fiezuioigint Ingezonden Stukken Land- en Tuinbouw. WOEI WIJS Nog geen 3 Cent per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 Gemengd Nieuws. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Beperking va de koeten met kar of kruiwagen zou de gemeente dan moeten betalen. Ook de aannemer zou hier wel genoegen mee nemen. Dhr de Pree meent gehoord te hebben, dat dit werk door werkloozen moet worden uitgevoerd. Hierop wordt ontkennend geantwoord. Thans wil weth. van Dis wel zeggen, dat hij het betreurt, dat een werkobject, productief voor de gemeente, wordt opzij gezet, en een ander in de plaats gescho ven. Hij gelooft (dit tegen dhr Hartog) dat hier het addertje schuilt. Hij meent van deze zaak meer gehoord te hebben. Het wordt voor hem steeds twijfelachti ger. Weth. Dees bestrijdt dit echter, en het spijt hem er over gesproken te heb ben. Dhr Haringman kan voor dit werk evengoed menschen uit Wissenkerke krij gen. De voorzitter antwoordt, dat dhr Haringman er met hem ook over gespro ken heeft. Hij heeft hem aangeraden te zorgen dat er op deze vergadering een begrootinkje aanwezig was. Het spijt hem, dat men hiermee niet verder kan. Dhr de Pree bewijst nog, dat het wel waar is, dat op Wissenkerke de steun regeling in werking is, wat de vorige ver gadering door den voorz. is bestreden. Dhr Hartog wil echter het punt over 't werkobject bij dhr Haringman nog be sproken hebben. Het kan toch onderzocht worden, hoeveel dit moet kosten. Ook dhr de Pree zou gaarne zien, dat deze met een begrooting kwam. Weth. Dees wil nog zeggen, dat hij de woorden, die weth. van 'Dis over deze zaak gezegd heeft, niet aangenaam vindt. Deze antwoordt hierop, dat hij goed weet, wat hij zegt. Wanneer hij als raads lid iets hoort, dat z.i. de gemeentebelan gen zou schaden, moet hij dat zeggen. De voorz. deelt nog mee, dat geladen auto's met hooi of stroo niet verboden kunnen worden door de Voorstraat te rijden. Hierna sluiting. Thclen. Raad evers lag. Gister middag kwam de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Een verzoek der Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoho lische dranken om subsidie, wordt met de stem van dhr Overbeeke voor, afgewezen. Een verzoek van dhr H. W. Siteenpoorte om reductie bruggelden wordt in handen gesteld van B. en W., daar dit volgens den voorzitter valt 'buiten de competentie van den Raad. Een uitvoerige gedachtenwisseling vindit plaats inzake een verzoek der Boerenleen bank e.a. tot intreklking raadsbesluit, tot verkoop speelterrein. De heer Overbeeke had 'n ander voorstel verwacht van B. en W., n.l. over de voorwaarden van uitgeven ,n erfpacht of verkoop. Dat dit schrijven door de Boerenleenbank is onderteekend kam spr. begrijpen en billijken, daar deize instelling reeds haar huur heeft verlaagd, maar dhr Vercouteren neemt hij het zeer kwalijk. Deze wil blijkbaar alleen het mo nopolie voor bouwen 'hebben. De voorzitter merkt op, dat dit bij punt 2 in behandeling zal komen. Dhr Wagenaar heeft enkele onderteekenaars gesproken en dezen is wijs gemaakt, dat het duizenden zal kos ten voor straten en rioleering. Spr. heeft deze menschen gezegd, dat zij belogen en bedrogen zijn. Dhr Moelker is van mee ning, daar het stuk straat voor de drie reeds gebouwde huizen f 756 heeft gekost, dat't geheel zeer duur zal zijn. Indien daar gebouwd wordt, zal de post voor de ge meente negatief zijn. Dr Wagenaar merkt op, dat steeds maar gedaan wordit of die straat enkel voor deze drie huizen, is ge- gelegd, dit is geenszins waar, daar er aan de andere zijde ook woningen staan. Dhr Overbeeke bevreemdt het, dat men in het verzoek durft spreken van een be lofte, dat het speelterrein nooit veranderd zal worden. Met de stemmen der heeren Dekker, Moelker en Deurloo voor wordt hierna het voorstel van B. en W. tot in trekking met 4 tegen 3 st. verworpen. Met dezelfde stemverhouding wordt het speel terrein aan den pu'blieken dienst onttrok ken. Met de stem van dhr Dekker voor erf pacht wordt besloten do grond te verkoo- pen en in de volgende vergadering, nadat B. en W. een goede becijfering hebben ge maakt, met prijsvaststelling te komen. De heeren Overbeeke en inzonderheid weth. van den Berge zien in dit telkens uitstel len een stelselmatig rekken tot het onein dige. Het verzoek van dhr Iz. Lind'hout in de vorige vergadering aangehouden inzake verkoop van deze grond voor f 2 p. vierk. M. wordt hierna afgewezen, en besloten in de volgende zitting met prijsopgave te komen. Bij den aardappelcontroleur J. 0. alhier werd Maandagmorgen van den gr o en tenh an de 1 aar H. uit St Maartens dijk een partij aardappelen in beslag ge nomen, welke hij zonder geldig vervoer- bewijs en zonder 'betaling van heffing naar Bergen op Zoom wilde vervoeren. Tegen hem is door de politie proces-verbaal op gemaakt Korfbal. (erseke. Zaterdag speelde voor de Za terdagcompetitie van den Z. K. B. de korfbalvereeniging Volharding tegen S. S. S. van Colijnsplaat. Einde 54 in het voordeel voor laatstgenoemde. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is aan F. W. M. Hoe gen van Hoogelande, bankier te Seroos- kerke (Walcheren) verlof verleend tot het aannemen van zijn benoeming tot officier in de Kroonorde van Italia. Gids Koudekerke. Van V. V. V. te Koudekerke ontvingen wjj een aardig uitgevoerd gidsje waarin de aantrekkelijkheden van Koudekerke «la badplaat» in het licht worden gestald. Behalve een korte geïllustreerde be schrijving van de genoegen» van strand en duin volgt een reeks adressen voor pension en gemeubileerde huisjes. Verder is opgenomen een kaartje van Walcheren en een opgaaf van de verbin dingen per tram en autobus. Voorts ontvingen we nog een folder, eveneens van V, V. V. te Koudekerke, waarin op de vacantiegenoegens van deze omgeving de aandacht wordt gevestigd. Disfrlcts-Arbeldsbeurs te Terneuzen. Bij de districts-arbeidsbeurs te Ter Neuzen en bij de correspondenten der ar beidsbemiddeling in 't district Zeeuwsch- Vlaanderen stonden als werkzoekenden ingeschreven over de maand April: Aardenburg Axel 219, Biervliet 88, Boschkapelle 79, Breskens 31, Cadzand 18, Clinge 104, Eede Graauw c.a. 102, Groede 21, Hengstdijk 11, Hoek 123, Hon- tenisse 163, Hoofdplaat 70, Hulst 102, Koewacht 36, Nieuwvliet 2, Oostburg 38, Ossenisse 21, Overslag 7, Philippine 48, Retranchement 14, Sas van Gent 151, Schoondijke 12, St. Jansteen 96, St. Krui3 2, Sluis 42, Stoppeldijk 50, Waterland kerkje 3, Westdorpe 84, IJzendijke 30, Zaamslag 122, Zuiddorpe 25, Zuidzande 10, Terneuzen 800; totaal 2734. In Memoriam H. W. J. Priems. Met groot leedwezen is in Middelburg de tijding vernomen van het overlijden van den heer H. W. J. Priems, nog maar zoo kort directeur van de R. H. B. S. In allerlei kring wordt het heengaan van dezen voortreffelijken en ervaren on derwijsman, van wiens bekwaamheid en toewijding men nog zoovele goede ver wachtingen had, betreurd. Wij «Ouders van leerlingen van de R. H. B. S. beseffen in dezen directeur een ern stig verzorger van de belangen onzer zoons en dochters te hebben verloren. De leerlingen zijn getroffen door het sterven van hun directeur, dien ze hoog achting en groote genegenheid toedroe gen. Het is mij daarom een behoefte uiting te geven aan ons aller waardeering voor den persoon en het werk van wijlen den heer i riems, die ons zooveel vroeger ont viel, dan we gehoopt hadden. Aan onze oprechte deelneming ook in het zware leed dat mevrouw Priems heeft getroffen. Men heeft hem hier maar kort gekend. Ik mag daarom niet nalaten dankbaar te gewagen van het werk en het optreden van den heer Priems, zooals ik dat heb leeren kennen en apprecieeren, toen hij als leeraar verbonden was aan de Ge meentelijke H. B. S. en aan het Stedelijk Gymnasium te Kampen. In dè jaren, vóór dat een ernstige ziekte hem bijna terneervelde, was hij daar on geveer 10 jaar lang, een actief leeraar, vól van. initiatief en van werklust, ook op ander terrein, dan dat van het Middel baar en Gymnasiaal onderwijs. De publieke zaak had zijn zeer leven dige en hartelijke belangstelling en voor de behartiging van. allerlei volksbelang heeft hij, gesteund door de organisatori sche gaven waarover hij beschikte, veel gewerkt en met warmte gepleit. Hij heeft dat alles ondernomen in groote harmonie met mevrouw Priems, die hem eerst daarin ijverig heeft ge steund en later, in zéér moeilijke jaren zoo trouw verzorgd. Het was mij een genoegen, dezen man, in wiens hart groote toewijding en veel liefde woonden, in Middelburg opnieuw te ontmoeten. Zoo goed heb ik tegen den achtergrond van het stralende verleden kunnen begrij pen hoe zwaar 't hem moet gevallen zijn, te berusten in de ernstige beproeving, die zijn levensgang zoozeer heeft beïnvloed en die hem in allerlei opzicht zoozeer heeft geremd. Zelftucht en wilskracht hebben hem daarbij geholpen. God had hem vele gaven geschonken. In do gemeente Kampen zullen velen hem met erkentelijkheid en sympathie ge denken, evenals wij, die hier in alle stilte aan zijn graf hebben gestaan, met wee moed om hetgeen in hem verloren werd. 25 Mei 1935. M. FERNHOUT. Mulo-examen 193 5. Monde ling examen te Goes 1520 Juli. 180 candidateu. Examencommissie: voorz. P. Eindhoven, Rotterdam (N); vice-voorzit- ter: H. G. van Donk, Goes; secretaris: G. J. Daane, Rotterdam; Subcommissies: Nederlandsch: P. van Roon, Middel burg; J. C. Harthoorn, Goes; L. W. de Graaf, Roosendaal; J. B. Keizer, Breda. Fransch: J. G. van Moorsel, Middel burg; mej. J. E. Heuwekemeyer, Breda; J. M. Kerckhoffs, Beek bij Maastricht; mej. R. J. Simons, Amsterdam (O). Düitsch: mej. R. B. de Jonge, Vlissin- gen.; C. Missu, Zaamslag; T. Broere, Zie- ri'kzee; L. J. Breure, Steenbergen. Engelsch: mej. J. G. G. de Cleyn-Brem Middelburg; A. A. Leenhouts, Terneuzen; mej. W. A. Vertregt, Middelburg; J. de Mey, Goes. Kennis 'der natuur: L. M. v. d. Sluys, 's Gravenhage; W. Kremer, Arnhem; H. C. van Donk, Goes; C. van de Zwet, Ber gen op Zoom; J. Scheevelenbos, '3 Gra venhage; Aardrijkskunde: J. Waverijn, Vlissin- gen; mej. C. B. J. v. Goor, Breda; C. P. Amelunxen, 'a Gravenhage; mej. E. M. Spoormaker, Rotterdam. Ge?* hiedenis: S. Brouwer, Middelburg; A. van M. -"ingen, Bergen op Zoom; T. SteenN^k-, s Hertogenbosch; H. J. Bit ter, Arrhsm. v Rekenen: TsT, A. Dekker, Nijmegen; J. W, Stassen, Goes; R. J. Seinstra, Raams- donksveer; D. J. G. van Neutegem, Al- blasserdam, Algebra: S. Schetter», Roosendaal; J. Barentsen, Breda; D. Knook, Utrecht; E. J. Boneschanscher, Maastricht. Meetkunde: M. Overwijk, Ede; R. Vos, Wageningen; A. J, Lagendijk, Borne. Handelskennis: M. Lutteraan, Zwolle; H. J, Rijks, Zwolle. Schrijven en Teekenen: G. D. van Mei zen, Vught. FOKKER DOUGLAè-VLIEGTUIGEN OP OE BINNENLANDSCHE LUCHTLIJNEN. Rondvluchten boven Walcheren. De toenemende belangrijkheid van het binnenlandsche luchtverkeer in 1934 werden ruim 24.000 passagiers vervoerd is voor de K. L. M. aanleiding ge weest dezen zomer haar nieuwste mate riaal op de lijmen naar Zeeland en Twente in dienst te stellen. Voor de be trokken steden beteekent dit méér dan de voldoening, dat op haar luchtlijn de zelfde vliegtuigen komen als op den lan gen weg naar Batavia. Het beteekent een grcote verbetering voor de passagiers, zoowel wat snelheid als accomodatie be treft. Het is een heel verschil, of men met een brave Fokker F 7a uit 1925 in een uur van Twente naar Amsterdam vliegt, of met een Fakker/D'Ouglas in 1935 in 35 minuten. Bovendien bieden de booge, koele ca bines der Fokker/Douglasvliegtuigen den passagier alle denkbare oomfprt; de fau teuils zijn het toppunt van gerief en de isolatie der cabine tegen geluid is zoo vol komen, dat men een normaal gesprek kan voeren. Een zeer goed ventilatiesysteem voert voortdurend frissche lucht aan en 's winters kan deze ventilatie in een doelmatige verwarming worden omgezet. De Fokker/Douglas is uitgerust met twee Wright Cyclones van 700 P.K., mo toren van beproefde betrouwbaarheid. Het vliegtuig kan met volle lading op één motor vliegen. De K. L. M. zal de kruis snelheid op de binnenlandsche lijnen niet hooger opvoeren dan 270 K.M. per uur, ofschoon de Fokker/Douglas eveneens ge makkelijk kan kruisen op 300 K.M. De ca bine is ingericht voor 14 passagiers. Hoewel de Fokke'r/Douglas-vliegtuigen iets nieuws zijn voor Nederland, hebben ze in Amerika reeds een grooten staat van dienst. De Douglasfabriek had in het voorjaar van 1935 reeds 75 vliegtuigen van dit type geleverd, terwijl nog een zelfde aantal in bestelling was. Alle groote 1/uchtvaartmaatschappijlen in Amerika, zooals de Transcontinental and Western Air, de American Airlines, de Pan American Airways en de Eastern Airlines hebben een groot aantal Douglas- vliegtuigen in gebruik. Blijkens een advertentie in dit nummer, zullen op Hemelvaartsdag met een der nieuwe D'ouglas-vliegtuigen rondvluchten boven Walcheren worden uitgevoerd. i Groote duinbrand bij IJ m u i d e n. Zondagavond heeft in de duinen op circa 2 K.M. ten Zuiden van IJmuiden een groote duinbrand gewoed. Na ongeveer twee en een half uur l^ard werken is het tenslotte aan de Santpoort- stóhe brandweer gelukt, met takken en an dere hulpmiddelen den brand, die woed de op het zeer moeilijk terrein van het „Duin van Kruid'berg" te blusschen. Een oppervlakte van ongeveer 20 H.A. helmbeplanting en laag hout is een prooi der vlammen geworden. D'e oorzaak is onbekend. Gevaarlijke inbrekers in Nederland? Gisternacht is uit de ge vangenis te Aken ontvlucht de 35-jarige Otto W. geboren te Junfer. W. maakte deel uit van een inbrekersbende, die in den laatsten tijd opereerde in Aken en omgeving en in Zuid-Limburg, vooral in Heerlen, waar de bende eenige groote in braken gepleegd heeft. Bij een der in braken werd de bende eenigen tijd gele den te Aken op heeterdaad betrapt door den oberwachtmeister Steinbusch. Laatst genoemde beambte werd door een lid van de bende doodgeschoten. In verband 'hier mee was W. door de Duitsche Kriminal- Polizei gearresteerd. Door de Kriminal Polizei en de Heerlensche recherche werd een uitvoerig onderzoek ingesteld, met het gevolg, dat W. aan de Kriminal Polizei een volledige bekentenis aflegde. Hij noemde als mededaders zijn vrouw, ge naamd Th. E. en den Nederlander van der V. Deze laatste zou den oberwacht meister hebben doodgeschoten. V. d. V. is met de vrouw van W. voortvluchtig en houdt zich vermoedelijk in Nederland of België op. Daar W. hier te lande familie heeft, vermoedt men, dat hij de wijk naar Ne derland 'heeft genomen. D'e grenscommissaris der rijkspolitie te Heerlen verzocht de aanhouding van het drietal, waarbij hij de waarschuwing voegt, dat van der V, een gevaarlijk in dividu is, dat direct van de vuurwapens gebruik maakt. B-Jarig meisje onder ds tram. Gisterenmiddag is in do Schalk- burgerstraat te Den Haag oen B-jarig meisje onder een motorwagen geraakt van lijn 18. Het kind was op slag dood, —Inbraak in een post kantoor. Gisternacht is ingebroken in het postkantoor te Gemert. De dieven heb ben zich toegang verschaft door een luik in de kap van het gebouw open te breken, waardoor zij het kantoor konden binnen dringen. Kasten en laden werden allo grondig doorzocht en de papieren over den vloer verspreid. Voor zoover bekend is niets van beteekenis vermist. De kluis kon door de inbrekers niet worden geopend. Verdwijnen de Niagara- watervallen? Herhaaldelijk komen bij de Niagara-watervallen groote rots blokken naar beneden, waardoor ternau wernood ernstige rampen worden verme den en van tijd tot tijd ook ongelukken gebeuren. Het beeld van de wereldbe roemde vallen heeft zich dan ook in de laatste jaren aanzienlijk gewijzigd. De commissie voor het parkwezen, die bet toezicht op de Niagaravallen heeft, is van meening, dat de huidige toestand zoo danige gevaren oplevert, dat met kunst middelen moet worden ingegrepen. Groote stukken rots zullen moeten worden opge blazen en verschillende stroomversnellin gen zullen moeten verdwijnen. De kans bestaat, dat bij, volledige uitvoering van het plan de Niagara-watervallen als zoo danig geheel zullen verdwijnen en slechts een onbeduidende waterval, zooals er ve len zijin, van de wereldberoemde Niagara- watervallen zal overblijven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De U.L.O.-School. Ons wordt plaatsing gevraagd voor het volgende: Weer nadert de tijd, waarin vele ouders zullen moeten beslissen over de verdere studie van hun zoon of dochter, die reeds is of met September zal zijn overgegaan naar de 7e klas van de Lagere School of mogelijk de Lagere School reeds geheel heeft doorloopen. En hierbij zal ook in aanmerking kunnen komen de U.L.O.- school, voor welke school wij gaarne een oogenblik uw aandacht vragen. De U.L.O.-scholen in Goes zijn vier jarig. Zij sluiten aan bij het zesde leer jaar der Lagere School en trachten Uw kind zoover te brengen, dat het na vier jaar met succes het examen voor het M.U. L.O.-diploma kan afleggen. Dit diploma, het bewijs van een behoorlijke algemeene ontwikkeling zoowel voor jongens als voor meisjes, geeft vaak voorkeur bij plaatsin gen op kantoren en andere instellingen en is u.m. vereischt voor de toelating tot Kweekscholen, Zeevaartscholen (o.a. gra tis opleiding voor de K.P.M.), opleidingen voor leerkrachten bij het Nijverheidson derwijs en bij het Bewaarschoolonderwijs, voor verpleegster en voor assistent-apo thekeres. En dat het diploma steeds meer wordt gevraagd, wordt wel bewezen door de voortdurende stijging van het aan tal examencandidaten. In 1930 ongeveer 5750 bedragende, steeg het tot ruim 9400 in het vorige jaar, van welk aantal er 7500, dat is 80 pet., slaagden. In 1930 werd de U.L.O.-school bezocht door onge veer 60.000 leerlingen, het vorige jaar door ruim 86.000. In het Regeeringsverslag van 1932 le zen we dan ook naar aanleiding der toen genoemde cijfers: „Deze cijfers zijn wel veelzeggend en bewijzen, welk een voor name plaats het U.L.O. in ons onderwijs stelsel inneemt. Alle inspecteurs roemen het U.L.O., daar zit een vitaliteit en een doorzettings vermogen in, die merkwaardig zijin. Hoe hard en hoe serieus wordt èr gewerkt." De U.L.O.-school is eenvoudiger dan de H.B.S. Het programma is beknopter, terwijl door het beperkte vaksysteem de aansluiting aan de Lagere School beter kan zijn. Daarom kunnen velen, voor wie de H. B. S. te zwaar is, op de U. L. O.- school nog slagen. Voor leerlingen, die met vrucht de eerste zes klassen der La gere School hebben doorloopen, kan dan ook geen bezwaar bestaan, hen te laten overgaan naar de U.L.O.-school, zonder hen eerst nog de zevende klas te laten volgen. De eerste klas U. L. O. zal toch ten naastebij gelijk zijn aan de zevende klas der Lagere School. STEUN AAN VERBOUWERS VAN TARWE. Tot een bedrag van f 300.000. De Minister van Economische Zaken heeft 'bepaald, dat uit het Landbouw Cri sis Fonds aan de Vereeniging Centrale Tarwe Organisatie een 'bedrag van 300.000 gld. uitgekeerd zal worden toit gedeelte lijke dekking van dpfa oogst 1934, voorzoo ver betreft het tijdvak van 1 September 1934 tot en met 1 Maart 1935. De verbouwers van tarwe zullen erkend worden als groep van producenten van crisisproducten. Geen rundvee naar Rusland. In verband met loopende geruchten, dat de Ned. Veehouderij Centrale geen mede werking zou hebben verleend bij pogingen om Ned. rundvee af te zetten naar Rus land, hebben de centrale landbouworgani saties op hun verzoek ota inlichtingen van de bedoelde centrale bet antwoord ge kregen, dat deze geruchten geheel uit de lucht gegrepen zijn. Er ia, integendeel, «teeda vrat mogelijk was gedaan om den uitvoer van rundoren naar dit land te 'be vorderen. Zelfs is een vertegenwoordiger der N. V, C. met een dpeciaal daartoe af gevaardigde delegatie naar Rusland ge weest om te trachten tot afzet te komen. Maar alle pogingen leden «chipbreuk; van Russische zijde is men kennelijk niet be reid tot aankoop van vee of vleesch over te gaan. De bedoelde geruchten zijn waarschijn lijk ontstaan, doordat verscheidene perso nen getracht hebben machtiging te ver krijgen om zich namens de N. V. G. met den verkoop te belasten, waarbij zij het deden voorkomen alsof zij' over speciale relaties beschikten. Dit bleek bij ernstig onderzoek steeds onjuist (te zijn. In één geval, waarbij, men den indruk bad, dat misschien iets te bereiken viel, werd een tusschenpersoon ingeschakeld; echter zon der resultaat. De aardappelen duurder. Men schrijft aan de „N. R. Crt": Maandagmorgen waren sommige aard- a.ppelsoorften aan de Rotterdamsehe aard- appelmarkt circa f 1 per H.L. duurder. •Oorzaak van deze prijsverhooging in den groothandel, ontstaan door hoogere landprijzen, is dat wij door het aanhou dende koude weer langer met onzen ouden aardappel voorraad moeten doen. Het gevolg zal wezen, dat, berekend op een basis van uitwegen met de kleine maat van 60 kilo per H.L., de winkelprijzen der aardappelen in vele gevallen met circa 2 cent per kilo verhoogd zullen moeten worden. Aardappelvervoerregeling. In verband met het feit, dat de aard appelvervoerregeling, bedoeld in de arti kelen 11 en volgende van het Crisis-Ak- kerhouwbesluit 1934, met ingang van 15 Juni 1935, dus te middernacht tusschen 14 en 15 Juni 1935, zal vervallen, wordt hiermede ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat erkende aardappelhande laren, die op voornoemd tijdstip nog ten minste 10.000 kg. aardappelen in eigen opslagplaats in voorraad hebben, waar voor door hen heffing is betaald, moeten zorgen dat daarvan uiterlijk 15 Juni 1935 des voormiddags te 9 uur mededeeling is ingekomen bij de Landbouw-Grisis-Orga- nisatie van het gewest, waarin de voor raad berust, waarna restitutie van de heffing over dien voorraad zal plaats hebben. Bij die mededeeling moet worden ge voegd een nauwkeurige opgave van de hoegrootheid van den voorraad en de plaats, waar deze is opgeslagen. Formulieren, die voor dit doel moeten worden gebezigd, zullen op aanvrage door de betreffende Landbouw-Crisis- Organisatie worden verstrekt. De restitutie zal niet kunnen gelden voor voorraden beneden voormeid mini mum, terwijl belanghebbenden er reke ning mede zullen moeten houden dat nó. voormeld tijdstip, d.w.z. middernacht tus schen 14 en 15 Juni 1935, ook restitutie van heffing uit anderen hoofde niet meer zal plaats hebben. Mei. 28 Goes (Prins van Oranje), Woonhuis, Julianastraat 6, Van Dissel. 28 Goes (Slot Ostende), Rijwielveiling, de Kok. 29 Goes (Pr. v. Oranje), Perzische ta pijten, chique meubelen, naaimachi nes, schilderstukken, de Kok. 29 Rilland, Woonhuis met garage, erf en tuin, Hoofdstraat 73 en idem z. garage, Butijnweg 39, Kram. 29 Middelburg (Mercurius), 3 Huizen m. erven, Terpstra. 29 Borssele (Steiger), Afbraakveiling, de Wilde. 31 Goes (Stadhuis), Verpachting Vis- scherij en Grasgewas. 31 Ierseke, Woonhuis, Damstraat C 118, Kram. Juni. 5 Zoutelande, Huis en Hofstede, Loeff. 5 Ovezand, Verpachting 71 perc. Bouw en Weiland, Hamelynck. 6 Middelburg (Mercurius), Woonhuis, Noordsingel S 184, Blaupot ten Gate. 19 Middelburg, 2e Meubelveiling, de Groot en Hondius. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, toenemende be wolking, droog weer, behoudens kans op onweer in het N., in het Z. zwaar bewolkt met meer kans op regen of onweer, vrij warm. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van gistermiddag 3 u.: 762. Licht op voor fietsen: Woensdag 9 u. 88 min. Uitg.: N.V. Uit Emergn" ter exjj Bureaux T| Postchèqul Bijkantoor Ml j. j. fanoyJ Directeur-Hc IN VERBAN) DAG VERSCf ZEEUW" NI El Een ander ml het onderwijs tl geering in een[ scholen voor Voorgesteld vergoeding uit in aanmerking len voor gewc van in eenig in het zesde lie Onderwijswet l| tal, dat volgens| jaar geldende verdeed voor hc king tot het sti) gewoon lager waar de schooll De Regeering toelichting, gc zoodra de vooj 'trent vergoedir bouwen en terl men zijin tot staf gevallen tot vl bijzondere scholf Er moet echte Daarom is he voor de vergoec welke sedert hel wet van 4 Auf richting van nl gelden, mede aa len die in vroeg) Komt deze ref als regel naar gemeenten, bijz woon lager onj 60, 90, 120, of spraak meer hel de openbare kaf te verdwijnen. De bedoeling acht maanden nj tal leerlingen bleef, gesloten lijk na den z.g. bestuur waar h| dus maatregeler te ontslaan en d| In bijzondere verwachten aan langrijke verplaj binnen korten meerdering van kinderen is te regel worden af] „gewichtige or afwijking van nen leiden, b.v. stand geen anc waar de ouders) hen gewenschtel ontvangen. De beslissing I minister. Tegen I king van dez( schoolbestuur i| Kroon. Doorvoering teekenen een grl kleinere bijzon dq En verwacht bezuiniging het De practijk zo) leeren dat de bezuiniging min) wordt. Immers door mindert niet leerlingen moete dergebracht woi schien aanstellir aanbouw of ver) zullen meerdere ringe kosten hel goeding van rei) de kinderen. Een andere v| echter: wordt oï wettelijk recht wijs aangetast? In de memoril Regeering is er voorgedragen re zal schenken aam forme behandelil het bijzonder Dit zal wel ws| vraag is of dez schenken aan h| gen van het gro Wij krijgen tc onderwijs een er, In de memori er op gewezen openbare school eenkomstig het der Grondwet ir worden in stand haar getal leerlij] heid van deze op afdoende geleerd wijs is een ene

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6