat ik ze weg joeg. St. Laurens. „Nastertje". Fijn dat het met jou nu zoo goed blijft gaan. Nee, een jaar duurt niet lang. da's zoo ge daan. „Meibloem". D'e Meimaand is een van de mooiste van 't jaar. Heb je al veel kever-geld hij elkaar? Het verhaal is dus naar je zin, nu we zijn nog maar aan 't begin. „Kernoffel". Gelukkig was er Donderdag veel zon, ofschoon het wel wat warmer kon. „Ford". Na zooveel koude is de zon, nog meer dan anders wel kom. Serooskerke, „Tom". Je hebt een mooi cadeau gekregen, 't was anders niet prettig met al die regen. Van de meester een kaart, die moet goed bewaard. „Par ker". Gefeliciteerd met J. z'n feest. Zijn jullie Donderdag nog uit geweest. Dat zal met Pinksteren een weerzien zijn, voor zoo'n verre reis ben jij nog te klein. Wemeldinge, „De Blondjes". Dat was een slecht einde van den dag, 'k hoop dat het weer gauw beteren mag. „Zwartje". Ja 't is echt ongestadig weer, het wisselt iedere keer. Is ze een snoes, die poes? Biggekerke. „Madeliefje". D'e som men waren niet allen goed, 'tbest is, dat je 't maar veel doet. Moeders Oudste". Je hebt prachtige cijfers op het rapport. Ik hoop, dat de foto goed wordt. Nog hartelijk gefeliciteerd, werd er op school getracteerd? „Sneeuwwitje". Heerlijk, goede berichten van Moe, mogen jullie er vaak naar toe? Nu de raadsels vertelt, waarvan 'teerste 30 letters telt. 36, 23. 0. 30. koop je in een apotheek, de 21, 37. 24, 26, 11. 17. laat ons 's zomers wel eens in don steek. 16, 35. 25. is een verkorte meisjesnaam, 7. 1. 20. 24. 12. 28. bij 't ontbijt, dan zal 'twel gaanl Een 3. 27. 5. 10, 32. 38. doet moeder op pot of pan, 10. 38. 14. 4. 26. 13. 14. 34. 15. 30. 9. daar heeft de bloemist er heel veel van. 13. 8. 2. 29. 22. 33. moet je voor 't eten eerst pellen, 31. 22. 18. 15. 27, 9. dat zijn hoornen- vellen. Het tweede 37 letters is wel niet zoo klein, maar 't vinden zal toch gemakkelijk zijn. 4. 19. 33. 2. 23. 36. is een Zeeuwsch- Vlaamsche plaats, 6. 31. 22. 9. 16. 28. zwemmen en hebben altijd veel praats. Een 15. 5. 8. 34. gaat voor de politie aan den haal, 35. 25. 28. dat is een metaal. Van 17. 1. 27. 37. vlecht men wel eens een mand, Een 7. 10. 12. 18. 32. is een vrucht uit een ander land. Aan zijn 30. 11. 21. 14. moet de knecht gehoorzaam zijn. Het getal 20. 24. 13. 26. 8. 3. 29. is niet zoo erg klein. Allen gegroet van TANTE DOLLIEI DE TWEELING VAN HET BOSCHHUIS VII. Eén poosje hadden ze nog zitten pra ten toen voetstappen in het grint knerp ten en meteen Hen door het hek naar buiten kwam, met het emmertje, zag Han direct. „Hien!" riep ze hard. „Ben jij daar nog?" Verbaasd vroeg hij het. Meteen kwam hij op haar af, en liet zich in het mos naast z'n zusje vallen. „O, Han, Han toch!" Hen schaterde het uit van 't lachen, „ha, ha, ha, Han toch, ha, ha, ha, een adder! Ha, ha, ha! O, help, een adder! Nadat Hen aan Het Huis aangebeld had, was hij door de knecht, waar Dik zoo van droomde, in een zijkamer gelaten, waar hij maar even moest wachten. Hij zat er nog niet lang toen er een dienstmeisje binnenkwam en vroeg of hij maar mee wou gaan naar Mevrouw. Toen pas drong het tot hem door, dat hij neig steeds het emmertje in z'n hand hield, het leelijke roode bramenemmer tje, met de paling; hij kreeg een vuur- roode kleur; het meisje keek er een beetje minachtend naar: „laat het hier maar staan," zei ze, en Hen zette het op den grond naast z'n stoel. Toen bracht ze hem naar de kamer aan den overkant van den gang, waar de oude Mevrouw in een gemakkelijke stoel zat. „Zoo Hendrik, ik vind het prettig dat je gekomen bent, ga daar maar even zitten," en tegen het meisje: „Jaantje, wil jij jon geheer Boudewijn roepen, ik denk dat hii in den tuin is." „Ja Mevrouw, maar we hebben hem den heelen morgen niet meer gezien." „Ga nu maar, Jaantje," en mevrouw wenkte met haar hand. Daarna had mevrouw gevraagd hoe het thuis was en hoe moeder het maakte het duurde nogal een poos eer het ïueisje terugkwam, vond Hen en juist was hij aan het vertellen dat moeder op reis was, toen ze een vreeselijke gil hoorden. De oude mevrouw vloog verschrikt over eind. „Dat is Hiermine," ziep ze en snelde naar de deur; de meisjes kwamen ook aandraven en allen riepen en praatten door elkaar heen. Hen was ook geschrok ken en stond besluiteloos bij zijn stoel, niet wetend of hij er ook naar toe zou gaan. Boven alles uit, hoorde hij de stem van juffrouw Hermine, o help een adder, een adder! ik durf niet. voor geen geld!", van alles riepen ze door elkaar, en daar- tusschen door de stem van de oude Me vrouw die trachtte te kalmeeren. „O nee", doe dicht die deur" gilde plot seling Hermine weer, „zoo komt hij de gang nog in." Nu liep er iemand hard naar achter, en even later ging de buitendeur open, heel stil was het plotseling, en meteen stond Hen voor het raam, eerst kwam de oude Mevrouw naar buiten met een schoteltje melk in de hand, toen juffrouw Hermine, ,,sst, stil nu" fluisterde ze, „als hij ons hoort, komt hij op ons af, is de kamerdeur goed dicht?" Mevrouw liep op het raam af dat wijd openstond, „ziet u hem?" fluisterde juf frouw Hermine weer, nog trillend van de doorgestane schrik. „Nee ik zie niets, pst, pst", riep Mevrouw door het raam. Juf frouw Hermine kwam wat dichterbij en waagde het naar binnen te kijken, maar ze slaakte weer een vreeselijke gil, „o hij komt op het raam af" en elkaar opzij dringend, gingen allen weer zoo gauw ze konden de gang in. Hen drukte z'n neus pat tegen de rui ten, er was natuurlijk een adder in die kamer, zou hij er nu uit komen? Er was echter niets te zien; in de gang hoorde hij nog druk gepraat, eerst kwam mevrouw binnen. „Jongeheer Hendrik, zou jij een adder durven vangen?" en daarachter handenwringend van angst, „Zou jij het durven, o alsjeblieft!" „Hermine bedaar nu wat, er is nog niets ergs gebeurd, hier drink eens," en me vrouw schonk haar een glas water in. Of Hendrik het zou durven? hij zei van ja, en ging moedig naar de kamer aan den overkant. De meisjes bleven op een flinken afstand.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6