Dhr van Veen van Utrecht sprak hier- .u over het onderwerp: „Barmhartigheid" Na dankgebed door Da van Veen werd deze middagsamenkomst gesloten en ver- ccr.igde men zich in de consistorie der Hcrv. kerk aan de koffietafel. Des avonds werd in de Herv. kerk een wijdingssamenkomst gehouden, -welke niet zoo druk bezocht was als de mlddagsa- menkomst. Da W. 'Reua van Westkapelle opende 'het samenzijn en sprak naar aanleiding van 'Hand. 17 6b; Ds A. Burger van N.- en St Joosland sprak naar aanleiding van Col. 3:1, terwijl Ds G. W. Korevaar van Biggekerke een slotwoord sprak naar aanleiding van Jac. 127b. Teelt van Gele» zoete lupinen. Op terreinen van de voormalige N.V. Nieuw-Haamstede, wordt door de firma Toledo en Kortevveg, groente- en fruitte lers, op 20 hectare land een proef geno men met een voor ons land nieuw gewas. Het betreft n.l. de teelt van gele, zoete lupinen. Tot nu toe werden die alleen in Rusland en Duitschland geteeld. Ook el ders in ons land, b.v. in Drente, worden proeven genomen. Voor de geheele duin streek van Schouwen, is er alles aan ge legen dat deze proefneming slaagt, liet is dus alleszins begrijpelijk, dat de gemeen teraad van Haamstede in zijn laatste zit ting met algemeene stemmen besloot, de proef financieel te steunen, in den vorm van toeslag op het loon voor extra te- v. erkgestelden bij de cultuur. Zes arbei- do. 9 thans werkloos zullen onge veer vier weken voor het wieden, boven oe 25 reeds in dienst zijnde arbeiders, te v.erk worden gesteld tegen het geldende loon. Besmettelijke ziekten. Van 19 tot 25 Mei kwamen in Zeeland 5 gevallen van besmettelijke ziekten voor, n.i. van roodvonk. Te Kloetinge één geval en twee in ieder der gemeenten Westka pelle en Kruiningen. Aangehouden. In verband met eenige dagen geleden plaats gehad heb benden brand in een woning te Zonne- maire is door de Justitie te Middelburg aangehouden zekere M. K., wonende al daar. Vrijdag j.l. vertoefde de Justitie ter plaatse ten einde een plaatselijk onder zoek in te stellen. Werkkamp jeugdige werk- 1 o o z e n. Het Prov. Comité in Zeeland van de 'Centrale voor Werkloozenzorg, houdt van 17 tot 27 Juni een werkkamp in de jeugdherberg te Bergen op Zoom. De werkzaamheden zullen bestaan in het bouwen van een nieuwe keuken, daar door komen in de eerste plaats voor dit kamp in aanmerking jeugdige werkloo- zen tusschen 16 en 24 jaar, komende uit de bouwvakken. De hoofdleiding van het kamp zal be rusten bij ds J. J. Hietkamp te Seroos- kerke (W.). De secretaris van bet Comité, dhr J. Lorier, Been'houwerssingel 70, Middel burg, verstrekt inlichtingen. Middelburg. A.s. Woensdagmiddag ver gadert de gemeenteraad. Aan de orde komen de volgende punten: Eervol ontslag onderw. es. school G. Be nzining vier leden Commissie van Bij stand Gemeente-werken en Reinigings dienst. a. Aanvulling van- en nadere re geling nopens verkeerscommissie. b. (bij aanneming van punt a.) Benoeming van een voorzitter en een lid der Verkeers commissie. Beperking van radio-storin gen. Nadere regeling beheer en onder houd Nieuwe Vlissingsche weg. Uitbrei ding verlichting Seisweg. Nadere regeling levering duinwater aan gemeente Vlis- singen. 12e wijziging gemeente-begroo ting 1934. Verhuring gemeente-grond in Karelsgang en verhuring gemeente-gron den Langeviele-singel. Bezwaarschriften belasting. Vaststelling kohier 1935 straat belasting. i De verkeerscommissie. B. en W. wijzen er den gemeenteraad op, dat in den laatsten tijd in de verkeers commissie, wier werkzaamheden voor- lojpig zijn opgeschort, enkele vacatures zijn ontstaan. B. en W. vragen zich af, of het wel juist geweest is, een perma nent karakter aan de verkeerscommissie toe te kennen. Het komt B. en W. voor, dat, zoodra de eigenlijke taak der com missie (het uitbrengen van advies over de in te voeren verkeersregeling) zal zijn geëindigd, de commissie gevoegelijk zal kunnen worden ontbonden. Zij stellen daarom voor, de Commissie met twee leden van den raad uit te breiden, waar van één lid als voorzitter aan te wijzen. Voorts zouden zij het op prijs stellen, dat de raad zou kunnen goedvinden, dat de inspecteur van politie le klasse, R. A. Avink, als adviseerend lid aan de Com missie werd toegevoegd. Radio-storingen. In verband met den hinder, welke door bezitters van radiotoestellen wordt ondervonden van 't gebruik van hoogfrequent-apparaten, zoo komt het B. en W. gewenscht voor, dat maatregelen ter beperking van dien hin der worden genomen. Zij stellen voor aan de verordening, regelende de voor waarden voor aansluiting aan- en leve ring van electriciteit door het gemeente lijk Electrisch Bedrijf te Middelburg een bepaling toe te voegen, dat voor de aan sluiting van zg. geneeskundige hoogfre quente toestellen door de directie voor waarden kunnen worden gesteld, ter be perking van den hinder bij radio-ont vangst. - Naar aanleiding van een adres van Chr. de Vlieger en 13 andere bewoners van den Seisweg stellen B. en W. voor, op dien weg twee electrische avond-lan taarns bij te plaatsen. B. en W. stellen voor aan mej. J. R. Robijn op h?wtr verzoek wegens gezond heidsredenen eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres aan school G met in gang van 10 Juli a.s. Voor het pachten van het visdhwa- ter in de binnenhavens hebben zich geen gegadigden aangemeld. Op advies van den directeur van gemeentewerken stel len B. en W. voor die wateren voorloopig 2 jaar onverpadht te laten, opdat dan het aantal visschen zal kunnen toenemen. Van de Commissie voor den Mid delburgVeersehen Straatweg kwam de rekening 1934 'bij den raad in, aanwijzend een eindcijfer van f 4971, en een goed slot van f 1949, terwijl de bouwrekening een eindcijfer geeft van f 305. Goes. De contra-prestatie. De directeur van gemeentewerken zendt hierover een rapport aan den Raad, waar mede B. en W. zich volkomen kunnen vereenigen. Zooals bekend is wordt de door den Minister van Sociale Zaken vastgestelde regeling gevolgd, dat de voor den steun te werkgestelden, per week een aantal uren mogen werken, overeenkomende met het voor hen vastgestelde steun bedrag, vermeerderd met 10 pCt. en dan gedeeld door het normale werkverschaf- fingsloon, dat voor Goes is vastgesteld op f 0,30 per uur. Later is daarbij gekomen, dat wanneer voor den betrokkene bij bovenstaande regeling de werktijd eindigt midden op den dag, hij dan dien dag mag door werken en derhalve meer werkuren rnaakt en ook meer verdient. Omtrent het aantal werkloozen, dat voor werken in contra-prestatie in aan merking komt, diene het volgende: In den afgeloopen winter bedroeg dit aantal ongeveer 120; geregeld werden 20 werkloozen aangeschreven om (naar toer beurt) te werk gesteld te worden; on geveer om de z e s weken kreeg dus elk der gegadigden een beurt. Thans is bedoeld getal van 120 on geveer tot 80 gedaald en is de werk gelegenheid in Goes weer zoodanig ver ruimd, dat van de elke week aange schreven werkloozen er gemiddeld maar 15 16 komen, omdat de overigen werk hebben of krijgen. Men krijgt dus thans ongeveer om de 4 weken een verplichte werkweek. Uit den aard der zaak worden ook nog wel eens kleine onderhoudswerken ver richt, omdat het werkelijk niet zoo een voudig is om naast het vaste personeel der gemeente, elke week opnieuw vol doende werk te hebben voor gemiddeld 16 20 werkloozen, die over 't algemeen niet de heele week werken, doch toch 4 5 dagen. Het kost heel veel overleg en zorg om voor deze arbeiders steeds voldoenden en nuttigen arbeid op te zoeken en het is zelfs absoluut onmogelijk die zorg te dragen, indien gewone, normale kleine onderhoudswerken er geheel buiten zou den moeten vallen. Doch welk wezenlijk bezwaar kan er ook tegenin gebracht worden? De toestand is op het oogenblik zoo, dat op de Gemeentebegrooting, alleen voor steun, is uitgetrokken een be drag van f 4 0.000 voor het loopende jaar. Om dit te kunnen doen en dit te kun nen betalen, is onder meer het bedrag van bijna f53000, dat voor het jaar 1932 op de gemeente-begrooting was uitgetrokken voor gewone onderhoudswerken der ge meente, geregeld besnoeid en voor 1935 zelfs teruggebracht tot ruim f 3 4 0 0 0. Gevolg daarvan is, dat het niet meer mogelijk is allerlei onderhoudswerk be hoorlijk uit te voeren en bij te houden, zooals zulks gewenscht is. Er is geen geld voor. Daaraan worden nu onze werkloozen, als zij hun verplichte werkweek hebben, te werk gesteld én zij doen derhalve het voor de gemeente Goes zoo nuttige werk, dat zij helpen in stand houden wat in de vroegere en financieel betere jaren is gesticht of opgezet. En daarom hoe nuttiger de arbeid is, waartoe onze werkloozen worden ver plicht, hoe beter. Hiertegenover wordt van bepaalde zijde naar voren gebracht, dat het dan toch veel beter is, om de betrokkenen naar toerbeurt telkens een geheele week te laten werken tegen een be hoorlijk loon. Want op de hierboven uiteengezette wijze profiteert de gemeente eigenlijk van de zeer lage loonen, die daarbij slechts verdiend kunnen worden en wor den bovendien de loonen over het alge meen gedrukt. Op deze beweringen mag nog wel even nader worden ingegaan. Allereerst er wordt niet beknibbeld op het door de regeering voor Goes vast gestelde werkverschaffingsloon van 30 ct. per uur. Dat de betrokkenen (naar toerbeurt) dan toch beter een geheele week 48 of 50 uur zouden kunnen werken en derhalve f 14,50 f 15 in zoo'n week zou den kunnen verdienen, wordt dezerzijds volkomen toegestemd, indien onder de tegenwoordige, zeer moeilijke omstandig heden, ook d i e uitgave geen te groote eischen aan de Gemeentekas stelde. Wat toch is het geval? Een loon van f 15.per week gaat gemiddeld f 6.per week boven het steunbedrag. Voor gemiddeld 20 menschen is dit f 120.per week of rond f 6000.per jaar. En waar moet dit geld nu, boven het gemelde bedrag van f40.000 voor steun, weder vandaan gehaald worden? Hiertegenover staat, dat wanneer slechts verdiend wordt gemiddeld f 1,50 boven het steunbedrag, door de betrok kenen korter te laten werken, de Jaar- lijksche uitgaven daarvoor beloopen: 20 werklieden f 1,50 per week gedurende rond 50 weken f 1500.—. De onmacht om geregeld een 20-tal werklieden een geheele week te laten werken en ook te betalen, dwingt derhalve om te laten werken op de wijze als werd uiteengezet Nuchter beschouwd, vraagt de Gemeen te van de werklooze steuntrekkers, tegen over den steun van f 40.000, die over één jaar moet worden uitbetaald, niet an ders, dan, naar toerbeurt, gedurende eenige dagen per 4 of 6 weken, eenig nuttig werk te verrichten, dat de Gemeente ten goede komt, als contra prestatie voor hetgeen de Gemeente doet voor hen. En zulks tegen het normale werkverschaffingsloon. Van eenige uitbuiting en van opzette lijke loondrukking is dan ook absoluut geen sprake. Onderhoudswerken. In de vergadering van 4 April 1935 werd door den heer A. M. Simons een denkbeeld naar voren gebracht om een betere con trole in te voeren op de berekeningen van de voor de gemeente uitgevoerd wordende onderhoudswerken. Volgens de meening van den voorstel ler wordt tot te lage bedragen ingeschre ven, hetgeen volgens hem öf op het eind nadeelig is voor de gemeente, of de aan nemers noodzaakt om op hun aan nemingssom geld toe te leggen. Het denkbeeld van den heer Simons, neergelegd in een model controlebon, is om advies gesteld in handen van den Directeur van Gemeentewerken. De opmerking van dezen Directeur, dat waarschijnlijk geen enkel ernstig patroon bereid zal zijn om zich aldus een controle, gedeeltelijk uitgeoefend door zijn eigen personeel, te laten welgevallen, wordt volkomen door B. en W. gedeeld. Hier komt nog bij, dat het voorgestelde systeem bij e.v. invoering nog al wat administratieven arbeid met zich zou brengen, die wel eens de noodzakelijk heid van uitbreiding van personeel ten gevolge zou kunnen hebben. B. en W. adviseeren op het voorstel niet in te gaan. Dhr Simons wil deze regeling: Na opdracht voor werkzaamheden wordt door den werknemer een bon afgehaald en na invulling der werkzaamheden ge- teekend door ambtenaar der secretarie of gemeentewerken. Bij beëindiging van het werk wordt de bon weer ingeleverd ter secretarie of kantoor gemeentewerken en geteekend. Door een der opzichters wordt op on geregelde tijden een steekproef genomen om na te gaan of bon met werkzaam heden en gebruikte materialen overeen komen. Op deze wijze is elk misbruik zoo goed als uitgesloten en kunnen tevens de in geleverde bonnen met de ingediende reke ningen worden vergeleken. De Directeur van Gemeentewerken merkt o.m. op: Er zijn tal van zeer kleine werken uit te voeren, waarbij de voorgestelde controle niet mogelijk is, kleine werk zaamheden, die geregeld voorkomen, waarbij een intensieve controle dikwijls kostbaarder zou worden, dan de werk zaamheden zelve. En hoeveel kleinere en grootere werk stukken worden er niet gereedgemaakt in de werkplaatsen van den timmerman, smid en loodgieter? Waar de werkgever (patroon) de ver antwoordelijke man is, meent de direc teur, dat de door den heer Simons voor gestelde wijze van werken geen aanbe veling verdient en hij kan zich ook geen ernstig patroon voorstellen, die er mede ingenomen zou zijn; wel dat hij weigeren zou op deze manier te werken. De patroons hebben dikwijls groote be hoefte aan werk en bezien van hun kant de zaak zóó, dat zij er beter aan toe zijn als zij werk hebben, desnoods tegen een uurloon, dat lager is dan het normale, dan heelemaal geen werk. En vandaar dan ook de lage inschrijvingen. Wijziging Bouwverorde ning. Zooals waarschijnlijk wel bekend is, bezitten verscheidene ingezetenen, behalve de zich binnenshuis bevindende stookgelegenheden nog stookinrichtingen buitenshuis, meestal in een tuintje of schuurtje, waarvan vooral gebruik wordt gemaakt ten behoeve van de wasch- behandeling. Nu heeft het geval zich voorgedaan, dat een inwoner klachten had over een stookgelegenheid als hier bedoeld, eigen dom van zijn buurman. Optreden hier tegen is onmogelijk, aangezien artikel 99 der Bouwverordening uitsluitend spreekt van schoorsteenen en niet van andere rookkanalen of stookplaatsen. Teneinde voortaan den eenen inwoner te kunnen beschermen tegen den door den ander veroorzaakten hinder, stellen B. en W. een nieuwe redactie van gemeld artikel voor. Het tienjarig bestaan van den Zeeuwschen Dambond. On der groote belangstelling werd Hemel vaartsdag in café „De Beurs" het tien jarig bestaan van den Zeeuwschen Dam bond gevierd. Op de des middags gehouden alge meene vergadering werden o.a. door den voorzitter, dhr L. Goedbloed Jr, te Vlis- singen, de prijzen uitgereikt. Spr. over handigde daarbij aan den heer W. Boo gaard, te Souburg, den zilveren wissel beker, en wenschte hem geluk met het behalen van den hoogsten Zeeuwschen titel. Spr. uitte voorts zijn waardeering over het spel van den heer Boogaard, dat de nieuwe kampioen in onderschei dene wedstrijden ten beste gaf. Spr. be sloot met een opwekking tot allen om i bij den gongwedstrijd aanwezig te zijn. Toen deze gongwedstrijd te acht uur een aanvang nam, onder groote belang stelling, deelde de voorzitter mede, dat er 93 deelnemers en 24 prijzen bo3chik- baar waren. Na gehouden loting eindigde de eenige Vlaamsche deelnemer, de heer J. H. v. Dixhoorn, te Zaamslag, als eerste. Twee de werd de heer Jacques te Souburg. Hieronder volgt de volledige uitslag. 1. Dixhoorn, Zaamslag; 2. Jacques, Sou burg, derde prijs: Oom, Ierseke, Westveer Kruiningen; P. Maas, Vlissingen; J. Do- minicus, Vlissingen; Hoogesteger, Goes; A. van Loo, Goes; S. Bosselaar, Aagte- kerke; J. Dixhoorn, Pluymers, Labruyère van Eenennaam, allen Souburg; vier.le prijs: Koch, Franke, Theeuwe, Boogaard, allen Souburg; Imanse, Middelburg; Mon- tenau, Middelburg; Bosselaar, Vlissingen. Nieuwenhuijze, Krabbendijke; Krijger, Kruiningen; Blaas, Aagtekerke; Hugense, Aagtekerke. Gisteravond hield de Oranje-vereen, in het Schuttershof een slecht bezochte vergadering. Zeven buurtvereenigingen hadden afgevaardigden gezonden. De voorzitter, de heer J. I. van Balle- goyen de Jong, deelde het volgende plan der feestviering op 31 Aug. mede: 9 uur des morgens, samenkomst der schoolkinderen op de Groote Markt; daar na zang onder leiding van den heer 't Hooft; 10 uur, kleine rondgang door de stad; 11 uur tractatie op de scholen. Des middags een sportdemonstratie op het sportterrein, gymnastiek, gecostumeerde voetbalwedstrijd, enz. Van verschillende zijden werd reeds medewerking toegezegd. Des avonds wilde men de De Ruyter-can- tate opvoeren. De heer Tamminga is reeds bezig deze cantate met een aantal schoolkinderen in te studeeren. Men zal trachten voor deze opvoering de beschik king te krijgen over de Groote Kerk, Bij de bespreking van dit plan, dat al leen mogelijk is dank zij het saldo der filmvoorstellingen, werd opgemerkt, dat het een bezwaar is, dat de uitvoering der cantate op Zaterdagavond zou moeten plaats hebben. Men zal de kerk zeker niet kunnen krijgen en de winkeliers zullen er niet heen kunnen. In overweging werd gegeven de cantate op Vrijdagavond 30 Augustus uit te voeren, mede, omdat 's Zaterdagsavonds Euphonia toch een concert geeft. Het plan werd in dien geest gewijzigd. De entree-prijs (f 0.35) werd te hoog geacht. Het Bestuur zal dit nader bezien. De voorzitter drong nog aan op finan- cieelen steun. Hierover ook over de po sitie der buurtvereenigingen en over de vraag, of niet meer persoonlijke leden moeten worden gewonnen werd nog verder gediscussieerd. Zoo werd opge merkt, dat goed willende buurtvereenigin gen mee betalen voor die, welke het geld voor eigen reisjes of feesten besteden. De voorzitter keurde ook dit laatste af. In overweging werd gegeven voor de buurtvereenigingen een vaste bijdrage te bepalen. Dhr Rothuizen deelde ten slotte mede, dat het bestuur van de Oranjevereeniging iets gedaan heeft buiten den voorzitter om. De heer v. Ballegoyen de Jong en zijn echtgenoote vierden dezer dagen hun 25-jarige echtvereeniging, en men meende toen voor de Oranjevereeniging een feli citatie en bloemen te moeten sturen. (Ap plaus.) De heer v. Ballegoyen de Jong betuigde zijn hartelijken dank voor deze attentie en sloot daarna de vergadering, na nog me degedeeld te hebben, dat nog niet vast schijnt te staan, of Prinses Juliana de fruittentoonstelling zal bezoeken. Nieuwdorp. Gisteravond vierde de af deeling Nieuwdorp van den Ned. Ghr. Landarbeidersbond onder voorzitterschap van den heer J. Dekker op eenigszins feestelijke wijze in de Bewaarschool haar tienjarig bestaan. De voorzitter wees er in zijn openings woord, waarin hij tal van gasten verwel komde, op, dat de heer J. v. d. Weele, vanaf de oprichting (de eerste zes jaar als plaatselijke vereeniging, de laatste 10 jaar als afdeeling van den N.C.L.B.) se cretaris is. Hij bracht hem dank voor zijn trouwen arbeid. De heer v. d. Weele gaf daarna een tienjarig overzicht. De afdeeling is op gericht met 57 leden op 10 Jan. 1919. Een groot aandeel hierin had ds J. H. Bui- nink, destijds Ned. Herv. predikant te 's Heerenhoek-Nieuwdorp. Op 18 Juli werd reeds besloten, zich af te scheiden van den N.C.L.B. en een zelfstandige vereeniging te worden, waarmee een deel der leden nooit accoord ging. Het ontbrak blijkbaar aan voldoende organisatorisch besef. Spoedig kwam ook tot stand een Chr. vereeniging van werkgevers, waar mede spoedig overleg kon worden ge voerd. Een beschamend voorbeeld voor vele werkgevers in andere gemeenten. Een contract kwam weldra tot stand, wat in andere Zuid-Bevelandsche ge meenten nog ongekend was. Op 27 Mei 1925 werd besloten tot aan sluiting bij den N.C.L.B. Spr. gaf daar na een overzicht van de schommelingen in het ledental, dat thans pim. 130 be draagt, van de mutaties in het bestuur, van de verrichte werkzaamheden en van de zorg voor de werkloozen. Spr. prees de verhouding tot en de medewerking van het gemeentebestuur en de naleving van het collectief contract, behalve in dezen winter. Spr. eindigde met te wijzen op het vele, dat in deze 16 jaar ten goede voor de arbeiders is veranderd. Vroeger werd er over hen, maar zonder hen be slist, thans worden ze als volwaardig en mede-berechtigd beschouwd. De bondsaecretaris, de heer H. 0 u d e- k e r k, bracht vervolgens de gelukwen- schen van het Hoofdbestuur over. Hij huldigde in het bijzonder dit actieve af- deelingsbestuur. Sprekers eerste werk als vrijgestelde van den N.C.L.B. was in 1919 de leden van Nieuwdorp inschrijven, maar eenige maanden later moest hij ze weer afschrijven. Dit ontroerde hem. Er is te veel mutatie onder leden van den N.C.L.B. Niet alle landarbeiders zijn or ganisatorisch even trouw. Ze hebben ook veel te lang naast elkaar geleefd. Het Hoofdbestuur is echter trotsch op deze afdeeling. Trouwens de Zeeuwsche leden van den N.C.L.B. voldoen alle trouw aan hun financiëele verplichtin gen. We hebben een Bond van 27000 leden. Hier is een afdeeling met 130 leden. Het gaat er nu echter om ons te handhaven in de economische branding. Ieder lid moet een goed en trouw lid zijn, die weet, waarom hij Christelijk georganiseerd is. Ook in de Christelijke vakbeweging doen we Gods werk. We zijn als arbeiders nu vrij gewor den. Vroeger was het slavernij, ook al noemde men dit patriarchaal. Nu worden we geteld, en zijn niet minderwaardig meer. Het lidmaatschap moet dringen tot een persoonlijke actie. We moeten Christus vasthouden in dezen donkeren tijd. Ook ds J. H. B u i n i n k, thans te Rheden-D'e Steeg, mede-oprichter der af deeling, sprak een hartelijk woord van blijdschap over het feit, dat het gestrooi de zaad vrucht had gedragen en dat er samenwerking is gekomen en gebleven tusschen patroon en arbeider. Verder voerden nog verschillende per sonen het woord, o.a. wethouder Hom mes namens het gemeentebestuur, de heeren A. de Lange en C. K. Maartense, voorzitter en secretaris van den Chr. Be sturenbond Goes e.o., P. Luikenaar, voor zitter van het district Zuid-Beveland, A. Vingerling, hoofdbestuurder. De heer Van Gelderen uit Goes ver leende zijn zeer ~ewaardeerde declama torische medewerking, terwijl het kopje chocolademelk met toebehooren niet ont brak. Het was een welgeslaagde bijeen komst. Krabbieitdijke. Woensdagavond werd hier een protestvergadering gehouden door de eigenaars van bebouwde eigen dommen, in verhand met de onrecht vaardige heffing op gebouwde eigendom men door het waterschap Krabbendijke. Opgemerkt werd, dat: 1. de aanslag voor gebouwde eigen dommen onbillijk is omdat de uitgaven geschieden voor wegen en watergangen, terwijl de huiseigenaren geen weggebrui kers zijn en hoegenaamd geen belang heb ben bij watergangen. 2. Bovendien een dergelijke aanslag in alle opzichten onrechtvaardig is, aange zien de verwaarloosde watergangen in orde gemaakt zijn op kosten der gemeen schap, aangezien de uitvoering hiervan heeft plaats gevonden in werkverschaf fing. 3. het deel dat de polder daartoe heeft bijgedragen door de nieuwe regeling ten laste van de eigenaren van gebouwen komt. 4. Ged. Staten het verzoek van de Bree- de Watering Bewesten Ierseke inhouden de eenzelfde heffing op gebouwde eigen dommen hebben afgewezen. Indien Ged. Staten in deze hetzelfde standpunt inne men, en niet met twee maten meten, moet in dit geval hetzelfde recht gelden. 5. de polderlasten in het Waterschap Krabbendijke in alle opzichten buitenge woon laag zijn. De vergadering werd door 152 perso nen bezocht. Koudekerke. D'e Raad dezer gemeente komt Dinsdagmiddag te half twee in openbare vergadering bijeen. Op de agenda komt o.m. voor een voor stel van B. en W. tot vaststelling van een verordening voor de vrijwillige brandweer alhier. In hun praeadvies merken B. en W. op, dat meermalen bij brand is gebleken, dat een groot en ver plicht brandweercorps, zooals deze ge meente thans nog bezit, niet de resul taten oplevert, die met een kleinere maar vrijwillige kern bereikt wordt in andere gemeenten. Omtrent deze aange legenheid is advies ingewonnen bij den Zeeuwschen Prov. Brandweerbond. Uit gaande van het ingekomen rapport stel len B. en W. thans voor tot oprichting van een korps vrijwillige brandweer dat bestaan zal uit het kader, zoowel op hel dorp als op 'tZand, bestaande uit een opperbrandmeester en twee brandmees ters, en het personeel, zoowel op 't dorp als op 't Zand bestaande uit zeven brand weerlieden en vijf terreinafzetters. B. en W. stellen verder voor, om voor het bouwen van zomerwoningen in eer ste instantie aan te wijzen het terrein nabij den Galgeweg en daarmede de uit voering van het plan Zwanenburg op te schorten. B. en W. wijzen er hierbij op dat inzake het zomerwoningenterrein na bij Zwanenburg na langdurige bespre king, met de Duincommissie geen over eenstemming is bereikt. De commissie heeft een schriftelijk rap port omtrent haar uitvoerbaar geacht plan thans ingediend bij B. en W. Daar in zegt de commissie, dat, om het ter rein bij Zwanenburg in orde te maken, zal 't noodzakelijk zijn 't op te hoogen tot 45 c.M. boven het winterpeil. De commis sie berekent dat het gewonnen terrein f0.30 per M2. kost. Bij de besprekingen van B. en W. met deskundigen hebben deze laatsten 't rapport van de duincommissie onuitvoerbaar geacht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2