N AT IO N A L E AKKERTJES Pijn in de ledematen? FEUILLETON. Johanna Coninghame. Uit de Provincie. LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam Waarborgen voor polishouders. 171 millioen gulden AKKER.CACHETS «en en de garnizoenscommandant overste J. H. C. BenU van den Berg hun opwach ting maken. Na de ontvangst van dene autoriteiten vertrekken de Koningin en de Prinses met gevolg per auto's naar het Haven plein. Hier «tl een bataljon marine-troepen, waarbij is ingedeeld een compagnie adel borsten met vaandel, deiileeren. H. M. de Koningin en H. K. 'H. Prinses Juliana bevinden zich tijdens het défilé voor het marine-monument. Veertig minuten na aanvang van het défilé begeven de koninklijke gasten zich aan boord van Hr Ms „Hertog Hendri'k". Na de inspectie van de bemanning stoomt het schip naar de reede, waar een onder zeeboot-aanval, een schietoefening en en kele demonstraties van een escadrille vliegtuigen van 'Hr Ms vliegkamp „De Kooy" zullen worden gehouden. Na het einde hiervan ankert de Hertog Hendrik ongeveer vijf meter benoorden de haven. Om 11.10 volgt dan een défilé van de schepen, welke zicih ter reede bevinden in de volgdorde: „Gelderland", groep torpe dojagers, divisie onderzeebooten. 'Ongeveer kwart voor twaalf begeeft het gezelschap zich met de admiraalssloep naar den wal en vervolgens per auto naar den koninklijken trein. Gedurende den tijd, dat de koninklijke gasten zich ter reede bevinden, is de dijk voor het publiek open gesteld. Notariaat. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris tor standplaats de gemeente Deurne, J. A. Tromp, candidaat-notaris te Boosendaal; is aan W. J. A. 'R. Richardson Bennerna- gel, op verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Amsterdam. Vervoer uit en naar het buitenland. Ingediend is een wetsontwerp inzake maatregelen omtrent het vervoer van per sonen en goederen met motorrijtuigen uit en naar het buitenland. Aan de toelichting wordt ontleend, dat al eenigen tijd in verschillende landen maatregelen worden genomen, welke ertoe leiden, dat het personen- en goederenver voer met motorrijtuigen tussohen Neder land en die landen meer en meer in vreemde handen komt. Het is wensohelijfc, de belangen der Nederlandsche bedrijfs autohouders te besdhermen en te bewer ken, dat de vervoerders van andere lan den hier te lande niet grootere vrijheid 'ge nieten dan de Nederlandsche vervoerders in de bedoelde landen. Het wetsontwerp heeft deze strekking. Het machtigt den Minister van Water staat om het vervoer van personen en goederen met motorrijtuigen uit en naar de door hem aan te wijzen landen geheel of gedeeltelijk aan een vergunning te bin den. Aangezien ret de bijzondere tijdsom standigheden zijn, die de regeling noodig maken, is bepaald, dat de wet uiterlijk op 1 Januari zal vervallen. Proi. Chr. Bond van Spoor- en T ram wegpersoneel. Gisteren kwam de Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel (P.C.B.) te Utrecht in algemeene vergadering bijeen. De vergadering werd geopend door den bondsvoorzitter, den heer J. Augusteyn, die een openingsrede uitsprak, waarin hij er op wees, dat het met spoor en tram neg altijd slecht gaat, zoo slecht, dat wij ons met angst afvragen, wat zal zich uit een en ander ontwikkelen? Tekorten, loonsverlaging, nieuwe tekorten, nieuwe loonsverlaging, ziehier het refrein, dat zich maar steeds blijft herhalen en dat als in cirkelgang ons bezig blijft houden. Slaan wij het wereldgebeuren gade, dan zien wij zich toestanden ontwikkelen op een wijze, dat het ons bang zou wor den, zoo wij niet wisten, dat God regeert. Komende tot de verhoudingen in den bond, constateerde spr., dat deze in alle opzichten goed waren. Bedroeg op 1 April '34 het aantal leden 4838, op 1 April j.l. was het 4658, dus een vermin dering van 180 leden in een jaar. Te voorzien is, dat verdere teruggang onver mijdelijk zal zijn, tenzij spoedig een wijzi ging in de verkeerstoestanden mocht in treden. Na de openingsrede kwamen de ver schillende huishoudelijke zaken aan de orde. (Vrij naar het Engelsch.) 27.) -«— Drie kleine kinderen kwamen van de school thuis; juffrouw Wood gaf hun elk een stuk bruin brood, en stuurde ze naar buiten om tot het donker te spelen, uit vices dat het lawaai van hun stemmen hun zieke zuster zou hinderen. Een paar klanten kwamen binnen om eenige in- Jkoopen te doen en allen vroegen, hoe het met Annie ging, haar ziek worden had veel opzien verwekt in het dorp. Juffrouw Wood was steeds bereid opnieuw te ver tellen, hoe het geval zich had toegedra gen en daardoor vernam Gertrude, dat Annie bij de Westons in dienst was ge weest. Ze nam direot aan, dat Juffrouw Wood de waarheid sprak, toen deze ver klaarde, dat „de Westons parvenu's wa ren, allesbehalve van goede geboorte." Juffrouw Wood was natuurlijk vervuld van haar leed, niet onvermengd met ver ontwaardiging over haar dochters toe stand en Gertrude was vol sympathie voor haar, vooral omdat het de Westons Arbeidsvoorwaarden landarbeiders in Zeeuwsch-Vaanderen. De minister van Economische Zaken heeft aan de landbouwers in Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen, die georga niseerd zijn bij de Landbouw-Crisis-Orga- nisatie voor Zeeland, op grond van arti kel 3 lid 1 der Crisis-organisatiebeschik king 1934 II arbitrage opgelegd inzake de vaststelling van de arbeidsvoorwaarden der bij hen werkzame landarbeiders. Tot arbiter is benoemd Prof. Dr Ir G. Minderhoud te Wageningen. van D.O.S., zal op de Markt voor het Stadhuis het Middelburgsch muziekkorps van 10 tot 11 een concert geven. Goes. Gisteravond hield de afd. Goes van den Ned. Ghr. Vrouwenbond een goed bezochte vergadering, die bij ont stentenis van Mej. Donner geleid werd door Mej. van Wieringen. Na de opening werden mededeelingen gedaan over den op 20 Juni te Ginneken te houden landdag waarvoor veel animo bleek te zijn. Door Mej. Maartense werd verslag uitgebracht van de te Utrecht ge houden algemeene vergadering. Voorts werd nog een en ander meegedeeld om trent het werk van de commissie inzake huishoudelijke voorlichting, waaraan Ingezonden Mededeeling. Internationaal congres voor propaganda voor Vreemdelingenverkeer. De ongeveer 25 deelnemers aan het te Den Haag plaats hebbende 9e congres van de Internationale Unie van officiëele vereenigingen voor propaganda van vreemdelingenverkeer, kwamen heden (Woensdag) morgen tegen 10 uur met een K.L.M.-vliegtuig op het vliegveld Vlissingen aan, waar zij door leden van het bestuur van V.V.V. te Vlissingen werden ontvangen. Na het gebruik van een kop koffie ving een rijtoer door Wal cheren aan met o.a. een bezoek aan den Westkapelschen zeedijk en den West- kapelschen vuurtoren. Na de rondrit werd in „Brittannia" te Vlissingen de lunch gebruikt, waarna men naar Middelburg reed, waar in de sociëteit „De Vergenoeging" het bestuur der Ver. Vreemdelingenverkeer op Wal cheren, gastvrouw was. Daar het deze week, met het oog op den Hemelvaartsdag, heden marktdag is, konden de gasten van het vroolijke aan zien van Middelburg op zulk een dag genieten, naast het vele, dat de stad op het gebied van oude gebouwen en musea biedt Bliksem ingeslagen. Tengevolge van het inslaan van den bliksem is te Biervliet de schuur van den landbouwer J. de Wever tot den grond toe afgebrand. Er was geen vee in de schuur. Verzekering dekt de schade. Waterschappen. Benoemd tot dijkgraaf van den Nieuwo Havenpolder, I. A. Haartsen te Schoon- dijke; tot dijkgraaf van den polder Vier bannen van Duiveland, G. L. Klompe te Ouwerkerk; tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Elisabethpolder (Ar- nemuiden), E. G. Steendijk Gzn. te Arne- muiden. Aan B. van Liere te Wilhel- minadorp is op zijn verzoek eervol ont slag verleend als lid van het bestuur der waterkeering van den Calaniiteuzen Oost- Bevelandpolder. Diefstal. Dezer dagen vervoeg de zich bij een winkelier te St. Jansteen een persoon, die de aanwezige winkel juffrouw 7 K.G. koffie merk Special en 5 K.G. van een andere soort bestelde. Nadat de 7 K.G. waren afgewogen en in gepakt, verwijderde de juffrouw zich ten einde de andere soort te halen in het pa'khuis. Toen zij wederom in den win kel terugkwam, bleek de man te zijn ver dwenen met de koffie. Bij onderzoek is gebleken, dat de persoon, een Belg, af komstig uit een der omliggende grens plaatsen, deze „truc" bij meerdere win keliers in de omgeving van St. Jansteen heeft uitgehaald. Middelburg. Na afloop van den voet balwedstrijd D.O.S.'V.V.V.V.V., die van avond plaats heeft voor den zilveren be ker in verband met het éénjarig bestaan gold. Mevrouw Stuart kwam met bedroefd gelaat terug van haar bezoek aan bet zieke meisje en Gertrude zag, dat ze zeer ontsteld was. „Ze is erg ziek, juffrouw Wood. Vol gens mij zou er niemand bij haar op de kamer moeten slapen dan Tommy. Kan een buurvrouw uw twee andere kinderen niet zoo lang bij zich houden?" „Ik weet het werkelijk niet, mevrouw, maar ik zal eens zien, wat ik er aan doen kan." „Het is van het grootste belang, dat de kamer frisoh en luchtig blijft. Die arme Annie heeft het toch al zoo benauwd. Ik wenschte, dat ik een beetje meer in de nabijheid woonde; maar morgen zal ik u ijs en nog eenige dingen sturen, die haar mogelijk eenige verlichting zullen geven. En dominee komt morgen zeker, want ze scheen er erg verlangend naar te zijn, hem te spreken." „Dank u vriendelijk, mevrouw. Er is hier niemand, die naar ons arme men- schen omkijkt. Ik vrees, dat ik haar zal moeten verliezen", en de arme juffrouw Wood brak in tranen uit. „Ze is in Gods hand. Dat meisje, dat nu bij haar zit, schijnt een aardig, handig kind te zijn.'1 door de afd. medewerking wordt ver leend. Na de pauze gaf een vertegenwoordi ger van de Phaff-naaimachines een de monstratie die met veel belangstelling werd gevolgd. Morgen, 30 Mei, zal bet 35 jaar geleden zijn, dat dhr C. Anthonisse bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. 'Gedurende vele jaren bediende hij het seinhuis aan de Voorstad. Vrijdag 31 Mei a.s. geeft de Harmo nie „Euphonia", directeur dhr P. de Rooy een concert op de Groote Markt. Aanvang 8.30 uur. Programma: 1. „Vers la Lumiére", marsch, Blankenburg. 2. „Le Barbier de Seville", ouverture, Rossini; 3. Kunstier Leben", wals, Strauss. 4. „15e Air Varié voor Baryt'on", J. Christophe. (Solist: dhr 'G. le Conté). Pauze. 5. „Unter den Linden", marsch, W. Grosse. 6. „Der Ca lif van Bagdad", ouverture, Boiëldieu. 7. „Le Trouvère", fantaisie d'Opéra, Verdi. 8. „Introduction et Polonaise de Concert", clarinetsolo, E. Avon. (Solist: dhr G. Tem merman). 9. „Vaste Verkeering", lied uit de film „Het meisje met de Blauwe Hoed" Max Talk, arr. P. de Rooy (met refrein- zang). 10. „Hoch Heidecksburgl" marsch, B. Herzen. Schore. De werkman W. uit Wemeldin- ge geraakte bij de brugbouw te Vlake on der een neervallende baal cement van 50 K.G. W. kreeg daarbij zoodanige inwen dige kneuzingen, dat 'hij zijn werk niet kon voortzetten. Borsselen. Wegens de vele zieke leerlin gen (ongeveer tachtig) is de Christelijke school alhier gesloten. 's-Gravenpolder. Lijst-Schouten gehandhaafd. 'Gedep. Staten heb ben het beroep, ingesteld door dhr G. G. Verhuist tegen de goedkeuring van de candidatenlijst-Schouten voor de a.s. Ge meenteraadsverkiezing, ongegrond ver klaard. De beslissing van het hoofdstem- hureau blij'ft dus intact en de lijst wordt gehandhaafd. (Zooals bekend, waren volgens appel lant 'handteeïeningen op deze candidaten- lijst door derden geplaatst.) Kapelle. De nummering van de lijsten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing op 19 Juni a.s. is als volgt: Die scheuten in Uw schouder, in Uw arm of been, neem daarvoor nu eens wat van die wondervolle Volgens recept van Apotheker Dumont „Ja, God zegene haar; het zijn alle maal lieve kinderen, en Annie was de beste van allemaal." Toen Gertrude thuis kwam, was ze vol van wat ze dien middag allemaal beleefd had. Ze holde de trappen op naar de schoolkamer en vond daar tot haar groote voldoening Johanna, Cissy en Oswald. Gertrude ging op het haardkleedje zit ten, en begon te vertellen. Over de ont moeting met de jongens Spiers weidde ze niet uit, vertelde slechts, dat mevrouw Stuart met een paar angstaanjagende schooiers had gesproken, die mutsen van konijnenvel droegen en roode hemden, vol gaten en winkelhaken. En mevrouw Stu art scheen hen aardig te vinden, want ze had hen uitgenoodigd, om naar de pas torie te komen en hun koffie beloofd. Toen volgde het verhaal van Annie Wood en de bramen en daarna riep Gertrude uit: „En nu heb ik nog iets te vertellen, dat zelfs Gissy nieuwgsgierig zal maken. Het gaat over jou, Johanna. We ont moetten een naar mevrouw Stuart zei knappen man, die den weg vroeg naar Ashton Court en die zei, dat hij van jou gehoord had, Johanna, ofschoon hij je nog nooit gezien had; en ik vertelde hem, dat je een huisgenoot van ons was." „Echt iets voor jou, Trude, om maar No. 1, lijst van de S. D. A. P., A. de Neef. Nó. 2, lijst van de V. B. en V. D., A. van der Have. No. 3, lijst van de C. H., Kapelle, J. van Wingen. No. 4, lijet van de A.R., Kapelle-Biezelinge, P.Zegere. No 5, lijst van Fraanje, P. Fraanje. No. 6. lijet van de G. H., Biezelinge, J. Zuidweg. Rflland-Bath. Bij loting zijn door bet h'oofdstembureau de lijsten voor de a,s. Gemeenteraadsverkiezing, aldus genum merd: No. 1 V. B.; No. 2 S. G. P.; No. 3 G. H.; No. 4 A. R.; No. 5 R. R.; No. 6 S. D. A. P.; No. 7 Gemeentebelangen. Kruiningen. In de groep Kruiningen (Kruiningen, Krabbendijke, Rilland-Bath, Ierseke, Wemeldinge, Waarde en Schore) viel voor de loting voor den dienstplicht lichting 1936 No. 1 op Jan le Clercq en no. 174 '('hoogste nummer) op Eduardus van Campen, beiden te Kruiningen. 's Heer Arendskerke. In de gisteren gehouden zitting van het hoofdstembu- reau werden de lijsten voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad door het lot genummerd als volgt: Lijst 1 G. Philipse; lijst 2 G. de Leeuw, lijst 3 M. Moerdijk, lijst 4 J. Hommes, lijst 5 D. W. Lindenbergh, lijst 6 P. van den Dries Jobz. Vrouwepolder. Maandagavond had al hier op een terrein in gebruik bij dhr P. Meise en door hem daartoe welwillend afgestaan een geitenkeuring plaats, waar bij als keurmeesters optraden dhrn Sie- tema uit Middelburg en Versluijs van Serooskerke.. Aangevoerd waren 33 gei ten. De prijzen werden als volgt behaald: Stamboekgeiten: le pr. P. Gorbijn. Lammers: le pr. A. Tilroe, 2e pr. W. Duvekot Sz. Eenjarige geiten: le pr. L. Duvekot, 2e pr. L. v. d. Broeke. Tweejarige geiten: le pr. H. Louwerse, 2e pr. W. Duvekot Sz. Oudere geiten: le pr. H. Janse, 2e pr. J. Schout, 3e pr. J. Wattel. Twee geiten werden in Prov. Stamboek ingeschreven. De collectie jarige geiten was uitste kend, waarvan er zes voor de fokkerij werden aanbevolen. Naar het oordeel der keurmeesters is de stapel te Vrouwepolder goed te noe men. Biggekerke. Dinsdagmorgen werd, uit gaande van de Prov. vereen, tot verbete ring van het geitenras in Zeeland, de jaarlijksche geitenkeuring gehouden. De jury bestond uit de heeren W. Sietema en J. Versluijs Szn. Door de welwillend heid van Biggekerksche ingezetenen kon een bedrag van f 12 voor prijzen worden beschikbaar gesteld. De uitslag der keu ring is als volgt: Lammers aangevoerd 10 stuks; prijzen: 1. P. Janse, 2. K. de Witte, 3. P. Franke, 4. Z. Zachariasse, 5. J. Wijkhuijs. Eenjarige dieren aange voerd 2 stuks; le prijs P. Simpelaar. Tweejarige dieren aangevoerd 6 stuks, prijzen: 1. P. Vlieger, 2. C. Jobse, 3. J. Caljé. Oudere dieren aangevoerd 11 stuks, prijzen: 1. A. de Witte, 2. P. Francke, 3. G. Clarisse, 4. A, Harpe, 5 G. Jobse. Stamboekgeiten aangevoerd 3 stuks, prijzen: 1. A. de Buck Pz„ 2. P. Vlieger, 3. G. Clarisse. Een geit eigenaar dhr A. de Witte kon in het stamboek ge plaatst worden; ook viel genoemde heer de Witte, hij loting ten deel een gratis abonnement op „De Geit". Souburg. Op 30 Mei a.s. is het 40 jaar geleden, dat de heer G. E. Plugge tot arts promoveerde, waarna hij zich in Aug. van datzelfde jaar te Strijen vestigde en aldaar tot 1901 de praktijk uitoefende. Toen bracht hij deze over naar de gem. O. - en W. Souburg. Ruim 7 jaar gele den droeg hij met uitzondering over het alhier wonend spoorweg-personeel zijn praktijk over aan Dr J. Huijsman. De heer Plugge is vanaf de oprichting van het Groene Kruis Souhurg-Ritthem voor zitter dezer vereeniging, alsmede voor zitter van de Prov. Zeeuwsche Vereen. Het Groene Kruis, eveneens vanaf de op richting. i Toen de werkman P. van S., alhier, thuis arriveerde, na eenigen tijd aan den Hoek van Holland gewerkt te hebben in dienst van de firma Groosman te Mid delburg, kwam hij tot de ontdekking, dat hij zijn portefeuille miste, waarin f 20 zat. Vermoedende, dat hij deze had laten liggen in de woonark waarin hij met meerdere werklieden gehuisvest was ge- direct weer vertrouwelijk te zijn/' zei Gissy, die toch 'ondanks zichzelf belang stelde in het verhaal. Maar Gertrude wijd de geen aandacht aan die onderbreking en ging voort, verrukt te zien, dat Johan na opgewonden was en nieuwsgierig om meer te hooren. „Hij zei die man dat hij Ashton Court en de kerk ging bekijken, waar een heeleboel „Dé hoe-heeten-ze-ook- weers" begraven moeten liggen". „De Spencers", onderbrak Johanna. „Ja, dat heb ik hem ook verteld. En je grootmoeder was een Spencer, is het niet en Ashton Court heeft aan haar toebe hoord?" „Ja, haar eenige broer was gestorven, en liet geen kinderen na. Daarom kreeg mijn grootmoeder Ashton Court." „Ja, ik weet het, maar dat heb ik dien man niet allemaal verteld. Ik ben toch zoo nieuwsgierig, wie hij is. En wat had hij over jou te praten en op Ashton te gaan rondneuzen? Oswald, vind jij het erg vreemid?" „Erg impertinent", zei Oswald kort. „Ja, en hij was zoo'n kwast", voegde Gertrude er aan toe, terwijl ze nog een kleur kreeg, als ze er aan terug dacht, hoe hij haar voor het eerst had gezien en hij gekeken had naar haar gescheurde, HEMELVAART. God vaart op met gejuich. Ps. 47:6. Hemelvaartsdag is een dag, die voor veel gebruikt wordt, maar weinig voor het aanbiddend bewonderen der hemel vaart van Christus. En toch is dat zulk een machtig en zulk een heerlijk feit, waarbij wij nooit genoeg stil kunnen staan. Want de triomf van den Koning is ook de triomf Zijner onderdanen. Door Zijn opvaren in den hemel, zijn zij mede in den hemel gezet en is hun plaats bepaald. De hemelvaart van Christus was geen feit, dat hier op aarde rumoer maakte, maar in den hemel was er lofzegging en gejuich. In onze natuur voer Christus ten he mel en die hemelvaart is en blijft stof tot blijdschap en aanbidding voor allen, die Hem aanbidden ais hun Heiland en Ko ning. Hij ging door het lijden tot de heer lijkheid, Zijn liiden baande den weg tot de heerlijkheid, maar deze was er ook de onmisbare kroon op. Stéfanus zag Hem, staande ter rech terhand Gods. Dat is de zekerheid en het begin der triomf van de kerk Gods. Zij zal triomfeeren even zeker als Hij ten hemel voer. Zij zal in Zijne heerlijk heid deelen, want zij is Zijn bruid. Hij ging heen tot Zijne woonplaats en zal al de Zijnen tot zich trekken, want Hij is hun losser. De discipelen juichten niet, toen Hij opvoer, maar de engelen deden den he mel weergalmen van hun lofgezang. Zij verstonden iets van den goddelijken rijkdom, die er lag in Jezus' boodschap door Maria aan Zijne jongeren: Ik vaar op tot mijnen Vader en uwen Vader en tot mijnen God en uwen God. weest, informeerde hij per omgaande bij een kameraad aan den Hoek, die hem mededeelde, dat de portefeuille gevonden was en medegegeven aan zekeren I. van H., eveneens alhier wonende, en die met van S. saamgewerkt had. Deze daarna gevraagd, gaf voor, niets ontvangen te hebben, waarna de politie in den arm werd genomen, tegenover wie hij even eens ontkende een portefeuille te hebben ontvangen. Later, na een scherp verhoor, bekende hij, en zeide, het geld te hebben uitgegeven. Procesverbaal is opgemaakt. Colijnsplaat. Uitslag der loting voor de nummering der candidatenlijsten voor den Gemeenteraad: 1. C. H. (P. Janse enz.); 2. A. R. (J. v. Dis enz.); 3. V.B. (J. F. Dees enz.); 4 Gemeentebelangen Groep vrije kiezers (A. de Pree enz.). Stavenisse. In de Maandagavond j.l. gehouden jaarvergadering van de afd. Stavenisse van de Z. L. M. werd als be stuurslid gekozen dhr G. Steendijik Gz. Als voorzitter der afd. -zal optreden dhr G. L. Petappel Jz. en als vice-voorzitter dhr G. Steqndijk Gz. Besloten werd namens de aid. een dank betuiging te zenden aan den vertrokken voorzitter, dhr H. J. Dorst, die zeer veel in het belang der vereeniging gepresteerd heeft. Wissen kerke. Maandag vergaderde de gemeenteraad voltallig onder voorzitter schap van burgemeester Geuze. Het voorstel van B. en W. om de Oost- Voorstraat te bestraten met nieuwe klin kers en de oude uitkomende te verwer ken in de zijkanten van de Voorstraat werd aangenomen. B. en W. stellen voor om in te gaan op een toezegging van steun uit het Na tionaal Crisis-Comité om kleeding, schoeisel en deksel te verstrekken aan werklooze steuntrekkenden indien de ge meente zelf 21 pet. bijdraagt te besluiten. De heer Kramer vraagt of die goederen toegezonden worden of hier gekocht kun nen worden. De voorzitter zegt dat alsdan geld gezonden wordt aan de gemeente, het plaatselijk Crisis-Comité moet het verder uitwerken. Voorste] van B. en W. aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot intrek king van het besluit tot vernieuwing van den Veerweg en om te volstaan met de herstelling voor dit jaar, werd na toe lichting door den voorz., met alg. stem men aangenomen. Een adres om het aantal verloven niet te vuile jurk. „Johanna, heb jij er eenig idee van, wie hij zijn kan?" „Neen, ik heb er geen idee van. Ik ken niemand „Ik vermoed", zei Oswald, „dat hij ver want zal zijn aan je vaders familie. Er is immers een Lord Beauclerc, is het niet?" „Ja, maar die is oud, niet jong, bedoel ik. Ik denk, dat hij van den leeftijd van dokter Prendergast is." „Deze man was ongeveer twintig; wel ouder dan Oswald, maar toch vast niet boven de twintig. Mevrouw Stuart zei, dat hij een knap gezicht had, maar ik was het niet met haar eens." „Dat heb je ons al verteld", zei Cissy. „Je denkt er zeker wel aan, dat het mor gen Zaterdag is en dat mijnheer Le Bras komt." „Alweer Zaterdag? Ja, het is werke lijk waar. En toch heb ik een gevoel, of het minstens een jaar geleden is, sinds den laatsten Zaterdag." „Begint de naaikrans morgen, Ger trude?" vroeg Cissy. „Lottie Cuthbert kwam het ons als een nieuwtje meedee- len." „Hoe interessant!" zei Gertrude. „H veronderstel, dat ze zich evenveel airs gaf als gewoonlijk? Haar gezicht alleen al ergert me." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2