De Ridder v. Hoewijk Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws Rechtszaken Laatste Berichten. Telegrammen. Marktberichten NILLM IJ Stoomen. Verven. III Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen LEVENSVERZ.MIJ Uitvoering Tarwewet. Rotterdam Schiedam NAAR VERLAGING VAN VASTE LASTEN VOOR DEN BOER. Executie-verbod krijgt wettelijke basis. Onderteekend door alle leden van het Kabinet, is heden bij de Tweede Kamer ingediend het aangekondigde eerste wets ontwerp tot verlaging van de vaste lasten, onder den naam „bijzondere maatrege len ten aanzien van loopende landbouw- hypotheek- en pachtovereenkomsten". Dit ontwerp beoogt wettelijken grond slag en vorm te geven aan de regeling van het Kon. Besluit van 12 Maart j.l., waarbij den minister van Economische Zaken de bevoegdheid is gegeven om in geval een landbouwer, wiens goed met hypotheek is bezwaard, met executie wordt bedreigd, te beschikken, dat de- geen, die het landelijk eigendom op de execut:eveiling koopt en de volgende ge bruikers niet zullen worden toegelaten tot een crisis-organisatie, hetgeen tot ge volg heeft, dat zij geen producten meer mogen telen, geen vee mogen houden en geen landbouwsteun zullen ontvangen. De regeering wil niet ontkennen, dat wordt ingegrepen in burgerrechtelijke verhoudingen. Zij acht dit echter in de tegenwoordige omstandigheden onvermij delijk. De contracten, waarom het in deze wetsvoordracht gaat, zijn contracten van duurzamen aard; bij het sluiten heeft de schuldenaar onmogelijk deze omstandig heden kunnen voorzien. Het is redelijk, dat de crediteur, wiens onderpand zijn waarde grootendeels ontleent aan den landbouwsteun, zijnerzijds een offer brengt door bij de uitoefening van zijn recht niet het volle pond te eischen. Het wetsontwerp beoogt dit doel te bereiken door te bepalen, dat, indien de schuldenaar door de tijdsomstandigheden niet in staat is zijn rente- en aflossings verplichtingen uit hoofde van geldlee- ningen te voldoen, hij zich tot den rechter kan wenden om verlaging van die geldelijke verplichtingen te bekomen. De verlaging van de rente en de wijzi ging in de aflossingsverplichtingen zou den schuldeischers uit geldleeningen aanleiding kunnen geven de al of niet onder hypothecair verband gesloten lee ningen op te zeggen. Ten einde een on gebreidelde opzegging te voorkomen opzegging, welke ook niet zou zijn in het eigenbelang der crediteuren - plaat sen de artikelen 10 e.v. haar onder rech terlijke controle. Ten slotte wordt aan pachters de be voegdheid gegeven zich te beroepen op de Crisispachtwet 1932, voor zoover zi: niet in staat zijn om de verplichtingen na te komen, voortvloeiende uit pacht- contracten, gesloten tusschen 1 Januari i 1932 en 1 Juni 1935, zulks in afwachting van de totstandkoming van het door de regeering onlangs ingediende wetsvoor stel tot nieuwe regeling van de pacht. De crisispachtkamer der kantongerech ten zal voortaan „Kamer voor crisis landbouwzaken" heeten. De toepasselijkheid der wet is beperkt tot contracten, aangegaan vóór 1 Juni '35. Hoewel het ontwerp zich bepaalt tot maatregelen op het terrein van den land bouw, mag daaruit niet worden afgeleid, dat hiermee het laatste woord in zake de verdere aanpassing door verlaging van vaste lasten gesproken is. Ook elders wordt die behoefte gevoeld. Intusschen ligt de zaak daar geheel anders dan bij den landbouw. Al dadelijk ontbreekt hier het verband met den van overheidswege verleenden steun en bo vendien zijn de toestanden op dat gebied van veel ingewikkelder aard. In verband hiermede is het de regeering niet moge lijk, op dit oogenblik met verder gaande ontwerpen te kome- n beslissing van de regeering ten deze is echter binnen kort te verwachten. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Kampen (vac. De v. Sehaick), A. Hijmans te Nijverdal, G. G. H. Bos te Beekbergen en M. Groenenberg te Vlaar- 'dingen. Beroepen te Vollenhove, J. E. Uitman te Moercapelle. Bedankt voor Borne, G. Bos te Dedems- vaart. Voor Ede, 'D. Th. Keek te Staphorst. Voor Bergschenhoek, E. Schimmel, te Ameide. Hers't. Evang. Luth. Kerk. Drietal te Harlingen, A. Klinkenberg te Amsterdam, P. Nei-deck te Amsterdam en G. F. Westermann te Amsterdam. Z e n di ng sd ag classis Middelburg. De Zendingsdag van de classis 'Middelburg zal 'ditmaal gehou den worden op Tweeden Pinksterdag op het terrein rond de 'Groote Kerk -te Veere. Bij ongunstig weer wordt in de kerk ver gaderd. Als sprekers zullen optreden Ds Lindeboom van Serooskerke, DsOussoren van Middelburg en Prof. Schilder van Kampen. Zondag 2 Juni. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg, av. ds Elenbaas van Borsselen (H. Doop). Hansweert, 9.30 en 6.30 u. dr v. Selms. Geref. Kerken. Wissenkerke, vm. dr v. Zuylen, nm. ds Veensfra. Middel b. Technische School voor Bouwkunde te Amsterdam. Het 5e jaarverslag (over 1934) van de Middelbare Technische School voor Bouwkunde te Amsterdam (Dongestraat 12) vestigt den indruk dat deze onderwijsinrichting, die dit jaar haar eerste lustrum hoopt te vieren, een bloeiende afdeeling bouwkunde bezit en in een reeds lang gevoelde behoefte voor ziet. Dit jaar zal het onderwijs worden uit gebreid met een 2e afdeeling, n.l. een voor weg- en waterbouwkunde. Deze af deeling zal worden geopend met ingang van September 1935, zoodat in Amster dam dan gelegenheid zal bestaan voor op leiding zoowel tot bouwkundige als voor weg- en waterbouwkundige. Voor talrijke jongelieden, welke tot nu toe buiten de hoofdstad des lands hun op leiding moesten zoeken voor weg- en wa terbouwkunde, is dit een verheugende ge beurtenis. 125 leerlingen uitsluitend voor burger lijke bouwkunde bezoeken de school, waaronder zich één meisje bevindt. Een twintigtal is practisch werkzaam gedu rende het practisch studiejaar, hetwelk tusschen het 2e en het 4e studiejaar is gevoegd. Maandelijks wo'rdt door deze leerlingen eeu rapport ingeleverd betref fende hun werkzaamheden. Aan het eindexamen der M.T.S. werd deelgenomen door 42 candidaten (1933 34), waarvan 40 (1933 25) slaag den. Van deze 65 afgestudeerden waren op 1 Januari 1935 slechts 4 werkloos. Een prospectus van deze school is op aanvraag gratis verkrijgbaar. Te Utrecht zijn geslaagd voor het semi-arts-examen dhr H. G. Tonsbeek; voor het theoretisch tandheelkundig exa- en (tweede deel) de hoeren Y. Hondius, F. J. Sterk, Mej. M. E. Wisse en de heer J. H. E, Schuurman. Groote boerderij afge brand. Gistermiddag is brand ontstaan in de groote boerderij van den landbou wer E. te Angeren (Geld.). In een oog wenk stond het pand, dat met riet was gedekt, in volle vlam. Ook de schuren en de hooiberg geraakten in brand. De spuit was spoedig ter plaatse, doch aan blus- schen viel niet meer te denken. Van een toren gevallen. Gisteren was te Breda de zeventienjarige v. d. L. op het dak van den watertoren der oude Fiatfabriek geklommen. Plotseling verloor de knaap zijn evenwicht en tui melde naar heneden, zoodat hij met een smak op het dak van de fabriek terecht kwam. Hij is in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij later is overleden. DAGBLADEN EN HUN RECLAME- WAARDE. Op het congres van het Genootschap voor Reclame, gehouden te Gouda, be sprak ir A. Heldring, directeur van het „Algemeen Handelsblad": Dagbladen en hunne reclamewaar de. Spreker vertoonde een aantal buiten- landsche en binnenlandsche dagbladen en wees op bet groote verschil in uiterlijk. Waar een dagblad op straat gekocht, in treinen en café's of zelfs staande op straat gelezen wordt, moet het uiterlijk daar mede rekening houden. In het buitenland bedraagt de straat verkoop van couranten vaak 50 pet. en soms 75 pet. van de oplage. In andere landen, bij: uitstek in Nederland, is de straatverkoop geringer bijl ons niet meer dan 5 pet en in vele gevallen slechts 1 pet. Daarom is in Nederland de courant biji uitstek ingericht om thuis gelezen te worden. Terwijl in het buitenland soms vijf personen uit een buisgezin ieder een cou rant koopen op straat, en zeer haastig doorzien, wordt in Nederland één blad verlangend afgewacht en rustig gelezen door vier of vijf personen om daarna dikwijls netjes verzameld nog in een an der huisgezin weer dezelfde vierendeeling te ondergaan. De samensteller van een Nederlandsche courant moet hiermede ter dege rekening houden. HÜ moet een veel vollediger courant geven dan de buiten lander, hij moet tal van rubrieken uitvoe rig verzorgen, die elders alleen in vak bladen voorkomen. Juist het tijdig aan huis bezorgen maakt hier den spoed en de kosten van gereedmaking en verzending veel grooter. Dat de werking van een goed gestelde en opgemaakte en technisch goed verzorg de, goed geplaatste advertentie in een rustig Nederlandsch dagblad en naar verhouding zijn ze alle rustig zeer veel grooter is dan in het buitenland spreekt van zelf. Niet alleen komt één courant onder de oogen van vijf of zelfs tien men- schen, maar ze komt er op het gunstige oogenblik, ze is welkom, ze wordt mei spanning verwacht en dan met rust gelezen. Op zulke ©ogenblikken is de lezer het vatbaarst voor indrukken en de ad vertentie wier inhoud hij1 vaak onbe wust in zich opneemt, associeert ziel. met een behagelijke berinnering. Daarbij' komt nog een andere onbewuste werking. Elk goed Nederlandsch dagblad streeft naar betrouwbaarheid, wordt op allerlei gebied als de raadgever en de vriend van het huisgezin beschouwd. Men hecht aan zijn oordeel, al is men het ook niet altijd eens met alle artikelen. Wat in de cou rant staat wordt in eerste instantie als absoluut waar aangenomen dit lot strekt zich ook uit over de advertentiën, al kan om practische redenen geen uit gever van een courant zich ooit garant stellen voor de volkomen betrouwbaarheid der advertentie. Hij kan a'leen dat weren, wat hem ver dacht \oorkomt, Maar wanneer een ad vertentie niet voldoet aan 's lezers ver wachtingen dan krijgt de uitgever de klacht „het stond toch in myn courant". Men heeft allerlei proeven gedaan om trent het resultaat van bepaalde adverten tiën in dagbladen, maar het is uiterst moeilijk zulk een proef zuiver te nemen, daar het opnemen in zich van een ad vertentie op niet altijd te traceeren ma nieren geschiedt. Daarentegen is te Am sterdam, Rotterdam en Den Haag een enquête ingesteld, door deskundigen niet aan dagbladen verbonden bij ruim 9000 gezinnen uit alle klassen der bevol king naar de belangstelling die er heerschte voor diverse rubrieken van cou ranten. Deze enquête heeft aangetoond, dat voor de redactioneele rubrieken deze belangstelling zeer verschilde naar mate van den welstand der lezers: maar over tuigend werd vastgesteld, dat in alle klas sen de advertentiepagina's onder de meest gelezen rubrieken behooren. Over het al gemeen werden zij: slechts door de foto pagina overtroffen. In dezen crisistijd grijpt de adverteer der met een dalend budget allicht naar nieuwe middelen dit ziet men thans in Nederland. Het is zijn goed recht, zelfs zijn plicht om niets onbeproefd te laten Vaar in Engeland en Amerika, v»..ar alle nieuwe wegen het eerst geprobeerd wor den, keert men weer terug tot het dag blad. In Engeland nam de dagblad reclame in 1934 met 22 pet. toe tegenover 1933 over het laatste kwartaal zelfs met 40 pet. en in 1935 gedurende de eerste maanden met een nog hooger per centage. EEN OVERBODIGE TEELT BEPERKING. Minder kuikens gebroed dan was toegestaan. Ten aanzien van den varkensstapel is onlangs gemeld, dat niet minder dan 13H pet. van de uitgereikte biggemner- ken door de boeren ongebruikt zijn gela ten; m.a.w. de varkenshouders hebben op grond van hun bedrijfsuitkomsten de teelt veel sterker beperkt, dan waartoe de re geering hen verplichtte. Zooals men weet, heeft de regeering gemeend, ook de pluimveeteelt te moeten beperken; daar de pluimveehouders dit zélf niet zouden doen bij de tegenwoordige eierenprijzen. Daarom beeft zij aan de machinale broedbedrijven de verplichting opgelegd, om niet meer dan een bepaald aantal eieren in de machines te leggen Ter controle is een heirleger van ambte naren aangesteld en een kostbaar uitvoe- rings-apparaat opgebouwd. Thans kan worden medegedeeld, zegt het „Hdbld.", dat ook de pluimveeteelt zich veel sterker heeft beperkt, dan waar toe zij van overheidswege verplicht was. De broederijen hebben van het hun toege stane quantum n.l. ongeveer betzelfde percentage ongebruikt gelaten als de var kenshouders hebben gedaan wat betreft de hun toegewezen biggenmerken. Faillissementen. Het faillis sement van A. Maas, smid te Axel, Cura tor Mr R. J. J.Lambooy, advocaat te Hulst is geëindigd door de verbindend geworden eenige uitdeelingslijst met een uitkeering van 4,6719 pet. aan de concur rente crediteuren. i Hooger beroep. Door J. A., 28 j., zonder beroep te Middelburg, is hooger beroep aangeteekend tegen he'. vonnis der Rechtbank te Middelburg van 17 Mei 1935, waarbij bij wegens mishan deling, gepleegd tegen een ambtenaar ge durende de rechtmatige uitoefening zij ner bediening is veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf. Vlissingen. Gemeenteraad. Vrij dagmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den waarne- menden burgemeester, dhr Laernoes. Bij; het voorstel om deel te nemen in de op te richten N. V. Waterleiding Midden Zeeland, zeide dhr VanOorschot, dat 'hij niet aanwezig 'kon zijn in de com missie voor de waterleiding, toen dit punt behandeld werd. Spr. heeft 'het rapport ernstig bestudeerd en noemt 'het een keu rig stut, dat leidt tot een gelukkige oplos sing. 'Spr. wilde, mede omdat het publiek er toOh recht op heeft, er eens iets meer van weten, tooh nog enlkele vragen stellen en wel ten eerste welken invloed de nieu we wijze van waterwinning op de kwali teit van het water zal 'hebben; ten tweede, of een goede invloed op den prijs van het water er het gevolg van zal zijn; ten der de, of men de groote bedrijven in de ge meente niet kan bewegen hun water uit de plaatselijke leiding te betrekken, in plaats van het elders weg te halen en ten vierde of men geen aandrang uit kan oefe- men op 'Ged. Staten om uitvoering van de werken tot waterlevering ten plattenlan- de te bespoedigen, o.a. omdat het een mooi werk-object is te achten. Dhr (De Me ij zeide deze vragen gaar ne te willen beantwoorden. Hij meende ook dat de opzet, die wordt voorgesteld, een gelukkige keuze is. Zulks ook omdat de drie samenwerkende waterleidingen 60 van de 110 aandeelen zullen hebben en dus de meerderheid. Hst water zal in kwaliteit zeker vooruitgaan. Vlissingen zal van de 450.000 kub. M. die het per jaar noodig 'heeft 200.000 kub. M. van West-Brabant betrekken en 100,000 kub, M. van Middelburg, dan is er nog 150.000 kub. M. uit de prise d'eau te (Biggekerke te betrekken. liet deskundig onderzoek heeft aange toond, dat er daar nog wel op 250.000 kub. M. mag worden gerekend als capaciteit Daar het water van de Brabantsche 'hei de en van Middelburg beide goed zijn, mag zeker op beter water worden gerekend. Op een lagere prijs is in de eerste vier jaar, als er nog verlies is, niet te rekenen en ook nadien is het moeilijk te verwach ten, of toename in waterafname moet er toe leiden en daarmede 'hangt ook de der de vraag samen. Spr. weet ook zeer goed, dat de S. H. V. water van Middelburg be trekt. Nu de buizen aan beide zijden van de 'haven zijn gelegd hoopt hij dat dit ver anderen zal. Op de vierde vraag antwoordde Spr., dat alleen het leggen van een buis van het Sloe naar Vlissingen en het bouwen van een reinwaterkelder bij den Sloedam reeds heel wat werk met zich zal brengen. Men zal zeker trachten daarbij zooveel mogelijk Vlissingers te werk te doen stellen. Het voorstel werd z. h. st. aangenomen (Slot volgt.) De aardbeving in Britsch-lndië. LONDEN. Volgens in den afgeloopen nacht ontvangen telegrammen zijn bij de aardbeving in Quetta 20.000 personen om het leven gekomen w.o. 100 Europeanen, 200 Europeanen zijn gewond. Tot dusver zijn 51 Europeanen en 153 kinderen le vend uit de puinhoopen geborgen en naar de ziekenhuizen overgebracht. Borsselen. Door het bestuur van den Cailamiteuzen polder Borssele werd Vrij dagmiddag aanbesteed het verhoogen van een gedeelte zeedijk en het maken van een nieuwen weg. Inschrijvers: J. W. van Vossem en K. Moerland, St Annaland f 86980; J. Beene, Haarlem f 84300; J. P. Broekhoven, Nij megen f 88440; N. V. Mabuat, Willem stad f 90860; Gebr. J. en L. Boeren, Slie- drecht f 89475; A. M. Kuiper, Middelburg f 86900; Firma F. Duyn'houwer, te Goes f 86487; M. 'Hoogesteger, te Wemeldinge f 93880; P. J. OBourgraaf te Wemeldinge f 93200; P. Bek'ker, Veere f 100.000; M. en J. Knuist, Goes f 90900; G. v. d. Klip- pe, Vlissingen f 96000; L. J. Dekker, Veere f 100200; J. Verhage en P. Ligthart, Bre da f 88150; A. Roover en W. de Wijs te Made f 88500; L. Timmers, te Dordrecht f 89690; J. M. Dekker, te Papendrecht f 91000; G. 'Hoeke en J. v. d. Ven te Made f 89949; L. J. van de Ven en 'M. Wnadel te iSohoondijfce 95400 gld.; J. G. v. d. Ven, Vlissingen f 96200; J. La- gasse en Zoon, Koudekerke f 92000; P. Vette, 's-Heerenhoek f 83200; W. de Bokx en J. Kerkhaerd, Hoek f 91500; A. J. Ver- jaal, Dreischor f 90400; Firma G. Verwa teren, Goes f 86438; P. Broeken, 's-Hagen f 87220; A. Kraaiveld, te Zwijndrecht f 89325; F. v. d. Hulle, te Oostreland f 92000; N. v. d. Linde, te Scharendijlke f 90800; J. de 'Oude. Zierikzee f 90.900; L. v. Boven, EUewoutsdijfc f 86618; L. P. Gorstanje, Wemeldinge f91350; J. Ver- heyke, Ellewoutsdijk f 91350; M. v. d. Velde, Bruinisse f 91200. MIDDELBURG. Veiling van 31 Mei. Aardappelen( midlothiams le soort 18- 23, 2'e soort 13-18, 3e soort 7-11, per kilo, Zeeuwsche blauwe per 25 kg. 115-125, zu ring 5-6, spinazie 3-10, postelein 7-13, moskrul 2-5, snijboonen 50-53, doperwten 35-37, peulen 53 per kg., asperges 29, per kilo, peterselie 7-9 per chip. Peen per bos 7-11, selderie 3, rabar ber 3-4, radijs 1-1,5, rammenas 1-2, Bloemkool per stuk 2-12, andijvie 1, krop sla 1-2, komkommers witte 5-10, idem groene 4-7. Bloemen: per pot cacteën 16-19, bego nia 5-6, geraniums 10-13, fuchsia 6-10, petunia 12, justitia 18. Per Bos: Tulpen 6-10, pioenen 7-16, anjelieren 3-10, korenbloem 2-5, papaver 4, balrozen 42, lupinen 2-9, violen 1, kas- lelies 15, lathyrus 5, roode meidoorn 1, sneeuwbal 3, iris 11, lelietje van dalen 10, asterplanten per 100 12 ct. Diversen: tomaten A 28-29, B 24-25, G 20-22, roode bessen per kg. 70-76, aard beien 52-104, druiven 1.40 per kg. GOES. Veilingsvereen. „Zuid-Beve land". Veiling van Vrijdag 31 Mei 1935. Aardbeien f 50f 95 per 100 Kg.; Bloem kool 29, Kropsla I2.10, Komkom mers 37, Roode Kolplanten 0,08, Witte Kolplanten 0,08, Savoye Koolplanten 0,09 0,10, Spruitkoolplanten 0,12, alles per 100 stuks; Tomaten 2325, Peultjes 38 42, Doperwten 26, Snijboonen 38, Pos telein 5<11, Spinazie 710, alles p. IOC Kg.; Wortelen 810, Rammenas 1,60, Radijs 0,801,30, Rabarber 24, Selde rij 1,20—2,90, Sjalotten 12, Pioenrozen 10, Klokjes 6, Irissen 46, alles per 100 bos; Honing 0,25 per flacon. KAPELLE, 31 Mei 1035. Kleine veiling van 31 Mei: Postelein 1215, Tomaten 2229, beiden per Kg.; Bloemkool 6—<8 per stuk; Kropsla 11.80 per 100 krop; Koolplanten 1115, Afrikaantjes 67, Asterplanten 56, alles per 100 planten, Lobelia's 2.50 per 100 kluit; Bolbegonia's 4 per pot; Lathyrus 4 per bos; Aardbeien 0.70—0.80 per Kg. Stand van hedenmorgen 10 n.: Stand van gistermiddag 3 u.: 763. Lichi op voor fietsen: Zondag 9 u. 36 min. Maandag. 9 u. 37 min. Inplaats van kaarten. Ondertrouwd: JOHANNES GOUDSWAARD en DINGENA DE WILDE. Huwelijksvoltrekking D.V. op 13 Juni a.s. 's Gravenpolder J j Juni 1935 Colijnsplaat Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader PIETER BLOK, in den ouderdom van 71 jaar en 8 maanden. Uit aller naam: Wed. P. BLOK—KASSE. Nieuwdorp, 31 Mei 1935. Eenige en algemeene kennis geving. Op 11 Mei 1935 is te Newark N. J. U. S. A. mijn geliefde Broeder, de heer J. TEN HOEVE, in den ouderdom van 67 jaar overleden. G. TEN HOEVE. Goes, 31 Mei 1935. Ondergeteekende zegt hartelijk dank aan familie, vrienden en be kenden, voor de vele gelukwen- schen en belangstelling op haar 85sten verjaardag. Wed. J. DE NOOD- VAN TATENHOVE. Serooskerke (W.), 31 Mei 1935. Voor de vele blijken van belang stelling, ontvangen na de geboorte van onzen Zoon, betuigen wij onzen hartelijken dank. P. J. CORNELIS. J. CORNELIS—DE WAARD. Ritthem, 1 Juni 1935'. Hiiiiiiiiiniiiiinniiminiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiuiiir s Inspecteur G.DELOOZE I Molenwater N.4I. Te lef. 6IÖ MIDDELBURG i iiinuiminiuiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiMiiimiiuniiiiiiMMiiiiwimë Laatste gelegenheid tot inlevering van monsters tarwe, oogst 1934, te Middelburg, op 6 Juni a.s. De Kring commissie Walcheren. Het Kringbestuur van de G. T. Z. in Zuid-Beveland maakt bekend, dat de laatste keuringsdag van de Tarwe, oogst 1934, is vastgesteld op 4 Juni 1935. A. VAN LOENHOUT, Secretaris. Costuum stoomen f 3. Mantel stoomen vanaf f2.50 Rouwgoed geen verhooging. In iedere plaats een Agent.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3