Onderwijs. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw. Rechtszaken Telegrammen. Laatste Berichten. Toen zou de filmvertooning worden aangevangen, maar daarbij bleek al heel spoedig, dat de afsluiting van de zaal voor een daglicht vertoon ing niet voldoen de was. De beelden waren zoo goed als onzichtbaar, Het bestuur nam maatrege len om de vertooning elders te kunnen doen plaats hebben. Het resultaat was een algemeene uittocht uit het Schuttershof naar den Schouwburg, waar, nadat ook hier aanvankelijk binnendringend dag licht nog moest worden weggewerkt, de films konden worden vertoond. Aü tolmobilist uit Z a a m- slag in België veroordeeld. Eten automobilist uit Zaamslag, J. W., werd door de Gentsohe reohtbank beticht op 11 Sept. 1934 langs het kanaal Ter NeuzenGent den wielrijder A. Parent van Langerbrugge met zijn voertuig te hebben doodgereden, terwijl hij eveneeens beticht werd van na de aanrijding te zijn doorgereden, zonder zich om het slacht offer te bekommeren. Volgens een uitge breid onderzoek zou de schuld aan den fietser hebben gelegen. De rechtbank sprak J. W. vrij van de eerste betichting, doch veroordeelde hem tot twee maanden gevangenisstraf en 7000 frank boete we gens het doorrijden na het ongeluk. Bo vendien wordt hem verboden gedurende zes maanden een auto te besturen in België. Voraenlging Schoolmuseum. "Woensdag hield bovengenoemde ver- eeniging haar jaarvergadering in het Schuttershof te Middelburg, onder voor zitterschap van den heer C. Wit. Reeds in de morgenvergadering kon de voorzitter in zijn openingswoord van een groote op komst der leden gewagen. De voorzitter vond gelegenheid groo- ten dank te brengen aan den gemeente raad van Middelburg, die toen de school aan de Nieuwe Haven geen voldoende plaats meer bood, de geheele bovenverdie ping van de voormalige school G aan de Langedelft belangeloos beschikbaar stel de voor de vereeniging. Naar aanleiding van het vroeger reeds gepubliceerde jaarverslag, wees de heer H. de Priester er op, dat daarin ten on rechte de onderwijzers op te groote zui nigheid wordt gewezen, terwijl toch de regeering het verkeerde voorbeeld in de zen geeft. D'e voorzitter zeide, dat het juist een goed voorbeeld is, dat de regeering geeft. Doch er zijn leden, die gemakkelijk f i kunnen blijven betalen, en toch maar be danken. D'e rekening over 1933-1934 werd goed gekeurd met een goed slot van f 54.64V2, wat met vroegere goede sloten te samen f400,50 maakt. De vergadering herkoos tot bestuurs leden de iheeren J. A. H. Abeleven, P. de Bree, en B. H. Ligteringen. In de vacature ontstaan door het ver trek van den heer J. G. A. Bannink werd gekozen de heer Nobels, (Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen). De voorzitter meende er op te mogen wijzen, dat het werk van de vereeniging zeer gewaardeerd wordt, ook door de uit gevers, die verklaren, dat het museum te Middelburg het beste is van de plaat selijke musea. Het is de bedoeling om, waar in Zee land geen inspectievergaderingen plaats hebben, van de vergaderingen der ver eeniging interinspectionale inspectiever gaderingen te maken. Hierna sprak de heer F. Evers, hoofd eener Nutsschool te Eindhoven, over „de Glotoalisatie-methode" De heer Evers heeft groote waardee ring voor de huidige methode van het leesonderwijs. Dit onderwijs is feitelijk het eenige onderdeel, waarmede men geen bijzondere moeite heeft. Inzake het lees onderwijs staat Nederland feitelijk aan de spits. Toch zijn er aan de oude me thode enkele bezwaren verbonden. Zoo is het lastig vooral bij groote klassen te werken met letter doosjes en woord-plank jes enz.; ten tweede meent men dat de methode schuld heeft aan slechte spel ling; ten derde wordt het gevoel voor zins-eenheid niet voldoende ontwikkeld, en ten vierde is de methode niet in over eenstemming met de psychologische fei ten. Verder ia het ook onhygiënisch ja ren achtereen dezelfde letters en plank jes te gebruiken. Spr. behandelde nu de globalisatie-me- thode. Men moet de kindertaal maken tot het centrum van de onderwijs-methodiek. Men moet beginnen met de gedachte aam „kind en thuis". Daarbij neemt men aan, dat er is een gezin, met vader en moeder en drie kinderen, met huisdieren enz. en neemt dit aan ais het belangstel lingscentrum van de kinderen. Door dit alles te beschouwen als één geheel, leert men het kind aan de hand van platen, leescartons en 'de misbare schaar om de leescartons te bewerken, afzonderlijke begrippen te maken. Men krijgt door het gebruik van de schaar leesstrookjes en daar uit knipt men woorden. Verder dus tot lettergrepen of letters moet men met deze methode niet gaan. Wat niets be- teekent past niet in het leven van het kind. Het systematisch lezen komt van zelf, dat leert het kind als het er rijp voor is, ook door vergelijking van de woorden onderling. Spr. kan dit beoordeelen door dat hij reeds 4 jaar deze methode toepast. De globalisatiemethode kan men ook toe passen bij schrijven, zaakonderwijs, zin gen en lichamelijke oefening. Voor het schrijven gebruikt men een schrijfcarton met overtrekschriften. Daarbij past men het blokschrift toe, wat niet wil zeggen, dat voor het verder onderwijs de gewone schrijfmethode niet kan blijven bestaan. Naar aanleiding van een vraag van den heer A. de Jonge, zei spr., dat met deze methode het kunnen lezen soms nog vlug ger komt dan bij de methode-Hoogeveen. en de leestoon direct beter is. Met woorden van dank aan den heer Evers sloot de voorzitter de ochtend-bij eenkomst. In de middagvergadering heette de voorzitter de nu nog veel talrijker aan wezigen welkom en in het bijzonder den burgemeester en de beide wethouders van Middelburg. Spr. bracht onder luid ap plaus de gemeente in den persoon van den burgemeester nogmaals dank voor haar gastvrijheid. Hierna gaf spr. het woord aan den heer J. G. Mol voor zijn voordracht met filmvertooning over „Wonderen der na tuur." De heer Mol zeide speciaal propaganda te komen maken voor de cultureele film. Spr. zeide, dat men door het bestudeeren der natuur, tot nadenken komt. Het is jammer, dat er niet meer aan natuurstu die wordt gedaan. Maar dit eischt den geheelen mensch en ook een kalmte en rust, die men veelal bij de menschen mist. Daarom is het maken van films, die onder veler aandacht gebracht kunnen worden van zulk een groot belang. Eerst is met groote belangstelling ge volgd, welk een levende wezentjes in een druppel water bijeen zijn, daarna hoe schitterende kristalfiguren bij het op lossen van vele duizenden zoutsoorten in water tot stand komen. Een derde film toonde het leven van de mug met alle bijzonderheden dezer dieren als rups, als pop en als insect, ge volgd door dat van den mooien, kleurrij ken dagvlinder: de kleine Vos. Zeer werd de vroolijkheid verhoogd, toen een film vertoond werd om te zien, hoe men door de wijze van opnemen, het beeld veel langzamer of wel veel vlugger kan doen zijn dan de werkelijkheid, hoe men zelfs terugwerkende kracht aan het beeld kan geven, zoodat men de men schen op de straat ziet achteruitloopen, fietsen, rijden, enz., of wel dat men ze als dwazen ziet rennen of voetje voor voetje hun weg gaan. Dit alles bracht de lach spieren in beweging, maar was bedoeld als inleiding voor de films', zooals die welke de bloeiende bloemen en planten liet zien. i Geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heer J. Kloek te Oudelande. - Geslaagd voor diploma bouwkundig opzichter B.N.A. dhr P. Groenenberg te 't Zand bij Middelburg. Diefstal uit het Koninklijk Huis-archief. De Haagsche politie heeft gearresteerd zekeren De R., die een ondergeschikte betrekking bekleedt bij het Koninklijk Huisarchief. Hij wordt ver dacht van diefstal van een groot aantal voorwerpen uit dat archief, voornamelijk boeken en platen, in 't algemeen geen stukken echter van groote historische waarde. Bij boekverkoopers en antiquairs maakte hij deze stukken te gelde. Van heling van de zijde van de opkoopers is echter niets gebleken. De R. heeft bekend, zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. Het totale bedrag, dat hij voor zijn gestolen waar heeft ontvangen, is niet bekend. De dief stallen moeten echter wel over drie k vier jaren geloopen hebben. Mislukte poging tot oplich ting. Toen de expediteur R., wonende te Tilburg, een der laatste dagen met zijn vrachtauto zich in de buurt van Ant werpen bevond, werd hij daar aangespro ken door een persoon, die informeerde wat het zou kosten, indien de expediteur een inboedel van Tilburg naar Antwer pen moest transporteeren. De expediteur noemde den prijs, waarop de man zeide, dat hij er eerst eens met zijn patroon, wien de verhuizing betrof, over moest spreken. Hij vroeg daartoe het visitekaar tje van den expediteur, zoodat hij hem schriftelijk zou kunnen berichten. De ex pediteur had geen visitekaartje bij zich, maar gaf den man een briefhoofd, waar op zijn naam en adres voorkwam. Onderwijl de expediteur met zijn auto verder België binnentrok, is de andere man per rijweil klaarblijkelijk naar Til burg gepeddeld, om een vooraf beraamd plan uit te voeren. Althans, toen de ex pediteur des avonds thuis kwam, ver nam hij van zijn zuster, dat zij bezoek had gehad van een jongeman van onge veer 30 jaar. Deze had haar verteld, dat haar broer onderweg in België met een defecte auto stond en hem verzocht had thuis wat geld te gaan halen. Als bewijs dat hij niet loog, vertoonde de jongeman toen aan de zuster bovenbedoeld brief hoofd. De zuster van den expediteur had echter lont geroken en den jongeman naar haar vader gestuurd. Maar, op zijn beurt had toen blijkbaar de jongeman weer lont geroken, want bij den vader van den ex pediteur was hij niet geweest, zoodat zijn truc ditmaal geen succes had. De politie speurt nu naar den oplichter. Oplichters opereeren op het 1 and. Maandagmiddag vervoegde zich in een café te Altforst per auto, ge merkt HZ, nummer onbekend, een twee tal personen, die aan de waardin vroegen, of er in het dorp ook vrouwen of kinde ren waren, die lijdende waren aan een slepende ziekte. Uit het gesprek, dat zich ontspon, kwamen de „heeren" te weten, dat er in het arbeidersgezin van S. J. twee kinderen waren, waarmee de vader korten tijd geleden naar een kinderarts te Nijmegen was geweest. Hierop begaven de bezoekers van het café zich naar genoemd arbeidersgezin, waar een hunner zich voorstelde als „spe cialist" uit Utrecht en voorgaf gestuurd te zijn door dr P. te Nijmegen en Dr V., geneesheer te Maasbommel, voor het in stellen van een onderzoek. De aanvanke lijk niets kwaads vermoedende ouders stonden toe, dat hijn twee kinderen „ge neeskundig" werden onderzocht, waarna de „specialist" verklaarde, dat een behan deling van ongeveer acht weken voldoen de zou zijn om de kinderen op te knap pen. De kosten van het onderzoek be droegen veertig gulden, waarvan „slechts" de helft direct door J. betaald moest wor den, de rest zou hij trachten betaald te krijgen van het gemeentebestuur! Bovendien kocht hij bij J. voor een rijks daalder een tweetal konijnen. De vellen T dezer diertjes moesten dienen ter behan deling van een patiënt te Utrecht, die lijdende was aan kanker! De vader be taalde met een bankbiljet van vijf en 1 twintig gulden, doch de „specialiteit" be weerde, slechts twee gulden te kunnen teruggeven, omdat hij alleen „groot geld" bij zich had. De rest zou hij a.s. Maandag, als hij weer een „visite" zou komen af leggen, wel verrekenen! Nadat de oplichters vertrokken waren, kregen de gedupeerden achterdocht en stelden zich in verbinding met Dr V. te Maasbommel, die echter beweerde nie mand opdracht te hebben gegeven, de kin deren van J. te onderzoeken. De dokter stelde nu oogenblikkelijk telefonisch den burgemeester, den heer J. G. de Leeuw, met een en ander in kennis. Daders on- bekend! Wraakneming? Gistermorgen heeft de landbouwer van N. te Oss bij de marechaussee aldaar aangifte gedaan, dat onbekend gebleven mannen zijn akker met koren hebben vernield. De politie is van meening, dat het hier een wraakneming betreft van ongure personen, omdat hij den laatsten tijd vriendschappelijke om gang had met eenige manschappen van de marechaussee, die wel eens bij den boer op bezioek kwamen. 1 Arm afgereden. Op het sta tionsemplacement te Arnhem is de 37- jarige arbeider D. uitgegleden en van een rangeerenden trein gevallen. Hem werd de linkerarm afgereden. De onge lukkige is naar het gemeente ziekenhuis overgebracht, waar de arm geamputeerd werd. Zijn toestand is naar omstandig heden redelijk wel. OVERLEG TUSSCHEN LANDBOUW EN MIDDENSTAND. In Februari is onder leiding van den voorzitter van den Middenstandsraad ten departemente van oeoonomische zaken een bespreking gehouden tusschen afge vaardigden van de drie centrale land bouworganisaties en de drie landelijke middenstandsbonden. Doel van deze bespreking was, eenig overleg tot stand te brengen betreffende het complex van vraagstukken, welke de betrekkingen tusschen landbouw en mid denstand beheerschen. De bespreking is Donderdag 16 Mei j.l. voortgezet, met het resultaat, dat zich een comité heeft gevormd uit de boven genoemde 6 landelijke organisaties. Het comité heeft zich bereid verklaard aangelegenheden, als boven aangeduid, mits ter kennis van het comité ge bracht door een van de hoofdbesturen van bovengenoemde organisaties te onder zoeken en te trachten deze langs minne lijken weg tot een bevredigende oplossing te brengen. Het comité is samengesteld uit de hee- ren N. H. Blink (Kon. Ned. Landbouw- Gomité); mr H. van Haastert (R.-Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond; mr W. Rip (Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland); F. L. van der Leeuw (Kon. Ned. Middenstandsbond); W. G. Scheeres (Ver. van den Chr. Hjandeldr. en Industr. Middenstand in Nederland), en mr. F. J. H. Bach (Ned. R.-K. Middenstandsbond). De zoete most. Naar Prof. Sprenger in een onderhoud aan de „Stand." mededeelde, is de afzet yan zoete most in den laatsten tijd sterk in beteekenis toegenomen. Aan het Laboratorium van Prof. Sprenger worden thans 300 flesschen zoete most per week afgeleverd, terwijl de afzet nog stijgende is. Het publiek blijkt voor het nieuwe Nederlandsche product wel belangstelling te bezitten, hetgeen ons ook bleek uit me- dedeelingen van een handelaar. Er is vraag naar zoete most. Reeds zeven fabrieken in ons land ver werken vruchten volgens het procédé van het laboratorium te Wageningen. Indien de Kamers het wetsontwerp nopens de afschaffing van accijns op druivenmost aanvaarden, zullen, naar we vernemen, verschillende fabrieken met de vervaardiging van zoete most aanvangen. Voor het Westland zal dit feit onge twijfeld van groote beteekenis zijn. De afwijkende, doch aan een goed sui kergehalte voldoende, kwaliteit druiven, zal uit de markt genomen kunnen wor den, hetgeen een stijging van den prijs voor de betere kwaliteit tengevolge zal hebben. Ook de heer J. Barendse, de voorzitter van den Bond Westland, deelde deze mee ning. Nu de moeilijkheden voor den afzet van druiven naar het buitenland steeds grooter worden, zal het noodzakelijk zijn, een anderen uitweg te vinden. Wanneer verwerking tot most kau plaats hebben, was Prof. Sprenger van oordeel, dat er nog een goede kans voor onze druiventeelt bestaat. Om de zoete most bij bet Nederland sche publiek zoo snel mogelijk ingang te doen vinden, heeft Prof. Sprenger het plan een speciale, „zoete most-dag" in te voeren, die dan met Pinksteren zal wor- dengehoudem^^^^ Faillissementen. Het faillis sement van A. G. Verest, schoenwinkeliei wonende te Goes, is geëindigd, door de verbindend geworden eenige uitdeelings- lijst met een uitkeering aan de concur rente schuldeischeni van 4.196 pet. De weduwe van het slachtoffer, die zich als burgerlijke partij had aangesteld voor een zeer groot bedrag, werd in haar eisch afgewezen. EERSTE KAMER. Verbindend verklaren ondernemers overeenkomsten. Het wetsontwerp aangenomen. DEN HAAG. In de heden gehouden vergadering van de Eerste Kamer werd zonder debat en z.h.s.t aangenomen het wetsontwerp inzake vermindering van 't aantal leden van het college van gedele geerden uit den Volksraad. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot algemeen verbindend en onverbindend verklaren van onderne mersovereenkomsten. Minister Steenberghe ver klaart dat het niet de bedoeling is, dat de maatregelen zullen leiden tot sluiting van bedrijven en instandhouding van zwakke ondernemingen. Spr. heeft er bezwaar tegen de wet ,,'kartelwet" te noemen, daar ze niet het karakter van kartelwet draagt. De wet is geen crisiswet. Bedoeling is aanpassing bij de gewijzigde wereldstructuur. Zoolang niet volledig evenwicht kan worden bereikt tusschen vraag en aan bod is het complement van prijspolitiek onvermijdelijk. De heer WiKaut verwacht weinig van dit wetsontwerp, doch zal niet tegen stemmen. De heeren Knottenbelt en van den Bergh repliceeren. De heer De Savornin Lohman verklaart vóór te zullen stemmen, het geen echter geen instemming met de al gemeene motiveering van het ontwerp beteekent. De heer v. d. H o e v e n is het eens met den heer Pollema en zal tegen stemmen. Be Minister dupliceert. Het wetsontwerp wordt aangeno men met 30 tegen 8 stemmen. (Tegen stemden de liberalen en de Chr. Hist, leden Pollema, de Gijselaar, van der Hoe ven en de Voorzitter). De vergadering wordt daarna gesloten. Eendaagsche retourbiljetten bij de spoorwegen. DEN HAAG. Het ligt in het voorne men van de directie der Ned. Spoorwe gen binnenkort over haar geheele net eendaagsche retourkaarten in te voeren tegen de prijzen van het bestaande buurt- verkeertarief, hetwelk dan tegelijkertijd komt te vervallen. Zooals bekend is, be dragen deze retourkaarten 6,13 cent per K.M. voor de eerste, 4,69 cent voor de tweede en 3,25 cent voor de derde klasse, hetgeen tegenover den dubbelen enkele- reisprijs een prijsvermindering oplevert van ongeveer 27.83 pet. voor afstanden tot 150 K.M., terwijl tengevolge van de afdalende schaal, waarop de enkele reis- prijizen boven dien afstand zijn berekend, die vermindering voor de grootere afstan den geleidelijk geringer wordt. De ver- eischte wijzigingen in het reizigerstarief der Ned. spoorwegen zijn door den Mi nister van "Waterstaat goedgekeurd. Ernstige vergiftigingen te Amsterdam. AMSTERDAM. Er zijn in de laatste 10 dagen te Amsterdam in een 9-tal gezin nen vrij ernstige vergiftigingen voorge komen, welke men in den eersten tijd bij den Geneeskundigen Dienst niet pre cies wist te analyseeren. De verschijnse len uitten zich in eigenaardige vormen van dubbelzien, duizelingen en roes, ver snelde pols, droge mond, dikke keel, terwijl de pupillen niet geheel juist functionneerden, kortom verschijnselen, die min of meer geleken op dronken schap en die wezen in de richting van het z.g. Botulisme, hetgeen veroorzaakt wordt door de anarobe-bacterie, die men wel kan vinden in producten zooals con serven, die van de lucht zijn afgesloten, een bacterie, die uiterst gevaarlijk kan zijn. Het bleek den G. G. D. tenslotte, dat alle slachtoffers tuinboonen hadden gegeten en men vermoedde, dat de vergiftiging zou zijn voorgekomen doordat de tuin boonen in blik de genoemde bacteriën zouden bevatten. Doch ook hier kwam een kink in den kabel, daar een der families wel tuinboonen had gegeten, doch versche. Het bleek toen, dat bij eiken aankoop van tuinboonen een klein takje gedroogd boonenkruid wordt cadeau ge geven. Men onderzocht ook dit en kwam tot de ontdekking, dat dit boonenkruid eenigszins afweek van normaal boonen kruid. Prof. van der Wielen ontdekte in dit boonenkruid z.g. atropine en scopolaine, beide ernstige vergiften. De Geneeskundige Dienst begaf zich dus naar den leverancier van dit boonen kruid, een kruidenhuis, ergens buiten Amsterdam gevestigd. Dit was zeer ouderwetsoh ingerioht en de verschillende producten stenden op een zolder opgeslagen, zonder dat daar bij voldoende orde was. Zoo kon het ge beuren, dat men inplaats van een pond of twaalf boonenkruid, dat zonder etiquet in een bus op dien zolder had gestaan, stramonium stuurde, een kruid, dat wordt gebruikt voor den aanmaak van asthma- sigaretten en dat genoemde ernstige ver giften bevat. Inmiddels was deze hoeveel heid in 52 winkels te Amsterdam afge leverd. Men heeft nu alles in beslag ge nomen, zoodat verdere kans op vergifti ging uitgesloten is. In het geheel zijn pl.m. 20 menschen uit 9 gezinnen het slachtoffer geworden. Hoewel ze ernstig ziek zijn geweest, heeft het vergift gelukkig geen ernstige gevol gen gehad. Postzegels. DEN HAAG. Bij Koninklijk besluit is bepaald, dat de postzegels, briefkaarten, briefomslagen, postbladen en kaarten tot mededeeling van adreswijziging, behoo- rende tot de uitgifte van voor 1924 met uitzondering van de herdenkingspost zegels, uitgegeven in 1913 en 1923 onder scheidenlijk ter herdenking van Neder- land's herstelde onafhankelijkheid en van het Regeeringsjubileum alsmede de in 1924 ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan der Noord- en Zuid-Holland- sche Reddingsmaatschappijen uitgegeven zegels en de bijzondere zegels, uitgegeven in de jaren 19231930, op grond van het Koninklijk besluit van 8 Dec. 1923 met ingang van 1 Jan. 1936 buiten gebruik worden gesteld en voor de frankeering waardeloos worden. Voorts, dat de bijzondere postzegels, welke op grond van het Koninklijk be sluit van 8 Dec. 1923 in de jaren 1931, 1932, 1933 en 1934 zijn uitgegeven onder scheidenlijk tot 1 Jan. 1937, 1 Jan. 1938, 1 Jan. 1939 en 1 Jan. 1940 buiten gebruik worden gesteld en voor de frankeering waardeloos worden. De Patria verkocht. ROTTERDAM. Heden is het koopcon tract geteekend waarbij: het Nederland sche passagiersschip Patria van de Rot- terdamsche Lloyd aan Sovjet-Rusland is verkocht, ten behoeve van de Russische handelsvloot. Ongeluk in een garage. TILBURG. Hedenmorgen is de 14-ja- rige leerling-monteur J. v. T. die in de garage van M. onder een auto was gekro pen om reparaties te verrichten, ernstig gewond toen plotseling de touwen braken waarmee de auto aan een takel was be vestigd. De jongen kreeg den wagen op zich en werd ernstig gewond. In bope- loozen toestand werd hiji naar bet zieken huis overgebracht. Moeilijkheden voor de Fransche regeering PARIJS. In politieke kringen koestert men de vrees, dat de moeilijkbeden, waar voor de regeering zich geplaatst ziet bij haar poging, de nieuwe begrooting in evenwicht te brengen, tot den val van de regeering Flandin zou kunnen leiden. Verwacht wordt, dat de regeering een tekort van 5 miljard zal moeten dekken, o.a. door ingrijpende bezuiniging op de sociale maatregelen, wat natuurlijk in linksche kringen op verzet zal stuiten. De voorstanders van devaluatie beplei ten inflatie-maatregelen. De regeering beeft besloten, om uit de moeilijkheden te komen, het parlement de noodige fi- nancieele volmachten te vragen, zooals in 1926 Poincaré heeft gedaan, teneinde met uitschakeling van het parlement de be grooting te kunnen vaststellen. ROME. In verschillende plaatsen, ook in Rome, heeft men last van stofzand, dat uit de woestijnen van Afrika over de Middellandsche Zee is komen aanwaaien. Communistische betoogers. LONDEN. Gisterenavond is ter gele genheid van het zilveren regeeringsjubi leum van Koning George in Guildhall een galabal gegeven, dat werd bijgewoond door den Koning en de Koningin. Toen de Koninklijke stoet Guildhall naderde, verschenen plotseling in de menigte roode doeken met opschriften en hieven communistische demonstranten spreekko ren aan, waarin zij vroegen wie de kos ten van deze feesten betalen en waarom er geen geld was voor de werkloozen. Be reden politie was spoedig ter plaatse om de betoogers te verspreiden. De overstroomingen In Texas. OKLAHOMA-CITY. Door bet buiten haar oevers treden van verschillende ri vieren zijn in Oklahoma nieuwe groote overstroomingen ontstaan, waardoor in dezen staat 20.000 acres en in Texas 125.00 acres land onder water staan. Door de vernieling, die de overstroo ming heeft veroorzaakt, zijn in beide sta ten ongeveer 4000 farmers werkloos ge worden. Indien 'het water nog verder stijgt, loopt ook de omgeving van Okla homa-city gevaar. Goedkoope trein. Zooals in dit nummer wordt geannonceerd, loopt op Hemelvaartsdag weer een goedkoope trein van de Zeeuwsche stations naar Rotter dam, Den Haag en Amsterdam. Men raadplege aanplak- en strooibiljetten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3