OË ZEEUW EL. 10 uur. iddelbnrg, TWEEDE BLAD pn" iulli» rkpaard, te huur Johanna Coninghame. Uit de Provincie gegarandeerd, ïdag Ingaande. 1 MUM ■■■I min IPIMI Mi> Huil I- ni ri al a- tl- »r, f r- ïi n. i- 30 3 M jAG. of wandeltocht, het fijnst gebak verkocht. Bakker, Vrouwe- il. Boerenw., Drie- in op luchtb., kl. m. wielen, velg- Driewielskarren. Ovezand. H RUIL: een als ur- of Groenten- overdekte Wagen ark. P. BOONE, >TERS ƒ0,25 per Afrikanen, Go- 0,40 per 100. Zo- ■s, Goudsbl., O.-I. hlia's, Crys., To- ker, hoek Gortstr. OOP: Koudekerke. •aat no. 39, Goes, iwstraat 31, Goes. VAN DINSDAG 28 MEI 1935, Nr 201 SLECHTS SCHIJNBARE TEGENSTELLING. Schijnbaar vormen Nationaal-Socialis- me en Sociaal-Democratie tegenstellin gen. Met verbeten woede staan beider vol gelingen tegenover elkaar. Nauwelijks heeft Ir Mussert zijn aan klacht tegen Dr Henri Polak ingediend wgens opruiing tot moord of Dr Henri Polak beschuldigt bij de justitie Ir. Mus sert van moord-opruiïng. Al dit misbaar, zegt de S t a n d a a r d, is slechts schijn en kan misleidend wer ken. Zeker, indien kracht mag worden ge zocht in brallende verwenschingen dan mag aan den krachtigen tegenstand dien Nationaal-Socialisme en Sociaal-Demo cratie elkaar over en weer bieden niet worden getwijfeld. In wezen echter is die weerstand krachteloos, omdat beide strijden op on dermijnden bodem, omdat beide richtin gen op een der belangrijkste punten van praotische politiek gedreven worden door denzelfden geest. Door het op den voorgrond stellen van den totalen staat betoont het nationaal- socialisme sterke toenadering tot de staatssocialistische gedachte, die ook in de sociaal-democratie zoo belangrijke plaats inneemt. In de nationaal-socialistische beweging is de staat begin en eind aller dingen. Van den staat wordt alle hulp gewacht; voor de heerlijkheid van den staat moe ten allo krachten worden ontwikkeld. De staat k a n, de staat moet, de staat zal helpen. „De Staat zal het doenl" deze leuze is het watermerk van het nationaal- socialistisch program. De Staat eischt het beheer van alle trusts op. De Staat zal de ouderdomsverzor ging uitbouwen. De Staat zal de groote warenhuizen in beheer nemen. De Staat zal den bodem voor alge meen nuttige doeleinden kosteloos ont eigenen. De Staat heeft te zorgen voor de be vordering van de volksgezondheid, door de bescherming van moeder en kind, door het aankweeken van lichamelijke flink heid door middel van wettelijk instellen van een turn- en sportplicht, door de grootst mogelijke ondersteuning van alle vereenigingen die zich met de lichame lijke opvoeding van de jeugd bezig hou den. De Staat heeft het geldwezen in zijn dienst te nemen. De Staat heeft over de banken zijn bemoeiingen uit te strekken. De Staat moet het doenl i in deze belijdenis zijn sociaal-democratie en staatssocialisme één. PENSIOENTREKKERS GEDUPEERD. Kon. Holl. Lloyd staakt uitbetaling pensioenen. De pensioengerechtigden van den Kon. Hollandsche Lloyd hebben eenige dagen geleden een schrijven ontvangen, waarin hun werd medegedeeld, dat de betaling der pensioenen ten gevolge van de ver leende surséance van betaling moest war den stopgezet. Ter verduidelijking moge dienen, dat in 1932 het pensioenfonds werd opgeheven en verdween in de af schrijvingen op kapitaal en schepen, waarna de pensioenen uit de gewone mid delen werden betaald. Vroeger kon men ieder jaar op de ba lans de posten aantreffen: „fonds tot ondersteuning van het Personeel en „spaarfonds". Op de balans per 31 Dec. 1931 paraisseeren deze posten met f 1.862.698 voor het ondersteuningsfonds en f 216.984 voor het spaarfonds. FEUILLETON (Vrij naar het Engelsch.) 26.) o— Gertrude vond die opmerking over haar klimpartij1 niet prettig. En plotseling werd ze zich bewust, dat haar toilet wel eenigszins moest hebben geleden bij haar bramenjacht en de wetenschap dat ze eigenlijk al te oud was voor zulke dingen deed haar blozen. Zwijgend wandelde ze voort, terwijl mevrouw Stuart met den jongeman sprak over het prachtige weer, de omgeving en dergelijke onderwerpen meer. „Ashton Court is een mooi buiten, ge loof ik," zei de jongeman.na een poosje, „wel een bezoek waard. De kerk moet ook al erg oud zijn. Er rust een heele familie. Dehoe heeten ze ook weer." „De Spencers," kon Gertrude niet na laten te zeggen. „Juist, ik geloof, dat u het bij het rechte eind heeft. De tegenwoordige eigenares van Ashton Court is echter geen De. hoe was het ook weer." „Neen, ze heet juffrouw Coninghame en is de kleindochter van de onlangs over leden Lady Geauclerc." „Ja en ze woont bij ons," vervolgde Bij de reorganisatie van. 1932 zijn deze fondsen verdwenen. De directie deelde toen mede dat tot aller leedwezen in verband met de kaspositie moest worden overgegaan tot het be schikken over de middelen welke tot nog toe als fondsen ten bate van het personeel op de balans vermeld stonden. Eenige rechtsgrond voor formeele scheiding tus- sohen deze fondsen en andere beschikbare middelen der Vennootschap waarop de benaming van deze reserverekeningen scheen te wijzen had nimmer bestaan, terwijl deze scheiding onder de bestaande financieele omstandigheden ook niet meer zou zijn aan te brengen. Het feit doet zich nu voor, dat een recht op pensioen plotseling van nul en geener waarde blijlkt en dat men deze slachtof fers op één lijb stelt met iederen leveran cier-ore diteur. Middelburg. Houthandel Al berts. Naar wij vernemen zal het ver slag der N. V. Houthandel v.lh. G. Alberts Lzn en Co, te Middelburg over 1934 uit ite brengen in de aanstaande vergadering van aandeelhouders vermelden, dat de re sultaten over 1934 niet gunstig waren. Tengevolge van den val in prijzen, lie ten de omzetten niet voldoende winstmar ge en moesten de voorraden onder aan koopprijzen worden gewaardeerd. Het jaar eindigt met een ongunstig saldo van f 76.322,85. In een buitengewone algemeene verga dering zal worden voorgesteld, ter delging van de itdkorten van dit jaar en vorige jaren, alsmede van afschrijving van 40.000 gld. op vaste goederen, tot kapitaalreduc tie over te gaan. Ziekenhuiaverpleging. Maandagavond vergaderde de af deeling Middelburg van de Vereeniging Zieken- huisverpleging op Walcheren onder voor zitterschap van dhr J. J. van Aortsen bij ontstentenis van dlhr H. J. van Geuns. De secretaris, de heer L. 'Onderdijk, kreeg gelegenheid uitvoerig het jaarver slag, dat reeds gepubliceerd is, toe te lich ten. (Daarbij vond hij gelegenheid er op te wijken, dat het hoofdbestuur steeds paraat is controle in te voeren, als niet zeker op de volle medewerking der behandelende geneesheeren 'is te rekenen. Dat men zich vergissen kan ondervond spr. zelf, toen het hem leek, dat er te Middelburg een langdurige opname is over het algemeen. Dit 'kwam bij het opmaken der gemiddel den anders uit. Het gemiddelde was voor Middelburg 17.25 dag, Vlissingen 17.5 dag algemeen 17.67. 'Het blijft vast staan, dat voor personen boven 65 jaar het risico grooter is. 'Er is over 1934 een klein financieel overschot, maar een opname van 26 op de 1000 leden is feitelijk reeds te veel, een opname van 25 is wel het maximum. De secretaris kreeg o.a. gelegenheid er nog eens met klem op te wijzen, dat men even goed buiten als op Walcheren ver pleging en oolk reiskosten vergoed krijgt. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering op Zaterdag a.s. benoemde de vergadering dlhra Van Aartsen, Flierman, Gillissen, Gnaafhuie, Ludekuse en Pee man. De afgevaardigden zullen er mede in stemmen, dat het Centraal bestuur de kwestie van de verzekering tegen opera tiekosten en van een verzekering bij1 twee de klasseverpleging grondig zal bestudee- ren, waarmede het reeds een aanvang heeft gemaakt V erkeersweek. Evenals in vele andere gemeenten van ons land, zal ook alhier van Dinsdag 11 (derden Pink sterdag) tot en met Zaterdag 15 Juni een verkeersweek worden gehouden, waaraan ook de omliggende gemeenten, nl. Nieuw en St Joosland, Koudekerke, St Laurens, en Serooskerke zullen medewerken, terwijl de verschillende takken van politie, dus de gemeentepolitie, de Rijksveldwaeht, de maréChaussóe en de militaire politie bij het waarschuwend optreden tegen ver- keersovertreders zullen samenwerken. Het is de bedoeling, dat de wegverbrui- kers extra op de verkeerSfouten, welke zij maken, worden gewezen. Het is niet de be- Gertrude, die niet langer bij machte was haar mond te houden. „Woont ze bij u? Ik hoop, dat ze een aangename huisgenoote is. Ik heb al een en ander gehoord van juffrouw Coning hame, erfgename van Ashton Court en ik denk, dat uw gezelschap haar niet anders dan ten goede kan komen. Hoe het ook zij, u kunt haar wel een lesje in het klim men geven." Gertrude voelde groote neiging om de takken bramen, die haar al zooveel op merkingen over haar klimmen hadden be zorgd, zoo ver mogelijk weg te gooien. Ze verviel weer in stilzwegen en toen ze van haar tijdelijken metgezel afscheid na men, gaf ze hem een zeer koel knikje op zijh eerbiedige buiging, terwijl hij zei: „Eerst naar links en dan naar rechts en dan weer naar links en dan kom ik op Ashton Court, zegt u. Goeden middag en hartelijk bedankt." „Wie kan dat zijn, mevrouw? H'ij moet een vreemdeling zijh en toch schijnt hij Johanna te kennen. Ik meende eerst, dat hij wel aardig was, maar nu kan ik hem niet uitstaan; hij is zoo verwaand en zelf bewust." „Dat geloof ik niet; misschien heeft hij wel een erg goede meening van zich zelf. Hij ziet er ook uit als een flinke jongen." „Ik vind hem niet knap. Maar hoe vreemd is dat toch van Johanna. Me vrouw Stuart, vindt u het niet eigenaar - doeling om in gevallen, waarin andera geen proces-verbaal zou worden opge maakt, 'zuüka nu wel te doen, doch om de weggebruikers op kleine tekortkomingen te wijzen, opdat zij zich bewust worden verkeerd te hebben gehandeld. Voor het ontvangen van deze waarschu wingen komen op Dinsdag 11 Juni speci aal de voetgangers in aanmerking, Woens dag 13 Juni de wielrijdeire; Donderdag 13 Juni de automobilisten; Vrijdag 14 Juni de bestuurders van handkarren en de be spannen voertuigen. De vereeniging Voor Veilig Verkeer „Middelburg en Omstreken", die zich voor deze week uit den aard der zaak mede spant, zal veel prbpaganda-materiaal ver spreiden ai» verkeeracourant en, folders met afbeeldingen van de nieuwe verkeers borden, verkeeraboekjes, vloeiblaadjes voor scholen en kantoren enz. met verkeera- apreuken; en vliegende blaadje». In de trams, autobussen enz. zullen re clameplaten worden opgehangen ook in de bioscopen zal oen klein deel van het programma in het teeken van het veilig verkeer staan. Voor de jeugd is een speciale attractie aan deze week verbonden. Alle kinderen tot en met 15 jaar zullen een opstel over hot verkeer kunnen inleveren en een jury zal uitmaken wie een prijs krijgt. Gevonden voorwerpen: Parkiet (vo gel), M. de Leeuw, Karelsgang T 44; wol len das, J. de Leeuw, Dokstraat P 182; belastingmerk, J. v. Wezel, 't Zand D 96; belastingmerk, W. Wolf, Bagijnhofstr. E 171; armbandje, B. v. P.; p. handschoe nen, Dekker, Korendijk P 82, vulpenhou der, Mandenmaker, Zacht. Jansenstr. W 72; kinderport., M. v. Sluys, Kl. Vlaan deren M 155; dameshandschoen. M. Beun, L. Delft I 19; p. gymnastiekschoe nen, J. Dronkers, Pottenb.singel Q 55; tabaksdoos, A. J. Schoe, N. VI. weg E 97; oliebua, Brugman, Nieuwstr. G 208; pad- vindersriem, W. Klittenberg, Verwerijstr. N 138; belastingmerk, A. Vader, Oude Vlies, weg V 28; ring met sleuths, B. v. P.; houten strandschop, H. Hubrechtse, Bagijnhofstr. E 194; plaat van indeeling van een auto, A. Roth, Noordweg S 243 a; etui met inh., O. J. But, Schoorsteenv.- singel Q 85; dameshandsch., Huibrechtse, Reisstr. Q 40; gummibal, A. v. Rabbers, Teerp.str. P 39a; meisjesmuts, F. Flo- risse, Bagijnhofstr. E 194; diamantsniji- der, Hengstmaager, Giststr. F 178; belas tingmerk, F. Geldof, Jasmijnstr W 140; zilv. kettinkje, F. Ploogaert, N. Castenb.- str. N 111; muts, L. de Kaamer, Leer looiersingel C 249; belastingmerk, gem. veldwachter St. Laurens; belastingmerk, J. Paulusse, Bastion N 89; p. schoenen, v. Maaren, brugwachter Spijkerbrug; alpen muts, Huibrechtse, hal stadhuis; sleutel, v. d. Hulst, Nadorst S 251; postduif, Sturm, Oude Veersoheweg T 125; vul penhouder, J. Brugman, Nieuwstr. G 208; motorbril, P. G. Geldof, Vischmarkt H 66; lap katoen, G. Jansen, Achtersingel Q 156; cape, J. de Klerk, Seisweg R 103; eenige omzetzegels, Pattenier, St. Pieter- str. F 50; belastingmerk, B. v. P.; knal- pot motor, Meertens, Korenstr. W 255; belastingmerk, Huijjsman, Gtravenstr. S 287. Kapelle. De vereeniging van Oud-leer lingen van de Tuinbouwoursussen hield met 65 deelnemers een excursie naar Wa- geningen. Begunstigd door heerlijk weder werd om half zes 's morgens afgereisd met twee autobussen. Over 's Hertogenbosch, Tiel en Opheus- den werd gereden tot men kwam aan het doel van de reis. In de collegezaal van Prof. Sprenger, had een hartelijke ont vangst plaats door Ir Zweede, wien het een genoegen deed, om zooveel Zeeuwen welkom te heeten in Wageningen. Een causerie volgde over de onderzoekingen groei en kweekwijze van de teelt van fruitboomen, zoodat na eerst theoretisch te zijn voorgelicht, de bezichtiging beter tot haar recht kwam. Een bezoek aan den plantenziektenfcundigen dienst volgde na eerst een hartelijke begroeting en bespre king over ziekten en bestrijding door Ir van Poeteren met zijn staf. Vele vragen werden gesteld en ook veel werd geleerd. Het slot was het arboretum dat be zocht werd onder leiding van den tuin baas den heer Schreuder. Met veel genoegen ziet de vereeniging dig, dat menschen en dingen zoo plot seling ons leven binnen komen? Een goe de veertien dagen geleden had ik nog nooit aan Johanna gedacht, nauwelijks haar naam gehoord en nu is het Johanna voor en na waar men ook komt." „Had je haar ooit gezien, voor ze bij jullie kwam?" „Het is mogelijk, dat ik haar wel eens in het ouderwetsche rijtuig van haar grootmoeder gezien heb, maar Lady Beauclerc kwam zelden naar Minster- holme. Ik heb nooit bijzonder veel aan dacht aan haar besteed; vader spreekt thuis nooit over zijn patiënten, ziet u. Ik heb hem nooit over Johanna hooren spreken, hoogstens heeft hij ons eens ter loops gezegd, dat Lady Beauclerc een kleindochter bij! zich had inwonen. We ontmoetten haar echter nimmer en dach ten dus ook niet meer over haar." Juffrouw Wood was in het winkeltje, toen mevrouw Stuart en Gertrude binnen traden; 't openen van de deur had een klein belletje driftig doen rinkelen. „Hoe maakt Annie het vandaag?" vroeg mevrouw Stuart. „Ik kom van do minee Hastings om haar te vertellen, dat hij hoopt haar morgen even te komen op zoeken, daar het hem vandaag niet mo gelijk was, helaas." nDat is heel vriendelijk van den domi nee, mevrouw. Annie is vandaag wat rus- terug op deze zoo uitnemend geslaagde excursie. lerseke. Maandag vergaderde het stembureau. De candidatenlijsten voor den gemeenteraad werden aldus genummerd: 1. Ghr, Fist.; 2. S. D. A. P.; 3. A.-R.; 4. V.-D.; 5. St. G. P.; 6. Ossewaarde. Zaterdag vergaderde de Visschors- vereen. lerseke. Voorz. Jer. Vette, Over het algemeen werd dankbaar geaccep teerd het aanbod van het bestuur der Visscherijen om slechts 40 pot. van de ge boden mosselpaoht te betalen. Na lang durige bespreking werd besloten dat die genen die meenen dat voor hun bedrijf 40 pet. nog te voel is, individueel zullen ro- clameeren. Eveneens de heel kleine pach ters, die perceelen hebben beneden de f 25. De nieuwe regeling (de ooncentratie) der mosselen werd door de meesten niet on gunstig geacht, maar enkelen vreesden dat de groote mosselboeren te veel voor rechten zullen ontvangen. Daarom word gevraagd een milde regeling voor de kleine en middelgroote kweekers. Op dit punt meende het bestuur geruststellende verklaringen te kunnen geven. Driewegen. De lijstnummering voor de gemeenteraadsverkiezing ia als volgt: i. P. Koeman, vrije lijst; 2. J. de Winter, R.-K.; 3. J. G. Nieuwenhuize, Gem. be lang; 4. W. van Waarde, Chr. Hist.; 5. Jacob Timmerman, Vrijz, lijst; 0. Jacob do Witte, vrije lijst; 7. G. J. de Jager, Anti-Rev. Ovezande. Zaterdag vergaderde het Waterschap Ovezand. De rekening 1934 1935 wordt vastgesteld op f 9908,98 in ontvang en op f 7882,32V* in uitgaaf, alzoo met een goed slot van f 2086,66. De begrooting 19351930 wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf elk op f 9815,85. Het dijkgeschot werd verlaagd met f 1 per H.A. en alzoo gebracht op f 11 voor de sohotbare en f 9 per H.A. voor de vroo- nen. Op voorstel van den heer Oele wordt met alg. st. besloten van do gebouwde eigendommen 8 pet. te heffen. Wegens periodieke aftreding wordt de gezworene J. J. Mal weder herkozen. Het door den ontvanger-griffier tegen 1 Aug. 1935 om gezondheidsredenen ge vraagde ontslag wordt op de meest eer volle wijze verleend. Hem wordt dank gebracht voor de vele diensten aan het Waterschap bewezen. Voor de vacant komende betrekking zullen sollicitanten worden opgeroepen. Nummering der candidatenlijsten voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad: 1. Lijst Stokx; 2. R.K. lijst, J. Riijk; 3. Protestantsohe lijst, W. Kor- stanje. Galijnsplaat. De brug. Maandagmid dag vergaderde de Raad dezer gemeente. Met 4 tegen 3 at. werd besloten tijdens den duur der kermis enkele straatgedeel ten aan den openbaren dienst te onttrek ken. In bespreking kwam een schrijven van Ged. Staten inzake brugverbinding Zuid en Noord-Beveland. Weth. van Dia brengt nog eenige bezwaren in het midden aan gaande den duur der garantie. De voorz. acht echter billijk het aanbod van Ged. Staten om 50 °/o te betalen on polders en gemeenten de andere 50 °/o. Het ia tooh ons belang. Het voorstel wordt aangeno men met algem. stemmen, waarbij weth. van Dis wil geacht worden vóór te heb ben gestemd onder voorbehoud van ge noemde bezwaren. Een motie. Besloten wordt bij Ged. Staten een mo tie in te 'dienen aldus luidende: De Raad van Colijnsplaat, met leedwe zen vernomen bobbende, dat de plannen tot overbrugging van de Zandkreek ge vaar loopen in duigen te zullen vallen, van oordeel, dat het tot atand 'brengen van een vaste verbinding tueschen Noord en Zui'd-Beveland als een zeer groot be lang voor eerstgenoemd eiland moet wor den beschouwd, en waarnaar de over groot© meerderheid der bewoners van dat eiland, sedert geruimen tijd reikhalzend uitziet, van oordeel, dat Noord-Beveland onder geen beding het slachtoffer mag worden van de tegenwerking van enkele personen, buiten dat eiland woonachtig, dringt er bij Ged. Staten met klem op tiger. Haar adem gaat niet zoo snel. Wat jij, ventje?" onderbrak juffrouw Wood het gesprek om zich te wenden tot een jongetje, dat was binnengetreden. Het kind legde een stuiver op de toon bank en zei: „Twee zuurstokken." Juffrouw Wood haalde ze uit een gla zen stopflesc'h en ging voort met haar verhaal over haar dochter. „Ze zal u wel graag even zien, me vrouw", zei juffrouw Wood. „Het is wel hard voor haar, het arme meisje, en voor mij nog erger. Ze hielp me met haar loon en ze was altijd zoo netjes en als ze een goeden dienst had getroffen, dan was het niet gebeurd. Ze werd op een avond, dat het regende en woei, uitgestuurd om boodschappen te doen, terwijl haar me vrouw wist, dat ze erg verkouden was; en ze moest zich half dood werken, als er gasten waren. Ze ging nooit voor twaal ven naar bed, en om vijf of zes uur moest ze er al weer uit. 0, het is een schande, dat rijke menschen arme meisjes behan delen alsof ze geen gevoel of niets heb ben." Gertrude luisterde met groote oogon naar dien stroom van bittere klachten. Mevrouw Stuart wist de arme moe der eindelijk tot zwijgen te brengen en zeide, dat ze gaarne ©v onnaar boven ging om Annie op te zoeken. ,JDe jonge dame mag gerust meegaan." aan, de voorgenomen plannen niet prijs te geven, daar Noord-Devsland anders ..ooit op afdoende wijze uit zijn isolement ?*rtoat aal worden. En spreekt de hoop uit, dat genoemd college, ook wanneer die onwilligon wei gerachtig blijven, om hun modewerking te verltenen, er toch in aal slagen, wegen en middelen te vinden, die zullen leiden tot de verwezenlijking der bestaande plannen; besluit deze motie ter kennis te brengen van Ged. Staten van Zeeland. Hij de rondvraag deelt dhr Hartog me© dat hij na afloop der raadsvergadering van 15 Mei j.i. ontevreden ia geweest over sichzelf, «adat bij heeft gestemd voor het besluit tot bet dreineorea van de Westkruisstraat voor bestemming van 'n brandput. Hij asist thans veel bezwa ren en gelooft, dat er een groot risico aan verbonden 1m. Het «al groote kosten mee brengen, en ook de huizen loopen z.i. ge vaar, daar er «eer diep gegraven wordt. Spr. stelt daarom voor het raadsbesluit van 15 Mei in 4a trekken. Weth. Deee ie dezelfde meening toe gedaan. Dhr Contant zegt, dat de technische commissie meent, dat het plan uitvoer baar is. Hij vindt het opmerkelijk, dat voor andere doeleinden graag geld wordt uitgegeven, zooals brug, nieuwe weg, enz. Nu 'bet hier geheel eon geaueentebelang geldt, kan het niet. Dhr Vink betreurt bet, dat in dozen da meeniugen zoo uiteen loopen. Hij gelooft, dat het noodig is, dat er oen goede brand put is. Dhr de Regt ziet goon gevaar in 't graven, daar er maar enkele meter» te gelijk worden (klaargemaakt. Tevens vraagt hij of het waar :a, dat door de familie Haringman geen toestemming zal worden verleend, om door het stukje wei land te graven. Hierop antwoordt de voorzitter, dat dit niet officieel bekend is. Dok dhr de Pree wil we! eens weten, af B. ca W. aan dit adres reeds toestemming hebben ge vraagd. Weth. Dees bestrijdt het gezegde van dhr Contant, over het gemakkelijk uit geven van geld voor andere doeleinden, en voor de gemeente niet. Hierbij wijst 'hij op de vernieuwing van het trottoir in de Voorstraat. Weth. van Dis is dezelfde meening toegedaan ven dhr Contant. Hij wijst nog moer aan dat uitgegeven is, waar de gemeen to productief minder aan heeft dan aan dit plan. Bij gelooft ech ter, dat hier wel een addertje onder het gras schuilt. Hij heeft ook gehoord, dat de heer de Pree het plan zal doen helpen kelderen, zoodat geheel links van het plan afkeorig ia. Wil links zich echter beroepen op hun goeden kijk inzake bezuinigen, dan zal rechts zich hier tegen laten hooren. Dhr Hartog antwoordt hierop, dat de woorden van weth. van Dis hem tegen vallen. Er is hier heelemaal van geen po litiek sprake, zoomin als van een samen- spreking van link». Graag .zou hij daar om willen dat dihr van Dis zegt, wat hij met dat addertje onder het gras bedoelt, Verder vraagt hij aan weth. van Dis, waarom hij ook niet .zegt, dat hij naar een advocaat ia geweest. 'Hierop antwoordt weth. van Dis, dat hij heeft gesproken met een lid van Ged. Staten, tevens advocaat. Dezen heeft hij gevraagd, wat men moot doen, wanneer de Raad een besluit genomen beeft en dat binnen enkele dagen weer wordt in getrokken. Verder heeft hij gevraagd, hoe de voorzitter er over oordeelt, daar deze dan in beroep zou kunnen gaan. Ook weth. Dees protesteert tegen de woorden van dhr van Dis, als zou het hier een partijbelang gelden. D'hr de Pree wil het niet aangesmeerd worden, als zou hij door anderen meegesleept worden. Gok bij heeft er 's avonds al spijt van gehad, voorgestemd te hebben. Het voorstel van dhr Hartog wordt nu in stemming gebracht. Het wordt aange nomen met 4 tegen 3 st., link» tegen rechts. Verder brengt weth. Deas nog ter sprake het pas aangenomen werk door dhr Haringman bij het waterschap Oud en Nieuw-Noord-Beveland. Hier is ook nog heel wat grondwerk bij, dat, wanneer het met den kruiwagen werd verricht, werk zou meebrengen. Het verschil van Maar daar was Gertrude te verlegen voor. „Neon, dank u, ik zal hier wel even wachten. Wilt u ala het u blieft de bra men meenemen, mevrouw Stuart?" „Zou je ze zelf maar niet gaan bren gen?" Maar Gertrude aarzelde; ze was geen zieke menschen gewoon en was er een beetje bang voor. „Goed dan", zei mevrouw Stuart. „Mis schien wil juffrouw Wood je wei een draad en naald geven, dan kun je je rok naaien, terwijl ik boven ben. Ik zal dén weg wel vinden", voegde ze er tegen juf frouw Wood bij. „Zult u voorzichtig zijn, mevrouw? De trap is erg donker en steil. Ik zal even een naald en draad en een vingerhoed voor u halen, jongejuffrouw, ach, ach, wat een winkelhaak en nog wel in zoo'n keu rige jurk." Uit een naaidoos, die onder de toon bank stond, haalde ze de noodige naaige- reedschappen te voorschijn, en Gertrude ging zitten op een bankje in een hoek van het winkeltje en begon haar herstel lingen. Ze nam. haar steken zoo groot mogelijk; maar toen zo klaar was, zag ze er toch een stuk netter uit, hoewel haar rok an den eenen knt wipte, daar ze haar steken heel diep had genomen en de kan ten van de stof stijf tegen elkaar had ge trokken. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5