DE ZEEUW TWEEDE BLAD .Nieuw!.ook voor Uw huid! Ter bescherming tegen zonnebrand, het verkrijgen van een mooie, ie teint en voor massac Binnenland Uit de Provincie Ingezonden Mededeellng, Nederlands fabrikaat VAN' VRIJDAG 31 MEI 1935, Nr 203. GROENTEN IN BUS. Verhandelen van opgeweekte droge erwten verboden? Naar het „Ned. Weekbld. voor Kruide nierswaren" verneemt, is een ministe rieels beschikking afgekomen, waarbij is bepaald, dat de verpakking van bewerkte of verwerkte tuinbouwgewassen moet voorzien zijn van den naam van den ver werker, zoomede van een, den verwer ker aangewezen ingeslagen letter. Verder zullen de benamingen van den inhoud moeten aangeven: Soort, maat en variëteit van het product. Eveneens is volgens het blad spoedig te verwachten het Kon. besluit waarbij het verhandelen of doen verhandelen, ver voeren of doen vervoeren van opgeweekte droge erwten, zgn. regenerees en het in voorraad hebben daarvan anders dan voor gebruik ter plaatse, wordt verboden. Steunverleening gerst en veldboonen. Ten aanzien van de steunverleening voor gerst en veldboonen van den oogst 1935 maakt de Regeeringscommissaris voor den Akkerbouw en de Veehouderij bekend, dat voor de telers, die van die gewassen niet meer dan 1 H.A. verbou wen, een andere regeling is getroffen dan in 1934 het geval is geweest. De opbrengst van bedoelde perceelen gerst of veldboonen kan worden vastge steld door schatting van het te velde staande gewas. Een verzoek tot zulk een schatting moet door belanghebbenden vóór 8 Juni 1935 zijn ingediend bij de Landbouw- Grisis-Organisatie van het betreffende gewest. Wanneer een dergelijke aanvrage niet vóór dezen datum is ingediend, zal de te ler zich dienen te onderwerpen aan de voorgeschreven dorschcontrole, waarvan de kosten in de daarvoor in aanmerking komende gevallen te zijnen laste worden gebracht. Ook kan de Landbouw-Grisis- Organisatie indien naar haar oordeel daartoe aanleiding bestaat, zonder dat een verzoek van den teler is ingekomen, de opbrengst vaststellen door middel van schatting van het te velde staande ge was. Onnoodige kapitaalsvernietiging bij brand. De Commissaris van de Koningin in Noord-Brabant heeft aan de burgemees ters in dat gewest medegedeeld, dat do Vereeniging van Nederlandsche hrand- weerverzekeraars te 'sGravenhage hem heeft medegedeeld, dat het aan de leden van die vereeniging is opgevallen, dat de plaatselijke brandweer niet zelden de mu ren van een huis, waarin een brand heeft gewoed, omhaalt in gevallen, waarin dit, noch met het oog op het gevaar voor voorbijgangers, noch om andere redenen gewenscht kan worden geacht. De Commissaris voornoemd is met de vereeniging van oordeel, dat dusdanige onnoodige kapitaalsvernietiging behoort te worden tegengegaan en verzoekt de burgemeesters daartoe hun medewerking te verleenen. In twijfelgevallen zou overleg met den betrokken assuradeur het nemen van een juiste beslissing kunnen bevorderen. Het aantal werkloozen sedert 27 April verminderd met 8315. De Directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekeering en Arbeids bemiddeling deelt mede, dat in de week van 0 t/m 11 Mei 1935 het aantal leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen be droeg 554.500, waarvan 79.000 landar beiders. In de maanden Mei t/m Novem ber worden geen gegevens aangaande de werkloosheid van de vereenigingen van landarbeiders ontvanen. De werkloosheid onder de overige 475.500 verzekerden be droeg 30 pet. In de vorige verslagperiode (22 t/m 27 April) bedroeg de werkloosheid onder de 554.500 verzekerden 27,2 pet. Indien echter de landarbeiders ook in die pe riode buiten beschouwing waren gelaten, zou het percentage zijn geweest 29,9. In de eerste verslagweek van Mei in de jaren 1934 en 1933 was de werkloosheid onderscheidenlijk 25,1 pet. en 25,9 pet. Bij 1058 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 11 Mei 1935 in totaal 377.505 (vorig jaar 322.499) werkzoekenden ingeschreven, onder wie 360.243 mannen. Hiervan waren werk loos 359.714 personen, onder wie 347.188 mannen. Op 37 April 1935 bedroeg het aantal ingeschrevenen bij een ongeveer gelijk aantal organen 385.660, onder wie 368.484 werkloozen. Het aantal inge schreven werkzoekenden is sedert 27 April 1935 verminderd met 8155, het aantal werkloozen met 8315. Verkoop slaolie niet beneden bepaalden prijs. Ten einde den afzet van natuurboter te beschermen is, naar het „Ned. Wkbl. voor Kruidenierswaren" verneemt, door de spijsolieconventie op last van den re geringscommissaris voor de melkvee houderij bepaald, dat slaolie niet bene den bepaalde prijzen mag worden ver kocht. Deze minima zijn voor heele flesch 05 cent, halve flesch 40 cent, losse sla olie 75 cent per kilogram of 70 cent per liter. Elke ontduiking door kortingen, ge schenken of door combinatieverkoop met andere artikelen is verboden. Alle slaolie, die nog zal worden aange troffen, niet voorzien van de door de cri- sis-zuivelcentrale voorgeschreven con trole-merken, zal op grond van zeer bin nenkort te verwachten regeeringsmaat- regelen in beslag genomen kunnen wor den. Die zich niet aan de minimum-ver koopprijzen houdt, zal van den verkoop worden uitgesloten. De Raadsverkiezing te 's Gravenpolder. Ged. Staten hebben, naar wij reeds meldden, het door den heer Gh. G. Ver- hulst te 's Gravenpolder ingestelde be roep tegen de beslissing van het Hoofd stembureau voor de Gemeenteraadsver kiezing te 's Gravenpolder van 22 Mei waarbij o.m. besloten is geldig te verklad- ren de lijst bevattende namen van can- didaten voor de te houden gemeenter raadsverkiezing waarop als eerste candi- daat voorkomt de naam van L. Schouten ongegrond verklaard. Aan de overwegingen ontleenen wij: dat art. 41, derde lid, der Kieswet uitdrukkelijk toelaat het herstellen van eventueele gepleegde in het eerste lid omschreven verzuimen en voorts be paalt, dat dit herstel kan geschieden door hem, die de lijst heeft ingediend en ter secretarie der gemeente, waar het Hoofdstembureau is gevestigd; dat in het eerste lid van art. 41 o.m. wordt genoemd als verzuim het geval, dat een lijst niet voldoet aan de eischen, gesteld in art. 35, derde lid, m.a.w. dat zij niet is onderteekend door 't ingevolge de wet gevorderde aantal personen die op het oogenblik der inlevering kiezers zijn voor het lichaam waarvoor de ver kiezing moet plaats hebben; dat herstel van dit verzuim waar van het bestaan tusschen partijen vast staat al niet anders kan geschieden dan door het doen plaatsen van 't alsnog benoodigde aantal handteekeningen, het geen niet kan geschieden door dengene, die de lijst heeft ingeleverd, doch moet geschieden door de kiezers zelf; dat hieruit volgt, dat de hiervoor om schreven eisch van het derde lid van art. 41 nopens de wijze, waarop 't ver zuim dient te worden hersteld, in dien zin moet worden opgevat, dat degene, die de lijst heeft ingediend, bijl uitslui ting bevoegd is, te zorgen, dat het ver zuim alsnog worde hersteld, doch niet, dat dit herstel steeds door hem en al leen door hem behoort te geschieden; dat van een andere uitlegging te min der sprake behoeft te zijn, nu in 't on derhavige geval, kwade trouw niet is ver ondersteld, veel minder bewezen en het feit, dat in het eene geval de man voor zijn vrouw, in het andere de vrouw voor haar man, in het derde de vader voor zijn zoon een naam heeft geplaatst veeleer te wijten is aan onvoldoende be kendheid met de techniek van ons kies stelsel; dat hetzelfde gezegd kan worden met betrekking tot het betoog, dat het aange voerde verzuim niet ter secretarie is her steld; dat dit inderdaad door de wet met zooveel woorden wordt voorgeschreven, doch dat voorschrift beschouwd dient te worden als een maatregel van orde en dat, mits slechts ex tegen gewaakt wordt, dat bij het herstellen van het verzuim niet gezondigd wordt tegen de bedoeling van den wetgever, in het bijzonder men zich daarbij bepaalt tot het verduidelijken van de reeds tot uiting gekomen bedoeling der kiezers, gelijk in casu is geschied, miskenning van dit voorschrift evenmin behoeft te leiden tot het niet geldig ver klaren eener lijst; Overwegende misdien dat, al zou een meer letterlijke naleving van de des betreffende wettelijke voorschriften wel licht aanbeveling hebben verdiend, de door of vanwege het Hoofdstembureau verrichte handelingen niet geacht kun nen worden te zijn geweest in strijd met eenig bindend wettelijk voorschrift en dat derhalve het tegen de beslissing van het Hoofdstembureau gerichte beroep ongegrond behoort te worden verklaard. Internationaal congres voor propaganda voor vreemdelingenverkeer. De deelnemers aan het 9e congres van de internationale Unie van officieele ver eenigingen voor propaganda voor Vreem delingenverkeer, die Woensdag Walche ren bezochten, kwamen tegen 2 uur te Middelburg aan en bezochten de Ab dijgebouwen en namen een kijkje op de Markt. Na hun wandeling kwamen zijl terug op de sociëteit De Vergenoeging, waar het bestuur van Vreemdelingenverkeer hen een thee aanbood en waar de voorzitter mr J. Moolenburgh hen in het Fransch dank bracht voor hun bezoek aan Middel burg en aan het eiland Walcheren, de hoop uitsprekende, dat dit een druk be zoek aan Walcheren tot resultaat zal hebben. De voorzitter van het congres, dr Carlo Pugliesi beantwoordde de woorden van mr Moolenburgh en gaf daarbij de verze kering, dat men dankbaar is dit bezoek te hebben gebracht en de schoonheid van eiland en stad te hebben bewonderd. i De motorveerboot „Prin ses Julian a". De motorveerboot „Prinses Juliana" van den provincialen stooahbootdienst op de Westerschelde, is voor eenige maanden buiten dienst ge steld. Het schip is overgebracht naar de werf van de N.V. Kon. Mij „De Schelde" voor herstel van machineschade. Middelburg. Het verkeer in de Langedelft. Dat men op Donderdag tusschen 11 en 6 uur niet in de Langedelft mag rijden met auto's of motorrijtuigen weet nu zoo zachtjes aan wel ieder stad genoot. Deze week werd men echter in de war gebracht, wapt toen het Woensdag marktdag was, stapten velen van hun fiets en vermeden de hoofdstraat, of schoon dit niet noodig was. Gisteren, He melvaartsdag, daarentegen waren er zeer velen, dio fietsten of auto-den alsof het geen Donderdag was. De politie trad ech ter met overleg op, waarschuwde de over treders, maar maakte geen proces ver baal op. i 1 Vlissingen. Vliegtuigbouw. Zoo als bekend, was men aan de fabriek van de Koin. Mij. De Schelde bezig met het eerste daar vervaardigde vliegtuig S 12. Dit vliegtuig is in den hangar van het vliegveld gemonteerd en Woensdagmid dag heeft de heer S. de Mul, instructeur van de Nationale Luchtvaartschool, er een welgeslaagde proefvlucht mede ge houden, in het bijzijn van de beide direc teuren der Schelde, den vliegtuigbouwer, de heer Slot, en enkele ingenieurs. Ook was aanwezig de he'er de Geus van den Heuvel, lid der Amsterdamsche Aeroolub, voor wien het toestel bestemd is. Woensdagavond heeft het Douglas- vliegtuig weer verschillende avondtoch- ten boven Walcheren gemaakt, en giste renmiddag steeg het eenige malen op voor het maken van tochten met passa giers. De aquarium- en terra- r\i u m-t entoonstelling. Drie ja ren geleden werd de Aquarium- en Terra rium-Vereen. „Walchersche Natuurvrien den" opgericht. Niet alleen is sinds dien tijd de Vereen, gegroeid van 17 tot ruim 75 leden en wordt er zelfs sedert September j.l. een eigen orgaan voor de leden uitgegeven, maar nu durft het zeer actieve bestuur het zelfs aan voor de eerste maal in Zee land te Vlissingen een tentoonstelling te houden, aldus schrijft o.m. de bescherm heer der vereen., de heer G. A. van Woel- deren, burgemeester van Vlissingen in zijn „Voorwoord" in het voor deze ten toonstelling uitgegeven programma. De tentoonstelling is ondergebracht in negen groepen. De grootste collectie vormt de groep a, gezelschaps-aquarium, welke visschen bevatten van verschillende fa milies. Het voordeel hiervan is, dat men een zeer groote keuze heeft in kleuren en vormen en juist daarom zeer geschikt is om als z.g. salon-aquarium betiteld te worden; groep b bestaat uit familie-aqua riums, welke alleen bevolkt worden met visschen uit dezelfde familie. Ook hier mede is iets heel moois verkregen, daar alle families een zeer groote keuze aan visschen bieden; groep c, aquariums met kweekstellen bevatten uitsluitend één paar kweekvisschen, der goede, gezonde en uit gegroeide dieren; groep d, aquarium met jongbroedj bevat uitsluitend jonge vis schen in verschillende stadia van ont wikkeling; vele vischjes zij!n slechts en kele millimeters groot. Een aquarium met zeevisch een bijzondere attractie 2 aquariums met kondwater en 2 terra riums voltooien deze in totaal 48 stuks tellende tentoonstelling. Te half negen hadden zich Woensdag avond met de tentoonstellingscommissie vele genoodigden verzameld om tegen woordig te zijn bij' de officieele opening der tentoonstelling. De voorzitter, de heer M. H. Braat, te N. en St. Joosland, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den wethouder van onderwijs, de heer W. P. Edelman, die bijl ontstentenis van den beschermheer, den heer Van Woelderen, die tot zijn spijt verhinderd was, de tën- toonstelling zon openen. De heer Edelman zeide gaarne aan de uitnoodiging te willen voldoen. Tot Ja nuari wist spreker niet, dat hier een apuarium-vereeniging bestond. Het doel is liefde aan te kweeken voor aquaria en terraria, in het bijzonder bij1 de jeugd. In een aquarium is alles leven en be weging en kan men alles in den natuur staat bestudeeren. Daarom verheugt het hem zeer, dat deze jonge vereeniging den moed heeft gehad deze tentoonstelling te houden en onze burgerij de gelegenheid te geven dit alles te bewonderen. In het bij'zonder voor de leerlingen van al onze scholen is deze tentoonstelling uiterst leerzaam. Spr. hoopt, dat hiji door zeer vele per sonen zal bezocht worden en verklaarde daarna de tentoonstelling voor geopend. Goes, A.s. Woensdag des nam. twee uur vergadert de Gemeenteraad Aan de orde komen: Reclame straatbelasting. Voorstel .tot het opnieuw vaststellen der verordening op de 'heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting. Wijziging Burgerlijk Armbestuur 1394. Begrooting Gasthuis voor 1935. Onderzoek der ge loofsbrieven van het nieuwbenoemde lid van den Raad, den heer mr H. G. J. Zaaijer. Verzoek van de firma J. Th. Pi laar, om in erfpacht te mogen hebben een stuk gemeentegrond aan de haven. Benoeming van leden in de Schattings commissie voor de Rijks-inkomstenbelas ting. Wijziging gemeente-begrooting voor 1934. Voorstel van den heer Simons met betrekking tot het uitoefenenvan con trole op de onderhoudswerken der ge meente. Wijziging der Bouwverordening. Opcenten gemeentefondsbe lasting. De verordening op de heffing van opcenten op de gemeentefondabelas- ting werd bij Kon. besluit van 11 Aug. 1934 goedgekeurd tot 1 Mei 1935. Het zal derhalve noodzakelijk zijn, om deze verordening opnieuw vast te stellen. Ingevolge art. 6, le lid, sub b van de wet van 4 Maart 1935, is 'het maximum-aan tal opcenten van 100 teruggebracht op 75. In de gemeente-begrooting voor 1935 werd met deze verlaging reeds rekening gehouden, terwijl de plaatsing der ge meente in de derde klasse werd gehand haafd. Reclames straatbeiasting. Blijkens een ingekomen adres zouden er eenige personen bezwaar hebben ter zake van htm aanslagen in de straatbelasting. Naar aanleiding hiervan merken B. en W. op: le. dat bij arrest van den Hoo- gen Raad d.d. 17 Januari 1934 is uitge maakt, dat het niet geoorloofd is, dat eenige aangesiagenen gezamenlijk bij één bezwaarschrift tegen hun aanslagen in de plaatselijke belastingen opkomen; 2e. dat het adres slechts door één per soon is onderteekend en artikel 8, derde lid der Grondwet bepaalt, dat ondertee- kening uit naam van anderen, van aan de bevoegde macht ingediende adressen, slechts kan geschieden krachtens schrif telijke, bij het verzoek overgelegde vol macht. Op grond van een en ander geven zij in overweging, het adres voor kennisgeving aan te nemen. Op 1 Juni 1935 loopt de termijn af, waarvoor de firma J. Th. Pilaar in erf pacht heeft een stuk gemeentegrond, ge legen aan de haven. Genoemde firma vraagt thans verlen ging van deze erfpacht voor den duur van 20 achtereenvolgende jaren tegen een canon van f0,25 per vierk. M. per jaar, zijnde in totaal per jaar f 1325. Tot dusver bedroeg de canon f 101,04 per jaar (aanvankelijk f 150, later f 192). Noodig is evenwel, dat het terrein be hoorlijk wordt geëgaliseerd en op hoogte gebracht. B. en W. geven in overweging om aan dit verzoek te voldoen en tevens het door den Directeur van Gemeentewerken noo dig geachte bedrag toe te staan voor hel in orde brengen van het terrein (f2500). i Schattingscommissie Rijksinkom stenbelasting. Met ingang van 1 Mei 1935 zijn periodiek afgetreden als leden der schattingscommissie voor de Rijksinkom stenbelasting de heeren D. Dekker, J. Jongepier, A. L. van Melle en A. Ver- maire. De aftredenden hebben zich be reid verklaard een o.v. herbenoeming te aanvaarden, uitgezonderd de heer D. Dekker. In diens plaats werd de heer P. Ghamuleau bereid bevonden om zich een benoeming te laten welgevallen. De tweede 35 K.M. wandel tocht. Tegen gisteren had de Goesche wandelsportvereeniging „De Amateur" den tweeden 35 K.M. wandeltocht ge organiseerd. Deze is weer een groot suc ces geworden. Van 9 tot 10 uur was het op de Groote Markt een levendige drukte. De honder den tippelaars kwamen aan, haalden hun startkaarten en stelden zich op. Om de markt en langs de straten, waardoor gemarcheerd zou worden, stonden dui zenden belangstellenden geschaard. Ongeveer half elf werd afgemarcheerd. De morgenroute ging door Abbekinderen en Eversdijk naar Kapelle-Biezelinge. Nadat weer te Goes was gepauzeerd, werd de tweede route door de Poel naar 's Heer Arendskerke geloopen. Het was een mooi parcours en uitstekend wandel weer. Tegen 5 uur marcheerde men Goes weer binnen en konden 364 dames en heeren de herinneringsmedaille in ont vangst nemen. Te kwart voor acht had in het Schut tershof de prijsuitreiking plaats. De secretaris der Goesche vereeniging, de heer Tissing, sprak zijn blijdschap uit over het succes van dezen dag en dankte allen, die hieraan medewerking hadden verleend. Namens de jury maakte de heer Per sant Snoep den uitslag bekend. Spr. huldigde vooraf de deelneemster, mej. A. J. Petiet, die niet alleen des morgens van Middelburg naar Goes was komen wandelen, maar ook den 35 K.M. wandel tocht meemaakte. Bekers en medailles werden als volgt toegekend: Voor besten indruk: „de Vier- daagsche" te Breda, netst gekleede groep: „De wandelaars", Goes, verstkomende groep: „De Vierdaagsche" te Breda, best marcheerende groep: de matrozen te Vlis singen, grootste groep: C.K.W.O. te Vlis singen, verstkomende dame: L. Melot te Vlissingen, verstkomende heer: L. Heuke3- hoven te Breda. De Chr. Zangvereeniging „De Lof- stem", dir. dhr Adr. Kousemaker, be haalde op het te Kruiningen gehouden concours van den Ring Zeeland van Chr. Zangvereenig.ingen een tweeden prijs in de eerste afdeeling. Biezelinge. Onder begunstiging van goed weer werd in den daartoe prachtig gelegen boomgaard van dbr Johs de Roo een groot nationaal festival van Accor deonverenigingen gebonden., georgani seerd door de Mondaccordeonvereeniging alhier, Om 12.30 u. had de officieele ontvangst van voorzitters en directeuren der deel nemende vereenigingen in het lokaal Al gemeen Belang plaats, waar burgemees ter Bierons een hartelijk welkomstwoord sprak. Hierna volgdo de welkomstmuziek door Inter Nos van Biezelinge op het marktplein. Daarna had de opstelling der deelnemende vereenigingen plaats. Met Biezelinge waren er 10 vereenigingen: Inter Nos, Biezelinge: 0. K. G., Ooster- land; Orpheus, Iarseke; Concordia, We- meldinge; D.E.S., Zonnemaire; welke een extra prijs ontving als de verste; Kunst vrienden, Goes; Crescendo, Ttholen; E. M. M., Middelburg; Excelsior, 's Heeren- hoek; Crescendo, Vlissingen. Het bezoek overtrof de verwachting en was goed te noemen. Ook voor het con cert op het marktplein door de Accor- deon-vereeniging Crescendo, Vlissingen, was veel belangstelling. Schore. De werkman Z., alhier, had bij het graven van een riool het ongeluk dat een massa uitgegraven grond door instor ting op zijn lichaam terecht kwam. Toe geschoten hulp verloste hem uit zijn be narden toestand. Z., die inwendige kneu zingen had bekomen kon zijn werk niet meer voorzetten. lerseke. Door een der grootste oester- firma's alhier wordt een motorkorboot omgebouwd voor de garnalenvangst. Het doel is de menschen aan het werk te hou den en zelf garnalen te laten visschen voor de verzending naar het buitenland. i Ondanks bet warme zomerweer wordt nog door ongeveer 130 werkloozen bij een 15-tal oesterkw&ekars door ge werkt. De oesterperceelen worden daar door zeer opgeknapt. Eén vertegenwoor diger van den minister van sociale zaken heeft met de politieboot „Gier" een onder zoek ter plaatse ingesteld daarbij door den burgemeester en de hoeren J. G. Gor- nelisse en M. Westdorp deskundig bijge staan. Wemeldinge. Door het Centraal Stem bureau is de nummering van de ingele verde lijsten voor de gemeenteraadsver kiezing als volgt vastgesteld: 1. P. Cy- aouw; 2. Adr. Dominicus; 3. D. Bruin- ooge; 4. F. Wabeke Az.; 5. D. M. de Jon ge; 6. P. J. J. Dekker. i Benoemd in de vacature van Dr J. J. Woldendorp tot voorzitter van de Vereen. Ghr, Volksonderwijs dhr Jac. Wabeke Az. Het onweer. Tijdens een hevig onweer, is gistermorgen een rund van den landbouwer K., alhier, in de weide door den bliksem gedood. Ook werd bij een ingezetene blikseminslag geconsta teerd in het radiotoestel, waardoor het toestel ernstig werd beschadigd. Kapellc. Het onweer. Donderdag morgen, omstreeks 6 uur. bij een kort., doch hevig onweer, sloeg de bliksem in het pand A 113 in de Wilhelmina,straat, bewoond door den beer Jacs. Sandee, eig. de beer Pb. Wessels uit Goes. De blik sem trof den schoorsteen, welke totaal van de woning werd weggeslagen. De bin nenste deelen van den schoorsteen op den zolder werden eveneens weggerukt. Over al lagen de brokken steen verspreid op den zolder, waarop 3 bedden staan. Een ijzeren ledikant was door de zoldering gedrukt. Een kinderledikant lag onder de steenen en was versplinterd. Een kind van ongeveer 3 jaar was er door demoe der 5 minuten voor het ongeluk uitge haald. De bewoners waren gelukkig tijdig op gestaan en bevonden zich in de keuken waar ook verschillende dingen het moes ten ontgelden. In de woonkamer leek het wel een ruina. Het spandoek voor den schoorsteen waa weggeslagen. Een zware tafel was door de kamer geslingerd. De materieele schade was ook hier aanzien lijk. De electrioiteitsleiding was ook ern stig beschadigd. De meter was wegge slagen en door het raam boven de deur naar buiten geworpen. Ook de andere wo ningen in de straat hebben, zonder licht gezeten. Het water van de waterleiding was eerst niet ie gebruiken. Brand werd niet veroorzaakt. Ook geen der bewoners trof eenig letsel. Beiden, bewoner en eigenaar waren verzekerd. De schrik van de bewo ners was naar te begrijpen, groot. Gapinge. Alhier werd Woensdagmor gen de jaarlijksoke geitenkeuring gehou den. In totaal werden 32 geiten aange voerd, als keurmeesters fungeerden de heeren Sietema uit Middelburg en Ver- sluijs uit Serooskerke (W.). Het oordeel van de keurmeesters omtrent de aange voerde dieren was zeer gunstig, ze waren van goede kwaliteit en. de geitenstand te Gapinge kan goed genoemd worden. De uitslag van de keuring was als volgt: Lammeren, 10 stuks: le pr. L. Mersie, 2e pr. S. Louwerse, oe pr. Gbr. Franclce, 4e pr. Jobs. Vos, 5e pr. A. Versluijs. Éénjarige geiten, 11 stuks: le pr. P. Joziasse, 2e pr. H. Luit wieier, Se pr. Jobs Vos, 4e pr. H. Rover si 5e pr. Jao. Goed- bloed, '6e pr. Ghr. Francke.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5