Rechtszaken Telegrammen. ZONDER PRIJSVEhHOOGING Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Marktberichten Afloon Verknopingen en Aanbestedingen Briefwisseling. Finantiëele Berichten geschreven, omdat men dacht dat het kui ken eerst den dooier, die in de buikholte getrokken wordt tegen den 19en dag, op geteerd moest hebben. Gebleken is dat deze theorie geheel onjuist is en dat in tegendeel een gezond kuiken dat eetlust heeft veel beter direct, als het droog en uitgerust is, wat voer kan krijgen dan dat het nog een aantal uren vasten moet. De dooier, die gedurende het broedproces niet of zeer weinig voor den opbouw van het kuikenlichaam gebruikt wordt, wordt dan ook niet veel kleiner tijdens het broe den, terwijl het eiwit bijna geheel uit het ei verdwijnt. De dooier ligt dan op den 18en dag nog ter grootte van een kastanje tegen het kuiken aan en wordt nu door een inwendig proces door den navel in de buikholte van het kuiken getrokken. Zoodra de dooier daar is, begint hij snel te verkleinen en een massa bloedvaatjes zuigen de dooiersubstantie op en brengen haar in den bloedstroom van het kuiken. Bij een gezond kuiken is de geheele dooier na ongeveer een week op een speldeknop na verdwenen. Zoodra het kuiken wat mankeert loopt het met deze dooier-re- sorptie geheel mis en blijft de dooier als een zeer slappe, licht verteerbare bolvor mige zak in de buikholte liggen. Tijdens het broeden kunnen er allerlei bacteriën uit de lucht der broedmachines (vooral bij de groote broedkasten) door de schaal van het ei naar binnen dringen en in den dooier terecht komen. Bij een gezond kuiken zullen deze niet veel kwaad doen als de dooier snel gesorbeerd wordt, maar bij een zwak kuiken gaan deze bacteriën welig tieren in den dooier, vormen daar allerlei vergiften en nu wordt het kuiken als het ware vergiftigd door de bacteriën in den dooier. Als de kuikens dan ster ven, vindt men in alle organen en het bloed bacteriën die anders niet gevaar lijk voor kuikens zijn, zooals staphylococ- .cen (etter-bacteriën die altijd en overal in de lucht voorkomen), pyacyaneus-baeillen (bacillen van de groene etter, die veel in onrein water voorkomen) en andere. Het is mij opgevallen dat in de laatste jaren dergelijke bacteriën meer in kuikens ge vonden worden dan vroeger. Voert men de kuikens direct als ze trek hebben dan voorkomt men vaak een hoop bezwaren, want zoodra er voer in de maag en ingewanden komt, gaan deze werken, maagsap en darmsap, gal, enz. afgeven en daardoor ontstaat weer een sterkere bloeddoorstrooming der buikor ganen en worden ingedrongen schadelijke kiemen sneller vernietigd. Ook wordt daardoor de dooier sneller geresorbeerd. Het eigenaardige is, dat kuikens met dooiers in de buikholte en kuikens waar bij men de dooiers direct na de geboorte operatief verwijderd heeft, even snel ster ven na verhongering, m.a.w. de dooier is niet in staat gedurende de eerste 5 tot 6 dagen genoeg voedsel te verstrekken om 't kuiken voor verhongering te verijwaren. Vindt men bij kuikens van een week oud nog dooiers ter grootte van knikkers of kleine kastanjes in de buikholte dan is dit een teeken dat de kuikens al heel gauw na de geboorte lijdende geworden zijn. Bij pullorumbesmetting, die van den dooier uitgaat, kan men vaak in den dooier de pullorum-bacillen aantoonen en in de andere organen nog niet. Hierdoor hebben wij een middel in de hand om bij jonge kuikens uit te maken of de besmet ting door de broedeieren overgebracht is dan wel na het uitkomen door de lucht in de longen terecht is gekomen. In zulke gevallen treden longontsteking of long- versterf op. Ziedaar dus een en ander over den dooier en wat daarmede in verband staat van de voedering der pasgeboren kuiken tjes. Kuikentjes va_ ar, dag oud „kun nen" een paar 'dagen vasten en geduren de dien tijd in de daarvoor bestemde doe zen verzonden worden, maar uit het feit, dat dit „kan", mag men niet de conclu sie trekken, dat dit voor de kuikens ook beter is. De nieuwe voedermethoden hebben dan ook geheel met de verouderde theorie van den dooier gebroken, en met de verouder de methode om de kuikens een paar dagen te laten vasten. Als gij gezonde, levenskrachtige kuikens hebt, geef ze dan gerust zoodra ze droog zijn en lust heb ben wat fijne grutjes te pikken. Dat houdt ze aangenaam bezig, geeft ze spierbewe ging en brengt de spijsverteringsorganen aan den gang. En nu nog even een zeer belangrijke nieuwigheid. Een dezer dagen is afge kondigd het z.g. crisis-diermeel-'besluit, dat op 12 Mei in werking is getreden. Dit besluit beoogt voor den invoer van gedroogde visch, gedroogd vleesch en ge droogd bloed, alsmede voor alle soorten visch-, walvisch-, dier-, beenderen-, vleeschbeenderen-, en bloedmeel een mo nopolie te vestigen. De aanleiding tot het nemen van deze maatregel is gelegen in de overmaat der melkproductie en een te veel aan magere melkpoeder. Ondermelk en magere melk poeder is een zeer bruikbaar bestanddeel voor pluimveevoeder. Ingevoerde dier meel-, vischmeel en dergelijke producten zullen nu f 1 per 100 Kg. duurder worden en het melkpoeder zal meer gebruikt wor den. En nu lees ik tot mijn verbazing in een der puimveebladen, dat men wacht op proeven inzake het gebruik van melk poeder, omdat de eiwitten der melk zoo veel verschillen van die van vischmeel en diermeel. Laat mij nu daaromtrent alle lezers maar direct geruststellen. Ten eerste is er een berg van literatuur uit alle lan den der wereld al van jaren her over proeven met melkpreparaten bij pluimvee en ten tweede schreef ik een paar jaar geleden reeds over de mogelijkheid dat men meer melk zou gaan gebruiken en ried aan om naast de kennis die we daaromtrent hadden, eigen proeven te nemen op kuikens en kippen. Sommige pluimvee-voederfabrikanten namen toen dien wenk ter harte en begonnen onmid dellijk proeven te nemen op eigen initia tief of in overleg met mij en thans zijn er dan ook reeds enkele fabrikanten zoo ver dat zij uitstekend op de hoogte zijn omtrent het percentage melkpoeder en vischmeel dat zij in hun kuikenopfokvoer kunnen gebruiken. Men mag zich dus in dezen niet op een soort overrompeling van het crisisbesluit beroepen om te zeg gen, dat men niet weet hoeveel men mag gebruiken in zijn recepten. Wie dat doet bewijst dat hij achterlijk is. Een flink voe derfabrikant moet voortdurend proeven nemen, wie dat niet doet begrijpt zijn tijd niet en kan niet meer mee. Behalve het melkeiwit komen er bin nenkort weer andere stoffen aan de markt. De wetenschap staat geen oogenblik stil en wie alleen de pluimveevoedingsleer bestudeert zal verbaasd staan over den enormen stroom litteratuur die er op dat gebied verschijnt in de wereld. Binnen enkele weken (verschijnt het nieuwe nummer van de Internationaal Review of Poultry Science, waarin ik een en ander over het Congres in Berlijn 1936 vermeld, maar tevens honderden artikelen beschijf die er verschenen zijn in de laatste maanden op het gebied der pluimveewetenschap. Wie dus op de hoogte wil zijn en voor de toekomst ge waarborgd voor verrassingen, weet waar hij recht kan. Dr B. J. C. TE HENNEPE. (Nadruk verboden.) Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 96 a te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. Faillissementen. Het week blad „Handelsbelangen" neemt o.m. op de crediteurenlijst in het faillissement C. de Kievit, landbouwer en paardenhan delaar te Goes. Deze lijst telt 19 credi teuren met een totaal passief van f 43.378 waarvan preferent f 9720. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaam ste crediteur is. Stichting Administratie fonds geldleening, rente en kosten f 14.912. De vaische H.V.A.-aandeelen. AMSTERDAM. Het Gerechtshof be handelde vandaag in hooger beroep de geruchtmakende strafzaak der vaische H.V.A.1 aandeelen. In 't begin van het vorig jaar hebben de 24-jarige L. J. P., de zöon van den vroegeren consul van Costa Rica, die onlangs is veroordeeld wegens afgeven van vaische passen, en de Estlander D. W. gepoogd den com missionair in effecten S. R., alhier, onge veer 200 vaische H.V.A.-aandeelen te le veren tegen contante betaling van 70 mille, terwijl de waarde van de echte stukken ongeveer 1% ton bedraagt. De commissionair gaf de zaak in handen van de politie. Het tweetal werd ten laste gelegd, dat ze opzettelijk en in vereeni- ging hebben getracht den commissionair te bewegen tot het verkoopen van 194 vaische H.V.A.-aandeelen, subsidiair is ten laste gelegd dat W. alleen de straf bare poging heeft gepleegd en dat P. dit feit heeft uitgelokt. De rechtbank veroor deelde beide verdachten tot 3 jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het O.M. had 3 jaar geëischt. DEN HAAG. Omstreeks half 12 heeft de politie gisteravond op de brug Nieboer- weg en omgeving een honderdtal Liga personen na herhaalde sommatie om zich te verwijderen, aan welke sommatie niet werd voldaan, met behulp van sabel en gummistok uiteen moeten drijven. DEN HAAG. Een 33-jarige bewoner van de Van Limburgh Styrumstraat heeft bij de politie aangifte gedaan van mishan deling (steken met een mes in de linker hand) door een politieken tegenstander. De man was bezig N.S. B. propaganda- lectuur te verspreiden toen hij plotseling door een aantal personen werd aangeval len. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. D'EN HAAG. Hedenmorgen heeft de Minister van Econ. Zaken, de heer Steen- berghe, het internationaal congres voor vreemdelingenverkeer geopend met het uitspreken van een rede. Verschillende gezanten en andere autoriteiten hebben de openingsplechtigheid bijgewoond. De ontvoerders nog niet bekend. WASHINGTON. Uit Tacoma wordt ge meld, dat alle pogingen om de ontvoerders van den 9-jarigen George Weyerhauser op te sporen, tot nog toe vergeefs zijn gebleven. De familie schijnt zich bereid te hebben verklaard het vereischte losgeld van 200.000 dollar te betalen. MOSKOU. Op instignatie van het Volkscommissariaat van Buitenlandsche Zaken is aan ruim 600 personen te Le ningrad en andere plaatsen de verblijfs vergunning in deze steden ontnomen we gens hun burgerlijke afstamming. Zij hebben bevel gekregen met hunne gezin nen binnen 7 dagen te vertrekken. Hen zijn nieuwe woonplaatsen in Gentraal- Azië aangewezen. Ondanks hun burger lijke afstamming bekleedden velen van hen vooraanstaande posities bij de Sovjet. Overstroom Ing. WARSCHAU. In het district Kielce zijn door de zware stormen en hevige re genval de rivieren tot 3 M. boven den nor malen stand gestegen. Een uitgestrekt ge bied staat tengevolge hiervan onder wa ter. Op tallooze plaatsen is het verkeer stilgelegd. Geheel dorp verbrand. WARSCHAU. In een dorp in de na bijheid van Tomasser ontstond in een boerderij een brand die door den krachti- gen wind zoo snel om zich heen greep dat het geheele uit 30 boerderijen bestaande dorp tot den grond toe afbrandde. Trein ontspoord. MOSKOU. Gisteren is tengevolge van een verkeerden wisselstand de sneltrein van Rostow aan den Don naar Charkow, ontspoord. Er werden 27 personen ge wond, waarvan 4 ernstig. Reusachtige brand. NEW YORK. Te Lewiston in den Staat Maine werden 9 groote gebouwen in het zaken-kwartier der stad, gisteren door een reusachtige brand geheel ver nield. De schade bedraagt meer dan 200.000 dollar. De overdracht van het Saargebied. PARIJS. De laatste officieele procedure voor de overdracht van het Saargebied aan Duitschland, heeft gisteren te Metz plaats gevonden, waar de gemengde Fransch-Duitsche commissie voor de her ziening en verkaveling van eigendommen langs en aan de Fransch-Duitsche grens in het Saargebied haar werkzaamheden heeft beëindigd. De veranderingen in het Britsche kabinet. LONDEN. Het schijnt thans vast te staan dat de besprekingen tusschen de regeeringspartijen definitief tot resultaten hebben geleid omtrent de wijzigingen die in het Britsche kabinet zuilen komen en van welingelichte zijde wordt verklaard dat bij den aanvang van het Pinkster-re ces op Vrijdag 7 Juni de publicatie van de verandering in het Kabinet kan worden verwacht. Mac Donald zal aftreden als Minister- President en worden vervangen door Baldwin. In plaats van Eden zal Mac Donald Lord Zegelbewaarder worden, ter wijl Eden Minister van Buitenlandsche Zaken wordt en Simon als zoodanig zal aftreden om Lord President van den Mi nisterraad te worden in de plaats van Baldwin. Discontoverhooging Bank van Frankrijk. PARIJS. D'e Bank van Frankrijk heeft besloten tot een nieuwe discontoverhoo ging van 2 pet., het wisseldisconto stijgt hierdoor van 4 op 6 pet., het disconto voor baren goud van 5M op 7 pet., de beleeningsrente op effecten van 4V2 op 6J4 pet. en de rente op dertig daagsgeld van 4 op 6 pet. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". Kuiten verantwoordelijkheid der Redactie De Brugplannen ZuidNoord-Beveland. Het is me nog steeds een onverklaar baar feit, dat ten opzichte van deze plan nen niet een breedere opvatting heerscht. Men zou hier tohh in practijk moeten brengen de spreuk, die van een gezond chauvinisme getuigt: „Zeeland voor de Zeeuwen". De thans aanhangige plannen betref fen de belangen van plm. 7000 inwoners van Noord-Beveland, maar als men Schouwen en Duiveland erin betrekt, be treft het plan ruim 30.000 inwoners. We nu de dure reis per vliegdienst maakt naar Rotterdam, of de lange en dure reis per tram en boot daarheen, kon naar Goes, Middelburg en Vlissingen getrok ken worden. Een feit is, dat Schouwen-Duiveland geheel is georienteerd op Rotterdam. Maar nu kon men toch een poging doen om daarin verandering te brengen en die eiland-bewoners zelve zouden er toch ook belang bij hebben. De belangen zijn wederkeerig. Schou- wen-Düiveland zou gemakkelijker en be ter bereisbaar worden en haar inwoners hadden er een snelle en goedkoope gele genheid bijgekregen om in te koopen in Zeeland en tevens den spoorweg te be reiken. Men zou toch 5 tot 6 maal per dag naar Colijnsplaat kunnen varen, als die haven daartoe werd verbeterd en was van daar uit in 1 uur op Walcheren en 'binnen dien tijd in Goes. Zierikzee-Colijnsplaat ia Vi uur varen. Kan onze Zeeuwsche Vereen, voor V. V. deze zaak niet eens flink aanpakken en de betreffende instanties samen brengen tot een bespreking der wederzijdsche be langen, want ook Noord-Beveland zou wel varen bij zulk een transito-verkeer. Ik hoop, dat deze bal gaat rollen. U, mijnheer de redacteur, dankend, F. Middelburg, 28 Mei 1935. Van 16—23 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd: D. Cra- cau, 28 j. an S. Ephralm, 28 j.; J. M. Thon, 81 j. en J. B. H. Paul, 81 j. Getrouwd: J. M. Haverman, 82 j. en L. A. Swerus. 30 j.; K. J. van der Valk, 20 j. en P. Flissebaalje, 21 j.; D. Swint, 27 j. en C. de Kaart, 20 j.: G. H. Gillissen, 25 j. en M. de Ruijsscher, 24 j.; G. Cats- man, 68 j. en N, E. Reinoudt, 34 j. Bevallen: G. Zuidweg, geb. Buisman, z.; J. J. C. van der Meule, geb. Versprille, d.; P. T. Huisman, geb. Griep, z.; C. Fa- noy, geb. van Sorge, z.; E. C. Cramer, geb. de Waal, d. Overleden: J. F. A. Timmerman, 60 j., man van J. T. Bossaer; A. Verschoore de la Houssaije, 70 j., man van J. Helle man; C. Wisse, 80 j., wedn. v. L. Looise; P. J. Scheepers, 81 j., wedn. v. A. M. Launsbach; G. van Belzen, 29 j., ongeh. Van 13—18 Mei. WESTKAPELLE. Ondertrouwd: A. Boogaard, 20 j. jm. en K. Willeboordse, 21 j. jd. Getrouwd: J. Hendrikse, 29 j. jm. en W. Lous, 23 j. jd. Bevallen: P. Minderhout, geb. Minder- houd, z. Van 18-85 Mei. IERSEKE. Ondertrouwd: Hendrik Leendert Schipper, 29 j. jm. en Anna Adriana Olree, 25 j. jd. Overleden: Marinus Lindenbergh, 72 j., wednr. v. Tannetje Griep; Frans Bak ker, 84 j., wednr. v. Jannetje Gaan, eer der v. Maria Kole. (I. C.) Van 17—24 Mei. KRUININGEN. Ondertrouwd: Izak Willem de Koster, 27 j. en Antje Ma ria Riemens, 20 j. Getrouwd: Laurens Schrier, 27 j. en Catharina Pieternella de Vos, 23 j. te 's Gravenpolder; Cornells Gerard Bors- boom, 33 j. te Zwijndrecht en Maatje Ma ria Schrier, 29 j. Willem Grootjans, 29 j. te icrabnendijke en Maria Kievit, 25 j. (I. C.) Van 1623 Mei. WEMELDINGE. Ondertrouwd: Mari nus de Hamer, 28 j. jm. en Sophia Paauwe, 24 j. jd. Geboren: Adriaantje, d. v. Jan Jiscoot en Wilhelmina Pieternella Fluijt. Overleden: Abraham de Schipper, 57 j„ echtg. v. Forra Holland. (I. C.) Van 20—25 Mei. HEINKENSZAND. Geboren: 20, Cor nelia Magdalena, d. v. Pieter Aalbregt Remijn en Adriana Maria de Jonge; 19, Adriana, d. v. Adriaan Hendrik Min- naard en Jacoba Zuidweg. KORTGEME. Ondertrouwd: 16, Maar ten Versprille, 32 j. jm. te Krabbendijke en Pieternella Amperse, 31 j. jd.; Mace- lis Heijboer, 30 j. jm. te Wissenkerke en Maria Dina de Looff, 30 j. jd. WISSENKERKE. Geboren: 17, Jaco bus, z. v. Adriaan de Schipper en Neeltje Broekman; 20, Abraham, z. v. Johan nes D'ingemanse en Pieternella Filius; Janneke Johanna, d. v. en Hendrik Cor nells, z. v. Hendrik Simon Johannes Kleinlooh en Jozina Wilhelmina Koster; 22, Willem Jozias, z. v. Janus Wester- weele en Jacoba Adriana Goulooze. Overleden: Abraham, z. v. Johannes Dingemanse en Pieternella Filius. (N. B.) j ERNEUZEN. Huw.-üang.: 22 Mei, Jan Steketee van Eindhoven 28 j. jm. en Aagje Catharina Witte 25 j. jd.; 23, Ma rinus Joannes Aloysius Vercruysse van Brugge 26 j. jm. en Sophie Leonie Marie van den Eeckhout, 20 j. jd.; 24, Pieter van Hoorn van Westdorpe 25 j. jm. en Maria u ieternella Romein 27 j. jd. Huw.-voltr.: 22 Mei, Minikus Michiel de Bruijn 34 j. gesch. v. echt, en Maria Dieleman 35 j. jd., 23, Eduardus Petrus Willems van Westdorpe, 25 j. jm. en Pau lina Seraphina de Caluwé, 21 j. jd. Geboren: 19 Mei, Angela, d.v. Josephus Verstraeten en Cornelia Hendrika Griep; Janna Neeltje d.v. Anthonie Johannes Veerman en Pieternella^ Hamelink; 22, Wilhelmina d.v. Johannes v. d. Wege en Berbera de Blaeij; 23, Francina Cornelia Maria d.v. Petrus Johannes Anthonius Dielemans en Martina Cornelia Gubbels; Jan z.v. Kleis Lagendijk en Gerritje v. d. Sluis; 24, Jacobus Jeremias Gijisbrecht z. v.Jacobus Jonker en Adriaantje Wilhel mina de Zwarte. Overleden: 19, Cornells Frederiksen 70 j. echtg. v. Maartje Jansen v. Roosen daal; 20, Jacobus Franciscus Dierickx 70 j., wedn. van Rosalia Seeghers; 23, Willem 't Gilde 68 j., echtg. van Levina Cornelia de Feijter; 24, Arend Dieleman 83 j. wedn. van Cornelia Elisabeth de Witte (T. Ct.) Over de maand April. ST. MAARTENSDIJK. Geboren: Hele na Maria, d.v. M. Nelisse en M. M. van Beveren; Abraham Marinus, z. v. M. P. Stoutjesdijk en J. Stouten; Catharina Pieternella, d. v. P. Franke en C. J. Ti- chem; Jan Cornells, z. v. N. Gaakeer en J. J. Hage; Johanna Adriana, d.v. H. Houke, en P. G. Hogerheide. Getrouwd: J. G. Bazen, jm. 30 jr, en J. v. d. Rhee, jd. 24 jr. Overleden: P. M. de Vos, 41 jr, echtgen. van K. van Dalen. (Th. Crt.) SCHERPENISSE. Geboren: Marie Eli zabeth, d. v. N. Potappel en J. P. Deur- loo; Jan, z. v. H. P. Keur en C. J. Potter; Pieternella Janna, d. v. D. G. v. d. Werf en C. J. v. d. Werf. Overleden: Anna Keur, 83 jr, wed. W. Geuze; Marinus Kievit, 68 jr, echtgen. v. T. Rijstenbil. Gehuwd: D. Hartog, 27 jr, en E. M. den Engelsman, 28 jr. (Th. Crt.) Goes, 28 Mei. Eieren p. 100 f 1,60, middenprijs p. 25 40 ct., winkelprijs f2,00; boter per k,g. f 1.40, middenpr. p. pond 70 ct., winkel prijs 80 ct. Eendeieren f 1,00, poeleieren f 1.25, fa- brieksboter 0,85, afwijkende boter f0,60, groote ganseieren 7 ct. p. stuk. Noteering van handelaren: boter 65 ct., eieren f 1.60 p. 100. Boter veel aanbod, weinig vraag. V.P.Z. Aanvoer 13.916 eieren. Prijs: f 1.90 p. 100 stuks. GOES. Veiling van 28 Mei. Aardbeien 41-48, roode bessen Prolific 75, hazel noten 18, alles per 100 kg. Peultjes 46, doperwten 2426, asper ges 22-23, postelein 3-11, spinazie 2-8, zeespinazie 1-3, aardappels (bevelanders) 2-2,10, idem bonte 2,10-2,20, idem bonte drielingen 1,20, alles per 100 K.G. Wortelen 3-6, rabarber 1-4, radijs 0,50 -0,90, rammenas 1,40-2,40, sjalotten 3-4, selderie 0,80-1, narcissen 2, pioenrozen 9-12, balrozen 3, lupinen 3-0, alles per 100 bos. Bloemkool 1,509, kropsla 13,50, komkommers 6—9, meloenenplanten 2, violenplanten 0)20, asterplanten 0,05 0,08, dahlia-stekplanten 5, dahliaknollen 3, kipeieren 1.802,30, eendeieren 2,40, kalkoeneieren 4> ganseieren 4,204,30 gld. alles p. 100 stuks. Stoofsla 0,21, madeliefplanten 0,25 gld. p. bak; calla's 715, Importius Horstlie 6 gld. beide p. 100 pot; honing 25 ct. p. flacon. MIDDELBURG. Veiling van 27 Mei. Mitlothiams I 2023, II 1217, III 5 8, Zeeuwsche blauwe p. 25 k.g. 101, Beve landers id 77; snijsla 2, spinazie 25, cwlelein 310, moskrul 68, zuring 3, koolrapen 0,51 ct. alles per k.g.; peen 911, raapstelen 1, selderie 1,52, ra barber 13, ra.dijs 1,52, rammenas 2 2,5 ct. alles per bos; bloemkool 218, andijvie 1,5, kropsla 12,5, witte kom kommers 6—10, groene 8 ct. alles p. stuk; perziken 13 ct. p. stuk, tomaten A.B. 35 36, C.C.G. 2427 ct. p. k.g., aard beien 1945, roode bessen 43 ct. p. pond. Bloemen. Cactus 17, geraniums 913, begania's 6 ct. per stuk; asterplanten 12 ct. per 100. tulpen 9, seringen 37, la thyrus 7, pioenen 1521, anjelieren 3 6, korenbloemen 4, papaver 9, balroos 4, gouden regen 3 ct. alles per bos; Violen 4 ct. p. 10 stuks. KAPELLE. 27 Mei. Kleine veiling. Postelein 11-14, spinazie 5-18, beide per K. G. Aardappelen 2.30, per 100 K.G., bloemkool 8-17, idem afwijkend 2-5, krop sla 1,70-2,20, idem afwijkend 1-1,40, alles per 100 stuks. Radijs 0,90-1, rammenas 1,40-1,50, bospeen 7, alles per 100 bos. Aardbeien 0,51-0,77 per K.G. Cactussen 10-15, petunia's 10, beiden per pot. Poortvliet. Door het bestuur van het waterschap Poortvliet is aanbesteed het leggen van 130 M. lengte steenglooiing bij dijkpaal 14. Ingeschreven werd als volgt: C. W. de Groot, Sliedrecht, f2998; A. Mol, Hendr. Ido Ambacht, f2988; G. J. Stoutjesdijk, St.-Maartensdijk, f 1890; S. Polderman, St.-Maartensdijk, f 1670; A. en D. C. v. d. Werf te Scherpenisse, f 1593. Gegund aan den laagsten inschrijver. Ingezonden stukken waarvan de naam van den schrijver niet bij de redactie be kend is kunnen niet geplaatst worden. Redactie. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdanische Effectenbeurs ons medegedeeld (icor Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 184V« 184 Ned. Handel Mij. 30*4 31 Philipslampen 272 267 Unilever 101 101 A. K. U. 28 28 Amsterd. Rubber 112 110J4 Kon. Olie 189Vi 188 X-9 Deli Mij. 130 129 Scheepvaart Unie 35 35 4 pet. Nederland 1934 98Vs 97 Vs 4 pet. Ned.-Indië 1934 96 951/» U. S. Steel 21'/8 213/a Anaconda Copper IOVs 10% Beth. Steel 17 l/e 17»/» Shell Union 6X 0% Intern. Nickel Mij. 17 17 Ondanks dat de lokale markt lager in zette, mag toch niet van een zwakke stemming gesproken worden. Hier en daar wat winstneming was oorzaak der inzinking. Daarentegen was de Ameri- kaansche markt geanimeerd. Men beoor deelt de berichten van daar ais gunstig voor de markt. De beleggingsmarkt was aangeboden. Wisselkoersen. Amsterdam, 28 Mei, 2.30 u. Londen 7.30—7.3lVi. Berlijn 59.62—59.68. Parijs 9.71—0.77. Brussel 25.1225.23. New-York i.471/»1.48H.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3